Rechtzaken SPORT EN WEISTRIJDEN VOOR DEN POLITIERECHTER Zittijng- van 19 November. Zulke feisistgieinaoteih kuinwen gemist warden. Zekere 'heer Piet H., dip im den nacht vair 11 op 12 September iin ruime mate de geneug ten van de Blokker kermis had meegemaakt, 'tm itPn slotte door Ide politie tot de orde moest worden geroepen, reageerde daarop in minder gepaste termen, welke ongewenschte spraak zaamheid; hoofdzakelijk geweekt door het ge bruik van spraakwater, hedeji met f 10 "boete of 10 dagen werld beloond. Hij kreeg 'in lik mi et de kloet,, op zijn gladde toet. De vrachtvaarder G. te. Berkhout beweegt zich met zijin vaartuig door binnenslooten op een zoodanige onstuimige wijze, dat zulks de goedkeuring niiet kan wegdragen van den moer bejaarden en bezaJdigden tuinder Cornells V. Hij had zijn dorpsgenoot al meermalen ver geefs verzocht wat kalmer te werk te gaan, daar de mogelijkheid bestond, dat het schuitje var V. tot zinken werd gebracht. En! toen G. onlangs weer met zooveel stos voorbij vo°r, kon, de oude heer zich niet meer bedwingen en. maakte G. zijn afkeuring kenbaar door een zeer nadrukkelijken tik met die k'llbet of vaar boom. Voor dit feit stoft'd hij heden terecht en werd onder aanneming van verzachtende omstandig heden tot slechts f 10 boeteo(^ 10 'dagqfi ver- oodeel'd. IDezeis chuld werd direct vo](0aan en kon hijg ereinigd huiswaarts gaan. Muzffekamusemlemt in huurkoop. De muzikaal aangelegde reiziger Arie B. S. te Medemblik, gevoelde in het jaar 1922 drin gend behoiefte aan een piano en kocht zoo'n kostbaar instrument voor f 600 op afbetaling Dij de firma "Kunst te Groninglew. Twee jaar betaalde die, amateur trouw elke maa'nd f 20. - aflossing, doch in 1924 werd hij werkloos, die zaak liep fout en bij1 verkocht de piajio, die nog niet gehieel zijn eigendom was, voor f 250: aan den handelaar Steemaja te Hoorn. De nog resteerendes chuld, plm. f 109.20, werd niet afgeloste n heden stond de misicus op afbe-1 talingt erecht wiegens verduistering. De goede man was heel geschikt en maakte geen enkele bedenking tegen de beschuldiging. Toonde zich gaarne bereid zijn verplichting na te komen en elke week f 1 af te lossen. IDe Officier vo-elde daar niet veel voor. Hij toonde zich ver van verrukt over het z.i. ver derfelijk huurkoopsysteem, dat de Justitie beziet als een soort van incassobureau. De Officier bepaalde zich dan ook met slechts f 10 boete of 10 dagen. De inwiddels geliquideerde firma moet dan zelf maar zien hoe zï het restant je nog binnen, krijgt. De Politierechter nam echter een eenigsinds ander standpunt in en heeft zijn uitspraak be paal 1 op over 3 weken, 10 December e.k. Die handen moéten uit de mouw gestoken worden. Het 20-jarige jongmens'ch J. C. S., die te Alkmaar zijn aangetrouwde papa, een loge menthouder, had benadeeld voor f 38.50 en toen aan 't zwierven was geraakt, was thans boven water gekomen en veilig gedeponeerd in het Huis van Bewaring. Hij werd thans veroordeeld tot 3 maanden, gev. voorwaardelijk met 3 priefjaren en zal voor minstens 1 jaar geplaatst worden in ©en iandarbeiderskolonie, waar hem de gelegenheid wordt gegeven om door flinken arbeid zich, een Iretere plaats in de maatschappij te ver-, «veren. Natuurlijk zal hij niet direct millionaiif zfjrt, doch als hij toont een ferme kerel te zijn) geworden, is 'dit voorloopig voldoende. Geen lainld mleie te bezeilen. De Koedijker gemeentenaar Dirk le G. mwwte op 16 September de kermis in zijn gemeente niet beter te kunnen vieren dan bij de tapkast, wat voor zijn gestel absoluut onge schikt is .Hp kwam dau ook weldra In mu rlxrf piet de aanwezige politie en stelde zich zoo als 'n woesteling aan, dat ee t lijvig proces verbaal ter zakie ernstige w e de r s pawn i gh e id werd opgemaakt. De beer d eG. is nog eqn beginneling, op het glibberige pad naar de