MIJNHARDT's a„ een zwartbonte koe en een zwartbonte Stier ten roodbont kalf geboren wordt. Dit is natuurlijk een regel, gelukkig niet! Maar kotnt dit voor, dan blijkt daaruit, dat noch het vader-, noch het moe- derdier zuiver waren voor de zwartbonte kleur. Onder het stamboekvee, ook onder het beste Frie- sChe, komen ze voor. Het is er van buiten nipt aan zien! Juist die recessieve eigenschappen maken dat de kweeker steeds voor verrassingen komt te staan. N.emen we als voorbeeld de aardappelkwee- ker. Dat is dus iemand, die er zijn werk van maakt nieuwe soorten aardappelen te voorschijn te roe pen. Dus iemand als Veenhuizen, Veerkamp, Dorst. peze menschen brengen het stuifmeel van een be paalde aardappelsoort, laat ons zeggen de Eigen heimer, °P ae stamper van de bloem van een andere aardappelsoort, zeg Roode Star. De Ei genheimer heeft een hooge opbrengst, is erg ge- v0eüg voor „het kwaad", de Roode Star heeft minder hooge opbrengst, maar is veel minder gevoelig voor het kwaad. Uit die combinatie zou dus een goede soort te fabrioeeren zijn: geel- vleezig, hooge opbrengst, weinig vatbaar voor „het kwaad". Maar nu het resultaat I De zaadjes van de „piepappels" of hoe ze nog meer genoemd wor den, worden uitgezaaid. Na een jaar heeft men een aardappel zoo groot als eenerwt! Deze aardappels worden het volgend jaar uitgepoot. Ze groeien dan door tot een behoorlijke pooter. En het derde jaar laten ze zien, wat ze zijn. En dan is het een verschrikkelijk allegaartje van honderd eenige soorten. Wit vleezig, geel vleezig, zwaar ziek, ongelijk van vorm, gelijk van vorm, en ga zoo maar door. Maar het allergrootste deel is niet aan te houden, omdat ze zoo geweldig veel last van de aardappelziekte hebben. Staan er zoo een 100 planten, dan kan de kweeker tevreden zijn, als hij er het derde jaar 3 van over houdt, waarmede hij verder kan gaan. Die 3, welke hij overhoudt, moeten nu onderzocht worden tegenover de Eigenheimers en de Roode Star. Dat is niert in 'één jaar gebeurd, maar kost oo ^alweer een jaar of drie. En dan kan hij vaak tot de slotsom komen, dat er geen verbetering te bespeuren is, waardoor al zijn werk tever- geefsch is geweest, 't Is geen wonder, dat, is eenmaai"* een bruikbare soort gevonden, de eerste hectoliters aan poters, een goede prijs moeten te brengen, om al de moeite en tijd althans eenigs- zins te bepalen. Dat zooveel verschillende soor ten optreden, is natuurlijk aan de recessieve eigen schappen toe te schrijven. Bij aardappelen vindt, zooals er zoo talloos veel verschillende genen voor komen, dat men de meest onmogelijke kruisings resultaten te wachten heeft. Het kweekers- en fokkersvak is een mooi vak, maar eischt kennis, geduld en kapitaal! Wie slechts een of twee van die zaken bezit, beginne er niet medel DE NEDERLANDSCHE LANDBOUW HANDELSKAMER. On' werd toegezonden het verslag van boven genoemd lichaam over het jaar 1927. De cijfers en beschouwingen, daarin gegeven, zijn van dien aard, dat meerdere bekendheid ervan ten volle gewet tigd is. Was de weersgesteldheid in 1927 over het geheel verre van gunstig, waardoor de kwa liteit èn kwantiteit van vrijwel alle gewassen ten zeerste geleden hebben, de prijzen hebben het weer eenigszins goed gemaakt hoewel van de betere prijzen meer handelaars dan boeren gepro fiteerd hebben. Vergelijken we de graanprijzen aan Groninger markt de laatste drie jaren, dan geeft •{927-28 bijna overal een stijging va den gemid delden prijs te zien. Gaan we echter de prijzen Ir, September-October met elkaar vergelijken, dan is er van de stijging niet veel te bespeuren. Alleen dus die boeren, die speculatief aangelegd waren en geld genoeg hadden om het zonder de oogst opbrengst nog eenige maanden te kunnen volhou- hebben van die hoogere prijzen kunnen