lilt - I bouwd voer is steeds het goedkoopst gebleken. Voor elk bedrijf en voor elk jaar zal er wel een andere uitkomst zijn, maar steeds zien we, dat deze uitkomst lager is, Jan-wat ingekooht mo-c worden. Wannéér we nu konsekwent doorrede- neeren zouden we moeten zeggen: Due loet een boer verstandig uitsluiten! voor eigen verbouwd voer te zorgen. Dit zou echter een verkeerde consekwentie zijn, want in dat eigen verbouwde veevoer blijkt steeds een tekort aan eiwit aan wezig. En dit moet noodzakelijk buiten het be drijf gezocht worlen. Maar wiel,mogen we zeg gen, dat zooveel mogelijk getracht kan worlen de hoeveelheid zetmeel in eigen bedrijf te vin den. Wat daaraan te kort komt, wordt met het aangekochte eiwitrijke voer aangevoerd. Uit het bovenstaande volgt, dat, wanneer we lijnkoek koopen, het zetmeel, dat daarin voorkomt moeten berekenen naar wat ons zelf 1 Kg. zetmeel kost. Ik berekende dit voor een bedrijf in mijn om geving op 10 oent. Hoe moeten we nu te werk gaan, om de waarde van 1 Kg. zetmeel in het gekochte voer te bepalen? In het algemeen Ne- derlandsch Landbouwblad no. 755 komt daarover een artikel voor en ook in no. 708 van datzelfde blad wordt er over geschreven,. Zooals men waarschijnlijk .weet, wordt van Ie voedermiddelen steeds opgegeven tte zetmealwaar- de en het verteerbaar eiwit. Onder de zetmeel- waarde verstaan we het getal, dat aangeeft met hoeveel Kg. zuiver zetmeel 100 Kg. van het voer overeenkomt vetvormend vermogen. Is de Z.w. van mais 81.5. Dan beteekent dit dus, dat 100 Kg. mais evenveel vet maakt als 81.5 Kg zuiver zetmeel. Nu maakt, ook eiwit vet, kan 'het al thans maken en -lit is in dit getal opgenomen. Willen we dus de prijs van 1 Kg. zetmeel be palen, dan dienen we le vetvormeude waarde van het eiwit van de Z:.waf te trekken Het is ge bleken, dat 1' Kg. eiwit in vet vormend vermogen overeenkomt met 0.94 Kg. zetmeel, Het eiwitge halte met 0.49 vermenigvuldig! moet er dus van worden afgetrokken. In mais bevindt zich 6.6 pCt. verteerbaar ei wit. De zettmeelwaarle hiervan is dus 0.94 maal 6.6 is 6.2. En het gehalte aan zetmeel in mais zal derhalve zijn 81.56.2 is 75 3. Aangezien we de mais uitsluitend om het zetmeel koopen, is het begrijpelijk dat we nu ook trachten le waarde van dit eiwit uit te drukken in de prijs van het zetmeel. Het is ongeveer "2 maal zoo veel waard als het zetmeel. In plaats van 75.3 Kg. zetmeel 6 Kg. eiwit zouden we nu ook kun nen zeggen, dat 75.3 Kg. plus 2 maal 6 6 Kg. is 88.5 zetmeel in de mais f 11.05 kosten. 1 Kg. zetmeelwaarde kost dan f 11.05:88.5 is f0 125. Mais is momenteel het goedkoopste voer in len handel. Dit blijkt toch per Kg. zetmeelwaardie nog 21/2 cent duurder te zijn, dan 1 Kg. zet mee 1- waarde zelfverbou.wd. Willen we de prijs van 1 Kg. eiwit in krachtvoer berekenen, dan gaan we uit van de prijs van 1 Kg. zetrnjeeLwaarde zelfverbouwd. in ons geval 10 oent. Lijnkoek kost f 14.20 en bevat 45 Kg. zetmeel, (hierbij is dus le zetmeelwaarde van het eiwit buiten beschouwing gelaten). Dit kost den boer op het 1 )bedrijf 45 maal 1 dubbeltje is f4.50. De 30.2 Kg. eiwit, die het bevat kost nu f 14j40 en be-> val 39 Kg. zetmeel, eiwit vrij., Dit kost den boer f3.90 en de 40.5 Kg eiwit kost lus f14.403.90 is flO.öOj, JKgl. eiwit kost hierin 25 7 cent. Soyakoek kost f 13.50 en bevat 42:2 Kg zetmeel Dit kost den boer f 4.22. De 20 Kg. eiwit kost, derhalve, f 13.50f4.'22 is f.28. 1 Kg. eiwit hierin f 0.257. Coooskoek kost f3115 en bevat 60 Kg. zetmeel. Dit kost den boer f6 60. De 1'5 Kg. eiwit kosten kosten hem dus fl3.'156 60 is f6.55. 