weer in 1 HET WOHDERCIRCOSJTRASSBURGER' Een geheel dorp als brandstichter Bi] Scheren Buitenland Het weer in liet buitenland Nïeuwstijdlngen Voor Tl mill oan effecten verloren Aan het maandoverzicht van het Kon. Ned. Me teor. Instituut ontleenen wij de volgende bijzon derheden over het weer in Juli: Gedurende de geheele maand was de luchtdruk :hoog in Zuid-Europa en bij de Azoren. Van 16 :tot 22 lag het centrum van den hoogen druk ten W. van Ierland. Van i tot 17 en van( 24 tojt 28 trokken depressie's in N.O.-lijke of O-lijke rich ting door het N.W. Van 18 tot 25 en van 29 tot 31 lagen stationnaire depressie's resp. in Fin land en voor de N.oorsche kust. In de eerste dekadn waren W.-lijke en Z.W.-lijke, in de tweede N.-lijkc en .NW.-lijke, in de derde N.W.-lijke tot .ZW.-lijke winden talrijker dan normaal. De wind kracht was in de eerste dekade boven het* ge middelde. Gemiddeld over de geheele maand was de overdagtemperatuur o gr. 8, het gemiddelde maxi mum o gr. 9 boven normaal, het gemiddelde mi nimum o gr 5 ,beneden normaal. In de 3 dekaden waren deze afwijkingen respectievelijk o gr. 7, ogr. 9,—i gr. 3, 5 gr. 4, 4 gr. <j, 3; o gr. 1, o gr. 2, o gr. 2. In de< "heldere tweede •dekade was de dagelijksche temperatuurschomme ling 'belangrijk boven normaal. De hoogste tem- peratuui 34 gr. 6 werd waargenomen te Sittard op den 15, de laagste 3 gr. 4 te te Wijster op den 8. Te Gemert werd lichte nachtvorst waar genomen van den 7 op den 8. De hoeveelheid neerslag, gemiddeld over het geheele land, bedroeg 46 mm. tegen 71 normaal. In de .NW.-lijke helfd van het land was de neer slag 15 tot 2t5 'O/o, in de Z.O.-lijke helft! 25 tot 40 o/o beneden het gemiddelde. In de tweede deka de viel bijna geen regen, hoogstens 2 mm. in enkele provincies. In de eerste dekade viel over het geheele land te weinig, in de derde dekade over het algemeen iets te veel regen. Onweer kwam vooral voor op den 5, 15, 24, 28, 30 en 31. Het onweer van den 27 ging in een strook var Hoek van Holland tot Amsterdam gepaard 'met zwaren hagelslag, waarbij berichten omtrent hagel .van 2 tot 3 cm., een zelfs van 7, cm. doorsnede tftinen kwamen. Het aantal uren zonneschijn be droeg 260 tegen 190 normaal; de 3 dekaden tel den telden resp. 79, 113 en 68 uren. Wij hooren nog den roem vertellen van dit groote en niet te overtreffen „Circus Strassbur ger", dat eenige dagen lang de duizendjen in en om Alkmaar heeft geamuseerd en in bewondering gebracht. Deze reuzenonderneming is werkelijk het meest bezienswaardige en bewonderenswaar dige circus, dat in de laatste tiental jaren zijn gastvoorstellingen gaf. Doch niet alleen in Alk maar, reeds in Amsterdam had het door zijn won- derprestaties duizenden in begeestering gebracht. En geen wonder, dat in dit allergrootste circus de kunst der dressuur haar hoogste punt heeft bereikt. Volgend jaar toch zal deze wereldonder- neming 200 jaar hebben 'bestaan. Waaraan wij onmiddellijk toevoegen, |dat nog geen enkele on derneming in kwaliteit, kunstuiting en omvang met dit "wondercircus kan evenaren. Hebben reeds duizenden en nog eens duizenden, genoten van de mooie en bewonderenswaar lige dressuuur, de reuzen toeren der artisben en "ie on- geloofelijk enorme prestaties op dit gebied, nu zal Hoorn ên zijn omtrek van "dit hooge schouw spel kunnen genieten. Reeds is per advertentie bekend gemaakt, dat het Circus „Strassburger'' den 25, 26 en 27 Augustus zijn hoogst belang rijke voorstellingen zal geven, waarvoor wij naar het vorig nr. verwijzen. Wij twijfelen hiet 0"f evenals elders ral deze reuzenonderneming groote belangstelling en bewondering wekken. Een hevige hagelstorm- heeft in Florence en voorsteden groote schade