Buitenland uw, cue juist tangs den weg kwam. m ongelegen-< beid gebracht, waren ze namelijk adhter het prieel gekropen^en 'hadden zich daar sdhuil gehouden, totdat de kust weer vrij was. Dit bleek' uit de voetstappen, die ze fiadden achtergelaten en uit een knie-indruk in den zachten grond, doordjat blijkbaar één van hen in de haast over iets ge struikeld was en gevallen. Daaruit bleek tevens, dat deze persoon een manches terbroek droeg, want de streepjes in den modder waren nog duide lijk zichtbaar. Hierdoor was tegelijk verklaard, dat de neer K. niets gezien had, toen hij naderhand een onder zoek had ingesteld, waarbij hij zeer zeker wel gedacht heeft, dat ze don w.eg op zouden vluchten, wat voor de hand lag en wat misschien ook wel gebeurd zou zijn, als niet het licht van .Jen auto de inbrekers in groote verlegenheid 'had gebracht. Verder geen onraad bespeurende, zijd de bewo ners weer naar bod gegaan, zoodat de heeren, na nog een oogenblik te hebben gewacht, weer voor dein dag zijn gekomen. Nochtans zouden ze het in dezen nacht niet bij dezen eersten keer laten, De tweede inbraak, welke niet bij een mislukte poging zou blijven, hadden ze zich blijkbaar voor genomen, in de boerderij van den heer Jm. BI. aan de Kade te doen. Door het uitsnijden van een raam wisten, ze binnen te komen. Hun eerst© wierk was nu een pottenkast doorzoeken, Waarin ze den sleutel vonden, die toegang gal tot 'd© keu ken en zoo verder tot het huis. Hief was ech ter zoo goed als niets van hun gading, waarna ze een volgend vertrek opzochten, waarin zich het schrijfbureau van den beer BI. bevond. Van dit bureau hebben ze geen vakje qndoorzocht ge laten en alle papieren en paperassen over den grond gesmeten, Op ruwe wijze hebben ze hierbij huisgehouden. Doch geld vonden ze niet, en daar w,as het wel om te doen blijkbaar, want het tafel zilver bijv. bleef onaangeroerd. De teleurstelling moet groot geweest zijn, maar ze zou&en het nog niet opgeven. Zelfs de bovenverdieping hadden ze zich nu nog gedacht af te zoeken. Hun vei ligheid hebben ze daarbij niet uit het oog 'ver loren, want voordat ze hun onderzoekingstocht door het huis waren begonnen, hadden ze eerst de beide buitendeuren voor en achtter opengezet, zoodat ze bij eventueele ontdekking gemakkelijk konden ontvluchten. Dat ;daarbij de bewoners niets hebben gemerkt, moet groote verwondering wek ken, daar toch de voordeur evenals altijd sterk geklemd moet hebben, doch niets daarvan, zoo dat de inbrekers voorloopig hun tocht door het huis ongestoord konden voortzetten. Nu was ech ter nog de moeilijkheid om de deur naar die trap te vinden en deze moeilijkheid zou hen verraden, want naast de trapdeur bevond zich een kastr deur en nu waren ze wel zoo ongelukkig de laat ste eerst te nemen. Heit openen van deze' deur maakte zooveel gepiep, dat tegelijk met den zoon, die vrijwel boven dit gedeelte van het huis sliep, ook de echtgenoot© van den heer BI. wakker werd, welke laatste gelijkvloers en Vlak in de nabijheid hun slaapvertrek hadden. De zoon riep van boven dat er volk was en de heer BI., inmid dels door zijn vrouw gewékt, nam zijn gdweer dat naast zijn ledikant stond, en ging op onderzoek uit. Het was echter niet geladen. De dieven moe ten bij het eerste alarm reeds de vlucht genomen hebben naar de keuken. Hier trof "de heer BI. ze aan, waarop ze ijlings wegvluchtten. Door den heer BI. was nu spoedig