naps„ Buifenlandsch Overzichf BUITENLAND, Niettegenstaande de aanvankelijk zoo optimis tisch luidende berichten is het toch een feit gewor den. De JougocSlavische staatsman Stephan Ra- ditsch is overleden. Men herinnert; zich, dat enkele weken geleden tijdens een van de woelige zittingen, waardoor de Skoepsjina befaamd is, revolverscho ten wérden gelost, waarvan een Raditsch verwond de. D-e Kroatenleider scheen deze verwondingen echter spoedig te boven te komen en begaf zich .op weg om een propagandatocht te maken naar Agrani Zagreb')de hoofdstad van het land der Kroaten. Toen hij daar aangekomen was, werd zijn gezondheidstoestand echter slechter, doordat zijn gestel door een ernstige kwaal ondermijnd werd. Verleden week is hij overleden en verleden Zondag werd de groote staatsman teraarde besteld. Dat zijn aanhang in het rumoerige Balkan-lami groot was, moge blijken uit het feit, dat aan de uitvaartplechtigheid door ruim een half millioen menschen werd deelgenomen, terwijl niet minder dan 30.000 kransen in den stoet wenden weege- voerd. De invloed van den thas ontslapene op de Kroatische boeren is buitengewoon groot geweest. Het is nog niet met zekerheid te zeggen van welke draagwijdte dit overlijden zal zijn, maar men bereide zich er vast op voor, dat| de toch reeds zoo gespannen verhouding tusschen 's land's hoofdstad Belgrado en het Kroatische Adram door Raditsch' dood nog meer gespannen zal worden. van drie maanden naar huis stuurde, wat wel het begin zal zijn van. definitieve ontbinding. D'e ver wachting is nu, dat Frankrijk zelf de teugels weer in handen zal nemen. bij Hoofdpijn en Kiespijn Sanaplrio daar deze tablettei Prijs "iS. allerminst iets, dat in hef bijzonder aan de OïyM- Pyreneeën. Het vuur, dat- verscheidene buurt- Piade eigen zou zijn. Het geldt tegen nagenoeg schappen bereikt heeft, verwoestte reeds tien ge- elken wedstrijd en tégen velerlei andere actie op bouwen en een kerk. Er zijn troepen door de den Zondag. j autoriteiten uitgezonden om de vlammen te be- Wil men een. jyjst oordeel vellen, óók over een dingen, doch zij kunnen zich slechts beperken tijdsverschijnsel als de Olympiade, dan zal men i tot het voorkomen van uitbreiding, al deze overwegingen niet over het hoofd mogen Men schat de tot dusverre aangerichte schade zien- 1 I op ongeveer '21/2 millioen gulden. Naar uit Moskou gemeld wordt, woeien reeos l twee weken lang geweldige boschbranden over j een afstand van ongeveer 100 K.M. in de nabij- heid van het Baikelmeer (Siberië). Alle pogingen om den brand te blusschen zijn tot Sus verre ver- i geef-sch geweest. Uit den Omtrek ST. MAARTEN. Dinsdag vergaderde in café „Rust' en Lust", al- fcier de V.V.V.V.V. ter bespreking van de te i V" T houden kinder- en volksspelen. i Bloksleeg te Beverwijk Nieuwstijdingen ONWEER. j i Tijdens een hevig onweder is de bliksem gesla gen in de woning van den landbouwer B. ter Riele te Wilp bij Deventer. Die boerderij ging ge- heel in vlammen op. Alleen het vee kon gered I worden. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Vermoedelijk tengevolge van het inslaan van j den bliksem brak plotseling brand uit in de pulp en jam-fabriek der firma G. Bos erf Zoon in de De voorzitter opende met een welkom aan leden en pers deze vergadering, sprak zijn genoegen er ove ruit, dat in haar midden een raadslid aan wezig was en hoopte ook eens de Burgemeester in het midden te zien. Volgde lezing en goedkeuring der notulen. iBij nazien en goedkeuring der rekening bleek een ontvangst van f 183.72, uitg. f 146.53, saldo f37.19. 