aangericht. Ook eenige mooie gebouwen werden licht beschadigd. Naar een draadloos telegram uit Trebizonde meldt, vallen daar groote massa's sneeuw, zoo'dat de bevolking in moskeeën Allah te hulp roept. Daarentegen heerscht te Angora en Konstantino- pel groote hitte, zooals in jaren niet "is voorge komen. Verleden jaar heeft zich, naar nu pas bekend wordt, op „Totensouning" in een klein dorp van den Kreis Biedenkopf een zonderlinge geschiedenis afgespeeld. Het geheele dorp had dezen dag ge holpen om brandstichting te plegen, hetgeen eerst thans een ingezetene, die door haar geweten werd geplaagd, aan de Kasselsche crimineele politie be kende. Het geval speelde zich als volgt af: De eigenares van een kleine zeer bouwvallige hoeve, bestaande uit schuur en woonhuis, had op piTotensouning" blijkbaar den brand in haar schuur ontstoken om met de verzekeringsgelden zich een nieuwe woning te kunnen bouwen. Op het alarm der dorpelingen liepen alle mannen voor het bran dende huis te hoop, waar de tranen plengende ei genares jammerde, dat zij nu in de gevangenis kwam. De buigervader, die tegelijkertijd bevelhebber van de plaatselijke brandweer was, verbond in tdit geval menschelijk medegevoel met plaatselijke bouwpohtiek. Nadat uit twee slangen 'n beetje water op de schuur was gegeven en het woon huis nog steeds niet wilde branden, liet hij den 'watertoevoer afsluiten en een gat in de woning slaan, opdat de vlammen zouden kunnen overslaan. Men zag het bouwvallige huis als een schandvlek en verheugde zich thans op kosten van de ver zekering weldra een nieuw pand op deze plaats e zien verrijzen. De gemeente stak de koppen bij elkaar, men beraadslaagde en keurde goed. Doch daar kwam ongelukkigerwijs de brandspuit uit de naburige ge meente. De ontvangst was niet bepaald vriendelijk. Daar de buurlui evenwel niet wilden inzien, dat het beetje vuur niets te beteekenen had, nam de dorpsmagistraat resoluut de spuit ter hand, zette Tziar aan en dreef de vijandelijke brandweer met dei» waterstraal op de vlucht. Toen nu echter 'de oude kast ondanks alle in spanning nog niet wilde vlam vatten, ontfermde men zich met schoffels en 'hakken over haar en lelde haar kalm neer. De balken werden in den gloed van de brandende schuur geschoven en de voorwaarde voor verzekering was vervuld. De verzekering liet zich ook beetnemen het geheele dorp was immers getuige, zij betaalde uit en thans staat het nieuwe huis er al. Aldus het verhaal van de door gewetenswroe ging- gekwelde dorpelinge. NEGEN VERSTEKELINGEN AAN BOORD 1 GESTIKT. Bij aankemst van het stoomschip Steel Inoen- lor", dat van Zuid-Amerika kwam, ging men over tot uitrookirig -tftn het te desinfecteeren, daar het schip verscheidene havens had aangedaan, waar gele koorts heerschte. Na de uitrooking werden in verschillende deelen van het ruim zeven lijken gevonden en negen personen gedeeltelijk verstikt, wier toestand thans zeer kritiek is. Deze zestien personen hadden zich heimelijk aan boord begeven en zich in het ruim verborgen om in de Vereenigde Staten, in strijd met de wet, te debarqueeren. EEN BANKOVERVAL TE NEW-YORK. Donderdag drogen vie rmannen in het kantoor van de Service Transportation Company te N,ew- Ycrk Zij dwongen alle aanwezigen, onder wie vijf met geweren gewapende bewakers, de handen in de hoogte te steken. Zij namen vervolgens uit de brandkast een zak weg, waarin een bedrag van 18.000 doll. enz. Eenige minuten later waren zij in een auto verdwenen. De politie zette de roovers na. Toen deze een zijstraat wilde inslaan, reden zij tegen een stoep op. De dieven sprongen uit hun auto, hielden eèn andere auto aan, dwongen den chauffeur uit te stappen en reden weg, achtervolgd