Land- en Tuinbouw B|B HOLLANDSCHE TUINBOUWTEN TOONSTELLING TE MA E E,ID Die gelegenheid om Spanje met de voortbreng selen van onzen tuinbouw bekend te maken, komt hoogst zelden voor en daarom heeft het bestuur van den NedierlaUdschen Tuinbouiwraad gemeend van de gunstige omstandigheden van het oogen- blik gebruik te moeten maken om dit voorjaar deze demonstratie te [Madrid te houden, ter uit breiding van den ;aïzet naar Spanej van deze ar- tikelen, die ook in het nieuwe Spaansche tarief- ontwerp niet door rechten getroffen Worden; Het is gebleken, dat voor dit plan groote be langstelling bestaat bij de Spaansche regeering, die hierin een .opvoedkundig element ziet voor de Spaansche kweekers. Zij heeft door haren da a iwer ke lij ken steun de uitvoering van het plan mogelijk gemaakt. Niet alleen heeft minister Graaf dc Guadalhorce het midden in de stad ge legen Ijspaleis kosteloos ter beschikking gesteld voor de Nederlandsche tentoonstelling, maar ook een subsidie van 25000 pesetas voor hetzelfdJe doel op de staatsbegrooting voor 1929 gebracht. Anderzijds heeft ook de Nederlandsche regee ring een, zij het ook bescheidener, subsidie in uitzicht gesteld. Van Spaansche zijde zijn bovendien subsidies toegezegd door de stad Valencia en de Officieele Kamer van 'Landbouw, aldaar. Be NNederlandsche tentoonstelling, die zal Worden gevormd door inzendingen van bloemen en planten uit Aalsmeer, Boskoop en de bollenstreek, zal in de eerste helft van April Worden gehouden, eti acht tot tien dagen 'luren. Aan de wijze van verzending zal de grootst mogelijke zorg worden besteed, zoodat de aan komst der bloemen en planten in frisschen staat onklanks den grooten afstand, gewaarborgd is. De voorbereiding en de uitvoering staan onder leiding van een door het bestuur van den Tuin- bouwraad benoemde hoofdcommissie, samenge steld uit de beeren E. H. Krelage te Haarlem, voorzitter, C. H. Kramer te Bloemendaal (voor de bloembollenstreek), J. O. M. Mensing te Aals meer voor Aalsmeer, J. H. van Straaten van Nes te Boskoop voor Bioskoap, C. Thim te Amsterdam (voor den aanleg der tentoonstelling) en Jhr. J. Lj. Mollerus, secretaris. Z,oo noodig zullen nog sub commissies voor de deelnemende tuinbouwcentra gevormd worden. Als gedelegeerd lid te Madrid is benoemd mevrouw van EeghenBeineke, aldaar, die zich reeds geruimetï tijd bijzonder veel moei te gegeven 'heeft om de belangstelling der Spaan sche autoriteiten voor het plan te winnen. BESPUITING VAN HOUTIGE GEWASSEN MET GARBOLINEUM De Inspecteur, hoofd van den Plantenziekten- kundigen Dienst vestigt de aandacht van alle belanghebbenden op de groote waarde van vrucht - boom-carbolineum als bestrijdingsmiddel tegen al lerlei, in den toestand van ei, larve, pop df vol ledig insect op houtige gewassen overwinterende insecten. Een bespuiting met vruchtboom-carbolineum ter sterkte van 7i/2 pCt. is het beste bestrijdingsmid del tegen bladluizen op allerlei houtige sierge wassen en vrucht boo men, tegen spint in kruis- bessenstruiken, roode iworm in frambozen, spruit - vrcter en andere