1 Kg. eiwit derhalve 43.9. In 't alge meen is het eiwit in de eiwitrijkste voed-erstof 1 het goedkoopst. Plaatselijk Nieuws ZUID5CHARWOUDE. Voor de Bazar zijn tot 15 November giften ontvangen van de volgende personen en'Fir- ma's: I Iht Alkmaar: R. J. Houwing, Mient, M. Kater. Mient: T. Wolzak. Mient: Gebr. Smn- j iaart .Langestraat: L. Triibetz. Langestraat: 1 Wiinstra. LangestraatH. Bulthuis, Lan gestraat; A. J. Elzas .Langestraat; J. B. Kos ter, Langestraat; J. B. Moeskops, Huigbrou- werstraat; J. Lind Azn., Heerenstraat; S. Trij- betz, Magdalenenstraat; Jb. Schoonhoven, MagdalenenstraatD.oets Vischhandel, Magda- lenenstraat; Ellierman ,Hekelstraat; Erven N. SStam, Fnidsen; Otto Finkan slep-er, Fnidsen: FI. van Gij-z-enfen Co., Payglop; J. Marchand, Payglop; J. Goudsblom, Zilverstraat; M. Beu diker—Tegel, Hof; Alb. Dik ,Hof; H. du Cfocq, Hoogstraat; Voorman's 'Schoenhandel, Boterstraat; J. P. QurelLe, Boterstraat; J. P. de Wijs, Houttil; fa. Henneke, 'Houttil; Trans- vaalsche Bazar, Houttil; G. van Nieuwkuijk, Houttil; C. Oudes, 'Houttil; L- Spruit, Hout til; L. W. Zaadjnoordijk, Houttil; K. van 1 Eeten, Kolhorn. Maar als Marie persoonlijk eeinig antwoord be geerde, wat zou bij dan moeten zeggen"? Zou hij den voor haar zoo verpletterenden moéd kunrièn toonen, van haar toe te roepen: „Ge weet immers, dat ik Lucie bemin!" Neen, zulk een antwoord mocht hij dé arme Marie niet geven, doch hij kon haar ook niet in den waan, brengen, dat zij 'zelve het voorwerp zijner liefde zou zijn. LVII. Het was half zeven, toen Edmond Labron met een bezwaard gemoed en droevig gestemd, het fraaie hotel van de rue Murillo betrad. Paul Armand ontving hem en geleidde hem naar het salon, Waar zijn dochter wachtte. Marie was opgewondener dan ooit. Zijn nabij heid vervulde haar met verrukking. Zij had een ongekend gevoel van kracht en gezondheid. Toen haar vader Edmond naar haar toebracht, wilde zij opstaan, idoch zonk op 't zelfde oogenblik in haar sofa terug, zoo wit als marmer. Haar va der schoot op haar toe. Bij 't zien Van dat zoo jammerlijk afgevallen meisje, smolt Edmond's hart van medelijden en voelde hij tranen in zijn oogen. „Mejuffrouw..stamelde hij. „Wordt het wat beter, mijn schat vroeg do OUDKARSPEL. De hoer P. K. Volkers, dienstplichtige van de lichting 1927, is door den Minister vani Defensie voorgoed van den dienstplicht vrij gesteld wegens persoonlijke onmisbaarheid. Nieuwstijdingen GROOTE FABRIEKSBRAND IN WORMERVEER. Te Worm-ervieer heeft een groote uitslaande 1 brand gewoed, waarbij het kapitale fabrieks- I pand „Venezuela", iin gebruik van en toebe- j hoorende aan die firma W. J. Boon en Co., een prooi dier vlammen is geworden. I Te 9 uur werd die Wiormervaesche brand: j weer gealarmeerd. Het pand „Venezuela" staiat l re midden van een complex fabrieksgebouwen! can dep Zaanweg. Onder leiding van haar 1 commandant, den heier P. KUpIkenburg, be streed de Wormerveersche brandweer, geas sisteerd door die der gemeente Wormer, met! al het beschikbare materiaal den vuurhaard. Doordat het gebouw geheel afgescheiden stond! van de overige fabrieken bood de brand yoor de brandweer geen moeilijkheden. 'Het pand „Venezuela", dat geheel verloren ging ,was in gebruik voor de fabrieken van z g. zoete chocolade, terwijl zich op de bo venverdieping de pakkrij en bergplaats voor emballage bievond. Bestond er voor de omfegende fabrieks-: gebouwen gieen onmiddellijk gevaar, ditzelfde kou niet gezegd worden van, de brandweer-, lieden ,toien bleek, dat zich in het branjdende gebouw eten met ammoniak geelde fabrieks- kete! bevond. Gelukkig is deze doorgebrand, waardoor de inhoud in brand geraakte. De brandweeren van de .gemeenten Koog aan de Zaan .Zaandijk en Wiestzaan waren mei materiaal naar die plaats des onheils ge komen, doch behoefden geejn assistentie te verkenen. Omtrent de oorzaak tast mien i,n 't duister. Ndat het personeel om half 6 de fabriek had verlaten, is nadien niemand meer in hef pand geweest. I De schade wordt door verzekering ge- 1 dekt. EEN WOESTAARD. 