Ons Modepraatje Levenswijsheid VULKA AN RA MR Onder held'ren zonnehemel Schaars door wolkenfloers' bedekt Wijst in stille rust de bergreus Naar omhoog, den top bedekt Met wat sneeu'w. Langs zachte helling. Gaat, niet denkend aan gevaar Dat kan dreigen, rustig vender 't Volk, dat woont er jaar op jaar. Maar opeens verstoord gerommel Dan de rust en stille vreê, Zachtjes maar aanhoudend luider Klinkt het over land en zee, Voorboo van het naderend onheil Rook en övuur en vlam en steen, Weggeslingerd uit den krater, 't Duister scheppend om zich heen. Dan door vrees en angst bevangen Spoed het volk zich naar de kust, Achtervolgd door lavastroomen, Door den hemel zelfs ontrust, Die door dreigend zware (wolken, Waar 't gehuil dobr henen vaart, Wordt bedekt als met een sluier, Onheil spellend aan de aard. Langs de dorpen en jdê velden Spoed de lavastroom zich voort, 't Werk vernielaiid van de menschen, Die daar leefden ongestoord, Die als eens, na dagen, weken Uitgeraasd is de vulkaan Gaan betreden weer den bodem Dien ze nu ontvlieden gaan. Dood, verderf, ontbering, lijden Heeft vulkaan nu weer gebracht. Vele hulp dient nu geboden Voor weer 't leed (wat is verzacht. En Italië's bevolking Staat ook nu tot hulp gereed. Om zooveel ze kan te helpen Bij zoo veler zorg en leed. Mussolini echter zeide: Houdt uw geld maar in iden zak. De regeering. die zal zorgen Voor wat brood en 'n onderdak. D. WILKINS ZUIDPDDL EXPEDITIE. De twee 'watervliegtuigen voor den tocht worden te Montevideo ingescheept op het Noorsohe s.s. „Hectoria" De regeering zal volvoeren, Wat zij voelt als haren plicht Past hier nu geen woord van hulde Voor wie zoo zijn taak verricht? Zonder strijd en ontbering .is geern menschen - leven, ook het gelukkigste niet; want juist het ware geluk verwerft zich ieder, die zich door zijn wil onafhankelijk van het totaal maakt. Uw vriend is hij, die alles van u wiêet, en toch nog van u houdt. Veronachtzaam de kleinigheden niet, die het geluk van anderen verhoogen. Daar is geen ding, dat een mensch meer rust geeft, .dan weinig spreken en veel overdenken. Verlaat niet uw eigen veld, om bij een ander onkruid te wieden. Te Vlissingen kapseisde een elevatorkraan, die per schuit werd getransporteerd en het zware gevaarte kwam in het water terecht. Met behulp van twee drijvende bokken trachtte men haar weder op het droge te brengen. OPWAARTSCHE WEGEN. De zachte stem was lang verklonken, Het schoone lied der liefde zweeg, En ik lag weenemd neergezonken, Waar 't pad zich kronkelde en steeg. Hom zou ik ooit daarboven komen, Waar ik een schitt'rend uitzicht had Or. 't gouden spinsel mijner droomea, •De torens van de vreugd/estaxd? Toen voelde ik mij zacht beroeren, En door onzichtbre macht geleid, Mij over steile rotsen voeren, Langs kronkelpaden van1 den tijd. Er. waar de hooge dennen geurden, D.; lucht zich welfde blauw en strak Daar was het, dat de sluier scheurde. En klaar geluid de stilte brak: O mensch, ge kunt nog niet bereiken Een hoog'ren trap van uw bestaan, Voordat gij alle aandsch' onreinheid Van uwen ziel hebt weggedaan; W-l hebt gij hooge idealen, Grootsch is de vlucht van uwen geest, Maar liefde moet uw kracht nog stalen, Dar gij niet wankelt meer noch vreest. Verspreid geen kwaal gerucht, 't is beter von ken uit te Lrappen, dan rond tt strooien. God is niet ©en God ider dooden, maar der levenden. Een mensch kan niet breken. Verdriet ka,n hem alleen maar sterker maken. En zachter. HET BESTE WAT ONZE DICHTERS BRACHTEN. .Wat ook het toeval brengen moog, Moét met geduld gedragen. Al