Rechtzaken fosfemiur ia stalmest evenveel waarde had als 18 K.G. fosforzuur in superfosfaat en dat 50 K.G'. kali evenveel waarde had als 50 K.G- kali in gewone kalizouten. De proef werd genomen op eigenheimers in 4 perceHe»: 1. volledig stalmest, 2. half stalmest, half kunstmest, 3. volledig kunstmest, 4. half stal mest en volledig kunstmest- Gerooid werden ach tereenvolgens per H.A. 488 H.L., 530 H,L., 563 CH.L. en '633 H.L- aardappels '(groote en poters en kriel), waarbij opgemerkt dient te worden, dat bij de laatste 2 perceelen de hoeveelheid poters en kriel minder was, dan bij de eerste 2 p|er- ceeieft. 1 Men krijgt er sterk den indruk uit, dat het' stal mest het leelijk heeft laten zitjten. De proef wordt dit jaar herhaald en we zien met belangstelling daar dan de uitslag van tege moet. HET GEBRUIK VAN TURFSTROOISEL. Uit onzen lezerskring komt het verzoek hier over eens te willen schrijven, wat we met genoe gen doen. Door vragen wordt men wijs en zoo is het voor ons ook aangenamer, daar we dan weten te schrijven over zaken, wier belangstelling de 'lezers hebben. Turfstrooisel wordt nog lang niet algemeen in ons vaderland gebruikt. In sommige provincies is turfstrooisel weinig of niet bekend, in andere behelpt men 'zich met heideplaggen, in weier andere is overvloed van stroo. Ook houdt men vaak vast 'aan het o.ude. Toch heeft turfstrooisel zijn voor deden boven stroo en heideplaggen als strooisiel in koe- en paardenstallen. Die voordeelen zuil,en we kort bespreken. Het eerste en kleinste voordeel is, idat het zeer weinig plaats in neemt. Het' wofdt verpakt in pakken van 100 K G., soms ook van 70 K.G. Door de vierkante vorm zijn ze gemak kelijk te plaatsen en op te stapelen. Van veld meer beteekenis is dat het middelfijn turfstrooisel een goed, zacht, warm en droog bed geeft, d'at veerkrachtig is en dus niet spoedig in elkaar gaat zitten. Strooit men het op de straatsteenen, dan zal een laagje van 5 a 10 c.M:. natuurlijk fnog geen warm bed geven. Maar wanneer dat 20 a 30 c.M. is, dan heeft men daar voor langen tijd een ideale ligging voor de dieren. Als derdle voor- 'deel mogen wij noemen de buitengewone opslor ping van' vocht door het turfstrooisel. Het kan niet minder dan ia k 15 maal zijn eigen gewicht aan vacht opnemen, terwijl de meeste stroosoor- ten niet meer dan 2 a 3 maal het eigen gewicht aan vocht kunnen opnemen, 't Directe gevolg daarvan is, dat een turfbed veel langer meegaat dan een strcobed en het dus een voel zuiniger strooien is. Dat is vooral 't geval, wanneer er eenige zorg aan besteed wordt en de natte plekken achter de dieren regelmatig worden weggenomen en vernieuwd. Dan zijn het ten slotte maar kleine plekjes, die telkens vernieuwing vragen. Een vierde eigenschap is, dat het de reukstoffen .en gassen, die in de stal aanwezig zijn, in sterke mate vastlegt, 't Bekende stalgas ammoniak, wordt! aller eerst gebonden. Dit is een zaak van beteekenis, dat een met ammoniakgas bezwangerde lucht onge zond is en branderig, prikkelend werkt op de dieren. Bovendien heeft de in lucht aanwezige ammoniak geen bemestingswaarde. Nu 't in het turfstrooisel gebonden is wel. Behalve dit gas worden ook andere vastgelegd. Dit is vooral, wat waard in stallen, waar bijv. mo,nd- en klauwzeer voorkomt en vaak zeer onaangename luchtjes han gen. Tenslotte werkt turfstrooisel ook eenigszins ontsmettend. Daarom vooral is het in kippen- en kuikenshokken op zijn plaats. Paardenstallen ko men allereerst in aanmerking voor het gebruik van turfstrooisel, .omdat de dieren er niet alleen een goed rustbed op hebben, maar ook, omdat het veerkrachtige turfstrooisel een weldadige drukking tegen de hoeven veroorzaakt, waardoor bijv. klem- hoef