Verordeningen en het naleven ervan Uit den Omtrek BELANGRIJKE UITBREIDING VAN ZAKEN TE ALKMAAR. 'De heer J. HENISTRA, LAAT 158 te ALKMAAR heeft zijn zaak een zeer belangrijke uitbreiding doen ondergaan. Het winkelhuis, eertijds bewoond door de Firma Klaverweijden, is thans bij het be staande perceel getrokken, waardoor een flinke verbetering tot stand is gekomen. In de twee etalages is een keur van artikelen, speciaal op electrisch gebied geëtaleerd, waardoor het den koopers ten zeerste wordt vergemakkelijkt bij het bepalen van hun keuze. Speciaal vestigen wij de aandacht op de uitge breide sorteering schemer- en ganglampen. Op het gebied van rijwielen heeft de heer Henstra zijn sporen reeds verdiend en is steeds een groote collectie onderdeelen voorradig, terwijl de reparatiën steeds door vakkundig personeel worden uitgevoerd. .Electrische-, Kaars-, Carbid- en Zaklantaarns vindt men er te kust en te keur, evenals binnen en buitenbanden van de meest bekende fabrikaten. Speciaal heeft de heer Henstra zich toegelegd op den verkoop van electrische lampen, welke dan ook in een groot aantal en diverse kaarssterkten •voorradig zijn. Zonder twijfel zal deze uitbreiding het groot aantal cliënten nog vergrooten. Wij verwijzen naar de annonce, voorkomende in dit 'blad. DE 8-OC TOB E R- FE ESTE N TE ALKMAAR. Heden ontvingen wij den officieelen feestgids van de 8-Octobervereeniging Alkmaar Ontzet," door de zorgen van de grafische kunstinrichting Firma W. Appel Jr., verwerkt tot een keurig, geheel. Op het omslag prijkt het Viotoriabeeld, omge ven door de Oranje-kleur. Door den voorzitter, den heer A. H. P. Blauw, is een kort inleidend woord geschreven, waarin de herinnering aan de moedige mannen cn vrouwen, die in 1573 de stad hebben verdedigd, woiidt wak ker geschdu. Voorts wordt de burgerij opgewekt tot het uit- 'steken der vlaggen en de feesten eensgezind te vieren. Hierna volgen de namen van de leden van het Bestuur en de oommissies, voorts het uitgebreide feestprogramma en de tekst'der te zingen liederen. Voor nadere bijzonderheden vestigen wij: de aan dacht onzer lezers op de advertentie, welke in ons Zaterdagnummer zal worden opgenomen. SINT PANCRAS. De uitslag van de publieke aanbesteding voor de uitbreiding van de school met den bijbel Ja) en van de openbare school (b)! alhier, welke Woens dag 3 October ten raadhuize werd 'gehouden, is als volgt. Er waren negen inschrijvers. S. Zeegers te Sint Pancras (a): f 5695 (b), f 9080. S. Kuitwaard, Broek op Langendijk (a)j f 5945 (bj f10497. N;. Nierop te Sint Pancras (aj f4846 (b) f7047. Gebrs. Boekei te Oude Niedorp (a) f6960 (b) f10980. J. dén Das en G. J. Schuijt te Schoorl (a) f5440 (b)' f9440. W. Giltjes Broek op Langendijk (a) f5497 (b) f8769. Faus te Nieuwe Niedorp (a) f4885 (b) f8589. C. Rutsen en Kalf, Nieuwe Niedorp (aj) f5511 (b) niet ingeschreven. G. A. v.d. Steen, Bergen (a) f 5900 (b) f 8200. De gunning is aangehouden. SINT PANCRAS. Het vervolgonderwijs aan de Openbare School alhier is 1 October aangevangen met 13 leerlingen ZIJDEWIND. Zaterdagmiddag geraakte het driejarig zoontje van N. Ursem vermoedelijk spelende in de Rang- sloot. Toen het na eenigen tijd gevonden werd, waren de levensgeesten reegis geweken. - HEERHUGOWAARD. Dinsdag werd in een daartoe door het gemeen tebestuur ingericht lokaal van school 2 geopend' de vakteekenschool der afd. Hensbroek der ver- eeniging ter bevordering van vakonderwijs in West-Friesland. Hiervoor bleek tamelijk groote belangstelling te bestaan. Met het afdeelings- bestuur waren aanwezig de Directeur, ie leer aren, de burgemeester van Hensbroek, B. en W. en eenige raadsleden u't Heerhugowaard eh voorts deden der afd. en belangstellenden. Nadat de leerlingen waren binnengelaten, on geveer 30 in getal, werd achtereenvolgens bet woord gevoerd door den heer L. Groot, voorzitter