Nieuwstijdingen ONGELUK IN HET OOSTERPARK TE AMSTERDAM. Een akelig ongeluk gebeurde Maandagmiddag in het Oosterpark, zooals men weet, het lustoord Voor spelende kinderen. Een vijfjarig meisje viel over een der ijzeren hekjes om de plantsoenen waarbij zij zich deerlijk in het onderlijf verwondde. In vrij ernstigen toestand werd het kind in het O. L. V. gasthuis opgenomen STERFTE IN DEN VISCHSTAND. Door het voorkomen van een groote zwam in de noot en en plassen onder Aalsmeer is vergifti ging. van het water veroorzaakt, waardoor de visch bij n assa's sterft en de toch al niet te beste vischstand met vernietiging wordt bedreigd. Rijn land zou door waterverversching nog veel kun nen redden. GROOTE BOSCH- EN HEIDEBRAND.. Dinsdagmiddag woedde, maar het V.D. bureau meldt, onder de gemeente Kaatsheuvel over een groote oppervlakte een groote 'bosch- em he idle- brand. Het vuur dreigde een zeer grooten omvang aan te nemen. "Hulp is ontboden om het vuur te stuiten. 'Verschillende huizen en met riet ge dekte boerderijen liepen gevaar. Nader verneemt V.D. nog omtrent den grooten heidebrand onder Kaatsheuvel, dat, nadat der wind een zeer gunstige richting had genomen, de in de nabijheid van het vuur wonenden door opwer pen van een dam verder voortwoekeren van het vernielende element wisten terug te gaan. Het ge lukte ten slotte de vlammen te dooven. Naar .verluidt is de brand ontstaan doordat op ontginningsterreinen de brand was ontstoken met het doel deze beboschte terreinen voor ontginning dienstbaar te maken, doch men kon niet verhin deren, dat het vuur zich van daaruit voortplantte. Buitenland BE OVERSTROOMINGEN IN KOREA. De gouverneur van noordoostelijk Korea schat het aantal slachtoffers van tie zware overstroo mingen, die in het Tumendal hebben plaats ge had, op 150 personen. Ook de materieele schade is ernstig. ZWARE BRAND OP MALAKKA. Er zijn honderd winkels en huizen verwoest en achthonderd personen dakloos geworden dloor een grootem brand, die uitbrak bij de Australiscne goudmijmconcessies te Raub. De mijninstallatie is echter onbeschadigd gebleven. Eén Chinees kwam om. DE ITALIAANSCHE POOLEXPEDITIE. Een bericht van het Noorsche Telegraaf-bureau uit Tromso meldt, dat admiraal Herr van de „Strassbourg" verklaard heeft, dat de gevonken drijver de bakboordsdrijver (dus de linksche) vau de Latham is. Geconstateerd ïs, dat de drijver tenminste twee maanden in zee is geweest. Het op den drijver bevestigde stuk strookt met ne juiste maten van Bergen waar de herstelling is verricht. Een Wolff-bericht uit Moskou meldt, dat de vlieger Tsjoeknowski aan een specialen oorres pondent van het telegraaf agentschap der Sovjet unie verklaard heeft, dat schepen thans niets kun nen uitrichten bij de navorsdhingen in het Pool gebied en dat het voornaamste werk thans op de viegtuigen neerkomt. Dinsdagavond heeft 4° „Krassin" de Konings baai verlaten om een vliegbasis bij de zeven Eilanden voor te bereiden, waarheen Tsjoek nowski zich met een vliegtuig van uit de Konüngs- baai uit begeven zal. Een V.D-bericht uit Oslo houdt in: De Pool- deskundige Helmer