WPUROL Hei Wuzg&kJ Uit den Omtrek Veilingen Land» en Tuinbouw Wetenschappelijk Nieuws BEURSOVERZIOHT Burgerlijke Stand wij daardoor zooveel in die vier dagen hebben kunnen bezichtigen. 'Na (het eten gingen wy naar de veiling, die om half twee begon. ^aar was alles nieuw gebouwd, met ruime pleeinen en een mooie ruime veiling. Heet veilen was reeds aan den gang en ging zeer regelmatig en vlug, net zoo goed als bij" ons in Holland. Alles werd natuurlijk per wa gon aangevoerd en alles ging op beurt en zeer regelmatig. Onze indruk was dat deze tuinders het heel wat beter hadden dan de tuinders om Keulen en Dortmund heen, die dagelijks met hun pro ducten naar de stad moeten en daar dan staan te handelen om van hun producten af te ko men. Op de veiling waren in een minimum van tijd de producten verkocht en voor een zeer goeden prijs. De prijzen waren er beduidend ST. PA NOR AS Naar wij vernemen, zal door de gemengde zangvereeniging „Zanglust" alhier, welke den vorigen winter werd opgericht onder directie van de nheer H. Zaal te Broek op Langendijk, op den tweeden Kerstdag haar eerste uitvoering wor den gegeven met muzikale medewerking Van een mandoline-orkest, in de zaal van café „De Drie sprong" alhier. f .Wij waren in dy gelegenheid ©en repetitie van dit, nog jeugdige zangkoor af te luisteren en constateerden dat hier, na een jaar ernstige- zangstudie inderdaad reeds een mooi resultaat is bereikt, zoodat wij hier een avond van een voudige, doch goede zangkunst zullen mogen ver wachten. ST. PANGEAS Dat er bij een ongeluk toch ook nog wel eens een „gelukje" is, ondervond een der grootste kassenbouwers alhier, wiens chrysanten in de warme kas te vroeg tof bloei waren 'gekomen. Deze toch zouden vrijwel waardeloos zijn ge weest, indien niet, door enkele strenge nachtvor sten in de vorig 2 week, alle dahlia's enz. waren 'afgevroren. Hierdoor worden thans voor éhrysan- 'ten uit de kas hooge prijzen gemaakt. Alzoo dus 'n geluk bij 'n ongeluk. Moeders nemen voor de roode, ge- VV\i/v^L smette ontstoken huid van de kleine. uitsluitend het allerbeste, en dat is Doos 30 en 60 cl.. Tube 60 cl. Bij Apoth. en Drogisten 'Het is niet mijn bedoeling om het instituut der veilingen aan een breedvoerige, beschou wingen te onderwerpen, hoewel dit een zeer dankbaar onderwerp zo uzijn. Maar ik wilde i ndit artikeltje dien grooten invloed, dien gun stiger. invloed, die de veilingen hebben, eens nagaan. De veilingen zijn geboren in de tuin- bonw-centra van ons land, speciaal in het West- land en hebben zich overal, waar de tuin bouw van eenige beteekenis is geworden, krachtig ontwikkeld. Tenslotte hebben ze»zich vereenigd in het 'Centraal Bureau van Veilin gen, dat nauwkeurig acht geeft op alles, wat van eenigen invloed kan zijn, niet alleen op het veilingwezen in het algemeen, maar meer nog op den tuinbouw en den afzet der tuin bouwproducten. Was het vroeger bij de tuin ders als bij de boeren nu nog, dat elk han delde naar eigen verrkiezing en vaak het: „Be,n ik mijns broeders hoeder" in toepassing bracht, heel dikwijls ook aan handen en voe ten gebonden en overgeleverd aan dep wille keur van handelaren, sedert het veilingsinsti tuut gekomen is, voelen de tuinders zich één, wetend door de ervaring geleerd, dat de en- keung niets kan, maar dat -eendracht macht maakt. "Dat saamhoorigheidsgevoel, door de veilingen gewekt en door de vereenigingen van tuinders aangewakkerd, is een zoo verblijdend iets, dat dit alleen reeds het bestaansrecht der veilingen wettigt. Wanneer we veel met land bouwers in aanraking komen, dan zal het-ons opvallen ,welk een animositeit er vaak onder hen bestaat. Dit mist men bij tuinders. Elk van