der afdèeling, Burgemeester "Van Sloot-en, Bur gemeester Kooiman en de Directeur. Het ge meentebestuur van "Heerhugowaard had een com pliment in ontvangst te nemen voor 'de goede inrichting van het lokaal, de Burgemeester van* Hensbroek voor zijn steels betoonde belangstel ling en medewerking. Door den voorz. en den Directeur werd een ernstig woori gericht tot de jongelui. Hun weri toegawenscht, lat ze van dit onderwijs goeie vruchten mogen plukkën in hun verder leven, terwijl de 'beste wenschen werden geuit vóór -Jen bloei der school in het bijzonder en het vakonderwijs in het algemeen. Na deze officieele ojienrng vereenigie men zich op het raadhuis om onder het genot van een'"kop koffie en èen sigaartje nog wat na te praten en zich tegen "8 uur -naar het lokaal van den heer Rus te begeven voor de te houden ledenvergade ring. Ook hier een mooie opkomst, waaronder ook eenige belangstellen-dien, die na teekening -der presentielijst als leden toetraden. De Voorz. opende de 'verg. met een woord van welkom, verklarende op hoogen prijs te 'stellen •de onverwacht groote belangstelling; dit gold tevens de groote belangstelling vbor den cursus; feitelijk is deze op 't oogenblik te groot, zoowel met heto og op de localiteit als de moeilijkheid voor de leeraren om aan zoo'n grooit aantal, ver deeld over 5 klassen tegelijk les te geven. Spr., hoopte van harte, dat hiervoor een oplossing ge vonden zal kunnen worden, daar het zeer te be treuren zou zijn, indien leerlingen zouden moeten worden afgewezen. Spr. deelt mee, -dat deze bui tengewone ledenvergadering haar oorzaak vindt in het bedanken van den heer Kusters als secre taris. Het verheugt spr. inmiddels in den heer Hoogland iemand te hebben gevonden, bereid als waarnemend Secretaris te fungeeren en zegt Spr. verder die waarneming 'geschiedt zoodanig, dat me de wensch van de lippen vloeit: Hadden we hem maar (Applaus). Hierna lezing der -notulen 'door Ten waarnOwder Warmenhuizen gleldt zelfs voor som- Secr. Zonder op- of aanmerking werden zeroed- 1 mige vaarten een maximum snelheid van 2 K.M., gekeurd. j per uur. Door den Voorz. werden verschillende mede- Voor de politie is het ondoenlijk, aan deze ver- deelingen gedaan met betrekking tot gehouden ordening de hand te houden, houdt zij zich aan en in uitzicht gestelde lezingen, de boottochten naar de Zuiderz-ee-werken enz. Met nadruk werd: er op gewezen, dat 21 Nov. ah te Heerhugo-* waard een ïezifig zal worden gehouden met be-» trekking tot de gevaren "bij het gebruik van eeotriciteit in de 'bedrijven, welke voordracht door den Inspecteur van Arbeid zal worden ge houden. Betreffende de vereehiging en haren ar beid werd meegedeeld, dat thans 21 vakteeken- scholen bestaan, dat de vereenighig als haar hoofdtaak beschoruwd óe praktische opleiding van jongens bij een patroon. Hiervoor worden contracten afgesloten loopend over drie jaren; na verloop daarvan moet dan door den leerling onder toezicht van den Directeur een proefstuk worden gemaakt, wiaarna bij voldoening aan de gestelde eischen het diploma wordt uitgereikt. Met het oog op de teekenschalen deelt de Voorz. mee, dat de 'leden rechtvan toegang tot de las sen hebben, waarvan naar spr. hoopt, ook ge bruik zal worden gemaakt. Voorts nog de mededeeling, dat ingevolge de nieuwe arbeidswet in de naaste;toekomst leer lingen op 13-jarigen leeftijd voor opleiding» in de werkplaats toegelaten zullen worden. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde. De heer "Grander, Penningmeester, aftre dend, verklaarde vooraf "geen herbenoeming te zullen aanvaarden en 'gaf in overweging het Secr.