Hansen, die Amundsen op ver scheidene expedities heeft vergezeld, is van mee ning, dat Amundsen nog in leven is. Hij neemt aan, dat de' gevonden drijver van het vliegtuig „Latham'' door een toeval is verloren en hij acht het niet onwaarschijnlijk, dat de bemanning van het vliegtuig zich heeft kunnen redden. Mochten de schipbreukelingen er in geslaagd zijn wapens uit het vliegtuig mede te nemen, dan biedt de Pool streek ongetwijfeld genoeg levensmiddelen voor ge- rüinien tijd. Het Fransche ministerie van marine heeft de Noorsche admiraliteit verzocht den op 31 Augus tus opgevischten drijver van de „Latham" naar Frankrijk te zenden. TYPHUS IN BONN. Het aantal typhusgevalleu te Bonn breeidt zich uit. Meer dan honderd verdachte patiënten zijn opgenomen. Twaalf gevallen van typhus zijn vastgesteld. Vijf der patiënten zijn reeds overle den. DE L 55. Wegens de moeilijkheden, om de 'lijken te lier- kennen van de opvarenden van de L' £5, de duik boot, die in 1919 in de Russische wateren 'is ge zonken en eerst dezer dagen door de Russen is boven gebracht, heeft de Britsche admiraliteit besloten, dat zij te Portsmouth in een gemeen schappelijk graf zullen worden begraven. De b<* grafenis zal Vrijdag met militaire eer geschieden. EEN ORKAAN IN DE KRIM. Gemeld wordt, dat in den Krim een orkaan heeft gewoed, waarbij ook menschenlevens zijn te betreuren. Alleen te 'Sebastopoi zijn reeds 7 personen om het leven gekomen. De wijnbergen en de landerijen hebben door den hevigen regen veel geleden". Het spoorwegverkeer tusschen Sebasto- pol en Simferopol is verbroken. ONWEER IN ITALIë. Boven Napels heeft een hevig onweer gewoed. Dit ging gepaard met hevige regens, die de hoofd straten oncler water zetten. Tot laat in den avond ondervond het straatverkeer groote moeilijkhe- J den. Het electrisch lielitnet werd gestoord, zoo dat de stad to'tx middernacht in duisternis fee- huld lag. Radio-Omroep Radio-Centrale HART KÜIJT, Oudkarspel A 117 EERSTE PROGRAMMA. Donderdag 6 September. 2.00—5.00 Gramofoonplaten, A.VR.O. 6.007.15 Dinerconoert 7.157.45 Gramofoonmuziek. 8.0111.00 [Wagner opera-concert. Vrijdag 7 September. 10.0012.00 Jaarbeurs-concert, A.V R.O.. 12.302.00 Lunchmuziek 2.003,00 Gramofoonmuziek 3.005.00 Jaarbeurs-concert 5.30—7.15 Vooravond-concert 7.158.45 Boekbespreking 8.15 Aansluiting Kurhaus Daarna dansmuziek. Zaterdag 8 September. 10.0012.00 Jaarbeurs-concert, A.V B,.0. 12.302.00 Luuchmuziek 2.004.30 Theater Tuschinsky. 6.007.45 Vooravond-concert 8.00 V.AjR A.-uitzendimg. Cinema Royal. TWEEDE PROGRAMMA. Dcntlierlag 6 September. 5.307.00 Vooravondoonoert, N.C- R.V. 7.308.00 Lezing „pensioenwet", N.C K.V, 8.00 Uitzendavoui, N.C.RV. Vrijdag 7 September. 1.302.30 Lunchmuziek, KjR O. 4.005.00 Gramofoonplaten, NJOR-.V. 5.006.45 Concert en declamatie, N.C R.V. 6.457.30 Gramofoonplaten, K.R O. 7.3510.30 Concert en lezing, "VJPiR.0. Zateridhg 8 September. 1.302.30 Lunchmuziek, 'KRO. 5.307.00 Gramofoonplaten, KjR O. 7.45—8.25 Lezing, K.R O. 8.25 Concert, K.R.O Burgerlijke Stand Gemeeittte OUDKARSPEL. Over de maand Augustus. Arie, z. v. 