Gemeenteraad Koedijk Hand wondjes PUROL heid"eer senoemd Vergadering van den Baai der gemeente Koe dijk op Donderdag 30 Augustus n.m. 2.30 uur De voorzitter, de Ed-Aachtb. Heer Kikkert, burgemeester, opent de vergadering en spreekt zijn voldoening er over uit, dat alle ledeu aanwe zig zijn. Naar aanleiding der notulen wenscht de heer Mulder op te merken, dat z.i. de clausule 'aan gaande het door hem gesprokene inzake ie Per" soneele belasting niet gehëel zijn bedoeling weer geeft. Hij meende er vooril op te moeten wijzen, dat bij de tegenwoordige klasse-indeeling nage noeg alle woningen in deze gemeente in de ter men vallen, hetgeen echter vbor vele bewoners boven draagkracht gaat. De voprzitter merkte op, dat hiervoor inderdaad breedvoerig is gesproken, en meent dat zulks in de notulen voldoende is vastgelegd. Er is gespro ken van klasse-verlaging, hierdoor zouden er eoh- ter te veel woningen buiten Pillen. Verlaging der opcenten is zeer zeker wenschelijk; volgens het gesprokene in de vorige vergadering zullen B. en W, deze zaak ernstig in het oog houden en een bevredigende oplossing zien 'te tïnien. Medeieelingen. Goedgekeurd 'door Ged. 'Staten het besluit tot verhuring van een gemeentewoning aan P. Koen- der. Eveneens het besluit waarbij het vermenigvul digingsgetal is vastgesteld op 1 voor 1928. Verder is ingekomen een dankbetuiging van J. Ploegers, namens C. Ploeger voor de toege stane gratifciatie als toeslagpensioen. 'Voor ken nisgeving aangenomen. Het rapport inzake den toestand der gemeente- landerijen, vermeldt dat'deze zonder uitzondering in goeden toestand verkeeren. Ingekomen stukken. De Voorz. stelt aan de orde verschillende 'ver zoeken om wijziging van den aanslag in de hon denbelasting. Op het desbetreffende verzoek van J. Oud, uit welks toelichting blijkt, dat hij slechts een hond bezit, wordt gunstig beschikt, evenals dat van J. "Wit tot overplaatsing naar de 2e klasse. Eenzelfde verzoek Van J. Dekkër, wordt, na toe lichting, afgewezen. T. Ruijs verzoekt terugplaatsing naax "de 2e klasse en een half jaar ontheffing. De heer A. Groen. Dit betreft een oud blind! hondje, dat nu gestorven is. De heer CommandeurJa, ziet ik kwam helm laatst nog tegen op den weg. Volgens voorstel van B. en W- «en half jaar ontheffing. Ten slotte worden nog de aanslagen van P. J. Huiberts en S. Hes gehandhaafd in de le klasse, terwijl aan M. Iv. de Weerdt een half jaar ont heffing wordt verleend. Een verzoek van de B.K. Schoolfeestcommissie om een bijdrage voor "het schoolfeest, van 50 cent per kind. B. en W. stellen voor de bijdrage te Bepalen op f35.—. De Voorz. licht dit voorstel nog eVen nader toe en B. en W .meenen met de vaststelling van toe en B. en W. meenen met de vaststelling van dit bedrag de billijkheid te betrachten ook in verband met het leerlingenaantal en bijdrage aan de Openbare 'School. Het voorstel van B. en W. wordt met alge- meene stemmen aangenolmien. Van C. Wallaart is ingekomen een verzoek om vrije geneeskundige behandeling. B. en W. stellen voor dit verzoek in hun han den te stellen ter aïdoening. Conform besloten. Van het Bestuur van het Historisch Genoot schap „Oud West-Friesland" een verzoek om een jaarlijksche bijdrage. B. en W. stellen voor dit in handen te stellen van B. en W. om bericht en raad. Conform besloten. Een schrijven van de heeren raadsleden Hart en Mulder, met het verzoek een tweetal vragen t emogen stellen, zal als laatste punt der agenda worden behandeld. stuur al reeds mondeling gevraagd aan wethou der J. Visser, welke zijn medewerking toen reeds toezegde, in de meening, dat een verzoek aan den Baad spoedig zou volgen. Door verschillende oor zaken is dit schriftelijk verzoek wat lang onder weg gebleven. Weth. Jae. Visser. Ik