-Penningmeesterschap in een persoon te ver eenigen. Tevens moest aftreden de heer L.' Groot, Voorz. De uitslag der stemming was, dat de héér Groot met zeer groote meerderheid werd herkozen en dat met de grootst mogelijke meerderheid ge kozen werd de heer H. Hoogland. De Voorz. verheugt zich ten zeerste over de eenstemmigheid ten aanzien van den heer Hoog- and. Deze verklaart de benoeming te aanvaarden.; Voorz. feliciteert den heer Hoogland, doch nog meer de verg. aangezien spr. de overtuiging) heeft, dat een uitstekende keuze is gedaan en dat zal blijken, dat hier de rechte man is ge kozen op de rechte plaats. Spr. brengt dank aan den heer G under voor 'hetgeen 'hij voor de afd en voor de school te 'Hensbroek heeft gedaan. Wat spr. zelf betreft, hij had zich voorgenomen, met het oog op de verplaatsing der school, geen bestuursfunctie meer te aanvaarden, doch de lief de voor de zaak en de warme belangstelling, welke hij hier 'heeft mogen aanschouwen, bren gen hem van dit voornemen terug, zoolat ook hij de benoeming aanneemt (algem. applaus). Dit geeft den heer Dirkmaat aanleiding den heer Groot namens het bestuur te danken voor dit besluit en tevens teoor alles, wat hij reeds in het belang der zaak heeft gedaan. Door Burgemeester Van Slooteu werd gezegd van deze vergadering een hoogst aangenamen indruk te hebben gekregen, terwijl hij er tevens zijn groot genoegen over uitsprak, dat de heer Groot weer de benoeming heeft aangenomen, het geen hij zeer in het belang der zaak acht. Burgemeester Kooiman bracht hulde en dank aan het Bestuur der Afdeeling voor datgene, wat in zijne gemeente voor het onderwijs is gedaan. Door den Voorz. werd naar aanleiding door den heer Hoogland 'en Wester gestelde vragen inlichting verstrekt omtrent de schoolgeldheffing de aanteekening van verzuimen en verstrekken van rapporten. Besloten werd schriftelijke dank betuigingen te zenden aan de gemeentebesturen van Hensbroek en Heerhugowaard. Hierna gaat de Voorz. tot sluiting over, dank zeggende voor de betoonde belangstelling, ho pende, dat deze blijvend zal zijn en zich mede za.l uiten in het werven van nieuwe ïeien. Spr. hoopt, dat de groote verg. der vereeniging, met de daaraan verbonden tentoonstelling, welke in. '29 te Grootebroek zal worden gehouden, in. 1930 in Heerhugowaard gehouden zal worden, sluit met de beste wenschen voor 'afd'. en school de vergadering. den letter van de verordening, tientallen bekeu ringen zijn er 't gevolg van. Practisch is het zoo, dat alleen dan tot proces verbaal maken wordt Overgegaan, als met snel heden van 6 a 7 K.M.. per uur gevaren wordt in dit vaarwater, waar de verordening voor geldt. Ook dat is een ongezonde toestand, die drin gend wijziging "behoeft. De verordeningen moeten zich aanpassen aan de practijk, is dat niet 't geval, zooals hier, dan wreekt zich dat in vermindering van eefbied tegenover wet en verordening. BEDENKELIJKE VERSCHIJNSELEN IN EIGEN KRING. Op een tweetal verschijnselen, die ieder kan zien. willen we wijzen. De Twuijverweg is afgesloten, bet waarschu wingsbord aan de Spoorstraat, 'n tijd 'lang op den grond prijkend, is nu weer aan den gevel van een woning bevestigd. Voor Mulders brugje staat een ijzgren paal, die nogmaals den autorijder kond doet, dat de weg voor automobielen gesloten is. Deze paal wordt, hoewel van ijzer, na recht gezet te zijn, geregeld weer omgebogen. Als een nieuwtje, waarom hartelijk gelachen wordt, wordt dan verteld, 't bord neigt weet* ter aarde. Het publiek verliest op deze wijze den eerbiel voor wet en verordening. Warden overtreders bekeurd, ze komen er met een minimale boete af, ook als dit bij herhaling voorkomt. Voor twee rijksdaalders kan men zoo wordt gewoonweg gesproken tien maal gesnapt worden, te rijden over den door de overheid gesloten autoweg. Dat is niet in orde en hier komt wel zeer scherp naar voren, dat wil de Overheid haar ver ordeningen opgevolgd zien, zij ook dienen aan te passen aan 't rechtsbesef van 't volk. Een verordening, die niet wordt gehandhaafd, is een onding, sticht veel kwaad. 