licht ontstoken) en hij is nog naar de slaapkamer teruggesneld om zijn geweer te laden. Buiten gekomen, kon hij- door de duisternis niets zien, doch wel hoordje hij ze nog het kaaitje afloopen, dat naar den grooten 'weg voert. Een paar schoten, in die richting afgevuurd, hebben naar alle waarschijn lijkheid wel geen -doel getroffen, maar nog wel meer spoed veroorzaakt. Het eerste werk was nu eens te gaan zien, wat de inbrekers hadden uit gevoerd, Daarbij bemerkten ze tot hun schrik, dat alles overhoop w.as gehaald, dodh naar aan stonds zou blijken, vrijwel niets van groote waar de Werd vermist. De zoon had zich inmiddtels klaar gemaakt om de politie te gaan waarschu wen. Behalve de dorpsveldwachter Werd majoor Hansma van 'Schagen e*u naar w, evernamen ook een rijksveldwachter van 'tZand, waarschijnlijk brigadier Holema, gewaarschuwd, die tezamen het eerste onderzoek instelden. Zooals reeds gezegd, was de buit zeer gering, waarbij, wat heel dikwijls gebeurd, een groot er bedrag aan geld over 't hoofd was gezien. In een der kasten stond n.l. een spaarpotje met ongeveer f 50 er in. Dit hebben ze niet gezien, maar wel de portemonnaie, w,aar vrijwel niets in zat. Evenmin als in een paar andere portemonnaies, die ze buit maakten en blijkbaar in de zakken van mantel en broek hebben gevonden, die aan den kapstok hin gen. Daarvan namen ze ook mee een keren mo torjekker, welke echter later op eerder genoemd weggetje weer wierd teruggevonden, evenals wat choooladeletters en een flesch met ingemaakte vruchten. Inderdaad een zeer geringe buit, doch de wijze, waarop ze te werk gegaan zijn,; is al buitengewoon brutaal geweest. Wie of de daders zijn geweest? Er zijn enkele dingen, die ex» op wijzen, als zouden hier geen onbekenden aan het -Werk zijn geweest. Immers de nacht van Vrijdag op Zaterdag, die de inbrekers zich voor hun snood bedrijf hebben gekozen, wijst er óp, dat ze er mee bekend waren, dat de heeren Kistema- ker en 'Blauboer dien dag naar de zaadmarkt) te Alkmaar waren geweest ©#i zaken hadden ge daan. Dan bij het binnenkomen, toen ze eerst in de pottenkast naar den sleutel hebben gezocht, die daar zijn vaste plaats 'heeft voor de werk vrouw,, die 's morgens vroeg komt om de kachels aan te maken en dan de sleutel uit de pottenkast haalt om binnen te kunnen komen. Opmerkelijk is ook, dat de hond, die and!ars altijd zal aan slaan, wie er ook het erf opkomt, nu» absoluut geen geluid gegeven heeft, ofschoon "hij toch slechts enkele meters van tLe plek verwijderd 'lag, waar de dieven zijn binnengedrongen. Ondanks het nauwkeurige onderzoek, is het Zaterdag de politi eniet mogen gelukken, eenig spoor van de daders te ontdekken. Wel nog is men met een politiehond van den veldwachter van Hoogwoud bezig geweest, die mén aan den mo tor jas en andere dingen, die de dieven in handen hadden gehad, heeft laten ruiken. Direct volg de het dier het reeds eerder genoemde 'waggetjé, waarlangs de inbrekers gevlucht waren, om 'den grooten weg tte bereiken. Hier raakte hij echter het spoorbijster, waarschijnlijk omdat ze daar op de fiets gestapt zijn. Ook zijn nog vingerafdruk ken genomen, waaruit is komen vast te staan, dat één van de twee met handschoenen moet hebben „getwarkt", zoadat deze geen afdrukken heeft achtergelaten. JNog is gebleken dat arbeiders Van den heer Fluister in den vroegen morgen een drietal man nen op den Weg hebben zien