Uit den Omtrek GRATIS ROOKEN! .Wij maken onze lezers er op attent, dat in oen rechterbovenhoek van de vóór-pagina van dit blad een advertentie met 4xm is afgedrukt van ie fabrikante van de bekende De echte Friesehe Heerenbaai, -welke bon u bij de meeste winke liers kunt inwisselen tegen 'n half ons De ech te Friesehe Heeren-baai spaarzegel. Ongetwijfeld zullen vele rookers leze gelegenheid benutten, om, indien zij nog geen geregelde rookers van „Douwe EGBERTS echte Friesehe Heeren'baai" mochten zijn, kennis te fnaken met de voortref felijke kwaliteit van dit product. SINT PANCRAS. Op 'de kiezerslijst, zooals deze op 22 Febr. is vastgesteld, komen vóór: 729 kiezers voor de Tweede Kamer- 728 kiezers voor Prov. Staten. 711 kiezers voor den Gemeenteraad. ALKMAAR. OPENING NIEUWE ZAAK. Blijkens eene annonce, voorkomende in dit num mer, opent de firma Schoonhoven te Alkmaar in het perceel Huigbrouwerstraat 9 eene zaak welke speciaal ingericht is voor den verkoop van uurwerken. In eene rijke keuze vindt men Ute pendules, axminster klokken, staande gongklok- ken etc., terwijl de meest moderne modellen zeer ie aandacht trekken. Ook op. het gebied van horloges heeft -leze firma eene uitgebreide col lectie voorhanden, welke in keurige toonbank vitrines den koopers het uitzoeken zeer verge makkelijken. Deze zaak, waaraan tevens eene speciale repa ratieinrichting is verbonden, is eenig op haar gebied te Alkmaar. He naam „Schoonhoven", die hiermede haaï 4e winterzaak heeft geopend, ga randeert ae kwaliteit en streeft zij er naar, steeds tegen de laagste prijzen te leveren. SINT PANCRAS. Volgens een in dit nummer yoprkomenrte ad vertentie hoopt de Chr. Zangvereniging: „Looft den Heer" alhier a.s. Woensdlag een eonoert te geven in de Ned. Herv. Kerk, met medewerking! van het mannenkoor, dat eveneens onder de be kwame leiding staat van den dirigéVit, de heer Paul Kok alhier. Hoewel het genoeg'zaam be kend geacht mag worcken tot welke inderdaad! schoone kunstvertolking dit koor reeds in staat is, willen wij er éven op wijzen, dat behalve dte vele mooie nummers van het programma, er een nummer op voorkomt van buitengewone beteek'e- nis .Het betreft hier het bizonder schoone, dioch aan de uitvoering hooge eischen stellende werk van Frel. J. Roeske, getiteld! Pater Noster, het welk wij van den dirigent ter inzage ontvingen. Het stuk is ontleend aan Lukas 11:2. De Latijh- sche tekst bevat de woorden van het „Onze Va der", echter zonder de lofredenen. De melodie is van een bizondere bekoring, doch bevat groote moeilijkheden. Ofschoon het stuk is "geschreven voor :1e afd. Uitmuntendheid Gem. Koren van den nationalen en internationalen zangweatetrijl te 's Gravenhage, (JuliAug. 128) ontving de dirigent van uen componist do volle toestemming tot opvoering met zijn koor, nog vóór het stuk in den handel verkrijgbaar was. Voorwaar ver dere aanbeveling is overbodig. Die van schoonen zang. .wil genieten, verzuime dit c'oncert niet'. Oolfwij" hopen "er nader op terug ie komen. W AR HENHUIZEN. Door een zoon van den heer Kutterink werd een brand ontdekt in het oude veilingsgebouw alhier. Deze waarschuwiie den heer K. Wit, die oogenblikkelij'k daarheen snelde. De vlammen sloe gen reeds uit een groote kist, die in het gebouw stond, welke gevuld was met materiaal, dat voor heen gebruikt werd bij de oude veiling. Met eenige emmers water wist men het vuur meester re wonden. De oude veiling,, die geheel van hout is en waarin veel stroo geborgen is, zou zeer spoedig in een vuurzee zijn opgegaan, indien men maar eenige minuten latter dit onheil had ont dekt. Als oorzaak