lil! HI - DlMl 13 ill 19211 Rechtzaken VOOR BEN politierechter; Bïe waseh is bereddeiitb De chauffeur Tinus S., die op Alkmaarsche kermis, Zondag 3 September, op de Paardenmarkt een motorrijwiel annexeerde, verscheen opnieuw voor den politierechter en Wierd tot 3 maanden gevangenis met aftrek van 14 dagen voorarrest veroordeeld. Het schijnt dat het jonge mensch' niet veel medewerking gaf om voorw. te worden gestraft en toonde zich heden zoo tevreden met het vonnis, dat hij direct afzag van de hoogerberoeps- termijn. Gezellig familieleven op de badplaats- Me j. Dirkje Z|., de welgedane ega van Jacob G., resideerende te Egmond a. Zee, en welke dame getooid met den raadselachtigen bijnaam „De veiligheidsspeld", ter'wijl 'haar echtvriend wordt aangeduid als Jaepie van Adam, verscheen heden met haar 17-jarige dochter "Kniertje op de boetelingencanapé, op groud van het eensa- tioneele feit, dat zij op 13 October, vereend van zin, hun 18-jarige nicht Deentje Zy,art hadden afgediroogdt. Volgens het kleurig relaas der mishandelde jonge dame, *w|as zij door haar hartelijke familie leden geslagen, gestompt en tegen een schut,ting geworpen. Het scheen dat haar aanbidder, met wiien zij de steeg was komen inwandelen, zich wij- zelijk neutraal had gehouden, daar hem geen 'rol in dit idrama Was toebedeeld. Natuurlijk gaf dit zaakje stof tot een hevige kakelpartij, daar de Egmond aan Z,eeër in 't alge meen de stelling is toegedaan: Als ge 'wiat gedaan hebt, loochen het en de dames van 'Jaepie Adam in dit geval geen uitzondering maakten. Zij kwa men er e'veriwjel bijzonder genadig af, daar de veiligheidsspeld wierd vrijgesproken en Kniertje veroordeeld tot f10 boete of lü dagen tuchtschool, met een stevige vermaning als cadeautje, om in 't vervolg geen reden meer te geven tot klachten, daar zij anders onder toezicht zal Worden gesteld; Een opvoeder der Jeugd bieleeidlgd! Een deel der ouders van kinderen, oiie de open bare school te Oudeschild bezoeken, schijnen niet te dweep^n met den onderwijzer Jacob Zoete en het Was een zekere heer Th. B., die den paeda- goog op 25 September Had begroet met het woord „snotneus eu hem voorts vriendelijk in overwe ging Had gegeven om te barsten, voor deze; on hoffelijkheden moest B. heien terecht staan en werd hij tot f'10 boete of 10 dagetn veroordeeld.. Voorts verscheen mej. Antje L., huisvrouw van Th. B., eveneens n Oudesdhildsc'he inwoon ster, die op 30 Augustus eveneens den opvoeder der jeugi, kpete, als 'n snotneus had gekwalifi ceerd. Deze dame lepelde eenige grieven op tegen mijnheer Zoete, liodh de politierechter was van oerdeel, dat zij zich dan had moeten wenden tot de schoolautoriteiten, doch zich had moeten ont houden den onderwijzer in het bijzijn der school kinderen nog wiel te beleedigen. Ook zij kreeg dus 'haar tientje boete of 10 kromlagen. Neg, 'n week geduld, s.v.p. De-zaak oontra den reiziger A. B. S. te Eink- huizen, die zijn hals had gebroken over een huurkoop-piano, is ditmaal Wieer aangehouden tot a.s. week. Een Wonderlijke snoeshaan- De heer J. Pi. uit Oudkarspel, presenteerde zich heien als landbouwer, voorheen kaashande laar. Gelukkig maar, want in die kwaliteit heeft' hij het al heel slecht afgeschoten. Zoo verscheen hij op 5 September ten huize van den Groenten- handelaar P, R|. aan de Breestraat te Alkmaar met eenigé kaasjes, die hij beweerde, verkocht te hebben voor i 18.30 aan den overbuurman van Ris, genaamd Visser, doch dat deze niet thuis was. Met allerlei linke smoesjes wist Jaap den goeden groentenboex te bewegen de kaasjes in ontvangst te. némen en het bedrag te voldoen. Maar het bleek later, dat Viseer in 't geheel geen "kaas had gekocht en P. zelfs njiet kende.. Geen wonder, want de relatie van Jaap den kaashandelaar bepaalde zich tot het feit dat hij den naam Visser op de deux had gelezen en daar van