'Cornelis Rootjes en Trijntje Moeij.es Simon, Petrus, z. van Simon Petrus Rood en Maria Wokke. Catharina, d. van 'Johannis Brammer en Alida van den Gragt. Johannis, z. van Petrus Zijp en Maria Molenaar. Ma- rietje, d. van Dirk Blauboer en Helena Glas. Gehuwd: Arie Grin, oud 32 jaren landbouwer te Nieuwe Niedorp en Antje Borst, 26 jaren, te Oudkarspel. Overleden: Jacobus Biersteker, 4 jaren, zoon vau Cornelis Biersteker en Dieuwertje Stoop. Aaltje Strooker, oud 52 jaren, echtgenoote van Jan Kroon. Dieuwertje de Wit, oud 64 jaren echtgenoote van Arie Moeijes. Frederik de Boer, oud 60 jaren, echtgenoot van Reinou Borst. Elisabeth Catharina Brouwer, oud 78 jaren, weduwe van 'Prederik Weel. Gememte NOORDSCHARWOUDE. Over de maand Augustus. Geboren: Jan, z. van Arie Ootjers en Neeltje Kostelijk. Herman Rudolf, zoon van Cornelis Kuiper en Margaretha Authonia Oudshoorn. Catharina Geertruida, d. van Gerrit Mettes en Maria Emgelina 'Broersen. 'Volkert, z. van Nicolaas Groot en Grietje Koster. Huwelijksaangiften: Johannes Prederiks, oud 23 jaar en Emma Beemsterboer, oud 22 jaren. Leendert Groen, oud 24 j. en Neeltje Je Boer, oud 22 jaar. Jacob Stammes, öud 23 jaar en Elisabeth Pieternella Leurink, oud. 23 jaar. Gehuwd: Adrianus v. 7i. Veer, oud 27 jaar en Brigetha Maria v. d. Pluit, oud 24 jaar. Jo hannes Frederiks, oud 23 jaar en Emma "Beemster boer ,oud 22 jaar. Leendert "Groen, oud 24 jaar en "Neeltje de Boer, oud 22 jaar. Jacob Stammes oud 23 jaren en "Elisabeth Pieternella Leurink, oud 23 jaar. Overleden: Neeltje Smit, oud 73 jaren, echtgenoote van Gerrit Bekker. Geinee|n,t8 ZUIDSCHARWOUDE. Over de maand Augustus. Geboren: Christian Fritz, z. van Arie Schene en -Suzanna Gerarda Böttger. Maria, d. van Willem Sneekes eh Elisabeth Groen. Overleden: Neeltje Kaper, 67 jaar, echtgen. van 'Cornelis Leijeti. Ondertrouwd: Nicolaas Cornelis Bes en Catha rina Leek. Getrouwd: Laurens Kleverlaan en Anna Dieuwra Buur. "Nicolaas Cornelis Bes en Ca tharina Leek. Gemctfate BROEK OP LANGENDIJK, Over de maand Augustus. GeborenMaartje Catharina, d. van A. Boon en van C. Bleek. Jan, z. van K Kansen en van A. Blom. Antje, d. van H_ Wagenaar en van A. Glas. Lambertus, Johannes, zbon van C. Balder en Van IJ. Prins. Pieter, z. van J van Heerde en van T. Dekker. Arie, z. van J. Vreeken en Van 'S. van Herwijnen. Anna, d. van J. Slot en van T. Balder!,. Overleden: Geene. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Gemecfnte St. MAARTEN. Over de maand Augustus. Geboren: Elisabeth, d. van Lourentius Roosen daal en Anna Cornelia. Praa.t. Margaretha Ma ria, d. van Gerhard us Cornelis Wilhelmus 'Groot en Yda Ooijevaar. Cornelia Jacoba, d. van Adriaan Marinus Witte en Maartje Boerman. Guurtje Adriana, "d. van Dirk Kaaij en Antje Brommer. Ondertrouwd en getrouwd." Geene. Overleden: Neeltje Brouwer, oud 82 jaren, we duwe van Pieter Wit. Willem Bood, oud 3d jaren, echtgenoot van Aagje Kalf. Martinus Vroonè, oud 80 jaren," echtgenoot van Jansje Ko ning. Gemedtftc HEERHUGOWAARD. Ingeschreven gedurende de maand Augustas. Geboren: Cornelia Suitbertha Theresia, 'd. van Joh. Tromp