Bloemkool bij 't gewicht Uit den Omtrek ST. PANCRAS. De uitslag voor de loting van de Nationale Mili tie voor deze gemeente is als volgt: A. Beek No. 13; T. Biersteker 4; D. Bobeldijk 14 (broeder- dienst); K. de Graaf 6; C. Groen 7; G. Ilbrink 2 (broederdienst); J. Jellema 1; W. Keizer Wz. 11 W. Keizer Jbz. 9; W. Keizer Pz. 10; W. Koornstra 5 ('broederdienst); Jb. Mantel 2; H. Meijer 15; H. Westra 12; H. Wortelboer 8 en A. Trompetter 16. Aan den dienstplichtige H. Wiedijk is voor den tijd van 1 jaar, en aan den dienstplichtige C. Tromp is voor den tijd van 2 jaar uitstel van eerste oefening verleend. De kinderzangklasse „De Kleine Stem", onder leiding van den heer Sinjewel, maakte Maandag j.l. haar jaarlijksch uitstapje per groote autobus van Kok Tuinman. Het doel der reis was Den Hel der. Hoewel het zich in dén aanvang wat dreigend liet aanzien, bleef hel} weer goed en werd volop genoten te Huisduinen aan strand en duin, terwijl de bezienswaardigheden in Den Helder werden be zichtigd, evenals het vliegkamp „De Kooij", waar door het personeel zeer* duidelijk allerlei beziens waardigheden werden getoond en gedemonstreerd. Hoogst voldaan keerde men in den avond weer be houden huiswaarts. Iemand, pas van vacantie thuis, vertelde hoe hij even 3e grenzen van ons goaje land had over schreden, en Cleef had bezocht. Als groote merkwaardigheid was door hem waargenomen, dat daar op de publieke markt bloemkool bij 't gewicht werd verkocht. En dit geschiedde niet en gros, bij volle krat ten gelijk, neen „en detail". Onze zegsman zag de Duitsche huismoeders 1 pond en een kilo bloemkool koopen; de koop sters ontvingen bloemkool, zonder meer, ontdaan van blad 5n stronk. Was één kool niet toereikend voor 't verlang de gewicht, 'fluks werd een exemplaar aangesne den, en zoovéél bijgedaan, als noodig was; stel lig is de Cleefsche bloemkool-verkoopmethode bij 't gewicht (waard, hier te worden gereleveerd. Van hier en daar Afgezien van de vraag of er voor de ontwikkeling van het Nederlandsche volkf op sportgebied door de hier gehouden Olympiade winst verkregen is, winst, die i n de toekomst misschien pas te consta- teeren zal zijn, zeker is, dat ons land in menig op zicht voordeel gehad heeft van het Olympisch feest. Er is wel geklaagd naar aanleiding van de al of niet juiste veronderstelling, dat Buitenlanders, die gemeend hebben, dat hec hier al te vol was, zijn vele andere gekomen, die nog een behoorlijk onder dak hebben weten te bemachtigen. De chef van het Centraal Station te Amsterdam heeft aan „de Telegraaf" bijzonderheden meegedeeld over het verkeer tijdens de Olyimpiade. Dat verkeer moet een 'record geweest zijn. Een reizend publiek, dat achthonderdvijftig "treinen per dag) noodig maakt, nu, dat is nogal wat. Bij' de groote drukte, moet in het bjjzonder uitgekomen zijn hoe practisch het gebruik van electrische treinen is, waarbij het ran geeren met machines overbodig is. Immers een be stuurder van een pasJ aangekomen trein begeeft Vich naar den achtersten wagen en' de trein, kan desnoods onmiddellijk weer vertrekken. De drukte in verband met de Olympiade viel samen met de gewone, jaarlijksche seizoendrukte. Het is te be grijpen, dat het er vooral aan de Amsterdamsche stations gespannen heeft. En het-mooiste is miis- 1 schien, dat wjit de stations te Amsterdam be treft, gezegd kan worden: geen wiel is buiten de rails