Radio-Omroep Radio-Centrale HARïTllT, Oudkarspel A 117 EERSTE PROGRAMMA. Woensdag 28 November. 11.20 Daventry. 12.30—2.00 Lunchmuziek A.V.R.O. 2.30—3.00 Leerbewerkingscursus 3.004.00 Maai het zelf. 4.00 Concert Daventry. 5.456.15 Landbouwhalfuurtje. 6.157.15 Dinermuziek 7.157.45 G ezondheijshalfuurt je 8*058.35 Lezing over Sport. 8.35 Italiaansch Opera-concert. Hierna gramofoonplaten. Dopdlerilag 29 Novetmber. 11.20 Daventry. 12.302.00 Lunchmuziek A.V.B,.Oj 4.004.30 Ned. Ver. v. Huisvroulw©n-lezingj '4.50 Concert Daventry. 5.307.15 Vooravondconoèrt. 7.157.45 Emgelsche les. 8.15 Aansluiting concertgebouw. Daarna opvoering van „Een Gouden Bruiloft" Blijspel in 1 bedrijf Vrijdag 30 November. 11.20 Davcutry. 12.302.00 Lunchmuziek A.V.R.O) 3.20 Concert Daventry. 5.306.30 Pianorecital. 6.307.15 Voor avondconcert. 7.157.45 Söhippersles 8.05—8.50 Kamermuziek. 8.509.35 Nutslezing. 9.35 Voortzetting concert. Zaterdag, 1 December. 11.20 Daventry. 12.302.00 Lunchmuziek A.V.R.O., 2.0003.30 Aaunsl. Tusohinski-Theater. 4.005.00 Italiaansche les. 5.005.50 Erausche les. 5.506.50 Vooravondconcert. 6.507.40 Duitsche les. 8.00 V.A.R.A.-uitzending. Het Utrechtsdh Stede, lijk orkest. Daarna filmmuziek. TWEEDE PROGRAMMA. Huïaen. Woensdag 28 November- 12.30—1.45 Middagconcert N O.R.V^ 5.006.00 Ziekenuurtje. 6.307.00 Fransche les 8.00 Uitzending uit Assen Donderdag 29 November. 12.301.45 Mididagooncert N.C.R.Vj 2.00—2.30 Schooluitzending 7.008.00 Lessen. 8.00 Uitzending Luthersche kerk- Deventer. Vrijldlag '30 November. 12.301.30 Lunchmuziek K.RiO. 3.004.00 Vrouwenuurtje 4 006.45 Concert N C R~V.. 700—7.30 Paedagogïe K*.R,0. 7.3010.00 Concert en lezing VPRO'. Zaterdag 1 Diedember. 12.301.30 Lunchmuziek K.R.Q. 3.004.00 Kinderuurtje 5.306.50 Gramofoonplaten 6.507.00 Katholieke berichten 7 00—7.30 Engelsche les N Dl O. 7 308.00 Knipcursus 800—8.20 Spreker KR,.O. 8 20 Concertavond in Nieuwendam Eerste Langedijker Radio-Centrale D. Schuitemaker Jr., - Noordscharwoude EERSTE PROGRAMMA. Woensdag 28 November- 1U.0010.15 Morgenwijding. 11.20—2.00 Lunchmuziek. 2.303.00 Leer bewerking. 3.004.00 Maak het zelf 5456.15 Landbouwhalfuurtjebijen. 6157.15 Diuermuziek. 7157.45 Gezondheidshadfuurtje 8.058.35 Lezing over Sport. 8.35 Italiaansch Opera-concert. Hierna gramofoonplaten. Donderdag 29 November. 10.0010.15 Morgenwijding. „Mij?" stamelde Johanna. „"Nietfc! Ik ben alleen geroerd van dat onverwachte nieuws. Nog kan ik mijn eigen ooren niet vertrouwen. Lucie zou het kind wezen van die Johanna Portier? Is 't wed mogelijk? Hoe weet gij dat? Hebt gij bewijzen." „Een authenthiek, een onwederleghaax bewijs- „Hebt ge dat bij u?" „Ja." „Laat liet mij zien. Dadelijk!" „Hier is 'tEdmond reikte het haar over. '"Met begeèrige oogen las Johanna, wat zij zag. Op haar bleek gelaat kwam een onbeschrijfelijke uitdrukking, „ZijZij is mijn kind!" dacht ze. „O, 'ik heb het altijd gevoeld. Daarom heb ik haar van't eer ste oogenblik af zoo lief gehad, meer dan mijn eigen leven! En ik kan niets doen, niets zeggen, ik moet zwijgen, zonder haar te redden „Welnu, zijt ge overtuigd?" vroeg Êdmond. „Ja," antwoordde Johanna, terwijl blijdschap en smart in haar binnenste streden om den voor rang. „Lucie is werkelijk de dochter van Johan na Portier, van de veroordeelde vrouw. Maar is 't haar te wijten, als haar moeder een misdaad beging? Moet zij boeten voor 't geen een ander deed? 