Tuinbouwvereeniging „Hieuw Leven" Algemeene Vergadering van de Tuinbouw-ver- eeniging „Nieuw Leven" te Heer-Hugowaard. Bovengenoemde vereeniging kwam op Vrijdag 22 Maart '29 in jaarvergadering bijeen in het café van den heer Warnaaf aan de Langereu. "De voorzitter ,de heer Brugman, opent om ruim twee uur de vergadering en deelde m/e-e dat wegens motordefect hij en enkele bestuursleden wat laten zijn. Hij hoopt, dat 1929 een goed! jaar moge zijn voor de tuinbouwers en dat de bespre kingen zakelijk mogen wezen. De notulen van de vorige vergadering worden door den secretaris voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. De Koninklijke goedkeuring op de statuten van „Nieuw Leven", alsmede van den N.M.B. zijn nog niet afgekomen. Namens „Nieuw Leven," en de afd. L.T.B. Heer- Hugowaard Noord is een tuinbouWcursius gehouden 'Aan 10 leerlingen kon het diploima worden uitge reikt door ir. Hazeloop van Alkmaar. Herinnerd wordt aan het teekenen van de leden lijst door hen, die dit nog niet deden. Wie (de ledenlijst mie tteekent, zal 't volgend jaar 5 pCt. 3inarktgeld moeten betalen; aangedrongen wordt dus derhalve te teekenen. Van het comité om een gedenkteeken t£ stich ten ter eere van Prof. Ritsema-Bos kwam in een verzoek oim een bijdrage. Besloten wordt f5.— voor dit doel te geven. De N.M.B. besloot f25 bij te dragen. Van den heer ïl. van Zuijlen te Broek oip Lan- gendijk is een circulaire ontvangen, waarin deze zich beleefd aanbeveelt voor het bijhouden van administratief. - Voor kennisgeving aangenomen. Van de correspondenten van den Plantenziek- tenfcundigen dienst, district Langendijk, is een schrijven ingekomen, waarin zij aanbieden voor flen heer v. Steijgeren een lezing tie doen houden met lichtbeelden. Besloten wordt een vergadering te organiseeren, zoo mogelijk in samenwerking met de afd. L.T.B. Heer-Hugo waard Noord en de eVr. ,,'t Waarland?. 't Bestuur zal plaats en tijd van vergaderen bepalen. Rekening van den penningmeester. Deze sluit met een batig saldo van f235.09. De vereeniging heeft een totaal bezit van f 1692.663. De commissie belast met het nazien, adviseert tot goedkeuring der rekening. Met een woord van dank aan den penningmeester wordt de rekening goedgekeurd. Jaarverslag van den secretaris De secretaris laat t afgeloopen' jaar de revue passeeren. De vroege aardappelen waren tegen alle verwachting in goedkoop, 't beschot was matig- De prijzen van de vroege koolsoorten waren zeer goed; jammer was, dat door inkrimping van den teelt slechts weinigen vafl de goede prijzen kod den profiteered Goed is te noemen het resultaat verkregen met den verbouw van bloemkool, uien en peen. Aanvankelijk stond het er met de winter knol slecht voor, 't was op sommige perceelen oen ellendig gezicht vanwege de vele vallers en draaiers. Het goede herfstweer deed nog veel te recht komen, wat voor de speculanten een mis rekening was. Het winterproduct bracht later goede prijzen op. ft',' De tuiribouwcursus was een sfuccesf, ai moet erkend, dat er nog te weinig cursusten waren uit den „Nieuw Leven"-kring. De vertegenwoordigers van de vereeniging' in het Bondsbestuur hebben met genoegen hun werk verricht. De kooltelling verliep uitnemend, de uit komsten wettigen de uitspraak, dat de leden serieus1 meewerken door 't opgeven van de juiste getallen. 