Liefde en lisdaad ONZE GROEHTEVEIINGEN Nieuwstijdingen FEUILLETOÏT De Moord van Saint-Ouen. Buitenland Huidtsi-tsiagg INGEZONDEN OVERZICHTEN EN PRIISNOTEERINGEN Namens den N.M.B. werd gewezen op allerlei fraudeleuze handelingen ën onregelmatigheden bij de lossing der producten. Verschillende meer of minde rernstige gevallen kwamen hierbij ter. spra ke, terwijl aan de verg. de vraag werd voorge legd of wellicht verbetering hierin te verkrijgen zou zijn, indien de zaak eens ernstig werd be sproken in een bijeenkomst van een comm. uit de Vèilingsbestüren en van de transportvereëniging; de vergadering bleek van oordeel, dat hierbij dan ook vertegenwoordigd moest zijn Koophandel, ter; wijl de vraag werd geopperd of de uitnoodiging aan de transporters wel van eenig nut zeu zijn. Dat. er krachtig dient te worden opgetreden, werd algemeen gevoeld. Van de zijde van Warmenhui- zen werd ter voorkoming van veel kwaad aanbe volen het stelsel van niet wegen, doch het gere geld nemen van steekproeven op het gewicht. De .voorz. "ging nu tot sluiting over, dankend voor de aangename wijze van samenspreking; hopend ,dat zou mogen blijken, dat men niet on vruchtbaar was samengekomen en als zijn mee ning uitsprekend, dat het inderdaad toch niet drigewenseht zou zijn, dat wat vaker door den Vierbond werd vergaderd. BE LOONSTRIJD IN HET AANBAMSCHEi HOUTBEDRIJF. Maandagmorgen is de staking in het houtbe- drij feen voldongen feit geworden. 95°/o der werk nemers staakt. De eischen en loonen zijn de volgende: Sinds 1924 worden de arbeidsvoorwaarden niet meer door een landelijk, maar door een plaatse lijke overeenkomst beheerscht. In datzelfde jaar werden do loonen eenigszins verlaagd. Wegens de arbeidsorganisaties heeft men het loon, dat in 1921 f.16 bedroeg, voor de geschool de krachten verminderd tot f 32.25. Het loon der ongeschoolden werd werd van f27.25 f2ff.25„ werkweek 48 uur per week). Het loon der losse arbeiders zou thans zijn 68 et. per uur, vroeger 821/2 ct. De arbeiders vragen nu voor alle vaste krach ten verhooging van het weekloon met f 1.75, een halven dag meer vacantie, zoodat deze een week wordt, met een halve week toonstbelagevoorts verbetering overwerkgelden (pl.m. verdubbeling;, en voor nacht- en Zondagarbeid 100 pet. toeslag. Dan ien wijziging van het contract in dien zin, dat niet een gemiddelde, maar een vaste 48-urigen werkdag worde ingevoerd. Dan: regeling der 0verwerkv.-rgunning in over leg met de organisaties; verbetering der loonen voor de jongens; verhooging van het uurloon met 2 ets der losse arbeiders en voor deze een zélfde overwerkregeling als voor vaste arbeiders. Een permanent scheidsgerecht worde ingevoerd en een fonds voor sociale voorzieningen voor losse arbei ders, waarin de werkgevers 5 pet. van het uitbe taalde loon moeten storten. Het bestuur van de werkgeversbond heeft in overleg met zijn leden deze eischen in hoofdzaak afgewezen, Slechts enkele, w.o. dien om de vacan tie met een halven dag te verlengen, achtte het bestuur inwilligbaar. Zooals reeds gezegd, meenen de werkgevers, dat het bedrijf geen zwaardere lasten, dan reeds nu Het geval is, dragen' kan. Naar aanleiding van de besprekingen, die tus schen de vertegenwoordigers der werkgevers- en wcrkhenïersorganisaties met den burgemeester van Zaandam, den heer K. ter Laan, en den voorz. van de K. v. K., den heer J. A. Eu Verkade. werden gevoerd, ten doel hebbende de staking in het houtbedrij fte voorkomen, deelt men mede, dat deze geen resultaat hebben opgeleverd en dat in den toestand geen verandering is gekomen. De médedeelingen, welke de vertegenwoordiger der arbeidersorganisaties bij zijn onderhoud met den Rijksbemiddelaar aangaande den toestand in de bedrijven heeft gedaan, gaf aan „de Crt. aan leiding bij een tweetal