en A. M. Kooij Catharina Geer truida, d. van P. Appelman en C. Buijs. Engeltje, d. van S. Weel en A. Boud. Heir drika, d. van C. Meijers en M. de Weert Johanna Maria, d. van C. A. de Groot en M C. Cornelisse. Jacobus Maria Anthonius, z. van A. Beereipoot en"P. M. de Koning Nicolaas, z. van A. Sijs en A. Koppes Elisabeth Maria, d. van J. Groot en E. Boots Anna, d- van B. Boe kei en A. Smit. Anna Theresia, d. van J. G. Kraakman fen N. Jong Johannes "Petras, z. van A.. B. Hermes en M A. Zijp. Cornelia Alida, d. van 'O. Kok en M. Hoogland -Cor nelia Adriana, J. van'G. Groot en C. H Barhorst. Petrus Cornelis, z. van Jac. Bleeker en C, Huibers. Anna Catharina, d. van Theod. Ta- mis en A. O. de Wit. Cornelia, d van Joh Zuurbier en 'C. Kieft. Pieter, z. van F, Bas en R. Jongere. Ondertrouwd eh getrouwd: Geene. Overleden: Cornelia Dekker, wed. van C. Rood, oud 63 jaar (overleden te Alkmaar). D. Bolten, weduwnaar- v^n L. Smit, oud 67 jaar (wonende te Amsterdam), J. Klaver, oud 68 jaar, ongehuwd Gemeente WARMENHUIZEN. Over de maand Augustus. Geboren: Petrus Antonius, z. v. C. Beemster boer en C. Jong. Cornelis Nicolaas, z. v. P. Nannes en L. Ligthart. Adrianus Johannes, z. v. J Burger en J. Jonker. Johannes, z. v. J. Dekker en H. van Diepen. Marijtje, d. v. J. Wildeboer en C. Wildeboer. Maria Wilhel- mina, d. v. A. P. Pronk en C. Vlugt. Ondertrouwd: Arie Mosch, 32 jaar en A. Stet, 26 ajar, beiden alhier. Gehuwd: Arie Mosch, 32 jaar en A. Stet, 26 jaar, beiden alhier. Overleden: Theodor Thomassen, 47 jaar, echt genoot van E. Hernsen, won. te ELten (Duitsch- land. Rechtzaken VOOR DEN POLITIERECHTER,. Zitting vau!3'. September. 'n Oud klusje. Een zekere heer H. G. J. T S. had op 21 Nov. 1925 een ingezetene van Warmenhuizen met wien hij onderweg had kennis gemaakt, be praat, hem het rijwiel zijner zuster in bruikleen af te staan. Onnoodig bijna er bij te voegen dat hij dit -blijk van vertrouwen beloonde door tie fiets voor f25 te verkoopen en er met dit geld van door te gaan. Gelukkig voor hem dat dit delict bijna 3 jaar lang ongestraft bleef, aange zien hij tot slechts f25 boete of 25 dagen hech tenis werd veroordeeld. Van de beamen en bloemetjes afblijven. De kantoorbediende C. J. O. uit Amsterdam kon op -28 Mei te Bergen vertoevende, Je ver leiding niet weerstaan, eenige bloeiende lijster bestakken van een in het bosch staande heester af te snijden. Deze schending van natuurschoon wordt echter heden bij ontdekking zonder par don gestraft en werd de beer O. dan ook heden tot f2 boete of 2 dagen veroordeeld. Kaïn. en Abel. De landbouwer J. C. v. d S. te Texel kreeg op 17 Mei ruzie met zijn broeder, Cornelis kwes tie over fondsgeld, 'lat deze hem nog schuldig was en önthaalde hem ten slotte op eenige stom pen en slagen. De vriend van Cornelis, die zich met het conflict bemoeide, kreeg ook nog zijn deel van deze rammeling. Het bleek op de zitting, dat de mishandelde broeder door zijn onhebbelijk optreden ook wel eenige aanleiding hal gegeven, en de officier zou gaarne deze onverkwikkelijke zaak in de papiermand hebben gedeponeerd, als de verdachte