verkeerde in de meening, dat een schriftelijk verzoek onmiddellijk zou vol gen, na het onderhoud hetwelk ik had met het be stuur. Vandaar dat ik de vrijheid vond, te'zeg gen 't komt voor elkaar. tans heeft hie rabsoluut niet over gesproken. Wel overreden. Het ongeval werd veroorzaakt dooiUaf heb ik er over gesproken. Feitelijk is het zeer de overwegwachter, die dranken ,was, die afsluit juist, dat de hee rHart gaat, waar deze uitdruk- boomen sUt, terwijl de wagen zich no»- on Z keing heeft gegeven aan 'n zeker gevoel van arg- j rails bevond. De wagen werd totaal versplintert waan. Juist cm-Sit „argwaan" te coupeeren. Der- j Twee der inzittenden werden op slag genoot; gelijke uitdrukkingen, welke door den heer Hart terwijl de drie overigen ernstig gewond in worden gebezigd, zijn krenkend en ook uw uit drukking en vraag: „of 't dan weL goed gegaan (Zou zijn". Indien ik zelf was gegaan, daartoe aan gewezen door de Gemeentewet, zou ik zeer zeker •niet anders hebben gedaan dan mijn plicht. Wat terwijl de drie overigen ernstig gewond in hope' loozsn toestand naar het ziekenhuis werden ver- De heer Hart, gehoord de uiteenzettingen, heeft 'de zaak zeLve betreft, er was absoluut geen ge thans een ander oordeel over het beloop dezer Imeentebelang bij, wie er zou heengaan. Ik meende zaak gekregen. Hij had aanvankelijk andere in- 'dat u tijdig bekend was met uwe aanwijzing, lichtingen gekregen, doch thans is dit z.i. volko- j Wethouder W. Visser heeft gehoord een be- men opgehelderd. Wij kunnen hier niet beter schuldiging tegen B. en W. over onjuiste en on- doen, dan het gevraagde subsidie met algemeene heusche behandeling. Ik wensch dit niet te aan stemmen te verleenen. Het is een goed wefk dat ve arden en verlang, dat de heer Hart deze woor door deze instellingen wordt verricht, n.l. werk verschaffing in den tSïnter. En waar St. Pan- eras subsidie geeft ten bedrage van *het uitge keerde aan Je St. Pancrasser werkloozen, mag z.i. Koedijk niet aShter blij ven, to v. "het bedrag dat ten behoeve van Koedijker ingezetenen door de IJsclub is uitgekeerd. Het verzoek wordt met algemeene slemknlen"toe gestaan. Vaststelling rekening 1927. a. de gemeenterekening sluit voor den Gewonen Dienst met een bedrag aan ontvangsten van f 77170.54, en aan uitgaven f 72415.58, dus een batig saldo van f 4754.96 en voor wat betreft de Kapitaaldienst met een bedrag van f19700 en ïen saldo van f 250. b. de rekening van het Gem. Electr. Bedrijf sluit met .een eindbedrag van f14220. c. de rekening van het B. A. sluit met een be drag aan ontvangsten van f 9469.80 en een saldo van f 186.80. Volgens rapport, resp. uitgebracht door de hee ren Hart, Smit en Groen, worden deze rekenin gen aldus vastgesteld. Aanbieding begroeting 1929 tot ©en bedrag van f68602.50 gewone dienst, daaronder een post ontvangen a f 1811J24. Kapitaaldienst f10250, en begrooting B. A. f 8956:25 waarin begrepen'* een subsidie van f 5000. Als oommissie voor het onderzoek der begroe tingen worden aangewezen alle raadsleden behal ve B. en W. Een voorstel van B. en "W. tot verhuring van een gemeentewoning aan K. Haringhuizen, wordt met algemeene stemtmfcn aangenomen. De Voorz. verleent thans bet woord aan 'den heer Hart tot bet stellen en toelichten der door hem ingediende vragen. De heer Hart wenscht in <le eerste plaats te bespreken de eigenaardig'e houding, welke men op de Secretarie tegenovter hem heeft aangeno men, nadat hij was aangewezen als afgevaardigde tot bijwoning van de vergadering van .den Band van Staten en in de 2e plaats waarom hij de des betreffende stukken eerst ter elfder ure 'in zijn bezit kreeg. M. dc Voorzitter, in uwe afwezigheid met va- car.tie had de loco-burgemeester volmacht en werd ik benoemd, niet indoch nda de vorige