Buitenlandsch Overzicht Zij komt noch 'voor Amerika,, noch voor Europa onverwacht, de overwinning van Hoover de re- publikeinsche candiiaat, in den strijd om het presidentschap der Vereenigde Staten. Van den aanvang af was Hoove? favoriet en de wedding schappen, die de verwachting der Amerikanen uitdrukten, werden 5 tegen 1 op hem afgesloten, Toch was tegen het einde van den strijd in de verwachtingen eene kleine kentering gekomen. i Zeker, men rekende ook op een republikein- sche overwinning, maar gaf Smith toch hetere j kansen. En de uitkomst heeft de juistheid 'dezer evrwachtingen bewezen. De democraten hebben weiswaar een verpletterende nederlaag geleden, I doordat een aantal vaste democratische staten in I het zudien om zijn gegaan. Maar Smith kreeg niettemin öt/2 millioen stemmen, terwijl Hoover er 241/2 millioen haalde. Het verschil, ofschoon zeer aanmerkelijk, is zoo buitengewoon groot niet en aanzienlijk kleiner dan bij vorige presidents verkiezingen. Ongetwijfeld heeft Smith dat te danken aan zijn persoonlijke beminnelijkheid. tWaar in Amerika de strijd niet over beginselen gaat, legti de persoon van den candidaat natuurlijk veel gewicht in de schaal. En in dat opzicht had Smith den onbe- twisten voorsprong. Wanneer hij het niettemin niet heeft kunnen halen, dal» is 'dat wel in de eerste plaats het gevolg van den voorsprong, dien de republikeinen, iets conservatiever getint dan hun tegenstanders, nog altijd op de demoera ten gehad hebben, ver Ier van de ongeëvenaarde bloei van de Vereenigde Staten, die de menschen tevreden maakt met het bestaande bestuur en van het sterker geprovonceerd protectionisme der republikeinen. Smith's persoonlijke kansen zijn zeer waarschijnlijk geringer geworden door de omstandigheid, dat hij katholiek was. De over- groote meerderheid van het Amerikaansohe volk is protestant. En er zijn nog tal van deze protes tanten, die aan ©§n katholiek in geen geval hun stem zullen geven. Dan heeft Smith's onzekere houding ten op zichte van "het alcoholverbod hem allicht nog stemmen gekost. Blijkbaar is dat verbod toch niet zoo inpopulair als men het wel vaak tfborstelt. Het blijft nu in zijn volle kracht gehandhaafd. Een verkiezing van Smith zou daarin eenige verandering hebben kunnen brengen, wanneer hij tenminste het Congres had kunnen meekrijgen. Maar dat zou ook het eenige naar buiten zich openbarend gevolg van een democratische over winning geweest zijn. Nu blijft alles bij het oude, ook wanneer straks in Maart Cpolidge voor Hoo ver plaats maakt in het Witte Huis. Alleen is het mogelijk, dat Hoover een iets te gemoetkomender houding aanneemt ten opzichte van den wensch der Europeesche mogendheden om haar schulden aan Amerika^ t eregelen in ver band met de Duitsche herstelbetalingen. Het zou voor Europa een gunstig gevolg der Amerikaan- sche verkiezingen zijn, Vooral voor Frankrijk zou het groote bateeken is hebben. pe zoo duidelijk tot uiting komende wensch van Poinearé als minister president te houden, bewijst wel, !welk een beslissende rol het financieele vraagstuk in de Fransehe binnenlandsche politiek speelt. Poinearé is er in geslaagd Frankrijk's financiën, die hopeloos in de war leken, te her stellen en het Fransehe geld te stabiliseereu. En hij alleen schijnt in staat te zijn dit begonnen werk tot een goed eind te brengen. De beslissing van het radicale congres heeft echter zijn minis terie uit elkaar doen vallen. En het kost heel wat moeite de stukken weer aan elkaar te lijmen. Met een meerderheid zonder de radicalen, die hoofdzakelijk op de rechtscbe partijen zou moe ten steunen, schijnt Poinearé niet te willen re- geeren. En de radicalen, zoo ze zich voor nieuwe medewerking zouden laten vinden, het te Angers gevallen besluit ten spijt, stellen daarbij den eiseh, dat de groep Marin van d© meerderheid: zal worden buitengesloten, aan welken eiseh Poinearé blijkbaar niet wil voldoen. Niettemin lijkt een nieuw kabinet Poinearé de ©enig moge lijke oplossing der crisis. In Roemenië was een kabinet Maniu de eenig denkbare oplossing en de regentschapsraad heeft er dan ook toe moeten besluiten aan den leider der boerenpartij de opdracht tot vorming van eer nieuw ministerie te geven. Zelf had le raad blijkbaar liever een ministerie uit verschillende partijen gezien. Maar de weigering van Maniu heeft Titulescu, die tot de vorming van een dergelijk nationaal ministerie al opdracht had, genoodzaakt zijn taak neer te leggen. De spontane geestdrift, die het Roemeensche volk bij het be kend worden van de opdracht van Maniu heeft getoond, doet vermoeien, dat het nieuwe ministe rie populair zal zijn en dat de nieuwe verkiezin gen, die op de kamerontbinding moeten volgen, het een flinke meerderheid zullen brengen. Het zou dan het land een innerlijke rust verzekeren, die 'het de laatste jaren wel heeft gemist. gevolg, dat een deputatie tuinders naax Holsfceia is getogen. Nu gaan onze menschen óók eens neuzen bij de buren, die hier bij drommen den boel afkijken. Ongetwijfeld zullen d© tuinbouwers het belang van deze réis inzien en met belangstelling het rapport der heeren afwachten. Ook ons blad deelt in die belangstelling en stelt gaahue zijn kolom men voor het reisrapport beschikbaar. Gaarne betuigen we nog onzen dank aan den schrijver van het uitvoerig stuk, waarin do excur sie naar Rheinland is beschreven. De Tuinbouwfilm We vernamen, dat pogingen worden aangewend, op de eerstvolgend© a 1 ge meen e vergadering van do Provinciale Commissie te Alkmaar, de in ons blad beschreven tuinbouwfilm te vertoon en. 'tZou een pracht-attractie zijn. Plaatselijk Nieuws Gewaardeerd Initiatief Onlangs hadden we een bespreking tèn bureels van de Provinciale Commissie uit de tuinbouw veilingen te Alkmaar. We verklaren graag, dat we menige gedachte, in ons blad uitgewerkt, daar opdeden. Voor die groote bereidwilligheid, waarmee men ons steeds daar ten dienste staat altijd tot inlichtingen en hulp bereid is, zijn we zeer erkentelijk. We spraken over het typisch geval, dat soms zich voordoet, waar meerderen tegelijk eenzelfde idee blijken te hebben. Onlangs hebben we ix ons blad gewaagd van de belangstelling, dl e'ie handel aan dien dag legt voor den koolbouw in Duitschland. We ver meldden 't feit, dat N.-Hjsehe kooplui, trekvo gels als ze nu eenmaal zijn, naar Sleeswijk Hol stein togen, om eens een onderzoek in te stellen naar den omvang van Hen koolbouw en "de resul taten van den oogst. Is het nu niet zeer opmerkelijk, dat toen reeds èn bij het Centraal Bureau in den Haag èn bij de Provinciale Commissie te Alkmaar ook ge dacht werd aan het belang dat onze tuinbouwers hebben bij den oogst van de Diuits öh ecollegal's. Voortvarend als men in den Haag, JavasSraat, nu eenmaal is, heeft men er geen gras over laten groeien en zich tot den N.M.'B en de L.GC. en den Veilingsbond .Warmenhuizen gewend, met 't OUDKARSPEL. Schreven wij eenigen tijd terug, dat het Depar temen) der Maatschappij tot Nut van het Algemeen een Buitengewone Vergadering zou houden, waar op zou optreden de bekende Willem van Capelle hiervan moest door verhindering van den uitgenoo- digde worden afgezien. Than echter zal de eerste buitengewone Verga dering plaats hebben op Woensdag 21 November aanstaande, waarop zullen optreden de niet min der bekende voordrachtkunstenaar J. Sternheim en Mevrouw Marie Haye, beiden van Amsterdam Het. programma aan het Bestuur toegezonden, doet de grootste verwachtingen koesteren voor de zen avond. Niet alleen dat het programma goed ge vuld is, maar het biedt tevens een rijke afwisseling voor hen en het Bestuur verwacht er velen 'die dezen avond zullen bijwonen. Wat er gegeven zal