Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. SPORT EN WEDSTRIJDEN Slschtiaken De vorige rekening gaf aan f 706.910.87. Een verhooging van bijna f 500.000.—. In groote mate hebben de loopende rekeningen deze verhooging in de hand gewerkt, die zijn zoowel wat de ont vangsten als de uitgaven betreft' ruim verdub beld. Voorzoover wij kunnen nagaan, heeft dus de Centrale Bank goed gezien, toen zij op een des betreffende vraag van het Bestuur onzer Bank, adviseerden, opende de gelegenheid tot het doen van alle bankzaken en ge zult zien, dat èn leden èn spaarders èn Bank er wel bij varen. Aan rente is dit jaar door spaarders en rekeninghouders ontvangen f 13.175.62, tegen het vorig jaar f 10.248.59, ruim f 2900.— meer dus, Aan rente en provisie is betaald dooT spaarders en rekening houders samen f 17.200.91 en het v. j- f 18.438.51, dus ruim f 1200.minder. Ook is door de Centr. Bank gezegd: ge zult zien, dat door het geven van meer gelegenheid de gelden U; ruimen toe vloeien ,ge zult meergeld onder uw beheer krijgen In hoeverre dit bewaarheid is zullen wij U1 uit de Balans trachten aan te toonen. Wij' beginnen maai weer links de eerste post, inhoud der kas op 31 Dec. 1928, f 42.074.86. Uitstaande voorschotten f 193.101.48, dat is ongeveer gelijk met het vorig jaar. Tegoed in loop. rek. van de leden f 151.007.96, dit was vorig jaar f 139.911.22. Aandeelen Centrale Bank f 160.van de Grondkapitaalbank f 100. Het meubilair, dat is de nieuwe brandkast, f 400.—. Do Balans geeft alzoo een totaal aan van bezit tingen f386.844.30. En nu de rechterzijde, de schulden van de Bank, dus de gelden, die bij haar gedeponeerd zijn en waarmede de Bank haar werk moet deen. (1 Wij lezen daar eerst .schuld aan de Spaarbank, dat is dus het totaal der gelden, die op de spaar boekjes stond op 31 Dèc., f 298.870.40. Dat cijfer geeft bij het vorig jaar een vermeerdering van f 25.000.Dan schuld in loop. rekening- De rek.houders hadden in totaal geplaatst f 54.273.42. Dit was vorig jaar f9601.41. Hier dus een ver meerdering van ruim f44.000.—. Door spaarders en rekeninghouders was dus meer belegd dan het vorig jaar bijna f70.000.—. Een bedrag, dat wel duidelijk aantoont, dat het van het Bestuur, op advies van de Centrale Bank, goed gezien was, dat het belang van de leden en spaarders de Bank als het ware noopte tot uitbreiding over te gaan. .Gevolg van deze meerdere overvloeiïng' van geld was natuurlijk, dat wij veel minder gebruik had den te maken van het crediet bij de Centjrafe Bank. 't Grootste gedeelte van het jaar hadden wij dan ook een tegoed, terwijl wij per 31 Dec. in gebruik hadden f12.200.11. 't Vorig jaar was dit f 77.028.25. De reserve is met de winst van 1927 f 20.237.05, terwijl de winst van dit jaar f 1263.32 daar nu weer bij komt. Hiermede sluit de Balans in totaal op f386.844.30. Na deze, naar ik hoop verduidelijking van de Rekening en Balans, noemen wij D nog enk enkele andere cijfers en zaken. Het aantal dagboekposten voor de Spaarbank is 1245, voor de Leenbank 2277, totaal dus 3522., terwijl dit verleden jaar was 2174, nu dus 1348 posten meer. f Het ledental is met 4 gestegen. 