handig gebruik had gemaakt om Ris er, in te laten tippelen. Ter zake oplichting stond Jacob heden dan terecht, erkennende hetgeen hem was 'ten laste gelegd, maar 'tevens bewerend, dat hij1 niet ge heel toerekenbaar was tijdens het plegen van het delict. Hij is trouwens al eens voorwaardelijk veroor deeld, wegens oplichting als kaasventer. Beslo ten 'wierd om de zaak nog eens nader, te bezien en alzoo uit te stellen tot 7 Januari 1929. Aan den verdachte wierd geadviseerd te zorgen dat Ris ten spoedigste wierd schadeloos gesteld. De kaas kan verdachte terugkrijgen öp ie griffie. Een Heldersche huismoeder afgeknakt' Op 3 October nam de visscher H. A. te'Helder de vrijheid, mej. N., bewoonster van de Achter straat, met Wie hij ruzie had over een postwissel, te onthalen op eenige gevoelige klappen en stom pen. Wat hem trouwens niet moeilijk viel, daar men mej. N. voornoemd 'wiel met 'n slap, krente- brood door een schoorsteen kan slaan. Gezegde heer A., bieden gedagvaard ter zake mishandeling, w.as niet verschenen. Hij wordt beschreven als ruw1 en stevig, maar financieel doodzwak. De politierechter veroordeelde hem tot f25 boete of 25 dagen, maar van die boete zal wel niet veel terecht komen, aangezien een der. getuigen vrijmoedig omtrent A. opmerkte: Als ie wat verdient, verzuipt ie 't. Misplaatste broederliefde- De visscher P. van H. te Enkhuizen was in den avond van 11 October geweldig overstuur, omdat de Hoofdagent Ubbels zijn broeder aan hield wegens wielrijden zonder licht. 'Hij gaf zijn broer allerlei revolutionaire adviezen eu be moeilijkte den verbalisant zoodanig, dat hij broer lief ter zake belemmering eener ambtshandeling op den bon slingerde. Deze had het dan ook aan zijn ongepaste bemoeizucht te Wij tien, dat hij heden tot f 20 boete of 20 dagen werd veroordeeld. Dat Was de ware waker niet.' De machinedrijver J. M. te Medemblik is een vader met een groot gezin en kleine verdiensten, 'welke schrille tegenstelling hem in de verleiding bracht in den nacht van. 28 op 29< September, toen hij dienst deed als w.aker op de betonfabriek, wiaar hij werkzaam was, 'n bus smeerolie weg te nemen. Hij werd echter op heeterdaad be trapt. en stond heden terecht. Natuurlijk werd rekening gehouden met zijn weinig schitterende omstandigheden, doch in zijn pad0®! sprak helaas, dat hij reeds vroeger zich aan strafbare feiten had schuldig gemaakt. Niettemin gullen de 'nee- ren zien wiat men .voor hem kan doen- dn is de zaak aangehouden tot nader (onderzoek door de reelasseering. Deer zijn cade, kwam ie op 't buro- De motorschipper V. O. 'was in de kost geweest hij de familie H. te Medemblik en had daar een bed achtergelaten, dat hij op 28 September kwam opéischen. De vroujw des huizes was echter van meening, dat hij 't bewuste bed aan hen 'had afgestaan, zoadat zij hem de deur wees. Er ont stond nu eeu groot speotakel tusschen den opge wonden motorschipper en 'juffrouw H., 'n herrie, die in een vechtpartij ontaardde, met gevolg, dat juffr. H. van overspanning van "haar kastje rolde en met cautie cologne moest worden bij gebracht. De motorschipper echter had weinig .voordeel van zijn actie. Hij moest heien terecht staan ter zake huisvredebreuk en werd, daar hij er nog al goed bij zit, tot) f 40 boete of 25 dagen veroordeeld, Die niet hoeren wil, zal voelen. Een fabrieksarbeider te Alkmaar, Jb. B„ die zich in den avond van Zondag 14 October bijzon der interesseerde voor de relletjes, die steeds plaats hebben bij het uitgaan van de dancing Concordia'bleef 'doof voor het verzcek van de politie om door ft eleopeu. Hij kreeg1 toen 'n vriendschappelijke mep met de gummiworst en toen oo"k deze aanmaning geen gevolg had, op gepakt en. naar het bureau getransporteerd, tegen Welke expeditie hij zich met gieweld verzette. Het mag dan eenige voldoening geven, in zo.o'n straatheibel te toonen