geweest engeen ruit is gebroken. N.u zal tjat, van die ruit mogelijk wat overdreven zijn, maar de conclusie zal wel mogen zijn, dat onze spoor wegorganisatie 'tegen de druktei opgewassen was. pm nog even 'bij' de Olympische Spelen te blijven wie weet of ze nooit; meer in ons(land gehouden zullen worden of we dus ooit wel gelegenheid zullen hebben over een volgende Hollandsche Olympiade te schrijven om dus zooals ge zegd nog everf'bij de Hollandsche Olympiade te blijven, kunnen we vermelden, dat ens volk en speciaal het Amsterdamsche volk zich tijdens de drukke dagen, toen het wemelde van vreemdelin-1 gen, uitstekend gedragen heeft; De bevolking schijnt zich inderdaad gehouden te hebben aan de indertijd door de Tucht-Unief gegeven aansporing de vreemdelingen met hulpvaardigheid en voor komendheid te bejegenen. „De Tel." heeft de mee ning gevraagd van eer( lid van het hoofdbestuur van de Tucht-Unie enj deze hoofdbestuurder zei- de niets dan waardeering! te hebben over de hou ding van het publiek. Door hem wordt die prach tige houding van het publiek toegeschreven aan de voortreffelijke maatregelen der autoriteiten en dus hebben de pers en de scholen er veel toe bijgedragen. Als nu die omkeer (want daarva moet toch sprake zijnl) van het Nederlandsche publiek maar var. blijvenden aard mag zijn. Nederland of liever het Nederlandsche volk weet zijn dapperen te huldigen. It> vroeger eeuwen heb ben we onze dapperen gehad, die, zooals Heems kerk, de man van de overwintering op NiovaZemj- bla, dwars door 't ijs en 't ijzer durfden streven. 'WVaar die menschen niet meer in levende lijve te huldigen zijn, eeren we hunne nageachtenis. Maar' we hebben ook onzq nog levende heldert en Sjef var. Dongen is ei< één van. Sjef van Dongen, de dappere hondensledemenner, heeft ijverig, deel geno men aan de redding van Nobile en zijn manschap pen. De dappere isf onlangs weer in zijn vader- andl, Holland, teruggekeerd. Hij' had heel wat te vertellen. In verschillende plaatsen,, b.v. in Rot terdam en in Arnhem, de woonplaats van zijn ouders, is hem' een hartelijke ontvangst bereid door een enthousiaste menigte. Te Rotterdam werd hem meegedeeld, dat een studiefonds voor hem bijeengebracht is, waafuit hijj zijn studie zal kun nen bekostigen gedurende eenigq jaren. Achteraf blijkt, dat Sjef van Dongen assistent was van een bedrijfsingenieur van de Nederland-Spitsbergen Compagnie op Spitsbergen en dat hij de sleden- mennerij als sport beoefendi heeft uit liefhebberij. Wat natuurlijk aan rijn prestaties bij de redding r- die kranig is geweest niets af doet. Olie op de gplvert is in sommige gevallen eert uitstekend middel om die golven wat 't'ot bedaren te brengen, reden, waarom men in figuurlijken zin ook wel eens spreekt van olie op de golven heel vies en onaangenaam zijn. De hoofdinspecteur van de Scheepvaart hooft zich per brief tot de Reeders- .vereeniging van Haringvisscherij gewend en' daarin gewezen op de verontreiniging! van het zeewater door olie. In den' brief werd medewerking ver zocht om te bevorderen, dat stoom- en mot'or- visschersvaartuigen hun olie en oliehoudende vloei- stof een mijl of wat van de kust zullen gaan spuien. Een goede naam maa rdat staat niet in den brief is béd er dan goede olie, maar in het ^onderhavige geval zouden badplaatsen hun goeden naam door de olie* verliezen! Nieuwstijdingen VIER GEVANGENEN UIT DE BIJZON BERE STRAFGEVANGENIS TE SCHEr VENINGEN ONTSNAPT. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heb ben vier gedetineerden kans gezien te ontvluch ten uit de bijzondere strafgevangenis te Scheve - ningen. De gevangenen, die w-egjens diefstal met braak veroordeeld 'waren tot straffen, varïeeigende van 15 jaar, waren tijdelijk ondergebracht in het ziekenzaaltje van het gevaag'enisgebouw, aan gezien z'ij Verlacht werden aan t.b.c. te lijden. Dit ziekenzaaltje is gelegen op de tweede ver dieping; de ramen er van zijn met trtllies afge sloten. Het viertal heeft kans gezien, een dezer tralies door te zagen, Waarna zij de stukken heb ben Weten om te'buigen. Dit mag op zich zelf een kras staaltje Worden genoemd, aangezien deze tralies gemaakt rijn van T,-ijzer tér breedte van ongeveer 4 en ter dikte van ongëVeer een halven centimeter doorsnee. Ter plaatse, *waar de stang Was doorgezaagd, hadden zij dezen éérst inge smeerd met vet, Sat klaarblijkelijk was overge bleven van 41e jus, die hun bij het middagmaal was verstrekt. Het gat, Waardoor de uitbrekers ontsnapt zijn, is ongeveer twee meter van den vloer. Om het raam te "bereiken en om het zagen te vergemakke- ijken, hebben rij vermoeiellijk een oï twee ijzeren kribben overeind jgezet, en deze „na gebruik" weer netjes neergezet. Toen tie vlucht ontdekt werd', zagen de bedden er namelijk uit alsof de patiën ten er bog in lagen. De bewakers, 'die 's nachts toezicht op ie zie kenkamers houden, Waarbij zij zelf daarbuiten blijven, wisselen (elkander om de twice a drie uur af. De dienstdoende bewaker moed 's nachts élk kwartier langs de ziekenkamers gaan en zich door het openschuiven Vim een gordijntje overtuigen^ of alles daarblinnen in orde is. Er brandt dan ook doorloopend ilicht op de kamers. - Toen te (zeven uur vanmorgen de reveille was geblazen en (cffe vier verpleegden oogenschijnlijk nog te 'bed bleven, ging de beWaker de kamgr binnen, om hen wakker te schudden. Zijn ver bazing Was igroot, toen hij bemerkte, dat geen van bet viertal ineer aanwezig wias. Nadat de 'directeur der gevangenis een vbor- loopig onderzoek (hal ingesteld, werd de commis saris van politie gewaarschuwd- Deze leidie het verdere onderzoek toet behulp van eenige inspec teurs en (agenten, waarbij óók gebruik werd ge* j maakt van benige politiehonden. Daarbij is o.m. duidelijk geworden, dat de uitbrekers over een muuur van ongeveer negen meter hoogte zijn weten te ontkomen. Deze muur is .echter met een anderen muur (verbonden en wel door een soort boog, waarvan toen zich, hoe,wel het zeer ge waagd is, (kan laten afglijden. Ongetwijfeld heb ben de (uitbrekers dit laatste dan oók gedaan. Omtrent de te Schever.ingen ontsnapte gevange- nen meldt men, dat er in aanmerking moet geno- "men worden, dat de in de bijzondere strafgevange nis opgeslotenen een aantak faciliteiten genieten, die in andere gevangenissen niet worden ver leend. Zoo ontvangen zijf' b.v. les in lichamelijke oefening, zooals springen enz„ Het onderzoek rnet politiehonden heeft tot op die oogenblik nog niet tot eenig resultaat gelied, doch hierbij bedenke men, dat het den laatsten tijd verschillende malen heeft geregend, zoodat de spo ren voor een belangrijk deel zijn weggespoeld. De overige genomen politiemaatregelen hebben o.a. hierin bestaan dat signalementen en foto's der ontsnapten zijn verspreid en dat de toegan