'tls daarom wenschelijk, dat óf de verorde ning wórdt gehandhaafd en dan ook nageleefd, óf wordt opgeheven. De bestaande toestand i« lang niet in orde. DE VERORDENING OP MOTORV A A RTUIG EN Ook van deze verordening geldt, dat ze 'óf gehandhaafd dient, zooals zij luidt, óf moet wor den gewijzigd. Sinds jaar en dag geldt de bepaling, dat mo torvaartuigen niet snéller dan 3 K.M. per uur mogen varen. Verschillende malen is reeds ge poogd, deze verordening gewijzigd té krijgen, 't heeft niets geholpen. En toch zal ieder ter zake kundige toestemmen, dat 't schier ondoen lijk is voor schippers en "bouwers z'ich aan de maximum snélheid te houden. Rechtzaken VOOR DEN KANTONRECHTER,. Zitting van 28 September. Bij de voortgezette behandeling van de zaak contra den bakker B., Bergen, die door het niet temperen van de 'koplampen van zijn vracht auto in den laten avond op den Zeeweg aldaar, de oorzaak zou geweest zijn van een 'botsing met de ford Sedan van den koopman Hagedoorn te A'dam, kreeg de kantonrechter na verhoor van nog eenige getuigen, niet de overtuiging, dat verdachte zich aan 'het hem ten laste gelegde feit had schuldig 'gemaakt en sprak hem mits dien vrij. De 'ambtenaar had schuldigverklaring en f 30 boete of 30 dagen gevorderd. Het is ech ter de vraag óf de ambtenaar niet in hooger be roep komt. 1 Klein, Séhwitserland 'kanst rnhig sein! In het proces betreffende de huurkoetsiers overtreding, contra de heer J. L. uit Alkmaar te Schoorl werd thans gehoord als getuige de burgemeester. Het gemeentehoofd scheen echter ten onrechte in deze zaak betrokken te zijn, want hij verklaarde 'de ve^aliseering niet te heb ben bijgewoond. Voorts ontkende de burgemeester, dat de ver ordening^ betreffende de verplichting tot aan vragen voor 'vaste standplaatsen door huurkoet siers de bedoeling 'zou hebben het die menschien lastig te maken of eigen burgers te pro te geer en. De bepaling is uitsluitend gemaakt voor de veiligheid van het Verkeer. De vergunningen zijn kosteloos, evenwel moet f 2.50 aan leges worden betaald per seizoen. - De kantonrechter toonde zich na deze toe lichting meer voldaan dan de verdachte, die steeds pertinent het geïncrimineerde feit bleef ontken nen en veroordeelde den huurkoetsier tot beta ling van f 2.50 'boete of 2 dagen. Ook 'n huurkoetsier heeft echter nog recht op hooger beroep. Het leger Van, den chauffeur verslagen. Met het hooren van niet minder dan 5 spik- splinter nieuwe getuigen werd het wegen en wik ken van het 'pro en contra in de aa.nrijdingszaak tegen den chauffeur "Willem B. uit Wieringen, opgewekt en in aangenamen toon voortgezet. Maar niet tot voordeel van den chauffeur, lie met iz'ijn krijgsmakkers jammerlijk in een hoek werd gedrongen door de strijdkrachten van'Stom- petoren. Aangenomen werd dat'B. geen signaal had gegeven en daarom schuld had aan de aan rijding en hij 'mitsgaders werd veroordeeld tot f 10 boete of '10 dagen. Hij vischte achter het met. De zaak betreffende overtreding tfbn 'de motor en rijwielwet contra den koopman 'J. G. uit de Becmster, die met 'zijn motor op het rijwielpad aan dén Kennemerstraatweg 'had gereden, viel na verhoor van Verbalisant Staats in het nadeel van verdachte uit én werd deze veroordeeld tot f 4 boete of '4 dagen. De veroordeelde verscheen te laat, zoodat 'zijn geheele oppositie vrijwel nut teloos was. 3 pand Vette gerookte paling verspeeld. De metselaar W. W. uit Bergen had 7 maal verzuimd 'n rentezegel 'te plakken voor zijn knecht Jonker. Hij 'dateht naar ouden trant: ze komen wel om de spijkers en ze kwamen ook werkelijk, maar tegelijk een dagvaarding om voor den kantonrechter te 'verschijnen met het wei nig voordeelige gevolg, 'dat de metselaar heden tot 7 maal fl boete o'f 7 maal 1 dag werd veroor deeld. Hij kreeg den wind van voren. D evrachtrijder J. 