kan gemeld worden, dat hier kwaadwilligheid in het spel Ls en met voorbe dachte rade is gehandeld, daar het deksel van de kist opensfond, en tusschen het deksel en de kist een kool geplaatst was, om zeker het vuur aan te wakkeren, waar Ie kist altijd gesloten was. Het is t,e hopen, dat de daders opgespoord» zullen worden en 'hun verdiende starf zullen on dergaan. '(Alkm. Crt.) Plaatselijk Nieuws LANGS DE STRAAT IN NOORDSOHAR- WOUDEi—OUDKARSPEL. Er heerscht in d« laatste diagen, door het ver voer van de kool naar die laadplaats te Noorii- scharwoude, in onze diorpen een gezelligfe drukte. Wagens, welke jaren hebben stilgestaan, hand wagens, onde autobussen en nog meer van die vehikels, die ons 'doen herinneren aan den tijd, dat we pap leerden zeggen, zijn in het geweer geroe pen, om de producten te vervoeren. 'sMorglans zien we de tuinbouwers met het bekende veiling bordje ondier den arm, naar de veiling trekken en later in den ochtend, meestal met een vroolijk gezicht huiswaarts keeren, waaruit we dan direct kunnen opmaken, dat de rooien, gele of doenen, weer vele blanke schijven in het laad je zullen brengen. Als we óp de laadplaats komen, zijn we in het middelpunt van ide drukte en treffen we auto's uit alle windstreken aan- De politie heeft han den vol werk om die soms wel eens wat koppige rijders op de regels van het verkeer te wijzen en hun er aan te herinneren, dat de terugweg met leege wagens loopt over de Spoorstraat voor hen, die komen uit Oostelijke richting. Dit laatste is zeker een niet onverdienstelijk werk, immers daardoo rwordt de poorstraat wel in betere condi tie gebracht. Wellicht kunnen de besprekingten tuesehen de colleges van B. en W. dan achter wege blijven, Want dan zal binnenkort de Spoor straat 'definitief de laatste adem uitgeblazen heb ben en niet meer meetellen onder de „wegen" in ons kleine vaderlandje. Zooals gezegd heterscht er een vroolijke drukte, zoowel onder kooplieden als onder degenen, die elkaar de kostbare lading) toewerpen, waarop de holle wagons staan te Wachten. Al zijn het transportarbeiders en bou wers, zij leggen een groote behendigheid aan den dag, eerste klas gymnasten waardig. Ze gooien elkaar met flink gespierde armen de kooien toe in een tempo dat ons doet vermoeden, dat ze zich eigenlijk oefenen voor deXIIe Olympiade. Als er dam onder die deelnemers oenzelfde Vroo- i lkijheid heerscht als hier, dan hebben ze zéker wel succes. Gisteren zagen we ook nog een motorschuit van O. v. Schoorl uit Broek op Langendijk een poging wagen om 'het ijs te breken, doch het zal wel laat geworden zijn, eer het zoover was, heeft echter niet zooveel voeten in de aarde uur nog juist op dezelfde plaats. Deze losbrekérij want zoo men ons vertelde, lag de schuit offi 6 gehad als in de Zijpe. De politie mocht wel hel pen trekken, maar de 'gummistok kon zijn model aan de broek blijven geven. "We hebben hier toch wel vreê3(t)zame burgers, vindt u diiet Zoodra het vaarwater weer geheel bevaarbaar is, zal het vervoer per as wel spoedig ophouden, Want dit gaat nu juist niet gemakkelijk en is voor de wegen ook niet zqo erg bevorderlijk Ook voor hen, die aan den weg wonen is het niet. aangenaam als er *2 of 3 wagens achter elkaar liefst mog zonder veeren, rammelend langs 'hun woningen daveren, zood>at we de theekopjes op tafel elkander goeden dag hooren zeggen. Maar och, dit alles is niet zoo erg, we leven allemaal met de kool meedeze is duur en -al hebben we nu een beetje last van die rammelende wagens, we hebben dit liever da,n goedkoope kool en slecht gehumeurde gezichten. BROEK OP LANGENDIJK. HET IJS EN DE