pro- fiteeren. De aardappelprijzen waren buitengewoon goed en het gevolg ervan is geweest, dat dit jaar een groot oppervlak ermede bepoot is. Dat daar door de prijzen gedrukt zullen worden is wel zeer waarschijnlijk. Aangezien de vooruitzichten in de groote vlasgebieden in Rusland niet gunstig rijn, zoodat daarvandaan geen groot aanbod kan gedaan worden, mag verwacht worden ,dat ook die cultuur in ons land, België en Ierland met succes kan worden aangehouden. Voor vlaslint waren de gemiddelde prijzen in 1925-26, 1926-27 en "927-28 tchtereenvolgens f 1.28,'f 0.95 en fi.42 per K.G. Bij de vaste prijzen van het carton, houdt ook het stroo een goede prijs. Tegenover die gunstige cijfers van de prijs van de goederen, komen nu de kostprijzen. En dan zien we, dal de indexcijfers van productie-kosten en produel en elkaar ongeveer raken. Deze zijn n.l. 166 en 161. Toch mag men zich niet door dat getal 161 laten verleiden, te meenen, dat het nu >vel een heel gunstig jaar is geweest voor den hoer, daar dit hooge cijfer alleen aan den prijs van de aardappels te danken is. En dit heeft niet overal dezelfde beteekenisl Uit de prijzen voor de varkens betaald, n.l gemiddeld 321/2^ ct. per Pond te Rotterdam, op andere plaattsen nog lager, volgt we' het onmogelijke om met verdienste zich pP de varkensmesterij toe te leggen. Het prijsver- over de laatste drie jaren is 45 ct., 36 ct en 321/2 ct. per pond levend gewicht. De gemid delde eierprijs bedroeg f 6.90 tegen f 6.60 het jaar daarvoor; de aanvoer in Roermond bedroeg resp. '56 millioen en 138 millioen stuks. We kunnen lang niet alle gegevens, die in het verslag van de N.eder- landsche Handelskamer verzameld zijn, memoree- ■ren. Bovenstaande is voldoende om te doen zien, dit lichaam op elk gebied den landbouw be treffende voelhorens uitstrekt. Om er eenige meer dere bekendheid aan te geven, hopen we nader hand het een en ander omtrent doel en werken van dit lichaam mede te deelen. Pluimveeteelt DJB RUI BIER KTP;PEN. Bit is een jaarlijks terugkeerend verschijnsel. Van Juli tot October kan men aannemen, dat" de kippen bezig zijn zich een nieuw pakje te maken. 'tig nogal eenvoudig voor ze. Naar den kleer maker behoeven ze niet. 'tGroeit vanzelf en het ze als gegoten. Maar met dat 3,1 loopt de kip* P1^houder met ui-et aj te ve«el eitjes naar lie; naarkt. Want ruitijd is geen eitijd! En wanneer dat zoo tusschen de 7 en 14 weken duurt, dan is "®t geen wonder, dat men. wjel -eens 'die verzuchting s'aakt: Zou er nu niets aam. te doen zijn om dte tei een beetje vlugger te laten vérkopen? Om die vraag te beantwoorden willen iwle -eerst eens zien, wat de rui is en wat of ze met zich brengt. Elke veer is, eveitSls elk kaartje op ons "hoofd, gezet in een zakje. Ondier in zoo'n zakje zit de veerwortel. Die veérwortel gaat nu in Juli-Aug. een nieuw veertje maken. Dit dingetje groeit lang zaam omhoog in het zakje en duwt de oude veer naar boven, totdat die er heelemaal uit gteduw-a is en valt. Natuurlijk is dan het kleine dingetje nog niet zoo groot, dat het de huid bedekt, t Komt nog maar een klein puntje boven het vleesch uitkijken. Er is dan een "kale plek ont staan, waardoor verlies bij de kippen grodter wordt. tBier voelt zich daardoor erg onprettig, is er eigenlijk een beetje ziek van. Dit zich ziek voelen, zal natuurlijk bij zwakke kippen veel erger zijn, dan bij sterkere dieren, 't Gevolg is daarvan, dat bij de eerste de rui 'ifèël langer duurt, 't Gevolg van dit zich onwel voelen is ook, dat het eileggen 'ophoudt. Ein een kip, die niet legt, behoeft ook minder voer! Zoo zei mén vroe ger en soms nog. Maar -dit is een verkeerde rede- n-eering. Ik ken zoo ook een boer die zegt: „Zon dags werken mijn paarden niet, dus hoeven zé ook geen vreten." Juist nu de beestjes