worden? Het is niet onze gewoonte om een programma op deze wijze te vermelden, maar omdat de stukken te laat binnenkwamen om op de uitnoodigingen, voor de leden van het Departement, te worden vermeld, willen wij hiervan thans eens afwijken. lil de allereerste plaats noemen wij dan: „Kin dertwaalfuurtje" vertelling van Herman Heijennans „De Huiselijke Vrede" blijspel naar het Fransch van Courtcline. „Een Bof", voordracht, Top Naeff. „Schoentjes" blijspel van Broedelet. Voordracht: „Uit de legende van Uilenspiegel en Lammegoedzak" van Ch. de Coster. Terwijl te vens nog meerdere stukken op het toegezonden programma voorkomen. Zooals men dus ziet, zal' het een rijk gevarieerde Avond worden, waarbij de aanwezigen zullen wor den geboeid door het talent van den heer Sltern- heim en Mevrouw Haye. Oudergewoonte getrouw, is deze avond, behalve voor de leden, ook voor niet-leden toegankelijk, die daarvoor slechts een entrée betalen van 50 cent. Het Bestuur van het Departement verwacht dan ook, dat de leden en niet-leden in grooten getale zullen opkomen, terwijl wij een bezoek op dezen avond, die in het lokaal van den heer Vis wordt ge houden. met vrijmoedigheid durven en kunnen aanbevelen. Men leze de advertentie in ons blad van a.s. Zaterdag. OUDKARSPEL. Tot tijdelijk penningmeester van de vereeniging voor ziekenhuisverpleging is benoemd de heer P. Spanjaart. OUDKARSPEL. De IJsclub „Volharding" vergaderde Woensdag avond te half acht ten lokale van den heer C. Vis alhier. De voorzitter, Mr. Eecen, opent de verga dering met welkom aan leden en pers. Spr. brengt een woord van hulde aan de overleden leden der vereeniging, de heeren Keppel en Paarlberg. De heer Keppel was oprichter der vereeniging en eere lid, de heer Paarlberg bestuurslid en Penningtnees- tter Beiden hebben veel voor de vereeniging ge daan, en zij zulier. bij de vereeniging nog lang :'n herinnering blijven. De notulen van de vorige vergadering worden na yccrlezing onveranderd vastgesteld. Hierna leest de secretaris het winterverslag voor, hetgeen op zeer aangename, gezellige manier plaats vindt. Hij geeft ons een mooi overzicht van hetgeen in den afgeloopen winter heeft plaats gehad, wel ke wedstrijden enz. De voorz. brengt den secretaris hartelijk dank voor dit verslag. Finantieel verslag. Dit wordt door den vice-pen- ningmeester uitgebracht. Het batig saldo bedroeg f75.69. Door de heeren Kuiper en Eecen worden de bescheiden nagezien en in orde bevonden. i Bestuursverkiezing. Besloten wordt de functies van penningmeester-bode voor 1 jaar te splitsen. Als nieuw bestuurslid wordt gekozen de heer D'. Kist, welke van zijn benoeming kennis zal worden gegeven. De functies zullen onderling worden ver deeld. Aftredende zijn de heeren O. Bakker, J. Schrieeknen C. P. Eecen, die met algemeene stem men worden herkozen en de benoeming aannemen. Verkiezing hoofdcommissarissen. Het Bestuur heeft de volgende dubbeltallen op gemaakt, waarvan de eerstgenoemde aftredend is: P. Wijn C. de Vet. L. de Wit—H. Bakker. G. Hart -C. Borst. P. KroonJ. 'Kramer. K. Dekker J. Kos. Jb. de BoerJ. van Hout. De aftredenden worden allen herkozen. Die in de vergadering tegenwoordig zijn nemen hun benoe ming aan, terwijl de afwezigen met hun benoeming in kennis zullen worden gesteld. Hierna leest de voorzitter voor een verzoek van den Ijsbond Hollands Noorderkwartier, waarin j,Volharding" wordt uitgenoodigd ter bijwoning van een vergadering voor bespreking van de wijze, waarop mend e ijssport zou kunnen bevorderen. Deze -bond wil naast de wedstrijden van de Kon. iSchaatsenrijdersveieeniging wedstrijden organisee- ren, doch om geld, niet om medailles. De voorzitter meent, dat het" niet mee zal vallen om deze wedstrijden naast elkander te houden. Vooral niet wanneer het om geld gaat. Onze rijders komen daardoor in conflict met