't Ware edel en giroot (haar de Rand te rei ken. 'tWare wreed haar te verlaten!" „Haar de hand reiken!" riep Edmond. „God is mijn getuige, hoe gaarne "ik dat deed, maar het mag niet!" „Waarom niet?" vroeg Johanna bevend. „Haar moeder heeft mijn vader vermoord. Be ll.202.20 Lunchmuziek. 4.004.30 Huis vrouiwenhalf uurtje. 5^307.15 Vooravondconoèrt. 7157.45 Engelsche les. 8J5 Concertgeb. A'dam. Radio-tooneel. Vrijldiag; 30 November. 10.0010.15 Morgenwijding. 11.202.20 Lunchmuziek. 5.306.00 Pianorecital. 6007.15 Vooravondconcert. 7,157.45 Schippersles 8.058.50 Kamermuziek. 8.509.35 Nutslezing. 9.35 Voortzetting concert. Hierna gramofoonplaten. Zaterdag 1 December- 10.0010.15 Morgenwijding. 12.302.00 Lunchmuziek. 2.004.00 Tuschinsky-muziek. 4.006.00 Lessen. 6*006.45 Vooravonidoonoert. 6 457.45 Lessen. 8.10 V.AJ1.A. Utr. Sted. Orkoest Hierna Cinema Royal TWEEDE PROGRAMMA. Huizen. Woeusdlag 28 November. 12.301.45 Middagconcert "N.C.R.V) 5.006.00 Ziekenuurtje. 8 307.30 Lessen 8.00 Uitzending uit Assen Donderdag 29 November. 12.301.45 Mididagooncert N.C.R.V! 2.002.30 Schooluitzending 7 008.00 Lessen. 8.00 Uitzending Luthersche kerk. Deventer. Vrijldag 30 November- 12.301.30 Lunchmuziek K.RX}. 3.004.00 Vrouweuuurtje 4 006.45 Concert N C.R-V.' 700—7.30 Paedagogie 'KR; O. 7.3010.00 Concert en lezing V P.R.O. Zaterdag 1 December. 12.301.30 Lunchmuziek K.R.O. 3.004.00 Kiuderuurtje 5.306.50 Gramofoonplaten 7 008.20 Cursussen 8 20 Concertavond in Nieuwendam Rechtzaken VOOR EiEN KANTONRECHTER. Een >djLe de partij aan zijn broiekf kreeg Het belangrijke proces tegen den amateur hen geaar C. W. te ie Rijp, die zonder vergunning in een fortsloot had gevischt, wierd heden voort gezet met het verhoor Van den verbalisant^ Til- stra. Na. deze verklaring, wiaarop niets Viel af te dingen, wend verdachte ondanks die kunstige wijze, waarop 'hij met allerlei wetsartikelen smeet., schuldig bevonden en tot f4 boete Af 4 dagen veroordeeld, terwijl zijn vischtuig verbeurd werd verklaard. 'Owk veel koude drukte om niets' Voorts werd verier behandeld het zaakje tegen den heer E. G„ kapper te Haarlem, die met zijn automobiel het vendronkenooni had bereden en zich had beroepen op een inzittende ingezetene van Alkmaar, die hem in dén waan had ge bracht, dat hij zijn rit ongestoord had kunnen voortzetten. Maar diens verklaring kon den ver dachte geen verlichting geven, zooiat ook hier veroordeeling, en wel tot f6 boete of 6[ dagen werd gevorderd. De veldwachter mag zich wel pi-epareeren- Op 9 September verbaliseerde ie gemeente veldwachter K. Sloten van Koedijk een motor rijder, die een snelheid van 45 kilometer ontwik kede, terwijl slechts 28 is geoorloofd. De over treder, de lieer A. Z., een onderwijzer uit Am sterdam, stond heden in persoon terecht, eu ont wikkelde een rekenkundige verdediging, boven dien nog geteekend door een situatietekening., die de aanwezigen den schrik om het hart deed) slaan. Ambtenaar noch kantonrechter durfden na dit wiskundig betoog de zaak zonder verder on derzoek voort zetten en derhalve Iwterd de zaak aangehouden tot 30 November teneinde alsnog den verbalisant te hooren. Mestend: na den maaltijd.