insecten op aalbessen. Ook op sierstruiken als rozen, Buxus, Coniferen (spai1- ren) kan deze bespuiting met zeer 'veel succes worden toegepast. Perziken in kassen moeten omstreeks het mid den van Jahuari bespoten zijn. Kruisbessen en pruimen kunnen .tot het midden van Februari aalbessen, frambozen en druiven in kassen kun nen tot het einde van die maand bespoten Worden.. De bespuiting van appel, peer, sneeuwbal, mei doom, kan nog in de maand Maart plaats heb ben, maa. rhet verdient aanbeveling van gunstig weer ,ook als dit vroeger valt, gebruik te ma ken, om de zoo nuttige bespuiting in elk: geval te doen plaats vinden. Men gebruik© in het algemeen een '71/2 pCt. op lossing van een goede in water oplosbare cafbo- lineumsoort, die bewezen heeft voldoende'insecten doodende eigenschappen te bezitten. Voor per- zie mag men echter niet sterker oplossing ge bruiken dan 5 pCt. Men bespuite de gewassen zeer zorgvuldig, opdat ,alle takjes, vooral ook de jongs tie, geheel worden bevochtigd. Carborlineum kan als een defr meest werkzame bestrijdingsmiddelen, speciaal tegen insecten, be schouwd worden. Tegen door schimmels veroor zaakte ziekten helpt 'het meestal niet, daartegen moeten andere: speciale bestrijdingsmiddelen wor den toegepast. Ook aan alle boom kweekers wordt bespuiting hunner vrucht- en siergewassen met carbolineum ten sterkste aanbevolen. Nadere inlichtingen over idieze bespuitingen (worden gaarne verstrakt door den Plantenziefcten- kundigen Dienst te Wagefoingen en door de op verschillende plaatse*, werkzame ambtenaren van dezen Dienst. Burgerlijke Stand Gemeente WINKEL Geboren: Simon, zoon van Abraham van Spun- ter en Maria Cornelia Los. Gehuwd: Heter Wijn, 26 jaar, en Trijntje Fijn- heer, 20 jaar- (Overleden: Klaas Kaaij, 68 jaar weduwnaar van "Neeltje de Maijer. Simon van Splunter, 3 dagen, zoon van Abraham van Slunter en Ma ria Cornelia Los. Maria Bierman, 67 jaren, weduwe van Jan de Jongh. Willem Pool, 83 jaar, weduwnaar van Trijntje S,teen, woonplaats Barsingerhorn. Gemeente KOEDIJK Getrouwd: Cornelis Koning en Emma Oudt., Overleden: Levenloos aangegeven kind v. Johs. Tames. Comelis Klomp, 57 jaar, echtgenoot van M. Hopman. Ingekomen personen: A. de Wit, gekomen van Schoterland. A. Baat, gekomen van Alkmaar. Vertrokken personen: A. de Waal, vertrokken naar Alkmaar. J. Schuur, vertrokken naar St. Pancras. 'Wed. J Hoogeboom, vertrokken naar Limmen. "B. T, Schotten, vertrokken naar Bergen. Het aantal inwoners bedroeg op 1 Januari 1929 1959. Gemeente HA RENKARSPEL' Geboren: Alida, d. van Gerrit Bos en Wilhel- mina Geertruida Boekei. Anna d'. van Biartho- lomens Boon en Petrouella Johanna Catharina Kuilboer. Ida Gerarda d. van Gerard us Joan nes Snee kets en Ida Anna Baas. Pieter, z. van Ide Gregorius Jacobus Pronk en Grietje Kwan- tes. Maria Cornelia, i. van Hein van Westerop en Aaltje Moras. Hendrikus, z. van Hendrik1 Tamis en Maria Jonker- Gerardus, z. van Jacobus Bleeker en Ka,tharina Smit. 