PROBEERT HET EENS ROOOETPOOi 13 CENT GELE POOL 11 CENT Uit Alkmaar- BisiteBiland Alle voordeelen van dune tabak voor den halven prijs. ZUIDSCHARWOUDE. Onder -groote belangstelling werd gister avond een wedstrijd gehouden tusschen tik? dr s korpskolvers vtan ,,Op Maat", welke opj de Nationale Kplfwedstrijd'en de bekende lau weren inoogstten. Die burgermeester had voor dt doel een bedrag beschikbaar gesteld. De uitslag was: le prijs W. Kostelijk mtet 301 punten; 2e prijs P. Molenaar met 294 punten; 3e prijs A. Berkhout met 284 punten. DE 8-OCTOB ERF EESTEN. De Maajulag. Om half 12 had de optocht naar en 'huldiging bij het Victoria beeld plaats. De herdenkingsrede werd uitgesproken door den Weled. Gestr. Heer A. H. P Blaauw, voorzitter der Otitzetvereeni- ging. Terwijl aan het Victoriabeeld eene groote krans getooid met linten in de Alkma&rsehe kleu ren werd gehecht en de Alkmaarschie vlag ge- hesehen werd, zette een kinderkoor onder lei ding van den heer C. Jonker, begeleid door het Sted. Muziekkorps het volkslied ,,Van Alkmaar de Victorie" in, gevolgd door „Wij willen Hol land houen". Tot slot werden door de talrijke aanwezigen twee coupletten van het Wilhelpius gezongen en was Je plechtigheid hiermede beëindigd. Ile Herkenningswelstrijd en de Groote Op tocht namen den geheelen middag in beslag on laten wij alreeds vooruit zeggen, dat dit dv clou van den dag is geworden. Alle deelnemende nummers waren uitermate keuurig verzorgd en dwongen ieders bewondering af. De stoet was als volgt samengesteld: Gymn., Vereeniging „Kracht en Vlugheid". 2. Zigeunerwagen. 3. Volkswelvaart door Nijverheidsonderwijs", voorgesteld deer leerlingen van de Ambachts school 4. Alkm. Christ. Gymn. Vereeniging 5. Praalwagen: Tafreel uit Aristophones, de grootste Atheensche blijspeldichter, uitgebeell door leerlingen van het gymnasium. 6. Praalwagen slottafreel uit ,;De molen van Sans-sonoi", door de Koninklijke Rederijkerska mer „Bilderdijk". 7. Do maagd van Oudkarspel, omringd door di; V.V.V V.V., hulde brengend aan de gemeente Alkmaar. 8. Praalwagen, voorstellende „Hulde aan ie gemeente Alkmaar, door Je verschalende takken van Sport, Zang en Tooueel, die te -Öuikarspel worden beoefend. Bij deze beide nurnmers deed het ons werkelijk genoegen, Oudkarspel, zoo spontaan gehoor I heeft gegeven aan den oproep der Ontzet vereepi- ging, door zelfs met twee zeer mooie nummers uit te komen. 9. Praalwagen: „De Alkm. Stedemaag.T' 10. .Wagen der gemeente Sehermerhorn. kun stig opgemaakt met. de producten, welke de Sohcrmtx-r voortbrengt. 11. Wagen der gemeente St. Panexas met een geheel warenhuis er op gebouwd. 12. Wagen der gemeente Koedijk, voorstellende Voorheen door de Kaasmakerij en Thans ioor de Koolproducten. 13. Buitergroep: Heiloër Rijvereeniging. 14. -Een jachtstoet van Floris de Vijf-Te door B.H'BS. 3 5. 'Gymnastiekvereen. „Turnlust". 16. „De Gilde Viert", een feest Ier Alkmaar- sehe Kaasdragers, door de Openh. Handelsschool. 71. ,De schoonste bladzijde uit Alkma'ars Ge schiedenis" door de Rijkskweekschool. 18. De Huishoudschool. Paul Armand drukte zij-n kind aan hef hart en ijlde uit het vertrek, om haar zijne tranen te verbergen. „Marie heeft misschien gelijk," dacht de mil- lionair. „Hij voelt alleen dankbaarheid, maar geen liefde. Hij moet haar nochtans liefhebben- De hindernis moet uit den weg iworden geruimd. D-i.e Lucie moet verdwijnen. Het geluk en het behoud van mijn kind gaan boven alles!" In den loop van dien dag beantwoordde Paul Armand Eiimonds brief en besloot dat schrijven met deze woorden: „Ten slotte heb ik u nog mee tedeelen, mijn jonge vriend, dat Marie zich over uwe regels, die op haar betrekking hadden, zeer heeft verblijd. Zij meende