gen der omliggende gemeenten worden gecontro leerd, enz. Reeds heeft de politie een onderzoek ingesteld ook onder het bewakerspersoneel. Eenige bewa kers rijn aan een verhoor onderworpen. Uit den aard der zaak worden de nasporingen Ubemoeilijkt door het feit, dat het bewakers-perso neel steeds rouleert, heti onderzoek zou heel wat gemakkelijker zijn, wanneer de bewakers altijd voor dezelfde gedetineerden waren aangewezen. Daar het gebruikte zaagje niet tot de gereed schappen' der gevangenis behoort, kan als vast staande worden aangenomen, dat! het van buiten af is ingevoerd, hetgeen zeer gemakkelijk kan geschieden, bijv. 'in de voering van een jas. Van de ontvluchten was; gisteravond nog niets bekend. De signalementen. Frederik Ferdinand van der Meer, geboren 9 Nov. 1905 te 's-Gravenhage^ wonende Pankahofje 41, Den Haag, lengte 1 m. 55, zwart haar, bruine oogen, smal en bleek aangezicht; zijn straftijd moest loopen van 1 October 1925 tot 18 Mei 1931. Michaël van de Brande, geboren 28 Maart 1905 te 's-Gravenhage en wonende Henkelaam 75 al daar; lengte 1 m. 87, donker blond met bruine pogen, smal gelaat, litteeken boven het rechter pog, straftijd 26 November 1927 tot 10 Novem ber 1929. I Johannes Kraayenhof, geboren 22 Januari 1901 te Harderwijk en aldaar gedomiliceerd, doch laat stelijk verblijfhoudend te Arnhem (familie-adres Harderwijk), lengte 1 m. 58, donkerblond, blauwe oogen, ovaal gelaat. S t raft ij dl," 27 Maart 1928 tot (12 October 1929. Johan Gendens, geboren 15 Januari te Turn hout (België), wonende bij familie in de Oostho- venstraat aldaar; lengte 1 M. 75, lichtblond met lichtblauwe oogen, ovaal gezicht en eenigszins bruine gelaatskleur. Tatoueeringen op den recV terarm. Straftijd 2 April 1928 tot'2 April '29. In de ziekenkamer van het gebou'w der bijzon dere strafgevangenis te Scheverilngen zijn in den namiddag ten overstaan van den voorzitter van het ooilege vdn regenten, van fin directeur 3er gevangenis en van commissaris Kramer door den vertegenwoordiger dér Lipsfabriekn hier ter stede eenige zaag- en gelüidsproeven genomen, óp het zelfde traliewerk, dat de uitbrekers op twee paatsen hadden Weten door te zagen. Die proeven hadden het doel uit te maken in hoeverre he(t zaagWerk iu den nacht mogelijk kan zijn geweest zonder de aandacht van den bewaker te trekken. Uit de Hoofdstad TOEGENOMEN WERKLOOSHEID. Uit het Julinummer vani het maandbericht der (Amsterdamsche Arbeidsbeurs blijkt, 'dat in Juli in totaal zijn behandeld) 28.512 aanbiedingen van arbeiders, 9562 aanvragen van ondernemers en dat tot stand zijn jjebracht 6055 plaatsingen; dat zijn er 202 minder, dan de vorige maand en 795 minde rdan in 1927. Aan het einde der verslagmaand stonden als piet geplaatst nog bij de eGmeente-Arbeidsbeurs ingeschreven 17.900 werkzoekenden, waarvan 11.457 werkloozen, naar eigen opgaaf. De overige 6457 stonden ingeschreven om via het arbeidsmarkt orgaan van betrekking te veranderen. De werkloozen, die aan' het einde der maand nog niet aan werk! konden worden geholpen, wer den het meest aangetroffen in het bouwbedrijf (■2535),, het diamantvak (1431J, het handels-, kan toor-en winkelpersoneel (1214)) het metaalbedrijf (6021), het transportbedrijf te land en te water (1155), en de ongeschoolde beroepen (2541). Vergeleken met de vorige! maand is het aantal werkloozen 750 meer geworden, hoofdzakelijk we