'Cornelia Geertje, d. van Jacob Adrianus Levendig en Trijntje Koelemeij. Trijntje, d. van Dirk Swa ger en Maartje Knijper. Petrus Adrianus, z. van Johannes Jongkind en Trijntje Kooij. Ondertrouwd en getrouwd: Jan van der Sluis en'Petronella Geertje de Vries. Overleden: Hendrikus Tamis, 3 dagen. Gemeente HEERHUGOWAARD GeborenAgatha Maria, d. van G. Appelman en Joh. Beers. Cornelia, d. van Bembertus Pronk en G. Koppes. Gerardus Johannes, z. van G Burg-er en E. Fakkeldij. Johannes, z van Adr. Swinkels en Oh. Joh, Jongkind. ■--- Geertruida Afra, li. van P. Molenaar en A. Joh Oudhuis. Margaretha Cornelia, d. van Jac. Oud en Cat'h. v. Diepen. Overleden: Corn, den Hartigh, 51 jaar, laatst wednr. v. "G. Bloemendaal A. Ouidhuis, 83 j echtgenoot van Jaantje Groothuizen. Neeltje DUnenberg, wed. van Alb. Groot, 75 jaar. Oath. Div. Meester, d. van O. L, Megster en C. Pancras, 15 maanden. Gemeente OTER,LEEK' Gehuwd: Theodorus Oud met Aruolda Ubink. Overledeu: Jansje Bakker, oud 27 jaar. Jan van Veen, 72 jaar, echtgen. van Geertruida Nap. Johann Hermann Becker, 43 jaar, echt- gen van Ar.iaantje Dekker. Klaas Termaat, 67 jaar, ec'htg. van Hendrica de Groot. Gemeente OUBORB Geboren: Reinalda Catharina, d. van Johannes Antonius Feldberg en'Johanna Volkers. Jo hanna Egberdina, d. van Arie Verschoor en Jo hanna Egberdina Anvelink. Getrouwd: Jacob Laan en Johanna Kunst. Overleden: Pieter Langedijk, 80 jaar, gehuwd met Antje Brakenhoff. Rechtzaken VOCR een kantonrechter; Zitting van Vrijdag 4 Januari- Het was slechts uifetel van executie- De garagehouder J. C. P;., wonend aan den Kennemerstraatwieg te Alkmaar, die voor 14 la gen alreeds terecht stond wegens het wederree ite- Bjk neerwerpen van puin op den geheiliglen grond der gemeente en zich had verweerd met de mededeeling dat bealjoelde grond eigendom was van de me.le aldaar woonachtige mevröuw, wed. Hart land, verscheen heden opnieuw de verdachte, om zijn zaak verder te hooren behandelen. En kele getuigen werden gehoord ten einde het ver weer van den heer P, te comtroleeren en tot ons leedwezen moeten wij constateeren, dat na dit verhoor de waarde van de verdediging ver smolt als een kluit boter in de heete Juli zon,, zoodat het feit bewezen verklaard Zijnde, de heer J. O. P. werd veroordeeld tot f 8 boete of 8 dagen hechtenis. Een gelukkige zet op het schaakbord- Te Bergen had in de eeuwige Laan op 8 Aug. een aanrijding plaats 'tusschm 3 automobielen, waarvoor eeu der bestuurders, de reiziger B. J. H. K. terecht stond en bij verstek werd veroor deeld tot f 40 boete of 30 dagen, benevens schade vergoeding aan een der slachtoffers, de reiziger II. J. Bok ten beirage van f 43.20, De veroor deelde was tegen dit vonnis in verzet' gekomen en stond nu in persoon terecht, hoofdzakelijk om te protesteeren tegen het bedrag der schade vergoeding, aangezien hij alle schade aan net motorrijtuig van den heer Bok voor zijn rekening had doen repareeren. "Wat nu nog van hem werd gevorderd was niet anders dan schade die met 'de aanrijding niét in direct verband stond:. Dc kantonrechter kwam daU ook tot de eon clusie, dat ten onrechte die geldelijke Verplich ting was opgelegd en werd de heer "Bok thans in zijn vordering niet ontvankelijk verklaard, zoo dat ie heer K. die f 43.