*, of late haver, die ook nog op kam komen* De heer L. W. W., een ingezetene uit Zaan-1 grijpt ge dat?" „Ja, 't zou vreeselijk weizen als het waar was. Maar is het dat? Hebt ge mij zelf niet eens ge zegd, dat ge de moeder voor onschuldig hieldt „Maar twijfel is geen zekerheid en mijn mee- ning is geen bewijs. Als ik Johanna Fortier zag, zou ik haar toeroepen: „De menschelijke gerech tigheid is niet onfeilbaar, uw vonnis werd uitge sproken, en niettemin bestaat de kans, dat ge onschuldig zijt. Bewijs mij die onschuld, geef licht in de duisternis en Lk wil uwe zaak totf de mijne maken, ik wil mijn leven wijden om u in uw eer 'te herstellen. Dat wil ik boven alles doen om uw dochter, die ik heb leeren beminnen Gedurende den loop van het geding moet Johanna Fortier gezegd hebben, dat zij van den opzichter Ernst Garaud een brief in handen heeft gehad, die bewijzen kon, dat hij alleen de misdadiger was." Die brief moet te berdie komen, hoe dan ook. Johanna zou mij misschien de richting kun nen aangeven, waarin ik te zoeken heb, waarin ik hte spoor zou kunnen vinden van dien Ernst Garaud, die misschien onder valscbe vlag geluk en rijkdom heeft behaald. Zoodra ik hem eenmaal heb, gelukt het mij allicht hem de bewijzen voor de onschuld dier vrouw te ontrukken. Maar zoo lang dat niet gebeurd is, moet ik blijven twijfelen en die twijfel verbiedt mij, de dochter dier ver oordeelde tot mijne vrouw te nemen!" O, het zweefde Johanna reeds op de lippen: „Maar ik zelf ben .Johanna Eortier) die gij zoekt." i Het verstand gebood haar nochtans het zwijgen. dam, -had op 19 Aug. te Bergen in, ide "Breielaan, bij het uitwijken voor fietsers, met. zijn splinter-, niepw'e auto èen Jan plezier, eigendom en be-' stuurd door den huurkoetsier J K, uit Alk": maar, lichtelijk aangereden. Schade Wend niet geconstateerd, doch eenigen tijd later ontving de automobilist van den koet sier een brief, waarin werd gereclameerd f 40 van aan het rijtuig toegebrachte schade. De heer W toonde zich niet bereid |diit bedrag t|e voldoen, omdat hem dit veel te hoog voorkwam, waarop aangifte volgde en de 'heer W„ heden tereóht stond. Deze erkende de aanrijding omonlwonden, doch was van meeding, dat geen noemenswaardige schade was toegebracht. Hij had den koetsier den zelfden dag nog. met het rijtuig passagiers zien rijden. Voor een kleine schadeloosstelling zou hij mis schien nog te vinden zijn geweest. De koetsier deelde daarentegen mede, dat zijn rijtuig denzelfden avond te Alkmaar, door een agent, nummer 3, buiten dienst ;was gestoeld. De geheele vooras was ontwricht en het rijden werd gevaarlijk geacht. Agent nummer 3 werd op geroepen ,maar verklaarde van de geheele zaak niets af te weten. Daarop werd de zaak 14 da-i gen aangehouden. Het .wachten is nu öp Mil agent, die Zondag 19 Augustus, des avonds half zeven op de Voojmeer dienst deed bij ck» Alk maar Packet. Piepers rooien ging voor/ De 46 jarige koopman en ai/beider W. B. te Koedijk, had zich een strafvervolging op den hals gehaald, door op 24 Sept. niet als, getuige te verschijnen in een