der grootste bedrijven een onderhoud met de directie aan te vragen. Allereerst deelde men mede, dat de lagere loonen in de provincie in niet geringe mate de te maken prijzen beinvloeden. het loon vormt oen te hoog percentage op de houtprijzen. In plaatsen als Deventer, Groningen, Zwolle, ten Noorden van Alkmaar, enz., gelden loonen van f 20 a f 22 per week, terwijl in een dezer plaatsen bovendien nog eeii verlaging is aangekondigd. Dit maakt, aldus de zegsman, hoewel de Zaan sche bedrijven met moderne zagerijen en eigen ver- voergelegenheden zijn toegerust, de concurrentie bij inwilliging van de gestelde eischen onmogelijk. De Zaansche houthandel levert, naar men ver dér mededeelde, slechts voor een zeer klein ge deelte in de Zaanstreek, doch bedient eigenlijk het geheele land,. Het is te begrijpen, dat waar ze heeft te concurreeren met loonen, als in vorenge noemde plaatsen betaald worden, de concurrentie moordend is. Het gevolg zal zijn, dat, wanneer de loonen nog verder opgevoerd zouden worden, het voor OF 4- Op 't zelfde uur, waarin de dokter diep bewogen dc ziekenkamer- en het huis van moeder Aubin verliet hield de sneltrein uit Marseille Ce Parijs halt. Dat was om elf uur tien. Onder de reizigers, die de trein verlieten, was ook een officier van de marine in klein teue, iemand met een zeer droevig voorkomen. Hij droeg het lintje van het officierskruis van het Legioen van Eer in 't knoopsgat en kon niet ouder wezen dan vijf- of zes-en-veertig jaar. Tioch grijsde bij hem reeds het blond aan snorbaard en lokken. Donker gebronsd was de gelaatstint- ,,Ik neem je bij 't uur," zeide de marine-officier tot den koetsier in wiens rijtuig h ijstapte, nadat hij den man zijn handkoffertje had afgegeven, ,,je brengt mij allereerst naar 't hotel du Louvre. Voor in 't bedoelde hotel het handkoffertje af gegeven, een kamer afgehuurd en da naam van den nieuwen gast was ingeschreven, reed de»e naar de ruc de Miromésrtil, waar hij wederom uitstapte den houthandel aan de Zaanstreek te eenenmale onmogelijk zal worden met succes te blijven wer ken. Het verschijnsel zal zich dan voordoen, dat de houthandel zich nog meer naar de provincie, zal verplaatsen, waardoor de weirkgelegenheid aan de Zaanstreek sterk zal verminderen. Dé-toestand wordt dan zoo, dat'het werk, dat de arbeiders aan de Zaanstreek tot nu toe deden in de provincie zal worden gedaan, waar zes a tien gulden minder per week wordt verdiend. Dat de Zaansche houtbewerkers met looven van' f26.25 èh f27.25 naar huis gaan, is, naar verder werd gezegd, slechts voor een klein gedeelte Waar. Uit de loonstaten blijkt, dat, de schuitenvoer ders, wier standaardloon f 26.25 bedraagt, een ge middeld inkomen hadden oVer 1928 van f34.12 per week; 't standaardloon voor werfknechts be draagt f 27.25. Van deze groep bedroeg het ge middeld inkomen over 1928 f31.83 per week. MotorsehippeTs verdienden buiten reiskosten en andere emolumenten een gemiddeld wéék loon van f40.64, hun standaardloon bedraagt'f 30;75. Het weekloon van zagers en schavers bedraagt f 32.25, doch dikwijls wordt een beduidend hoo- ger loon uitbetaald. Er zijn zelfs gëmiddelde loonen over 1928 van f-2000 tot f 2500. Dé verstandhouding tusschen de patroons eu het vaste personeel is steeds uitstekend geweest, de drang naar staking moet dan ook uitsluitend gezocht worden, aldus de zegsman, in de groote groep van losse arbeiders, wier aantal beduidend grooter is dan van het vaste fabrieks- en werfper- soneel. Met een uurloon van 66 a 68 cent kwam deze groep arbeiders aan een gemiddeld weekloon over 128, hetwelk dat der vaste arbeiders vaak overtrof. SNEEUW EN VORST EN EEN HITTEGOLF. Terwijl in de Zwitsersche Alpen een verschrik kelijke sneeuwval heeft plaats gehad, terwijl de temperatuur er ver beneden