gens minder werkgelegenheid in, het 'bouwbedrijf, het handels-, kantoor- en winkelbedrijf en de diamantindustrie. Vergeleken met dezelfde maand van het vorige jaar is de werkloosheid nog 453 minder. Een gegeven, dat mede een aanwijzing biedt omtrent den toestand en> het verkeer op de ar beidsmarkt, bestaat in "hetf percentage, dat het totaal aantal ondernemersaanvragen in een malnd vormt van het totaal aantal arbeidersaanbiedingen in dezelfde maand. Dit ^percentage was in de verslagmaand 32.6; de vorige maand 35. Mede is, vooral uit relatief oogpunt, van be lang het percentage, datr het aantal aan de Ar beidsbeurs bekende werkloozen vormt van het to taal aantal beoefenaren. Dit percentage was in de verslagmaand 4.7; in. de vorige maand 4.4. HET MES. Op de Ruysdaelkade heeft een glazenwasscher een omaangyename ontmoeting gehad met een 50- jarigen man. De glazenwasscher kreeg cenigfe messteken dn het gelaat. EEN WOESTELING. Op den zeedijk liep een 33-jarig sigarenmaker, die reeds eetfder meï de politie in aanraking is geweest, omdat zijn gedrag, als hij onder den in- voed -van alcohol, alles te wens dien overliet. Gisteren dan 'was het weer zoo. De man schopte zonder aanleiding een agent tiegen het been. De agent slaagde er in den man mes naar het.posthuis te nemen, maar daar Werl de dronkaard weer Woest. Hij trapte een anderen agent tegen de lies en diende hem bovendien eenige klappen in het gelaat toe. Het publiek, dat rich voor het posthuis had! verzameld, trok partij voor den arrestant en be gon de politie te bedreigen en mei stgenen te gooien. De politie kon echter de verzamelde me nigte spoedig uiteen drijven. Buitenland ZWARE REGEN. In Oost Cumberland en in Westmoreland is veel regen gevallen, meldt de drl. dienst. De weg van Newcastle naar de Meren wierd gesloten,, omdat de brug bij Melmerby weggeslagen was en andere bruggen ernstig beschadig!!. Tal van wegen zijn onbegaanbaar. De telefoondienst werd' te Appleby gestoord. In Cheshire heeft de oogst veel geleden. TYPHUS ÏN OOST-PRUISEN. In het Oost-Pruisische stadje Wehlau heerseht sedert eenige dagen een typhus-epidemie. Er zijn tot dusver reeds 42 gevallen vastgesteld. Twee personen zijn overleden. BEURSOVERZICHT Zoolang de vacantie duurt zoolang blijft de beangstelling voor de beurs zeer gering en toont vooral de beroepshandel zich terughoudend. Vrij algemeen heerseht echter de opvatting dat de herfstmaanden voor de beurs niet ongunstig zul len zijn. Slechts op de locale markt bestond eenige be langstelling, welke voor aandeelen Calv'é Delft zelfs tot een leveudigen en uitgebreiden handel aanleiding gaf. Rubberaandeelen waren flauw. De oorzaak zal hier wel gezocht moeten 'worden bij de vrij-wiel negatieve resultaten, die met de onderhandelingen tot samenwerking tusschen de diverse rubber- produoenten, bereikt werden. Onzeker is de stemming van de kunstzijde aan deelen, waar vaste en 'flauwe dagen él kaar af wisselen. De berichten van verdere prijsverlagin gen en beschouwingen over beperkte afzetmoge lijkheden deden opgeld. Van de overige binn. Industrieele waren Margarine-Unie plotseling zeer flauW gestemd. Philips daarentegen waren hooger. Ook Calvé Delft b lev én gevraagd op grond van de geruchten, dat de Margarine-Unie zich voor deze zaak zou interesseeren. Suiker aandeelen ble ven bij kalmen handel goei prijshoudend. Scheep- vaartaandeelen stil