'De N.M.B. heeft thans van, alle veilingen in N-Holland den grootsten omzet, die t' vorig jaar 'f 4.900.000 bedroeg. tSeeds breidt zich het werk uit; het vorig jaar is de overkapping gebouwd, die een sieraad is voor de markt. Dé pecnsortea- "hg is emaenjK aanvaara. "Met warme woo reien wordt het feit gereleveerd, dat de heer Meereboer 25 jaar de financiën van „Nieuw Levên" heeft be heert. 't Bioemkoolzaad uit Italië was goed, jammer dat niet meer kan worden beschikbaar 'gesteld voor dit jaar. (Applaus.)' De voorzitter dankt den secretaris voor zijn keu rig jaarverslag, dat onveranderd wordt aanvadrdi Bestuursverkiezing. Uitgebracht 41 stemmen. De aftredende heeren, Brugman en Kostelijk worden herkozen met 60 stemmen. De voorzitter dankt voor het uitgesproken ver trouwen en neemt de herbenoeming aan. De heer 'Kostelijk waant zich nu in het rayon van „Nieuw Leven" en heeft aanankelijk bezwaar. De voorzitter en de andere bestuursleden heb ben hem verzocht dit voor de stemming niet te zeggen. I Gezien de stemming wil de heer Kostelijk zich "iet onttrekken. (Applaus.) De voorzitter feliciteert de vergadering met 'f besluit van den heer Kostelijk en vindt vrijmoedig heid, gezien de stemming, voor te stellen den heer Kostelijk bij acclamatie weer te benoemen tof bestuurslid van den N.M.B. (Appaus.) De heer Kostelijk neemt ook deze benoeming1 aan j Indiening voorstellen v. d. Bondsvergadering. De voorzitter zegt, dat eventueele voorstellen Vóór 25 Maart moeten zijn ingediend. De Bonds vergadering zal in de tweede helft van April wor den gehouden. C 'De heer Gutter wenscht, dat op de Bonds vergadering de zaak van het uitschot aan de orde wordt gesteld. 1 - 1 Er wordt ook voor reclame gedaan. Hij wenscht, dat meer dan tot heden het uitschot zal worden vernietigd. r Na een breede discussie wordt besloten bet volgende voorstel in te dienen: „De .NM.B. dringt cr bij de Vereeniging „Koop- handel op aan, geen minderwaardige producten naar het buitenland te verzenden Er wordt gewezen op velerlei aan de laadf plaats, dat verbetering behoeft. Men schrikt er voor terug namen te noemen, uit vrees voor re vanche. Men zet eigen zaak in de waagschaal^ De heer Kostelijk wijst er op, dat men zich in voorkomende gevallen moet wenden tot de Com missie van Beheer. Hij bepleit een goeie instruc tie voor het veilingspersoneel. Het geven van fooien wordt een kanker genoemd, in de orga nisatie, die nog altijd bestaat. Anderen dringen er op aan, dat ook controle zal worden uitgeoefend op het goed dat uit de schuren de rkooplui komt'. "Enkelen willen, dat' <Je keurmeester daarmee belast wordt- Gesproken wordt over het 'wagongtehrek, en gevraagd of de mogelijkheid niet bestaat, om een contract aan te gaan mei de Nederlan'dfeehe; Spoorwegen. Ce heer Meereboer licht deze zaak toe en meent -,dat er geen sprake vhn is, dat de Spoorwe gen een dergelijk contract zullen aangaan. Overigens is het bestuur van den Noordier- Marktbond terzake zeer actief geweest. Benoeming afglevaaidigdlm naar de Bomdfcverg- Van het bestuur zullen de heeren Klaver, Lief- - hebber, Langendijk en Gajaardi de jaarveigfadie- j der wereld-beheerschende Britten?) en tenslotte lang lichtelijk bewogen de duistere evoluties van de r,(internationalen kwaden trouw aanschouwden, de weerslag hiervan het uitstellen van een inter nationalen voetbalwedstrijd zou zijn. Dóch dat deze schorsing zou geschieden door de