staan, die zich op verdachte Wijze met elkaar onderhielden, docli zooals reeds gezegd, had dit alles Zaterdagavond nog tot geen enkel spoor omtrent de daders, ge leid. DE REIS VAN HET BELGISCHE KROONPRINSELIJKE PAAR. De algemeene secretaris van het Gouverne ment heeft een reisplan opgemaakt voor derf kroon prins van België en diens echtgenoot©, die bin nenkort té Tandjong Priok wérden verwacht. Dit reisplan omvat een reis door de Molukken 'ge durende de maanden Februari en Maart. Later komt Sumatra aan de beurt, n.l. Wanneer het kroonprinselijk echtpaar terugkeert naar Europa, in den aanvang van Mei. DE MCORD TE ROTTERDAM. Het bericht roet betrekking tot het vindern yam twee sleutels in het Ververschingskanaalj te 's-Graveffihage ,is aanleiding geweest tob d? veronderstelling, dat hij, die ze wegwierp,, de aangehouden procuratiehouder v. O. zou zijn. s In Rotterdam legt men dit verband nietj me stelligheid. Iptegendeel, veeleer schijnt men de meiening te zijn toegedaan, dat een ander, dat de gearresteerd ev. O., de sleutels w.eg wierp. Wie diez;e onbekendfe is, weet men nog niet, maar de nasporingen schijn au- niet in de richting vap laatstbeoelde te leiden.) Ook heeft de Rotterdamsche recherche nog, niet met eenige zekerheid kunnen vaststellen, of het wegwerpen der sleutels onmiddellijk; verband houdt met den gepleegden moord.-. Men zoekt evenzeer naar een aanleiding daar toe, rekening houdende met de gepleegde mal versaties. In beide gevallen.1 is voor 'hen, die; niet met de bijzonderheden vajn het onder-V zoek bekend zijn, het verband eeni^szins vaag. Me,n weet, dat het hek, waarvoor de sleu tels dienden, o.p den avond van Hen moord; was afgesloten. Heeft de dader wellicht liet; onderzoek in het perceel willen Tfeliemmte'reni - 'oor dezen toegang af te sluiten en de sleu-i tels weg te werpen? Deze mogelijkheid wacht op een antwoord, ■dat alleen uit de, verdere nasporingen kan. blijken. De nadere huiszoeking, welke een dezen dagen in de woning van v. O. heeft plaats gehad, geschiedde, naar verder vernomen werd, alleen terzake de uit de boeken geble ken knoerdjen. Heden zal van O., daar de wettelijke ter mijn van zijn in bewaring houden op het po litiebureau geëindigd is, naar het Huis van Bewaring moeten worden overgebracht. 'Daarmede is de eerste en belangrijkste pe riode van 't. onderzoek tegen hem afgesloten. Hiij is thans beschuldigd va nverduisterin- gejn en vaJschheid in geschrifte ten nadeel?, van de N.V. de Haas Jr.'s Handelsmaat schappij iep wordt op ernstige gronden ver dacht met betrekking tot de verschrikkelijke; misdaad. Van O., die, wat het laatst ejJangaat, geen) bekentenis heeft afgelegd, is z|eer teimeergé-* drukt ejn toont de kenteekenen van een ge-' broken man. Er is niemand anders gearresteerd; het onderzoek in andere richtingen heeft geen fei telijke resultaten meer opgeleverd. Een volledig overzicht over de verduiste ringen is nog niet verkregen. „De Tel." meldt nog, dat gisterenmiddag de gearresteerde procuratiehouder weden m aan een langdurig verhoor is onderwopen. Nieuwe; gezichtspunten heeft dit verhoor niet opge-, levend. Wel zijjn wederom twee verduisterin gen vastgesteld, ee nten bedragje van f 600 en- een iten bedrage van f 700. Beide gevallen zijn 'door van O. toegegeven. Dn wijze, waar op deze beide bedragep verduisterd zijn, is tikiens het verhoor eveneens komien vast te s*aan. idoch