hen wil graag van den 'buurman en con current leeren en ook omgekeerd, heeft een goeie methole gevonden óm een bepaald ge was te kweeken, dat houdt hij dat niet voor zich, maar geeft het te gelegener tijd door. Ik acht dit een vrucht van 't veilingwezen, omdat men heeft leeren begrijpen, dat groote aanvoer de markt niet drukt, maar dat juist de groote partijen de meest geredde afnemers vinden. Dat Nederland onder d|e tki inbouwende lan den van de wereld de eerste plaats inneemt, ia niet in de laatste plaats aan de veilingen te danken. Zij toch hebben er zorg voor te dra geen. da tlangzaam maar zeker de kwaliteit van het aangevoerde product superieur werd Dat de verpakking steeds beter wordt is ook aan haar invloed te danken. Die verpakking is nog niet in orde over 't algemeen. Ook aan de sorteering van het fruit mankeert nog het een en ander. De beer N. van der Plassche wees er in een artikel in ,,-de Tuinderij" terecht op, dat ook 'daarin Nederland een plaats met eer© ik kan nemen, wanneer er maar maar zorg aan besteed werd. Dat het in orde komt, daaraan twijfel ik geen oogenblik. Was op de Utrechtsche tentoonstelling bij gelegenheid van de opening van Idie nieuwe veemarkt en vei lingsgebouwen met een stand van Limburgsch fruit in modelverpakking, die glansrijk de ver gelijking met het daarnaast tentoongestelde Amerikaansche fruit kon doorstaan? Daar heen moet hetDe Amerikanen geven het voor beeld, wat bereikt kan worden met een han dige, mooie verpakking. En dat ons fruit er dan vn zal gaan, dat èn zijn kleur èn zijn smaak mee beeft, lijdt geen twijfel. Onze groenten, druiven en perziken zijn al bekend in 't buitenland. 04 zegt het niets, dat op den in dit voorjaar gehouden tentoonstelling te Keulen eerst het Hollandsche product geweerd hooger dan by ons. De invoerrechten en de vrachten koeden wy wel bij onze prijzen trek keen. Door dit mooie verkoopsysteem werd de productie om Crefeld heen ook steeds grooter een het zal ook zeker in Duitschland wel na volging vinden. Van Crefeld werd de reis naar huis onder nomen en sDoorden wy door het land van Kemp zooals dat daar genoemd wordt. Het is atles vlak land en daar wordt nogal druk de koolbouw beoefend. Wy" zagen dan ook al sporende groote velden kool, waar ook al druk in geoogst werd. Gaarne hadden wij ook dat meer van nabij bekeken, maar daar was geen tijd meer voor. Wij (gingen half vijf van Crefeld af en 10.12 waren wy in Alkmaar en daar wij hier zonne tijd hadden waren wij om 10 uur thuis. werd. om tenslotte een klein hoekje beschik baar te krijgen, dat het glanspunt der tentoon stelling werd? Ik schreef: ons product is in het buitenland bekend. Maar toch nog niet overal. Dat is te begrijpen. Groenten en fruit zyn zeer aan bederf onderhevig, zoodat men wet genoodzaakt Was, de afzetgebieden dicht bij huis te zoeken. Hoe beter de verbinding wordt, hoe verder het product zyn reis kan maken. En dat daarby de veilingen weer niet stil zitten bewijst onze export naar Zwitser land Het Centraal Bureau van Veilingen zond in 1919 een studie-commissie naar dat land, om na te gaan, of daar wellicht een afzetgebied voor onze producten gevonden kon worden. De conclusies waren niet ongunstig, maar er werd in acht jaren niets gedaan, om den export daarheen te bevorderen, 't Gevolg was dat in de 3 zomermaanden van 1927 werden uitgevoerd naar Zwitserland nog geen 1000 K.G. druiven, 21.000 K.G. tomaten, 8000 K.G. komkommers, 361.000 K.G. kool, peen en uien en van de overige verscbe groenten 43.000 K.G. Toen is het Centraal Bureau zich gaan roe ren. Propaganda! Reclame! De kost gaat voor de baat, dat goed Hol- landsch spreekwoord werd hier toegepast. Pak