raads vergadering, tot afgevaardigde naar de Kroon, het welk ik accepteerde, en drie dagen later moest ik vernemen van den Loco-Burgemeester, dat niet ik doch de Burgemeester zelf zou gaan. En nu vraag ik de reden, waarom ik geweerd werd uit den Raad van tSate en ik protesteer ten sterkste tcger. aeze verdringing van mijn plaats, welke mij- Was aangewezen. Ik erken gaarne, dat een fout ook door mij is gemaakt, doordat geen af gevaardigde door den Raad is benoemd. Volgens mij is de Raad er om te besluiten en niet' .de secretaris. Echter, mijnheer de Voorzitter, ik ehb mij niet laten verdringen ik heb hier krachtige maatregelen moeten nemen en ben tenslotte toch I naar den Raad van State gegaan. Verder is het V olgens mij geen manier om een afgevaardigde naar de Kroon enkele uren voor den tijd "bericht te geven en in 't bezit der stukken te stellen. Ik I spreek hierover mijn sterke afkeuring uit en den wensch. dat dergelijke manieren zich niet weer zullen herhalen, teneinde precedepten te voorko men den intrekt en excuus vraaglt. De heer Hart: Als ik de wethouder heb be trokken inmijn klacht over de onheusche behan deling ,trek ik dit terugi. Uf'hebt verklaart, M. de Voorz., dat u niet kon gaan door de vacantie. 'jToen had a echter reeds besloten wel te gaan. Ik heb gezegd dan een spoedeischende vergade ring te zullen aanvragen. Toen kwam de brief, dat ik wel kon gaan. De Raad had dit moeten' be sluiten. r De Voorzitter: Niet „moeten", wel kunnen, doch de Gemeentewet wijst hiervoor mij aan. Toen mij werd medegedeeld, dat u waart aangewezen, heb ik mij er bij neergelegd. De heer Smit: De heer Hart wa sniet actief op dc vorige vergadering; hij had dit punt toen ter sprake kunnen brengen. De Voorzitter acht dit punt thans voldoende besproken en stelt aan de orde de tweede vraag van de heeren Hart en Mulder. De heer Hart vestigt de aandacht op bet abnor maal druk verkeer, nu de overzijde i safgesloten. Daarbij is het z. i. zeer noodzakelijk eens streng cp te treden tegen het rijden met groote snelheid. Er wordt woest en onbesluisd doo rautomobilisten gereden, de borden worden totaal genegeerd. De veldwachter doet wat hij kan; voor hem niets dan lof. Hij is overbelast en kan niet overal op letten. Spreker vraagt meer toezicht en desnoods as sistentie. De Voorzitter: Waar deze zaak mij betreft als hoofd dei politie, wil ik gaarne verklaren, dat wij, ook in B. en W., deze zaak reeds hebben over wogen. Inderdaad is than shet verkeer door de kom der gemeente zeer druk. Wij doen wat wij kun nen. In de maand Augustus zijn 40 proccenverbaal opgemaakt te dier zake. Het plaatsen van borden of waarschuwingen schijnt weinig te helpen. Hier dient streng opgetreden te worden. Gaarne zullen Kvij maatregelen ernstig overwegen. Niets meer aan de orde zijnde volgt sluiting. EEN CROESUSSCHAT VERVOERD. 7200 millioen gulden. De Chase National Ban kte New-York heeft nieuwe kantoren betrokken en heeft al haar gelds waarde overgebracht naar haar nieuwe kantoren, Drie weken zijn voor dit vervoer noodig geweest' hoewel de afstand naar het nieuwe gebouw niet meer dan vijf minuten was. De vervoerde waarde bedroeg 7200 millioen* gulden. Achttien gepantserde auto's waren gehuurd om de geldswaarde te vervoeren; maar in één slechts waren de schatten geborgen. De anderen dienden als escorte. Op elke auto stonden vijf man, ieder met een machinegeweer gewapend, die 22 schoten in een seconde kon geven. Voorts had iedere bewaker eenige traanbommen bij zich. Vier-en-twintig politieagenten stonden langs den weg terwijl de ingangen van het oude en nieuwe gebouw door agenten bewaakt werden. lederen dag werd wat overgebracht en thans is alles veilig opgeborgen. ililiiiill tl i&UH k I n Wethouder Jac. Visser. Deze