'Een liefdidsdrama heeft gisteravond tie on- geveeTi zeven uur in de ajiders zoo rustige I gemeente Aalsmeer groote beroering gebracht, j De dochte rvan C. M. in helt Wetenngplait- soen zou gister in ondertrouw gaan, blijkbaar! tegen d.eéi zin van, een vroegeren aarfoidder, 1 een Amsteê dammer, die te Aalsmeer voor eenigein tijd aan de veiling heeft gewerkt. Gistermiddag verschefen hij 'in de woning, waar moeder Ai dochter aanwezig waren, blijkbaar met de bedoeling een aanslag op het meisje te plegen. Vol angst vluchtten beiden maar de buren, waarop der woestaard zijn ver volging staakte. Dat was de proloog van de- tragedie. dief zich gisteravond zou afspelen. De Amsterdammer drong fxm gewapend met mes. zaaag en 'hamen- wederom voormelde wo ning binnen en sloeÈf alles kort en klein. Daar op viel hij den vadeif" van het meisje aan ei bracht dezen (en steek in het hoofd en een, m de zijd bto,& De man werd danig toege takeld en drnstig gewond .De minnaar ging als een razende te keer en vloog vervolgaas; naar buiten. Later werd hij door def politie aangehou-, den en opgesloten. Het g-heele geval trok een ehorme belangstelling en nog lang stroom de het publiek voor het bewuste perceel sa men. De woelstaard heeft blijkbaar -en wrok gekpesfiekd tegen de ouders van het meisje, die er in def tijd op tegen waren, dat 't meisje: met hem vefrkee-rd-e. RRIJNH ARDT'i» Hoofdpijn-Tabletten 60 et. Laxrer-Tabletten 60 et. Zenuw-Tabletten 75 et. Sfaal-Tabletten 90 et. Maag-Tabletten 75 et. Bij Apoth. en Drogisten. Binnenland TOEGESTANE RENTEN. Overzicht van de ingevolge de Invaliditeits wet en de Ouderdomswet 1919 toegestane ren ten Op 1 Oct. 1928 werden 11.000 weduwen- renten en 10.466 weezeinmenten krachtens de invaliditeitswet genoten, terwijl op genoemden- datum krachtens art. 373 dier wet 68.248 per sonen in het genot verkeerden van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouder domsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 22.281 personen een invplkh- teitsrente as ;bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering, g-ere- geld in de Ouderdomswet 1919, waren op vo- millionair. „Ja, ja, 'tis mets, vadertje lief eien kleihe duizeling 't is al weer over. Het doet me zoo'n genoegen, meneer Edmond weder te zien; hij weet wel, dat ik 'hem een goed hart toedraag, is 't niet 't Is mij zoo aangenaam, hem na die lange afwe zigheid weder de hand te mogen ccrukken!" 1 Zij reikte den jongeman hare van 3e koorts gloeiende hand. j „Ook ik verheug mij zeer u weder te zien,, - juffrouw Armand!" zei Eidmond geheel verward." 1 „Ja? Is dat iwaar vroeg Marie op hartstoohte- - lijken toon. i Edmonid Labron verbeeldde zich, djat eene af- gemetene houding van zijn kant dat arme kind zou kunnen dooiden en hij antwoordde daarom, zonder verder nadenken: „Ja, ja,-ik verzeker, ik zweer het u!" j Marie's gelaat helderde geheel en al op. „U komt ,dus met blijidschap naar mij toe, i niet waar?" vroeg zij. Dan is 't goed, dan is j alles goed. Wij waren zoo verlangend naar u, Nvant mijn vader heeft u lief als een zoon o, 1 dat heeft hij mij dikwijls genoeg gezegd. Waarom 1 komt ge hier niet veel