I MOEDER El UIITELUES y/tyri&andi's 7J2rtVMuAcUW2tim Rechtzaken VOOR EEN KANTONRECHTER. Zitting ivan Vrijdag 7 September. Ook idleze hulp mocht niet baten. Corn. Z. en "(Pigt G„ twee visscherslieden 'uit Egmond aan Zee. waren veroordeeld bij verstek ieder tot f40 boete of 20 dagen wegens strooperij met behulp van honden en kunstlicht in de dui nen te Bergen aan Zee. Dit was hun blijkbaar al te gortig en zij kwa men nu 'In verzet, vertegenwoordigd door hun echtgenooten. De "dappere vrouwtjes van "Windsor konden echter jammer genoeg hun echtvrienden niet rédden, daar het vonnis werd bekrachtigd!. Vruchteloos protest. De chauffeur C. J. A. H te Schoor 1 had met zijn autobus een extra rit gemaakt zonder verlof en was deswege igecalanoeerd door rijksveldwach ter P. Strooker. 'Zijn toelichting, dat deze bns ledig terugging en hij eenige personen grlatis hal mede genomen, kon niet tegenhouden, 'dat hij tot f 3 boete of 3 dagen werd veroordeeld. Geen betaalde fantasie, maar droeve werke lijkheid. Wij hadden stellig verwacht, dat de wieledi. Heer M. Th. v. K uit Alkmaar, die de vorige week terecht stond ter zake een te Bergen ge pleegde overtreding der motor- en rijwielwet/ herten eèn glansrijke overwinning zo uhebben be haald en den rijksveldw. Strooker, die hem had) geverbaliseerd, mot beschaamde kaken zou "heb ben tentoongesteld. Maar bet pakte helaas heel anders uit ,daar hij weri veroordeeld tot fS boete of 8 dagen en bovendien nog de vrij bar- sche waarschuwing wan den kantonrechter mocht incasseeren. Denk er om, in 't vervolg bedaard: te rijden, anders kon je rijbewijs wel eens worden ingetrokken! Pakte nok n,iet naar wensch uit. De voortgezette zaak tegen de® heer H., pud dingfabrikant te 'Zaandam, smaakte ook niet als room-vanille, want na verhoor van den verbalisant Ten Bruggencate, werd aangenomen, dat genoem de heer ten onrechte zijn groote puddingauto ha'd gestald in een slop in de Schoolstraat en de ver dachte veroordeeld tot f2.o'f 2 dagen. Rentékaaiten gerecjdiho'uidlon a. u. b- In de izaak tegen den nalatigen arbeider E. B., wer'd beden gehoord als getuige, de heer Vas Dias, voorz. arbeidsraad. Deze verklaarde, dat de arbeiders gewoonlijk zeer slordig omspringen met hun rentekaarten, waardoor zij veel onnoodige moeite en kosten veroorzaken. De heeren kunnen zich dit 'voor gezegd houden en zich tevens spie gelen aan dezen verdachte, di teto.t niet minder dan f6 'boete of 6 dagen werd veroordeeld1, ter zake het niet voldoen aan het ver'zoêk, de in zijn bezit zijnde reutekaart aan den bevoegde beambte te vertoonen. Bie dokter contra den kastelein. Op 4 Juni reed Dr. Poth te Bergen met zijn eerwaardig karretje uit de St. Anthoniestraat, juist op 'het moment dat de caféhouder C. v. d. O. uit 'Wiestgraftdijk met zijn sedan hetzelfde punt langs den dorpsweg bereikte. Een botsing kon niet uitblijven en aan Dr. Poth's rijtuig werd schade toegebracht tot eeeu bedrag van f26.50. Dit incident 'zou echter nimmer den kantonrech ter hebben bereikt, als de heer v. d. O. die scliade had betaald, doch laatstgemelde was van mee- kalmeeren en worden gesterkt door ^^M|uisW5c^g^Vpotl^rT^Drogisteri FEUILLETON 58) Soliva's bankier wilde hem geen voorschot meer geven. Hij zag zich daardoor verplicht het eerste het beste bod, wat hem voor de fabriek werd gedaan, een waren spotprijs, aan te nemen, ver kocht het gesloten contract wederom met een aanzienlijk verlies en 'bezat daarna niets meer dan zestigduizend frank. Hierop schreef hij aan den gewaanden nèef den brief, die op zijn terugkomst zinspeelde. Ontmoe digd was Jean Soli va echter niet. „Waarover zou ik mij bezorgd maken?" dacht hij. „Met zes tigduizend frank kan ik in een nacht nagenoeg ales wat ik verloren heb terugfwinnen. 