ken met sprekende reclamebiljetten werden ver spreid, aan groenten- en fruithandelaars.kisten van ons product gratis ter kennismaking ge zonden, evenals aan alle voorname hotelho- ders; advertenties in de verschillende kranten geplaatst. En het resultaat? In de 3 zomer maanden van dit jaar bedroeg de uitvoer maar Zwitserland ruim 24.000 K.G. druiven, 274.000 K.G. tomaten, 648.000 K.G. kool, peen en uien en van de overige verscbe groenten 459.000 K.G. Me dunkt een resultaat, dat tot tevreden heid stemt, en dat alleen mogelijk gemaakt is door de sterke positie, die de veilingen in ons land innemen. Ze zijn een ziegen voor tuinbou- wend Nederland. Wanneer zullen de landbou wers inzien, dat ze ook voor landbouwend Ne der land een zegen kunnen zijn? S. Uit de oude doos Dezer dagen raakte ik in het bezit van een boek, getiteld: „Den Nedierlandtsen Hovenier", geschreven door I. van der Groen, hovenier van Sijn H. den Hj. Prins van Grangiën en uit gegeven bij Marcus Doominck, boekverkooper op den Vijgendam, in 't Iunckt-vat, te Am sterdam, in het jaar 1670. 't Boek bestaat uit- 4 deelen. Verschillende gedeelten zijn aardig genoeg om ze hier te vermelden. Dat we hat nu met alles niet eens zullen zijn, is te begrij- n. Over het „misten" van hoven en boomgaar den wordt gezegdGelijk als spijsen drank u:enen tot onderhoud der dieren,evenalzoo worden kruiden door mis en matelijke (lues: voldoende) vochtigheid onderhouden en vrucht maar gemaakt, waarom het noodig is, dat de verstandig ghovinier lette op welke plaats het aardrijk dor en mager is, opdat hij hetzelve mag verbeteren en tot vruchtbaarheid schik ken. Het misten mag bekwamelijk van Septem ber alle tijd tot Mey toe geschieden. Indien de aarde te klei- cn te kernachtig waar (wij zouden zeggen: te zwaar) kan 't zelve door zand met goede mis vermengd, verbeterd wor den. Oi indien het land te zandig is, kah men het zelve met aarde-ims verbeteren en goed maken. Over wortelen en gele peeën (Paardepeen) wordt er gezegd, dat ze niet in Januari, maai in Maart of nog later gezaaid worden. Ze zijn middelmatig in warmte en wat vochtig van aard. Ze hebben ook eenige winidachtigheid in zich, maar niet zooveel als de rapen (;x- cusez un peu). Het voedsel is wel niet over vloedig doch redelijk goed, voor er een goeds „pottagle" van de kooken voor 't huisgezin. Over de uien lezen we: De ajuin begssrt in goede, vette, welgespitte, tamelijk vocht© en wel gemeste aarde gezaaid te worden. Man zaait ze gemeenlijk in Februari, Maart of Apru en ze wast beter, gezaaid in 't afgaair vaai de maan. integendeel van andere krüyden, die liever wassen als zij in 't toenemen van de maan gezaaid zyn. (Wie lacht daar?) Ajuin is schem van smaak, sterk van reuk. warm en droog van aard, maakt de grove en taaie vochtigheden dun en doet ze scheiden, waar om de aiuin schadelijk is voor menschen, die heet en haastig van natuur zijn, en geelachtig bloed in 't liif hebben. Maar integendeel is ze goed dengenen, die dik, taai en slijmerig bloed of onzuiverheden in 't lichaam vergaderd hebben De kool moet aldus worden behandeld! De roode, savoye en kapperskool zaait men in de eerste maanden van het voorjaar en worden in Mei of Juni verzet. De bloemkool zaait men in April of Mei met de nieuwe maan en opgeschoten zijnde moet miem ze ver planten in zwavelachtige aarde in 't afgaan van d emaan. Kool is een medicijn in de maag; .en een dokter in huis, waarom de oud© Ro meinen, als Cato en anderen, betuigen, geen andere kruiden teigen hun ziekten en kwalen tc gebruiken dan de kooien. Roode kool in voor namelijk deszelfs sap met suiker gebruikt is goed voor aamborstigheid, longzucht, hoest