benoeming is na de vergadering geschiedt, omdat de Burgemees- Een verzoek, gericht aan den Raad, door de ter als aanwezige persoon met vacantie zou gaan Nieuwstijdingen EEN JONGEN DOOD' GESLAGEN. Den 15 Mei waren te Vaals in het Vaalserkwar- tiier eenige opgeschoten jongens aan het spelen. Den bijna 17-jarigen H. Oh, 'had men de pet afgenomen en die van de een naar den ander ge gooid. De jon,gen begon zijn geduld te verliezen ©11 zei tegen Horbach: „Gèf miech die patschi truk, of de kreigs eint". Toen de jongen daar geen gehoor aan gaf, sloeg hij hem met de handt tegen zijn linkerslaap, waarna de geslagene op den grond viel, nog eens opstond en weer neerviel. Hij overleed kort daarop. Uit het geneeskundig onderzoek is gebleken, 'dat de overledene e©n ab normaal dunnen schedel had. De zaak werl we gens de jeugd van den verdachte met gesloten deuren voor de rechtbamk te Maastricht behan deld. Het Ö.M., door mr "Koderitsch waargeno men, eischte 3 maanden tuchtschool voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaren. 'Mr. Tel- diers was van oordeel, dat hier jongens aan het stoeien waren geweest. Een van hen krijgt met doen pijn bij den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging;. Reinig ze altijd dade lijk en behandel ze vender miet Doos 30-60-90 ct. Land- en Tuinbouw IETS OVER HET ONTSTAAN VAN NIEUWE SOORTEN. II. Zagen we de vorige maal, dat uitwendige in vloeden, ah temperatuur, vochtigheid, min of meer rijke voeding enz. geen beteekenis hebben voor de vererving, ditmaal willen we iets nader op de eigenlijke verervingswetten ingaan en de moeilijk heden van den plantenkweeker kort bespreken. Zooals we al reeds gezegd hebben, zijn de eigen schappen van mensch ,dier en planten gebonden aan eigenschapsdragers, „genen" genaamd, gebon den. Die genen kunnen zich op den voorgrond dringen en heeten dan dominant, of ze kunnen zich meer achteraf houden en men noemt ze dan recessief. Wat gebeurt er nu bij een kruising, van laat ons het allereenvoudigste geval maar namen, twee planten, die slechts in één eigenschap ver schillen. Dit is in de practijk een onmogelijkheid. Maar om de moeilijkheid goed te begrijpen is dit theoretische geval toch leerzaam. We nemen aan een erwt met witte bloesem en een niet roode. Beide kleuren zijn dominant en zullen rich dus beiden op den voorgrond dringen, 't Gevolg is, dat kruisingsproduct geen witte en ook geen roode, maar rose bloemen geeft. Meen echter niet, dat deze rose kleur ook trouw terug zal komen en dat de nakomelingen van die rose bloeiende erwt Immers komen nu in elke celkern voor een gene uitsluitend met rose bloemen zullen prijken, i-cor de kleur wit en een voor de kleur rood. Bij nieuwe, kruising is het n uheel goed moge lijk, dat twee wittte „genen" bij elkaar komen, of twee „rooden". 't Gevolg daarvan is dan, dat wc wit of rood bloeiende planten krijgen. Die de vlakke hand een klap, maar omdat zijn schedel - zoo abnormaal dun is, moet hij het met den dood I ,dan w cer zuiver voor die kleur. Gaan we the- bekoopen; het is zuiver ongeluk. Pleiter Vroeg 1 oret'scl1 dit geval uitpluizen, dan blijkt ook, dat vrijspraak. Uitspraak 11 September. 1 n>° uoolt Ren nieuwe constante soort kunnen krij- TWTST i ^8n' 'nd'cn planten slechts in I eigenschap 1 van elkaar afwijken. Dit is een der wetten van! den Een huiselijke twist was ontstaan ten huize van den 51-jarigon voerman ~W. M., aan de Tous- Diuitsche geleerde Greger Meniel, die de studie saint kade te Leiden. Toen de vader het htris bmchfen''VtZ van rt' v*>riw wowt .4cm bracllt en de vader van de tegenwoordige erfehjk- IJsclub St. Panaras, te mogen ontvangen eene subsidie van de gemeente Koedijk, gelijksta andie aan een bedrag hetwelk door .deze ijsclub is uit gekeerd