'H. uit Sandpoort bevond zich op 19 Juli met zijn zwaar met bloembollen be vrachte chevrolet-vrachtauto op !de Handelskade nabij de Friesche 'brug, te Alkmaar. Hij maakte eensklaps een vreemde taanoeuVre met zijn stuur, waardoor de auto Ragenoeg dwars over den weg kwam te staan. 'Juist reed echter een groote auto bus van de 'brug af en daar deze niet meer "kon passeeren, had er "bijna een aanrijding plaats. De chauffeur van de autobus moest echter eerst een eind teru'g rijden, Sfer hij kon passeeren. Het scheen dat de vrachtauto-chauffeur zich echter niet behoorlijk had (gedragen en weinig had mede gewerkt om de 'verkeers stoornis op te heffen. Hij werd althans door den kantonrechter lang niet vriendelijk behandeld 'en tot f25 boete of 25 dagen hechtenis 'veroordeeld. Te Voel kilometers gefmaakt. De bloemist J. Sch. uit Haarlem, die te Lim- men op 18 'Juli in de bebouwde kom mét zijn auto 45 K.M. waar slechts 30 zijn geoorloofd, had gereden, wer'd idoor veldwacht er v. d. San ie punctueel gechronometriseerd en heden tot f8 boete of 8 "dagen veroordeeld. Als de drank is in dra man, Is de wijsheid 'in de kan, En wie «dit spreekwooril goed verstaat, Zorgt dat hij het drinken laat. De arbeider Th. V. d B. te Bi-oek op Langen dijk is in 'normalen toestand iemand, waarop niets te zeggen valt, doch hij maakt veel misbruik van sterken drank, die hem tot een vloekendeu, tierenden woesteling degradeert ten daardoor zijn brave huishoudelijke vrouw ''heel wat verdriet berokkend. In den 'nacht van 21 op 22 Augus tus verkeerde de taan weer in beschonken toestand en ging zoo 'geweldig te keer, dat de ontstelde j noeg voor Mies is men er niet in geslaagd hem vrouw, de naaste "buren opklopte, om hulp te verleenen, daar de 'woeste idxonkaard alles kort Zachtjes aialn, lian breekt het lijntje nüeit. Een buitengewone inspecteur 'van een of an dere instelling, wat diet duidelijk verstaanbaar was, met name H. B. de V en woonachtig te Breezand, reed met 'zijn motor door de gemeente Koedijk sneller dan 28 kilometer, heden tot scha de van zijn 'beurs, daar hij tot f 15 boete of 15 dagen werd veroordeeld. Tot spoed gedwongen. De heer Th. A L., we meenen eveneens 'n inspecteur, had ïe Alkmaar op den Kennemer straatweg de toegestane snelheid met zijn 4 wielig motorrijtuig overtreden. De heer L. gaf dit toe, doch 'legde nauwkeurig uit, hoe hij tot die vermeerderde snelheid Was geforceerd, om dat hij rechts 'een sproeiwagen moest passeeren, terwijl van de andere zijde eveneens een auto na derde. De kantonrechter hield rekening mét die omstandigheid en legde natuurlijk straf op, want van niets kan "s rijks schoorsteen niet rooken, doch slechts f 1.50 boete of 1. dag. Droefs toom e|ii. De visscher KI. Z,. uit Egmoind aan Zee, die gewoonlijk dieper in zijn glaasje kijkt, dan goei voor hem is, heeft 'het nu door zijn drankmis bruik zoover gebracht, dat hij tot 4 maanden opzending is veroordeeld. Deze straf heeft hem echter naar het schijnt nu wakker geschud en heeft hij beloofd zich aan de geheelonthouding te wijden. In 'verband met dit loffelijk voornemen kwam hij heden 'den kantonrechter verzoeken zijn straf om 'te zetten in een voorwaardelijke veroordeeling. Besloten is deze zaak uit te stel len tot 9 November en af te wachten hoe Klaas zich intusschen gedraagt. Summum jus, Summa injuria. Het hoogste recht is soms de grofste ontil lijkheid en ook 1de veehouier K. W. van Oudorp ondervond dit, toen 'hij in zijn druk bedrijf zijn 12-jarigen zoon, voor hij te 'Alkmaar naar school ging, belastte met het bezorgen van melk. Ge lukkig eohter begrijpt 'de kantonrechter dergelijke noodzakelijkheden des levens en veroordeelde hij papa (W. tot 'slechts f2 boete of 2 dagen. Era twe[e(dje opvoering te ver Wadi ten. De kruideniersbediende C. 