1 Januari 1928 telden wij 305 leden, 5 leden zijn overleden, 2 uitgetreden en n nieuwe traden toe, zoodat de Bank nu 309 leden heeft. De jaarlijksche inspectie had plaats 12 en 13 April door twee inspecteurs van de Centrale Bank. Onverwachte kascontrole werd gehouden 28 Aug. door een inspecteur en later door de commissie uit Bestuur en Raad van Toezicht. Van deze inspecties kwam bij den Directeur en den Voorz. van de Raad van Toezicht een rapport in. leder eweek werd Bestuursvergadering gehou den. Verschillende van die vergaderingen werdien door den Raad van Toezicht bijgewoond. De boe ken werden door het Bestuur iedere maand en door den R. v. T. oim de drie maanden nagezien. Verandering is in beide College's niet gekomen. De samenwerking liet niets te wenschen over. Wij vleien ons met de hoop, dat uwe belang stelling voor de Bank, evenredig is aan den eisch, die het aanhooren van al deze cijfers van uwe aandacht heeft gevergd, en spreken don wensch uit, dat het luisteren naar deze getallen U, niet te zeer mag hebben vermoeid, want staande aan het begin van een nieuw seizoen, waar ieders bedrijf weer de volle kracht zal vergen, zou dit slecht te pas komen. Wij hopen, Mijne Heeren, dat 1929 U allen in uwe zaken en de Bank in haar bedrijf, ons niet zal teleurstellen in de verwachting- Volgt verkiezing van een lid van den Raad van toezicht ,aftr. de heer S. Wagenaar. Deze werd met 112 van de 145 uitgebrachte stemmen her kozen. 1 Namens de rapporteurs werd door den heer K. Timmerman verslag uitgebracht, die met dank baarheid constateerde, dat alles keurig netjes in orde was en wekte de vergadering op om met ver trouwen hun gelden de Bank toe te vertrouwen. Iticie, hoop!" ,,'t Is de goede God zelf, die u herwaarts beeft geleid, juffrouw Lucie!" voegde de schilder er bij. „Zij kwam hier om mij te zeggen, dat Mina, Perrin verdwenen is," verklaarde George. „We zullen haar wedervmden, wees daarom trent niet 'bezorgd," zei Fitienne Gastel./ Lucie wilde zich verwijderen. „Blijf, blijf, juffrouw Lucie!" riep de schilder. „Ge moet ook getuige zijn van 't geen hier ge beuren zal!" „Van 't geen hier giebeuren zal?" herhaalde George met de grootste bevreemding. „Wat moet hier dan gebeuren, mijnheer Castel?" „Luister, mijn jongen: Ge zijt vandaag vijf en twintig jaar geworden, dat is de dag, waarop de laatste wehsch moet vervuld worden van den erlelmoedjgen man, die over uw jeugd heeft ge waakt en die u op zijn sterfbed aan mijne hoeije aanbeval." Hij nam een portefeuille uit zijn zak, opefnide die, bracht daaruit een met zwart lak ge zegelden brief te voorschijn jen steldp dien aan George ter hand. „Begin met dit schrijven ha lezen," zei hij, „doe het overluid,! Em gij, Lucie Fortier, luister aandachtig toe." Met bevende hand greep Gieorge den brief, verbrak het zegel en las het volgende „Mijn lieve George! „T.n September 1861 kwam eene armte vrouw mét een klein kind aan d,e hand hij mij in die pastorie van Chevry. Die arme vrouw werd ver volgd, omdat zij verdacht werd! van een drievou dige misdaad: van diefstal, brandstichting en Waarna goedkeuring der rekening volgde. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden bij acclamatie herbenoemd de heeren C. Spaans Jr. en S. Wagenaar. Bij de rondvraag werd door den heer Pasterkamp de vraag geopperd of het provisie-percentage, zijnde 1/5 pCt. niet wat lager gesteld kon worden. Door den voorzitter Werd geantwoord ,datf voor heen, toen er nog niet zooveel werk aan was, het alles voor niets gedaan werd, maar gezien de werkzaamheden tegenwoordig, was besloten om evenals de zusterbanken, 1/5 pCt- te heffen. Daar het een punt van bespreking is geweest en in ern stige overweging is genomen en nog genomen zal worden, zal gezien worden of het verlaagd kap worden. Door den heer Kool werd een vraag van de- zeklfe strekking gedaan. De heer C. Timmerman vraagt of er voor de kassier, die zijn meeste krachten aan de vereen, besteed, ook in de toekomst is gezorgd, wanneer hij invalide wordt, door middel van een verze kering. Geantwoord werd, dat hierin reeds is voorzien en dat bij de Centrale Bank hiervoor de premie wordt betaald. 1 De heer P. ISot Dz. vindt de cheque-boekjiesl wel wat duur tegenover andere banken. Geantwoord werd, dat hierop niets wordt; ver diend daar deze gegeven worden voor den kos- tenden prijs. Ndets meer aan de orde zijnde, sluit de voor zitter met woorden van dank en hopende op een voorspoedig en rijk gezegend jaar, de vergadering. - BROEK OP LANGENDIJK. Door het bestuur der Langendijker Groenten- veiling te Broek op Langeodijk was per adverten tie een vergadering uitgeschreven, waarbij uitge- noodigd werden alle telers van vroege kasproduc- ten, zooals sla, spinazie, bloemkool, enz. Deze vergadering werd gehouden Maandag 18 dezer, 's namiddags 2 uur, in de vergaderzaal van het Betaalkaritoor. De opkomst was goed, 27 personen, allen telers van vroegere kasproducten, waren tegenwoordig. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz., deelde mede, dat het vorige jaar het verzoek al ingeko men was of het niet mogelijk was om die vroege groenten t e Broek te veilen. Het was toen al bij het begin van het oogsten, zoodat het beter geacht werd daarmee te wachten tot 1929, om die zaak goed voor te bereiden. Dit is dan ook in den loop van het jaar gedaan; het bestuur heeft het in ernstige overweging ge nomen en ook is advies gevraagd aan de vereeni- ging „De Koophandel". Het bestuur meent, dat het haar plicht is om voer de leden al het mogelijke tc doen, dat ze hun producten op eigen veiling kunnen veilen en daar ook de vereeniging „De Koophandel" meen- 'de, dat -het zou kunnen slagen, en het zelfs toe juichte ,dat ook die producten hier geveild zou den worden, is het bestuur er toe overgegaan om de zaak aan te pakken. De voorzitter opende de vergadering met allen een "hartelijk welkom toe te roepen en zeide, dat de groote opkomst wel het teeken was, dat er be hoefde gevoeld werd om die producten hier te veilen. Spr. deelde verder mede, dat de markt- voorzitter en de voorzitter van „De Koophandel" verhindert waren tegenwoordig te zijn. Allereerst werd de vraag gesteld of allen bereid waren hun vroege kasproducten hier te veilen. Verschillende leden voerden er het woord over, waaruit afgeleid kon worden, dat allen gaarne hun producten te Broek wilden veilen; enkelen waren er, die het voor een jaar verplichtend wilden stellen, omdat de ondervinding geleerd heeft, dat, als het op een andere veiling maar schijnt iets duurder te zijn, er altijd zijn die daar overloopen De voorzitter zeide, daP hij met deze nieuwe producten niet op verplichting zou willen aandrin gen, ofschoon toch in eenheid de kracht zi(, maar de tuinder, die met moeite en zorg zijn product gekweekt heeft, wil ook gaarne de hoogste prijs 'hebben. Spr. zegt, laten wij ons verplichten allen hier te beginnen