en heeschheid De cichorey zaait men in Maart. Door som migen worden de uitspruitsels van cichorfey veel gezocht voor salade. De chichoreywör- tels zijn door hun bitterheid „afvagend" en openend van kracht, waarvoor zij nuttigljj^ ge bruikt worden tegen alle verhitting en ver stopping der lever en van de maag. Zij be dwingen de gal en genezen langdurige koort sen en geelzucht. Voor deze week is het weT genoeg geweest, om te zien, dat de hovenier tevens ©e,n halve» dokter was. Trouwens, voor verschillende ziek ten bij mensch en dier komen interessante re cepten voor. Daar hopen we een volgende kaer eens iets over te vertellen. 1 S. door H. Henrar, Leeraar M. O Utrecht). Polen De eerste deeling van Polen in 1773 stelde Rusland in het bezit van Wit-Ruslani ten Oos ten van Duna en Dnjepper (ong. 2.000 000 in woners; Pruisen kreeg o.a. "Wjest-Pruisen, 600 000 inwoners; Oostenrijk het grootste deel, Oost-Gali- cië en Lodomirië met 3 millioen inwoners. Op deze eerste deeling is gevolgd een periode van hcrvpryiingen, welke door Pöolsche histo rici sterk naar voren wordt gebracht. Beweerd wordt dan, dat indien de machten die Polen ver deelden, de wederoprichting vain Polen niet zoo hadden tegengewerkt, een periode van bloei zou zijïi gekomen. Nu is liet zeer zeker juist, dat er hervormingen zijn gekomen en ook is juist, dat met name de Berlijnsche politiek den ondergang van Polen beoogde, maar indien ergens, dan is in Polen toch wel zonneklaar de in economisch opzicht verderfelijkheid der lijfeigenschap aan het licht gekomen. Naarmate de concurrentie op de wereldmarkt scherper werd, ging "het verval van Polen sneller. Met lijfeigenen is nu eenmaal geen intensieve arbeid te verrichten! Door 'den grooten adel, de magnaten, wierd dit ook wel gevoeld; zij gaven aan hun 'lijfeige nen de vrijheid en stukken grond in gebruik tegen betaling van wel wat te hooge pacht en bereikten op deze wijze een zekere arbeidsinten siteit. Maar voor den kleinen adel, den bedelad|el met slechts enkele lijfeigenen, was deze over gang ten eenènmale onmogelijk, omdat het hun ondergang zou zijn geweest. En wianneer men nu weet, dat de z.gjn „hervormingspartij" in hoofdzaak uit dezen kleinen adel bestond, dtan begrijpt men, dat geen hervormingen in de lijn der economische ontwikkeling 'te verwachten wa ren. De tweede deeling van Polen in 1793 leverde Rusland een gebied van 3 millioen inwoners (o.a. een deel van Lithauen), Pruisen kreeg Polen, Dantzig en Tom, 1 millioen inwoners. Bij de derde deeling in 1795 verdlween Polen uit de rij der natiën (Rusland kreeg het Oosten van Wilna, Oostenrijk West 'Galicië met Kra- kau, Pruisen het land aan Jen linkeroever van Weiehsel en van Njemen met Warschau. Thans is sprake van 'Russisch-, Oostenrijksch- en Prui sisch Polen. Het zou te ver voeren de geheele Poolsche ge schiedenis verder te vervolgen. We volstaan daar om met enkele korte opmerkingen. Zooals in de 12e eeuw Duitsche hanidjwierkers, worden in de 19e eeuw manufacturisten uit alle landen, voor namelijk echter Uit Duitschland, naar Russisch Polen gelokt. Binnen weinig jaren vertrokken ongeveer 10.000 Duitsohe families naar 'Russisch Polen: de Russische regeering bouwde voor 'de emigranten huizen, gaf hun bouwland, stichtte een jaarlijkseh industriefonds van 127.500 roe els richtte een Poolsdhe bank op, enz. Wanneer men de Poolsche manufaetuurperiode stelt van 18201850, dan valt de overgang tot de zware industrie tusschen 1850 en 1870. De stad Lotz b.v. hoofdzetel der textiel-indüstrie, had in 1820 slechts 800, in 1850 eerst 15.600, iy het jaar 1878 reeds 100.000, in 1895 315J000 inwoners En deze ontwikkeling der industrie heeft, het