Politierechterszaak, zon der eeriige wettige reden. D|e kwestie was dat Willem er op uit moest om aardappelen te rooien, en hij deze loonende bezigheid hooger had ge steld Jan het schrale getuigengeld. Bovendien had een buurman hem gealviseerd dat hij gerust thuis kon blijven. Dat men echter met, het aan vaarden van dergelijke voorlichting voorzichtig moet zijn, werd Willem duidelijk gemaakt door de f8 boete of 8 dagen, die hem werd opgelegd. Daar zaten 7 kikkertjes al in een 'boerensloot Als het werkelijk 7 kikkers waren geweest, die op 9 October door den visscher én metselaar Jb. O. te Schermerhorn in een zak met zijn roei bootje had vervoerd, dan was hij vrijuit gegaan, daar de wet 10 of minder kikkers heeftl toege staan Doch toen rijksveldwachter Tjlstra 'de zak, waarin die kikkers waren opgeborgen, omkeerde, bleek het dat er 15, althans meer dan 10 spongers present waren. Procesverbaal werd dus opgemaakt en de wel gedane, blozende en zeer spraakzame 66-jarige metselaar en kikkerjager, stond thans terecht. Hij weuschte zich echter niet als leverancier van kikkerbilletjes aan te dienen en ontwikkelde ook nog bezwaren tegen de juistheid van de plaats der overtreding, doch de ijlings ontboden rijks veldwachter Tilstra sloeg hem al die wapens uit de hand en werd de goede man veroordeeld; tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. Gevaarlijke njeuwhgiterigheid. De metaalbewerker Jb, B. te Alkmaar legde in den avond van 14 October een intense nieuwsgie righeid aan den dag in een vechtpartijtje. Hij werd zoo geboeid door dit opvoedend schouw spel, dat hif geen acht sloeg op bet( bevel van de politie om zich te verwijderen,. Toen hem zulks nog wat duidelijker werd gemaakt, ont stak hij in toom en wefd zijn overbrenging noo- dig geoordeeld. Voorts stond hjj heden terecht en werd tot f 5 boete of 5 idagen veroordeeld. Faisant met stukgeschoten pooten/ De 26-jarige arbeider Joh. O. te 'Castrieum, stond terecht op grond van het feit, dat, hij op 2 October zijn hond, die bezig was wild) op te sporen op het terrein der Provincie "Duin ên Bosch te Bakkum, niet behoorlijk had terugge roepen, hetgeen was geconstateerd door den jacht opziener Lieftinck. Verdachte beweerde wel degelijk zijn hond te hebben teruggeroepen. Deze zat een faisant, met door verdachte stuk geschoten pootten, na en was daarbij op den grond der provincie terecht ge komen. Hij had toeu hard geschreeuwd. Heer hond en hij begreep niet, dat Lieftinck zulks niet, had gehoord. Die moest dan wel doof zijn: ge weest. v Aangehouden tot a s. wéék, teneinde zich om trent Lieftiuk's gehoorscherptie te oontroleeren Wat zou hier haar bekentenis hebben gebaat Den brief, waarvan Edmond gespreken had, hield zij voor verbrand. Wat er van Ernst Garaud ge worden mocht zijn, zoo hij werkelijk nog in le ven was, dat wist ze niet Gestteld, dat hij onge deerd uit de brandende fabriek van Alfortvtlle gevlucht was, kou hij dan in dat lange tijdsver loop niet gestorven zijn? Zij kon biets anders doen, dan uitroepen„Ik ben onschuldig!" en zoowel heden als op den dag van haar vbnnSs, was alle schijn tegen haar, „Arme Lucie!" sprak zij overluid „de schande uwer modder doemt ook u tot de ellende. Vandaag