'En als ik niets meer "bezit, blijft mij nog altijd de on uitputtelijke bron van mijn waarden heer n-eéf, die mij geven moet wat ik eiseh, want ik heb hem zoo vast, dat hij' niet heen bf weer kan. Zijn kas is bodemloos en miet volle handen kan ik daaruit opdiepen, zooveel en zoo "dikwijls ik dat Met deze troostgronden speelde Jean Soli va lustig voort. Eenige avonden achtereen scheen het geluk hem te begunstigen, want hij wou lang zamerhand tot een bedrag van honderdduizend dollars. Die winst maakte hem overmoedig en op één nacht verloor hij niet alleen zijn winst, maar ook zijn klein kapitaal. Tpen hij het speelhuis ver liet, was hij armer dan ooit. ,Ik gelbof, dat het tijd wordt naar Frankrijk terug te gaan," zeiie hij. Hij verkocht zijn hor loge, eebige kleinoodiëu en bracht zoodoende het gekl voor de reis bijeen. Hij kocht een koffer met wat linnengoed voor "de reis, voegde daar 'een fleschje bij van het waarheidslikeur van 'Cuchil- lino, dat de menscben zoo onvoorzichtig spraak zaam maakte en'scheepte zich naar Havre in. „Mijn kleine dwaasheden Itegenover ie justitie zijn reeds lang verjaard," dacht hij. „Wat zou ik dus te vreezeu hebben? Neeflief moet naar mijn pijpen dansen, want ik heb hem onder den duim. Ik kan me nu al verlustigen in het vreemde ge zicht, dat hij zal zetten." ning dat' hij geen schuld had en weigerde 'alzod schadevergoeding, waarop Dr. Poth aangifte deed. Ook thans "waren de heeren het met de schuld vraag heelemaal 'niet met elkander eens en werd biesoten de zaak aan te houden tot 20 September, teneinde nog leen getuige a decharge te hooren. Hij keelde zijn woede op de aardappelstrnikw'n. De niet verschenen verdachte Dirk B, uit Heerhugowaarü was ten laste gelegd het feit dat hij op ''29 Juli, na een voorafgegane 'vechtpartij met den 'landbouwer A. D'. uit baldadigheid en blijkbaar met het doel zijn wraak te koelen;, eenige te 'velde staande aardappelstruiken op D'.'s akker had 'uitgetrokken. Hij wefd veroordeeld tot f6 boete 'of 6 dagen. Weer een 'die gqe)n rsnbekaart voar den dag kon brengen. De arbeider A. D'. te Hoorn kon desgevraagd geen rehtekaart 'vertoonen en gaf heden toe dat dit document misschien verloren was geraakt. Zijn slordigheid kostte hem vandaag f4 boete of 4 dagen. Met geweld tot afschaffing gedwongen. De visscher uit Egmond aan Ziee, KI. Z., een nog jonge, maar vreeselijk aan den drank verslaaf de man, Stond heden bij verstek terecht wegens openbare dronkenschap 'bij ,3de herhaling. Na tuurlijk is'hij overrijp voor de rijkswerkinrichting en werd 'hij dan ook veroordeeld tot 3 djagen hech tenis en 4 maanden opzending. De strijd om het bestaan. Die sociale frage is't ein magefrage, leerde indertijd Bebel en ook de fotograaf de H. uit Alkmaar zal dit voorzeker niet tegenspreken. Om die magefrage te beantwoorden vertoeft hij ge regeld met zijn toestel op het zeestrand te Bergen aan Z,ee, 'ontvangt daar talrijke pro cesse n verb aal, omdat het fotografeeren als beroep daar