tor de luisuroum DOOR DE MAZEN VAN HET NET. Acht uur moet men winkels sluiten. Naar dén wil van 't stadsbestuur. Maar de automaat blijft buiten, Levert oolc nog'na acht uur. „Z6o wordt nu de wet ontdoken," Roept er menig concurrent. En in toorn terecht ontstoken Waarschuw): fluks men een agent. Deze komt vlug aangeloopen, Zegt ,,ja, dat is een schandaal, 's Avonds na acht uur verkoopen Kijk, dat wordt proces verbaal. 't Is alleen niet bij 't verkoopen Na acht uur. Bij elke wet Wordt, als 't mogelijk is, gekropen Door de mazen van het net. FOREST. i 1 dat de Babyloniërs reeds bier hebben ge brouwd in het jaar 7000 v. Chr.? en Sigarettenautomaten Vindt men haast in elke stad, En, ze leveren Piraten, Caravellis en Ardath. Na UH, MIJNRAMP TE b 1'. iüi'jJiaNjNEüS. Minister Tardieu van Openbare Werken (x) daalde in mijnwerkerscoetuum gekleed in de mijn af om een onderzoek in te stellen. dat de kunst van het brouwen door hen aan de Egyptenaren werd geleerd? en dat het aantal gevallen, waarin de hulp van den kwakzalver den dood tengevolge heeft ong. 5000 per jaar bedraagt? en Wetenswaardigheden j 'A .1 I i i.fi! jhr„ Mr. van karnebeek WEET GIJ??? in gesprek voor den ingang van de Ridderzaal te 'a Gravenhage, waar van 2—7 Juli het jaar- 1 mm lijksch congres van de Union Internationale des Associations pour la Soeiqte des Nations" wordt .....dat Engeland 47000 blinden telt? en ra gehouden. 1 ....dat er meer jongens geboren worden dan meisjes (lbo meisjes .tegen 105 jongens))* terwijl er toch wegens grootere sterfte onder de mannen meer vrouwen zijn? en ....dat bet aantal kwakzalvers in Duitschland op 50.000 gevchat wordt? en dat men in Birmingham goed geslaagde proeven genomen heeft met een krachtgas uit slib verkregen, waardoor jaarlijks 10.000.000 P.K. ener gie gewonnen wordt? en KORT EN BONDIG. Bedriegt iemand mij eens, dat is dit zijn schuld. Maar Dedriegt hij mij voor de tweede maal, dan (is het de mijne. Vrees vindt vaak haar oorsprong in schuldber sef. I Succesvol is hij, die anderen inspireert. De man, die de menigte volgt, zal nooit door .een menigte gevolgd worden. Moeilijkheden brengen zwakken in verwarring, 1 doch maken de sterken sterker. Wie kunnen, doen. Wie niet kunmen, praten. „De grootste moeilijkheid in de wereld is, dat de menschen niet willen denken." (Edison.)' EVEN LACHEN. Ik heb daareven een verschrikkelijk schan daalnieuwtje gehoord. 1 Dacht ik al. Je keek zoo gelukkig toen 'je binnenkwam. t Dokter: Hebt u de twee ramen van uw) slaapkamer opengezet, zooals ik u gezegd heb? Patient: Neen, dokter. Mijn slaapkamer heeft maar één raam, maar dat heb ik dan ook ttwee keer opengezet. Goudsmid: De naam van uw verloofde moet natuurlijk in den ring Worden gegraveerd, niet waar? Jongmensch: Zeker maar eh niet te diep. Poëet (aan het strand)!: Rol voort, gij diepe en machtige waereld-zee. 1 Zijn vrouw: 'Hé, Dorus, ze doet het warempel, I V Mijn vrouw weet niet wat ze wil. Gelukkige kerel. De mijne maa ral te goed. japques: Je doet me aan iets denken. Jqmes: Waarschijnlijk aan de tien pop, die je me nog schuldig bent. ..dat voor het invoeren van het drankverbod in Amerikh 687 sterfgevallen aan alcoholvergifti ging per jaar plaats hadden en in 1927 779tfëe_ vallen? en .....dat er in dat zelfde jaar voor een waarde van 34.322.000 