nu ook maar met zijn handen van den vriend was afgebleven. Thans werd hij dan ook veroordeeld, doch slechts tot f 2.50 boete of 3 dagen hechtenis. Pikante conversatie Zekere Mej. Maartje K., 'n Heldersche huis moeder, heeft op 2 Juli de veiligheid van tiaar portemonnaie in gevaar gesteld door hare, haar onsympathieke buurvrouw v. Duinen te beleedi- gen. Wij vinden geen Vrijheid om hetgeen zij alle maal oplepelde, ter kennis te brengen van de eer bare en Welopgevoede lezeressen van dit blai en zullen wij ons bepalen tot de medeieeling, dat de welbespraakte juffrouw v. d. K. tot f5 boete of 5 dagen werd veroordeeld. Hoe later op den. avond, hoe schooner volk. De landbouwersknecht J. T. L. uit Heerhu gowaard, die in den nacht van 9 op 10 Juli zich per rijwiel huiswaarts begaf, wterd onder Oudorp leelijk gemolesteerd door 'n paar nacht raven uit St. Pan eras. Zijn rijwiel werd hem ontnomen, zoodat hij verplicht was per pedes apostolorum huiswaarts te keeren e'n bovendien werd hij door een hunner, Cornelis G. uit Sinte Reep ofgerost. Met betrekking tot deze helden daad legde de Politierechter bedien bedoelden C. G. f25 'boete of 25 dagen op. Rampzalig (lier, dat zoo'n patroon heeft. De hondenrijder Corn. B. speelt in niet geringie mate de antitrekhondenbond in 'de kaart door zijn wreedaardig optraden tegen zijn honden. Op 4 Juni was hij ook weer bezig om zijn eigen stom miteit op eèn van zijn redelooze dieren te wreken. Hij schopt de hond fel en wreedelijk tegen het onderlijf, omdat het dier naar linksch trok, doch geuukkig reed de hoofdagent Zwart per rijwiel achter de hondenkar en was alzoo in de gelegen heid deze 'dierenmishandeling te comstateeren en procesverbaal op te maken. Zulks met het schoou-e resultaat, dat de dierenmishandelaar hedlen tot f 20 boete of 20 dagen werd veroordeeld. Niet de juiste spaarzaamheid. De chauffeur C. J. A. H thans te Schoorl en vroeger te Bergen woonachtig, vefkëerde om streeks 12 Juni in een toestand van financieleJe zwakte, zoodat liet hem niet mogelijk was, de nota voor 'geleverde electriciteit te voldoen. Hij werd toen geroyeerd, maar om nu te ondervan gen dat hij verstoken bleef van licht en radiomu- ziek, maakte hij een particulier leidinkje en de zaak was weer prima voor elkaar. Maar de chef monteur van het gemeentelijk lichtbedrijf te Ber gen, kreeg de truuk in de gaten en maakte rap port. De gebruiker van gratis electriciteit stond heden terecht en werd t0"t f25 boete of 25 dagen veroordeeld. Hij wilde nog "in hooger beroep gaan, wat we hem heusch zeer sterk moeten a'fraden. Een lieflijk avondkoeltje omsuisde zijn slapen. De vrachtrijder 'P. de Goede uit EgmondBin- neo, stond in den avond van 29 Mei zeer. ge- noegelijk te hoornen met zijn zwager te Egmond aan Zee, toen plots een paar alcoholisch opge wonden inboorlingen van 'Egmond Sur Mer, Ja cob P. en Willem D. op hem afstoven en hem zonder eenige aanleiding onthaalden op een rijke lijke portie slagen en stompen, zoodat de vracht rijder met een dichtgemept oog het slagveld moest ontruimen. De loshandige jongelieden werden ter zake