niet is toegelaten. Ook heden moest hij weer terechit staan. Zijn 'verweer, dat hij voor deze overtreding op'18 Juli reeds werd veroordeeld, scheen niet in te slaan, zoodat hem f3 boete of 3 dagen werd opgelegd. Op 21 'September spreken we elkander nader. De 20-jarige arbeider O. V. te Broek op Lan- gendijk, werd te St. Paneras bekeurd door 'tien rijksveldw. H. Visser, wegens het onbeheerd ach terlaten vati zijn motorrijtuig met niet afgezette motor, had 'zooveel bezwaren, dat de zaak 14 dagen werd aangehouden, ten einde den verbali sant te hooren. Eat kunstje is nu absoluut verboden. De werkman rA. J. liet zich op 22 Juni per rij wiel voorttrekken Idoor een auto, waarbij hij zich aan het 'voertuig vasthield. Deze gemakzuchjt kwam hem heden op f2 boete of 2 dagen te staan. De chauffeur A. J. B. te Alkmaar reed rtezqr dagen met de vrachtauto van zijn patroon 'le W., van welke auto bij controle bleek, dat de handrem niet werkte. Gevolg was een bonnetje en heden veroor feeling tot f 5 boeite of 5 lagen,; welke boete natuurlijk zal moeten komen voor rekening van den patroon. Daar zal ook nader aan worden gefwterkt. F. "VV. A. 51 jaar en vrachtrijder te Oudorp, werd aldaar gecalanceerl omdat aan zijn voer tuig een helder brandende lantaarn en een reflec tor ontbrank. De patiënt die heden daaromtrent werd onderzocht, 'beweerde niet °P den openbaren weg, doch op zijn eigen erf te zijn bekeurd. Aan gehouden tot over 14 dagen. Dat gaat niet meer zaa gemakkelijk als in den goeden ouden tijd. De beambte van ie Nel. Spoorwege® J. H. M. hield zich op 2 Augustus onledig met hengelen, niet vermoedende dat hij in verbode® water bezig was. Een Veldwachter bracht hem zulks aan het verstand en heien stond 'de goede man dan ook terecht. Het 'gelukte hem al spoedig den kanton rechter te overtuigen van zijn goede "trouw, zoo dat he iizaakje keurig afliep met f2 boetGj bf 2 dagen 'en de hengels hem werden teruggegeven. In de gauwigheid vergeten. De heer Th. W. 3., veehouder te Eigmond binnen vernam op 20 Augustus tot zijn schrik dat zijn Varkenshandel te Alkmaar moeielijkhedcin had in verband met de heerschemde Veeziekten. Te Havre aangekomen, had hij juist genoeg, om een eenvoudig omaal te gebruiken en met e«n plaatskaartje derde klasse inaar Parijs te stoomen. Jean Soliva wist reeds lang uit de nieuwspapie ren j^at Paul Armand, de millionair, de grooet industrieel uit Amerika. ,een fraai hotel in de wijk Monceaux bewoonde. Spoedig bereikte hij Frankrijks hoofdplaats. Het vertrek van Jean Soliva uit Havre, had plaats een paar dagen na het bezoek, dat Paul Armand met zijn dochter bij George Darier had afgelegd. Sedert dat bezoek was niets bizonders voor gevallen. Paul Armand zocht voor de vrees, die hem kwelde, afleiding bij het werk en Marie zocht naar eene gelegenheid om haar plan uit te v oefen., Edmond La bron, van vroeg tot laat in de zaken, werkte mét onverdroten ijver. Behalve met de machines voor de spoorbanen, hield men zich in Courbevoie ook onledig met het vervaardigen van werktuigen en'ketels voor Den dag volgende op dien, waarop Jean Soliva te Havre had plaats genomen in den trein naar Parijs, moest men in Courbevoie "een klein stoom schip ,met verbeterde machines beproeven. Paul Armand had Edmond opgedragen, hem dien morgen om zes uur te komen afhalen. Op het bestemde vroege uur reden zij gezamenlijk