evenwel, dat ge voor haai- alleen dankbaarheid kent en 'dat gevoel komt baar zöo koud voor. Ge weet, hoe lijden,f mijn Marie is. Om haai' te versterken en te rel den, heeft zij vreugde noodig, geluk, de zaligheid eener beantwoorde liefde. Slechts daarin ligt al haar heil. Zou degeen, die haar dat heil kon geven, haar laten wegkwijnen en sterven?" XXX. Jean Soliva, dien de kokette Amanda onder den aangenomen naam van Baron Arnold de Reisz kcn.de, had de pas-juffrouw, gelijk ons bekend is. te kennen gegeven, dat hij den volgenden morgen niet met haar ontbijten kon, aangezien hij wegens zaken naar Eontainebleau moest. 'Om negen uur des morgens, verliet hij in der- De lange stoet wordt opgeluisterd door de muziekkorpsen „Soli Deo Gloria", ,,De 'Dietscne Blazers" en het „Sted. Muziekkorps". Na de ontbinding van den stoet op het Doden veld veneenigden allen zich in de groote zaal van de Harmonie. Hier werd het woord gevoerd door den voorz der O'ntzetvereeniging, de» heer A. T. H Blaauw. Spr. bracht dan ook aan alle deelnemers, die op zulk eene spontane wijze hebben medegewerkt waardoor de optocht zulk een succes is gewor.ien. Inzonder brengt spr. hulde aan de buitenge meenten en uit den wensch dat zij ook volgen dei jaren zullen deelnemen. Tijdens den optocht cirkelde een vliegmachine der K.LjM_ boven de stad. die door het uitwe'r pen vain propaganiabiljetten hare meiewerking verleende. Speciaal wordt den heer Burdorff, directeur der K.L.IM. hulde gebracht. Voorts wérd dank gebracht aan de optochtcommissie, speciaal aan de heeren Kater en Margadant, die het leeuwen- aandeel hebben gehad. j Spr. wilde gaarne aan een ieder een hèrinnering j aan dezen dag aanbieden, echter is zulks niet I mogelijk, doch het bestuur heeft gemeend toch iets te moeten doen en worüdt aan de vereenigin- gen en corporaties eene 'herinneringsmedaille uit*. gereikt. j Dat dit gepaard ging met geweldige toejuichin- gen, spreekt vanzelf. In vróolijke stemming togen allen huiswaarts, overtuigd dat eéfiTeder het zijne er toe bij heeft gedragen tot het welslagen van j dezen middag. i De. personen uit den Herkenningswedstrijd stel- I den achtereenvolgens voor: j 1. Prins van Oranje. 2, Jacoba van "Beieren. 6. j Alva. 4. Karei 1 5. Jeanne d'Are. 6. Johan do j Wit. 7 Cc melis 'de Wit 8. Maria Stuart. 9. John j Buil. 10. Kind van Staat 11. Keizer Frans Jozef. I 12. Marie Antoinette. 13 Koning Willem Hl. 14. Paul Kruger. 15 Hindenburg.. I Het avondprogramma was van omvangrijken aard. In de 'Groote Kerk konden de muzieklief- j hebbers genieten van een met zorg samengesteld j kerk concert onder leiding van den Heer George Bobert, organist der Si. Bavokerk te Haarlem, met medewerking van do Mannenzangvereeni^ing „Werkmanslust" te Krommenie. Solisten warm de heer Louis Zimmerman, le concertmeester Concertgebouw te Amsterdam en Mej. Annie Veenenbos, alt-soliste te Alkmaar. Aan den vleu gel ter "begeleiding „Bhapsodie" van Brams, me vrouw A. Robert-Fleumer te "Haarlem. In de schouwburgzalen van 't Gulden Vlies en de Harmonie trad op een Wereldstad Speciali teiten Gezelschap, allereerst een schitterend dans- nummer, hierna trad voor het voetlicht Boli Boeters, de bekende snelteekenaar, caricaturist en conferencier. Veel succes oogstte hij met het teekenen van eenige bekende figuren, die zich in de zaal bevonden. Dal het optreden van het duo Princella, dat eenige operanummers ten ge- hoore bracht, op prijs werd gesfeld, bleek ten zeerste uit het applaus. En onze welbekende soubrette, Slella Sesmer wist al dadelijk de har ten der aanwezigen te veroveren. Hierna was het de beurt aan Kees Pruis. Over hem iets 'te vermelden is vrijwel overbodig. Het enthousiasme bereikte thans