mishandeling veroordeeld en wel Jb. P. rtie reeds meer op zijn kerfstok heeft tot f30 boete of 30 dagen en de minder'bekende Willem D. tot f20 boete of 20 dagen. Een minder zachtzinnige Heldersche schoonheid. Mej. R. B., die gesignaleerd wordt als een nuk- kie en twistzieke bewoonster' van de Achter, gracht Z,Z heeft op 13 Juli van deze aantrekke lijke eigenschappen blijk gegeven, door haar 57 jarige buurvrouw mej. Visser te vergasten eenige klappen en stompen, voor welk feit heden tot flö boete of 15 dagen werd verooi-! deeld. Eerbied.' voor den, ouderdom. Volgens dagvaarding zou mej. Trijntje M lukkige echtgenoote van J. B. te Enkhuizf' haar 19-jarige en door den last der jaren af» takelde buurvrouw Je Haas 'n ouwe salamander hebben genoemd. 'De verdachte ontkende dej leelijke aantijging pertinent, doch daar een Z dere buurjuffrouw de getuigenis van het beta, digde oude moedertje "bevestigdfe, trok zij aj. het kortste eindje en werd zij tot f10 boete 0f 10 dagen veroordeeld. Spaar de vogels «111 bekamdiel de dieren met zachtheid. Het laatste gedeelte van deze spreuk mag mis schien de brandstoffcnhanielaarsbediend'e P. 0 D'. zich in de ooren knoopen, daar hij heien te recht stond ter zake mishandeling van zijn paar4 door scheppen tegen den buik, slagen met een zweep en een kolenschop, zooals op 21 Juli d0ar een drietal altruïstische dames met ergernis was geconstateerd. De verdachte paardenmenner, heden terechtstaande, ontkende niet wat ruw legen zïin paard te zijn opgetrelen, maar hij kwalifioeerL (dit dier als een staker„ die wel kon trekken maar het vertikte. De getuigen echter voerden' eenstemmig aan, dat het dier met geen moge lijkheid de zwaar 'beladen kar door het mulle zand had kunnen trekken. En daar 3 gewoonlijk meer weten dan 1, ^«1- de de Politierechter hen in 't gelijk en veroor deelde Piet tot f 25 boete of 25 dageïi. Die vrouw en da criminaliteit. Ook op het gebied .der criminaliteit weef je vrouw zich een passende plaats te verziekeren zooals kan worden geconcludeerd uit het feit' dat de bejaarde Mietje S-, 'n schraal oud huis vrouwtje uit 'Enkhuizen, de 4e vrouv? was, die als verdacht evoor don politierechter moest'ver schijnen. Deze- oude juffrouw had het gansch niet mooi versierd en haar buurvrouw Lamberta Schults eenige zeer minderwaardige 'insinuaties naar het hoofd geslingerd. De officier eischte flö boete of 15 dagen, Maar Mietje is zoo arm als een kerkrat, zoodat op betaling niet kan worden gerekend. Niettemin had zij toch wel een gevoelige straf verdiend, daar het toch niet aangaat, et maar uit te bra ken, wat er voor je mond komt. De politierechter vond een oplossing en Veroor deelde haar tot 2 dagen voorw. gevangenisstraf met proeftijd van één jaar. Als Mietje zich dus in Jat jaar weer vergeet, loopt ze kans met de gevangenis kennis te ma ken. Goed onthouden, Mietje! Als ietlerfteu wat neemt en geeft Licht 'diat hij kalm en vredig leeft. Op de kermis te Nibbixwoud heerschte op 18 Juli natuurlijk een werelista-dsgedrang en dje heer F. Deemster, die zich door de wriemelende schaar kermisgangers wilde