rechtzaal. Hij vangt, echter zijn carrière reeds aan met f 40 boete oi 40 dagen en zal, als hij nog niet voldaan is, nog wel eens andere lol kunnen beleven. Een tolle t jé met onaangename gevolgen.» "De heer A. O., handelsreiziger te Oudkat- snel n«ed op 15 September rpet ziin auto door ide gemeente Noordscharwoude, alwaar de <re- tneenteiitke brandweer bezig was een kleine oefening te houden met brandkranen. De auto mobilist werd echter zeer onaangenaam ge stemd, toen hij 'eensklaps een straal water tegen! de voorruit kreeg. Hij stopte direct en raüfkte al spoedig in heftige discussie met den on - De jongeman verscheen en nam op de uitnoodi- gtng daartoe, tegenover zijn chef plaaits. Baul Armand begon: „Laitt ik u voor alles mijn dank betuigen, vriend, voor uwe houding van gisteravond, tegenover mijne dochter. Die houding toonde mij, dat ge gedurende uwe aflwezigheid de zaak, waarover ik u vroeger onderhield, rijpelijk hebt overwogen. Wij kunnen thans open met el kander spreken. Hoe hebt ge mijn dochter ge vonden Spreek uw hart vrij uit „Een weinig z/wakker en zieker, vind ik. Ik denk, lat de gemeesheeren haar toestand wel ern stig zullen inzien." „Dus hebt gij als leek die verandering opge merkt Paul Armand hield een oogenblik het gelaat bedekt en ©en paar tranen vloeiden tusschen zijn vingers weg. Edmond werd bij die 'diepgevoelde smart zeer ontroerd. „Ik heb iets gezegd, wat u leed doet,:" zei bij, „ik veroorzaak u pijn." „Niet gij, mijn jonge vriend," antwoordde de millionair, „dat doen de omstandigheden', de wer kelijkheid. Ja, ik weet maar al te goed, dat het leven in gevaar is van mijn dochter, die ik bo ven alles ter wereld lief lieb, zon ler wie ik zelf niet zou kunnen leven. Marie is in gevaar, de doktoren hebben het gezegd, maar er bestaat1 ©en redmiddel voor haar en dat is het huwelijk." „Het huwelijk!" herhaalde de jonge man, onaan genaam getroffen, door die plotselinge wending voorzichtiger) spuitgast, den brandmeester en I pijpleider K., die deze besproeiing had te weeg: I gebracht. De h'eer O. wond zich hevig op, diende den brandmeester een paar opstoppers toe en ontnam hem, stevige sportman als Hij is. na een korte worsteling de straalpijp en gaf daarmede den brandmeester ©en zoo gevoelige tik op het hoofd, dat deze zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Alvorens aangifte te doen, wenschte dei Abiandmeester, die misschien zielf ook wel een: weinig nattigheid voelde, nog eenjgé dagen- op een verontschuldiging van den heer O., doch toen deze uitbleef, deed hij een klacht- met gevolg, dat de autobestuurder heden te recht stond ter zake mishandeling. De heer K. .als getuige gehoord, verklaar de, dat., het gebeurde meer ©en ongeluk danl een lolletje was. De bser O. was echter zoo vrij dit te betwij-' felen en had rpej. Kaag als getuige k décharge; meegebracht om deze m'eejning te versterken.. Ook de Officier toonde zich ontstemd over de behandeling, die de vendachte had onder-' gaan. Van een automobilist wordt de meestè activiteit ©n voorzichtigheid gevorderd en het gaat niet op, hem op een dergelijke wijzei int gevaar te brengen. De Officier kon zich dan' ook het optreden van den verdachte zeer goed indenken 'en vorderde ontslag van rechtsvervol ging i De Politierechter evenwel, hoewel aannemen de dat aanleiding was gegeven, meenjde echter toch, dat verdachte de maat had overschreden en veroordeelde hem tot een geringe gield- boede van f 5 of 5 dagen, welke boete onmid dellijk werd betaald, zooat dit incident weer van de baan is. Het vjifcl ni(Bft in goede aarde. De Tulpstraat te Alkmaar, waar nooit een tulp te zien is, was op Zondagmorgen 16 Sep tember het tooneel van een knokpartij tusschen zekeren Andr. Si. en den chauffeur Mol, waar-i bjj Andrtes de hardste klappen uiteelde, over winnaar werd en dientengevolge heden de ver dachte was, die tot f 20 boete of 20i dagen werd veroordeeld. Nieuwe Niwliorp 1Di.TIjS- 1 3—3" Dat rekensommetjes niet altijd opgfran, gttuigt de 33 uitslag, welke IX, uitspelenie tegen "N N. uit het vuur wist te sfleepen. Als voorbeeld liêne hot volgende: D. versloeg verleien week V.A F.'Ci. Alkmaar in Alkmaar met 53. V. daarentegen wist N.N. met g5 te kloppen. Ligt het -dus niet voor de hand, dat de wei lts t rijd N.NJD- T.S. in een D.