kan worden voorkomen. De droogheid ervan voorkomt 't optreden van ziekten als rotstraal en straalkanker. In melkveestallen is turfstrooisel over It (algemeen minder geschikt daar 't vaak stuift. Maar in de stierenbox, pinken- en kalverenstal en 'mestveestal kan het met voordeel gebruikt wor den, speciaal omdat het zooveel vocht kan op- '«emen. Vooral wanneer het stroo duur is, zal het dan gezocht worden. Maar ook voor koeien, die op de lange stand'staan en dus niet o'p de gewbrie koeienstand een plaats hebben, kan het worden aangewend. In den regel zullen deze ko'rien toch wat niankeeren. Ze zullen bijv. lijden aan mond zeer. Deze dieren zijn koortsig en behooren dan binnen te zijn. Wil men ze om de een of andieila reden niet op de grupstal hebben, dan zetten We ze in Ide paardenstal of in de schuur. Een bed van '.turfstrooisel is dan om meer dan bén reden te ver kiezen boven een stioobed. Het doet wondlexen op de ontstoken, vochtafscheidende, stinkende klau wen. Ze genezen er veel beter op daa in de natte 'wei, of op de scherpe grassprieten van 't etgroen. Ook in den winter is het voor aan klauwver- zweringen lijdende dieren de beste bodembedek-' De booswicht vloog op, stortte zich op Johanna Fcrtier en omvatte in woede plotseling haar keel met beide handen. Een gesmoorde kreet van pijn en van angst werd gehoord en Mary ijlde radeloos heen. Johanna Fortier verweerde zich zoo goed ze kon len poogde daarbij tevergeefs om hulp te roepen. „Nu is 't met je gedaan!'' riep de millionailr hlaar toe. „Ik heet Paul Armand en niet Ernst Garaudl Het bewijs van het tegendeel bestaat niet! Je hadt mij in 't verderf willen storten en dat kost je het leven!" Hij drukte haar met alle kracht zijn duimen tegen de keel en drong haar de deur van een klein vertrekje zonder flitgang, binnen, dat als groote kast of rommelkamer dienst deed. f Johanna verloor haar adem. Onder den druk van het lichaam ging de deur van het vertrekje open en werd zij daarin gedrongen. Juist op 't oogenhlik, waarin de ellendeling de deur achter baar toetrok, hoorde hij eeniig leven achter zijn rug. Hij wendde zich, nog hijgend van inspanning, om en zag Etienne Castel en Ru- dolf Ducemin aan de andere deur. king. Aan 'de achterpobten komen die ft meest voor, omdat die voortdurend in mest, gier en modder staan. Een flink bed van turfstrooisel en de behandeling met een slappe cneolinte-oplossing ?n men heeft al t' mogelijke gedaan om de na- deelen zoo klein mogelijk te maken. In varkens- stallen is 't ook om de genoemde redenen be gér bruiken. Als nadeel zegt men wel, dat de varkens j er van eten. Of dat nu inderdaad een nadeel van beteekenis is, is niet te zeggen. Als het stroo duur is, dan zal men op de boer- deri) goed doen het stroo te verkoopen en hlet j turfstrooisel aan te schaffen. De bemestende waar- de van 't turfstrooisel is zeker niet geringer. Daarover de Volgende maal'. Radio-Omroep Eerste Langedijker Radio-Centrale D. Schnitemaker Jr., Hoordscharwoude EERSTE PROGRAMMA. (Huizen). Vrijdag 29 Maiart. 11.0011.20 N.C.R.V. Ziekendienst. 11.20—12.00 K.R-O. Gosdienstig halfuurtje. ,.30—3.15 K.R O. Declamatie en gewijde muziek. 3.205.00 N.C.R.V. Concert. 5.00—6.15 N.C.R.U. Orgelconcert. 8.00 V.P.R.O. Kerkdienst. Zaterdag 30 Maart. I,1.3012.00 'Godsdienstig halfuurtje. K-R-O. ,2.15-2.00 Lunchmuziek. 3.004.30 Kinderuurtje. 5.307.00 Platen. 7.00—8.20 Lezingen. 8.20 Concert- en declamatie-avond. TWEEDE PROGRAMMA. (Hilversum). Vrijdag 29 Maart. II.00—11.15 Morgenwijding. 12.15—2.00 Kerkconcert. 2.003.00 Lezing "bouwkunst. 3004.00 Platen. 4.00—4.30 Huisvrouwenuurtje. 5.0c5.30 Platen. 5.306.00 R adiodokter. 6.006.15 Platen. 6.156.30 „Hulp voor onbehuisden." 6.3(07.45 Vooravondconcert. 