zich niet lek ker weten, moeten z-e -een extra hapje hebben. Het meerdere warmteverlies kan goed gemaakt worden met door het hard voer wat zonnebloem pitten, hennepzaad en kanariezaad te doen. Dit bevat vet en die heeft een hoogte verbramiings- waarde. De nieuw' te vormen veeren bestaan groo- tendeels uit eiwit. We kunnen dat w-el ruiken, als we een veer verbranden. Dan stinkt dat, zooals het stinkt bij het verbranden van "fosfor en zwa vel. En alleen in iewit komen deze twee stoffen voor. We moeten 3at dan geV-pn in den vorm van dierlijk eiwit, dus vischmeel, diermeel of vleesch- meel. Wanneer we daarvan wiat door het gewion-e hoendermeel mengen, hoeft het goeie resultatm. Ook het geven van wat zwav&bloem door het meelvoer 'heen, werken gunstig op de veervor* ming. Vooral als de rui wat laat invalt, mag -ie kippenhouder wel een extra schepje toevoegen. Het is een der kritieke tijdein uit het hoender leven. Zorg dan, dat de dieren met zorg behamdfeld worden, ze zullen dan spoedig door dien rui heen zijn en de leg -kan beginnen, waardoor geprofi teerd kan worlen van de dure wintereiers. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletlen 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staai-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 31) Lize's brief, waarin zij haar thuiskomst meldde, werd Vrijdagavond ontvangen. Beiden, juffrouw van Ruijven en Ru-dolf waren blij, dat Lize geen gevolg zou geven aan tantes uitnotfdigting nog langer in Amsterdam te blijven. Zeker, de eerste had het prettig gevonden uit Dize's eersten brief te vernemen, dat haar trouwe hulp zich te Am sterdam zoo uitstekend amuseerde. Lizle had zeker ook wel eenige ontspanning verdiend en juffrouw van Ruijven zou haar graag een langere vacantia gegund hebben. Maar, 'twas in de laatste .dagen nog al druk geweest in -den winkel en Rudolf's moeder, ofschoon geheel hersteld van haar érn stige ziekte, gevoelde wiel, dat ze toch niet geheel de oude meer was. Lize's thuiskomst Verheugde haar. Ein Rudolf? Hij was in de kamer, toen Moe der den brief uit Amsterdam opende. Zou Lizle thuis komen, of, had ze zich misschien door tante laten overhalen nog wat bij haar in Amsterdam te blijven? Gelukkig, ze komt thuis!, dacht hij, toen zijn Moeder den brief had voorgelezen en op dat oogenblik wellioht nog meer dan te voren gfevoel de hij, hoe hij haar gemist had. ^Als je het met j-e werk schikken kunt, Ru, moet je haar maar in U. van den trein gaan halen. Ze schijnt daar zoo'n beetje op te rekenen. Als ik wat vlugger ter beeu was en ik jou een mid dagje in den winkel kon zetten, zou ik er plezier in hebben, haar zelf te gaan halen.Maar, dat gaat niet.;' „'tls morgen Zaterdag, moeder. Ik heb al -den tijd naar U. te gaan," zei R-udiolf, die het heel prettig vond, Lize alleen te ontmoeten in U. Opgewekt-er dan hij de laatste dagen gtewieest was, liep Rudolf naar het kl-ei-ne station, waar hij in de tram zou stappen. Hij trof het, er waren weinig medereizigers. R-ustig gfiing hij in «ah hoekje zitten. Hij was in een blijde stemming. D-e gedachte, dat hij Lize ging halen, dat hij- haar zou terugzien, maakte hem gelukkig. Hij herinnerde zich 'het gesprek, dat 'hij enkele Jagen geleden gehad had met Burger, bij wi-en hij een bezoek gebracht ha-d. Met eenigëh tegenzin had hij op een avond voldaan aan Moeders verzoek een pakje bij de Burgers te bezorgen. Burger en zijn vrouw hadden hem heel vriendelijk ontvan gen. D-e uitnoodiging" een kopje koffie mee te drin ken had hij niet kunnen afslaan. Bijzonder spraak zaam was hij in het begin niet geweest. Vooral Burger was dat opgevallen en toen zijn vrouw even naar de keuken was gegaan om, zooals ze zei, voor den dag van morgen te gaan zorgen, dacht hij: Ik moet toch eens weten, wat er