-20 in zijn zak kan houden. Zijm eigen nest gegarneerd. De rietdekker Joh. M. te Bergen, maakte even eens z'ijn opwachting voor de tweede maal voor den kantonrechter. Hij had voor 14 dagen tereent gestaan wegens het in gebruik (nemen op 17 Juli van een zomerwoning zonder vergunning van B. en W. en toen ontkend 'dat hij de woning inder daad ten dienste van zijn gezin had gebezigd., Thans echter trad tegen hem op de veldwachter Tamminga, die verklaarde niet alleen aan alle kenteekenen had kunnen constateeren, dat be doelde wöning diende tot huisvesting van het ge zin, doch ook op den dag dat hij verdachte be zocht had, waargenomen, dat de vrouw des huizes twee kinderen in compleet nachtgewaad naar bo ven zond. De verdachte, die meende voor iedere spijker wel 'n gat te kunnen vinden, merkte te dien aanzien op, dat de kinderen voor straf in dit huis naar boven waren 'gezonden, waarop de kantonrechter snedig opmerkte, dat verdachte wel aanleg voor het advokatenambt scheen te hebben. Helaas bracht het verweer van den riet dekker hem geen voordeel, daar hij tot f 7 boete of 7 idagén werd veroordeeld, dius belangrijk hoo- ger dan een andere gemeentenaar van Bergen, Wien voor een dergelijke overtreding slechts f 3 boete of 3 dagen werd opgelegd. Een boer moet ook nog, dokter zijn. Bij den veehouder Corn. 1. te Grootschermer, wte bedoelen natuurlijk bij zijn schapen, werd op 22 Aug. door Rijksveearts Roadzant rotkreupel gecoustateerd. Niet minder dau 11 woldragers leden aan ide besmettelijke ziekte en aangezien Kees verzuimd had aangifte te doen, stond hij heden terecht. Zijn uitvlucht Idat hij' niet wist wat rotkreupel eigenlijk was, sloeg Absoluut niet in en de voorspelling van den kantonrechter, dat het wel eens dure schapen konden worden, ging volkomen in vervulling over, daar 'die veehouder tot den vollen eisch van het 0,M. f 60 boete of 60 dagen wend veroordeeld. Hier Warden krasse geneesmiddelen voorgeschreven. De ehaifffeur H. G. L. uit Amsterdam reed op 21 September 's avonds omtrent half 8 met zijn! vrachtauto op den Kanaaldijk Onder gem.'Bergen geheel links van den wieg en veroorzaakte aldus een aanrijding met een vrachtauto, bestuurd door den vrachtrijder Jb. Bakker uit Wjeringen. De chauffeur L. stond voor dit feit bedien terecht en hield een lang betoog, dat wiel als-feuilleton van een sportblad had kunnen dienon, en die hierop neer kw'am, dat 'verdacht© was verblind door ide hel stralende koplampen van de Wierfn- ger vrachtauto. Heel veel nota wterlFvan dit ver weer n'iet genomen en de redenaar veroordeeld tot f 40 boete of 40 dagen. Misbruik van den tijd gemaakt en den baas er in laten tippelen De 'heer M. B. te Bergen, fabrikant van de ver maarde B. B. B. (Bakkers Beschuit Bergen), moest verantwoording afleggen van het feit dat hij op 12 October iu zijn bakkerij 3 gezellen ge durende verboden tijld had laten arbeiden. Fin zulks terwijl hij reeds 2 malen voor ©en derge lijke overtreding was veroordeeld. De