dat je 'n held bent, het is voor de portemonnaie zeer onvoorieelig. Al thans niet voor den heer'B., die primo door den kantonrechter fwerd veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen wegens "het rftet voldoen aan het, bevel der politie en wien thans ter zake wederspannig- beid tot f25 boete of 25 dagen werd opgelegd1 Als de draak is in het ventje, dan is dat 'n raar presentje. Dfe heer J. N. v. B., wiens antwoord' op de vraag naar zijn beroep, juist samenviel met het doodsgerochel van een verkouden baliekluiver en dus aan onze aandacht ontsnapte, stond terecht Wegens vernieling, gepleegd aan het door zijn kostheer bewoonde perceel en diens onroerende goederen gepleegd. De lieer v. B., woonachtig te Alkmaar, laat ons die bijzonderheid niet ver geten, houdt bijzonder van een piereverschrik- kertje en zelfs nog van veel meer hassebassies en verkeert dan in een prikkelbare stemming. Op 'n Zaterdagavond, (de datum Wiefd al weer verdoezeld door den verkouden baliekluiver), ver scheen hij in zijn kosthuis in een toestand, die zijn kostbaas aanleiding gaf hem niet toe te laten. Hij verdween, maar kwam 's Zondagsmorgens te rug met 7 andere booze geesten, nog boozer dan hij en vernielde raamkozijn, ruiten en daar achtef hangende gordijnen. Heden stond hij terecht we gens vernieling, maar het bleek, dat hij inmid dels bonne mine a taovais jeu had gemaakt' en Wieer met liefde in het gezin was opgenomen. Zelfs was bet verzoek gekomen, de vervolging in te trekken, doch daar de verdachte reeds meer- I malen veroordeeld was wegens in dronkenschap I begane delicten, had .de officier daar nu eens I geen zin in en wienschte een voorw. gevangenis- straf op te leggen, ten einde zijn cliënt van den 1 drank af te brengen. "Maar de politierechter was j daarvoor nog niet te vinden én veroordeelde mijh- I heer v. B. tot f 25 boete of 25 dagen, i Ho i men twist en Vecht zieke boerenjongens I Die jeugdige tuinier P. A. uit Heiloo isl een lastig potnat, maar hij is nu to.oh van een koude 1 kermis thuisgekomen. Op 7 October bevond nij s zich in het kermisvierend 'Egmond binnen en be- j zocht ook het caf évan de wed. Zwart. De rijks- j veldwachter Mine, die zijn pappenheimers kent, kreeg er de lucht van en waarschuwde Piet va- derlijk, zijn gemak te 'houden en geen heibel te 1 maken, daar het, anders 'zijn beste beurt niet zou 1 worden. Maar Piet sloeg deze waarschuwing in den wind en weldra was het noodig hem uit 1 het lokaal te kegelen. Dat ging niet gemakkelijk, 1 doch Mine en zijn collega Koeleiwijn zijn kna- 1 pen, die niet bij lammertjespap en geklutste ei tjes' zijn 'grootgebracht, dus bevond Piet, zich 1 al heel gauw in de buitenlucht. Toch maakte de taaie opposant nog zooveel kabaal, dat de sterke Gerrit Mine kwam te vallen en zijn bestie 1 Zondagsche uniformbroek scheurde. Later kwam de ongezeggelijke Piet nog weer terug, maar werd toen zoo hartelijk onthaald, dat deze emotioneele kermisnacht hemhog lang heugde. Zijn pipa moet natuurlijk voor Pietje het gelag betalen, daar hij 'door den kantonrechter werd veroordeeld (wegens ordeverstoring tot f10 boete of 10 dagen en thans wegens wederspanuigheid tot f40 boete of 40 dagen. De officier, die een afkeer heeft van den mammon, had zelfs 3 we ken sukkelamolendienst gerequireerd. Aangename passagiers- De jonge Fgmondsche trollervisschers, sommi gen tenminste, zijn gezellgie trampassagiers, voor al wianneer ze hun keelgat rijkelijk hebben ge smeerd met pinkolie en de neusprikkelende nieu we 'haringgeuren zich vermengen met een sma kelijker jeneverstank. Maar ook de stemming van die schelletjesmeppers is opvallend lief en be minnelijk, als op 1 October de hoofdconducteur van het Egmonder trommetje G. J. Kapt.'eijn in de gelegenheid wias te caustateeren. Hij kwam kaartjes controleeren en w;as verplicht een der trollervisschers, die