SCHIPPERS. Het is den schipper O. v. Schoorl gelukt, zij hel dam ook na veel inspanning, de vaart to ope nen naar Alkmaar, i De motor op volle kracht werkende en gehol- pem door de trekkracht van een 10-tal paarden, 1 werd des morgens te half 9 va"h 'de sluis afgevaren en werd om half 2 het Noordhoilandsch kanaal bereikt. Vooral te Alkmaar Werd het ijsbreken door velen gadegeslagen. - NOORDSCHARWOUDiE- MODERNE VERKEERSMAATREGELEN. Nu het rijverkeer haar hoogtepunt bereikt en een ieder tracht belemmeringen te vermijden, was het aan de veiling niet mogelijk eene geregelde circulatie vam de vele wagens te onderhouden. De een wilde zoo, de ander zoo1. Er w'as veel ge schreeuw ider voerlieden, doch regelmaat was ver 1 te zoeken, deels ook doordat de wagens van beide kanten af- en aanreden. Opstoppingen waren aan de oftLe van den lagi. Eene gelukkige gedachte mogen wij het dan ook noemen, dat de Rijksveldwachter, de heer Rocd, geassisteerd door den Gemeenteveldwach ter, den heer Leurink, zich belastte met de rege- ling van het verkeer, en wel op eene wijze, die te prijzen valt. 'Met een enkele handbeweging gaat thans het verkeer op een vlugge en regelmatige wijze door, hetgeen zeker voor de aanvoerders van belang ls. Een compliment aan onze politie. ZUIDSCHAR WOUDlE. De heer Jac. Zijp alhier is aannemer gewor den van den bouw eener o. 1. school te Hens breek voor f 27600. - ZiUIDSCHARWOUDE. .We vernamen, dat het bouwershuis met boeten en 20 snees land van den heer J. Korver, ond^r- handsoh verkocht is aan den heer K. Kostelijk. OUDKARSPEL. Dezer dagen constateerden wij met vreugde, dat de verlichting van den Laanweg "tot stand is gekomen. Voor de menschen, die aan" "dezen W3g wonen, niet alleen, maar ook voor degenen die er dagelijks gebruik van moeiten maken, is deze verlichting een groote uitkomst. Nieuwstijdingen DE HUWELIJKSADVERTENTIE. Een Arnhemmer, die reeds meermalen met de politie en de justiti ein aanraking is geweest, las kort geleden in een der groote bladen een huwelijksadvertentie van een jonge dame, te Am sterdam woonachtig. Hoejvel de Arnhemmer reeds met een andere vrouw gehuwd was, schreef hij toch op de advertentie en liet het voorkomen, zegt de ,-,Arnh. Crt.", alsof hij onderofficier bij het Nedi.'-Indische leger met verlof was- Een uit drager verschafte hem een militair pak .en zoo spoorde hij naar Amsterdam, waar hij door de wachtende trouwlustige jonge dame toet belang stelling werd ontvangen. Het paar bracht voor verdere kennismaking den dag Ln de hoofdfetad door en ze bevielen elkaar wonderwel. Toen 't avond werd, ging de jonge dame aan 'den arm van haar nieuwe vlam huiswaarts en allerlei plannen werden bedacht. De sergeant ging, toen zijn aanstaande thuis was, nog eens uit, bedronk zie hen ontdekte den volgenden morgen in zijn hotel, dat zijn geld gevlogen was. Het was wel niet erg in den haak, doch de jonge dame hielp hem den volgenden dag' aan contanten en hield dit eenige dagen vol. Maar ten slotte gaf de sterge- ant het maar op. hij spoorde naar Arnhem, waar hij als gewoon burgLr 'uit den trein stapte, het militaire costuum was in den trein blijven lig gen. De dame in Amsterdam zafl niet vroolijk kijken, doch evenmin de bedrieger, want de mili taire politie heeft namelijk vernomen wat er is voorgevallen en zal het geval ter kennis van den rechter brengen, die onzen pseudo-sergeant wel op zijn nummer zal we: -n te zetten. EEN OUD ECHTPAAR DOOR TWEE GEMASKERDDEN OVERVALLEN. Te Oost zaan zijn den afgeloopen nacht van DD.onderdag en Vrijdag twee gemaskerde bandie ten de woning binnengedrongen van het reeds