aan werklooze ingezetenen van Koedijk tijdens den afgeloopen winter. De Voorz., dit verzoek nader toelichtende, acht dit een alleszins billijk verzoek, dat volgens B. en W. dan'ook zonder bezwaren toegestaan zal kunnen worden, zoodat wij er niet afwijzend te genover staan. In den afgeloopen winter zijn werkloozen uit het Zuideinde op de ijsbanen te werk gesteld. Toentertijd is door het IJsclubbe- bezoekers ging verwelkomen. Hij verontschuldigde zich tevens, dat hij mijnheer Armand nog niet had bedankt voor de welwillendheid, waarmede zijn verzoek omtrent een plaatsing van Edmond Labron vntvaneen was geworden en stélde ten slotte den beroemden schilder aan den millionair en aan zijn dochter voor. Paul Armand en Mary verzekerden, dat zij reeds dikwijls de schilderijen van mijnheer Castel be wonderd hadden. Mary vroeg den kunstenaar ver der, af hij dit jaar weder een nieuw doek op de; lente onstelling zou brengen, maar Etienne Castel gaf haar ten antwoord, dat hij dezen keer tot de bc-oordeelings-commissie zou behooren. George Darier bracht nu weder het gesprek op rijn vriend Edmond en zei den millionair, hoe dank baar en gelukkig het hem maakte, dat de jonge Labron op de nieuwe fabriek kon werkzaam zijn. Hierop viel Mary .in, zeggend: ,.0, mijn vader beweert, dat hij zelf nooit een beter keuze had kunnen doen, dan wij nu voor hem hebben gedaan. Hij kon van niemand beter gediend zijn;.,dan van mijnheer Edmond Labron." „O, ik wist wel, dat het geen onwaardige was, dien ik u durfde aanbevelen," zei George Darier. „'Niettemin beschouwt hij u als zijn weldoener en redder, want hij verkeerde in bedroevende om- omstandigheden." ,.Hoe zoo?" vroegen de industrieel en Mary tegelijkertijd, doch op geheel verschillende toon. Wat zal ik u zeggen," hernam de advokaat. Labron was in een tijdperk van zijm leven ge komen, waarop hij aan zijn geluk, zijn toekomst en wij meenden iemand te moeten aanwijzen uit da Raadsmeerderheid. Zoodoende meenden wij hiervooi de heer Hart te moeten aanwijzen. Nader- voortgiezetten twist heeft de vader zijn zoon met een mes een 'levensgevaarlijke wonde in de lin kerzijde toegebracht. De getroffene is in het Ac. Wanneer we van elkaar verschillende eigenschap pen, die op hetzelfde onderdeel der plant betrek king heebben, beide dominant zijn, dan is aan het gaan. ttr is door mij met gezegd, dat de Burgemeester en de eScretaris dit wilden. Overi gens acht ik deze kwestie van zeer weinig belang. De Voorzitter. Inderdaad was dit geen raads- beslu Art 7 der Gemeentewet zegt, dat de Bur gemeester in voorkomende gevallen naar den Raad van State gaat. Ik zie dus absoluut niet in, waar ,hier kan worden gesproken van 'n fout. De secre- en aan zich zelf begon te twijfelen. Hij meende, dat het noodlot hem voortdurend zou blijven ver volgen; dat de groote ramp, die hem reeds als kind getroffen had, hem tot een levenslange ellende had voorbestemd. Paul Armand werd zeer onrustig bij dit on derwerp en wilde over iets anders beginnen, doch Mary, die gelukkig was van den geliefden man te hooren spreken, vroeg den advokaat: „Mijn heer Edmond is een wees, niet waar?" „Ja, mejuffrouw. Een misdaad ontroofde hem zijn vader." 1 „.Hoe vreeselijk!" riep Mary vol medelijden. Paul Armand was zeer bleek geworden. „Daar wist ik niets vanl" hernam Mary. „Hebt u ook niets daarvan geweten, vader?" „Ja wel, kind, maar dat is een veel te treurige geschiedenis voor zulk een jong meisje." „Maar ik wil ze toch kennen, die geschiedenis 1 Mijnheer Edmond is, ook een beschermeling van mij en ik moet weten, walt hij geleden heeft, om het hem te doen vergeten." „Braaf kind!" dacht de schilder, die beurtelings vader en dochter in het oog nam. „Welnu, wat gebeurde er met mijnheer Edmonds vader?" hield Mary aan. George Darier vertelde met korte woorden het drama van Alfortville en Paul Armand zat op de pijnbank. 