door de politie. Al schietende wisten zij in het drukke verkeei te ontsnappen. bepalen. Omtrent de betalingsmoeilijkheden wordt nog gemeld, dat de beheerder van de gemeentelijke spaarbank reeds in 1925 begonnen was credieten te verstrekken, die niet door onderpand gedekt varen. In totaal moeten volgens de laatste ge gevens de aldus verstrekte credieten 6 millioen goudmark bedragen, waarvan het grootste gedeelte als verloren moet worden beschouwd. St. Ingbert is een gemeente van 20.000 inwo ners en het verlies zal de gemeente ruïneeren. Het stedelijk besluur heeft zich tot de regeerings-com- rr. r,sie van het Saargebied gewend, om hulp, daar de gemeente uit haar eigen middelen geen beta- L*r gen meer kan doen. De loketten van de spaar bank zijn nog geopend, doch uitbetalingen "heb ben niet plaats. - OUDKARSPEL. Uitslag va|n dje loting- Een dezer idagen heeft de loting voor deze W meente plaats gehad. De uitslag is als volgt; J. Bakhuys no. '1, N. A Bruin no. 6, M. Göudg. blom 15, D. v. d. Ham 7, P d-e Jong 2', A Kaas 9, D. Langeudijk 5, J. Maakad 10, J. Mul' der 12, P„ Nieman 8, P. Plakman 4, J Put 13 O. Scheltus 16, J. Spanjaart 11, C. Pi IJff 14 en P. Zeeman 3. OUEKARiSPEL. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeènte is door den burgemees ter tot het houden van een openbare vergadering bijeengeroepen op Dinsdag 82 Aug. a.s. des nam 8 uur. géén Pijn lan naschrijnen ol stukgaan dier huid, indien men vóór het inzeep en de baardoppervlakte inwrijft miet In Oost-Cumberland en in Westmoreland is veel regen gevallen. De weg van New-Castle naar de Meren werd gesloten, omdat de brug bij Melmerby weggeslagen was en andere bruggen ernstig be schadigd. Tal van wegen zijn onbegaanbaar. De telefoondienst werd te Appleby' gestoord. Ir» yCheshire heeft de oogst veel geleden. Hevige regens, gepaard gaande met storm, ver oorzaakten een overstrooming van het Comomeer (Italië). De lage gedeelten van de stad Como zijn overstroomd.- Het verkeer ondervindt ernstige stag natie. Van zijn kant beloofde Edmond haar e-ene le venslange erkentelijkheid en drukte daarbij Iia.ir tengere hand aan zijn lippen. Onder die aanraking ging haar een schok door ide leden. Hij vertel, haar verder, hoe hij reeds den Volgenden dag in functie zou treden als teekenaar 'in enne zaal van 't ihotel, dat hij heden bij het ontbijt haar gast zou wezen, om vervolgens mijnheer Armand naar Courbevoie te vergezellen. Marie verontschuldigde izich, dat zij hem eau oogenblik alleen moest laten, aangezien zij eenige orders had uit te vaardigen. Zij' gaf met korte woorden hare ibevelen omtrent de ontbijttafel Gn DE BRANDKAST VAN DE POLITIE Te Atlantio-City kwam des nachts een slordig gekleed man het politiebureau binnenstappen en vroeg om onderdak. Men wees hem een plaats aan en niemand schonk veel aandacht aan hem. De politiemannen waren n.l. bezig met een lastig pro bleem. De groote brandkast van het politiebureau, aldus vertelt de „Daily Telegraph", zat op slot en dr aanwijzing vac de combinatie, die men moest weten, om haar te openen, was in de brandkast achtergelaten. Niemand wist het ding open te krij gen, tot op een gegeven oogenblik de havelooze, die in een hoek rustig scheen te dutten, zei: Neem mij niet kwalijk, heeren, ik was vroeger één van de matadors van mijn beroep. Ik kan elke brandkast openen, als u me maar een stujk schuur papier geeft. Algemeene verbazing; men gaf hem een stuk schuurpapier en hij schuurde er de toppen van zijn vingers mee, om ze gevoelig te maken voor het val len van de sluiting der kloksloten. Terwijl alle poli- tiemannen toekeken, ging de havelooze aan 't werk en zei na een oogenblik: nu kan zij open.