8.0010.30 Gewijde muziek. 11.45 Platen. Zaterdag 30 Maart. 11.00—11.15 Morgenwijding. 11.152.00 Lunchmuziek. 3.004,00 Tuschin«ky. 4.005.00 Italiaansch. 5.00-6.00 Framsch. 6.00—6.45 Dinermuziek. 6.457.45 Duitsch. 8.00 Utrechtsch Sted. orkest. 10.45—11.30 Platen. Radio-Centrale HART Küllï, Oudkarspel A 117 EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Vrijdag 29 Maart. 10.00—10.15 Morgenwijding. A-V.R.O- 12.152.00 Kerkconcert. 2.003.00 Lezing. 3.004.00 Gramofoonmuziek. 4.0c4.30 Huisvrouwenhalfuurtje. 5005.30 Gramofoonmuziek. 5.306.00 Spreekuur Radiodokter. 6.006.15 Gramofoonmuziek. 6.15—6.30 Causerie. €.307.45 Vopravondconcert. 6.0011.Oo Gewijde muziek. Zaterdag 30 Maart. 10.0010.15 Morgenwijding. A.V.R.O- 12.152.00 Lunchmuziek. 2.004.00 Aansl. Tuschinsky- 4.006.C0 Lessen. 6.0-06.45 Dinermuziek. v 6.45—7.45 Diiitsche les. 88.00 Concert U.S.O- V-A-R-O. 10.45 Gramofoonplatenrecital. 1 TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen). Vrijdag 29 Maiart. ii.oo11.30 Korte Ziekendienst- N.C.R.V- 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. K R.O. I.30—3.15 Declamatie en gew. muziek '3.30—5.00 Concert. N.C.R.V- 5.006.45 Orgelconcert. 8.00 Goede Vrijdag-dienst. V.P.R.O. Zaterdag 30 Maart. II.3a—12.00 Godsdienstig halfuurtje. K.R.O. 12 15—1.15 Lunchmuziek. 1.15—2.00 Nieuwe gramofoonplaten. 3 004.00 Kinderuurtje. LXVII. „Storen wij u misschien?" I ,Mijintetendeel, het verheugtstotterde dc millionair. terwijl hij!, door een duizeling over vallen, zich met den rug moest steunen tegen die deur, waarachter Johanna Fiortier bewusteloos ne- derlag, teneinde zich zoodoende op de ""beien te kunnen houden. „Maar wat deert u toch, mijnheer Armand? Ge beeft en ziet zoo doodelijk bleek! Zijt ge niet wèf?" 'tZal dadelijk wel overgaan! 't is een duize ling, die mij vaak 'op het onverwachts komt over vallen. Maar aan welk toeval heb ik het ge noegen te danken „Deze heer is mijnheer Rudolf Ducemin," zei de schilder. „We komen hier voor zaken. Sedert onze laatste samenkomst, heb ik een zeer moei lijke taak aanvaard en ik kom hier uwe medewer king vragen om die taak naar eisch te vervullen." Deze toespraak stelde Paul Armand gerust. Hij presenteerde de heeren een stoel en verontschuldig de zich over zijn ongesteldheid; hij gevoelde zich reeds veel 'beter en was nieuwsgierig te vernemen wat de heeren van hem verlangden. Dit zeggend, wierp hij steelsgewijze een blik naar de deur, waaraciitcr r-nr a Fortier verborgen was. De schilder begon met een innemend lachje. „Zooals ik vernomen heb, mijnheer Armand, is u gedurende, een paar jaar met uitstekend gevolg 1 op eene werktuigkundige school geweest en hebt j u daarna vele reizen in verschillende landen ge- j daan. Onder anderen moet ge u vrij lang in Zwit- seriand hebben opgehouden, niet waar?" j Paul Armand bevestigde alles, doch begon zich j langzamerhand minder-,op zijn gemak te gevoelen. 1 O pden eenmaal aangenamen wellevenden toon i ging de schilder voort: „Nu wilde ik u vragen, of u in Zwitserland in een der door u bezochte fabrieken niet een zeer bekwamen werktuigkun- dige hebt leeren kennen, wiens naam Ernst Qa- 5.307.00 Dinermuziek. 7.00—7^30 Spreker. 1 88.008.00 Spreker. 