1 Mary luisterde met alle aandacht toe. 1 „F.n liceft een vrouw die misdaden gepleegd?" riep zij eindelijk, ,,'t Is ongehoord 1" „Al® zij inderdaad de schuldige is, zijn de feiten, Buitenland I duet is, daar het op dat bepaalde onderdeel een tusschen-vorm te zien geeft (zie het geval met de erwten). Hoe veel lastiger wordt het, wan neer een van beide recessief is. Neem het geval, dat de roode kleur bij de wert eens recessief, EEN DRONKEN SPOORWEGBEAMBTE. Op den spoorweg tusscheu Lemberg en Tar- j dus laat ons zeggen slapend, was. D'an zouden „.„I u" wij bij kruising uitsluitend witbloeiendé planten krijgen. Soms blijven die recessieve eigenschappen generaties na elkaar bestaan. Zoo kan men zich er nog al een.; over verwonderen, dat uit de paring nopol heeft een 'trein bij een spoorwegovergang een boerenwagen, in welke vijf personen zaten, door haai gepleegd, zeer zeker ongehoord," ant woordde Geome Darier, „doch er zijn ook men schep. mejuffrouw, die dezelfde vrouw als een mar telares beschouwen. Volgens de mededeelingen, mijn vriend Edmond door zijn tante gedaan, is de schuld van de veroordeelde vrouw aan grooten twijfel onderhevig. Edmond hoopte van de arme gevangene persoonlijk nadere berichten in te win nen, waarop hij hare verdediging zou kunnen bou wen, doch 't was, helaas, onmogelijk. Johanna Fortier op te sporen." „Was dat onmogelijk?" herhaalde Paul Armand, 'terwijl het koude zweet hem op het voorhoofd parelde. „Is zij dan niet in de gevangenis?" „N,een. Zij is ontvlucht, mijnheer Armand." „Ontvlucht?" „Ja, doch 't is niet waarschijnlijk, dat zij lang oj> vrije voeten zal blijven, daar zij zonder eenig middel van bestaan isl" „Gesteld eens, dat mijnheer Labron die vrouw uitvindt," bracht Paul Armand, die zijn zelfbe- heersching terug had, in het midden gesteld, dar hij tot 'd e slotsom komt, da® het geslagen von nis op een dwaling berust, wat zou hij dan nog tegen den waren schuldigen kunnen uitrichten, nu alles reeds verjaard is?" „.Zeer veel. Zoo hoog kan de misdadiger niet staan .of hij is door een schandaal, te vernietigen. De openbare meening vonnist dikwijls met harder gevolgen dan de rechtbank en heeft reeds meer dan een» een man, die aan het gerecht ontkomen was, tot een zelfmoord gevoerd." „Dat is dan loon naar werken!" riep Mary. I „Als bet mijnheer Edmond maar gelukt den mis- dadiger in het verderf te storten en den moord j zijn» vaders te wreken." Paul Armand voelde geen grond meer en boog i onder de verpletterende woorden van zijn kind onwillekeurig het hoofd. I >,Vijf jaar was mijn vriend Edmond oud, toen J die ramp hem trof," hernam George Darier. „Een- j maal groot geworden, bezat hij niets dan zijn kennis er. het stuk bouwgrond, waarop eens de fabrieken van zijn vader hadden gestaan. Zijn I droom ia nu zooveel geld te verdienen, dat hij een deel dier voormalige fabriek weder kan laten opbouwen en zich zelf eenig vermogen verschaf- fen." „Dat is een edel voornemen!" riep Mary. ,Ik geloof ook stellig, dat mijnheer Edmond Labron energie genoeg bezit, om het uit te voeren, maar ge zoudt hem wel kunnen helpen, vader, om heul opeens zijn doel te doen bereiken. Onlangs hebt ge er immers nog over gesproken, dat het vooi! de verschillende afleveringen, die ge doen moet,* noodig zou worden om ook een tweede fabriek >.e doen verrijzen. Daar u nu, volgens uw eigen1 verklaring, mijnheer Edmond moeilijk zoudt kun nen missen, ware het 't verstandigst, hem tot uw compagnon te maken." George Durir en Etienne Castel luisterden aan dachtig Jee. „Maar, kind?" riep Paul Armand. (Wordt vervolgd.)!

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4