commissaris Dijkstra achtte het; m 'dit stadium van het onderzoek niet in het! belang van d ezaak zich daaromtrent uit tej laten. Het afzoeken van het Boerengat met) magnetische dreggen, heeft geen resultaten op geleverd, maar hiermede zal worden voortge gaan. Het schijnt wel vast te staan, dat de politie een aanwijzing heeft gekregen, dat hier >een vondst gedaan kan worden, welke voor het tot klaarheid brengen van dit drama van groot belang kan zijn. DE POSTDIEFSTAL. In aansluiting aan het bericht, dat het per soneel van het in den trein van Antwerpen, naar Rotterdam ingerichte spoorwegpostkan toor b;ij de opeping van de brievenmail van 't Genua-station Zondagochtend vaststelde, dat. d; inhoud uit oud papier i n' plaats van uit waardestukken bestond, wordt nog het vol gende gemeld; De Indische postkantoren maken van hun waardebrieven afzonderlijke dépeches voor Ge nua. De postdienst te Genua maakt vanjd eze dépeches weer geslotejn rechtstreeksche zen dingen voor de betrokken landen en behoudt duplicaat vap de adviezen der aangegeven waardestukken. De bewuste, voor Nederlapd bestemde, post zak is door het persopeel van het spoorweg postkantoor overgenomen van het postperso- neel van de ntrein uit Genua; de zak was uiterlijk ogeschopden en behoorlijk verzegeld. Biij de opening van deze nzak evenwel door, de Nederlandsche postambtenaren te Antwer pen ter verdere sorteering voo de onderschei dene plaatsen van bestemming in ons laad) moesten z jjtot hu nontsteltenis ontdekken, dat deze waarde-postzak niets dan wdardelooze pa pierrommel, waaronder, gelijk gemeld, een' Italiaansche krant bevatte. 1 Aan de Italiaansche postadministratie, die, zooals is meegedeeld, uit Antwerpen telegra fisch van de vermissing in kennis is gesteld,, is tevens duplicaat verzcoht van het verzon den advies, waarop alle voor Nederland be stemde waardestukben zijn ingeschreven. In dien regel bevat deze wekelijksche post-, zak gemiddeld ©en honderdtal stukken van. aangegeven waarde. Het totaal bedrag van! dergelijke zendingen beloopt gemiddeld 15.000, gulden, al kan dit natuurlijk afwijkingen ver- toonen. De juiste aangegeven waarde van den ieeggeroofidien postzak kan dus .eerst worden opgegeven na ontvangst van het antwooid iut[ Genua, "dat spoedig wordt verwacht. 1 Nog zjj gemeld, d,at de ver zeker ipg van zeer tiooge Bedragen langs anderen weg uau in brieven met aangegeven waarde pleegt te ge schieden en dat de inhoud van de bedoelde! postzakken meestal uit particuliere brieven met! aangegeven waarde bestaat, voorzoover althans he particuliere karakter aan de buitenzijde der enveloppen valt te beoordeelen. Die heer H. Maazen, commies-tituliar, die Zondag in de Ned. posttrein te Antwerpeirt bet eerst den diefstal ontdekte, heeft aan „De Tel." als zijne meening te kennen gegeven, <at de mogelijkheid van een vergissing in het' geheel niet uitgesloten moet worden geacht,. Ook zou het hem niet bevreemden, als de goede zak nog terecht kwam. Indien diefstal) in het spel is, zal de dief naar de meening van de nheer Maazen weinig pleizier van zjjn daad hebben. Het meerendeel der brieven toch; bevatte Indische bankbiljetten e nals de dader deze in Italië moet inwisselen, loopt hij direct) tege,n de lamp. Ten slotte gaf de heer Maazen als zijn mee ning tj? kennen, dat de zaak wel spoedig op gehelderd zou worden. DE BEROÖVLNG VAN 1926- De drie jongelui uit anarchistische