* Eej» ageu: draaide aan de kruk en de deur ging open. i Rustig vertelde de man verder: Ik was een wereldrecordhouder cp dit gebied, maar ik heb j ir. Missouri tien jaar in de gevangenis gezeten en daar bedank ik voortaan voor. - Dc politiemannen gaven hun helper en vroege- ren tegenstander een degelijk maal en een goede J slaapplaats en zorgden er bovendien voor, dat hij i een eerzaam baantje kreeg, om in zijn levensonder- houd te kunnen voorzien. I i EEN STAD FAILLIET. Dc stad Sankt Ingbert in het Saargebied heeft z:rh, naar Wolff meldt, insolvent verklaard. De wissels, welke gepresenteerd werden, bleven on betaald. De -. erliczen zijn nog niet precies tte de beide (heeren naar Courbevoie. Men bezichtigde daar alles ea besprak hep geen nog verricht moest worden, zoodat het na genoeg vier uur was geworden, eér men naar Pa rijs terugkeerde. Eidmond nam afscheid van vader en dochter en beloofde den volgenden morgen om negeu uur op 'zijn nieuwen post te zijn. De jonge Labron vond het niet onaangenaam eindelijk vrij te 2ijn, daar hij, zoowel zijn vriend Darier als izijn lieve Lucie den gelukkigen afloop nog moest imededeelen. Hij spoedde czioh eerst naar George Darier en sloop vervdlgens maar de bibliotheek, waar zij j zei hem dat 'hij zijn doel had bereikt eén doel, haar vader ƒ01 dankbaarheid om den hals viel. waarnaar hij, zonder George's krachtige hulp, te „Gch, mijn wadertje, wat beu je toch goedl" vergeefs zou gestreefd hebben, riep zij uit. „Ik kan u niet zeggen, hoe gelukkig George was al even gelukkig als Edmond en ge mij gemaakt hebt!" Edmond moest hem alles vertellen, wat bij Paul Dit zeggend, brak zij in tranen los Armand was ivoorgevallen en "wat 'Marie gezegd Paul Armand (zette groot© oogem 0p en èen voor en gedaan had. »L" Plaatselijk Nieuws ZUIDSCHARWOUDE. Onze winkeliers weten van actief zijn etn re clame maken. Wie de winkels langs gaat en de étalages in oogenschuw neem, ziet, hoe ieder zijn Dest heeft gedaan, het oog van den beschouwer te bekoren. Vrijdagavond had de opening van de attractie plaats door een rit langs Langendijk met twee auto's, een waarop een comité uit de win keliers had plaats genomen en een met fanfaristen, die door hun opwekkende tonen den inwoners kond deden, dat er een belangrijke gebeurtenis werd ingeluid. Voor de winkeliers, die, ieder op zijn wijze, een zwaren strijd om het bestaan heb ben te voeren, is deze attractie werkelijk van belang. Als ze niet slaagt, is veel moeite eni een massa arbeid om niet verricht. Begrijpelijk is het dus, dat iedereen hoopt, dat de verrichte werk zaamheden aan hun doel beantwoorden en na af loop, op. 1 September, 's Zaterdagsavonds, kan wor den geconstateerd, dat de Langendijker bewoners (en zoo mogelijk ook van buiten Langendijk) den ondernemingsgeest weten te waardeeren. Vele on zer inwoners zijn ten zeerste met deze attractie ingenomen, al was hef maar alleen, dat zij eens uit hun dagelijkschen sleur worden opgewekt en afgeleid, nu er bijna nooit van eenige vermakelijk heid in onze gemeente valt te genieten. I i We vernemen, dat een onzer ondernemende tuinbouwers een aanvang zal maken met de glas cultuur in deze gemeente. Het plan moet bestaan een kas te stichten met 1000 ramen.. Bij' de gehouden aanbesteding is de Aug.