8 20 Concert- en declamatie-avond» VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 25 Mlaart. In uwe jeught, schickt u to!t deugt, Want 's Regters banck hou quaet in dwanck. Deze oud-Hollandsche wijsheid, geschreven bo ven een oude gevangenisdeur, liefderijk opgeno men in het museum te Alkmaar, mag thans ook wel worden toegepast op den jeugdigen koop man in huishoudelijke artikelen te slecht voor den uitdrager en te goed voor den vuilnisman, Melchert S. te Alkmaa,r, die onlangs terecht stond omdat hij, om zich te troosten over de teleur stelling, dat er niets te masselen viel, 'n paar schaatsen van een stoel in de huiskamer, zonder toestemming van den eigenaar, had meegegoocheld. Het was eigenlijk een minne diefstaj, want de bestolenen waren a,rme stakkers, zooals hij zelf en de dochter des huizes had die schaatsen van haa,r meesteres cadeau gekregen. Het reclasseerings-rapport omtrent vriend Mel chert luidde tamelijk gunstig en er werd zelfs eten geldboete geadviseerd, evenwel de Politierechter achtte het meer nuttig dezen zwakken broedei in observatie te houden, tot zijn moreele krachtien wat gesterkt waren en veroordeelde hem voorw. itot 2; maanden met 1 jaar proeftijd en de be palingen, dat Melchert voorloopig uit den handel- drijvenden middenstand zal worden geschakeld en hij tot zaligheid zijner ziele en versterking zijner deugden zal worden gesteld onder toezicht van het Leger des Heils. Zojo'n gladjanus moiet bekend gemaakt worden, De heer S. G. L. J'. Spierenburg van de Molen buurt te Alkmaar, die op practische wijze het ambt van kampioen stratemaker combineert met het variabele bedrijf van caféhouder, kwam dezer dagen in Jcennis met zekere mijnheer Jurriaa'n S., een handelsreiziger uit super Mokum, maar die zich aan Herrn Spierenburg présenteerde als inspec teur van de Nederlandsche van 1845. Hij wist den heer Spierenburg, die zeer ingenomen was - 'met zijn fijnen kennis, te bewegen eem verzekering ,af te sluiten en reikte hem tegien beitaiing van! 12 -blanke piekjes, een ijsedijk officieel uitziend papier uit, dat een polis moest voorstellen, maar dat later bleek een totaal waardeloos papier te zijn, waarmede de heer Sp. er leelijk tusschien was 'genomen. De zoogenaamde inspecteur moest heden terecht staan, doch was niet aanwezig. Misschien zag hij 'm beetje op tegen de hernieuwde kennismaking met Spierenburg. Gevorderd werd 2 maanden gevangenisstraf, doch de Politierechter, die ook een brandverze kering heeft af te sluiten, toonde zich zeer belang stellend naar den persoon van den inspecteur der Nederlanden van 1845 en heeft de zaak ge schorst tot 8 April, met last, dalt de heer Jurriaan alsdain door den krachtigen arm der Rijks,veld|- wacht voor zijn Rechtersstoel zal worden geleid. En 'dan zal hem misschien worden toegezongen het bekende oude deuntje van Jurriaan de Leu genaar: f (O.neen, dat was niet goed gedaan, Ga toch zoo niet voort. Heer Jurriaan! Hartelijkheid is maar alles. De 42-jarige werkman Matheus S. te Texel, die zijn dorpsgenoot Corn. V. wat al te stevig om helsd en hem vervolgens eenigszins hardhandig uit overmaat van sympathie in een goot had neer gevleid, werd heden ter zaké van al die b.elesfd'- heden t' ot f 20 boete of 20 dagen veroordeeld!, 'n Onvoorziene schadepost. Indien de heer Daniël K., 'n 38-jarig werktuig kundige uit Santpoort, niet- beter zijn tongwerk kan reguleeren als hij zich op reis bevind, dan doet hij waarlijk verstandiger om maar thuis achter de kachel te blijven. Hij' bevond zich 13 Dlec/ te Alkmaar en voegde om! een of andere ons niet opgehelderde reden, den brugwachter Scholten al daar grimmig toe: „ik vind je optreden schoftig". Met het gevolg, dat hij thans ter zake beleediging tot f20 boete of 20 dagen werd" veroordeeld, 'n Geschikte impressario. voor „de Vroolijke Keuken". De kleine maar bijzonder actieve mijnheer Joh. N. v. B., 'n 36-jarigen te Alkmaar" woonachtige Drutenaar, heeft een sanguinisch temperament en 'n prikkelbaar humeur en id dan bijzonder gechar meerd op het grondig vernielen van deur en ven sters. Onlangs is hij voor een dergelijk feit ver oordeeld en nu stond hij waarachtig alweer terecht 'N.wegens vernieling van een aan zekeren "heer La- keman toebehoorende deur. Verdachte, thans zoo kalm als 'n zieke kip, was tot alle mkagelijke concessies bereid en wilde zelfs de schade ver goeden. rauel wasl" f Hierb ijzag Etienne Castel den fabrikant ernstig en onderzoekend in het gelaat. De millionai rknipte met de oogen. „Ernst Ga raud?" herhaalde hij, als iemand die nadenkt. „Neen of, wacht eens ja, toch; zoo heette; als ik mij niet vergis, een opzichter uit de fa briek van mijnheer Julius Labron te Alfortville. 