wel het hoogte punt, echter de tijd liet niet toe om een extra-/ nummertje- te geven en noide zagen wij hem Ver trekken. Master Harrold met zijne buitengewoon ge-! dresseerde honden liet sterke staaltjes vau dres--¥ suur zien. Tot slot traden op The a'Cathans, ko niisch acrobatisch act. Van half 9 tot 12 nur werden concerten ge geven op liet Hofplein en op de Steen en'brug, terwlij den geheelen avond muzikale'rondgangen door de stad werden gehouden. Het Bestuur der Ontzetveree-niging kan nut genoegen op "dezen welgeslaagden flag terugzien en is gebleken dat met aller medewerking veil goeds tot stand is gekomen. Wij zullen ons verslag niet beëindigen, alvo rens een woord van "bewondering te uiten voor het kranige werk van het politiecorps. Het pu bliek heeft in alles meegewerkt, -niettegenstaande was het een zware dag. De regelingen bij le optochten waren keurig, dank zij de krachtige leiding van den Hoofdinspecteur, den h er Zoll, bijgestaan door den ardspirant-inspeeteur, den heer Stienstja, terwijl de commissaris, de heer Walra ven, overal persoonlijk een oogje in het zeil hicll. Een woord van hulde is hier zeer zeker c-p zijn plaats. Uitslag Herkenning^wedistrijd. Na me-ns de betrokken Commissie deelen wij mede, -dat ruim 600 inzénüers getracht heblien de namen -der 15 historische figuren traden. Door 5 personen werden 13 namen geraden, ter wijl door verscheidene inzenders 12 personen werden herkend. Het totaal aantal beschikbaar gestelde prij zen bedroeg 15, waaraan door de commissie nog 4 troostprijzen zijn toegekend. daal zijn huis, als een eenvoudig burgerman ge kleed, met een blauwen bril op zijn neus, die hem volkomen onkenbaar maakte. Hij wandelde bedaard naar het station van Saint-Lazare en nam aldaar een plaatskaartje voor Bois-Colom- bes. Ter bestemder plaats aangekomen, steeg hij uif en sloeg den weg in, hem door Amanda, be sebreven. Hij volgde daarbij een landweg, die aan den eenen kant ee'h houten liek had en aan ien anderen kant kleine huisjes achter tuinmuren. Jean Soliva ging steeds .verder, tot op eens ie muren ophielden. Nu liep de. weg -loor een op-en vlakte, met hier en daar een enkel groepje hoo rnen aan den rand. Hij bevond zich dus tusschen velden en heiningen, terwijl voor hem de groote weg lag, die van Parijs naar Argenteuil liep. -Soliva wandelde langzaam en prentte zich al les goed in- het geheugen. Hij kwam aan een klein bosehje van' populieren, eiken en struikgewas, bleef daar eed tijdlang staan, om vervdlgèns te onderzoeken, hoe diep lat bosehje was. Er liep een voetpad langs, dat Soliva insloeg om te zien{ tot hoever dit böschje liep. Daarnaast was de „spoordijk, die te bereiHn was door eenige trap pen van zoden. Soliva ïeöd ook dit en zag dat daar in de nabijheid een spoorbrug was, en eenige schreden verder een soort- van buiten-herberg. „Daar ztillen ze zéker alles reeds sluiten bij het vallen van den, avond," mompelde Soliva.. „Wie zou ook des nachts zulk een afgelegen herberg bezoeken Door loting is de uitslag als volgt: le prijs ,T. Vergaaij, Bierkade '12, 2e pr. Mevr Uan Gulik-De Vries, Lindelaan, 3e pr. Mej. Prins Dijk 21. 4e prijs J. Ligt hart, 't Veld, Oude Nie- dorp, 5e pr. P. H Baars, Baansingel 20a, 6e pr. M. Jansen, Baanstraat 3, 7e pr. W, J. G. v. J. Heuvel, Achterweg 27, 8e pr. Mevr." X Lik, Hofplein 35, 9e pr. Mr. v Begteren Altena, Hei loo, 10e prijs M. Bieu, Bierkade-12* ,11e pr. H. J. Bingers, Bijksstraatweg 15, 12e pr. B Dun, Wilhelminalaan 23, 13e pr. Mevr. Beudekor- Tegel, Hof 41, 14e pr. A. Dik, Hofplein 35, 15e pr. Grada Vos, Steijnstr. 39, 16e pr Mevr. Mole naar- Riek, Hofplein 39, 17e pr. P. D Bozen- daal Jr., Leegwaterstr. 