kringen, die zijn gearresteerd in verban'! met een berooving in de Linnaeusstraat in 1926 gepleegd, zullen ter beschikking van de justitie -wiorien gesteld. Binnenland GEEN LOTINGSDAG MEER. Hlet ei van Lambooy. H(?t sppreiekwoórd zegt; „Eenvoud is het kenmerk van het ware", en als dit juist is want allie spreekwoord? nverdiene ndit pre- dicaat niet dan komt minister Lambooy de i?er toe, een bepaling te bejbbejn uitgevaardigd, d;e dit bestendigt. Hij hiïe.lt bij de wijziging der Dienstplicht wet, verschenen b ijStbl. no. 406, een systeem! voor dj? loting uitgedracht, hetwelk zóó een voudig is, dat mien haast zou zeggen: „Wie hiee'ft daar n unlet eerder aan gedacht 't Is net als met het e ivan Colombus, van daar dat dit voorstel „het e ivan Lambooy", is gienoemd. Maar tier zake. De lotmg geschiedt in het vervolg door leen commissi ein het openbaar. Dteze commissie behoeft niets anders te doen dan een nummer te trekken uit een aantal mum-' miers, gelijk aan het aantal ingeschrevenen der grootste gemeente va nons land, dus van Am- steradm. Na d|? trekking gaat me nna, hoe de per soon hieet, voorkomend in 't alphabetisch regis ter der gemeente Amsterdam onder het ge trokken numtner èn deze krijgt dan als lo-, trngsumtmer het numimier 1. De volgende in geschrevene krijgt no. 2 en zoo vervolgens. Tiekt de commissie dus b.v. 2400, dan krijgt '1? persoon, ingeschreven onder no. 2400, n,o.. 1 en als dit b.v. Jan Klaassen zou zijn, dan krijgt; de eerstvolgende, b.v. Piet Koet, no. 2, enz.j met -dien verstande, dat na de namen met Z. d<| namen met A volgen. Nu gaat men na, wie precies in alle gemeen-» ten van ons land den zeilden naam en geboorte-* datum beeft als di ejio. 1 werd toegewezien! in Amsterdam, en deze krijgen dan ook no. 1 ah lotingsnummer. Komt er in ee ngemeemte niemand voor van denzel'fden naam en (of) geboortedatum (wat veelvuldig zal voorkomen) dan krijgt no. 1 die daarop volgt. Simple comme bonjour, zooals men ziet. LEU EN NEDERLANDiSCHE LEEUW De oorrespbndent vab 'het „Hdbld." sóhrijft uit Boedapest: Van een Zevenburgschen vriend, die zich veel met genealogische en historische studies bezig houdt, vernam ik het vólgende over het ont staan van don naam leu. In de eerste eeuw na ïde reformatie vertrokken tallooze theologische stu denten uit Zevenbergen naar Nederland, waar zij in Utrecht en Leiden hunne studies voortzetten- Deze studenten 'brachten dit Nederland „Tha ler" mee (daalders waarop eelt leeuw stond afj geheeld. Deze „Thaler" mochten in Zevenburgen niet Worden uiitgegeven, aangezien dat eigen geld had ,en kwamen toen T5ij 'Ie bestaande levendige betrekkingen mét de Donauvorstendommen daar heen, waar men ze naar den leeuw leq of leu noemde. Daar in Walachije toen geen eigen geld bestond, werd dit Nederlandsche geld zeer veel als betaalmiddel gebruikt. Het gaf aldus den naam aan het latere Roemeensche geld. DE LEVENDE DOODE' Een dezer dagen werd de markthal in cte I.in- denstrasse te Berlijn opgeschrikt door de ver schijning van een man, die men re©3s meer dan drie jaren idood waande. Het was de 59-jarige bloemenkoopman Otto Doring, die onder zijn vroegere collega's in leven den lijve 'verscheen. Onder een grooten toeloop van belangstellenden vertelde Dörüng, wat er met hem gebeurd was. Eenige jaren geleden iwas hij in geldelijke moei lijkheden gekomen; hij zag geen 'kans om er zich uit te redden en