bejaarde echtpaar Taams, wonende aan "de Haól. Onder bedreiging met een revolver; eischten sfij van hen de plaats aan 'te wijzen waar zich het gfcld bevond. Op deze bedreiging overhandigde de vrouw hun een portefeuille, inhoudende f 120 aan bankpapier, Hiermede niet tevrederf wendden zij zich tot den man, wien zij, eveneens dreigend met een vuurwapen, gelastten de plaats aan te wijzer, waar het overige geld geborgen was. De grijsaard zeide liever te willen sterven. Zonder uit voering aan hun bedreiging te hebben gegeven verlieten de gemaskerden de woning. t Als verdacht van dezen overval heeft de Zaart- damsclie politie gisteravond aangehouden twee nog jeugdige Zaandammers. Zij zijn reeds met 't echt-» <paar Taams gecontereerd. De heer T. meent met stelligheid in de aangehoudenen de daders van den overval te herkennen. RADIO-PROGRAMMA's. Tot ens leedwezen moest dit keer wegens te late ontvangst het Radio-programma tot Dinsdag worden uitgesteld. Binnenland Predikbeurten NACiHTVLIEGDIENST VAN DE K.L-M Naar wij vernemen zal de K.L-M- een dage- lijksehen vrachtgoederendienst AmsterdamLon den v.v. openen. Voor dit doel zal een 'der toestellen worden uit gebroken en voor het vervoer "van vrachtgoede ren worden ingericht. Het ligt in het voornemen, den dienst op 18 Maart a.s. van Amsterdam uit te openen'. Den volgenden dag vertrekt idan om 6 uur in den ochtend het toestel uit Londen. Dit „vrachtvlieg tuig" zal o.m. de Engelsche ochtendbladen mee brengen, die dan tegen 10 uur reeds in onze> hoofdstad zijn. DE KAMERVERKIEZINGEN. De algemeene stemming' over de candidatten- lijsten en de daarop voorkomende kandidaten voor ie a.s. verkiezing van'leden der Tweede Kamer is door denMinister van "Binnenlanldsche Zaken bepaald op Woensdag 3 Juli a.s. OPKOMST VAN DIENSTPLICHTIGEN. De dienstplichtigen van de landmacht, die Maart j.l. moesten opkomen ter inlijving of voor eerste oefening, doch wier opkomst in verband: met de heerschende gevallen van griep voorloo- pig veertien dageri werd uitgesteld, moeten Woens dag 20 'Maart aJs. woïden ingelijfd of voor eerste oefening in werkelijken dienst komen. D<E GRIEP EN DE DOKTERRS. Naar "de „Tel." uit Den Haag verneemt, heeft de Regeering maatregelen genomen om te voor zien in een zekere mate van gfebrek aan genees kundige hulp in den lande, als gevolg van de omstandigheid, idat ook verscheidene doktoren door de griep, welke nog in sterke mate heerscht, zijn aangetast. Bij K.B. van 4 Maart j.l. is be paald, dat zij, die het eerste gedeelte van het arts-examen met gunstig1 gevolg hebben afge legd, zoolang niet anders is bepaald, tijdelijk bevoegd worden verklaard tot het uitoefenen der geneeskunde. DE GEVOLGEN UAN DE KOUDE. Het zoeken, rapen en buiten openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van kemp hanen, wulpen, scholeksters, grutto's, turelu,ure(. meerkoeten cn waterhoentjes is toegestaan tot en ïmet 28 April a.s.; het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van genoemd waterwild is toegestaan van heden tot en met 30 April 1929,. Het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad heb ben, tc koop aanbieden, verkoopen, afleveren en vervoeren van eieren van zwanen, ganzen, alle soor ten eenden, duikers, watersnippen en goudpleviene» is niet toegestaan. POSTERIJEN. Aan het personeel bij den Post- en Telegraaf dienst, welks loon per week wordt uitbetaald, is bij dc betaling tevens een voorschot uitgekeerd op de salarisregeling, welke, ingevolge de bepa-- lingen van'het nieuwe Bezoldigingsbesluit, te re kenen van 1 November 1928, van kracht is. DE STEUN VOOR DE UITGETRfOKKENEN De regeering heeft besloten om onder nadier te bepalen voorwaarden nog voor een aantal werk- loozenkassen den verlengden uitkeeringsduur voor leden, die uitgetrokken waren, van 18 dagen op 24 dagen te brengen". DE GENIE TERUGGEROEPEN. Naar wij vernemen, schrijft het .