den Kon. Schaat- senrijdersbond. Zij worden door dien bond gedis- kwalifiseerd. Het amateurisme blijven en dat kan niet meer als het era geld gaat. f De vergadering is het met den voorzitter eens en meent dat op het verzoe kniet moet worden ingegaan. Aidus wordt besloten. Rondvraag. De heer Langedijk informeert hóe het staat' mét de verlichting van de banen. De voorzitter zegt dat dit punt op de bestuurs vergadering reeds is besproken. De finantieele toe stand is echter van dien aard, dalt we nief veel kun nen uitvoeren. JElectrificaitie kost veel geld. 1 De heer Swager vraagt inlichtingen ovencr - de aanschaffing van een zuurstofapparaat. De voorzitter zegt, dat aan het gemeentebestuur is gevraagd een dergelijk apparaat aan te schaffen doch idaarvan zal wel niet komen. Er zal nog eens om verzocht worden. De heer Tauber zou propaganda willen maken voor het kunstrijden. De voorzitter zegt, dat dit punt reeds meermalen door het bestuur is besproken en op de volgende vergadering van den Kon. Schaatsenrijdersbond daarover te zullen spreken. De heer vhn Loo stelt voor f25 bij te dragen in de kosten van uitzending van rijders naar het bui tenland. De finantieele toestand van de vereeniging; 'is wel van dien aard, dat niet te royaal met: geld omgesprongen moet warden, doch we moeten in aanmerking nemen, dat dit jaar geen subsidie van de gemeente is genoten. De voorzitter juicht dit voorstel toe. Aldus wordt besloten. Hierop volgt sluiting der vergadering en brengt de voorzitter den heeren dank voor de aangename besprekingen. We wachten dus allen op een goeden winter. ZUIDSCHARWOUDE De heer J. Rutsen, voorzitter van de afd. Lan gedijk van de vereeniging tot afschaffing van alco holische dranken is gekozen tot voorzitter van de Federatie Noordhollands Noorden. ZUIDSCHARWOUDE Wegens te geringe deelname voor den uitge schreven tooneelwedstrijd op den te houden propa- ganda-avond van de afd. van den Bond voor Staatspensionneering, zal nu de tocneelclub met een tooneelstuk optreden. Getracht zal worden ver dere medewerking te verkrijgen, opdat het weer een mooie avond wordt. 1' BROEK OP LANGENDIJK., De plannen tot oprichting van een muziek corps nemen al v as teren vorm aan. R|&e'ds heeft, onder volle medewerking van dien Burgemeester, zich een oomité gevormd, om d© plannen uit te werken. Voorzitter van dat oomitjé is de heer Schelhaas, terwijl de heer v. Zuijlen het secreta riaat waarneemt. Verder hebben zitting in het oomitjé de heeren D- A. Kansen, C Ooijevaar, G. Ven en dr. Ver donk. Men heeft reeds gekozen voor harmonie., Stellig zal het anwainst zijn als ons dorp een harmoniekoor rijk wordt. Te lang is Broek achter gebleven tegenover de nabnrlige dorpen is de achterstand zeer groot. Het oomité blijkt hee juiste moment te hebben gekozen, er is veel instemming onder de burgerij met 't plan. ELECTRIFICATIE VAN DE SPOORWEGEN. I Naar, volgens de ,,Rsb." uit goede bron verno- men wordt, zal eeriang een begin gemaakt worden 1 mee de electrificatie der Zaansche lijn. De Directie der Nederlandsche SipoorWegen is (liet er nog niet over eens of zij hiervoor een nieu- we spoorverbinding Haarlem!Zaandam1, Zaan dam - Amsterdam zal doen aanleggen, ofwel de lijn Velzen-Uifgeest-Zaandam zal laten eledtrificeeren. Het iaatste plan schijnt' echter het meeste kans van slagen te hebben. t BEURSOVERZICHT Uit den Omtrek SINT PANCRAS. De tooneel vereeniging „Kunst naar Kracht", gaat het niet naar den vleeze. Door vertrek en bedanken is liet ledental zoodanig verminderd, -dat dezen winter waarschijnlijk geen uitvoering kan worden gegeven, terwijl men genoodzaakt was te bedanken voor een uitnooiiging om deel te nemen aan een tooneelwedstrijd te Winkel. In een Zaterdag gehouden ledenvergadering werd) echter besloten de vereeniging niet op te heffen, doch te trachten de animo