spreekt vanzelf, in Russisch Polen veel veranderd. Des te meer het industrieele afzetgebied geheel Rus land werd, de waren van Lithauen naar Centraal Rusland, Kaukasus en Wolgagebiei, naar Sibe rië en Midden Azië, des te meer belang had die Poolsche industrie er bij ook invloed op da Rus sische regeering te verkrijgen. De politieke af zondering moest worden opgeheven om het Cza ristisch despotisme te beheersc'hen, hoewel men er zich aan onderwierp. In Oostenrijk- en Pruisisch-Polen is geen zwa re industrie ontstaan; de adel is de heerschen.Ue klasse gebleven. In Oostenrijk gaf hem de strijd tusschen Duitschers en Tsehechen teen groote macht over de staatsmachine welke macht hij voortreffelijk wist te gebruiken. In alle drie genoemde staten hadden die Polen zich bijzonder goed met de regeeringen weten te verstaan. Thans, na den wereldoorlog, is het tot een zelf standig Polen gekomen. In het volgend artikel hoop ik de beteeken'.* daaraan eens nader toe te lichten. De b-eursauguren zijn het zelden zoo roerend mot elkaar eens geweest als op het oogenblik. Niet alleen weet mie nlzeker, dat in Amerika; eeen groote daling te wachten is, maar dit maal is zelfs den eersten flauwen dag bekend, t.w. den eersten 'beursdag na de verkiezing, als wanneer, op 7 November, „men" er geen belang meer bij zal hebben om den onnoozelen Yankees via d-e New-Yorksche koerslijst een „Schijnwelvaart" voor oogen te tooveren, die als voortreffelijke reclame voor de aan hét bewind zijnde partij moet dienst doen. Op 7 November, als wanneer de souveieine volswil zich zal hebben gemanifesteerd, hieeft dia Wall- straetsche moor zijn Schuidigkeit getan, en zakken de koersen in een soort politiek va cuum, onder begeleiding van bet gegrijns der baissiers en d eangstwekkenide kreten dar roe- kelooze bulls. Aid os het dramatische verloop, dat .eerstge noemde auguren aan ieder die het maar hoo- re nwii, in bloemrijke termen afschilderen. Zien we nauwlettend toe, dan ontwaren wij als kernpunt van deze theorie de stelling, dat de koersen van Wallstreet niet gerechtvaar digd zouden zyn door den bedrijfsgang bij de betreffende maatschappijen. 1 Ondertusschen echter heeft de automobiel- nijverheid nooit zoo'n jaar gekend als 1928, luiden de berichten uit de staalindustrie steeds cresendo en beuren die „winkelladen" dieg groo te warenhuizen met ijzeren regelmatigheid ieder kwartaal zooVeel percent ^méér dan zijn voor ganger. i f De Gulf States Steel Cy. hervat de divi dendbetaling' op de basis van 1 dl. per kwar taal en op plm. 70 pCt. bieden deze shares nog een goede beleggingskans. Op de beurs te Amsterdam treden Scheep- caarta an deelen op den voorgrond, o.a. waren Van Nievelt Goudriaain en Holland-Amerika- Lijn hooger in koers. Aand. Holl. Am. Lijn ware nsterk gevraagd, toen de U. S. Ship ping Board zijn officieele sanctie hechtte aan de overeenkomst tusschen de Diamond Line en de N. A. S. M„ waarbij het transatlan tische verkeer op gezonde basis wordt gesteld. Wilde-Vaart aand. met Nievelts vooraan. De marktpositie van Suikerwajarden was ge heel in overeenstemming met onze beschouwing in het vorig hoofdstuk. Zelfs de afdoeningen van in totaal ca. 120.000 en oogst 1928 k f 13.50 voor superieur konden een reactie niet tegen houden. Later kwam er weer meer be langstelling. I Ondanks afbrokkelende rubberprijzen, ble ven rubberwaarden merkwaardig vast lge- stemd. Koninkl. Petroleum aanvankelijk sterk in de Margarinewaarden en Philips Gloeilampen aanvankelijk uiterst vast, de laatste heden iets lager. Tabaksaandeelen konden zich goed hand haven, bij zeer beperkte omzetten. iBinnenlandsche industrieelen waren verdeeld. Koinkl. Petroelum