en weinig veranderd. De toekomst van good oil Royal Dutch (Kon. Olie) laat zich Weer rooskleurig bekijken, na- dat iH'ot verbazing van velen in het crisis-jaar 1927 de winsten zoo uitstekend op (peil bleken te rijn gebleven. Het is natuurlijk waar dat de olievrède pas in het tweede semester 'van '1928 I zijn weldadige werking zal doen gevoelen, terwijl i juist in het eerste halfjaar de verWoel-e en kost- I bare strijd op zijn hevigst was'. Ook mag men niet uit het oog verliezen, dat het groote hoofdkwar tier zoo kort voor de emissie van aandeelen het haussevuurtje met korte eu wel gekozen berich- tjes naar krachten zal aanblazen, maar zelfs dan i moet men de rijzing appreciëeren als een. herstel van onrecht tegenover liet zoo lang verwaarloosde papier. Men kan dan ook Wel zeggen,- dat de „beurs" de levendige tafereeltjes in den ,,ólie- 1 hoek" met heel Wat meer wélgevallen gadesloeg dan de onbegrepen speculatieve excessen in tal van andere Waarden. Wij' aarzelen dan ook niet' om te zeggen, dat naar onze meeming aand. Kon. Pe. troleum zelfs op 4^2 maal pari hun geld waard zullen blijken, ook al is de eerste room nu weer van de melk. Prolongatie 4 pet. KORT EN BONDIG. Zwakkelingen kunnen meestal niet oprecht zijn. De Engelschen na een verloren wedstrijd: „JVe have lost; never mand We have played well". Iets bereiken, anders niets, geeft voldoening. De menschen bestaan uit tWee categorieën: zij, die hun beste Werk vandaag doen en het tferder vergeten en zij, die beloven hun beste Werk morgen te zullen doen en het ook vergeten. Indien iedereen zich voornam niet onnoodig over andexen te praten, zou de wereld plotseling een eeuW vooruit gaan. Verlies vertrouwen en gij verliest alles. Wat menig patroon in zijn ooren zal knoopen: Napoleon leerde vaak wat hij weten wilde door een van zijn soldaten te vragen. Marktberichten LANGEDIJKER GROENTECENTRALE. 22 Augustus. 35000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 5.40 6,eigenheimers 3.203.40, blauwe 3 50— 5.50, duke 4.404.80, drielingen 4 604.80. klei ne 1.301.50, 300 bos wortelen 5.40, 8000 stub boemkool 20.-28.80, 2e soort 3.505 70, 72000 Kg. roede kool 3.805.30, 39000 Kg gele kool 2,60—4.80, 44000 Kg. witte kool 6 60—8.40, 2400 Kg. zilvernep 15.1019.60, drielingen 5 80, uien 1.60, 8600 Kg. gele nep 18.1019 60, drielingen. 7.10—8.40, uien 6.50—6 90, 1700 Kg. slaboonen 15.1018.80, 170 Kg. snijboonen 11 24.70, 3200 Kg. bieten 2.80—3.50 23 Augustus. 36000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 4.50 6.10, schoolmeesters 3.905<—eigenheimers 4,5.30, duke 3.90—410, drielingen '4.20- 4(80, kleine '1.50, 1200 bos wortelen 2.605 80. 5200 stuks bloemkool 19.1031.90, 2e sóórt 5.— —6.30, 71000 Kg. roede kool 2.60—4 50, 49000 Kg. gele kool 2.504.80, 60000 Kg. witte 'kool 5.109.700 Kg. zilvernep 10 drielingen 8.10, 4600 Kg. gele nep 18.f>019 30, drielingen 7.10—7.40, uien 6.80—7 50, 7900 Kg. bieten 240 —4(20, 2600 Kg. peen "2.50—340, 4300 Kg. to maten A 12.40, B 10.70, C 8,<30, CC 1 20. NGORDERMARKTBONDi. 122 Augustus. 1 61400 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 5.10 6.70, duken 4.304j40, schoolmeesters '5 20, eigenheimers 4.404.90, hl. eigenheimers 3.60 —4.70, bl. (aardappelen 4.50, drielingen 4.90— 5.10, 2500 'Kg. spercieboonen 15.22 71/2 Kg. snijboonen 13.8000 Kg. zilveruien 2.20 2.70, drielingen 6.70—8.20, zilvernep 21.60- 23.80, 27200 Kg. uien 6.80—7 60, drielingen 7 20 —7.60, gele öèp 18.20—21.80, 3900 Kg kroten 2.50—2.70, 36800 Kg. roode kool 3 90—4.90, 25300 Kg. witte kool 6.80—8.30, 1150Ö Kg gele kool 3.30—4.80, 625 bos wortelen 5.20—530, 17400 stuks bloemkool 19.7031.30, 2e soori 2.60 —3.