SPORT EN WEDSTRIJDEN De groote Gymnastiek-wedstrijden te Sint Maartensbrug Reehtzaken Radio-Omroep Radio-Centrale HART KUIIT, Oudkarspel A 117 Eerste Langedijker Radio-Centrale D> Schuitemaker Jr., - Noordscharwoude Er is zeker in den laats ten tijd wel niet iets, dat zóó ieders belangstelling heeft dan ae sport. Veel en velerlei wordt er op dit gebied gedaan èn gepresteerd èn geleeraard, om aan het lichaam mooie en mooier houding en vormen te geven. Och wat zou het hooren \vij al eenigem zeggen. Wat is Nederland nu op sportgebied. Zie 'maar eens naar de Olympiade wat voor roem is er door Nederland weggadragèn in d'it groote landentournooi Maar dan antwoorden wij, dat er wel roem en eer door ons kleine landje is weggedragen. En willen dan wijzen op 'de mooie plaat in „De Groene" van Joh. Brakensiek, waar Nederland| staat afgebeeld alleen op een groote ruimte omringd door alle andere naties, met een biljet in de handen, waarop staat: 8 eerste prijzen. Als onderschrift onder deze plaat de woorden: „Goed gedaan kleintje!" Dat is nu eens een mooie waaiideering naast de vele eritiek die is uitgeoefend uitgeoefend vooral op 'het hoofdbestuur van het K.N.G.V dat onze beste Nederlaudsohe turners afvaardig de om Nederland als natie op de Olympische Spe len te vertegenlwooidigen en de eer te Verdédigen. Het ligt geenszins in onze bedoeling om ons 'te mengen in den strijd tusschen K.N.G.V^ en A. T.B., maar toch meenen wij, dat de Pers' in het algemeen wel wat milder kon zijn tegenovjer genoemd hoofdbestuur, dat thans toch al geen gemakkelijke taak heeft, om zich door een moeras van tegenwerking een goeden weg te hanen. iWij' hebben hiermede alleen willen wijzen op den goeden naam die Nederland heeft Verworven tijdens de Olympische Spelen en no. "6 in het algemeen dandenklassement wérd geplaatst. Dit mag naast de vele eritiek toch nog wel eens worden geconstateerd. De sport viert in al haar uitgebreidheid hoogtij. Overal valt een ernstig willen, een streng door gevoerde doelmatige training te bespeuren. Er is een gezonde vooruitgang. En waar zoo voor de sport in het algemeen re clame wordt gemaakt, daar kan het niet anders, of een ieder kal moeten toegeven, dat zij nuttig en noodig is voor ontwikkeling en ontspanning van lichaam en geest. Maar dan is het ook goed, dat er ,vele sport (gymnastiek) vereenigingen elkander eens ont moeten in een vreedzamen strijd, zooals Zondag te Sint Maartensbrug heeft plaats gehad. Niets werkt krachtiger voor vooruitgang dan een dergelijke wedstrijd. En dat men iets zou kunnen zien te St. M. bewees de deelname van de 250 turners(sters) uit Hollands Noorderkwartier. Zoo werd aan deze ontmoeting ook deelgenomen door onze vereenigingen „Hercules" en „Hygiéa". Beeds eenigen tijd staande onder leiding van den heer K. Boot, hebben gembèmde vereeni-' gingen zich diens nuttige wenken en lessen ten nutte gemaakt en met succes. Al eerder waren tv ij in de gelegenheid een flin- ken vooruitgang bij onze dames en heeren te zien, maar wat thans te St. Maartensbrug is gepres teerd, zet zeker de kroon op 't werk van den heer Boot. Het aantal prijzen, daar behaald, is overwel digend. Niet minder dan 16 werden er weggedragen, waarvan wij hier het lijstje