19, 18e pr v. Dijk, Wes- terweg 13, 19e pr. S. J Molenaar, Hofplein. De prijzen kunnen worden afgehaald op eert nader te bepalen datum en plaats. De uitplagcn van den Houttil- en Langestraat- wédstrijd zullen in ons nummer van Zaterdag worden bekend gemaakt, daar de inzendingen eerst hedenavond geopend zullen worden. Van hiep en daas* In den nacht van Zaterdag op ZomJdag is de kiok een uur teruggezet of stilgehouden, al naar dien aard van het uurwerk meebracht. Het uur, dat we bij het bfeigin er van te kort: gekomen zijn, hebben we eerlijk teruggekregen. En voor het nu we|er zomer is heeft ons volk en zijn vertegenwoordigers in het Parlement alle gelegenheid na te denken, over de vraag of de zomertijd als afwijking van den zonnetijd, te verkiezen wiser te- verkiezen zal zijn. Die zomertijd-kwestie is een internationale geworden ian de vraag is: :of we tegenover enkele der ons omringende staten niet zoo'm beetje verplicht zijn mice te doen, al zou het simpele feit, dat wij' niet aan zomertijd doen, nog wel niet voldoende zijn oin ons tot de Chineezen van Europa te ma-: ken, een naam, waaraan we in vele O zichten gelukkig ontgroeid zijn. Of er in de komende maanden weer een mptie op touw gezet zal worden tegen den zomertijd gedachtig mis schien aan bet frapper toujours. Wie zullen het maaar weer afwachten. Deze week Donderdag heeft hef vijfdie1 vlieg tuig gestart voor de retourvlucht Amsterdam! Batavia. De bemanning van dit vliegtuig zal zich o.a. belasten met het doen van speciale; waarnemingen, grondorganisatie, verbindingen; om betreffende, mjet het oog op mogelijk later te openen vaste verbindingen. De bedoeling was, dat dit vijfde vliegtuig, dat meer brand stof meevoerc dan de eerste vier, minde-r tus schen landingen zal maken en bijv. regelnecht van Amsterdam naar Boedepest zal vliegen. Het volgende jaar April zullen drie militaire! watervliegtuigen naar Soerabaya vliegen. Ziji zullen ongeveer een maand over de reis doen in verband met het doel, dat tevens met de reis beoogd wordt, n.l. vlagvertoon. De vorige week was het 25 jaar geleden, dat de Amerikaansche millionair Andrew Car negie de acte onderteekende, waarbij hij de naar hem genoemde stichting in 't leven riep, welke hij begiftigde met eten bedrag van ander half millioen dollar voor het op te richten Vredespaleis. Door ©enige honderden leerlin gen van het middelbaar ien hooger onderwijs) in de residentie is op Üen herdenkingsdag een bezoek gebracht aan het Vredespaleis, waar hun allerlei over die stichting en haar doel werd meegedeeld. Dpor het bestuur werd aan mevroruw die weduwe Carnegie leen telegram gezonden, waarin dankbaarheid wordt uitge sproken jegens dien edelmoodigen Staatsburger „die aan die wereld een wierk schonk, dat zulke onschatbare diensten beeft bewezen aan Üe, zaak van internationale vrede en gerechtig heid". De moreele invloed van die stichting van het Vredespaleis en den aard ien de hoe veelheid van het vredeswerk, dat er binnen zijn muren is verricht, wat zal een leek iq staat zijn dit éen en ander te beoordieelen?. Het Vredespaleis is er en de vrede was niet steeds nog in Europa. MMjen zou zioh kun nen afvragen wat er gebeurd zou zijn als Car-v negk- er niet geweiest was om den bouw moge lijk te maken en o'f in dat geval de on\ vrede in Europa (zoo mogelijk) niet nog van een ernstiger aard geweiest zou zijn, dan hij in de jaren 1914'18 en daarna geweest is. Het bericht, dat de vorige week door het Belgische blad „Neptune" gelanceerd werd over door ons land tot de Belgische regaeringi ger chtte nieuwe voorsteden, bleek achteraf onjuist te zijn. De Brusselsche medewerker van het ..H.bl." wijst er in een- artikel op, dat het voor de hand ligt, idat de Belgische regaering, wetende, dat in