meer aan huis, mijnheer Edmonid? Ge blijft met ons op zoo'n vroeselijkan afstand, in plaats van op vrienidsohappelijken voet met ons te leven. Doe .dan toch, alsof ge -hier nengenoemden datum 122.719 personen in het 'genot van oen als vrucht hunner verziekeringl verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. DE DAGEN VAN KERSTMHS EN NIEUWJAAR. In verband met hief dit jaar vallen,-=van 24 en 31 December op Maandag mogt het in de bedreling van verscnillende werkgevers liggen op die -dagen hu-n bedrijven stop te zetten,. Zij hebben van dit voornemen kennis gegeven aan de Arbeidsinspectie, met het verzoek: het daardoor ontstane verzuim door overwerk te mogen inhalen. In die maand December zou dan de weifktijd miet een half of één uur ver lengd moeten worden, al naar gelang een of twee dagen vrijaf wordt gegeven. De direc teur-generaal van den Arbeid heeft dienaan gaande de mieeriipg der verschillende vakcen trales gevraagd. Buitenland DE UITBARSTING VAN DE ETNA. - Ofschoon de Etna nog steeds lava spuwt, scheen die uitgeworce-n massa gisternacht ge ringer geworden te zijn. D-e gloed van den vu- ngen stroom was ook minder f-el en veel dof fer dan d-e vorige nachten, terwijl d-e snelheid, waarmed ede stroom de z-ee nadert, ook gerin ger is geworden. Dit zou evenwel ook kunnen toegeschreven worden aan het feit, dat de stroom in dit vlakke terrein de neiging ver toont in d-e breedte uit te vloeien. 1 'Het verkeer tusschen Messina en Catania is geheel verbroken sinds den vorigen nacht, toen de aütomobielweg te Carrabba vernield wero (De trein loopt nu slechts tot Taormina. Men is van me-enimg ,dat, tenzij de nieuwe krater voor de volgende -nlieuwe maa-n op houdt te werken, er opnieuw een geweldig ondermansch getij kan opkomen-, zoodat de gevolgen dan nliet te overzien zoude nzljn. V001 loopijg is het gevaar echter nog niet groot daar de lava een vrij groote oppervlakte voor zich heeft, waar niets te vernielen valt, en; waarlangs zijn weg waarschijnlijk zal gaan-. Voorspellingen kuninien echter moeilijk ge daan worden. r Overal wordt door militairen die wacht ge houden. N'iemand wordt in die nabijheid vani de gevaarlijke zóne toegelaten, ook niet dé bewoners, die komen kijken maar wat er nog. van, hunne bezittingen over is. Speciale pas-, sen worden door die overheid uitgereikt, doch uiterst spaarzaam. Ook de contröbe op dezs passen is bijzonder streng. Het leven op Sicilië begint al reeds zijn, gewonen gang be herniem-en. I OOK DE VISUVIUS IN WERKING. De Visuvius, di-e reeds sedert eenige dagen onrust baarde, is in vrij levendige werking gekomen .Met name uit den krater, die begin Augustus 1.1. is gevormd, stroomen lavamasisa's Volgens deskundigen bestaat er echter ia het gebied van den vulkaan voor de b-evolkimg niet het minste gevaar. EEN STAD GEDEELTELIJK VERWOEST Uit Rome wordt gemieldt, dat een gedeelte van Cerraro (provincie Caserta) doo een ge weldigen wiervelstorm vernield is. Hutten stort ten m ,andexie werden- zoo zwaar beschadigd, dat zij niet meier bewoonbaar zijn. Onjgevecr 150 families .zijn dakloos. Zij werden in scho len cn openbare gebouwen ondergebracht. DE POST RETOURVLUCHT VOLBRACHT. De H.N. A. E. N„ het postvliegtuig, bestuurd door Smirnoff, is gisterochtend 9 u. 10 uit Boedapest vertrokken; gistermiddag vijf minuten vóójr vijf is het op h-et vliegveld* SSchiphol gelajnd. I Om drie uur was de komst van h-et terug-i keer-ende postvliegtuig aangekondigd, en voor deze aankomst in den middag waren weer. evenals bij h-et vertrek van de vliegtuigen: op de vroege' ochtenduren in de vorige maan