't Was de man, die bij den brand, als een offer van zijn dienstijver, het leven verloor." „Ja, ja;" zei de schilder hoofdknikkend. „Hebt ge dien Ernst Garaud niet gekend?" „Neen." „"Waarlijk niet?" 1 Paul Armand zat als op gloeiende kolen. „Neen," herhaalde hij. De schilder ging voort: „En te New York, waar ge zulk een groot vermogen verdiend hebt, Hebt ge daar ook nooit iets omtrent dien man ver nomen?" „Hoe kan dat, daar hij doiod was?" i „Er bestaan nochtans eenige inenschen, die dur ven volhouden, dat hij niet bij1 den brand van Al- .fortville zou zijn omgekomen, maar het verbreiden van dat bericht met blijdschap zou vernoimen heb- ben, omdat hij daar des te rustiger kon genieten van zijn diefstal, nadat hij" Julius Labron had ver moord." j „Een verzinsel!" zei Ernst Garaud lachend. „De 'daad werd gepleegd do,or een vrouw, die deswege j veroordeeld is geworden." j „Maar de vrouw was onschuldig. Zij heeft tot heden toe die onschuld niet kunnen bewijzlen De Officier, die daar ook niet zat om vliegen te vangen, had niets met de Volkerenbond-smoesjes i(n idej pet en eischte f 50 boete of 50 dagen, sp'e- culeeread op de vrees van mijnheer v. B. voor den sukkelamolca. Maar de Politierechter had schik i|n' het snokkere kereltje en wilde de kat eens uit den boom kijken. Hij gelastte aanhouding tot 8 April en intusschen zal mijnheer Wiggers, die dol is op zulke baantjes, 'n oogje in 't zeil hou den en nagaan of verdachte zijn belofte nakomt en zal blijken geen beoefenaar te zijin van de spreuk: Veel beloven en weinig geven, doet een gek in vreugde leven I Daar was papa Mine niet lekker mee. De heer Gerrit Mine, de meer dan 6 voet lapge rijksveldwachter vap. Egrnond-Binnen, werd on langs op zeer onhebbelijke wijze beleedigd door den Egmonder haringschutter Thijs S. Nu is Mine 'n -beste kerel, maar hij laat zich niet door zoo'n nagemaakten walvischjager voor hartelummel ge bruiken, zoodat hij direct ambtelijke stappen deed om Thijs den blauwen trap op te jagen. Deze stond thans terecht in de uniform van lichtmatroos der K.N.M. Het werd bijzonder in hem' geappre cieerd. dat hij het feit erkende en misschien werkte deze voor 'n Egmonder mirakuleuze openhartig heid wel mede, dat hij er slechts met f 10 boete pf 10 'dagen afkwam. 1 ln deze goede Marinestaid, Neemt men voor zijn mond geen blad. Een Heldersche dame, mevr. Marie Elisabeth D., wettelijk en teeder geliefde huisvrouw van den heer L. J. C. T-, welke dame op 2 NjoiV. van dit jubeljaar den 40-jarigen leeftijd zal hebben bereikt, gaf een aangenaam aspect .aan den zon- daarsbank ,toen zij terecht stond wegens beleedi ging van de marinier eerste klas V., die zij had gecomplimenteerd als 'n mt-marinier en 'n bokke- poo-t. Volgens verklaring van getuigen k decharge, waaronder een agent van politie, was de relatie tusschen de families niet bepaald teeder te noe men. Nu, dat was dan ook niet onduidelijk merk baar. I Gevorderd werd fio'bnete of 10 dagen, doch de Politierechter meende er nog 'n schepje op te moeten leggen en maakte er f 20 of 20 d. van. Daarna 2e bedrijf. De loslippige mevrouw uit de vorige zaaje had het Maandagmiddag druk op de bokkebank. Zij had eigenlijk haar breikous wel mede kunnen brengen, daar zij