laten volgen: Paarilturnen meisjes (Vereenigingswedistrijd) Se prijs. Mej. G. Borst le prijs Vrije oefeningen meisjes: ls prijs. Paardturnien jongens: 2e prijs. Brugtnrnien jongens: 2e prijs. Hoogspringen jongens: C. Jonker le prijs, H. Aarts 2e prijs. Dames vrije oefeningen: 2e prijs. Heeren vrije oefeningen: le prijs. Brugturnen (Verecnigingsweilslrijd) heieren le prijs (Personeel): G. Ems le prijs. Paamfturnien (vereienigingswedklrijd) (heeren) le prijs. (Personeel): G. Ems le prijs. H iigrek (Personae), G. Ems le prijs; C. Lan- gedijk 3e prijs. Terwijl voor het hoogste aantal verkregen pun ten over: Paard- Brug- en Vrije oefeningen even eens de le prijs (een zilveren krans) werd ge wonnen. 'I Dus: 10 eerste, 4 tweede en 2 derde prijzen. Dat dit tevens een aanmoediging zijvobr de leden om op den ingeslagen weg voort 'te gaan, aandacht en oplettendheid schenkende aan die wenken van hun leider, en een aansporing voor de niet-lelen om zich aan te sluiten 'bij „Hercu les" en „Hygiéa" om haar te maken groot in kwantiteit en sterk im kwaliteit. Directeur en 'leden omze hartelijke felicitatie. Echter willen wij gaarne van deze gelegenheid» gebruik maken om nog op iets anders te wijzen. Schreven wij eenigen tijd terug, dat genoemde Vereenigingen njet stil zitten, dit Vordt al weder door een Bewijs versterkt, doordat omder haar auspiciën miet minder dan de ZiwitserSche Olym pische Ploeg te Noordscharwoude, Schagen em Hoorn een demonstratie zal geven. Voor de gymnasten in het bijzonder en de vele •sportliefhebbers in Bet algemeen staat dus iets moois en goéds te wachten. JVij komen hierop nader nog terug. VOOR DEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 24 Augustus. Minstens 34 gulden schade aan zijn portemonnaie. De heer H. B. uit Heiloo, die verleden week het aii aannam of hij geheel ten onrechte was vervolgd wegens verzuimde rentezegeltjes plakken ten behoeve van zijn huishoudster, leed heden een verpetterende nederlaag, toen de Verbalisant, de fedj.-commies van den Arbeidsraad v. d. Val, werd gehoord. Hij werd veroordeeld tot 34 X f20. boete of 34 X 1 dag "hechtenis, dat is nog 30 iet. voor elke overtreding dan de ambtenaar, die ook niet zuinig is met zijn eischen, had gevraagd. Vermoedelijk, omdat de verdachte zich tegenover den heer v. d. VaL zeer onheusch uitliet, 'nj Cre- tiek, die men zich ongestraft kan veroorloven in je slaapvertrek, maar niet via den kantonrechter. Ook geen schitterend succes. De arbeider v. T. uit Heiloo, thans veiligheids halve niet present, die beweerd had niet in het bezit te zijn geweest van een rentekaart toen de heer v. d. Val daarnaar informeerde, mocht zich evenmin verheugen in eenig behaald succes. De heer v. d. Val toonde aan, dat van iedere verzonden rentekaart zorgvuldig notitie werd gehouden, doch ook in 1927 had verdachte een dergelijk voorwend sel gebezegd. f 8 boete of 8 dagen hechtenis luidde het vonnis, dus is verdere commentaar totaal overbodig. I Vechtpartij te Schermerhorn. De landarbeider A. R., welke krabbelaar op Zondag 15 Juli de aangename stemming in het café Schreuder wreedaardig had verstoord door te vechten en per abuis ook den brigadier Tjalsma 'n gevoelige watjekou had verkocht, kon zijn