—. 23 Augustus. 62.800 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen f5 f 6 80, Duken f 44.20, eigenheimers f 4.6c»4.80, bl. eigenheimers f3.904.50, drielingen f4.505.20; ■,2250 K.G. spercieboonen f15—20.70; 65 K.G. snij boonen f 12—16.80; 3000 K.G, zilveruien f2.30—' f3.60, drielingen f8.309.50, zilvernep f20—22.40; 27.200 K.G. uien f6.707.70, drielingen f6.90-4 f7.20, gele nep f 1819.60; 875 K G. peen groote f3.60; 2950 K.G. kroten. 11.603.10; 25.60O KG'.( rcode kool f44.70, 47.000 K.G. witte kool f 6.30— f7.60, 22.200 K.G. gele kool f2.805.20;; 6O00 st bloemkool ie soort f20.4034.20, 2e soor tf 3.20—I f 4 per' 100 stuks. 4 r WARLENHUIZEN, 21 Augustus. Schotsche muizen f5.406.20, drielingen Ï4.60 f 4.S0, duken f 4.10, eigenheimers f 4.405.40, blauwe aardappelen f4.805.10, slabooneni f12.10 f15.80, bloemkool ie soort, f17.8023, 2e soort f2.602.09, rcode kool f44.90, gele kool f3,80—. f5.10, witte kool f6.407.20, gele nep f17.30-#' tf 19.80, uien f 6.106.70, id. drielingen f 6.10-V f6.80, zilvernep f21.8022.40, id. driel. f5.10— f5.70, id. uien f 1.902.40. 1 Aanvoer: 25.300 K.G. aardappelen, 9000 K.G. roode kool, 2500 K.G. gele kool, 1800 K.G. witte kool, 7625 K.G. gele nep, 1575 K.G. zilveruien, 1160 stuks bloemkool, 5400 K.G. gewone uien, 240 K.G. slaboonen. '22 Aug. 6400 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 5.30 6.50, drielingne 4.80, graafjes 8.10, blauwe aardappelen 4J40, 140 stuks bloemkool 17.40, 2e soort 2.40, '3225 Kg. nep 18.90—20 10, 2275 Kg. uien 6.-6.70, drielingen 6.707 10, 30 Kg- slabooneri 18.' ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. 22 Augustus. Tomaten 10(2012.40, appelen 16.36—, peren 4.22.augurken 16.72roode kool 3(608.90, snijboonen 10.4029 80, sper eieboonen 5(2027.80, alles per 100 Kg., bloem' kool 15.10—23.90, 2e soort 1.10—14 80, komkom mers 0.805.kropsla 1.10A 10, andijvie 0.80 3.alles per 100 stuks, selderie 0.301.60. selie 0.401.80, wortelen 5.909 60, rabarber 2.6.—, uien '2.<^4 70, alles pér 100 bos, spinazie 0.280.64, postelein 0.040 35, alle® per dubb. bakje. LOOSDÜINEN. Bloemkool f 1021, 2e soort 1.307.gele kool 9.10.10, meloenen le srt. 0 430.58, 2e srt- 0.14—0.30, peen 1.90—3 aTppels f 16—23 pe ren 912.erwten 2026.snijboonen "21— 25.pruimen 1530.—, uien 2.80—3 10, tom* ten A 5.60—6.40v B 4.80—5 40. C 5—6.10, CO 1.60—4.—, peen 7.80—8.50, prei 1.30—1.70, ra barber 1.803.80. PURMEREND, 21 Aug. 28 stapels kleine fa- briekskaas r.m. f53, 51 st. kleine boerenkaas r.m- f53, 2 st. Goudschei kaas f51, vlug. 2040 K-G< boter fi.6o2.05. 200 vette koeien fo.8oi-IOi vlug, 299 melk- en geldekoeien f '25350, stug; 36 stieren; 32 paarden 'f 100200; 57 vette kalve ren £120—140, nr.; 165 nucht. kalveren, slacht- f 10—38, fok- f 10—(219, vltig; 521 vette varkens slacht- fo.740.79, zouterij f0.700.72, vlug; l25' magere varkens f2436, vlug; 178 biggen fiS""1 tf22, vlug; 535 schapen' £26—33, stug; 767 1 an imeren f 1623, stug; 22 bokken en geiten. K'P- 'eieren f6.50—7.50, eendeieren f6.60; 400 manden peren f 1.503.50; 100 zakf peren fi2.50.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2