een Belgisch-Niederlandsch Ver drag geen sprake miaer zijin kan van eten kanaal AntwerpenMoerdijk, ons zal vragen langs: welk tracé wij Antwerpen dan wèl .een betere verbinding met den Rijn -willen, geven. Mirt-; Soliva had nu genoegzaam het terrein veTkeiii, wist wat hij Weten wilde eri keerde per spoor naar Parijs terug. Thuis kleedde hij zich weer als Baron Beisz en ging de deur uit om Amanda, als gewoonlijk, nabij het modemagazijn van madame (Augustine, op te wachten. Dit alles gebeurde op Donderdag, Den volgenden dag, 's middags om half twee, reisde Lucie met een groote, doch niet zware, kartonnen doos naar Bois-Colombes. Zij had het nagenoeg onmogelijke volbracht en begaf zich nu naar de vrouw van den maire, ten einde haar het balkleed voor den volgenden dag aan te pas sen. Na 't verlaten van'haar wagon ging Lucie langzaam denzelfden weg, wélke den vorigen dag door Jean Soliva was afgelegd. Hoe eenzaam het hier ook was, zij maakte zich bij dat heldere zon nige weder geenszins bezorgd. Bij het vrij dichte, keine bosch gekomen, schrikte zij toch even. Daar in het gras, aan den voet der populieren, zag zij oen 'man uitgestrekt, die met zijn handen onder zijn kin lag te slapen. „Wat ben ik toch dwaas!" dacht Lucie. „Tk word waarlijk bang, bij het zien van. een aripen drommel, „die, een. beefje ligt te rusten" En zij ging verder. Toen zij ongeveer twintig schreden gedaan hal, hief de gewaande slaper het hoofd op, keek haar na en liet daarop het hoofd weder zinken om, zoo 't scheen, in 't volgend oogenblik nog faster in slaap te vallen. Om drie uur werd Lucie door de vrouw van der waarschijnlijk wordt geacht:, dat Bfelgi' zelf met andere voorstellen betreffende eert bedoelde verbinding zou komen. De deskun digen en belanghebbenden in beide landen moeten het intusscben over het' tracé van de® nieuwen verbindingsweg tusschen Antwerpen en den Rijn al vrijwel eens geworden zijn. Dit tracé z.ou in hoofdzaak neerkomen op een heropening van het Kreekerak. Het wetsontwerp tot herziening van de fi- nanr ieele verhouding tusschen Rijk en Ge- meenten heeft nogal aanleiding tot beschou wing gegeven en tot critiek. De Amsterf damsciie wethouder van Financiën heeft er voortoopig i het zdjjnie al over gezegd. In- aan de Pers gedane mededieelingen komt hij tot da conclusie, dat het wetsontwerp verwerp© 'ijk is voor Amsterdam volstrekt verwer pelijk. Naar zijn meening komt door w,at hef wetsontwerp wil, de autonomie der gemeenten in het gedranrg en - zouden de bronnen van inkomsten voor de gernjeemten „bevroren" wor den, waar aan die gemeenten gieen of weinig mogelijkheid wordt gelaten in eigen behoeften te voorzien. De gemeenten zullen een verte ringsbelasting mogen treffien. Dit zou naar de meening van den Amsterdamse-hen wethouder e-m personeelie belasting' worden, echter, zooals hij opmerkte, een belasting naar draagkracht, die alleen treft den uiterlijkien staat welken zij roert. En dan oefent de wethouder van Finan ciën critiek uit op het doen vervallen van de torense;ibelasting, welke Amsterdam jaarlijks meer dan drie mdllkxen oplevert. Die leden dier Twetadie Kamer zijn tegetti den zestienden diezer maand bijeen geroepein. In de dan te houden vergadering zal de voor zitter voorstellen het wetsontwerp, bovenge noemd, te verzicniden naar eien commissie van oorbereiding. Het werk gaat een aanvang nemen! Te Amlstierdam is een congres gehou den, waarop de vraag onder de oogen gezien wordt, wat we te doen hebben met ien wat ge-; daan moet en kon worden voor onze onvol-1 waardige arbeidskrachten, maatschappelijk on- •geschikten, lichamelijk gebrekkigen (doovien, blinden, doofstommen, verminkten, tuberculoo,- zen), zoowel als geestelijk defecten