5 Bij acclamatie werden de aftredende bestuurs leden, de heeren G. Bijpost, P. de Geud en P. Koning, herbenoemd en voor den heer P. S'chagen', De persoonlijkheid va den overledene was wel- die om ouderdomsreden had bedankt, werd den iswaar niet bijster geschikt voor samenwerking p,'r A KVybcmi or»i,n,on -11 met de andere partijleiders, doch men houde tevens •in het oog, dat de controversen tusschen Serviërs en Kroaten niet slechts gegroind is op persoonlijke geschillen. Dit laatste wendt men van Servische zijde niet graag voor, doch in werkelijkheid zit de oorzaak dieper. De Serviërs beschouwden zich na den wereldoorlog eigenlijk als de overwinnaars, die tot de verwezenlijking van de 'idee van den grooten Zuidslavischen Staat hadden 'bijgedragen en de verdrukte broedervolkeren van het Habsburgsche juk bevrijd hadden. Ook maakte zich bij hen een streven kenbaar om- de nieuwe gewesten als z.g. wingewesten te beschouwen. Een ding heeft men ethtcr voorbijgezien, n.l. de historische ontwikke ling dier volken, welke eveneens! zijn beloop heeft. En daar zit het hean juist 1 De partijstrijd daar in het noordelijk deel van den Balkan is buitengewoon groot en zeer waar schijnlijk zal ze nog grooter worden, nu andere lei ders Raditsch' erfenis zullen overnemen. Onlangs schreven wij in deze kolommen over den toestand die op constitutioneel gebied in Egypte heerschte, waar de volksvertegenwoordiging tegen alle reglementen in ontbonden en naar huis ge stuurd werd voor onbepaalden tijd. Het eigenaar dige geval doet zich thans voor, dat in Syrië thans gebeurtenissen plaats hebben, welke een tref fende gelijkenis vertoonen met de Egyptische. De Nationalistische meerderheid in Egypte heeft' geen kans gezien hare desiderata te doen vervullen en in Syrië doet zich nu precies hetzelfde geval voor. Ook hier is de Nationale Vergadering uiteenga- gaan, of liever: door den Franschen Hoogen Com missaris geschorst voor den tijd van drie maanden. heer A. K-ossen gekozen, welke heeren dit allen aanvaardde. Door den voorzitter werd dan kaan den heer Schagen gebracht voor het vole voor de vereeni,- ging gedaan en hij hoopte, dat de heerf Kossen 'eer, ever. ijverig bestuurslid mag wezen. Een verzoek van den caféhouder Schrijver, om', ook meer in de termen te vallen voor de feesten, werd goedgunstig beschikt en bij stemmen uit gemaakt, dat het om beurten zou gaan, te begin nen met Zwakman. Na veel delebiratiën werden de spelen vast gesteld en wel: meisjes van 69 jaar, 3 ballen in mand werpen; Jongens van 69 jaar, hardloopen met hindernis sen; meisjes van 1013 jaar, voetbal met hinder nissen; jongens van 1013 jaar, balloopein met hin dernissen; Dames van 1417 jaar, koekhappen; dames van 8 jaar en ouder, manspak aantrekken; heeren van 141 7jaar, kaarshappen; heeren van 18 jaar en ouder, zakloopen en vaatje trekken. Hierna werd de inteekenlijst gepresenteerd, wel ke door de 13 aanwezigen tot een bedrag van f.35-— werd volteekend. Hierna sluiting. ST. PANCRAS Door den Directeur.Generaal der Posterijen is benoemd, met ingang van 1 Sept. a.s., totl con troleur voor de Radio-distrilbutie te Sint Pan- .cras, de heer J. van Kampen, alhier. Uit de Pens I In een oogwenk stond het groote gebouw in lichte laaie. Tengevolge van het zeer brandbare materiaal, w.o. een groote partij aardbeienman den, joegen de vlammen fel' uit het -dak. Alles was verzekerd. Boven Hengelo ontlastte zich een zwaar on- weer, gepaard gaande met geweldigen regenval, hagelslag en zeer krachtige windstooten uit alle richtingen. Aan de nog te velde staande gewas sen is groote schade toegebracht^Jterwijl veel bloe men en veldvruchten werden afgeslagen, zegt ,,de rel.". In de stad konden op sommige} punten do rioolputten de groote watermassa niet zoo gauw verstuwen, waardoor enkele straten tijdelijk kwa-, m-en blank te staan. CHR. GEREF. JONGELINGSVERBOND. Te Utrecht is Woensdag de 24ste bondsver gadering van den Bond van Chr. Ger. Jomgelings- vereenigingen in Nederland gehouden. Onde rluid applaus wend een telegram van hulde gezonden aan