01 do ISHU Levenswijsheid 1 daarom, dat wij ditmaal Dinsdag werd te Hilversum het huwelijk! voltrokken van den heer H. J. J. M. Urlus, zoon vam Jac. Urlus, den bekenden Opera zanger, met Mej. Marie Bylan, nicht van den1 burgemeester van Hilversum. De plechtig heid in de St. Vitus-kerk te Hilversum. bet jurkje, terwijl de versiering welke aange bracht is bestaat uit eenvoudig opgestikt band van tweeërlei kleur, welke kleuren in overeen stemming dienen te zijn met de gekozien stof. 'Het aangeknipte korte mouwtje, geeft het geheel een cachet van netjes. Natuurlijk is er niets geen bezwaar de mouwen te verlengen en! de boorden der mouwen met hetzelfde band als hiet jurkje te garneeren. Wij vertrouwen met deze afbeelding onze le zeressen een dienst te hebben giedaan. Met kinderkleeding, welke uit den aard der zaak niet kostbaar mag zijn, wordt wat mjojdellen betreft steeds iets nieuws gevraagd, iets nieuws dat mede practisch moet zijn voor onze kin-' deren.- Een enkel woordje nog over onze tweede' afbeelding. Een mantel, welke nu niet zoozeer voor dagelijks gebruik is, maar meer voor be paalde gelegenheden dienst doet. Zpoals me(n ziet is het voorstuk op bijzondere wijze be werkt waardoor het geheel iets aparts van mo del gekregen heeft. De hrepdie kraag met kost bare bontafzetting voltooid het geheel. Deze kostbare bontafzetting kan o.i. echter heel goed achterwege blijven zonder dat de elegance van het model hierdoor geschaadt behoeft te wor den. H'et spreekt vanzelf, dat voor dergelijk^ mantels een zware stof genomen dient te ^-or den, althans een. stof, welke zich _goed plooit, opdat de norsp'onkelijke vorm zich handhaaft bij het dragen. „Het doet me pleizier, dat je ook na je hu welijk bij ons wilt blijden, Marie. Ken ik den gelukkige ,al?" „Zeker, mevrouw. Hjet is uw zoon." (Passing Show.) Woensidag is de reddingboot de „Prins der N-dcrlanden' vergaan De acht op varenden zijn naar alk' waarschijnlijkheid verdronken. Inzet: de Kapitein A. v. d. Klooste,r, die mede tot de verongelukten behoort. HANDELSVERKEER MET MARS Wij zijn trotsch op de pre.staties Van het vliegcorps der K .L..M, En op het feit, dat Insulinde Thans hoort die Nederlandsche stem In negen of 'nog minder dagen Wordt nu de groote vlucht volbracht, De oude moeder hoort in H'olland Hoe blij haar kind in Ijnfdië lacht. Wat zijn we trotsch op een en ander. Ons'land komt heusch niet achteraan. We geven menig land een voorbeeld, Dat hebben we altijd gedaan. Toch dreigt gevaar nu uit het Oosten, Dat Hblland wordt voorbijgestreefd, Sinds daar, in Bielgrado, een koopman Tot planeet Mars gesproken heeft. Een handelaar m oude dingen, Antiquiteiten ook genaamd, Heeft om relatie te verkrijgen, Voorwaar een aardig plan beraamd. „Zijn er op Mars antiquiteiten?' Die vraag zond hij den aether in, Dat is om in contact te komen Met Mars toch wel een goed begin. De lui op Mars, dat 's klaar en duidelijk i Ze snappen daad'lijk deze vraag, Zijn blij iden rommel op te ruimen, Waarmee ze zitten in hun maag. Het antwoord zal wel spoedig komen, Per radio, het ligt voor de hand, Een ieder zal het kunnen hoonen, Die luisteren wil, ook in .ons land. 't Is goed, dat luisteraars het weten Bericht van Mars, dat 's nooit vertoond Wie thans wil zoeken in den aether, Wondt voor zijn moeite ruim beloond. De zaak is dus goed op te letten, Geluisterd dus, vol moed en hoop Naar 't antwoord dat van Mars moet i komen, „We hebben wat u vraagt, tie koop" We seinen later nog wiel even Hoe het met verzending dan zal gaan, En of dir ect u on zien rommel Ontvangt of wel via de Maan." "FOREST. s£\rti?ering gesteld zullen worden en dat het daardoor wellicht mogelijk is, dat verloren markten herwonnen worden?! Weet gij, dat in ons land aan de verbetering der uienrassen nog heel weinig gedaan is, ep, dat in Califomië grond leggende proeven daar voorr reeds verscheidene jaren geleden geno men ziin aan de Universiteit van Galiforlrnë? Weet gij, dat men daarbij heeft gevonden, dat vroegrijpe uien beter bewaard kunnen wor den en minder vlug schieten, dat laatrijpe soorten? Weet gij, dat men daarbij o.ok geconstateerd leeft, dat de uien geen zuivere kruisbestuivers hebben, zooals men hier te la;nde meepjde-, maar dat zelfbestuiving heel goed mogelijk is en dat daardoor ook zuivere stamselectie tot de mo gelijkheden behoort, waardoor een beter ras kan verkregen worden. Wordt het dan geen tijd, dat hieraan wat meer de aandacht geschon ken wordt? S. Hoe dikwijls veroordeelen wij het gedrag on zer mëdemenschen, maar handelen wij zelf an ders dan zij? r Het goede aambeeld vreest den hamer niet Het is de beste fekenmeesteir, die zijn eigen fouten zonder fouten kan optellen» Wij kunnen den oorlog .niet hum aai see ren. 1 Wij kunnen hem alleen afschaffen./ Rehgie is onmiddellijk levensbesef aangaan- ie