heenwurmen, kiwam daarbij in conflict met de lange Jan D., die geen haast maakte om uit te wijken en Beems'tpr 'n klap in het gelaat toediende. Ter zake deze mishandeling stond Jan D. he den terecht en werd Veroordeeld tot f25 boete cf 25 dagen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 4 September. Knap van pestuur, maar te lang van vingers. De varensgezel Hendrikus Jac. M., vroeger te Helder woonachtig, maar laatstelijk te Alkmaar vertoevende, is een groote 'krachtig gebouwde jonge man, knap van uiterlijk en innemende ma nieren, welke uiterlijke teigenschappen helaas niet beantwoorden aan zijn innerlijke geaardheid. Reeds van zijn prille jeugd toch maakte dit kind uit een -hoogst fatsoenlijk gezin, zich aan oneer lijkheden schuldig en kwam hij in aanraking met den strafrechter. Meermalen kwam zijn naam voor als verdachte, vbor op de rol der strafzaken en ook heden moest hij, na een voorarrest van pl.m. 4 maanden, wegens diefstal van eenigie'bankbil jetten van f10, welk geld door hem was ont vreemd uit een kistje, aanwezig in de Woning van een familie te Alkmaar, waar M. over de vloer kwam. Het jonge menseh, gekleed in een keurig modern eolbertoostuum, erkende het 'hem ten laste gelegde m'isdrijf, Hij had van het on eerlijk verkregen geld o.m. zijn kostgpld betaald. De officier vorderde 4 maanden met aftrek van 1 maand voorarrest. Verdediger 'Mr. Smal, optredende voor mr. Be" lonje, die momenteel het vaderland dient, waagde het een strenge voorw. straf voor te stellen, met welke propositie de officier zich evénwel niet kon vereenigen. De verdachte toonde zich minder afkeerig van deze oplossing en voegde zijn ge bed bij 'dat van den verdediger. "Ook een, bij wiepi van buiten niet tie zilen was, wat er van, binnen tei kesp was. De tweede geinteraeerde verdachte, die hedpn terecht stond, was de 18-jarige kok Arnold van "B. in Duitschland geboren en wonende te Ooster hout. Dat joggie ziet er zoo bijzonder aangenaam en kinderlijk uit, 'dat men hem zijn laatsten cent. in bewaring zou geven. Ten onrechte .evenwel, want hij had te Meidmblik de familie, -waar hij in pension was, zoo respectievelijk bestolen voor eea bedrag van 129.25 in bankpapier en zilvergeld dat hij uit een geldkistje had weggenomen. De goede menschen, 'die voortdurend geld/ mis ten, kregen ten &4otte het lieve venfje in de gate® en droegen zorg, ïdat hij zijn zachte vingertje tïiet aan hun zuur ver3ien.de duinffjes blauw zou tellen. Aan zijn jeugd en tot dusver blanco strafre gister had hij het evenwel te danken, dat hij er beter voorstond dan zijn voorganger op de zon* daarsbank. De officier was hier gaarne Tiereid mede te werken om het jonge mensch buiten de cel om op het pad der deugd terug te brengen en requr reerede alzoo 4 maanden gev. voorwaardelijk m£t 3 proefjaren. Het spreekt vanzelf dat de /verdediger mr. A- Prins Jr. zich daarmede volkomen kon vfereenige11' zoodat zijn taak aanmerkelijk werd verlicht 611 het vertrouwen op een gunstige uitspraak volg®' week in niet geringe mate werd versterkt.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4