H. M. de Koningin, waarna staande pen couplet van het Wilhelmus" gedongen werd. Aanwezig waren afgevaardigden van 53 veree- nigingen. Het jaarverslag van den secretaris werd goed gekeurd. De bondsp-enningmeester, de heer K. van Don gen, van Rotterdam, bracht hierna het financieel verslag uit. De ontvangsten bedroegen f495.it 5en de uitgaven f308.22. Er is een batig saldo van f 186.89 in kas. Het fonds voor zwakket vereeni-t gingen heeft een saldo van f 111.98, Hetverslag goedgekeurd. Het voorstel, om ook eens een Bondsdag in het Noorden te houden, werd op grond van vroegers ervaring verworpen. Een ander voorstel-Franeker, Om in het orgaan cok politieke onderwerpen te behandelen, ontlok te eenige discussie. De voorzitter merkte op, dat inderdaad poli tieke voorlichting aan de hand van ,,Ons Program" noodig is. De leden van den bond kunnen er op rekenen, dat de zaak in orde komt. Het voorstel-Franeker, om een eigen bondslied te krijgen, zal in vervulling kunnen gaan, als eerst Aan dit alles is het volgende voorafgegaan. Toen ruim een jaar geleden de botsingen in den Djebel Druse achter den rug waren, zag men in, dat na deze periode van onrust, de staatsregeling in Syrië grondig herzien diende te worden, evenals trou wens het statuut van het Fransche mandaat. In tegenstelling met de Engelschen die op het ge bied van koloniale organisatie inderdaad hun spo ren verdiend hebben lieten de Franschcin de Sy- riërs in den 'beginne vrij om hun eigen constitutie ,te redigéeren, terwijl de Hooge Commissaris, de heer Ponsot, een geproonceerd nationalist benoem de tot hoofd der voorloopige regeering, verwach tende, dat de anders-georiënteerde elementen hier door met de Fransche koloniale politiek verzoend zouden worden. Toen in het voorjaar de verkie zingen waren gehouden voor dé constitueerende vergadering, bleken deze een inderdaad enorme meerderheid voor de Syrische nationalisten op te leveren. Het voor-parlement stelde daarna een grondwet op, doch het waa een voor een mandaat gebied hoogst eigenaardige grondwet, waarin Syrië zich allerlei vrijheden permiteerde, waarbij in geen enkel opzicht met Frankrijk's wenschen rekening werd gehouden. De heer Ponsot begreep, dat het wel eens noodlottig kon worden als Syrië b.v. op zijn eigen houtje 's lands buitenlandsche politiek ging bepalen of den staat van beleg ging afkon digen (wat allemaal toegestaan was bij de nieuwe grondwet). Om de situatie te redden heeft hij zich met veel strijkages tot het voor-parlement ge wend, met het verzoek de voorgenomen bepalingen te herzien en dit college heeft met evenveel plicht plegingen geweigerd daarop in te gaan, want het ontwerp zou zeer zeker met algemeene stemmen worden aangenomen. Waarop de heer Ponsot dus de geheele volksvertegenwoordiging voor den tijd 1 de gewenschte dichter is opgestaan. Hierna kwamen de voorstellen van het bonds- bestuur aan de orde, hoofdzakelijk betrekking heb- »D« „Standaard- <Wd,ed«,,„ de j DE OLYLPISCHE SPELEN. heer H. Colijn), de verschillende grieven bespre kend naar aanleiding van het feit, dat ook zij de uitslagen der wedstrijden vermeldde, eindigt haar artikel aldus: Ook wij hebben ernstige bedenkingen tegein in- - gekeurd terna,tionale tournooien, zoorals zij in de Olympiade j q over 2 dagen te laten plaats vinden; en den eer sten dag aan huishoudelijke zaken te besteden en den tweeden tot een herdenkingsdag te maken. De yftlannen van het bondsbestuur werden goedL /Morgan is 't voor u de groote dag! Mejuf frouw Marie heeft mij beloofd haar 'best voor u te zullen doen. Het schijnt, dat er reeds viele solli citanten naar uwe plaats zijn. Doe dus verstandig en meld u tegen tien uur 's mórgens in de ruje Murillo, met het verzoek uit mijn naam om me juffrouw Armarnd te mogen spreken. Ge Wordt zoodoende altijd binnengelaten