-zege moest gaan eindigen- Edoch, het is anders uitgekomen en ontegenzeggelijk heeft D. meer scoringskansen gehad dan 'N.N., maar wat heb je daar tenslotte aan, als er geen doelpun ten uit geboren worden. Als verontschuldiging dient echter gezegd te wonden, dat- D. 2 inval lers telde en uit de voorhoede nog wel. Dat bleek een danige verzwakking Ce zijn. Daar kwam nog bij, dat geheel N. N. met Jen moed der wanhoop zich in den strijd wierp, wja.t ietwat deprimeerend op de onzen werkte. Enfin, laat 'ik hier niet verder over uitwijden. Over den wedstrijd! kart ik kort zijn. De aangewezen scheidsrfciihter was niet opgekomen, zoodat met goedvinden der bei de ploegen, W. Kos de leiding "op zich neemt. Het begin kenmerkt zich door wat heen en weer getrap met D. iets in de meerderheid. Door te lang talmen en krachtig ingrijpen der N.-backs gaan echter de eerste kansen om zeep. N. .loet het beter, en uit een voorzet van den linksbuiten, weet de rechtsbuiten met ,een ferm schot de score te openen. 10. D valt heftig aan, maar vkouwe Fort una is niet met ons. Toch weet tie links buiten nog voor de rust met 'een hand schot gelijk te maken. Na de thee hebben we het voordeel van den wind, zoodat algemeen eën overwinning verwacht werd. Weer is het echter 'N. dat 'de leiding neemt, .laar een als voorzet bedoelt schot precies in de hoek belandt 21. Nti is het onze beurt weer. Een hard laag schot van den links buiten zorgt er voor, dat de stand gelijk is. N. dient echter van rep'iiek en een oogenblikje later is het J5--2. Vijf minuten voor tijd weet de mid- voor voor den gelijkmaker te zorgen. Het einde breekt dan» aan met '3—3, een uitslag, waar D. tevreden mee mag wezen.De scheidsrechter leid de, gezien de moeilijke taak, die op hem rustte, goed. Volgende week Bergen udt. Aanpakken hoor. Van het begin tot -het einde. Afgesproken. H.S(V2 Dj-T-S- 3 1 3. De kleine D.tjes moesten voor de tweede maal naar Hoogwoud, waar ook nu geen scheidsrechter aanwezig w|as, zoodat een der Dl-supporters de leiding op zich heeft genomen. Na een kwartier tje tegen den sterken wind op spelend, Weet de mid voor te doelpunten, waarmee de rust ingaat. Na de thee scoort H.S.IV. op mooie wijze den gelijkmaker. Maar nu kom<?n de D.ftjes in Jen aanval en weten nog tiwielemaal te doel punten door haarmi Ivoor, zoodat deze wedstrijd met 31 gewonnen Iwterd. in het gesprek. „Ja," hernam Paul Armand, „een huwelijk zou Marie de rust hergeven, haar gelukkig en tevens gezond maken. Het arme kind lijdt aan twee kwalen. De eene heeft zij van haar lieve moeder en daarvan kan zij herstellen, Je andere is de kwaal van het hart, die door u onwtillens veroor zaakt werd. Het een met het ander zal haar vroegtijdig doen sterven, als gij u niet over haar kunt ontfermen." Duidelijker kon het niet. Edmond Labron was ten einde raad. Hij bleef bedremmeld zwijgen. „Mijn dierbaar kind," hernam zijn chef, „liet leven van mijn geliefde dochter, van mijn en gel, berust in uwe handen. Ik heb u het reek vroeger gezegd en ik herhaal hèt thans: Denk eens goed. na, ik heb u het compagnonschap aan geboden met de hand mijner dochter. Nu bied' ik u mijn geheel© fortuin aan, als gij mijn kind wilt redden. Dr3 jaloezie verergert het kwaad. Heb toch medelijden met haar. Kunt ge haar latien sterven, als zij met ©en weinig liefde te behouden is Blijft ge weigeren, "haar tot uw vrouw