van aller- iei aard. In aansluiting op dit congres wordt een 1 en toonstelling gehouden. Ongetwijfeld mo gen zoowel congres als tentoonstelling zeier belangrijk genoemd worden, waar het gaat om erstige dingfen, vraagstukken, waarmede ieder "t zij voor zich persoonlijk, 't zij in zijn naaste omgeving mee te maken kan hebbien of mee te maken kon krijjgien. EEN MISLUKTE AANSLAG. Naar de „Miinchen-er Post" meldt, werden Za terdag, toen een li J van de B.eiehsbaimer 'Sohwarz- Bot-Gold bezig was het voetstuk van het Ebert- Monument te Ottobrunn te reinigen, in een klein aardhoopje 11 lynamietpatronen, twee kardoezen en twee circa 10 M. lange lonten gevonden. Tien der lonten was voor een groot gedeelte ree.-is opgebrand. DE „GRAP ZEPPELIN". Het vertrek van de „Graf Zeppelin", dat heden zou plaats vinden, is uitgesteld. Dit besluit moest worden genomen omjat het weer boven den Oce aan buitengewoon slecht is. Dr. Eckener verklaarde liever nog eeti 'dagje te wachten, omdat het krankzinnigheid zou zijn, den tocht te ondernemen terwijl er zoo ontzet- tonde stormen boven den Oceaan woeden, dat zelfs de grootste stoomschepen zidh slechts met moeite vooruit kunnen worstelen. Aan de vlucht naar Amerika zullen in het geheel 63 personen deelnemen, ineluisief dj» uit 50 koppen bestaande bemanning. Aan boord zullen zich o.a bevinden de Pruisische Minister van Binnenlandeche Za ken, Krzeszi.nky, drie vertegenwoordigers van het ministerie van verkeerswezen, de commandant van de Amerikaansche Zeppelin, command,eur Ro- seudaal, alsmede betalende passagiers (4 Ameri kaansche millionaire). EEN AARDBEVING Volgens berichten uit Mexico-City hebben he vige aardschokken deze stad en ook Vera Cruz geteisterd. De aardbeving duurcte ongeveer vijf minuten. Toen de aardschokken begonnen, snelden duizen den in paniek uit de huizen, bioscopen en hotels do straat op. Op dit oogenblik was de Mexicaan- sche garner van Afgevaardigden juist bijeen. De zitting werd onmiddellijk geschorst en de afge vaardigden brachten zidh door een snelle vlucht in veilgiheid. In -negen steden van Mexico is d:e aardbeving gevoeld. Voor zoovSr bekend, zijn geen ménschen- levens te betreuren. Daarentegen ïs de materi- eele schade in het bijzonier in de stad Caxaca, waarvan het zuidelijke gedeelte geheel verwoest zou zijn, zeer groot. den maire ontvangen. Bedoelde dame had. een piom*> figuur en was verre van schoon. Dit be lette trouwens niet, dat zij ijdel was, veel van opschik hield en zich zelve als zeer voornaam beschouwde. „Zoo, kind, kom je mij de nieuwe róbe pas sen vroeg zij met een neerbuigende vriende lijkheid. „Goed, ik ben bereid. Ik heb maar even dezen peignoir uit te doen." Toen het kleed werd aangepast, vond de dame alles slecht. Niets paste en bijna alles moest volgens haar meening veranderd worden. Lucie moest hier een p'looi wegnemen, daar een speld steken, dit niet veronachtzamen, vooral daaraan denken, enz. enz., zoodat zij eerst na verlqpp van drie kwartier het meegebrachte kleed weder kon inpakken, met allerlei veranderingen in het hoofd, die den volgenden avond moesten gedaan zijn,, als wanneer zij om negen uur zou terug komen, om bij het aantrekken van het kleedje behulp zaam te zijn, en dad nog te herstéllen, wat mis schien niet volgens den smaak der dame zou zijn. Toen Lucie met haar groote doos voor je twee- ■de maal voorbij het bosehje kwam, lag dezelfde 'man daar nog altoos te slapen. Zij voelde geen angst of onrust meer, maar liep haastig door, om tijdig het station te bereiken. Nauwelijks was zij voorbij, of de gewaande sla per hief andermaal het hoofd op, om haar lang en nieuwsgierig te blijven nastaren. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2