en Armands doch ter stelt u persoonlijk aan haar vader voor. Ook heb ik zelf reeds een 'brief aan mijnheer Armani geschreven, doch hem nog niet afgesloten, opdat ge hem eerst zoudt lezen. Hier is hij!" Edmond nam den brief en las hem. George Darier beval zijn vroegeren medestudent van 't lyceum met den meestan ernst aan en meendfe dat deze alle vereischten bezat, o-m Ide rechter1 hand te worden des ingenieurs, bij het 'in 'werking brengen zijner igroote fabriek. Edmond kon zijn vriend niet genoeg danken! voor zulk eene hartelijke en beredeneerde voor spraak. De brief Werd afgesloten en verziageld1 georganiseerd zijn. Het gevaar voor ,,menschenver- heerlijking", vooral voor de verheerlijking van den ,.krachtmensch", is daar natuurlijk veel grooter dan bij de op eenvoudige leest geschoeide huis houdelijke wedstrijden in het eigen land. Inder daad is daar gevaar voor een modernen, afgoden dienst, maar d i e afgodendienst, die bovenmatige m enschenverheerlijking, staat buiten verband met het heidendom der Grieken van vóór 20 eeuwen. •Voor het bezwaar, dat de heidensche Grieken Lók een Olympiade hadden, en dat wij daarom de hedendaagsche Olympiade hebben te verpor- deden gevoelen wij dan ook niets. Het oordeel over de Olympiade behoort te wor den geveld onder het gezichtspunt van de alge meene bezwaren, die «eenerzijds verbonden zijn aan de wedstrijdenmanie van onzen tijd en aan den anderen kant voortvloeien uit de bijverschijn selen, verbonden aan elke groote internationale samenkomst, zooals tentoonstellingen, e.d. Het te doen voorkomen alsof de internationale sportbeoefening, zooals die in de Olympiade ge organiseerd is, een extra scherp vonnis verdient, wijl ze in bijzondere mate zou schuldig staan aan dingen, die ons grieven, aehijnt ons weinig ge motiveerd. Zelfs moet gezegd, dat het kermisach tig gedoe, dat dikwerf met tentoonstellingen b.v. gepaard gaat, in den vorm- van Lunaparken en der gelijke dingen, hier geheel geweerd is geworden. Ook de ontheiliging van den dag de$ Heeren is Op voorstel van het bondsbestuur werd een feestcommissie benoemd, bestaande uit de bonds- bestuurders, ds. A. M. Berkhoff, voorzitter; W. Vos Hzn. en K. v. Dongen, terwijl/ de 5 afdee- lingen elk nog een lid zullen aanwijzen. Het bondsbestuur heeft ds. v. d- Meiden- op gedragen een jubileum-jaarboekje samen te stellen in de hoop, dat de bond voortaan een jaarboekje zal kunnen uitgeven. Na de rondvraag refereerde de heer B-. A- Scho tel, van Dordrecht, over „De Christenjongeling en de sport". Ds. J. J. v. d. Schuit, docent) aan de Theol. (School te Apeldoorn, hield de opwekkende rede, getiteld „Militia Christi". HEVIGE ONWEE'ER|S IN T&JECHO SLOWAKIJE. Geheel -Südma'hren, inzonderheid me plaatsen aan de Oostenrijks che grens, zijn door hevige ctfwteders geteisterd. In de omgevmig van Znaim, lw|aar een storm van orkaansterkte (woedde,- wierden groote verwoestingen aangericht, doordat de aaken van de 'huizen afgerukt en de boomen ontiwarteli iwierden. Kleine, nagenoeg opgedroogde beekjes veranderd-en in woeste bruisende stroomen, die met -geweld zich een -wieg door de vélden zochten. Telefoon- en telegraafverbindingen werden over al verbroken en de straten werden door het water overstroomd. Uit ttiet mini-er dan acht plaatsen in Sudmahren wordt melding gemaakt van on- ecïers, waarbij -door den bliksem brand werd1 ver oorzaakt. Deze onwe-ders verergeren nog het lot der zwaar bezochte bevolking, die dit jaar toch reeds van vorst, -droogte en -noodweer te lijden heeft gehad. j NOORSCHE MUNITIEFABRIEK ÏN DE LUCHT GEVLOGEN. Donderdagmorgen brak in de leger- munitie- en wapenfabriek bij Kongsberg een brand uit, die tot een ontploffing van groote munitievoorraden leidde. Oingeveer 20.000 granaten, evenals benzine en olievoorraden vlogen in de