verdachte ontkende hetgeen hem was ten laste gelegd niet, doch voerde aan, dat hij dien middag afwezig was. De knechts hadden toen hun wterktijd verWouweli om voor zich zelf konijnen hokken te gaan maken en waren toen later, in den tijd, dat ze moesten rusten volgens de wet, aan 't beschuit bakken gegaan. De kantonrechter wilde, nu de zaken zóó stonden, er nog wel 'wat meer van weten eti hield de zaak aan tot a.s. week, teneinde de bakkersknechts Bouman en Wokke en de controleur Rus te hooren. Be arbeidskaart kwaad weggeloopen- Mej. E. K., 'n elegant winkeldametje uit Eg- rnönd aan Zee verfri.schte het dorre koffieuurtje van den kantonrechter door haar fleurige ver schijning, ads gevolg van de omstandigheid, da,t zij op 17 Nov. geen rentekaart had kunnen toonen aan den controleur Brandon van den arbeidsraad! te Alkmaar. De jonge dame erkende zulks, maar beweerde dat bedoelde kaart fnog in het bezit moest zijn van den directeur van Alkmaarsch Warenhuis, waar zij in betrekking was geweest. Zij had die kaart toen in bew'arihg gegeven, maar toen zij wegging en de kaart opvroeg, bleek die onvindbaar te zijn. Aangehouden tot a.s. week. Zóó dichtbij ©n toch onbereikbaar- De chauffeur van een expeditieauto, O. Zi. uit Bergen, had op Maandag 19 November de op dien marktdag afgesloten Dieterstraat 'bereden en stond deswege terecht. Hij beweerde (niet t» Wetten hoe hij anders de Koningstraat moest bereiken, doch •de Kantonrechter wist deze puzzle ook niet op te lossen en veroordeelde verdachte tot f 3 boete off 3 dagen. Baron van Muntliliauzm was ér niets hij- Een ieder kent nog wel de wondere geschiedenis van baron von Munchhauzen, de kampioen leuge naar van ziju tijd, die vertelde van een zoo hevi- gen sneeuwval, dat ide sneeuw boven de huizen uitkwam en hij 'zijn paard vastbond aan een kerk toren. Toen het begon te dooien, bleef het paard aan den kerktoren hangen. Iets dergelijks beleef den Wij ook in ide zaak van een aanrijding tus- schen een autobus uit Medemblik en in vraóht- fordje, waarop 3 marktkoeiem uit Spierdijk, op den Munnikenweg'te Oudorp, op 7 Nov. ter gele genheid van de najaarskoemarkt te Alkmaar. Vol gens den amateur chauffeur Oud bleef na de aanrijding 'de ford met de koeieta in een boom aan den wegkant hangen. Daar echter zoowel de bestuurder van de autobus G. B. uit Medemblik als de getuige Oud, alle schuld afwezen, vond die kantonrechter deze 'aangelegenheid belangrijk ge noeg, om de zaak aan te houden tot 18 Januari, teneinde nog eenige wederzijdsche getuigen hooren. Vrij en blij leven op N eer lands ulierbren grond De 2o-jaxige landbouwer 'E. H. te Egmond aan Zee, die zich op 28 November op zijn eigen grond had geamuseerd met het zetten van een wildstrik en dito klem, kwam heden tot de ont dekking dat ook de landgebruiker nog leelijk onder de pantoffel zit, zooals bleek uit een ver oordeeling tot f 7 boete of 7 'dagen met verbeurd verklaring van klem en strik. 