- levering van Zwavelz. Ammoniak, Superfosfaat en Patentkali ten behoeve van de Vereen. „De Toe komst", opgedragen aan Ni.V. G. J. Krol Co's Kunstmesthandel voorheen Fa. Joh. F. Morra te Alkmaar. OUDKAR|S;P|EL- Hinjlerwet. Door de fa. J. Eeceu Gz. is aan Burgemeester en wethouders vergunning gevraagd tot het uit breiden van haar houtzagerij en het plaatsen van een electromotor yan 5 P.K. hem ontzettend denkbeeld ging hem plotseling door het brein. Zou zij, zijn dochter, dien jongen man ook (beminnen Maar dat was immers niet denkbaar, en hij lachte om z'ijm»0ngegronde vrees. Het drietal vereenigde zich om de ontbijttafel Paul Armand had zijn gewone kalmte "hervon den en Edmond toonde gedjurende het maal, op de verschillende tot hem gerichte vragen steeds het juiste antwoord te kunnen geven. De millionair begon meer én méér in te zien, dat hij in Edmon.l een bekwaam en praktisch man van zaken gevor den had ivoor zijne nieuwe fabriek. Marie was ivroolijker dan ooit en daar het hel der, frisch iweer was, reed zij na het ontbijt met „Ik heb jnij in dat jonge meisje niet bedrogen, meende George Darier, „Zij is een engel van goed heid." zeker, is zij dat!" stemde Edmond in. „'En nu, vriend, nu zijt ge eenmaal in het za del,1' besloot de advdkaat. t,'tZou mij niets vér- wonderen als ge nog eens de kompagnon van Paul Armand wordt!" „O ho!" lachte Edmond. „Zoo ver breng ik dan zijn!" De beide vrienden gingen uiteen. Edmond wipte in een rijtuig om des te spoedi ger bij zijn Lucie te zijn. V. Lucie wachtte 'haar Edmond reeds vol onrust. Ze was niet alleen, want „moeder Mina", zooals de rondbrengster van het brood reeds algemeen genoemd werd, zat bij ha^r. ,,'tWas reeds een uuur geleden, dat Johanna aan de kamerdeur van Lucie had geklopt. Zij droeg toen een klein pak goed ouder den arm. Vriendelijk, maar toch niet zonder bevreemding, was zij door Lucie ontvangen geworden. Johanna- had daarop verteld, dat zij opzettelijk gekomen was om juffrouw Lucie om eeu dienst te ver1 zoeken. „Een dienst?" herhaalde Lucie, „0, mét ge noegen, als 't in mijn vermogen staat! Ga zitten, goede vrouw, en sta mij toe, dat ik blijf doorwer ken aan dit kleedje, dat van avond nog moet be zorgd wezen!! Wat was er van uw verlangen' „Juffrouw Lucie," begon Johanna, na te heb ben plaats genomen, terwijl zij als altijd de lieve handwerksteT hartelijk en met een soort van be wondering gade sloeg, „u hebt mij eens beloofd, ook voor mij te willen werken. Ik heb nu een goedkoope stof voor dat doel gekocht en meëge- Dinsdag fietste een effectenhandelaar te Rot. terdam, de heer J. R„ wonende Westersingel, over de Blaak naar den Coolsingel. Aan zijn fiets had hij een pakje bevestigd, waarin voor ongeveer 22.000 gulden aan effecten. Op het Calandplein bemerkte hij, dat het waardevolle pakje verdwe nen was. De heer fietste terug, doch zonder het verlorene te vinden. Aangifte- bij de politie volgde. Bovendien plaatste gedupeerde een advertentie, welke succes bleek te hebben, want de eerlijke vinder, zekere Royé, wonende iri de Gouvernestraat, maakte zich bekend, zoodat de heer R. zijn bezit 'terug kreeg. Jaren geleden heeft de heer R. eveneens door het verliezen van waardepapieren mogen onder vinden, dat er nog eerlijke mensehen zijn. Toen verlooi hij in het oude postkantoor een bedrag van f 1000 aan bankpapier bij een der loketten. Een oud vrouwtje had het pakje ze dacht, dat er boterhammen in zaten aan den man achter het loket gegeven. Onvoorzichtig is het zeker wel, om een bedrag van een goede f20.000 aan de fiets te laten han- genl DE ONTSNAPPING TE SCHEVENINOEN. EEN TWEEDE MAN AANGEHOUDEN. De tweed© gearresteerde in- en uitbreker is gé. bleken v. d. Brande te zijn. Hij is onmiddellijk na aankomst uit Dordrecht naar de Scthevening- sche gevangenis teruggleleid. Hier heeft inspec teur v. d. Heuyel den man aan een verhoor onder worpen, doch vooralsnog weigert v. d. 