PUROL Het Wüzgj&ki/ndL praatvaardige Balineesche jurist naar de kroon steekt. Op verschillende gronden pleit de gemach tigde voor de openstelling van dezen weg, welke ook van Castricum van belang is. Hij' spreekt ook zijn twijfel uit over de waarde van de getuigen verklaringen, omdat deze getuigen niet geheel vrij staan. Hij zou wenschen, dat ook andere meer objectieve personen over deze zaak werden ge raadpleegd. - Na eenig repliek van het O. Mi., sluit de Kan tonrechter de behandeling, bepalend de uitspraak op Woensdag 29 Augustus. 9 1 r iHet kostbare wild der H.H. grondbezitter in het gedrang. Het is békend, dat de bewoners van het pkof- reskt oceaandorp Egmond aan Zee met evenveel vuur achter de konijnen als achter de scheivisdi aanzitten. Visschen en stroopen zit hen in het bloed en een drietal van deze poonenmeppers, de heeren H. Cj, Z., Jan V. en P. G., hadden; in den nacht van 8 oj> 9 Juni hun operatieve ld, zelfs uitgestrekt tot de duinen van den heer Van Reenen te Bergen, alwaar zij gesnapt werden al stroopende met 3 honden en 3 lantaarns, door de nimmer slapende rijkspolitie. Het) hielp hen geen sikkepit of ze zich al ijlings van de lantaarns ont deden. De schrandere hond van den rijksveldwach ter Dijkstra wist de compromiteerende lichtbakje» onfeilbaar op te sporen achter den boom, waar men ze had verstopt. Ondanks het protest van den heer V., die heden voor alle drie de zaak op knapte, volgde onherroepelijk veroordeeling tot niet minder dan 40 gulden boete of 20 dagen van elk der drie verdachten. Wie zijn evenmensch de oogen dicht timmert krijgt er 15Duister) zijn de roerselen van .het strafrechterlijk har®. Dat rijmde zooveel als t^ng op varken. De arbeider Hendr. Borst,' te Egmond-binnen, moest terecht staan, omdat hij' voor zijn huis houdster Anna 'Boekei geen rentezegels had ge plakt. Volgens het procesverbaal van den adj.- commies bij den Arbeidsraad; W. v. d. Val, ver diende deze dage plust kost en inwoning f 3 per week, die haar Zaterdags prompt werden uitbe taald Maar eilace, nul komt baas Heinrich ver tellen, dat zijn huishoudster geen loon genoot, maar dat haar dit verstrekt wordt in versterkende middelen. Feitelijk moest zij naar een sanatorium, maar zij was liever bij heer patroon gebléVen en had getracht te genezen door huisverpleging en versterkende consumptie. De heeren zaten dan ook met deze tegensfijdigheid verlegen en dus is de zaak aangehouden tot a.s. week, teneinde den heer v. d. Val in de gelegenheid te stellen, persoonlijk zijn verbaal toe te lichten. Nog iets, dat toelichting behoeft. Een 22-jarige tuinbouwarbeider uit Heiloo, met name Joh. Simon v. T., moest zich voorts ver antwoorden, omdat hij aan den ambtenaar va» den Arbeidsraad v. d. Val niet had kunnen toornen een rentekaart. De nalatige pensioentrekker in spe gat dit volkomen toe, doch beweerde niet in het bezit te zijn van een dergelijk document. Of men er een thuis gestuurd) had, kon hij niet zeggen, maar hem was nimmer een rerttekaart 1928 in handen gekomen. Ook in deze zaak zal nu de heer v. d. Vaï a.s. week zijn licht moeten ont steken. 1 Wel met vechten klaar, dodh één 1 glaasje lager maar. Arie R., 'n 30-jarige arbeider uit Westerblok ker, is 'n stevige vierkante plattelanders met han den als kinne'bakshammetjes. Déze beoefenaar der practisehe aardrijkskunde zou zich' op 15 Juli te Schermerhorn in het café Schreuder, zich hebben schuldig gemaakt aan het in dronkenschap de orde verstoren door te vechten. Nu, de delinquent gaf dit vechten royaal toe, maar hij ontkende ten stelligste dronken te zijn geweest, daar hij slechts één glaasje lager bier onschuldig als geitemelk, had geconsumeerd. Hij was tegen zijn zin in een vechtpartij gewikkeld, daar hij een neef, die werd aangevallen, te hulp was gekomen. Bedoelde neef bevestigde zulks. Teneinde dat verweer van verdachte te controlee- ren met de verklaring van de verbalisanten, wordt ook deze zaak uitgesteld tot a.s. week. De geplaagde buren van een kippen- bezittende pensionhoudster. Het echtpaar Schouten te Bergen geniet heft twijfelachtige voorrecht buren te zijn van een dame,- mevr. L. E. D. v. d. S., die behalve pension gasten; ook kippen en kuikens houdt. Gevolg is, dat dit lastige en onopgevoede pluimL vee voortdurend visites maakt op het erf van de familie S. en een schromelijke verwoesting aan richt in den bloementuin. Dé heer S.y 'n gemoede-"*" hjk man, heeft reedsi getracht om het euvel te ondervangen, door zijn erf af te zetten imet kippett- gaan, maar zonder resultaat. Waarschuwingen had den evenmin gevolg, zoo raakte dus de maat vol en werd de politie te hulp geroepen. Procesverbaal bleef niet uit en heden kreeg de pension- en kuikenhoudster haar gerechte straf in den vorm' van f8 boete of 8 dagen. Een hondenwagen met hond en negotie vaij den dijk gebokst. Op 19 Juni reed de klompenhandelaar Sjoert Admiraal van St. Pancras met zijn hondenwagen