lucht. Verscheidene gebouwen Werden volkomen verwoest. "3 arbeiders zijn gewond. EEN STAI) WEGGESPOELD. De correspondent van de Chicago Tribune te Teheran meldt, dat -daar bekend, is geworden, dat het stadje Nur in de Perzische provincie Maza- deran door overstroomiugen na hevige regens weggespoeld is. Er moeten veel dooden zijn, waar bij een groot aantal kinderen. Xd-o'k veel vee ging verloren. Hoe erg de overstroomingen waren, moge blijken uit het feit, dat men na 'het weg- loopen van 'het water in de toppen der boomen de kadavers van koeien en schapen vond, speciaal in de groote motenboomen aan de oevers van de Cavzin-rivier. NA 9 JAAR, De Eingelsche onderzeeboot L 55, die op 4 Juni 1919 in de Kaporskybaai -door twee Russi sche kruisers ouklaar geschoten en 'tot zinken gebracht werd, is thans gev-ouden en met de lijken van veertig leden der bemanning gelicht. Het schip is inmiddels naar Kroonstad gesleept. De Russisch emarine-a utoriteiten 'hebben de boot geopend, waarbij zij eën aantal skeletten, allen - onherkenbaar, -vonden. Buitenland gen droom gehad, dat ik mij nu bezorgd maak over de vraag of het ,niet een verkeerden stap is, dien ge wilt doen." „Louter verbeelding, liefste! Zie, ik hen vol goeden moed en -nu zoudt ge mij bang willen maken om een niets beduidenden droom. Dat ware toch al te dwaas, niet waar „Ik kan 't niet helpen, ik kan dien -droom niet van mij afzetten. Ik z-eg 't u ronduit, ik zie de zaken donker in. 't Is m-e, alsof ons bedden, de een of andere ramp' boven het hoofd hangt! O, die hatelijke -droom!" „Maar jezult mij toestemmen dat -die droom onzin is geweest en anders niets. E-en ramp! Welke ramp zou er uit kuninên voortvloeiend als ik voorgesteld en aanbevolen wiond bij een groot industrieel, bij een millionair, die zoowel in Am-erika als in Europa beroemd is „Hoe heet hij?" 't -Was mijn plan, o!m eerst dan met den naam voor den dag te komen als ik gelukkig gieslaagi x II I 7'V» "-«wu ut- «.vxxiwn aia 1XY g^-LU-n-rviLg g<o»J.a,a£L en Uidmo-nia stuk heïn bij zich, om hem den vol- 'was, maar voor u ,wil ik geen geheiimen hebben genden dag persoonlijk te gaan overhandigden. Dien morgen maakte hij meer Werk van zijn toilet dan gewoonlijk, daar hij begreep, dat hij, zooiwei op de dochter als op -den va-der, een go-e den indruk moest mallen. Eer hij wegging, nam hij van Lucie afscheid. Hij voü'd haar met eeh droevig gezicht. „De goede God zegene uiw gang!, Edmond," zei ze, „maar ik heb van nacht zulk een dkeli- mijn toekomstige beschermer heet Paul Armand." Op eens verhelderde Lucie's gelaat. „Paul Armand!" herhaalde zij. „Rue Murillo?" „Ja, kent ge hem?" „Neen, maar wel zijn dochter, juffrouw Ma rie Armand, voor wie ik onlangs een soiree-toilet heb gemaakt, dat haar bij uitstek vol-deei. 'O1, nu heb ik geen vrees meer. Juffrouw Mari-e is zoo goed, zoo vriendelijk en haar vader zal dus BOiSCHBlRANDEN. Ernstige boschbranden zijn in Spanje uitge broken in het Gerona-w.oud, fwaar een gebied van acht bij vijf mijlen door het vuur is aange tast. Vele. dorpen en een groot aantal boerde-1 rijen zijn door de vlammen geïsoleerd of ver w.oest. De inWoners vluchtten in paniek. Alle pogingen om het vuur te stuiten waren, tot nu toe tevergeefsch. Geweldige boschbranden, welkte 'n omvang heb ben genomen van bijna 100 vierkante K.M., woe den nabij de vesting Gerona aan den voet ter ook w-el een 'best mensch Wezen. Neen, neen, nu is al mijn angst geweken. Ga gerust, mijn vriend, en denk niet meer aan dat dwaze voorgevoel van mij." E-dmond kuste zijn verloofde op het voorhoofd en begaf zich op weg naar -die rue Murillo. LXVI. N Bij 't fraaie hotel gekomen, antwoordde Ed mond Labron den statigen portier op diens vraag, dat hij mejuffrouw Arjmani een oogenblikje te spreken wenschte. „Mejuffrouw Armand is nog niet te