dollar aan alcoholische dranken uit Engeland in Amerika ingevoerd wenden? d.i. 10 nvillioen dollar meer dan in het voorafgaande jaar, dat aan het 11.000 mijlen lange Australische strand het badseizoen duurt van Oct. tot April? dat het betamelijkheidsgevoel de schildwacht is aan de grens van het ongeoorloofde? en dat zij het bitterst over het leven spreken, die zich met zijn zoetigheden de maag hébben overladen. Ons Mödepraatje ,Jjedigheid is des duivels oorkussen" en door wat handigheid verkreeg men dit aardige kunst stuk. Op het eerste gezicht lijkt dit jasje ons zeer kostbaar toe en zeer vreemd. In werkelijkheid echter ia het het tegendeel van duur, het is n.l. gemaakt van oude lappen die in de een of andere lappenmand gevonden zijn. Natuurlijk moet men een'beetje simaak hebben verschillende stukjes met overleg aan elkander zetten. Heeft men eenige stukjes goed gevonden, idaïT lijkt ons. het best om de te gebruiken stukken in de helft te kuippen, zoodat men indien gewenscht toch aan' beide kanten van den rug hetzelfde mo tief krijgt. Men Jkan natuurlijk ook de stukken on gelijk aan elkander zetten, maar dan is het voor 'een groot kleed ingst uk vaak' heel lastig- Het beste lijkt ons voorts als ondergrond zwart te nemen, dat is een kleur die bij alle andere kleuren pas't. Laat ons echter niet van zwart als een kleur spreken ,want dit is absoluut foutief. Z!wart ab sorbeert alle kleuren, maar is op zichzelf geen geen kleur, maar wel gesichikt om met andere kleuren een geheel te vormen, dat ons oog pret tig aandoet. Zoo kunnen wij dan zwlarte crêpe de chine nemen en hier de stukken op of aan zetten. Het opzetten is heel aardig wanneer men ook open gewerkte stukken beeft, dan schijnt door ie ver schillende kleuren het zwart door. Onder zoo'n jasje kan men het beste een japon in een neutrale tint dragen, of een japon, die de kleur heeft van een der meest overbeerschfendje tinten. 1 Dit manteltje is echter nog wel iets, wat men niet veel ziet dragen, 'daar de meeste dames bang zijn te opzichtig gekleed te gaan. Inderdaad, ziet men er met zoo'n mantel wel "wat opvallend uit. Maar is 'dit niet hetzelfde idéé als de Verschil lende mantels en japonnen die wij dragen gemaakt uit twee of meer kleuren Alleen is dit reeds een beetje verder doorgevoerd.. Het aardige van dit jasje is natuurlijk, dat men vooruit niet kan we ten wat er komt, 'daar men naarmate men groo'te of kleine lappen heeft, te werk moet gaan. Onze andere foto laat een aantal niodeshufjes zien, die de dames zeker zullen bevallen. Het zijn tasscben in allerlei soort en van allerlei kleur. Dan nog een paar hoedjes die als de nieuw ste doorgaan en vervolgens een snufje voor op onze kamers een paar aardige klokken. Ook klokken hooren tot de tegenwoordige mode, want telkens 'worden er weer nieuwe modellen gemaakt én wil de elegante vrouw, die niet alleen om haar kleeren geeft, maar ook of haar kamer er lief ©11 gezellig uitziet, graa,g de nieuwstq snufjes hebben. HET BESTE WAT ONZE DICHTERS BRACHTEN. Een vriend'lijk woord, een daad, 't Is laafnis voor het leven. Heil hem of haar, •Die 'dit op tijd aan and'ren weet te geven. Gij, die uzelf zoo wijs gelooft Ach, let een op die korenschoven! De VOLLE halm buigt need'rig 't hoofd, (De LEEGE teekt het trotsch naar boven. (Ten Kate.J Maak dat geen jonkheid ledig gaat; Want met te doen leert enkel kwaad. Wie in zijn land geen koren zaait, 't Is zeker dat hij distels maait'. (Vondel.)