al- gelieele onschuld na het verhoor der verbalisanten niet volhouden en werd alzoo tot f3 boete of 3 dagen veroordeeld. Men moest eieren kiezen voor zijn geld. De voortgezette zaak tegen den huurkoetsier Bart H. uit Alkmaar, die te Schoorl met Zijn karos een verboden standplaats had ingenomen, bracht aan het licht, dat de maatregel in casu is genomen in het belang van de veiligheid van het verkeer in het drukke dorpscentrum. Wanneer men vergunning vraagt, dan wordt die kosteloos ver leend en den verzoeker een standplaats aangewe zen. Op grond nu van hetgeen op deze zitting daaromtrent bekend werd, werd verdachte tot f4 boete of 4 dagen hechtenis veroordeeld. Nogmaals: op de pedalen staande een rijwiel voortbewegen, wordt gelijk gesteld met rijden. Hoewel de machinist A. K. door voorbrenging van een getuige k décharge trachtte aan te too- nen, dat hij slechts een oogenblik zijn voet op het fietspedaal had gehouden, toen hij op 8 Augustus den tunnel bij den Bergerweg doorging, kon hem dat niet van schuld ontheffen en werd hij ver oordeeld tot f3 boete of 3 dagen hechtenis. Wij willen er ter waarschuwing nog bijvoegen, dat de politie in 't vervolg streng zal toezien, dat de verordening niet op deze wijze wordt gesabbot- teerd. Die kan beter een oproerige volksmenigte v erspreiden, dan een geheel regiment cavalerie. De caféhouder Z. uit „de Lustige Jager" te Bergen, is onlangs veroordeeld wegens aanrijding van een fietsrijder, met gevolg, dat zijn rijbevoegd heid tijdelijk werd ingetrokken, zag op 4 'Juli nog kans vóór die intrekking definitief kon worden toe gepast, om te Castricum 'n steenen paaL omver te rijden, terwijl hij te Heiloo in botsing kwam met een boerenwagen. De snelheid, waarmede hij reed, was dan ook onzinnig en de slager v. d. Woude te Castricum, die het slingerend gevaarte dreigend op zich af zag komen, borg ijlings het veege lijf aihter een beschermende iepenboom. Voor de aanrijding met de stéeneri paal stond de lustige jager heden terecht. Hij ontkende de groote snelheid en de insimutatie, dat hij onder den in vloed van sterken drank zou hebben verkeerd. HHij had het echter op de zitting niet bepaald lek ker. De ambtenaar was niet malsch in zijn eritiek e*i vorderde f 80 boete of 40 dagen hechtenis met 1 jaar ontzegging, welke straf door den kan tonrechter werd gereduceerd tot f 40 boete of 40 dagen, met intrekking rijbevoegdheid voor den tijd van 8 maanden. Deze vakrisico wordt wel wat groot. De voerman Bart H., zooeven veroordeeld we gens overtreding van de huishoudelijke wetten van Kennemers lustwarande Schoorl, moest nu weer terecht staan als grentsleeper, in welke kwaliteit hij op de Noorderkade te Alkmaar niet had mede gewerkt om de vrachtauto van een pluimveehan delaar uit Zijpe behoorlijk te laten passeeren. De auto was onder het voorbij rijden in een greppel geraakt en met een schok tegen de grentkar opge sprongen, zoodat f 30.60 schaed werd geconstateerd. Zoowol. Bart als zijn principaal deden alsof hun reukorgaan bloedde en dus draaide Bartel er heden leelijk in. Zijn verweer, dat hij met zijn zwaar beladen kar niet uit den weg kon en zijn paard niet kon omkrijgen, werd uitgeschakeld en volg de een veroordeeling tot f15 boete