en mocht het zijn, dat hier de prijs niet gemaakt kan worden, laten wij dan eerst weer bij elkaar komen om1 den toestand te bespreken, maar tot zoolang komen wij allen hier ter veiling. i Dit voorstel werd aanvaard. Hierna vroeg de voorzitter: hoe willen wij vei len. iedere particulier op zichzelf, of willen wij en bloc veilen? Het en bloc veilen heeft dit voor, ten eerste kan men een flinke partij aanbieden en ten tweede spaart het heel wat arbeid voor den tuinder uit- Allen verklaren zich voor het en bloc veilen, hetgeen door het bestuur van de veiling uitgevoerd zal worden. De tuinders kunnen de kisten en krat ten gratis bekomen aan de veiling, doch voor het veilen en lossen van de producten zal iets betaald moord. Zij heet He Johanna Fortier „Mijn God!" riep Lucie, in tranon losbarsticnd;. „O, mijnheer Gastol," zei George zelf, Verward door het hartstochtelijk gesnik van Lucie, „u is wreed tegenover dat arme kind- Ge hadt mij dien brief niet in haar bijzijn moetien laten tfoorlezten." „Juist omdat zij weet, wtie zij is," antwoordde Fitienne, „stiond ik er op, dat zij bij de voorlezing van dien brief tegenwoordig zou zijn. Omdat ik evenveel deelneming als sympathie voor haar gevoel, heb ik haar die tranen doen ontlokken- Lees verder, George, dees verder!" George ging voort: „Johanna Fortier zwoer mij op het hoofd van haar kind, dat zij niet schuldig was- Men las de waarheid in haar oogen, zij klonk in den toon harer stem, zij iag op Let reine voorhoofd. Wat zij mij bezworen had, geloofde ik en geloof ik nog op dit oogen blik. Doch wat vermocht mijne zedelijke ovêrtuiging tegen zoovele schijnbaar on- wederlegbare bewijzen? Niiets! Het menschelijk gerecht moest zijn loop hebben- Johanna Fortiier wend schuldig verklaard en tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld. In spijt van de tegen haar bijgebrachte bewijzen, in spijt van het von nis, bleef ik aan haar onschuld geloof slaan. Voor mij was diezelfde Johanna Fortler een martelares, het slachtoffer eener ger|echtelijk© dwaling!. Ik wide van mijn kant het aan 'haar gepleegde on recht zooveel mogelijk goed maken en raadde mijn znster aan Johanna's kinjd als het hare te doeh erkennen. Zij deed dat en gaf bij die aan neming aan het kind' den naam van Georgte Da- moeten worden. De betaling geschiedt over den be taalmeester. De voorzitter zegt, dat het wel' aanbeveling ver dient ,dat eiken dag aangevoerd wordt. .Hiertegen werd wel eenig bezwaar geopperd, o.v. dan het kwantum wel eens wat klein kan zijn en daar de nieuwe producten 's morgens gelijk met de andere groenten geveild zullen worden, zaTTiet 's Maan dags vooral wel moeilijk zijn en was het misschien beter om drie dagen in de week te veilen. Besloten werd, dat de voorzitter dit punt in de vergadering van „De Koophandel" bespreken zal. Van de aanwezigen werd de oppervlakte opge nomen wat beteeld was met vroege groenten cm werd opgegeven 10.412 M2. van serre's en 8610 ramen van warenhuizen en plat glas. Gevraagd werd of het met alle producten zal gaan zooals het artikel peen. De voorzitter zegt, dat er voor peen wel geen bezwaar zal zijn, spr. was meer bevreesd voor spi nazie, dpch bij onderzoek is hem gebleken, dat ook dat wel voor export wordt gebruikt en bovendien hebben wij ook vele binnenlandsche kooplieden. Wanneer het product er komt, zijn' wij