verlaten, zal zij morgen vergeten zijn. O, ik doe u geen verwijt, mijlnheer Edmond, ik begrijp zeer goed, dat ge uw oribe- vlekten naam niet kunt verbinden met een ant eerden naam. Ik vraag alleen, hoe de wereld het geheim zou kunnen ontdekken?" „O, de menschen, idie een verbintenis shin Lucie met mij met leede oogen zonden aanzien ik heb hier bepaaldelijk den millionair Armand en diens dochter Marie op het oog ze zouden alles spoedig genoeg wereldkundig gemaakt hebben. De eerstgenoemde heeft mij daar reeds mede ge dreigd." j „En hij zou woord houden. Die man wil, heel natuurlijk, het leven van zijn kind zien te ver I lengen en zoo hem dit niet gelukken kon, zou hij I uit .wraak de dochter van Johanna Fortier zien I te vernietigen. Maar waarom hebt ge mij eigen- lijk hierheen gevoerd? Geschiedde dat, om mij I op te dragen aan Lucie te zeggen, liat zij voortlaan Wij vreezen echter dat Lieftinck wel doof zal blijven Duidelijke vexkeersteekeuen noodzakelijk' De chauffeur K. K., besturend eeen vrachtauto van den houthandel Bierdrager aan '"den Helder- schen weg ,reed 15 October eensklaps en zohder eenig signaal of waarneembaar verkeersteeken te geven, eensklaps het erf van de ziohj aldaar bevindende automobielreparatie-inrichting op, met gevolg dat de heer A. Zeeman van Gudorp, die op de fiets aohter de auto aanreed, bijna in aan- ding kwam. Zeeman onderhield daarover dien non chalante n chauffeur, doch werd zoo weinig .wel willend bejegend, dat hij besloot aangifte te doen en zulks met het resultaat,, dat K. tot 'f12 boete of 12 dagen werd verantwoord. Rij- eu nummebeiwijs absent De arbeider J K. te Schermerhorn, die ook zoo'n beetje scharrelen gaat in tweedehands mo torrijwielen, was zelf die edel© rijkunst nog niet machtig, en bezig zich te oefenen, toen hem door de politie naar zijn rij- en nummerbewijs werd: gevraagd. Daar hij deze documenten niet kon toonen e nhij ook te voren reeds was gewaar-1 schuwd, werden hem twee oproepingen uitge reikt eu volgde heden een veroordeeling tot 2 maal f 4 boete of 2 maal 4 dagen. flet eji wil nu wijzer zijn (tan id|e> Hen Hoewel de hoogwijze heerren, die de motor- en rijwielwet tamelijk onbenullig en onvolledig heb ben samengeflanst, absoluut geen aandacht heeft geschonken aan het rijwiel, dat hoewel niet voor meer dan 1 persoon ingerioht, toch als zoodanig gebruikt wordt, hebben eanige zorgzame gemeen ten, waaronder natuurlijk Alkmaar, (die de ver ordeningen bij mudden gelijk fabriceert, een be paling gemaakt, waarbij zulks verboden is. Gevolg natuurlijk een janboel in de wetgeving, die niet nalaat verwarring te slichten. Als slacht offer daarvan verscheen de chauffeur der Ai F, C. Hessel F., kortelings wonende te Alkmaar, die op 4 November in het Kennemer park; was veroordeeld, omdat hij op zijn rijwiel zijn* zoon tje vervoèrde, terwijl dit rijwiel voor dat, vervoer niet was ingericht. De man stond paf over 'deze bekeuring, daar hij komt uit een gemeente, waar deze verordening niet bestaat/ Een veroordeeling kon niet uitblijven, doch de straf werd gesteld bp slechts f 1.50 boete of 1 d. Moeten konden gesteld wK»rd|eln boven Hoogbejaarde menschen De 76-jarige brandstofhandelaar K K- te Z,uid- scharwoude