of 15 dagen, alsmede toezegging der civiele vordering aan Klaas Korver. tot een bedrag van f 30.60. Eerste acte van de film „De verlaten auto in de Langestraat." De heer J. F. v. d. P., magnetiseur te Amster dam, stonrj heden terecht op grond van het feit, dat hij te Alkmaar zijn 4-wielig motorrijtuig in de Langestraat nabij het Payglop heeft achtergelaten. Verdachte is toen geverbaliseerd en deze bekeu ring is gevolgd door een formeel relletje, zoodat nog wel eenige rechtzaken dienaangaande zijn te 1 verwachten. De .jnagnetiseur erkende, doch beweerde, dat de bepaling hem onbekend was. In verschillende j •plaatsen van ons land bestaat een dergelijke ver ordening niet. Hïj is ook niet gewaarschuwd. Eischf 5 boete of 5 dagen hechtenis, gevolgd een prachtige put, die ruimschoots in zijn be„ door een veroordeeling tot f2 boete of 2 dagen. hoefte voorziet. 1 Ook al weer rrtet content. j De kantonrechter gaf hem in zijn hart gelijk,' Het is ontmoedigend, dat de zwakke menschen maar raadde hem gemoedelijk aan zich aan te zoo weinig waardeering hebben voor de. wetten sluiten. Dan wordt alle drukte voorkomen. De die tot hun welzijn en veiligheid zijn uitgevaardigd. J "Vude heer beloofde zulks, werd tot f 1 boete ver- Hier hadden we weer een monteur uit Alkmaar, oordeeld en voldeed contant zijn schuld aai) J. M. T. v. K., die heelemaal niet tevreden was met een proces-verbaal, hem door B. Strooker Aange plakt, omdat hij met zijn motorrijtuig op 10 Juli te beruchte Bergerbocht te veel linksch had ge nomen. Volgens dezen verontwaardigden verdachte was het er om te doen geweest hem per, sé een proces-verbaal te geven. Eerst werd hem aan gewreven, omdat hij te hard reed, maar later nam men hem, omdat hij te veel den linkerkant van den weg had genomen, wat allemaal onjuist was. Op 7 September voortzetting der conferentie, waarbij de heer Strooker ook wordt uitgenoodigd. 'Smoking niet noodzakelijk. Den verdachte, die nogal eenige dikke en vette woorden gebruikte, raden wij bij voorbaat aan, in den juisten toon te blijven, in 't belang van zijn zakduitjes. Ongeoorloofd vervoer van paarden. De boerenknecht Herman W. te HHeiLoo, maakte op 17 Juli gebruik van de veelvuldige landbou- wersgewoonte om een paar de vervoeren aan het halstartouw, daarbij gezeten en rijdend op een fiets. Voor jaren terug, toen het dagelijksch ver keer bestond uit 3 hooiwagens en 1 janpleizier, achtte de kantonrechter deze methode niet straf baar, maar thans is Z.Ed. op die meening terug gekomen, zooals bleek uit Herman's veroordeeling tot f 3boete of 3 dagen hechtenis. Toevallig passeerde even tevoren een boer het gerechtsgebouw met een koe aan een touw, terwijl hij zelf genoegelijk op het rijwiel voortpeddelde I Zulk een optreden is niet aanbevelenswaardig. De 18-jarige forschgebouwde meelknecht Klaas B. te Alkmaar, reed op 18 Juli op een zwaar be- baden meelkar in dienst van zijn vader, door de ge meente Heiloo en gaf toen geen voldoende gelegen heid aan een achteropkomende automobiel om te passeeren. De brigadier de Koekkoek, in burger, constateerde een en ander en gelastte het jonge mensch te stoppen. Hij trad toen allesbehalve be leefd op, weigerde aanvankelijk zijn naam te noe men en beleedigde den brigadier. Dit alles en nog meer was gerelateerd in het proces-verbaal en de kantonrechter toonde zich na deze lectuur ver van welwillend tegen het jonge mensch. Noemde hem zelfs een onhebbelij- ken vlegel en veroordeelde verdachte tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Nog nooit uitgemaakt wie gelijk heeft. mama Justitia. EERSTE PROGRAMMA. Woensdag 29 Augustus. li.20 Daventry. 