op de bank lag te snurken als 'n verkouden wialvisch, wakker te tromme len .De gestoorde maffer barstte uit in vloeken en schelden, doch zijn collega J. P. meende zich ook in de kwestie te moeten mengen, doch Kap- teijn vinnig hij de keel te grijpen en hem tot 2 maal toe tegen den Wiani van de coupée te druk ken. Nu schijnt die conducteur ©eu zeer langL moedig christen, die de vergevensvolie leer „va der, zij wieten niet wat zij doen",, huldigt*, doch ditmaal liep de maat toch over en deed hij aan gifte, met het resultiaat, dat de ruwie zeebonk heden tot f20 boete of 20 dagen wierd) veroor deeld. MEERVOUDIGE STRAFKAMER 11 December. UITSPRAKEN. P. W., postbode Ziui'dseharwoude, verduiiste- ring, vrijgesproken. Marinus H., Zwolle, rijwieldiefstal, gepleegd in 1918. Voortzetting op 3 Januari. NIEUWE ZAKEN. Weer een, die tot deugd, zich had verbomen, Gewogen en te licht bevonden? Een reclassant, voorwaardelijk veroordeeld we gens overtreding van art. 453, dat op droge Ie verzieken van toepassing is, was heden voor ,het edelachtbaar college gedaagd, omdat hij redlen had gegeven tot ontevredenheid. De behan'de- ling had plaats met gesloten deuren, want niej mand behoeft voor eenzelfde feit de onaange naamheid eener openbare terechtzitting te on dergaan. Er is echter geen uitspraak gedaan, doch deze is bepaald op a.s. Dinsdag. Geplempt met zaujd, gedrenkt met bloed' De medewerkers aan de Zuiderzeedemping te Kolhorn schijnen rumoerige heertjes to zij:n en er komen zooveel klachten over huu ongema nierd optreden, dat verschillende rijksveldwach ters daarheen zijn gedetacheerd, teneinde dat regi ment polder knapen in het o og t e honden- 'Heden stonden een paar van die rumoerige gas ten terecht, de gebroeders U. en S. de J., voort gebracht in de diepste binnenlanden van „ua Heit elan" die op 14 September den onderbaas H. v. d. Berg te lijf Waren gegaan, hem hadden onthaald op 'n prima collectie stompen en klap pen, met stieenen bekogeld en hem niet een wil gen paaltje op zijn aarcLschen tabernakel hadden gebeukt. De reden voor de ontstemdheid van die heeren moest worden gezocht in het fieitl dat de onder- baa sgeweigerd had een idoor 'tien getoond briefje van een rijksveldwachter uit Friesland, waarin om reisgeld voor de broertjes Werd verzocht, voor echt te erkennen. De hoeren zijn inmiddels weer naar hun Heimath teruggekeerd en geldgebrek belette hen, persoonlijk te verschijnen. Dit, speet den officier Wiel, daar de heeren Rechters nu ie gelegenheid misten, met dit belangwekkend broe derpaar kennis te maken en te constatoeren wel ke gezellige snuiters het Waren. Zpó prettig in de conversatie, dat de rechtercommissaris 'het noodig had geacht, gedurende het verhoor eeu rijksveldwachter te requireeren. Bovendien ston den de heeren de J. niet voor de eerste maal te recht eu op grond van een en ander vorderde het 0.|M. tegen ieder 3 maanden gevangenis. Mr. Smal, verdediger van broer Sijhele stond, nu zijn cliënten net wairea verschenen, er bij voor spek eu booneu en kon -zijn ongetwijfeld interessant pleidooi in portefeuille houden. Maar het is misschien, mutatis mutandis, weer goéd voor een andere gelegenheid. Een amekmaker te Kolhorn Nog een tweede schokkende film webd heden op het programma gebracht. Het betrof natuur lijk alweer een Zuiderzee dichtkwakker, dit maal een Groninger met name J. B., (welk heer schap in den nacht van 19 op 20 Augustus was bezield met een ijselijken zucht naar drank en bloed en in de herberg zijd miededemper H, K. 