besloot op een "nacht stilletjes Weg te gaan, zon/der zijn vrouw of wie oo'k te zeggen, waarheen. Hij trok de wijde wereld in en kwam iu Meck lenburg, iwaar hij een plaats vond als tuinman. Het ging hem niet silecht, nu Was 'hij tijdelijk terug in Berlijn. In de eerste dagen van Daring's verdwijning werd in het Grunewali een man gevonden, die zich opgehangen 'had. Men wist niet wie het was, de politie nam een foto van het lijk, waarin som migen Doring herkendien. Men begroef den doode op het „Selbstmörder Eriedhof'. En nu 3 jaar later verschijnt deze doode, die onder den naam van Otto Döring Werd begraven, op de markt. Vast stond, 'dat 'de levende Döring is. Wie is echter degene, die drie jaar geleden op het „Selbstmörder Eriedhof" begraven werd? OPIZIENBARENBE AANHOUDINGEN De „Tempo" meldt, dat de advocaat en nota ris dr. Kuit Meller, een advocaat van groot aan zien, .wegens het bedriegen op »gtroote sdhaal van bankien, is aangehouden. Tegelijk met hem wend te Lima, de hoofdstad van Pleru, de doctor in de staatswetenschappen Hutsehneeker uit .Weenen ge- bende vervalschers schier alle Europeesohe ban ken voor bedragen benadeeld, die in he millioenen foopeu. De bedriegerijen werden ontdekt door de nasporings-afdeeling der Duitscbe bank te Ber lijn, die nauw met de recherche te (Weeoen sa- nmnwerkte. Er worden nog tal van arrestaties verwacht in Tsjecho-Slowakije; Duitsehland en zelfs in New-York. DE ZIEKTE VAN DEN KONING VAN ENGELAND Het „Hdbld." meldt 't volgende: De lichte verbetering in den toestand des ko- nings handhaaft zich. Door 'een punctie, waartoe werd overgegaan, kon eenig etterig vocht rond de basis der, rech ter long worden verwijderd. Er zullen nog meer puncties noodig zijn. Het medisch bulletin, dat melding maakt van een punctie voor 'het aftappen van "het etterig vocht, was een volkomen verrassing, en werd zelfs niet door 'de omgeving des konings ver wacht. De vijf geneesheeren bleven tijdens het ver richten der punctie gedurende een uur in het vertrek van den patiënt. Het commentaar op de punctie is zeer gere serveerd, doch de lichte verbetering in den al- gemeenen toestand is een 'goed tee ken. Sir Hugh Rigby, honorair geneesheer des ko- nings, is te drie uur ten paleize aangekomen. De kleine operatie, welkë bij den koning is ver-, richt om vocht uit de aangetaste long wegi te nemen, zal op den paliënt misschien een uitput- teuden invloed oefenen, maar het feit op zich zelf, dat men de punctie heeft mogelijk geacht,, wordt als het beste bewijs beschouw)!, dat er in zijn algemeene gesteldheid een verbeterin|g| is ingetreden.. Nader wordt nog vernomen dat de geslaagide punctie van de long om'7.50 uur was geëindigd. De chirurg was Sir Hugh Rigby. De Prins van Wales en Be hertog en hertogin, van York toefden bij de koningin, toen d6 opera tie werd verricht. De prins en'de hertog en her-' togin verlieten het paleis om half negen. De behandeling geschiedde nadat de vloeistof uit de pleura-holte was gevonden, waarvan een gedeelte bij de punctie werd verwijderd. Naar deze vloeistof zochten de doctoren toen zij Vrij dag 11.. met Rötngesntralen een onderzoek instel den. Zij vermochten toen hlet éenig vocht te vinden. De infectie, die in de rechter long was gelocaliseerd, verspreidde zich door het lichaam en dit iwas het wat de laatste twee, dagen zulk een bezorgdheid wekte. De opflikkering van 'den patiënt in den