zich nu weer had te verantwoor den in gemeenschap met de 22-jarige dienstbode mej. Johanna Hendrika P. Zij' hadden eenstemmig de echtgenoote van den heer C. beleedigd in ter men, die we maar met den mantel der welvoege- lijkheid zullen bedekken. De dames gingen niet accoord niet de dagvaarding en beweerde met een stalen, tronie, dat er heelemaal geen ruzie gemaakt was. Maar nutuurlijk kan niet gevergd worden, dat al die moeite voor niets wordt gedaan en werd" mej. P. tot f15 boete of 15 dagen en mev.r P. tot f 20 boete of 20 dagen veroordeeld. Doek valt. MEERVOUDIGE^STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 26 Maart. UITSPRAKEN: Frans R., turf- en ijsco-venter, Alkmaar, ge detineerd, ontuchtige handelingen 'fnet minderjari gen van het zelfde geslacht, 3 maanden gev. met aftrek van 6 weken voorarrest- George S., werkman, Alkmaar, openbare schen nis der eerbaarheid, f 40 boete of 40 dagen hecht. Een zielsroerende film-sensatie op het oude Thema: Jair die sloeg Lijs je en Uijsje die sloeg Jan, afl met de koekepan. v 4 In de vestibule van de Cinema Amlericaim te Alkmaar heeft zich een pracht sensatiefilm1 af gespeeld in twee acten, !waarbij, vergeleken het proces van Mary Dugan, kan worden gekwalifi ceerd als „Bordenwater". De 70-jarige directeur Wilhelm W. lijdt nog lang niet aan seniel-aftakeling en het is niet ge raden met hem kersen te eten, want hij mikjt je .ai heel gauw de pitten naar je kop. Ijoofhad 'hij onlangs kwestie gehad met zijn gewezen pia nist en deze in de Hall van de Cinema het voor 'n musicus niet bepaald verhreffend woord „kwa jongen" toegevoegd. Voor dit feit was de oude heer veroordeeld tot f 3 boete, doch hij had ook nog eenige pijlen op zij nboog, waarmede hij zijn gewezen film-illustra tor bestookte en het zoover wist te brengen, dat deze muzikale jongeling heden de bokkebank stof feerde wegens huisvredebreuk. Hij was namelijk niet op de herhaalde vordering op dien gedjenk- waardigen avond gedaan, uit de vestibule vertrok ken en moest thans de droevige waarheid van ge denkwaardige woord: Hodie Mihi, Cras Tibi Heden ik, morgen gij ondervinden, daar hij', trots ontkentenis en oratorische krachtpatserij van zijn verdediger, tot f 20 boete of 20 dagen werd veroordeeld. omdat het eènig bewijs een brief, dien Ernst I Garaud haar voor het bedrijven van zijn gruwe len schreef haar ontbrak. Die brief is evenwel 3 'terecht gekomen. Het schijnt, dat die bizonder- heid u zeer ontroert, mijnheer Armand; ge rilt, I alsof ge de koorts hadt." „Dat is een gevolg van mijn duizeling- De I zaak zelve boezemt mij al zeer weinig belangstel- 1 ling in. 't Klinkt als een sprookjeI Een brief, I die een-en-twintig jaar lang zou zoek geweest zijn I en plotseling wordt gevondenl Gelooft u daar- aan? Zat hij misschien ook in een oude flesch, zoc-als dat in de zeeromans somtijds voorkomt?" I „Neen, hij zat in een stuk speelgoed, in eten I paardje uit hout en papier vervaardigd." i 1 Paul Armand werd bleek en beet zich op de I lippen. De schilder hernam: „Dat paardje, dat stuk speelgoed, was een geschenk van Ernsit Garaud zelf, aan den kleinen George, het zoontje van ••Johanna Fortier." „Een sprookje een verzinsel!" riep de fa- brilcant. „Ik sla geen geloof aan het bestaan ft het vinden van dien brief." I „Maar hier is hij toch," zei Etienne Castel, het 9 bedoelde geschrift te voorschijn brengend. „Wil Ik hem even voorlezen?" C „Waartoe zou dat dienen? Wat gaat mij die geschiedenis aan?" vroeg Paul Armand met ruw® I _.S.tem terwijl hij van zijn stoel opstond. „Dat zal ik u zeggen," antwoordde de schilder. terwijl hij' twee vellen gezegeld papier ,op de schrijftafel legde.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4