'de R.. uit Bergen, die op den Kennemerstraatweg te Alkmaar per rijwiel linksc'h had 'gereden, ontwikkelde zoowel bezwaren tegen zijn oproeping, dat hij in de geleJ gen'heid wordt gesteld, deze over 14 dagen in te brengen tegen de Werkkring van den verbalisant, die als getuige zal worden gehoord. Verdachte mag dan zelf ook een getuige a decharge laten hooren, dus dat belooft weer belangwekkend te worden. Dat liep gezegend af. De kruideniersbediende 'Rijer D„ oud 18 jaar en te Bergen Woonachtig, die zijn vaeantLe door- braoht bij een familielid te de Rijp, had zich onledig gehouiien door met ééén hengel in het I)landspolderwater te gaan visschen. Zijn vangst was nihil, maar hij werd zelf gevangen door een vedwaohter, die zijn hengel afnam en bonnetje sohreef. Het zaakje liep echter met 'n sissser 'af 2 gulden boete 'of 2 dagen en -de hengel krijgt Rijer terug. 'n Kostbare proefrit. De tuinder Petrus v. A. te Heiloo was op "5 Augustus in de gelegenheid een gebruikte motor te koopen en zou even 'n proefritje doen door het dorp, om de 'deugdelijkheid van het voertuig te be proeven. Hij werd echter aangehouden door de verkeerspolitie, die constateerde dat de motor rijder niet in het bezit was van rij- of nummer- bewijs, terwijl ook de remmen niet in orde wa ren. De motor Is niet verkocht maar Petrus weri heden veroordeeld tot 2 maal fl boete óf 1 dag en 1 maal f 3 boete of 3 dagen. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 1 October. 11 I Li Een extra zacht kostje. Op 1 October was de voortzetting der straf zaak tegen den tuinbouwer Jan v. d. Wi, die te Huiswaard op 10 Mei zijn familielid Jacob met een wieder had afgedroogd, door dien politierech ter bevolen. Heden echter weri dieze zaak, waarin des tijds mr. "W;. Stap als verdediger optrad, op voor stel van den officier, door mr. Krabbe, fungaë- re'nd politierechter, opnieuw uitgesteld tot de zitting van 15 October. Andere zaken waren niet op de rol gebracht, zoo lat de zitting binnen de 5 minuten kon worden gesloten. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 2 October. UITSPRAKEN. Hendr. B., Helder, Hooger beroep, vonnis be vestigd. T. C. J S., A'dam, verduistering, 1 maand. G. de J., Alkmaar, Hooger beroep, vonnis be Dat uitstel zal wel gora afstel zijn. Reeds eenige malen is de aangehouden straf zaak tegen den bekendeu stucadoor Mies H., opnieuw uitgesteld, doch Dinsdag zou dan het rit definitief doorgaan. Zooals men weet, bevindt bedoielde kalkkun- stenaar zich reeds, eenige maanden in voorar rest, als verdacht van diefstal, gepleegd in 'den nacht van 29 Juni ten nadeele van den kantoor houder Mooy te Egmond Binnen. Vermist werden een aantal bankbiljetten van f 10, een paar gouden tientjes, 'n gouden dames polshorloge en 'n bundeltje geannuleerde Duit" scfie markbiljetten. Het feit, dat Mites fe Helder aan zijn daar wonende getrouwde zuster 'een dergelijk armbandhorloge had cadeau gedaan, was j wel een van de sterkste aanwijzingen tegen den verdachte. j Na de eerste behandeling van de zaak ter openbare terechtzitting, kwam Mies mét de spik' splinternieuwe mededeeling aandragen, dat hij het bewuste horloge te Alkmaar op Üe Laat had gekocht van zekeren bouwvakarbeider J. de j Bruin. Een zeer minitieus onderzoek is toen naai- dien de Bruin ingesteld, maar jammer ge en klein sloeg. Hij moest nu terecht staan wegens het maken van burengerucht en werd tot f7 boete of 3 'dagen veroordeeld. Jammer genoeg te voorschijn te brengen. De officier kon dus i geen waarde hechten aan ddteze poging tot schuld ontheffing van verdachte en persisteerde bij zijn eisch 2 jaar gevangenisstraf. Mr. Thomas uit Hoorn, refereerde zich aan was de held 'nu niet verschenen, want zéker zijn reeds gehouden pleidooi en drong aan op had de kantonrechter Wel een hartig woordje aftrek van voorarrest van de eventueel op te met hem gewisseld. leggen straf. Uitspraak a.s week.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4