naar de fabriek. Jean Soliva vond het om verschillende rede nen dienstig, om zijn eerste bezoek aan Paul Armand heel in de vroegte af te leggen, ontbeet in een bierhuis en wachtte daar het uurtje af, waaróp hij zijn „waarden neef" zou komen ver rassen. „Zijn voorkomen was tamelijk armoedig gewor den en zijn kleeiing was met dat voorkomen in de beste harmonie. Hij maakte geenszins den indruk van een gedistingeerd man. Om zeven uur "begaf Jean Soliva zich naar de rue Morillo. De deftige portier nam den schuinschen 'be zoeker met geringschatting van het hoofd tot de voeten op en vroeg hem naar zijn verlangen. Jean Soliva lachte innemend en gaf te ken nen, dat hij mijnheer Paul Armand wensch'te te spreken. 'Th allerijl 'besteeg hij zijn moïor en ve^at toen rij- en nummer bewijs mee te nqflaien, zoodat hij te Heiloo deswege gevraagd, in gebreke moest bij ven. Zijn 'verontschuldiging wérd echter heien royaal aanvaardt en werd hij veroordeeld tot slechts 2 maal f2 boete of 2 maal 2 dagen. Verheden trek kracht, j Een handelsreiziger uit Zaandam, B. J. H„ had ook al gebruik gemaakt om zich op zijn rijwiel gezeten, te laten voorttrekken door een auto. Hij ondervond heien het ongewenschte van I deze handeling in den vorm van f 3 boete of 3 dagen, hem opgelegd. Boven zijn liertje. De fabrieksarbeider J. B. M. werd op '25 Aug. op de kermis te Alkmaar aangetroffen in een j zwaar benevelden toestand, waarvan de politie» in zoodanige mate notitie nam, idat hij heden tot f 3 boete of 3 dagen kom worden veroordeeld. Ook in kermisroes. Een dergelijk lot onderging ook de arbeider F O. S. uit Heiloo, aangezien hij op 27 Aug. zich te veel aan opwekkend kermisvocht had gelaafd. Zooals gezegd ook hier f3 boete of 3 dagen. Aan de s puller, mag niets mankeeren De 25-jarige inwoner van Heerhugowaard be reed in den avond een mottor met onzichtbaar nummer als gevolg van een defect achterlicht, De goedé jongen tufte zielsvergenoegd en on bewust van het hem dreigende gevaar, door het avondlijk duister, doch de politie in den brand polder was paraat met bet resultaat, dat de ontvanger der registratie ook weer f3 extra ont- vangst kan boeken. Ziet uw licht niet ouder do korenmaat. Door overmacht gedwongen, waagde in den avond van 1 September de koopman A. de V. te Egmond aan Zee het stoute stuk, zonder ver lichting per rijwiel zijn huis te bereiken. Bijna in veilige havën werd hij in 'het dorp zijner in woning op den bon geslingerd en heien tot f 2 boete of 2 dagen veroordeeld. Met consideratie Inehanidlcid. B. v. D., wonende te Oudorp, benuttigde zijn vrijen tijd door op 28 Aug. te trachten in het Noordhollandsch Kanaal een vischje te snappen. Hij bezigde daartoe twee hengels, niet wetende, dat hij daarvoor een speciale acte moet hebben. Het gevolg 'was een bekeuring én inbeslagname der twee hengels. Gelukkig streek vandaag 'die kantonrechter de hand over het hart en kwam V. D. er af met f2 boete en zonder verlies va® zijn dierbaar vischtuig. Radio-Omroep Eerste Langedijker Radio-Centrale 0- Schuitemaker Jr., - Noordscharwoude EERSTE PROGRAMMA. Woensdag 12 September. 10.0012.00 Jaarbeursconcert. 12.302.00 Lunchmuziek. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.304.00 Kindermatinée Scheveningen. 4.00—5.00 Maak het zelf. 6.007.45- Vooravondeonoert. 8.15 Solistenconcert Kurhaus, Seiheveningen. D onderlag 13 September. 