er van ver zekerd, dat onze kooplieden ook wel hun best zullen doen om het te plaatsen. De voorzitter vraagt, wanneer de producten klaar zullen zijn, want dan kan er publiciteit aan gegeven worden. f Medegedeeld wordt, dat er de volgende Weel- reed s spinazie zal zijn. I Nog wordt besloten, dat iedere tuinder zijn pro duct zoo zuiver mogelijk zal aanvoeren, opdat wij met elke veiling kunnen comcurreenen- Aan het einde van de vergadering werd door de leden een woord van dank gericht aan voorzitter en bestuur voor de moeite en goede voorbeneiding van deze zaak en tevens voor de humane wijze, waarop zij ontvangen waren en ook de besprekin gen waren geleid. De voorzitter sloot met allen hartelijk dank te zeggen voor de opkomst en aangename bespreking en hoopte, dat door de besluiten van hedenmiddag de bloei en welvaart van deze streek mag verhoogen en sprak den wensch uit, dat ieder zich strikt zal houden aan het besluit om zijn product zoo zuiver (mogelijk aan te voeren, dat is niet alleen onze kracht, maar het is ook het eenigste middel dat den bloei enwelvaart kan bevorderen. OUDKARSPiEiL- De raad 'dezer gemeente is in openbare verga dering bijeengeroepen tegen Vrijdagavond 7 uur. OUEKARSPElL- DIENSTPLICHT. De Commissaris der Koningin in deze provincie heefft aan de volgende ingeschrevenen voor de lichting 1930 vrijstelling van den dienstplicht verleend, wegens broederdienstJ. Kaas, J. lan- gendijk,' A. Leijen, C. Nap, J Plakman en S. J Sneekes. OIJBiKAR&PiEL- Naar wij vernemen is de besteldienst van de H.LJ.S.(M., welke gedurende een twintigtal jaren door C. Kooij werd uitgevoerd, in handen van M). Smit overgegaan- De wedstrijd Hollandia 3—D'.TS. 2 gaat a.s. Zondag niet do,or, wegiens het aannemen van lid maten voor de Ned. Herv. Kerk te Oudkarspel.: Supporters, welke den wedstrijd Texel 1D-T. S- 1 Zondag a»s. willen bijwonen, kunnen zich tot Zaterdagavond 9 uur opgeven bij C. Kooij te Oudkarspel. VOOR. DEN POLITIE RECHTER, Zitting van 18 Maart. De hand tot redding toegestoken. De handelsreiziger A. D. te Alkmaar, die ook' in jde'ze kwaliteit niet had uitgeblonken en den heer Met, smid alhier, geldelijk had benadeeld, verscheen heden voor den Politierechter, teneinde af te wachten het resultaat van het om trent hem uitgebrachte reclasseerings-rapport- Besloten wordt deze verslagen comballant in den levensstrijd op te wekken en hem voorwaar delijk te veroordeelen tot 2 maanden met 2 jaar proeftijd en opleggen van hem heilzame bijzondere voorwaarden. 1 Een langgevingerde zwervende stratenmaker. De 40-jarige Henn Joh. D., 'n rondzwervende stratenmaker uit Utrecht, verscheen op 6 Febr. rier Uit idrio monden werd bij deze gdheel onver wachte onthulling een kreet gehoord. „Ik ik!" riep George buiten zich zelf. „Ik ben Je zoon van Johanna Fortier en Lucie Lucie is mij'n zuster.'" Bij deze woorden strekte hij zijne armen naar haar uit. „Broeder, mijn brooder!" riep Lucie, terwijl zij zich in de armen van George wierp, die haar liefdevol naar zich toetrok. De drie toeschouwers van 3,it aandoenlijk too- neel hadden de tranen in de oogen, zonder dat zij dit wisten. Eindelijk maakte George zich uit Lucie's om arming los. „We zijn de kinderen van Johanna Fortier," zei hij, „de kinderen der Veroordeel tie vrouw! 