te nemen „O, mijnheer, als ge eens wist, hoe ge mij mar telt!" riep Edmond eindelijk vol opgewondenheid uit. „Ge moest ook eeniig medelijden met mij. hebben. Heb ik u vroeger niet open en eerlijk alles bekend? Heb ik de geheimen van mijip hart niet voor u blootgelegd Plaatselijk Nieuws - NOORDSCHARWOUDE. Onder nog giooter belangstelling dan de -vori ge maal, werd Zondag jl. in „Concordia" de thvee- de avond van den door „Het Kleine Tqpneel" uit geschreven tooneelwedst rijd gehouden., Opgevoerd werd „Marijke" romantisch tooneel- spel in vier bedrijven, naar het Duitsch bewerkt door P. Visser, door dq vereenigmg „Ormenio" van Anna Paulowna. Het geheel was in den stijl gehouden van de 2de helft der achttiende eeuw. Evenals de vorige maal, zullen wij ons ook nu onthouden van eenige' beooideeling. 'Wij willen er mede volstaan, te verklaren, dat het pubilek een hoogst genotvolle avond heeft doorgemaakt. - NOORDSCHARWOUDE. Voor de betrekking van gemeentewerkman in deze gemeente heb'ben zich 33 sollicitanten aan gemeld. - NOORDSCHARWOUDE. Voor de functie van secretaris-penningmeester bij den Noordscharwouder Polder, ontstaan door het als zoodanig bedanken van1 den Heer C. Brink man, hebben zich zeven sollicitanten aangemeld. - ZUIDSCHARWOUDE. Als notabelen bij de N.ed. Herv. Kerk zijn her kozen de h.h. C. Deugd en J. Schoenmaker Jnz. - BROEK OP LANGENDIJK. Tengevolge van den storm is de alhier thuisbe horende "motor „Maartje," schipper S. Kansen beladen met hout, in de houthaven te Amsterdam gezonken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het schip was niet verzekerd. - BROEK OP LANGENDIJK. De motor „Nieuwe Zorg" schipper K. v.d. Wel eveneens hier thuis behoorend, beladen met Ko mijnzaad, is tengevolge van den storm in de Park haven te Rotterdam gezonken. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Verzekering dekt de aangebrachte schaAe. - BROEK OP LANGENDIJK. Ds J. Drenth, Predikant bij de Chr. Gereform. Kerk alhier, heeft voor het beroep naar Baarn bedankt. Nieuwstijdingen GEWETENSGELD. Bij den inspecteur dier directe belastingen, te Rotterdam is ondier de letters N. N. een bedrag van f 250.000 ontvangen wiegens over vorige 'aren tie weinig betaalde belastingen' (gewetensgeld). DIE RAMP VAN DE „NOORDSTER". Het schip gelicht, slechts een lijkje gevonden. Visschers hebben in het vaarwater tusschen Terschelling en Harlingen "de in den nacht van Vrijdag op Zaterdag gezonken tjalk „Noordster" gelicht. In de kajuit vond men alleen het lijkje van het jongste kind vapi 6 a 7 (jveken. De lijken vair schipper J. Verstegen en zijn vrouw en nege andere kinderen werden niet gevonden. ONWEER Zaterdagavond is te Stroobos (Fr.) de bliksem ingeslagen in de woning van G. van der Zaag, die bijna geheel is verwoest. De vrouw en drie kin doren werden tegen den groud^geslagen, ctoch (wer den niet gedeerd. Brand is niet ontstaan. AUTOBUS OVER DEN KOP GESLAGEN. Verblind door de verlichting van een tege moetkomende auto is Zaterdagavond omstreeks half zes de bestuurder van een bus der Zuid- Hol!. Autobus Mij., komende van Rotterdam, nabij de Zwet door de langs den weg staande schutting gereden en over den kop geslagen. De 20 passagiers bekwamen geen „letsel, de cchauffeur is 'licht gewond. WEDEROM BRAND IN DE ZAAN- l STREEK. Zaterdagavond tegen 7 uur werd brand ont dekt in den houtzaagmolen „Het Hiederskind" staande in het Wjestzijderveld tusschen Wor mervee r en Zaandijk. Aangewakkerd door den feilen wind deelde het vuur zich in eien ommezien mede; aan d'en' molen zelf, diie als een toorts 'den geh'eelat polder Westzaan verlichtte. f De brandweer van Zaandijk, die slechts met schuiten den eenzaam in het veld staande molen kon bereiken, vermocht niets tegen de vlam men uit te richten. Even over halfacht zakte het molenlijf in elkaar, zonder dat de