den het geval was vele luchtvaart-belang- steilenr^m naar 'Schiphol gekomen. Ondanks- der 1 blazend-en storm en den neerstroomende; regen waren wel een paar ho-nderd toeschou-- wers bijeengekomen, die, zoolang het vlieg- fuig zich nog in de wolken tusschen, Boeda-- pesi en Amsterdam- schuil hield, ïn de .groote vliegloobs tegen het geweld der natuur be schutting zochten voor het veege lijf. De .voorspelling van drie uur bleek, dank zij het weer, te optimistisch te zijn geweest; de verwachting, dat het postvliegtuig wel vijf uur of later zou kunne naankonnen, bleek even- m n bewaarheid be- zrillen word-en. Go-ed vier uur kwam het bericht, dat de H N'. A.E.N-, ter hoogte van Soiesterberg was e nomstreeks zéven minuten vóólr half vTff werd de drie- thuis waart. Mij-n vader noemt u zijn tiweele „ik" en hij laat mij geheel vrij in de keuze mijner vrienden en vriendinnen. In dit huis zwaai ik Jen sehepter, moet ge wet-e-n, en zoo meld ik u, uit zijn en mijn naam, dat met vandaag te beginnen hier altoos een plaats voor u aan tafel is. Niet waar vadertje?" „Natuurlijk!" lachte Paul Armand. ,Wij zijn éen van wil en éen van zin, mijn kind.'1 De verlegenheid van Edmond werd van minuut tot minuut grooter. „Zooveel goedheid maakt mij beschaamd," braoht 'hij niet zonder moeite uit. Marie beschouwde lit antwoord als eene toe stemming en riep vroolijk uit„Dat blijft dus af gesproken. Ik reken er op, dat u dikwijls met ons naar de comedie zult gaan Papa zal 't heel aardig van u vinden, als u mij naar onze loge brengt. Dat blijft dus ook afgesproken, niet waar „Mijn positie," antwoordde Eidmond bescheidien, „mij-n positie is te nederig, om bij u de rol van kavalier te vervullen, juffrouw Armand!" „O, dat zij-n maar uitvluchten, waarvan wij- -niets willen -weten. Als u niet aan mij-n wensch zou willen voldoen, zoudt g!e mij bitter grieveij en dat wilt ge toch niet doen, is 't wel?" Zij zette daarbij zulk een angstig gezichtje, dat Edmond de kracht niet had, thans hare bede ie wederstre- motorige Fokker beoosten Schiphol tegen- den grijzen hemel zichtbaar. Even later hoorde men de motoren bromten en het was werke. 1 lijk een treffend oogenblik, toen d-e H.N A. E. N. boven het ve*ld kwam en met eea korten draai voor de gebouwen neerstreek. Van den drom van wachtende mensclien, dié eó<V de loods geschaard stond, ging ?en ge- 1 luich van vreugde op. Een warme bfegroet^n-g. Het „Handelsblad' 'schrijft: Het doel bereikt, de laatste etappe over wonnen. Ondanks regen m wind, ondanks den mist, die de start te- Boedapest vertraagde en dié zelfs eien oogenblik dreigde die start geheel onmogelijk te makien. Na tien dagen vliegen, gemiddeld acht \uren per dag. Na -een zwaren strijd zoo au en dan met de- elementen, vooral dezen laat- steyi dag. Na een reeks van moeilijkheden, die met groote dapperheid en veel beleid door deze dri-e kranige jonge kerels werden over wonnen. Het doel be-reikt. De moeders hebben haar zonen, de vrou- wen haar mannen wieer terug, na bijna ©en uiaana van (oen wel eten beetje angst, al moétsen zij gedurende dien tjjd het hoofd fier omhoog drragen vanwege- het vertrouwen w hun kunnen:. En wy allen Ned-e-rlanders, „vaderlanders", zooals minister Van der Vegte het zoo aardig zeide. wij allen voelen zoo -echt mee met die welke hun verwanten verwachtten. Maar daar bij is er ook in ons -een gevoel van grooten trots, van volldaanheid over alweer deze prach tige Indië-vlucht, -die het succes, met vroegere tetour-vluchten bereikt, nog eens -dik an -dik onderstreept. Toen de groote Fokker-vogel heel laag kwam aansnorren, strijkelings