1 Gevaar opleverend transport. De heer S. W. B. A te Alkmaar, directeur der N.V. fa. de W's ijzerhandel te Alkmaar, opge roepen om als verdachte voor den kantonrechter te verschijnen, liet zich door zijn procuratie kou der B. vertegenwoordigen als gemachtigde. Aan den heer A. was ten laste gelegd het doen ver voeren van ijzeren staven, die 4 M. buiten 'de vrachtauto uitstaken en niet Waren verlicht, welk feit onder de gemeente Opperdoes door een rijks veldwachter was geconstateerd". De lieer B. deelde namens zijn principaal mede, dat de auto was*- Verlengd, zoodat het bezwaar grooteudeels Was opgeheven, waarop veroordee ling tot f 1'2 boete of 12 dagen vólgde. Nog niet met die situatie en de tarieven op de hoogte- De 18-jarige ambachtsstsholier L. K„ thans te Bergen, doch voor korten tijd te HarderWrjk wo nende, Was bekeurd wegens het fietsen door den „Tunnel" bij Jen overweg nabij de Wognumsche buurt te Alkmaar en stond nu desWtege terecht Hij beriep zich op zijn onbekendheid met de plaatselijke toestand en voh.l 'het erg duur toen de beambte ma-ar f7 boete of 7 dagen vorderde. Hij had gedacht van 'n gulden of anderhalf.; Zoo goedkoop wilde de kantonrechter het echter niet doen, doch Z.Eii. reduoeerdie de eisch tot f 5 boete ©f 5 dagen. Zijn recht zal hom met de volle maat worden toegemeten. Dc vraehtautochauffeur A. B. uit Egmond a. d- Hoef, was op 11 Januari geverbaliseerd te Alkmaar, door den ohef van het verkeerswezen Wijnberg, ter zake het rijden aan .Je linker zijde van het Ritsevoort en 't ontbreken van een weg- spiegel op zijn 4.!wielig motorrijtuig. -Verdachte, heden terecht staande, beWeerde, dat hij op het Ritsevoort had moeten uitwijken voor eenige kin deren, terwijl .hij voorts vermeende op 'zijn open Wagen geen wegs'piegel noodig te hebben. Nader onderzoek en verhoor van den verbalisant ge- Weuscht zijnde, wordt 'de 'zaak aangehouden tot a.s. week. Bat geklungel motet uit1 zijn- Een" te Broek op Langendijk woonachtig 18- jarig, jongeling, genaamd Simon K. is wel een van de eerste zondebokken die heden terecht stond wegens het rijiden naast een anderen wiel rijder te Broek op Laugenidijk in den avond van 18 Nov., Waardoor gevaar voor het verkeer werd veroorzaakt. De heer Simon ontving een hartige vermaning en een correotie in den vorm van f 4 boete of 4 dagen. Deze zaak kan ook tevens als waarschuwing dietien voor hén die geWenld zijn op dergelijke Wijze de verkeersetiquette te veronachtzamen. Hallucinaties van de Rijkspolitie? De 21-jarig» chauffeur K, K, te Alkmaar.was op 14 November op den R.ustenburgerweg ondier Heerhugolwaard door brigadier Tjalsma op den bon gezet, omdat hij als bestuurder van een vracht auto had verzuimd door een duidelijk verkeers- te-eken kenbaar te maken, (welken weg hij' wilde inslaan. Verdachte, heden ter verantwoording ge roepen, ontkendie pertinent'.'Hij had het niet noo dig geoordeeld een verkeersteeken te geven, aan gezien hij voornemens (was geweest, recht door te rijden. A.s. (week voortzetting en zal de briga dier (worden uitgenoodigd nadere toelichting te Radio-Omroep Radio-Centrale HART KUiJT, Oudkarspel A 117 Hart en Kuijt. EERSTE PROGRAMMA Dinsdag; 8 Januari' 3.00—4.00 Knipcursus A V R..O.I 4.005.00 Microfoon-debutanten. 