afge- loopen rihclit volgde op hetgeen een wonderbaar lijke terugkeer van de gelocaliseerde infectie in plaats van de algemeene infectie wordt genoemd. Dit werd als een goed teeken beschouwd, daar de geneesheeren daardoor een actieve 'behandeling konden verrichten. Dit .leden 'Ze hedenmorgen met het gunstige resultaat hetwelk hun in staat stelde, de operatie voor te bereiden. Deze had niet kunnen geschieden, als de koning niet in staat iwas geweest, zijn krachten te behouden. De lagere temperatuur was het eerste teeken dat de infectie gelocalikeerd was. berichten LANGEDIJKER, GROENTECENTRALE. 12 December. 81000 Kg. roede kool f 38.70, doorschot f2 6.20, 19000 Kg. gele kool 'f 2.304 70, doorschot f 1.902.80, 5400Ö Kg. Leensche witte kool f 3.50—5.80, doorschot fl.40—3 40, 21000 Kg. uien f 9.80—10.10, grove f8.508 90, drielingen f 8.50—9.10, 1500 Kg. peen f4 50, kleine peen f 2.502.90, 425 Kg. eigenheimers f 2 30. 13 December. 39200 Kg. roode kool f 3.207, doorschot f 3 6.70, 38000 Kg. gele kool f3—5.30, doorschot fl.203.30' 34800 Kg. Deensche witte f3 50 6'.doorschot f2.704.30, 15000 Kg. uien f9.30 10.30, grove f8.709.40, drielingen f8.70 9.10, 2000 Kg. bieten Ï2.90, 1800 Kg reuze bloemkool f 10.9015 30, 2e soort f4 30 NOORDERMARKTBOND' 12 Deoember. 400 Kg. aardappelen, blauwe f4, 11200 Kg. uien f 9.2010, drielingen f9.109 60, grove uien f8.809.30, 2800 Kg. peen Ï4 40, kleine peen f3—3.20, 102400 Kg. roode kool f2.90—6.80, 40500 Kg. gele kool fl.805.10, 60800 Kg. Deensche witte f 3.506 40, 13 Deoember. 450 Kg. bl. aardappelen f 3.90, 23800 Kg uien f 9.50—10.40, drielingen Ï9.30—9 70, grove uien f8.70—9.80, 3600 Kg. peen f4 50—4.60, kleine peen f3.10, 138600; Kg roode kool f2.10—7 20, 36800 Kg. gele kool f2.30—5.30, 96400 Kg Deensche witte f3.50—6 30, 410 stuks bloemkool f8.10—9.90, 2e soort 'f2. W A RMENHUIZEN11 Deoember. 51800 Kg. roode kool f 3.406.30, 2e soort f 1.60 —4.90, kale f 1.40—4.50, 1500 Kg gele kool f 3.70, 2e soort f2.10, 26000 Kg. Deensche witte f 3.30—5.50, 2e soort f 2.20—2 80, uitschot f 0.70 f 2.60, 8800 Kg. uien: drielingen f8.90—9.60 uien f 9-1010.30, grove uien f8.909.50, 525 Kg. bieten f 4.10, kleine fl.90. W ARMEN HU IZEN12 Deoember. 38300 Kg. roode kool f 2 330—6 60, 2e soort f 2.50 —4.70, kale f2.10—2.70, 4300 Kg gele kool f2.50—4.50, 2e soort fl.80—3 30, 19400 Kg. Leensche witte kool f 3.505.40, 2e soort f 2.30 3.10, uitschot fl.402.60, 5700 Kg uien drielingen f9.609.80, uien f 9.209 70, grove uien f8.608.90. PURMEREND1. 11 December. 27000 Kg. kaas, 20 st. kl. fabriekskaas, r m. f 49, 9 stuks kl. boerenkaas r.m. f50, 1 st Goudsche kaas f48, 1256 Kg. boter f2—2.25, 420 vette koeien f 0.70—1.05, 149 melk' en geldekoeien- 1 120—320, 36 paarden f100—200, 13 vette kal veren fl.40—1.60, 161 nuchtere kalveren, slacht f 1242, fok f14—30, 557 vetce varkens slacht f0.6873, zouterij f0.640 67, 41 magere var kens f 22—40, 124 biggen f 16—22, 839 schapen f2036, 28 bokken en geiten. Kipeieren f9.25 10.25. Eendeieren f 6.50 j BO VENKARSPEL,' Station. 11 Dec. Uien groote gele f3.954 80, drielingen f4.05 4.50, nep f55.85, per baal; bloemkool f14.80 —20.70, 2e soort f6 60—11.70, 3e soort f0 75 4, roode kool f2.7Ó6 50, gele kool fl.20 2.40, witte kool f3—4.70, aanvoer 775 balen uien, 8200 stuks bloemkool, 23.500 Kg. roode kool, 10.100 Kg. gele kool, 12.900 Kg witte kool-

Nieuwe Langedijker Courant | 1928 | | pagina 5