10.0012.00 Jaarbeursconcert. 12.302.00 Lunctimuziek. 2.005.00G ramofoommuziek. 6.007.45 Dinermuziek. 8.008.30 Lezing over paddestoelen. 8.309.30 Solistenconcert. 9.3011.00 Populair concert. Vrijdbg 14 September. 11.202.20 Lunchmuziek. 4J205.30 Concert Daventry Jr. 5.3307.15 Vooravondeonoert, Hilversum 7.157.45 Boekbespreking. 8.15 Kurhaus-a fscheidscomcert. Zatwidiag 15 September. 12.302.00 Lunchmuziek. 12.004.30 Tuschinsky. 'sMorgens om zeven uur?" riep de portier verontwaardigd. „Ja, ik weet wel, dat dit misschien een beetje vroeg is, doch daar het hier eene aangelegenheid van groot belang geldt..." „Hier kunt ge mijnheer evenwel toch niet te spreken krijgen, daar hjj zich reeds een uur ge leden naar zijn fabriek heeft begeven. Wanneer ZijnEd. thuis komt, kan ik u niet zeggen. Als ge hem dus over zaken moet spreken, dient ge hem maar te gaan opzoeken. De fabriek staat in Cour bevoie, aan het einde van de avenue Neiiilly, waar de tram langs gaat." „Dank u. Daar ben ik das zeker mijnheer Paul Armand aan te treffen, niet waar?" „Dat zult ge wel zien, als gij er zij:t!" Hiermede sloot de portier den vroegtijdige® bezoeker de deur voor zijn neus dicht. Daar stond Jean Soliva weder op de straat. Dat is een helhond, die kerel!" bromde nij. „Nu, hij behandelde mij naar mijn voorkomen en ik moet bekennen, dat ik er op dit oogenblik ook niet precies als een groot heer uitzie. Wat die portier zegt of denkt is mij vrij onverschillig; ik heb met Ernst Garaud te doen. Ik had ook1 met nichtje Marie kunnen spreken doch waar toe zou 't eigenlijk gediend hebben? Te New- York zag dat kleine ding mij reeds met den nek aan en hier zal ze dus wel brutaalweg haar neusje voor mij optrekken, 'tls voor alles mis schien maar beter, dat ik naar Courbevoie ga. Om den tram te betalen, zal ik nog wel genoeg hebben. Voorwaarts dus!" XII. Een uur later stapte 'Jeau Soliva uit de tram en bevond zich in een stal van fabrieken. Hij vroeg aan een werkman in deze omgeving van breede muren en hooge schoorsbeenen, waar de fabriek van Paul Armand te vinden was. De werkman wees op eenige nieuwe gebouwen aan den rivier-oever, zeggend: „Daar m.oet ge wezen, vriendlief. Alles even grootsch, niet waar?" „Wel bedankt!" Soliva liep in de hem aangeduide richting en las boven een poort in gegoten koperen letters: „Fabriek van stoom- en andere werktuigen van Paul Armand." „Te weerga!" riep Jean. „Dat ziet er hier alles 4.306.00 Concert Davenïry Jr. 6.007.15 Vooravondeonoert. 8.0010.30 V.A R,.A.oonoert 10.3012.00 Cinema Royal. I i >-, TWEEDE PROGRAMMA. Huizen. Woensdag 12 September. 12.30—1.45 Middagconcert N.CR.V. 5.006.00 Kinderuurtje, N.C Ri.V. 7.308.00 Aaubjeding tijdseinklok, N.QB|.V 8.00 Uitzendavond. Donderdag 13 September. 12.301.45 Middagconcert N.C B.V. 5.307.00 Vooravondeonoert, N.C B.V. 7.308.00 Lezing over de zend.scfiool, NGRv 8.00 Uitzendavond, N.C .BV. Vrijdag 14 September. 12.301.30 Lunchmuziek, KjRO. 4.005.00 Gramofoonplaten, N.C. B.V. 5.006.45 Concert KjB. O. 7.007.30 Gramafoonplaten, KjR O. 7.3010.00 Concert en lezing, VjP; B.V. Zaterdag 15 September. 12.301.30 Lunchmuziek „Winkels", K.B.0. 5.307.00 Gramofoonplaten, K.B, O. 7.358.00 Lezing misdeelde jeugd, K.B 0. 8.00 Uitzending circus Strassburger. Radio-Centrale HART KUIJT, Oudkarspel A 111 EERSTE PROGRAMMA. Woensdag 12 September. 10.0012.00 Jaarbeursconcert. 