partij, die in dezen steeds meer blijkt de mindere rol gespeeld!' te hebben, en nog wel uit vrees voor demonstraties tegen de gedupeerden, uit te voeren door den ver ontwaardigden dupeerder ja, flat is wel zéér merkwaardig. j Wat de revolutie in Mexico betreft, ook hier viert de onzekerheid hoogtij. Trouwens de on zekerheid wordt steeds meer het kenmierk der internationale politiek. Juiste berichtgeving schijnt niet meer in de woordenboeken der berichtgleven- den voor te komen. Zoo in Mexico. Niet zoodra is er een daverende veldslag gelevterd, of uit de vijandelijke hoofdkwartieren stijgen fusées van vreugdevolle communiqué's op, meldende, dat de- slag gewonnen is. Door wie? Door ons' zeggen de federalen. Nietes, door ons, juichen de rebellen. En wij, arme belangstellenden, die een week ge leden afgaande op een dergelijk bericht, mede deelden ,dat de opstand geëindigd was, moeten ons Weer met de wijsheid van Socrates dekken om gevoegelijk te kunnen beweren, dat wij niets weten dan dat ze vechten. 1 Ze vechten, ja, ze vechten. In China, en in Mexico in Spanje en Afghanistan én in den Fran- schen Senaat, en een enkel onvolledig bericht spat als een scherf uit een kapot geslagen schaal voor .onze voeten. En combineer uit dat enkele igegeven dan maar eens een geheel. Intusschen lijkt het er op, alsof in China het op een wankel compromis steunend bestuur van de Bankingregee- ring uiteengespat is door de afvalligheid van Fang, „den Christen-generaal, hetgeen tot nieuwen strijd 'een gereedelijke aanleiding zijn kan alsof Aman Oellah in Afghanistan de goden tot zijn gunsf heeft weten te bezweren, hetgeen in Engeland een droeve mare zijn zal, (want 'wat moet een moderne staat toch beginnen; naast een kolonie ring van den N.M.B. bezoeken. Uit' de leienver ga dering woraen door stemming aangewezen die heeren Jb. Kostelijk, v. d. Veer, Gutter, O. Pool, e.n v. Essen. Tot plaatsvervangers de heeren W. Kooi en de heer P. Over aangewezen, zulks na loting!. Tce wij zing van Italian nsch gcpelectEierd red- zeu Motmkoelzaaid. Ce secretaris deelt mee dat er drie óns tus- sohetisoort beschikbaar is. De heeren v. Essen Kauwennerg en S. Doorn gieven zich als gega digden op, die elk een ons a f 6, zich zien toege wezen. 1 K ooi zaadonts met ting. De voorz. vraagt of er nogi leien zijn, die hunj koolzaad weuschen te 'ontsmetten- Zeeer delen geven zich hiervoor "bij dien Secre taris op, die zich ten spoedigste met de contro leurs van den Plantenziektenkundigen Dienst in verbinding zal stellen. De ontsmetting geschiedt gratis. Jubileum naar aanleiding van het 300;j'arigi besitaan van dein poldjer Heeriiugowaardl De voorz. deelt mee, dat naar aanlelling van bovengenoemde herdenking1, er feestelijkhei^n zullen worden georganiseerd, waarvoor veel be langstelling is bij de burgers. Een land- en tuinbouw-, alsmede een huis vlijt- tentoonstelling staan op het program. In kwaliteit als voorzitter van de tentoonstel lingscommissie vraagt de heer Brugman of „N. leven" een medaille beschikbaar Wil stellen.' De vergadering willigt het verzoek in en geeft het bestuur in dezen volmacht. Ook zal „Nieuw I.even" een collectieve inzending van groentjem. exposeeren. Het bestuur wordt met de regeling! van deze zaak belast. 