'n jaap met een mes of ander daartoa geschikt voorwerp in zijn bovenarm gaf en wel 5 centi meters diep, zoodat de plaatselijke geneesheer in het nachtelijk rustuur nog 'n heel karweitje had met hechten en krammen. Het zou misschien Wel aanbeveling verdienen, ia Kolhorn een afdee* ling te vestigen van „Eigen Hulp" en naaigaren en hechtkrammon in de herbergen voorradig te houden, Ook deze bekkesnijdder is niet .aanWezig. Van hem is bekend, 'dat hij een vonnis van 14 dagen heeft ondergaan wegens wederspanuigheid. Wat hij nu echter gepresteerd heeft, loopt de spui gaten uit en de officier stelde dan ook voor, hem n drietal maanldien „cel solo" te laten spe len, welke muzikale oefening misschien op hem eeu kalmeerenden invloed zal kunnen uitoeftenen'. Een meinselienretlider die heel wat belooft* Een dwalende ziel van 18 jaar, Bernardus Jo hannes H., geboren te Haarlem en gedomicilieerd te Leiden, wordt aangeduid als arbeider, ofschoon niemand, die hem aanziet, zal 'willen aannemen* dat hij ooit 'n slag werk heeflt uitgevoerd. Hij: 'is tihans tijdelijk en pension in het huis vain béwaJ ring op grond vau het zonderlinge feit, dat hij te Enkhuizen, na eenige dagen ide gast te; zijn geweest van de politie, aldaar is aangehouden en op transport gesteld her zake landlooperij'. Deze rampzalige jongeling, 'n flinke stevige knul, is in elk opzicht een mislukkeling. Thuis is hij onmogelijk door zijn onverdraaglijk gezel schap. Hij kan het ook elders nergens uithouden en heeft zelfs in Duitschland en België rond gezworven. De vriendelijke en geduldige vragten van Hen president beantwoordde hij stuursoh en onbe schoft. Acht het blijkbaar boneden zich met: 2 'woorden te spreken. Hij lijkt een prachtexem plaar voor Sovjet Rusland of 'n reuzenproefko- nijn voor 'n anarchistische uien en Wortelenclub. Meneer gew.aariigt zich .mee te deelen, dat hij het op 't land nu bij een paitroolnGniet uit kan houden. Hij Wensdht de zeeën te bevaren en vreemde landen te zien. Op de vraag van den pre sident, Wat er toch met hem in Duitschland is gebeurd, Wenscht mijnheer niet te antwoorden. Dat moeten ze zelf maar uitzoeken, als ze daar zoo nieuwsgierig naar zijn. D|e officier wilde aan de zucht van dit origineele jonge mensch om vreemde landen te zien, in het redelijke wel toegeven en requireerde alzoo 3 dagen hechtenis en 2 jaar opzending naar een rijkswerkinrichting, alwaar hem de gelegenheid zal worden geboden de handen eens uit de mouwen te steken. Misschien groeit uit deze nuttelooze cocon dan nog eens een nuttig mensch. De Wonderen zijn de Wiereld nog niet uit. Met vejel attentie ondjer het rijden, kunt ge 'n strafvervolging mijden- De 24-jarige vrachtrijder Jacob B. te Andijk had op 7 Aug. als bestuurder van een vrachtauto op den Watingdijk onder Avenhom «énige ach terop komende auto's geen gelegenheid gegeven voorbij te kunnen rijden en dus was de heer P. Rijper verplicht geWeest gedurende een afstand van 9 kilometer achter het monster van Jacob aan te moeten sukkelen. Daar Pijper en ook een andere gedupeerde autobestuurder .Warner van meeuing 'waren, dat het opzettelijke plagerij was, hadden zij aangifte gedaan én 'was hij door dien kantonrechter te Hoorn gestraft met f25 boete of 25 dagen hechtenis. Dit smaakte Jaapie blijk-' haar niet en gedachtig aan het spreekwoord, dat' men ook nog aan den laatsten galg kan "hangen, Was hij van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Maar na veel bereddering en omhaal moest hij eindelijk zelf toegeven, dat hij onattent was ge- HveesL Immers was hij verplicht getweest, als hij de signalen niet had géhoord, in zijn wegspiegel -te kijken, Wat hij zelf toegaf te hebben ver zuimd. Evenwel ontkende hij pertinent en de drogist Uitterdijk, die bij hem in de cabine hadl gezeten, bevestigde zulte plechtig, ooit de be doeling te hebben gehad de automobilisten opzet telijk te plagen, pesten zouden de jongens zeg gen. Maai* hij beloofde plechtig beterschap, zoo dat de officier met een gerust hart; bevestiging van het gewezen vonnis kon requireeren. 10 Minuten pauze tot doorzending'van de weer berichten, daarna sluiting.

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 3