0;nze moeder is onschuldig, doch in de oogen der maatschappij blijft zij nochtans de moordenares van Fdmond's vader! Zij is on schuldig en wij kunnen Tiaar eer niet redden! O, dat is «Verschrikkelijk. Zou de goede God ons dan niet kunnen of willen helpen?" „Ja, dat wil de goede God zekerriep Edmónd, de hand van zijn vriend grijpend. „Ge zult mijn broeder wezen- De bewijzen voor de onschuld van Johanna Fortier, van uwe moeier, die bewij zen, waarnaar ge met zulk een hijgjenld Verlangen uitziet, 0, we zullen ze vinden." „Hier is althans een bewijs," zei Eitiennie Gas tel, terwijl hij George den kort te voren gevon den brief van Ernst Garauid voorhield- „Lees eens wat hier staat, mijn jongen!" Geoorge verslond den inhoud met zijne oogen- te Hoogkarspel, bepaald niet met het doel de wegen te verbeteren, doch om eens te zien of er wat te harpoeneeren was. Hij bleek niet on fortuinlijk te zijn, daar hij een damestaschje, toe- behoorende aan mej. Catrien Beemsterboer, dat deze dame in den koestal had gedeponeerd, aan den haak wist te slaan. De heer D. is ongetwij1- feld geen amateur in de lossevimgerssport, aange zien hij bij verstek (zijn woon- en verblijfplaats zijn strikt geheim); tot 2 maanden gev. werd ver oordeeld. 1 Geen bepaald hoffelijke behandeling. De 54-jarige tuinder Cornelis B. te Castricum', heeft zich op zijn ouden dag1 zoozeer vergeten, dat hij heden op het zondaarsbankje verscheen, verdacht zijn dorpsgenoote mej. Cath. Beentjes, echtgenoote van Piet Thoionltjes, op 9 Februari niet den steel van een hooivork zou hebben ge slagen. Daar echter vast kwam te staan, dat ook mej. T. haar snavel duchtig had geroerd, kwam1 vader Cornelis er slechts met f 5 boete of 5 da ger. a.f 1 Dikke woorden, die niet gesproken mogen worden. Op 14 Januari zou de 55-jarige landbouwer Dirk B. te Averhorn, de wed. E. Boots en de huisvrouw van J. Bakker, ieder hebben toegevoegd een voor 'n eerbare huismoeder zóó grof beleedigend scheld woord, dat ons persfatsoen ons de publicatie daar van belet. De loslippige landbouwer scheen zelf die kwa lificatie niet te bewonderen en bewiaerde een der gelijke onbehoorlijke uitdrukking nimmer te bezi gen, doch hij kon helaas den Politierechter niet van zijn onschuld overtuigen en werd tot f15 boete of 15 fiagen veroordeeld. Dat was voorwaar nog geen kleinigheid. Zekere heer Dirk N1., oud 25 jaar en te Gjüaft het beroep van werkman beoefenend, had zich in Juni van het jaar 1928 wel wat al te krachtig uitgesloofd en zijn dorpsgenoot J- Hoek bedreigd met eenig misdrijf tegen het leven gericht, althans 'met een poging daartoe, wat ook niet door het Wetboek van tSrafrecht is toegestaan. Het bleek, dat hij zijn minder aangename voornemen kracht had willen bij zetten met een klomp ook wel hut genaamd. 1 |D,e Officier achtte het feit belangrijk genoeg om er f35 boete of 35 dagen voor te vragen, doch de Politierechter had 'n ander middel bij de hanid om Dirk onder den duim- te houden en veroordeelde hem tot 1 maand liklogies voorwaardelijk met I jaar proeftijd. Houdt hij zich nu kalm, dan gebeurt hem niets, maar begint hij weer de klomp te ma- nouvreeren, dan zal hij dit maandje bruine boomen- binnen niet misloopen. Je mag daar liever snert dan zand halen. Verschenen op 18 Februari voor den Politie rechter 'n paar liefhebbers van vrij zand halen te Helder, ook thans moesten een! tweetal van dier gelijke gulzigaards