aanvankelijk sterk in de gunst van het publiek. Ook hier kwam een reactit los, die echter betrekkelijk bescheiden bleef. i Een lachsucces hadden Russische obligaties, die tegen oloopende koersen in ae, grooten hoek werden verhandeld naar aanleiding van de gevormde internationale kongsi, die het sa- meen uit, samen thuis, tegenover de onwil lige debiteuren gaat toepassen. Prol. 4-V4 tot 5. Gemeente O UI) KA REPEL. (Ingeschreven over de maand Octob.) Geboren: Aaltje, dochter van Jan W.ijn en Lena Catharina Busker. Geertje, dochter v. Jan de Wit en Catharina Stam. Huwelijksaangiften: Dirk Eeoen, 23 jaar, land bouwer en Wibbigja Grietje Jongs ma, 22 jaar, beiden wonende te Oudkarspel. Jan £tam, 27 jaar, koopman te Arnhem, en Neeltje Nap' 29 jaar, te Oudkarspel. GehuwdCornells Bakker, 26 jaar, landbouwer te Zuidscharwoude en Lucia Cornelia van Kleef, 29 jaar, zonder beroep te Oudkarspel. Jacob Hermanus Leendert van Son, 28 jaax, meubelmaker te Amsterdam en Guurtje de Jong 25 jaar, zonder beroep te Oudkarspel. Pieter Bruijn, 35 jaar, tuinbouwer te Noordscharwoude en Grietje Rijkes, 26 jaar, zonder beroep te üudkarspel. Dirk Eeoen, 23 jaar, tuinbouwer fn Wibbigje Grietje Jongsma, 22 jaar, zonder eroep, beiden wonende te Oudkarspel. Overleden: Jan Jonker, oud 40 jaren, vracht- rijder te Oudkarspel, echtgenoot vajii Immetje den Das. Jantje Jonker, oud 44 jaren, echt- genoote van Jan Tuinman; wonende te Oudkar spel. Aafje Liefhebber, 21 jaren, te Oud karspel, eehtgenoote van Nicolaas Gelder Cornelis Paarlberg, 42 jaren, verslaggever te Oud karspel, echtgenoot van Pietertje Hartland. Gemeente NOORDSCHARWOUDE. (Ingeschreven over de maand Octob.) Geboorten: Maartje, dochter van Gijsbertus Gutter en Grietje Bak. Nicolaas Petrus, zoon van J Johannes Buur en Catharina Johanna de u'rn Geertruda Therisia, dochter van "Jo seph Trompetter en Josina Maria van der Ziel. Simon J Johannes, zoon van Simon van Die- pen en Elisabeth Kramer. Theodoras, zoon van Theodoras Zijp en Pietertje Bruijn. Dieu- wertje Anna, dochter van Herrit Bakker en Grietje Ermina Heeman. Pieter, zoon van Jan Heidsma en Stijatje Hemke. Trijntje dochter van Simon Dekker en Trijntje Herman HuwelijksaangiftenGeene. Huwelijken: Geene. Overleden: Grietje Ouies, oud 65 jaren, eeht genoote van Dirk Swager. Antje Glas, oud 83 jaren, vreduWe van Dirk Biesboer. Levenloos aangegeven kind van Pieter Peller en Aafje de Hart. Levenloos aangegeven kind van Pie ter Kramer en Aaltje de Jager. Gemeiente ZUIDSCHARWGUDE (Ingeschreven over de maand Octob.) Geboren: Guurtruida Cornelia, d. van Hendrik Bekker en Cath. Alida Erain. Jacobus Maria, z. van Johanna Kos en Alida Heides. Overleden: Geertje Worp, 88 jaar, wed. van Theunis Melling. Trijntje Dekker, 67 jaar, echt genoot van Pieter Jonker. Jan Pover, 85 jaar, wed. vah Maartje Volkers. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Johannes Broersen 'en Catharina Floris. Gemeente BROEK OP LANGENDIJK. (Ingeschreven over de maand Octob.) Geboren: Jacob, zoon van G. Glas en van IJ. v. d Meij. Gretha Jaooba, d. van J. van Mondfrans en van H. v. Lambalgen Jan Gerrit, z. van G. Janssen en van E Bergers. Grietje, d. van A. de Bree en van S Kok. Trijntje, d. van H. Glas en van 'G Wagenaar. Andries, zoon van D. Kansen en van S. Kok. Guuftje, d. van J. Dirkmaat en van T Dek ker. Jan, zoon van A. Glas en van I Balder. Neeltje, d. van D'. Otto en van A Otto. Dirk, zoon van G. Koedijk en van G. Boon Gehuwd: J. Maakal, oud 24 jaar en A. Zijm, oud 25 jaar. A. Goudsblom, oud 34 jaar en B Kuipers, oud 28 jaar. Overleden: Maartje Balder, oud 80 jaar, wed.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4