is op aarde ook het gebruik Te morren en te klagen. dDe Genestet). Fen iiart van liefde vol kan nooit door smart verkwijnen. Het draagt de kern in zich van eeuwige jeugd en kracht. Niet altoos kan de zon haar licht voor ons doen soliijnen, In 't hart waar liefde woont, daar wordt 't nimmer nacht. (A. D. Loman). EVEN LACHEN. Dan zult ge niet meer blijven steken, Waar zich geen uitzicht opendoet. Herboren zal de Ziel u spreken Van ongebroken Levensmoed. Mevrouw: James, ik hoor beneden een inbre ker. Ik ga hulp halen. Mijnheer: Wacht even, ik ga met je mee. Een parachutist sprong op tweeduizend metier hoogte uit een vliegmachine. Ongelukkigerwijze ging de parachute niet opgn, de wachtende me nigte op het vliegveld was getuige van een dui- zeingwekkenden val.Heet fortuinlijk raakte de parachutist in de takken van een groeten boom verward, waar hij bewusteloos bleef hangen. Per ambuiatioe werd hij naar het ziekenhuis gebracht. Onderweg kwam Je waaghals weer tot bewustzijn. Daar hij plat op den rug lag, zag'hij den blauwen hemel en onder het schokken van het wagentje trok hij zijn horloge uit zijn vest zak en verzuchtte. Goei ehemel! Nu val ik al langer dan een half uur en nóg ben ik niet geland! Voor deze week willen wij uw aanlacht eens vestigen op een ttweeta.1 zaken, waarin ongetwij feld vele lezeressen belang stellen. Hjet is de vrou wen-emancipatie in het verre Oosten. Hier wor den verschillende beroepen meer en meer 'door vrouwen uitgeoefend. Thans is het zoover geko men, dat ook vrouwelijke oorspecialiteiten hare intrede hebben gedaan e:n de mannelijke collega's tot de zeldzaamheden .gaan behooren. Iets wat bijna eiken dag op tafel komt zal on getwijfeld wel iets heel gewoons zijn. Inderdaad is dit ook het geval met ,Je hier afgebeelde vrucht. Het is een gewone aardappel, maar ziet eens welk een zonderlingen vorm gegroeit is in de narde. Het product is echter Amerikaansch en in ons land nog niet inheemsch. Het is ook zee rde vraag of het werkelijk mogelijk zou zijn aardappelen in bepaalden vorm te twieeken, zooals deze vrucht, die sprekend gelijkenis 'vertoont met een vogel. Ik heb Frits gezien. Wat zei hij Niets. Hij had zijn vrouw bij zich. kostbaarheid van kleeding, kunnen zelf genoeg variatie bedenken in de garneerinjg. Opvallend is de wijd emanchet die een bijzon der cachet verleent aan het geheel. Op onze afbeelding is deze mouw vervaardigd uit zwarte kant evenals de japon. Deze kant behoeft niet juist zwart te wezen, een kleur die bescheiden is zal ook zeer wel voldoen evenals voor de japon, die in dat geval zeer fijn geplooid dient te wezen Wanneer de te gebruiken stof niet zoo soepel is als kant.. Zooals de afbeelding nog juist laat zien is het voorstuk van smokwerk voorzien, doch ook zonder een dergelijk bewerkelijke gar neering zal het geheel zeer zeker wel voldoen. Ditmaal zal ons onderwerp bestaan in Je be schrijving van een eenvoiidig toilet, dat bij uit stek geschikt is voor den middag. Het spreekt ook al weer vanzelf dat dergelijke toilettten niet direct het pompeus karakter hebben van avond toiletten, welke in allerlei variatie kun tien. ge dragen worden. Het middagtoilet is uit den aard der zaak wat bescheidener in lijn en uitvoering doch kau, wanneer zeer kostbaar kant tot gar neering wordt aangewend, toch aanspraak ma ken op een zeer opvallend geheel. Wij gaan van de veronderstelling uit, dat onze lezeressen in het bijzonder prijs stellen op een voud. Zij die wat meer eischen stellen aan de

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 6