12.302.00 Lunchmuziek. A.V.R.O. 2.304.00 Kinder-matinée. 4.005.00 Maak het zelf 6.007.45 Vooravond-concert. 8.15 Aansluiting Kurhaus. Donderdag 30 Augustus. 11.20 Daventry. 12.302.00 Lunchmuziek. ij A.V.R.O. 6.007.45 Dansmuziek. /t 8.009.00 Oorgel-concert uit Bolsward. 9.059.50 Solisten-concert. f 9.5011.00 Populair-concejt- Vrijdag 31 Augustus. 11.20 Daventry. 12.15.1 -i5 Carillonbespeling, ter gelegenheid v. A.V.R.O. d. verjaardag H. M. de Koningin i. 10— 2.00 Lunchmuziek. 3.304.30 Volkszang uit Rotterdam. 6.007. j 5 Dansmuziek. 7.157.45 Piano-resitat. 8.0010.00 Fred-concert. j Daarna dansmuziek. Zaterdag 1 September. 12.302.00 Lunchmuziek. 2.004.00 Tuschinski-Th eater. 4.005.30 Dansmuziek. 6.007.40 Vooravond-muziek. 8.00 V.A R.A.-uitzending Cinema Royaal. TWiBBDE PROGRAMMA. Huizen. Woenlsdag 29 Augustus. 12.301.45 Middagconcert. 1 5.006.00 Kinderuurtje. 7.302.00 Spreker. 8.00 Uitzendavond. Donderdag 30 Augustus. 12.301.45 Middagconcert. I 5-3°7-°° Vooravond-concert. 7.30—8.00 Spreker, j 88.00—9.30 Concert. De handelsreiziger H. H. uit Zaandam, tijdelijk 9.30 Orgelconcert, en pension te Egmond aan Zee, had im den avond Vrijdag 31 Aug|usfus. van 18 Juli zijn groote auto geplaatst in een slop 9.00—10.00 Zanghulde ter gelegenheid (in de Voorstraat en stond nu terecht -wegens het ----- innemen van een verboden standplaats. Verdachte verkeerde echter in de meening, dat de grond, waarop hij zijn wagen had geplaatst, eigendom was van zekeren Dr. v. d. Berg. De kantonrechter, die 't recht het liefsite dient door toepassing van de spreuk: „Audiatur et alte ram partem", d.w.z. „Men hoore ook de andere partij", heeft de zaak tot 7 Sept. aangehouden. Het voortgezette broodgevecht van den beroepsfotograaf. De fotograaf de H„ uit Alkmaar, stond heden weer drie maal terecht wegens het uitoefenen van zijn beroep op het stille strand te Bergen aan Zee, waartoe de burgemeester hem geen vergunning wenscht te geven. De verdachte blijft volhouden aan zijn idee, dat dit strand geen openbaren weg is. De burgemeester is hem niet welgezind en geeft hem geen vergunning. Wel heeft de Raad de wen- schelijkheid uitgesproken, dat daar een fotograaf aanwezig is, doch nu heeft de burgemeester een ander fotograaf uit Alkmaar vergunning verleend, hoewer' er voor twee fotografen ook wel brood is te verdienen. Voorts beklaagt verdachte er zich over, dat de oproepingen om voor den kantonrech ter te verschijen, reeds kant en klaar geschreven zijn. Men vult alleen het uur in en dam wordt hem zoo'n b;n uitgereikt. Ten slotte wijst verdachte er plechtig op, dat hij, toen hij trouwde, voor de wet moest beloven, te zullen zorgen voor vrouw en kinderen em nu is het diezelfde wet, die hem dat verbiedt De kantonrechter merkt hem op, dat de logica in zijn betoog niet altijd even zuiver is. Daarop werd