'Bij de rondvraag komt het weglenvraagstuk ter sprake. Besloten wordt, dat het bestuur met de Afd'. L.T.B. Heerhugowaard Noord in contact treedt, ten einde gezamenlijk aan te dringen op behar- ding van den Laanderweg en zoo mogelijk be strating van den Hasselaarsweg en Dijk. Gewezen .wordt op de wenschelijkbeid elke maand te publioeeren, hoe groet ,d/e voorraad stapelproducteu is- Do hee rMeereboer deelt mee, dat er j.l. Maan dag nog een voorraad stapelprodueten bij don N.M.B. was van rond 170Ö wagons. Het bestuur zal deze wensch overbrengen bij het bestuur v'^u den N.M.B. 'De voorz. vraagt machtiging voor het bestuur of het, na de verschijning van'den beschrijvings brief voor de Algemeene Vergadering van.den N.M.B. ,al dan niet een ledenvergadering zal uitschrijven. Het bestuur zal zulks met de af- gevaabdigden uit de vergadering bespreken. 'De vergadering gaathiermee acSoord. De voorz. dankt hierop dj? leden voor bun; opkomst en zakelijke bespreking, den persverte genwoordiger voor zijn aanwezigheid en hoopt' dat '29 voor de bouwers eeh goed jaar moge zijn ;i (wat ook de markt ten goedje komt) en slui'ti hiermede (Je vergadering. •alsof Poincaré op zijn laatste beeneit loopt. En I er wordt nog veel meer gevochten. Overal steekt j het nationalisme nieuwe vlaggen uit de oude j gevels: in Bretagne, in den glzas, in Vlaanderen, in Zuid-Slavië, in geheel Sovjet-Rusland maar daar hooren wij niets van. Toch zullen) wij' een volgende maal ook hier iets over vertelLen. Kort en bondig VOOR EN UIT BE ZAKENWERELD;- Wie nooit eens een van zijn inzichten verander de, corrigeerde ook nooit een zijner fouten. Het is niet genoeg zelf logisch te denken; men moet ook kunnen leven met hen, die 'het niet doen. Onze vijanden zijn vaaJk veel nuttiger dan onze 'vKendo*. Fe'n gezond oordieel is de hoekstteen, waarop een zaak rust. Gezond oordeel dient een ge hee le organisatie van top tot teen te doordringen. Men verkeerd besluit, een foutief oordeel is kost baar, niet noodwendig in geld alleen, maar ook in prestige. De man is hopeloos, die zich chronisch over geeft aan zelfbeklag Niets is ontzielender, demor raliseerender, dodelijker. Verkondig voortdurend hoeveel medelijden gij met uzelf hebt en and>w,>n zullen u schuwen- De wereld kan een slechten verliezer moeilijk gebruiken. Te veel reizigers zijn als papegaaien, Hie altijd maar doorpraten. Ze blijven doorpraten ook nis de kans gekomen is om orders op te schrijven. Er zijn iirie manieren om zich te bewegen: vooruit1, achteruit en in een cirkel. Mank uw keus. Tracht den man, die gij gisteren waart, te over treffen. Houdt het vol en gij zult den tóp beréi- Buiietiiandsch Overzicht Merkwaardig is het samenstel der menschelijke geesten. Er schijnen verbanden te bestaan en ge volgtrekkingen gemaakt te kunnen wórden, waar geen normaal denkend mensch zich ooit toe zou laten verleiden, uit vrees de risée te worden vanjde gansche openbaarheid. Hetgeen natuurlijk de jeu van het openbare leven niet weinig verhoogt. Óm kort te gaan, er bestaat klaarblijkelijk een causaal verband tusschen het al of niet spelen van een voetbalwedstrijd en de publicatie van het „Utrechtsch Dagblad". Dit is nu op zichzelf nog niet zo overwonderlijk. Het is zelfs zeer begrij pelijk, dat, waar alle gemoederen een korten tijd Radio-Omroep Radio-Centrale HABÏJJJIJT, Oudkarspel A llï EERSTE PROGRAMMA- Zondag 24 Maart. 9.209.40 Doe het veilig. VARA, 9.4010.30 Vooxiiracht'. 10.30 Bevestigingsdienst VPR.O. Rridgeles AVRO1. 