spreken!' Land- en Tuinbouw (Vragen, deze rubriek betreffend, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan 0nzen mede werker. den heer C. Smits, Hoofd der landbouw school te Sommtels-dijk. Voqt tegemoetkoming in de kosten -gelieve u een postzlegel van 15 cent in te sluiten). DE KALI VOORWAARDEN. Onder de landbouwers zullen er al (wtel verschei dene zijn, di-e hiermede kennis gemaakt hebben. Maar toch bleek me, dat ten opzichte van deze voorwaarden nog veel onkunde heerscht, waarom het me nuttig lijkt hierover het een -en andjer mede te deelen. Bij -den aankoop van kunstjmtest" stofffen -door ooöperatieve aankoop-vereenigingfen is het gebruikelijk geworden te koopen onder A.H.V. (Algemeene Handels Voorwaarden), Waar bij o.m. bepaald wondt, dat een partij een bepaald gehalte moet hebben, Wat aan het Rijks proef station te Maastricht "onderzocht wordt, Bij wr dergehalt-e kan teen bepaalde korting toegepast worden. Bij de inschrijving, die het vo-rig jaar paats vond-en is te dezen opzichte op gelijke wijze gehandeld, ook met Je aanbesteding van de kali- houdende meststoffen. Doch toen de briefjes ge opend werden, bleken -de moeste inschrijvers slechts te leveren op „"Kal'ivoorwaardeu". Dit waren meestentijds onbekende grootheden, maar grootheden waarmede terdege rekening .gehouden diende te worden, zooals m-en op verscheidene paatsen ondervond. Zoo bleek b.v. op zeker -dorp, dat vrijwel alle inschrijvers op een prijs van laat ons zeggen 10 oent per Kg. kali inschreven, ter wijl een enkele een halve cent lager ging. 'Toen aan deze persoon -de leveri-ng w-erd opgedragen, kamen de moeilijkheden los. Van het Kali bureau hem de katoer.Jienier naar een salon, wlelks por- tières hij opende, zeggendie ^■cjufftouw, hier is de heer, die van 'wégc mijnheer den advokaat me't u komt spreken.' „Laat mijnheer binnen komen." De kamerdienaar trag beleefd terzijdfe en de bezoeker ging binnen. Marie had een goéden nacht gehad en zag er gezonder uit dan gewoonlijk. Een rijk gebor duurde peignoir omhulde hare tengere, magjere gestalte. Zij had nu inderdaaa een lief voorkomen. Z-ij stond op en kwam E-djmond, die voor haar eene Edmond werd bleek. Daar heriunerSe hij zich diepe buiging maakte, een paar schreden te gc' evenwel den wenk van George Darier en vóegdie 1 moet. Met een enkelen blik had zij opgclm-erkt, er dus bij: - hoe welgevormd E-dlmiond's lichaamsbouw, boe bo lk kom hi-er uit naalm- van -den heer Diarier, den advocaat van mijnheer Altmand." De deftige jmrtier veranderde van "houding en voorkomen en zei dat mejuffrouw Armand- mijn heer verwachtte. Hij beschreef Edmond den te vol gen Weg ten voegde er bij, dat hij inmiddels mijnheer Theodoor zou Waarschuwen. Terwijl nu E-dmond de breede trappen opging, drukte de Jportier op een bel, met bet gevolg, dat een 'zwartgerokte -en uitgedoste mijnbeer, met zorgvuldige behandelde grijsachtige bakkebaarden in de vestibule verscheen. Dat was mijnheer Thie- odoor, de kamerdienaar. Op de herhaalde mededeeling van EidtmöuJ, dat hij uit naam van mijnheer George Darier met me juffrouw Armand wenschte te spreken, geleidde schaafd zijne manieren en hoe knap en verstandig zijn voorkomen w!as. „U wierd mij door mijnheer Darier mot -de meeste warmte aanbevolen," begon rij lachend, „en ik verwachtte -dan ook uw komst." „Al te vriendelijk, mejuffrouw! En u wil» zooals mijn vriend mij gezegdl heeft, mijn voor spraak zijn bij uw vader en mij persoonlijk aan mijnheer Artna-n-d voorstellen! Hoe zal ik u voor zooveel welwillendheid mijn -dank betuigen?" Edmond sprak innig, doch niet kruipend. De zoete en tevens manlijke toon zijner stam betoo' verde Marie Armand- en -drong haar vleiend in het hart. Zij bood hem een plaats aan en ging daarop aldus voort:

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4