aan dezen jongen scheelt. Hij heeft wat. „Rudolf," zoo was hij begonnen, „jongen,) we moeten eens praten. "We hebben het vroeger zoo goed met elkaar kunnen vinden. Je bent in de laatste weken tegenover ons niet meer, zooals je vroeger waart. Ik geloof, dat ik wel weet, waar je de schoen wringt. Je hebt het mij een beetje kwalijk genomen, -dat ik iets gezegd heb over je vérhouding tot Lize. Is 't -niet zoo?" „Och, Burger, daarover moesten we maar niet weer beginnen." „Toch wel, Rudolf, toch wel. Je moet me goéd begrijpeu. Lize heeft Beloofd, de vrouw - van Herman te zullen worden. Jongen wat was je moeder blij toen ze dat hoorde. Je moeder heeft er zich later ongerust over gemaakt, dat jij je naar haar meening wat te veel met Lize bemoeide. Nu vraag ik je op don man af: Hou jij van Lize?" Ofschoon Rudolf eerst wat onverschillig ge luisterd had, met een zekeren onwil hij wist al, iwat er zo-u komen Burgers gemoedelijke 1 toon trof hem en bij de vraag: hou jij van Lize? keek hij den ouden -huisvriend in d-e oogen, waar I hij hartelijke belangstelling las. Doch, Rudolfs antwoord kwam niet. Burger herhaalde: „Hou jij van Lize?" En opeens gevoelde Rudolf, 'dat hij in Bur- j ger iemand had, -die hem helpen wilde. Toen I kWam bet antwoord: «Ja, Burger, ja, ik houd van haar! Ik kan niet zeggen hoeveel. Ik kan niet en als ik het kan, zou ik het niet durven tegen moedler. Het zou haar verdriet doen!" rtWeet Lize het, Rudolf? Heb je 'er met haar over gesproken en weet je, denk jij dat ze van jou houdt, meer van jou dan van Herman?" Burger was opgestaan en had Rudolf een hand op den schouder gelegd. fcNeen, Burger, Lize weet van niets... ik heb haar tenminste niets gezegd. Maar, de gedachte dat zij misschien niets om me geeft, pijnigt m-e zoo. Ein toch wellicht zou 't beter zijn als ze niet van me hield. Beter voor Herman, beter voor moeder... „Jongen, jongen, wat heb je het te pakken!" sprak Burger. Juist kwam zijn vrouw de kamer wee rbinnen. Burger, die even te voren wieer ïwas gaan zitten, was bang, dat zijn vrouw 'iets aan Rudolf bemerken zou. „Vrouw," zei hij, „ik ga nog een luchtje schep pen, ik loop een eindje met Rudolf mee." Buiten gekomen vervolgde hij tegen Rudolf: „Wees een man, wees eerlijk!! Als er werkelijk iets bestaat tusschen jou en Lize, moet je moe der, moet Herman het weten. Al zou 'het me spijten voor Herman, als Lize meer van jou houdt dan van hem, dan moet er aan hun verlo ving een eind komen." „Maar, ik kan weggaan, Burger. Ik kan Dore- veld verlaten <5n pro boeren haar te vergeten." ch, jongen, als het waar 'is, wat ik denk, hoor j-e, wat ik denk en wat jij hoopt, dan zou dat weggaan niet veel aan het geval verandle- Wees eerlijk tegenover je zelf en tegenover Her man!" MANNEN VAN BETEEKEN IS. STEPHENSON. De meeste groote uitvindingen van -den tegen- woordigen tijd zijn 'het resultaat van het werk van verscheidene mannen, -die zich tegelijkertijd gewijd hebben aan de bestudeering van hetzelf de probleem. Niet altijd kreeg -elk hunner het aandeel in den roem, dat hem ioekwam. Dit is ook het geval met den spoorweg, doah het kan met zekerheid gezegd worden, dat George Stephenson de eerste was, die een practisoh bruikbare loco motief heeft geconstrueerd. Hij was geboren in 1781 en was de zoon van een mijnwerker te New Castle in Engeland. Zijn ouders waren zóó- arm, dat ze hem reeds m-eenaim'on naar de mijn, toen hij no ggeen lezen en schrijven giel-eerd had. Hij onderwees echter zichzelf na d'en arbeidsdag en scheen zich speciaal te interesseeren voor ma chines. Hij wend werktuigkundige van ie mijn en toonde zich een zeer behendig en correct werk man. lederen avond zat hij in zijn eenvoudige hut de werktuigkunde te bes tu de-eren. Door een kleine gebeurtenis weid .onverwachts de