^Handelsblad", zijn alle detachementen der genie, die ter assisten tie naar de bedreigde punten onzer groote rivie ren waren gezonden, teruggeroepen. Daar de Rijn bij Lobith zoo goed als normaal 'is en hij zijn loop heeft hervat, bleek langere detacheering overbodig. Herv. Gemeente Ouikar&pel. Zondag nam. 7 uur Ds. Boeke. Gerief. Kerk, Noordscharwoudje. Zondag voorm. 9.30 uur en 's nam. 4 uur Ds. Dragt J.H.zn. Ned. Herv. Kerk te N oordjicharwoade. Zoindag v.ta. 9.30 uur Ds. O. J. Staal. Neid. Herv. Kerk, Zuidkckarwoude. Zondag v.m. 10 uur, Ds. Schermerhorn. Gerief. Kerk, Broek op Langendijk. Zondag v.m. 9.30 uur en nam. '2.30 uur Ds. Donner. Ned. Herv. Kerk, Broek op Langendjijk- Zondag v.m. 9.30 uur Leesdienst. 'sNam. 2.30 uur Ds. van Baaien. Doop. Chr. Geref. Kerk, Broek op Langendijk- Zondag voorm. 9.30 uur en nam. 3 uur Ds. J. Drenth. Woensdag n.m. 7 uur, Ds. Drenth, Biduur voor het gewas. Eoopsgez. Kerk, Broek op Langjemdijk. Zondag v.m. 9.45 Ds. de Jong'h. Gerief. Kerk, St. Paneras. Zondag v.m. 9.30'uur Camdidaat Wanink. 's Nam. 3 uur Ds. van Andel. Geref. Kerk, Heerhngowaard. Zondag 9.30 uur Ds. van Andel, 14 uur Cand'. Wanink van Amsterdam. Buitenland EEN VROUW IN MANSKLEEREN. Groote opschudding is te Longen veroorzaakt door de inhechtenisneming van „kolonel Baker", drager van de orde voor uitnemende diensten. Die inhechtenisneming geschiedde in verband met een beschuldiging wegens bedriegelijke bankbreuk, na dat het door „kolonel Barker" gedreven restaurant mis wag gegaan. De „kolonel" had nu een baantje in het Regent Oalace Hotel, waar hij de gasten ontving en terecht hielp. Na de inhechtenisneming protesteerde „de kolo nel" toen men hem aan het gebruikelijke genees kundige onderzoek wilde oderwerpen. Hij achtte dit een beleediging „voor een man van zijn rang en stand". Tenslotte kwam „de kolonel" ervoor uit, dat hij een vrouw was. „Hij" zou een weduwe zijn, wier man vijf, zes 'jaar geleden gestorven is en haar met een jong kind achterliet. T oen zij moeite had om behoorlijk be taald werk te krijgen, moet zij besloten hebben 'zich voor man uit te geven. Het kind verkeert in jden waan, dat de vrouw, die zijn moeder is, zijn vader isl Terwijl een vreemde vrouw met wie „kolonel Barker" samenwoonde, voor zijn moe der doorging. EEN RAADSELACHTIGE DOOD- Een rechtopstaand lijk. Uit het noorden van Ontario wordt door een groep trappers melding gemaakt van een raadsel- achtigen dood. Dezen vonden aan de Attawapiskar- rivier het lijk van een onbekenden blanke, die .rechtop stond met den voet vooruit alsof hij een stap voorwaarts wilde doen. De sneeuwschoenen van het lijk waren stevig in de sneeuw vastgevro ren, zoodat het lijk eerst uit de sneeuw kan wor gden bevrijd als de dooi intreedt. I DE KOUDE. Terwijl in midden-Duitschland de temperatuur onveranderd is gebleven, wordt uit het Noord- Oosten van het land weder nieuwe felle koude gemeld. Te Koningsbergen in ^)ost-Pruisem daal de het kwik tot 16 graden onder nul, in het Wes ten en Zuiden van D'uitschland varieerde de tem peratuur gisterochtend tusschen nul en 2 graden 'onder nul. Te Berlijn zijn de prijzen vam groenten eiy aard-; 'appelen in den laatsten tijd aanmerkelijk gestegien. fl3e gemiddelde prijs van aardappelen bedroeg vol- 'gens een mededeeling van het Berlijnsche bureau voor statistiek op 27 