6.007.15 Dinermuziek 7.15—7.45 Bngelsche taalles 8.008.30 Boekenhalfuurtje 8.3010.15 Conoert Omroeporkest Gramofoonmuziek Woensdag 9 Januari- 10.0010.15 Morgenwijding 'AVRj-O. 11.20 Gramofoonplaten Daventry. 12.152.00 Lunchmuziek AVR.O, 2.303.00 Leerbewerking 3.004.00 Maak het zelf 4.005.00 Lezing over Egypte 5.45—6.15 LandbouWhalfuurtje 6.157.15 Voor avondconcert 7.157.45 Gezondheidshalfuurtje 8.15 Stadsschouwburg, A'idam. Opera „Tosca". Donderdag 10 Januari- 10.0010.15 Morgenwijding A V R.O., 11.20 Gramofoonplaten Daventry. 12.152.00 Lunchmuziek A V R|.Oj 2.003.15 Viering 3-jarig beistaan van den Al- gem. Rijinschippersbond. A.VR,.Oi 3.15—4.00 Vervolgcursus knippen 4.00—5.00 Ziekenuurtje. 5.005.30 Sportprognose 55.307.15 Vooravondoanoer't. 57.157.45 Eng. conversatieles 8.00 Lezing verkeersveiligheid 8.30 Aansl. v. d Groote Kerk te Den Haag ter gelegenheid v. h. 50-j. verblijf van H. M. ide Koningin-Moeder in Nederland. TWEEDE PROGRAMMA Huizen- Ilin.vlag 8 Januari. 5.306.30 Gramofoonmuziek KILO- 6.308.00 Lessen 8.00 2e Utrechtsche Stedenavond. Woensdag 9 Januari 11.00—11.30 Korte Ziekendienst N.OR.V. 12.301.45 Middagoonoert 5.006.00 Kinderuurtje 6.307.30 Lessen 7.308.00 Muziekpraatje 8.00 2e Veenendaalsche 'avond. Donideridag 10 Januari' 11.00—11.30 Korte Ziekendienst. NC.R.V. 12.301.45 Middagconcert 2.002.30 Schooluitzending 6.307.30 Spreker 7.007.30 Boekh. voor beginners 7.308.30 Spreker 8.30 Uitzending Groote Kerk te Den Haag ter gelegenheid v. 'h. 50-jarig verblijf van H.M. de Koningin-Moeder in Nederland. Eerste Langedijker Radio-Centrale Q. Schuitamaker Jr., - Noordscharwoude EERSTE PROGRAMMA Dinsdlag 8 Januari. 3.004.00 Knipcursus A V Ri.O.. 4.005.00 Microfoon-debutanteu. 6.007.15 Dinermuziek 7.157.45 Engelsche taalles 8.008.30 Boekenhalfuurfje Woensdag 9 Januari 10.0010.15 Morgenwijding 11.202.20 Lunchmuziek 2.303.00 Leerbewerking 3.004.00 Maak het zelf 4.00—5.00 Lezing over Egypte 5.456.15 LandbouWhalfuurtje 6.157.15 Vooravondoonoert 7.157.45 Gezoudheidshalfuurtje 8,15 Stadsschouwburg, A'dam. Opera „Tosca". Donderdag 10 Januari' 10.0010.15 Morgenwijding 11.202.00 Lunchmuziek. 2.00 Viering Rijn-Schippersbond. 3.154.00 Vervolgcursus knippen 4.005.00 Ziiekenuurtje. 5.005.30 Sportprognose 55.307.15 Vooravondoonoert. 57.157.45 Eng. Óonversatieles 8.00 Lezing verkeersveiligheid 8.30 Groote kerk te 's Gravenhage. Herdenking 50-jarig verblijf H. M. KoningimMoeder. Hierna platen. TWEEDE PROGRAMMA' Huizen- Dingdag 8 Januari 5.306.30 Gramofoonmuziek K.RO. 6.308.00 Lessen 8.00 2e Utrechtsche Stedenavond. Woensdag 9 Januari 11.0011.30 Korte Ziekendienst N.O R~V, 12.301.45 Middagoonoert 5.006.00 Kinderuurtje u 6.307.30 Lessen 7.308.00 Muziekpraatje 8.00 2e Veenendaalsche avond. Donderdag 10 Januari 11.00—11.30 Korte Ziekendienst. 'NC.R.V 12.301.45 Middagoonoert 2.002.30 Schooluitzending 6.30—7.30 Spreker 7.007.30 Boekh, voor beginners 7.308.30 Spreker 8.30 Zie Hilversum-programma 'zélfde tijd.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4