opmerk zaamheid op hem gevestigd. Een der pompen van de mijn werkte niet meer. D'e beste ingenieurs werden er bij geroepen, maar zij slaagden er niet in, het euvel te verhelpen. „Laat mij het doen", zei Stephenson tot den directeur. Dfeze haalde do schouders op, maar Tiet hem begaan. Stephien- son wist -de reparatie tot een goe3 feinde te bren gen en werd hierop tot ingenieur Benoemd. Hij zette zijn studiën te ernstiger voort en bracht het zóó ver, dat het paard door de machine ver vangen werd. Hij slaagde er al spoedig in ma chines te maken, -die zich kond-en voo-rtbewtegen, doch zij kwamen slechts vooruit met een snel heid van twee mijlen per uur, maakten, teen belsch lawaai en verbruikten een massa steenkolen. Hij bedacht nu een buis, waardoor de stoom weed afgevoerd, hetgeen een vermindering van lawaai en een toeneming van snelheid ten gevolge had'. Na vijftien jaren van proefnemingen wist hij een locomotief te bouwen, die een snfölheid had van vijfti-an K.M. per uur. Hierbij maakte hij ge bruik van den stoomketel met buizen, die inmid" dels was uitgevonden door -den Franschman Maro Seguin. Het had hem heel wat moeite gekost om het zoover te brengen, want door zijn proefnemin gen had hij den haat -der boeren op zich geladen, die vreesden, -dat zijn machines nadefelige gevolgen zouden hebben voor hun vee, terwijl dte koetsiers zich in hun broodwinning bedreigd waanden. Met alle middelen, die hen ten difenste sto-ndjen, ver zetten deze lieden zich tegen Stephenson's proef nemingen, zoodat deze zijn toevlucht moest nemen tot list en zich moestal genoodzaakt zag 's-nachts te werken. In 1829 schrééf het Britsehfe parlement een wedstrijd uit, wie de beste locomotief zou con- strueeren voor deu spoorweg van Liverpool naar Manchester. Stephenson maakte bekfend, dat de zijne 16 K.M. per uur af zou leggen. Men ver klaarde hem voor gek. Maar zijn machine legde er vijf en twintig per uur af, zoodat hij luide werd toegejuicht. Sindsdien werd hij belast mfet den aanleg van alle spoorwegen in Engeland. De arme mijnwerker van welefer stierf den 12en April 1848 als een zeer beroemd fen rijk man. VOOR B;EN ZAKENMAN. „Een beetje geluk moet ter bij komen," hoort gij vaak zeggen. „Nothing succeeds as success", Ja, „een beetje" geluk is w-el aangenaam en kan u eerder wat verjder brengen dan een ander, wiens deel dat niet is. Als ge in uw zaak maar niet op geluk rekent. Want dat is wat de speculant doet. En zaken-doen is iets anders dan specutóeren, zaken-doen is: het zekere vocxr hiet onzekere ne men, zooveel mogelijk althans al het onzekere uit sluiten in de verwachtingen, van welker vlervul- ling uw slagen moet afbangen; het uitsluiten vooral van de kwade kansen. En nu zult ge zien dat gij, door zooveel 'doenlijk uw zaak te beveili gen tegen de nadeelige factoren, tegelijkertijd -.ie deur sluit voor buitensporige meevallers. Hoè voorzichtiger üw calculatie, hoe vaster uw on derstelling, te minder zal de uitkomst 'daarondler blijven maar ook niet daarboven raken. Indien dan al eens een beetje geluk er bij komt, nu, Tan moogt ge u dat gunnen. Dat het luttel is, daar over moet ge u troosten met de gedachte, dat ook het ongeluk niet groot had kunnen wezen. Wetenswaardigheden weet gij -dat, hoewel de wapenstilstand op 11 No vember 1918 gesloten werd, het offici-eele einde van deu oorlogstoestand pas kwam op 31 Aug. 1921, toen alle onderteekeningen van het vredes verdrag -door -de verschillende parlementen eerst geratificeerd waren? en dat een lichtstraal met een snelheid van ongeveer 300.000 K.M. per seconde door de "ruim te gaat? en dat het licht van 'de zon aldus acht minu ten noodig heeft, om de aarde te bereiken? en dat paarden geen wenkbrauwen hebben en visseljen geen oogleden? en een statisticus heeft