tot deelname, vooral van jongere krachten, die er toch zeker in Sint Pancras nog wel zijn, 'wat op te wekken. Ook ware het te wensohien, dat deze sympa thieke vereeniging, die zoo vele malen haar belan- geooze medewerking gaf, .wat meer moreelen steun van do ingezetenen mocht ondervinden. OUDE NIEDORP. Maandagmorgen wilden enkele menschen te Zij dewind brieven posten, maar tot hun verwonde ring was de brievenbus veridtwenen. Later op den dag werd de bus in de omgeving in een sloot ge vonden. Belhamels hebben des nachts de bus •waarschijnlijk uit baldadigheid in de sloot ge gooid. Wat een 'heldendaad!!!! 't Is te hopen, dat de politie, die onderzoek doet, -de dader(s) vindit. ZIJDEWIND. Een gevaarlijke plaats voor auto's. Dinsdagochtend slipte alhier, voor in het dorn. de auto van den heer S. uit Schagan en reed met vollen gang tegen een boom, waardoor de materieel?; schade aan de auto nogal groot was. Genoemde heer kwam met den schrik vrij, zooals wij hoorden. Bijna op dezelfde plaats, diss namiddags, overkwam den beer W., eveneens uit Scha gen, ook een ongeluk, dat voor zijn auto niet beter afliep dan eerstgenoemde. Hij reed tamelijk, vlug cm den hoek en raakte via een boom met zijn auto in een sloot. Ook deze hee'r kwam er behoudens een nat pak, met den schrik af. De auto echter zag er ontoonbaar uit en moest weggesleept worden. WARMENHUIZEN. Gistermiddag ongeveer lialf twaalf moest een mi- litan vliegtuig van het vliegkamp „De Kooij" bij den Helder een noodlanding maken onder deze ge- inden zoogenaamden Gnebpolder. j Voor, zoover ons bekend is kwamen geen persoon iijicc ongevallen voor. Het nummer van het vliegtuig.en de bestuurder zijn ons niet bekend. Het viiegtuig zal wel moeten worden gedemon teerd, omdat er geen gelegenheid is ora na herstel te starten. Nieuwstijdingen DISHARMONIE IN DE SFEREN. Een telegram van ir. Damme aan de Vara, Naar wij vernemen heeft de directeur-generaal van de P.T.T. ir. Damme het volgende telegram gestuurd aan het bestuur van de V.A.R.A.: „Uw aanvol op A.V.R.O. bij uitzending op Zon dagochtend is in strijd met bet uitdrukkelijk ver bod beginselen en g edragingen van Omroeporgani saties in het microfoon te behandelen; verzoeke omgaand verklaring aangaande den aanvdl en Uw houding in het vervolg." (Hbld.)' f I.' De achter ons liggende week was wel geschikt om een finantieel journalist te doen watertanden Presidentsverkiezingen, drie belangrijke claims, duur geld en een ministercrisis, een lock-out in de Duitsche .Schwerindu&trie, plus diverse stabilisa- t'ieleeningen, nog afgezien van het gebruikelijke kleingoed. Ziedaar een menu, voldoende om een boekdeel te vullen. De heer Hoover won met vlag en wimpel. Politica sunt odiosa, dus zonder ons tot commentaar te laten verleiden, stellen wij vast, dat Wallstreet het duizendjarig rijk van prosperity, vastgekoppeld aan het huidig regiem, door 5-mil- lion-days ging verdisconteeren. Met eenige trotrs kabelt Reuter hoeveel minuten de ticker bij de gedane transacties ten achter was, en reeds gaan stemmen op tot vergiooting van oppervlakte en ledental der beurs. Wat onze beurs betreft, mogen wij niet onver meld Jaten het extraatje, dat Philips Gloeilampen zijn aandeelhouders verschaft. Eén claim van plm. '8085 pCt. is zeker niet te versmaden, temeer, daar hiermede de periode van expansie nog lang niet is afgesloten. Het Zweedsche nieuwe licht aan den Gloeilampenhemel zal voorloopig voor Eindhoven nog wel geen bijzónder zware concur rent beteekenen. Ook het claim van de Koninkl. Petroleum gaf aan dit fonds yeel vertier, al viel het reeds spoedig op, dat van overweldigend aanbod niets was te bespeuren. Integendeel was ons publiek overwegend kooper. Bij gebrek aan bijzondere feiten of omzetten is het een goede gelgeenheid om ditmaal kunstzijde-, suiker-, tabaks- en