hooger eenheid en de band die dein enkelic 1 met deze eenheid verbindt. Wees waar tegen uzelf en zoo zeker als de nacht op den dag volgt, kunt ge dan tegen niemand valsch zijn" Wetenswaardigheden Het Zelf is de Koning in ons, die ons wil doen kennen het Koninkrijk der hemelen op aarde.' Circusdirecteur: „Het spijt me, dames en bee ren, u te moeten aankondigen, dat het nr. van den sprekenden zeeleeuw hedenavond met kan doorgaan. De buikspreker is ziek." (Dublin Opniom) ANTIEK TIN. Dit tin is meestal te herkennen aan de don kere glans en dikwijls aan de zwarte vlekken die erop zitten. Wanneer dit op dezelfde ma nie;- behandeld zou worden als het moderne tin zou het op den duur ook die lichte tint krijgen Om dit nu te voorkomen wordt antiek tin geschuurd met stroop en zand. De stroop wordt eerst dun gemaakt in warm1 water. H'et voor werp wordt eerst wat vochtig gemaakt in heet sodawater en daarna wordt met stroop en zand samen geschuurd. 'Hiet wordt dan afgespoeld en afgedroogd. Bekend van tin in de z.g.tt. „tinpest." Dit is een ziekte van. het metaal, dn zich op den duur openbaart door kleine gaatjes en zwarte stippeltjes, soms groote vlek ken. Deze gaatjes ontstaan doordat het tin ver- poeiert, tegengaan kan men dit euvel niet! Deze ziekte komt vooral bij oud tin voor, daar «dit wel op een te vochtige plaats, of een plaats met sterk wisselende temperatuur be waard is gebleven.' Wanneer bijv. een bord deze pest vertoont, moet men oppassen, dat niet andere voorwerpen eveneens er door worden aangetast. Van al uw leed trek af de schuld en draagt het testje met geduld;' Voor de menschen verzwijgt uw leed, Pronk niet met geleden smarte; Stilte is de tolk van een diep gtemoed, Meer dan wanhoops tranenvloed. Geniet, maar wacht u het hart te kluisteren aan het goed. Waardeer het, maar als een die het eenmaal missen moet. HET ONDERHOUD VAN TIN: Tm komt tegenwoordig veel voor. Wat het onderhoud betreft, kan het op verschillende manieren schoongemaakt worden. Tin kan gepoetst of geschuurd worden. Het „geslagen" tin, wat tegenwoordig zoo in zwang is, wordt het mooist wanneer het ge poetst wordt. Ook wordt veel glad tin nog ge poetst. Het poetsen wordt gedaan vmet krijt en spiritus, waarvan eerst een papje wordt ge maakt. Heel veel tin wordt echter ook geschuurd. Voor het schuren wordt gebruikt sodawater en een mengsel van zeeppoeder. Maak het voorwerp vochtig in het sodawater en schuur dan in een richting met het zand en de zeep- poc-dr. Denk er vooral aan dat het zand niet te grof mag zijn omdat er dan gemakkelijk krassen op het in komen, die er heel mjoeilijk weer afgaan, Aanslag van bloemen in binnenkanten van vazen is heel moeilijk te verwijderen. Na het schuren wordt het voorwerp flink afgespoeld er. goed stevig afgedroogd? Jonge dokter: Frits, is er werkelijk een pa tiënt in ie wachtkamer?" „Neen, dokter. Die man komt elke week, om het vervolgvei haal te lezen." (Passing Show.) WEET GIJ dat de wintertijd de uitgezochte tijd is, oude vruchtboomen met carbölineum te be spuiten en dat men daartoe een 7.5 pCt. op lossing van vruchtboomcarbolineum' moet ma- kijr. om insecteneierein en zwamjziekten te kun nen doodien? Weet gij, dat alleen in de maand Mei 19.28 de K L.M 68.000 kilogram aan tuinbouwpro ducten vervoerde? Weet gij, dat dit 'jaar voor het eerst een aan-, zienlijke verscheping van uien naar Amerika piaats vond, maar dat men daar gewoon is. .Ie vruchten 'beter verpakt en gesorteerd te* ontvangen, dan nu het geval is geweest ep dat daardoor onze uien in Amerika geen goeden indruk hebben gemaakt? Weet gij dat de uienverbopwers nu bezig zijn te trachten een merk op de exportuiejn te krij gen, waarbij strenge eischen aan verpkakipg en - I J Het is daarom, dat wij ditmaal eens een af beelding plaatsen van een zeer eenvoudig kin derjurkje. dat getuigt van goeden smaak eri waarmede de kinderen niet alleen in die kin derkamer kunnen ravotten, maar zelfs zich heel behoorlijk in het salon bij visite kunnen ver- toonen.' Zooals onze lezeressen zien, is het sinit, als' er tenminste van snit gesproken kan worden, al heel eenvoudig. Elke stof kan dienen voor Ontwerp van een char-a-baïic, die ieder in de gelegenheid stelt, vooraan te .zitten. (Judge.) Tijd van sneeuw en ijs. Waar het betreft mode kan er thans alleen sprake zijn van war me winterkleeding. Het eenige wat hierop een uitzondering maakt is de kinderkleeding, wel ke er thans op is gericht om thuis te blijven' en zich in de kinderkamer te vermaken. Wjat* kunnen ze veel aan onze kienen. Vooral als op; sombere vrije middagen vermaak moet worden gezocht in de kinderkamer of er door de ou deren misschien al eens een enkteie maal wordt deelgenomen aan plechtige visites, die vppr kinderen meestal zoo taai vervelend zijn.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 6