terecht staan en wel de heenen Teun de B. en Kobus R., die zich -hadden ver grepen aan zand het Rijk der Nederlanden toe- beboorende en dan nog wel met behulp van een auto. IJ et schijnt die roekelooze Heldersche zand- smullers zelf niet van zien hoeveel onnoemelijk veel kwaad zij stichten. Althans was ook hier de verbalisant Streuther overtuigd van hun goede trouw, zoodat ook hier een geringe straf, f5 boete of 5 dagen, werd opgelegd. Onevenredige strijdkrachten. Als 7e en laatste verdachte verscheen voor den Politierechter den 27-jarigen caféhouder ePtrus v. de P. ,te Egmond aan Zee woonachtig, als ver dacht van het feit, dat hij den 15-jarigen Comelis de Graaf zou hebben mishandeld. Volgens ver dachte had hij Cornelis slechts één trap tegen zijn hintergiebel toegebracht, doch Comelis ging niet met de plaatsaanduiding accoord en beweerde 3 schoppen aan de voorzijde van! zijn lichaam, o.m. tegen zijn lies en scheenbeen, te hebben ontvan gen. De Politierechter achtte deze 'mishandeling dan ook ernstig genoeg om den hardhandigen kas telein f25 boete of 25 dagen op te leggen. Sluiting. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 19 Maart. 'Uitspraken van 12 Maart- Corn. D., Heerhugowaard, mishandeling, f25. boete of 25 dagen. Corn. B., Heerhugowaard, verduistering in diestbetrekking, 6 maanden gev.straf voorwaardelijk met 3 proefjaren. 1 K. L. Alkmaar (in hechtenis), misdrijf Art. 247 W. v. d. S., 1 jaar gev.straf. Nic. B., Bergen, overtreding Arbeidswet. Hooger beroep. 3 maal f 100 boete of 3 maal 20 d. hecht. G. G., Gröningen, als voren. Hooger beroep. Vonnis Kantonrechter bevestigd. N. de J. en J. F. R. .Castricum, loopen over verboden grond, ieder f 50 boete of 1 dag. Voorts werden 3 zaken met gesloten deuren be handeld, o.m. F. R., seizoenventer te Alkmaar, tha nsgedetineerd en G. S., werkman te Alkmaar. „Ja, ja! riep hij 'daarop, ,,dit is wel degelijk het bewijs van Johanna's onschuld! O, moeder, moe der, de hemel heeft zich dan tpoh ieindielijk over u OntfermdMaar dit onloochenbaar bewijs hield! men voor' verloren. Waax bevond zich dit stuk van overtuiging,* mijnheer Castlel „In het kleine paardje, 'dag je onder den arm 'droeg, George, Toen uw moedier mieti u in de pas torie van Cihevry kwam." Toeft de jonge advokaat deze woorden hoorde, kwam het 'hem voor, dat de sluier, die hem vier- hinderd had in het verleden tie staren, plotseling werd opgeheven. Alle reeds lang vergelen ge waande herinneringen uit zijn kindertijd waren op ee'ns ontwaakt. „Ha!" riep hij, de hand tegen het voorhoofd gedrukt houdend, ,,'het schijnbaar uit- gebluschte licht flikkert weder óp. Ik herin'nier mij het oen en ander. Het kleine paardje, waarmee ik als kind op het binnenplein eener groote fa briek speelde dat paardje was gebroken of gescheurd en in 'de opening1 bracht ik alles, wat mij voor de hand kwam om het aan te vullen ook dien brief dus waarnaar mijn arme moeder te vergeefs heeft gezocht! Em omdat dit bewijs hiet kon worden overlegd, werd zij veroordeeld! Helaas, 'het komt: nu misschien te laat en zal door de rechtbank gewraakt worden, omdat Ernst Garaud niet meer genoodzaakt kan worden tot de erkenning ,idat hij dezen brief gleschreven heeft, omdat hij 'dood is." „Ernst Garaud leeftT' amtwoohdde Etienne Gastel.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4