had zich strafrechterlijk te verant woorden omdat hij zonder vergunning zich 'had bevonden op een door zijd holuden. getrokken brand' stoffenkar. Waarom vraag je geen toestemming aan den burgemeester, vroeg de kantonrechter den ouden man, uit het antwoord bleek, dat de burgemeester Jhr. v. Spongier, niet genegen is deze toestem ming te verleenen. De kantonrechter releveerde, dat verdachte van die beslissing in hooger be roep kan komen bij Gdadeputeerde Staten eh ver baasde er zich over, dat genoemde burgemeester meer op heeft met trekhondjes, dan met hoogbe jaarde menschen. Zijn eigen meening in deze zaak demonstreerde hij voorts, door zijn vonnis, waarbij hij den verdachte heenzond zonder hem te straffen. Tegen het noodlot valt niet te vechten" De tuinman X). L. en de chauffeur C. J, M. kwamen onlangs op 'n avond tot de ontdekking, dat het licht van de vrachtauto, waarmede zij de Handelskade te Alkmaar bereden, rare kun sten deed eu ten slotte geheel dienst weigerde, zoodat werd verondersteld, 'dat kortsluiting was opgetreden. Teneinde het gebrek te verhelpen, Teneinde het gebrek te verhelpen, werd nog voortgereden tot de nabij zijnde straatlantaarn, wat ook voor 't verkeer veiliger was. Intusschen werd echter door een agent procesverbaal opgemaakt. Deze actie had echter geen succes, daar amb tenaar zoowel als kantonrechter eenstemmig oor deelden, dat hier overmacht in 't spel was, en de terechtstaande tuinder van alle rechtsvervol ging moest worden ontslagen. Pironkjuwieejl van de zwarte lijst gjetapfc De heer H. H., oaféhouder te Alkmaar, had aan een klant, die ©enige malen zijh café bezocht, consumptie verstrekt, terwijl later bleek, dat deze graantjespikker was geplaatst op de beruchte zwarte lijst, aangelegd voor personen, aan wien geen drank mag worden verstrekt. De heer H. beriep zich op zijn onbekendheid met den man, wa tgeen beletsel bleek om hem tot> f2 boete of 2 dagen te veroordeelen. a,an har emoeder alleen met een gevoel van haat en afkeer zou hebben te denken?" „Neen, ik wou u vragen, "Lucie aan 't verstand' te brengen, dat mijn eer mij gebiedt haar Re ver laten." ,Maar meent ge dan, idat ik 't Lucie zou moe ten ontdekken, welk bloed haar door de acteren vloeit? .Dat ik haar niet alleen zou moetjen zeg-1 gen: „Ge zijt verstooten!" maar t|evens: „Uw kaam is de naam van een moordenares!" O, dat nooit, mijnheer Edmond" „Maar Lucie mag zelfs geen zjw'eem van hoop behouden, omdat alsdan de ■werkelijkheid haar later dubbel hard zou vallen om te dragen „De gewaande moeder Mina voelde dat zij zich onmogelijk langer goed kon houden en zon der Edmond eenig antwoord te geven, spoedde zij zich naar de deur. Moeder Mina!" riep de jonkman, die haar naijlde eu hare hand greep. Zij trok haar hand terug: „Vaarwel, mijnheer Labron!" bracht zij met moeite uit] en ontvlood Edmons bijzijn. „Arme Lucie!" klaagde Edmond. „Mijn tee- !der geliefde. Waarom 'ook moest gij de dochter van die Johanna Fortier wezen?" Lang zat hij in stilte üe .weenen Toehf stond' hij eensklaps op, nam het papier van de)Jtafel, vouwde het dicht, stak hetj bij zich en reed naar het prachtige hotel van Paul Armand.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 4