! Verzuimt geen oogenblikken; Het leven rent voorbij. C», mensdh kondet gij wikken En wegen uw getij, Dat nimmer weer zal keeren: Gij zoudt den tijd waardeeren. (Vondel^) WAT ZULLEN WE ZONDAG ETEN? Vleesch in schelpen. Tudnboontjes met ham. Gesmolten boter. Nieuwe aardappelen. Maizenarand met aardbeien. Vleesch in schelpen. 200 Gram koud vleesch (b.v. soepvleesch)f (21/2 d.L. melk of jus vermengd met water, of bouil lon. 125 Gr. (is 21/2 lepel); bloem 1125} Gr) (ruim 1 lepel)' boter, wat fijn gehakte peterse lie, zout, peper. Hak het vleesch in kleine stuk jes. Maak intusschen een dik sausje door roeren de, de boter met de bloem te .verwarmen, tolt de 'boter is gesmolten en daarbij langzamerhand on der flink roeren de melk, de verdunde ju$ of( fie •bouillon te voegen. Neem- dan de pan van het vu,ur roer ér het fijngesneden vleesch, de gehakte peter selie en zout (en peper)', naar smaak door. Smeer nu de schelpen met wat boter in, doe de vleesch massa, die flink dik moet zijn, er in, strijk !het met een mes glad, strooi er wat paneermeel of fijn gestampte beschuit overheen, leg op elke schelp een klontje boter, zet de schelpen op een bak blik en Iaat er in een warme oven een bruin kort- je op komen. Presenteer ze op een schotel, die met een vingerdoekje is bedekt en zet de schel pen met den achterkant naar buiten, zoodat ze gemakkelijk te nemen zijn. Garneer de schotel met een paar takjes peterselie. Geef dit gerecht inplaats van soep. i, Maizenarand of pudding met aardbeien. 1 Liter melk 90 Gr100 Gr. {r lepels)» suiker een stukje citroenschil of 2 theelepel tjes vanillesuiker. 1 1 5O0 gr. aardbeien, 4 lepels basterdsuiker. Breng de melk aan den kook met vanillesuiker of ci troenschil, maar houd ongeveer 2 d.L. (2 kop jes), achter en meng hiermee de maizena en sui ker aan tot een dun papje. Giet het dan roerende bij de kokende of' heete melk en 'laat de pudding zoolang doorkoken, tot de 'lepel met het roeren een streep achterlaat. Neem dan de pan van het vuur en doei de massa in een rijstré'nid of (pudding vorm, die van te voren met koud water is omge spoeld. Laat de pudding koud worden. Wasch intusschen de aardbeien, verwijder de kroontjes,' laat ze even op een vergiet uitlekken en zetj ize dan in een kom', met de basterdsuiker bestrooid, weg. Zorg, 'dat de aardbeien mooi gaaf blijven. Stort nu de rand, als ze koud geworden is en aan den kant van de vorm loslaat op een glazen schot tel of platte schaal. Vul de opening van denirand met de gesuikerde aardbeien en leg ook hier eij daar om den rand een kleine aardbei. Of, stort de pudding en garneer ook deze met de aard beien er om heen. Giet in beide gevallen het uitj- getrokken sap erover. Angstige voetganger (tot aanrander^: yHebheb jij ook baseball gespeeld?" (Humorist.!)! Dame (in bontzaak))]: „Hebt u ook moffen met een slaapgelegenheid voor een pekingneesje?" (Humorist-d TORQUAY. Stad in het graafschap van De von, in het Z.W. van Engeland, aan de Torbaai van het Kanaal. Deze badplaats (39.000 inw.J is een der mooiste' aan de Zuidkust van Engeland en is bekend om zijn terracottafabricage.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 6