12.302.00 Lunchmuziek. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.304.00 Aansl. Kurhaus Kinder-Matinée 4.005.00 Maak het zélf. 6.007.45 Vooravondconcert. 8.15 3Aansl. Kurhaus Solisten-concert. Donderdag 13 September. 10.0012.00 Jaarbeursconcert. 12.302.00 Lunchmuziek. 2.005.00 Gramofoonmuziek. 6.007.45 Dinermuziek. 8.008.30 Lezing over Paddenstoelen. 8.309.30 Solisten-conoert. 9.3511.00 Populair concert. Vrijdag 14 September. 10.50 Daventry Gramofoonplaten. 12.302.00 Lunchmuziek. 4.20 Concert Daventry. 5.307.15 yVooravond-conoert. 7.157.45 Boekbespreking. 8.15 Aansl. Kurhaus, afscheidsconcert. Zaterdag 15 September. 812.302.00 Lunchmuziek. 2.004.30 Aansl. Tuschinsky A'dam 'paarna Kalundborg. 6.007.15 Vooravond-concert. 8.00' V.A.B A. laatste zomeravond-programma* 10.30 Cinema Royal. TWEEDE PROGRAMMA. Huizen, Woensdag 12 September. 12.301.45 Middagoonoert N.C R.V. 5.006.00 Kinderuurtje, N.C R.V. 7.308.00 Aanbieding tijdseinklok. 8.00 Uitzendavond. Donderdag 13 September. 12.30—1.45 Middagconcert N.CR.V. 5.307.00 Vooravondeonoert, N.C B.V. 7.308.00 Lezing over de zend.school, N O.B.V. 8.00 Uitzendavond, N.C.R V. Vrijdag 14 September. 12.301.30 Lunchmuziek, K.B O. 4.005.00 Gramofoonplaten, N.C B.V. 5.006.45 Concert K.B; O. 7.007.30 Gramafoonplaten, K.R. O. 7.35 Uitzending, N.C.R, V. Zaterdh'g 15 September. 12.601.30 Lunchmuziek „Winkels", K.R 5.307.00 Gramofoonplaten, K.B O. 7.358.00 Lezing misdeelde jeugd, K.R O. 8.00 Uitzending uit het circus Strassburger. even reusachtig uit; ik ben benieuwd om den binnenkant te bezichtigen." Hij wendde zich naar een zijdeur, waarboven het woord „ingang" te lezen stond en liet de bel overgaan. De portier, die de deur opende, vroeg hem, wat hij verlaqgde." „Tk wilde mijnheer P,aul Armand spreken.' „In werkzaken „Neen, in eene handelszaak." „Wildet gij mijnheer Paul Armand zelf spie ken?" ,'Ja." I JGoed. Ga dan in het kantoor, achter het plein links. Daar zal men u wél verder terecht helpen. Jean Soliva sloeg den aangeduiden weg in. Uit de verte kon Bij op de verschillende deuren le' Teekenaars-atelier Kas Opzichters- kantoor Kantoor van den Directeur," enz. „Hier moet ik mijn man vinden zei Soliva voor de laatste deut. „Vooruit! Ik verlang al naar het verblufte gezicht, dat ik zal te zien krijgen! Hij wilde binnengaan, doch de deur was ge' sloten. Een bediende van de fabriek schoot toe, om de deur te openen. „Hebt ge werkelijk met mijnbeer Armand te spreken?" vroeg hij. „Ja, in particuliere aangelegenheden." „Dan zult ge dieneu te wachten, want mijnheer is op dit oogenblik in een gesprek oVëï zaken- „Ik heb den tijd." „Wees zoo goed, plaats te nemen." „Heel vriendelijk." Jean Soliva ging zitten en begon zijn duim® te laten draaien. Paul Armand en Edmond Labron werkten middels aan 'de verbetering van een maxhm« plan en die arbeid vorderae tamelijk veel tijd'. Soliva besteedde dien tij a met zijn plan van aanval te overdenken. Eindelijk weri de deur van het kabinet g® pend en verscheen Edmond Labron, met papt® ren in Se haul. Hij wierp een blik op Solivan wendde zich daarop tot den kantoorbediende e" éoegde hem toe: „Men mag op "dit oogenbliA mijnheer Armand niet storen, hij is aan 't werk- Daarop verwijderde hij zich. ,JGe hebt het gehoord, mijnbeer," zei ife diende. „Ge zult nog langer moeten wachten-

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4