'Branie inlichtingen te geven. Slechts dit is de politie van den man zelf te weten gekomen: te Dordrecht aangeland* wille v. d. Brand© een kennis opzoeken, doch toen hij aan het adres kwam, waar hij meende zijn rela tie te kunnen vinden, 'bleek deze daar fliet meer te wonen. Intusschen had v. d. Branie een sol datenpak de uniform van slukrijder bij de veldartillerie weten te bemachtigen (hij be weerde het gekocht te hebben, maar weigerde te zeggen wanneer en bij Wien) en toen is hij van morgen om 9 uur naar 'den burgerlijken stand te D.ordrechj; geloopen en daar heeft hij geïnfor meerd naar het tegenwoordige adres van den vriend, dien hij zocht, dit werd de aanleiding van zijn arrestatie. OP, ZIJN nummer GEZET. In den gemeenteraad van Schaesberg (Lim burg) gaat het den laats ten tijd allerminst plei- zierig toe, In de vorige vergadering1 had het raadslid Lommen zich tegenover den burgemees ter zeer onvriendelijk uitgelaten en dezen o.m. vergast op de spreuk „Van dorlog, pest en den burgemeester van Schaesberg verlost ons, Heer!" De burgemeester kwam in de bijenkomst van Woensdag met èen lang betoog op 'de speech van den heer Lommer terug en lang niet malseh, zegt de „N. R. Crtj" Hij beschuldigde het raadslid van verdraaiing en verkrachting van de waarheid e nnoemde hem èen man met communistisch al lures, een bekenden pamfletschrijver èn een laag sujet. Als een marskramer, aldus de voorzitter, loopt die man langs de deuren, nu 'eens hier dan eens daar zijn dienst als raadslid voor het parti culier belang aanbiedend, zonder het besef te hebben, dat hij daarmee zijn onbeduidendheid voor het algemeen 'belang ton duidelijkste aan toont. Ook zeide spr. nog, dat hij op zijn vragen en opmerkingen in den raad nooit meer zou ant woorden. En de burgemeester hield woord. In den loop der vergadering stelde de heer Lommen verscheidene vragen, welk© de voorzitter totaal negeerde. Op het betoog van den voor2itter be loofde de heer Lommen in de volgende bijeen komst te zullen antwoorden. ONGEVALLEN. Op het kruispunt AalsmeerKruisweg te Haarlemmermeer, kwamen twee auto's met elkaar in botsing. De beide wagens werden totaal ver nield. In de eene auto zaten de heer T:„ eigenaar het nooit! Neen, weet ge 'wat mijn streven zal bracht, in de hoop, dad u voor mij .daaruit een zijn: Om in een paar 'jaar zooveel op te sparen,' kleedje zoudt willen maken." adt ik een gedeelte van mijn vaders "fabrieken in „(Wel zeker, wil ik dat. Leg uw pakje zoo Alfortville weder kan laten opbouwen. Als ik lang maar neer. Ik zal u dadelijk de maat nemen, dat kan gedaan krijgen, zal ik reeds ruim fevre- 1 als ik hiermee klaar ben. Kunt u even wachten?" „Natuurlijk. Ik heb vandaag mijn taak achter den rug en ben tot morgenochtend vrij. Haast u dus maar niet." „O, mijn werk is ook spoedig af!" Lucie naaide ijverig door en luisterde bij ieder gerucht, dat zij op de trap meende te hooreu. Om iets te zeggen, begon Johanna na éenigl3 stilte ,,U werkt al lang voor de menschen, niet waar, juffrouw 1 „Bijna zes jaar, moeder Mina," antwoord!0 het meisje. „Ik leerde al heel aardig naaien 'in 't gesticht, waar !k werd groot gebracht." Bij die woorden beefde Johanna. „Is u in een gesticht groot gebracht?" vrtegl zij' haastig. „Ja, moeder Mina. Ik heb vader noch moeder gekend. Als klein kind werd ik aan een vonde lingshuis afgegeven."* „In Parijs?" stamelde Johanna. Lucie was geheel in haar werk verdiept en zoo ontging haar Johanna's aandoening. ,',Ja, in Parijs," antwoordde zij, „ruim een en twintig jaar geleden." „Een en twintig jaar geledenherhaalde Jo hanna. „Hoe oud is u dan?" „Volgens 't geen mij gezegd werd, zoowat twee en twintig jaar." „En waar kunt ge zijn geweest, voor dat men u aan het vondelingengesticht afgaf? Zijt S*® daar door uw ouders of door vreemden gebracht1' Men zal dat in 't gesticht wel weten!"

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4