wiekela' hadden gedraaid. Daarnji bleef het nog onge veer anderhalf uur met ongekende felheid bran den, totdat het vuur uit gebrek aan voedisel doofde. Slechts die houdloodsen, die ^achter den wind lagen, bleven gespaard. j -Door den vonekienregew geraakte een hooi- beg in brand, die echter met -eenige emmers; water kon worden gabluscht. anolen ..Hiet Herderskind" is in 1694 als papiermalen gebouwd en behoorde al een 'ange reieks van jaren aan de bekende papier- makersfawilie Honigh, in 1856 wiard ie firma Donker en Zn. (latier N.V. P. Donker) eigena res en veranderde de molen in een houtzaag molen. Destijds stondien drie herders i;n deze omgeving, namelijk d(e papiermolen „do Her der", die in 1841 wiard gesloopt, en in eigen dom toebehoordie aan J. en K. Breed. De papiermolen „dia Herderin" werd in 1850 ge sloopt en behoorde aan de heeren Blauw en Drie!: en dan d(e papiermolen .„het Herders kind". De thans verbrande molen was gedurende; een aantal jariem, tot voor enkele maanden, bewoond door de familie Bakker. Verzekering dekt de schade. EEN BBUITENKANSJE VOOR DE EERLIJKE VINDSTER. Voor de arme naaister, die dezer dagen, :n de kerk van die Madeleine ©en paarlen halsj snoer vond, daar door een Em|gelsche dame. lady Owen, verlonen, is deze vondst een bui tenkansje. Zij krijgt n.l. 70.000 franjes van de, verzekeringsmaatschappij, die het kleinoot voor 700.000 francs verzekerd had en lady Owen zal haar aan werk helpen. 1 Uit de Hoofdstad EEN MILITAIR VLIEGTUIG IN HET OOS TERPARK GELAND. GEEN PERSOONLIJKE ONGELUKKEN 1 Maandagmorgen even elf uur, heeft het militaire vliegtuig 526 een noodlanding gemaakt op een terreintje tusschen het Oosterpark en de Maurits- 'kade. De vliegers kwamen er zonder letsel af, het toestel is beschadigd. Het verhaal van den bestuurder. Het vliegtuig was bemand met den sergeant vlieger "Postma, bestuurder, en den sergeant-vlie ger Roest Crollius. „Wij waren," zoo vertelde de heer Postma, „vanochtend te Scx^terberg opgestegen, om eeti verkenningsoefening te houden tusschen Weesp en Amsterdam. Het weer was zeer ongunstig. De wol ken hingen laag en wij zaten in een dichte bank, zoodat van de aarde niets te zien was. Heitf bleek ons, dat de hoogtemeter niet werkte, zoodat wij niet konden constateeren, op welke hoogte wij ons \bevonden. W'ij daalden daarom beneden Jé wolken en zagen dat wij op ongeveer 300 M. vlogen bo ven Amsterdam en wel boven den Dam. Dat zon geen verontrustende ontdekking zijn geweest, maar op datzelfde oogenblik weigerde de motor. „Er was geen beweging in te krijgen en het eenige wat er op zat was te dalen. Ik? ken Amster dam en reeknde vlug uit, dat de beste plaats oni te landen in verband met de hoogte en de plaats waar wij ons bevonden, was het Oosterpark of het water Ik koos het Oosterpark, omdat ik? wist dat daar een groot veld was, dat wij nog wel kon den bereiken in zweefvlucht. „Wij zweefden over de Muiderpoort (de poort zelf) 'en vandaar over de stallen van de Amstel- brouwerij in de richting van het speelterrein. 1 „Toen wij boven de stallen waren, was de hoog te nog ezer gering. Wij raakten een antemmepaal, welke op het gebouw stond. De paal knapte af! Misschien hadden wij het speelterrein nog kunnen bereiken, maar daar het vol spelende kinderen was was het onmogelijk daar een landing te doen, want dan zou zij kinderlevens hebben geëischt. „Over het. speelterrein te zweven was ook niet meer mogelijk, daar wij te laag zaten om nog over de boomen te kunnen komen. De eenige mogelijk heid was dus voor het speelterrein het toestel neer te zetten. Dat is gelukt en wij zijn er tenslot te goed afgekomen." 