12—12.30 12.30--1 Gramofoonmuziek. 11.30 Boekenhalfuurtje. I.302 Concertgeb. Mattheuspassion. 2' '2.30 Boekenhalfuurtje. 2.303 Gramofoonmuziek. 3.00 H.olland-België gaat niet d,oor. 4.5 W edst rijdui ts lage n 5— 6 Kinder uurtje VARAA. 6!7.30 Vooravond concert 7.308 Gramofoonmuziek AVRO' 8.15—10.30 Concert H.O.V. 10-30 Gramofoonmuziek. Maandag 25 Maait- 1010.15 Morgenwijding'. AVRO. II.20 Gramofoonplaten Daventry. 12.152 Lunchmuziek. 22.30 Gramofoonmuziek 2.304.30 Aansl. Rembrandt-Theater. 56 Kiuderiiurtje. R—7.15 Vooravoudconcert 7.157.45 Engelsche les 89.30 Lezing. 10.2010.30 Dansmuziek. Binsidiag 26 Maart 10—10.15 Morgenwijding. AVRO'. 11.20 Gramofoonplaten Daventry. T2.152 Lunchmuziek. 22.45 Wenken voor kookkunst. 2.45—-3 Gramofoonmuziek. 34 Knipcursus. 4—30— 5 Gramofoonplaten. 56 Microfoon-debutanten. 67.15 Dinermuziek. 7.157.45 Engelsche les. 88.30 Spreker over t\>oneel. 8.3010.15 Concert omroeporkest '10.3011.30 Dansmuziek. TWEEDE PROGRAMMA- (HnfeenJ. Zondag 24 Maart. 8.30—9.30 Spreker KRO. 9.50 Kerkdienst NCRV. 11.301.30 Lunchmuziek KR,0>. 1—302 Spreker. 23 Krakeel I. 35 Middagconcert 5-30 Kerkdienst NCRV. 57.30—8 10 Spreker KRO. 8.108.12 Voetbaluitslagen. 8.12-8.15 Praatje. 8.15 Concertavond. 10.45 Epiloog Maandag 25 Maart- 11—11.30 Zdekendienst NCRVV. 12.301.30 Orgelconcert 22.30 Schooluit zending. 45 Ziekenuurtje. 56.30 Gramofoonplatenconcert. 6—307 Literaire lezing. 77.30 Gramofoonplaten. 7.308 Spreker. 8 Uitzendavondr Dinsdag 28 Maait. 11.3012 Godsdienstig halfuurtje KRO. 12.151.15 Lunchmuziek 1,152 Nieuwste gramofoonplaten. 5.306.30 Dinermuziek. 6.307 Cursus Duitsch. 7—8 89-30 lijdensoverweging. 9.30 Kamermuziek. Eerste Langedijker Radio-Centrale D- Schuitemaker Jr., Noordscharwoude EERSITE PROGRAMMA- (Huizen). Zondag 24 Maait. 8.30—9.30 Spreker KRO. 9.50 Kerkdienst NCRV. 11.301.30 Lunchmuziek KRO. I.302 Spreker. 2—3 Krakeel I. 35 Middagconcert 5.30 Kerkdienst NCR.V. 57.30—8 10 Spreker KRO. 8.108.12 Voetbaluitslagen. 8.128.15 Praatje. 8.15 Concert a vond. Maandag 25 Maart- .11- -11.30 Ziekendienst NCRVV. 12.301.30 Orgelconcert 22.30 Schaoluit zonding. 45 Ziekenuurtje. 56.30 Gramofoonplatenconcert. 6.307 Literaire lezing. 7.308 Lezing zending. 8 Uitzendavoud,. Dinsdag 26 Maait. II.30—12 Godsdienstig halfuurtje KRO. 1.15—2 Nieuwste gramofoonplaten. 5.306.30 Dinermuziek. 6.307 Cursus Duitsch. 7—8 9.30 Spreker. 30 Lijdeuso verweging. Kamermuziek. 1.20- 8.15—10.30 10.30—11.30 TWEEDE PROGRAMMA- (Hilversum) Zendag 24 Maart. 9.40 Doe het zelf. VARA. 9.4010.30 I iteratuur. 10.30 VPRO. kerkdienst uit Haarlem. 12—12.30 Bridgeles AVRO. 11-30 Boekenhalfuurtje. I.305 Concertgebouworkest. 56 VARA.kiuderu-urtje. 6—7.30 Concert. 8.00 Sport en persberichten. AVRO! Concert Haarl. orkest-vereen. Platen. Maandag 25 Maart- 10.00.10.15 Morgenwijding. II.202 Lunchmuziek. 22.30 Platen. 2.304.30 Rembrandt-theater. 56 Kinderuurtje. 67.15 Vooravondconeerti 7.157.45 Engelsch. 1 8.9.30 uitzending ifaor d,e reddingsboot. 9.3010.10 Lezing: zwaartekracht. 10.2011.30 Dansmuziek. Dinsdag 26 Maait- 10.0010.15 Morgenwijding. 11.202 Lunchmuziek. 2.00—2.45 Koken. 2.46-3 Platen. 34 Knipcursus. 4.30-—5 Gramofoonplaten. 56 Microfoon-debutanten. 67.15 Dinermuziek. 7.157.45 Engelsche les. 88.30 Spreker over tooneel. 8.3010.15 Concert omroeporkest 10.3011.30 Dansmuziek.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 11