li BI 10 Ei lfERI 4 I Dinsdi Kont en bondig enthousiasme bij bun volgelingen inspireerden.. Ons Modepraatje toreador. „Laat Gevri Do< Kerk Maan in d< verhu gendt 70 v 't Not BOBS Rotai telkei café te F: baar mng, bergi tend H.A., legen de H gendi makk Te tiën i Te de li wen In Heer S krijg! V/ DEC KOO 1 G1 E(EC®MBER|MAANDf Alle groote leiders hadden succes omdat zij Zoo is het ook in zaken Ieder man, die een leider \Venscht te zijn, moet minstens drie goodwills bezitten, de good will zijner klapten, van zijn bankier en van zijn employe's. 't Laatste stukje van den jaarkring, Zet mu in. Een schoone tijd, Van geneugten, echt gezellig Em vooral van huislijkheid 's Zomers, in de mooie dagen Menigeen vliedt eigen haard, Dwaalt door diehtbebloem.de velden Door het bosch en in den gaarl, Maar als 't winter is daarbuiten Sneeuwjacht zweept en kou verstijft, Wie niet buitenshuis moet wezen. Zorgt wel dat hij binnen blijft Avonden zijn dan gezellig Kou deert niet a.an warmen haard, Die eerst dan toch blijkt het plekje, Allen zeker 't meeste waard, En de feesten! Eerst Sint Niklaas, Nog door oud en jong verbeid. Door de kleinen, die gelooven Dat hij over daken rijdt, Door de grooten, die beweren, Dat de Sint niet meer bestaat, Maar wier hart toch blij gaat poopTen Als de bel zoo luide gaat, Dan het kerstfeest, dan de wis'ling Van het oude en 't nieuwe jaai. En vaeantie voor de kleuters Wat al pret toch bij elkaar! Wintermaand, wees hart'lijk welkom Schoon veel ongemak gij biedt. Moog' bij al uw feesten klinken Veler blij en vroolijk lied! Mogen allen lustig deelen In uw vreugden groot en klein. Mogen arm en rijk ervaren Wat het is: gelukkig zijn! FOBEST. UIT EN VOOR DiE ZAKENWERELD' We putten meer voordeel uit de kritiek onzer vijanden .dan uit het gevlei onzer vrienden. Persoonlijkheid i? een groot actief voor den zakenman. Fr zijn echter twee soorten persoon lijkheid, de aangename en de onaangename. DOOR, DE WAS VAN DE WAAL IS DE BENEDENSTAD) VAN NIJMEGEN OVERSTROOMD I I (Een kijkje op het overstroomde deel der stad. Men moot den dag niet voor den avond prijzen Juist, maar ook niet weeklagen vóór de dag om is en wanneer de ochtendpost geen enkele order brengt, altijd denken: „De dag begint pas." Niemand mag een kw.aad gerucht of een slecht oordeel omtrent zijn medemenschen klakkeloos aannemen. DE, RAMP VAN DE SALENTO Een bange nacht hebben de opvarenden van het nabij Ij muiden gestrandde stoomschip Salento doorgebracht, wachtende op hulp, welke echter niet geboden kon worden. De Genie had schijn- werpers ter beschikking gesteld om 'de plaats van het wrak té belichtten. Bewaar een ideeënboek in uw bureau. Schrijf daarin ideeën op zoodra ze u te binnen schieten. Lees het boek dikwijls door Het zal u voordeel De wegen naar het succes ziju vele en verschil- Pnde. Het doe] moet alleen zijn daar te komen De vrouw van den toreador. „.Laat ons onze ruzie maar vergeten voor liet oogen'blik, Pedro, want het is je tijd om den stier te gaan be vechten' geschiedt door een zwart emaille gespHet der rie toiletje heeft aan den hals iets zeer aparts. De corsage verloopt in twee banen die zich van voren kruisen en waarvan een over de linker schouder heen valt als sjerp, Deze sjerp zou men ook flink lang kunnen maken zbodat men haar een keer om den hals kan winden. En zoo gaat Parijs voort in de mode den toon aan te geven en liaar chique aan de geheele .wereld te vertoonen. Toch blijft eenvoud en distinctie het kenmerk van de Parïjsche mode, zoowel in klee ding als in haardracht. dlsMf M. A* van Weijnsbc(?