over het sta tionsgebouw, om toe min een prachtig-uitge- voerde bocht liev ehem-el, wat een fjjne prestatie was -dat nog na zóó lang en zóó moeilijken vlucht nog een extra toertje maakte over het veld, alvorens er, in den wind op, z-achtkens op mee rte strijken op dat mooie, groote moment, dat heerlijke, onvergetelijke oogenblik, heb ik mij de keej als toegeknepen gevoeld. Ik heb meer der gelijke oogemblikken meegemaakt onze lndië-vliegers zijn de- laatste twee jaren wel heel déligent maar ik moet zeggen, zoo sterk als gisteren voelde ik het nog nooit. Dat vond ztonder twij'fel zijn oorzaak ia het wachten op di-e- koene kerels den heielea middag en vooral in het steeds beroerden wordende, weer. Waardoor de gedachte aan ds moeilijkheden, de sympathie voor de be manning van dit Inidië-vliegtuig tot ongek-e-n- deh oogte rees. - „Smirnoff, Aler en Veenemdaal, de krant heeft haar lezers steeds op de hoogte gehou den van jullie wel en wee. Wij, knainitenmen-i schen. hebben meegeleefd de moeilijkheden, hebben angst gehad als de berichten uitble ven; óók voo rons was jullie reis één en al, manning geweest. Ein daarom des te meer, brave, koene, dappere kerels, bij jullie terug komst in het vaderland: weest welkom, weest naieliik welkom. Onze- diep-gevoelde, warme hulde willen wij ooktoevoegen aan de vele gelukwemschem, die van all-e zijden- toestroo- men 1 Ivan Smirnoff is de eenige -niet-Nederlan- der in deze prachfploeg. Hij heeft al jaren, gerraent tot zijn naturalisatie te- geraken, maar bet schijnt, ctat dit om bureaucratische redemeu nc>g steeds niet is geschei-d. Ik weet, dat hij het zijn schoonste b-elooniing zou vinden, in dien de regeering er toe zou besluiten hem au zoo spoedig mogelijk op t-e- nemen in de rij va nons Nederlanders. Hem metterdaad ta maken tot Nederlander. Dat heeft deze vlieger, deze go-e-de, best-e durfkerel door zijn schitteren de vrucht zonder -eenigen twijfel dubbel en dwars verdiend. Radio-Omroep Radio-Centrale HART KUI1Ï, Oudkarspel A EERSTE PROGRAMMA Zioii(.iiag 18 November. 9.30 V.ARI.A. 10.30 Kerkuitzenüing I.002J30 Lunchmuziek 2.303.00 Piano-sonaten 3.004.00 Gramofoonplatenrecital 4.005JOO Hawaaian-muziek 5.006.00 Kinderuurtje 6.007jOO Concert Cinema R,oyal 8.15 0-peretteuitvoering„Das Dreimaderlhaus"- Maandag 19 November. 10.00—10.15 Mofgenwij-ding A V.R.Ot II.20 Gramofoonp laten Daventry 12.302.00 Lunchmuziek A V Riö. VP.RjA A V.R.O. V A.R.A. „O, ik wil wel," zei hij, „maar mijn werk laat mij daartoe niet veel tijd." „Maar Zondags zijt ge toch altijd vrij en d» Zondagen moet gij aan ons wijiién." „Vergeef me/' riep Edmond verschrikt, want hij dacht aan Lucie. „Geen excuses! Wij brengen de Zondagen met papa hier of daar buiten door. Dat zal u gtodi doen. Ik verblijd mij al in 't vooruitzicht. Dat zullen prettige dagjes geven, niet waar, mijnheer Edmond?" Zij wachtte op het bevestigend ant woord. Edmond Labron had evenwel zijn besluit ge nomen en zei, na eenig nadenken: „Vergeef mij, juffrouw Armand, maar ik heb een paar vrienden die ik niet gaarne zou verwaarloozen. Om m-et hen te blijven verkeeren, heb ik alleen de Zon dagen. Alk ik mijn vrije dagen anders ^ing beste den, zou dat door hen als een soort van verraad worden aangemerkt. Dat san immers niet?" Er kwam een wolk over 't vermagerde gelaat van Marie Armand en 't gevoel van jalouzie, int bij Edmonds woorden bij haar opkwam, deed hare oogen flikkeren. Met een bijna gebrokene stem, vroeg zij: „Dus ook dat wilt ge niet Paul Armand kwam bemiddelend tusschen hei den.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4