op den Broekerdijk te H.H,Waard, toen zijn voer tuig eensklaps werd geraakt door de achterop komende vrachtauto van den heer W. G. V. uit Alkmaar en het geheele zaakje van den Dijk naar beneden werd gestooten. Dé hond bleef en- gedeerd door 'het ongewone salto mortale, doch de wagen was duchtig} beschadigd en vergoeding bleef uit, zoodat een strafvervolging werd aange vraagd. De nalatige automobilist, niet verschenen, werd dan ook heden veroordeeld tot f15 boete of 15 dagen plus schadevergoeding tot een bedrag van f 50 aan den benadeelden klompenmarchandeur. Zulke koolbladensoep is ongezond. In strijd met da plaatselijke verordening heeftl de 22-jarige tuinbouwer Cornelis M. te Broek' op Langendijk, een hoeveelheid koolbladen in dé akkersloot geworpen. j Het was volgens Cornelis wel 'n heel klein beetje, maar toch genoeg oiri hem heden f 5 boete of 5 dagen op te leggen. Het verdienen van een eerlijk stuk fotood wordt steeds moeilijker. Het maken van politie-verordeningen is een ge meentelijke ziekte, die langzamerhandi het karak ter aanneemt van een)^epidemie. Ook Schoorl is in hooge mate geïnfecteerd door deze manie met ambtelijke wellust aangewakkerd. Vooral de huur koetsiers en snorders worden daar als staats gevaarlijk in het oog gehouden en de koetsier Bart H., die zoq brutaal was daar heen en weer te rijden met het kennelijk misdadige doel, ver moeide wandelaars gelegenheid te geven om op gemakkelijke wijze hun tocht naar huis toe af .te leggen, was al heel gauw 'n welkome prooi om te veibaliseeren, aangezien deze' vrijpostige rossi nanten bedwinger geen vergunning had om heen en weer te rijden of passagiers op te nemen. De ongenoode huurkoetsier, heden te recht staande, weerde zich dapper en beriep zich; op het feit, dat het laantja bij het café Timmerman, al waar hij werd aangehouden, niet is openbaren weg, maar particulier terrein. Teneinde zulks nader onder de loupe te neme», zal de zaak worden aangehouden tot volgende week, teneinde den verbalisant van Essen te hoo- ren. De politie mag de kat irt 't donker knijpen. De kantoorbediende Z. te Alkmaar, behoort n.isschien tot de afstammelingen van een voornaam adelijk geslacht uit Frankrijk, daar hij, behalve het aristocratisch uiterlijk, dat haml typeeifthij ook gesierd is met de voorname Pierre Modeste Valen tin. Ik gaf 'n halve zak Eigenheimers, puik in de kook, cadeau aan de verpleegden in Bronbeek, al, mijn vader mij zoo'n schitterend etiket; had aangeplakt. Maar al deze voorrechten geven ge zegden heer Pierre Modeste Valentin nog niet de bevoegdheid, na het invallen van de officieele door den commissaris van politie in de krant aangekon digde duisternis per rijwiel zonder licht te pedde len en op grond van deze overtreding werd hij in de R ochdalestraat aangehouden en bekeurd. De verdachte merkte op, dat ook de hem be keurende agent zonder licht reed, dat op de sur- veilleerende agenten dit voorschrift niét van toe passing is. Het zou toch zeeo dom1 zijn de poes, die mui zen moet vangen, van belletjes te voorzien, 'n Wild geworden Fordje. De heer G. J„, handelsreiziger uit Haarlem werd 9 Aug. op den Kennemer straatweg! met een oproeping vereerd, omdat hij met zijn Fordwa gentje zoowaar 421/2 K.M. had gereden. Volgens den verdachte had hij die fabelachtige snelheid weten te bereiken, omdat hij een hooiwagen wilde 'omrijden. t Gevolg van deze uitspatting: f6 boete subs 3 dagen. j J j^j 1 Moeders nemen voor de roode. ge- smette of ontstoken huid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat is Doos 30 en 60 et.. Tube 60 cl. Bij Apoth. en Drogisten Half rijden wordt gerekend onder heele- maal rijden. Sommige eigenwijze fietsers, vooral jongelui, zijn van meening, dat me» op een voor rijwielen ver boden weg kan volstaan; met voort te pagaaien, staande op het pedaal van het freeweelend rij wiel. Maar deze meening) is er glad -naast, zooals heden een verdachte ondervond, die door een agent was opgemerkt, toen hij met den voet op het pe daal, door den Berger Tunnel kwam. De over treder beweerde echter heden door den tunnel te hebben geloopen. Hij was enkel op het pedaal gestapt om een plas te vermijden. Teneinde dit verhaal nader te toetsen aan de waarneming van den verbalisant, is ook deze zaak tot a.s. week uitgesteld. Een vuurspuwende berg oip wielen. De vrachtauto van den bierbotteelaar C. A. Z. te Alkmaar, was op u Augustus duchtig ge smeerd en de overtollige smeerolie verspreide door den uitlaat zulk een vervaarlijke damp, dat op de Friesche brug heel het voertuig in stinkende kwalm was gehuld en men meende met een rijdende vul kaan in volle werking te doen te hebben. Daar het ontwikkelen van zulke kunstmatige dam wolken niet meer wordt getolereerd en strafbaar is, stond de bottelaar en bestuurder van de dam pige spijker heden terécht en werd hij tot f 4 boete of 4 dagen veroordeeld.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4