1 DE SIRENE IN ARTIS. Sinds Juli. is Artis in het bezit van -een zeekoe; maar, hoe zeldzaam zoo'n dier ook is, dit weid tot nog toe geheim gehouden, want' het beestje het het publiek kon ontvangen, en... men wilde had nog geen eigien woning, (zooals nu!) waarin ook liever even afwachten hoe ihet de reis be komen was. Tijdelijk moest de zeekoe genoegen nemen met 'den kindervijver van de nijlpaarden, en daar sloeg men dag en nacht haar gezondheidstoestand gade. Want de zeekoe is een moeilijke passagier en stelt eisclien aan haar huisbaas. Buiten het water kan zij niet leven, en als de temperatuur van het water daalt tot op 30 gr. F. wat toch nog een normale kamertemperatuur Is voor een meusch, gaat zij dood, en indien de lucht, die zij inademt niet warm en vochtjig te- geijk is, houdt zij het ook niet lang uit!. Want al leeft de zeekoe in het water, zij is een zoogdier rnet longen en haalt adem door neus gaten, die zij om ide zooveel minuten boven watt* uitstrekt, om ze bij onderduiken weer gauw her metisch te sluiten. Voorts is zij planteneter, en vandaar de naam „zeekoe", welke al deze eigen schappen, water-, zoog- vin plantenetend dier in één woord aanduidt. Trouwens snuit en lippen kunnen iemand even herinneren aan een kalf, maar 't lijkt mij toch ook geenszins uitigesloten, dat een ander er met evenveel recht een varkens- of een hondensnuit in ziet. Oude zeevaarders schijnen de zeekoetjes zelfs voor meerminnen te hebben aangezien, hetgeen zic-h overigens min of meer laat verklaren uit het zoogdier zijn van deze pseudo-vlsschen, en het feit, dat Je in den loop der jaren in vinnen ver anderde voorste ledematen nog een beweeglijken elleboog en pols bezitten, welke de zeekoe in staat stellen, voedsel met le handen naar den mond te brengen, en haar kleine zeekoetjes lief derijk mee aan le borst te drukken. De zeekoe dan is een lastige passagier en daar om is het eigenlijk tot nog toe slechts eenmaal gelukt dergelijke dieren uit de tropen, waar zij leven, heelhuids en gezond over te brengen naar Europa. Dit eene geval betrof dieren, die twaalf jaar in den zoölogischen tuin te Hamburg den oorlog over in het leven bleven en ten slotte nog slechts door een ongelukkig toeval (het on klaar worden van het verwiarmihgsapparaat) om kwamen. „Onze" zeekoe is goed overgekomen van de lxiven-Amazone naar Amsterdam; eerst dreef zij in een met water gevuld vlet je de rivier af; toen logeerdé1 zij in een vijver, om ten slotte, dank zij de goede zorgen van een machinist, die haar bad op temperatuur wist te houden, met een Neder- lamdsche boot den Oceaan over te steken. (Het' beest leerde dan ook intusschen onze taal ver staan en luistert naar den naam „Pietje"! Een enkele huidschram getuigt nog en of schoon zeer weinig vatbaar voor infectie, plegen de wanden van de zeekoe uiterst langzaam te ge nezen van zijn verre reizen, maar verder is zij zoo gezond als een visch in het water. Vroolijk zwemt zij rond in haar w;arme weit je" en graast den heelert dag door, want op het wiater van haar eigen nieuw zwembad drijven ad maar bladen kool, lof, andijvie of selderi, welke zij met haar bovenlip die qua grijporgaan doet denken aan een inseotenkaak van liet water tipt. Omdat het een uiterst merkwaardig, zeldzaam, bijna van onzen aardbodem verdwenen diergroep betreft, heeft dr. Sunier n.l. een verblijf inge richt voor de zeekoe .die eigenlijk geen zee-, maar een zoetwaterkoe is en geen koe maar een stier dat in alle opzichten rekening houdt met zijn verlangens. „In Thuys van Tseewijf' staat boven de deur te lezen, die toegang 'geeft tot deze agrarische broeikas als reminisoens aan de zeemansver halen over de zeewijven, de sirenen. Binnen in staat op een der muren rechts, naam en herkomst van het dier te lezen, en links toe vallig in juist duizend letters iets omtrent de familie van dezen hieuwen 'heer iets, wat ons, Nederlanders toch altijd bijzonder 'pleegt te inte resseeren - en omtrent zijn levenswijze. („Hdbl.")

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 2