verdachte veroordeeld tot f3 'boete of 3 dagen en t;ot 2 X f 6 boete of 2X6 dagen hechtenis. Voortdurende controle noodzakelijk. De Koopman. K. S., uit H.H.Waard, die zijn zaken drijft met behulp van een kleine auto, werd op 16 Aug. op den Friescbenweg aangehoudén door een verkeersagent, die constateerde, dat de hand rem niet werkte. Het defect is thans verholpen, wat niet buiten sloot, dat S. tot f 5 boee of 5 dagen hechtenis werd veroordeeld. Rijbewijzen nakijken. De heeren R. W. de J., kantoorbediende en motorrijder te Broe kop Langendijk, en de Shel- chauffeur C. W. te Heiloo, werden te Alkmaar gecontroleerd en bleek het, dat gereden werd met vervallen rijbewijzen. Veroordeeling van ieder der overtreders tot f 4 boete of '4 dagen volgde onfeilbaar. De verbalisant wordt uitgenoodigd. De 30-jarige chauffeur Th. C. K., in dienst van de firma v. NL, zou 18 Augustus op den. Berger- weg hebben gereden met een motorbus, waarin niet voldoend werkende remmen. Verdachte be weert, dat die remmen doo rde monteurs waren beproefd en in orde bevonden. Aangehouden, teneinde verbalisant te hooren. Een ouderling, die weinig water meer nolodig heeft. De 83-jarige Paulus v. T., een kluizenaar uit Zuidscharwoude, verscheen als verdachte ter zake. het niet voldoen aan de verplichting tot aansluiting bij de waterleiding. Het oude nog krasse mannetje is niet onwillig, maar acht het nutteloos. Hij heeft verjaardag H. M. de Koningin. N.C.R.V. 12.301.30 Luchmuziek. K.R.O. i 4.005.00 Gramophoonplaten. 6.00—7.30 Uitzending uit Den Bosch. K.R.O. 7.35 V.P.R.O.-uitzending. Zaterdag 1 September. 12.30—1.30 Lunchmuziekf., K.R.O. 5-307-°° Gramophoonmuziek. 7.45—8.15 Spreker. 8.15 Uitzending uit Vlaardingen. EERSTE PROGRAMMA. Woensdag 29 Augustus. 11.202.20 Lunchmuziek. 2.30—4.00 Kindermatinée Kurhaus Hilv. 4.005.00 Maa khet zelf. 6.007.45 Vooravond-concert. 88.15 Kurhaus Solisten-concert. Donderdag 30 Augustus. U.202.20 Lunchmuziek. 1 3.205.20 Kalunborg-concert. 6.007.45 Dinermüziek. Hilv. 8.509.00 Oorgelconcert. 9.0010.00 Solisten-concert. 9-5°11 00 Populair-concert. Vrijdag 31 Augustus. 11.2012.15 Concert Daventry. 12.151.15 Carillonbespeling. Hilv. 1 152.00 Lunchmuziek. 3.304.30 Volkszang Rotterdam» 6.007.15 Dinermüziek. 7.157.45 Piano-recital. t 8.0010.00 Feestconcert. 10.15n-30 Dansmuziek. Zaterdag 1 September. 11.302.00 'Lunchmuziek. Hilv. 2.004.00 Tuchinski Amsterdam. 4.005.30 Thé dansant. 6.00--7.45 Vooravond-concert. 8.00 Zomeravond-programma. V.P.R.A. 10.30 Cinema-Royal, Amsterdam. V.P.R.A. TWEEDE PROGRAMMA. Huizen. Woensdag 29 Augustus. 12.301.45 Middagconcert. 5.00—6.00 Kinderuurtje. 7.308.00 Lezing. 8.00 Uitzendavond. Donderdag 30 Augustus. 12.301.45 Middagconcert. 5.307.00 Vooravond-concert. 7.308.00 Lezing Pensioenwet. 8.009.30 Concert. 9..3010.00 Orgelconcert. Vrijdag 31 Augustus. 9.00—11.00 Zanghulde Rotterdam. 12.30—1.30 Lunchmuziek. 4.005.00 Gramophoonplaten. 6.007.30 Avond in Den Bosch. 7.3510.00 Lezind en Concerï. Zaterdag 1 September. 12.301.30 Lunchmuziek. 5-3°7-°° Gramophoonmuziek. 7.458.15 Lezing: Leo Tolstoï. 8.15 Avond uit Vlaardingen. •N.C.R-V- NuC.R.V- N.C.R-V- K.R-0- NLC.R.V- K.R-0- V.P.R-O- K.R-0-

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4