®j£n, Leerares Huishoudschool Arnhem. WAT KUNNEN WE MET ST. NICOLAAS ZELF MAKEN" BORSTPLAAT 150 Gram suiker, 3 e-Hlepel- tjes water, 1 theelepeltje essence (bij apotheker of drogist verkrijgbaar). Gebruik voor het maken van borstplaat liefst ringen, die mét een pennetje gesloten worden, leg ze in een kom met koud water en bedek een ge deelte Ier tafel met vetvrij papier. Doe de sui ker met het water in een klein pannetje en breng dit aan de kook. Laat de masse onder roeren lang zaam doorkoken, tot een druppel, die van de hoog opgehouden lepel valt, een lange dunne draad trekt, die wegwaait. Neem dan het pan netje van het vuur, giet er een theelepeltje essen ce in en roer nu langzaam in de warme massa, zoo lang tot deze ondoorschijnend en dik begint te worden. Leg de ringen, na ze flink te hebben uitgeslagen, en giet er vlug de nog vloeibare mas sa in. Laat de borstplaten geheel koud worden, ook aan den onderkant en neem voorzichtig de pennetjes uit de riugen 'en verwijder deze door ze iets van elkaar te halen. Ohocoladeborstplaat maakt men door op iedere 150 Gr suiker en 3 lepels water, i afgestreken lepel cacao te nemen: dit tot een papje aan te roeren en vervolgens te laten inkooken als boven. Koffieborstplaatvoeg bij het water en de suiker, I theelepel sterke kof° fie, laat het tot de goede dikte inkoken en voég daarna nog 1 theelepel koffie toe. Heeft men geen ringen, giet dan kleine hoopjes van de massa naast elkaar op een papier. 1 HOCOLADETRUEFELS 4 reepen kwatta, 1 lepel sterke koffie of melk, 50 Gram boter, 5 lepels gezeefde poedersuiker, 1 depel cacao, i lepel gezeefde poedersuiker. Laat de kwattaree- pen op stoom van een ketel met de melk of kof fie smelten. Roer er eerst de 5 lepels! gezeeflte poedersuiker en daarna de boter door. Laat de massa bekoelen en stijf worden, gedurende eenige uren. Vorm er dan met een theelepeltje onregel matige stukken van, wentel deze door een meng sel van cacao en poedersuiker en geef er met de hand een goed model aan. Laat ze nog een,ige dagen op een 'koele plaats staan, zoadat het bui tenste laagje flink opstijft. Parijs! Klank van gezelligheid en warme ver lichte zalen. Hier loeit de storm over het „stukje land op de zee gewonnen. "En wij, arme s'tervelin- gen, die verstoken zijn van het warme kloppende leven van de Fransche hoofdstad, wij verdiepen ons in haar chique en trachten daardoor een weinig van haar elegante sfeer meester te wor den. Want haar sfeer is werkelijk van een aparte eleganoe. Wanneer we nu zoo tegen .vieren over de boulevards loopen, de lichten opgaan en wij de laatste snufjes willen bewonderen, dan staan we verbaasd over de ingenieusiteit van „Mada me Mode". Haar laatste gril is ,weer van een zeer apart charme. Heeft in den laatstien tijd de mode het principe van afwisseling en ongelijk heid gegolden, zoo vindt men nu een overgang naar een meer uniforme stijl. Want zooals ne venstaande u laat zien, is het allerlaatste nieuw tje een gelijke bewerking van schoen en 'tasch. Het effect is buitengewoon verrassend. Ziet daar gaan de dames 's middags theedrinken, In een gezellig hoekje van een tearoom rusten zij uit van het winkelen en gaan zoo zitten, dat de keu rige schoen om het tafeltje heen komt kijken, terwijl het coquette tasch je van dezelfde leer soort en hetzelfde bewerkt, losweg op haar schoot rust. En iedereen kijkt evenmet bewondering naar deze aardige combinatie, die tevens zoo'n rustig geheel vormt. Ook op ander gebied zien we de mode nieuwe banen inslaan en steeds lijkt het of meer elegance de toiletjes kenteekent, Ziethier eenige moderate iniddagtoiletjes. Algemeen wordt hiervoor ge- werktd fluweel of velours tranparant voor ge bruikt. Bij het linksohe oostuumpje behoort een blouse van grijze crepe georgette. Het jasje en de rok zijn van geruit fluweel. De'halsafwerking kan men natuurlijk veranderen b v. zal hier ook een vierkant uitgesneden hals zeer aardig doen" Dit japonnetje zal ook heel aardig doen in een andere combinatie zooals eien witte blouse en een jasje en rok van een gewoon wollen stof Het is tevens een tamelijk eenvoudig modelletje om zelf in elkaar te zetten. Vrij wat lastiger om na te maken is het middelste japonnetje. Het is een oostuum van wit en zwart velours. De sluiting Ridder Albert (laat thuis komende van de soos): Stommeling die ik ben, daar heb ik weer vergeten mijn harnas te ólieën" Passing Show. Het zoontje van den 'futurist, heeft de mazelen Jud'ge,*

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 10