Februari 17.4 pfenning per pond, tegen 11.1 pheffing per pomd op 30 Jan. De prijs van witte kool steeg in hetzelfde tijdperk van 27 tot 42 pfenning, ook de prijzen van brand hout, kolen cn cokes zijn gestegen, terwijl de 'prijzen van briketten onveranderd bleven. Groentevervoer BR,EK OP LANGENDIJK. Zaterdag 23 Februari 'Maandag 25 Februari Dinsdag 26 Februari Woensdag 27 Februari Donderdag 28 Februari Vrijdag 1 Maart I Zaterdag 2 Maart Maandag 4 Maart Dinsdag 5 Maart Woensdag 6 Maart Donderdag 7 Maart Vrijdag 8 Maart - NOORDSCHARWOUD'Ei. Zaterdag 3 Maart Maandag 4 Maart Dinsdag 5 Maart Woensdag 6 Maart Donderdag 7 Maart Vrijdag 8 Maart wagónst waglons. Totaal WARMENHUIZEN. Zaterdag 23 Februari Maandag 25 Februari Dinsdag 26 Februari Woensdag 27 Februari Donderdag 28 Februari Vrijdag 1 Maart Zaterdag 2 Maart Maandag 4 Maart Dinsdag 5 Maart Woensdag 6 Maart Donderdag 7 Maart Vrijdag 8 Maart Totaal 267 wagons). 8 wag'onS. 9 Marktberichten LANGEDIJKER GROENTECENTRALE. 8 Maart. 85.000 Kg. roode kool 'f8.8020.40, 2e soort f5.50 -f 17.90, 140.00 oKg. gele kool f4 5010.30, 2e soort f3.807.10, 66.000 Kg- Deensche witte f 9.4017.70, 550 Kg. uien f25.60-26.10, id. grove f 23.20—24.60. 9 Maart. 96.000 Kg. roode kool f9.7020.10, 2e soort f9.20 f 16.80, 157.000 Kg. gele kool f4.0010.10, 2e soort f3.508.90, 94.000 Kg. Deensche witte f9.50 f 16.90, 1500 Kg. uien f23.1028.00, id. grove f 25.10—25.30, 1500 Kg.'peen f8.1010.20, idem kleine f 5.80. NOORDERMARKTBOND. 8 Maart. 800 Kg. uien f25.2028.60, drielingen f19, 540c! Kg. peen f8.609.20, kleine fs.jo5.20, 126.400 Kg. roode kool f7.6019.40, doorschot f6.90. f 17.80, 79.800 Kg. gele kool f 5.6010.20, door-, schot f7.70, 129.400 Kg. Deensche witte f io-io f 15.10, doorschot f9.90Ji.30. j 9 Maart. J5OG Kg. uien f 24.80—25.70, grove uien f23.80, 15O5000 Kg. peen f9.109.70, kleine f5 506.00, '15O144.600 Kg. roode kool f7.7018.80, doorschot f 6.80—14.50, 67.200 Kg. gele kool f5.1010,oo, doorschot f4.406.50, 130.80 oKg- Deensche witte f 10.6016.0O. WARMENHUIZEN7 Maart. Roode kool ie soort f7.70—19.40, 2e soort f7.60 t 7.20, gele kool f5.9010.50, 2e soort f5.50—: f 5.60, witte kool ie soort f 10.70—17.60, 2e srt- f 10.2011.70, nep drielingen f20120.30, uien f 24.7025.60, grove uien f 20.80, peen f 8.kl. .peen f6.—, bieten f 5.50. Aanvoer: 94.875 Kg. roode 4ool, 46.575 Kg. gele kool, 28.075 Kg- witte kool, 800 Kg. uien, 500 Kg. peen, 200 Kg. bieten. 8 Maart. Roode kool ie soort f8.80—18.10, 2e srt. f680 f 9.80, witte kool ie soort f 10.20^'15.00, 2e srt- f 14.00, uitschot f5.50, gele kool ie soort f6.20 '5f 8.60—9.90, nep drielingen f 19.5,uien f 12.—r, grove uien f26.3027.00, peen f7.80. Aanvoer: 74.6000 Kg. roode kool, 29.300 Kg- gele kool,- 38.200 Kg. witte kool, 750 Kg. uien, 50 Kg- peen. SCHAGEN, 7 Maart. 10 geldekoeien magere f 140260, 160 id. vette f 250—390, 25 kalfkoeien f 220370, 44 graskalve ren f8—18, 112 overhouders f2638, 20 paarden f i5o375, 30 varkens magere f2541, 63 idem vette fo.72—0.74 per Kg., 137 biggen f'n—25, 20 konijnen f 1— 3, 25 kippen f1.50—3.00, 31 Kg. boter f2—2.20 per Kg. ALKMAAR, 8 Maart. Kaasmarkt. Aanvoer 64 stapels, wegende 75.000 Kg. Fabrieks kleine f47.50, Fabrieks kleine »(oude kaas) f50—, Fabrieks commissie f46. Boeren kleine f50.—, Boeren commissie f50.—. 'Handel vlug. li i M ALKMMAR. N.V. Alkm- Exportveiling. t Borenkool f0.200.60, gele kool f5.4010.60, prei f 10.8020.40, roode kool f7.8021.10, selde rie f 15.60—21.20, spruiten f15.3049.90, wortelen f 4.80—6.70, witlof ie soort f 16—58, 2e s$prt f 24.0034.00. 1 1

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2