vastgesteld, dat er op de wereld 10.000 beroepen bestaan en dat er in Argentinië meer paarden dan menschen wonen? en er 17 metalen zijd, Idie meer waar d-e hebben -dan goud? en er in het afgeloopen jaar in Britsch- Indië 22.000 menschen door wilde dieren gedooid zijn? en de slangen alleen 19.724 menschen om het leven brachten, maar dat hiertegenover slaat dat de menschen 25.612 wilde dieren en 57.116 slangen afmaakten? en dat Londen ongeveer één millioen scho lieren en studenten telt? en dat de kleinste republiek van Europa het eilandje Vavola is, gelegen in de Mididelland$ohe zee, op 12 K.M. afstand van'Sicilië? en dit eiland nauwelijks 2 K.M. lang is en maar 55 inwoners telt? en het niet mogelijk is een zegen voor anderen te zijn, indien men zich zelf niet ge zegend voelt? en de mensch zichzelf een -doel moet stel len om niet aan het einddoel te wanhopen? (Door M. A. v. Weijnsbergen Leerares aan de Huishoudschool te Arnhem). ONDERHOUBl VAN MATTEN EN MANBiEN. Matten. Hieronder worden gerekend: Japansche matten en de oocosmatten. Japansche matten. Wanneer deze vuil zijn< worden ze eerst met een zachte borstel aan beide kanten afgeschuierd. Daarna wonden ze afgeno men met een doekje, dat wat vochtig gemaakt is in een sop van sunlight zeep. Wrijf altijd in de richting van de biezen. Is de mat aan beide kanten schoon gemaakt, dan wordt ze afgenomen met schoon lauw water. Daarna plat neergelegd of tegen een muur gehangen om na te droglên. De mat mag vooral nooit in bochten gelegd worden om te drogen, Is de mat droog -dan kan ze nog nagedaan wor den met een weinig was, om ze gladder te maken. -Oocosmatten. Deze worden eerst goed uitge klopt aan beide kanten, en daarna met een platte boender en een sop van groene zieep flink uitge- borsteld. Is ze schoon, dan is het beste om ze on der de kraan flink uit te spoelen, daar dan het vuil er het best© uitkomt. Zitten er kleuren in de mat, dan kan ze na 't spoelen nog afgenomen worden met water en azijn. Laat ook deze matten weer plat drogen. Manden. Borstel al het mandenwerk eierst goed uit. Wit mandenwerk b.v. broodmanden, worden dan uitgeborsteld met een klein borsteltje met sunlightzeep, daarna flink uitspoelen en op een schaduwrijke plaats te 'drogen zfetten. Stofdoekmandjes, vuilgoedmandjes of in 't al gemeen wit manden werk wat niet met eten in aan raking komt, wordt uitgeborsteld met krijtwit. Spoel het daarna goed na, zoolat er geen krijtwit meer achter 'blijft. Vuitgoedmanden worden, nadat ze schoonge maakt zijn nog ontsmet met een creolineopLossing (1 deel creoline óp( 4 a 5 dieelfen water). Gekleund: mandenwerk. Dit wordt ook weer uitgeborsteld met een zacht borsteltje en sop van sunlightzeep. Daarna wordt het -weer gespo/edf en gedroogd. Gevernist mandenwerk wat leelijk is geworden kan opnieuw overgevernist met spiri- tusvernis (dit is m de kleuren rooi, zwart en blank te verkrijgen bij den drogist). Strijk dit met een kwastje dun o-p de mand uit en laat -dit drogen. De mand wordt wieer als nieuiwi!! EVEN LACHEN. Wil je al weer heengaan? vroeg een heer aan een vriend, die nog nooit in een schouwburg geweest was. I Ja, zeker, zei de plattelander^ Wat heb heb je er aan, als je het heele stuk toch niét ziet Wel ja! 't Staat op 't program: tusschen alk bedrijf' verloopen tien a twaalf jaar! Woedend hield een verkeersagent-in-actie e^n liliputterig auto aan, dat onder zijn uitgestrekte hand wilde doorrijden. Ziet u mij niet? vroeg hij verontwaardigd! aan den chauffeur. 1 Jawel antwoordde deze bedeesd. Fn waarom stopte u dan niet? Och meneer de agent, ik heb daarnet, een half uur gewerkt om m'n blikkie aan 't loopen te krijgen en nu vond ik het zonde er weer zoo - gauw een eind aan te maken!

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 5