rubberpapieren geheel over te slaan. De groote rubberdeskundigen zijn het weer eens volslagen eens, dus de leek doet er het zwijgen toe, en de rubberprijs doet heelemaal niets. Wat de kunstzijde betreft, scheen er eenige neiging tot realiseeren te bestaan. ■Scheepvaartaandeelen waren aanvankelijk in sympathie met de vrachtenmarkt overwegend vast gestemd.. Daarna liepen de koersen iets achteruit en was er weinig belangstelling. De thans weer ui terst krachtige positie der Holland Amerika lijn waarborgt dan ook voor de geduldige houders op den duur weer behoorlijk rendeerend papier, als de vrachten- en passagiersvervoer niet al te zeer te genwerken. Er is echter veel aanleiding om ten aanzien van beide punten optimistisch gestemd te zijn. De voor buitenstaanders wel zeer on verwachte Fransehe Kabinetscrisis riep natuurlijk een onbehagelijke stemming ten aanzien van Fran sche aandeelen en obligaties in het leven. Het is niet aan te nemen, dat men uit zuivere politieke principiënreiterei het half voltooide saneeringswerk zou saboteeren. De verhouding van Frankrijk tot bet buitenland kan niet beter worden gekarakte riseerd. dan door de oud-hollandsche wijsheid, dat het vertrouwen te voet komt, maar te paard gaat. Amerikaansche aandeelen waren eenigszins ver deeld en kwamen op lagere koersen, waarop echter enkele soorten een uitzondering maakten, met name eenige spoorwegaandeelen en koperwaarden. Geld op prolongatie 5 pCt., INGEZONDEN (Buiten verantwóórdelijkheid der Rjedactie). Mijnheer de Redacteur. Mag ik voor onderstaande een klein plaatsje vragen in uw blad, het is over het onderwerp „Twuijverweg", een bron van veel gepraat en geschrijf, ook bron van ongelukken. In de verloopen week is dit onderwerp weer sterk naar voren gekomen, eerst door bespre kir.g Raad Pancras, maar veel mee'r nog door het jongste ongeval, bijna schreef ik: laat ste ongeval. Maar, helaas, er bestaat veel ge vaar. dat dit het laatste ongeval niet zal wezen, alvorens de Twuijverweg in orde wordt ge maakt. Reeds vroeger is er op gewezen, dat de Twuijverweg veel gevaarlijker is voor ander dan autoverkeer; vooral voor wielijdes is het hoogst gevaarlijk. Men paaie zich niet, zooals wel gedaan wordt, met het praatje, dat met eenige voorzichtigheid een ongeluk is te voor komen. Neen, die zoo spreekt, weet er klaar blijkelijk niets van. Iedereen die dagelijks op het rijwiel zit en den Twuijverweg passeert, zegt „het is gevaarlijk, efi het ongeval, dat gebeurd is, kan iedereen en ook mij overko men". Men dienke'dit eens goed in. Ditmaal was het een jonggezel, die goed kon zwemmen. Het k^n ook een ander overkomen, bijv. een vader van een gezin. Man bedenke wel, dat, zoo :ils het nu gaat, de afsluiting en do uitspraken van een kantonrechtier tot eene bespotting zijn geworden. Zij zijn de vernielers van den weg en oorzaak, dat de smalle slappe weg voor alle verkeer, zoo niet onmogelijk, dan toch wel zeer gevaarlijk wordt gemaakt. Het komt mij voor, dat op heden het autoverkeer onmogelijk dient te worden gemaakt, waardoor het andere verkeer mogelijk wordt gemaakt. En daarom, allen op, en ieder op de plaats waar hij ge steld is, met alle macht aan het werk, om te bevorderen, dat die Twuijverweg in orde ge maakt wordt, liefst volgens plan I of plain II, desnoods volgens plan III. Met het laatste ben ik liever niet tevreden, omdat het lang niet afdoende is, maar als het mo.e't, dan plan III' ock; alles is beter dan zooals h/et nu is. Dat mag niet langer zoo blijven in een. streek a's deze, waar zoowel door publieke lichamen als door particulieren zoo vael wordt tot stand georacht, moet ook de Twuijverweg goei ko men en daarom nogmlaals. alle hoofden bij elkaar en alle schouders er onder, want het moet en wiel' vlug gebeuren. J. HOOGLAND.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 6