het vriespunt daalde, wordt er uit Amerkia van een hittegolf gewaagd waarvan men z'n weerga niet weet. Althans niet om dezen 'tijd van het jaar. Omtrent dezen hittegolf worden de volgende bijzonderheden gemeld: New York en andere steden der V. S. regisf treerden temperaturen van '30 tot 40 gr. O. (86 tot 104 gr. F.), een record-warmte zooals die se dert meer dan een halve eeuw in dit jaargetijde daar niet is voorgekomen. Bijna een half millioen mensehen bezochten Coney Island en andere bad- paatsen. Duizenden baden en er ontwikkelde zich een reusachtig verkeer. Over een der bruggen van Philadelphia reden meer dan 50.000 auto's. HEVIGE SNEEUWSTORM. Naar V.D. meldt, heeft een orkaanachtige sneeuwstorm in Dalmatië gewoed, waardoor vele telefoon -en telegraafverbindingen zijn verbroken, en zelfs een trein uren lang in de sneeuw is blijven steken. TVaseh de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep; droog dan voorzichtig af en doe er wat Purol op. Herhaal ditelken dag, zoo ,lang het noodig is. (Buiten verantwoordelijkheid- der Redactie). Wat een transport-arbeider vertelde: Naar aanleiding van hét Stemmingsbeeld. ;En ze praten maar. en ze redeneeren en ze zijn zoo (dankbaar, dat ze niet zijn als die of als dié en met een vergadering, dan vragen zs 't woord, en voor ze iets zeggen gaan ze staan en \z>a spreken met vuur, want het gaat o-m hun belang en om hét geld en om het recht, want ze willen geen onrecht en ze zouden n-éoit iemand kunnen omkcorcn. Ze zijn tuinbouwers en ze zijn eerlijk. Ja, ze hebben ook wel hun zwakke ©ogenblikken, da! ze toegeven aan iets wat ze liever niet deden, maar toch, ,het gaat wel" en de „anderen" zijn slechter. Er. wanneer ze dan spreken over recht en ovér onrecht, over bedrog en over omkooping, dan noe- rnen ze geen namen, want ze zijn fatsoenlijk en ze zijn voorzichtig, maar ze faten doorschemeren, dat „zij" het zijn, dat „zootjede „transport?' en ze zouden U veel kunnen vertejlen, als ze wil den. maar ze deen het niet, want ze zijn voor- zuinig en fatsoenlijk. Nu ja, iets mag je toch wel iaten doorschemeren. En als je dan tot dat „zootje" behoort, dan denk Je. Want. zelfs een mensch, die tot e°n „zootje" behoort, denkt. Gevoelen, dat zij ver en wel bij het huis, dat gemerkt was als No. 57 bis. Hij stond een oogenblik stil en sprak met een zware ademhaling: „Komaan, het moet!" Toen trad hij binnen en deed ook met vaste hand de deur der portiersloge open „De weduwe Sollier?" zeide hij op half vragen- den toon tot den man, die in een gemakkelijke houding zijn krantje zat te lezen, doch ook bij 't opzien naar den marine-officier onmiddellijk op stond. i „Dt weduwe Sollier?" herhaalde hij. „Mij on bekend, hoor!" „Maar dat is niet mogelijk, mijnheer!" „Wacht even, wacht even! De weduwe Sol lier! Is dat soms de vrouw, die hier een jaar of acht geleden de concierge was? Ja? O, die is al lang verdwenen, ik weet niet waarheen. Na haar zijn hier wel vijf of zes vrouwen concierge geweest, maar dat marcheerde niet te best, tot dat ze nu twee jaar geleden mij de betrekking hebben ge- gegeven.' Ondanks de donkerbruine tint was het duidelijk merkbaar, hoe op dat bericht 't gelaat van den marine-officier verbleekte. „Kun je mij niet het tegenwoordig adres van weduwe Sollier opgeven?" „Met den besten wil van de wereld niet, mijn heer?? Als ik mij wel herinner, heb ik eens over haar hooren spreken in verband met haar dochter, een juffertje, dat 't raar moet hebben laten liggen en er met haar galant vandoor is gegaan." „En weet je van die dochter al even weinig sleten worden; voor „niet-eerlijk". Dat is niet al leen merkbaar aan den groet en den blik van de sprekers op de vergaderingen, maar ook aan die van de zwijgers, maar zelfs voor de -groeten en blikken wordt men ongevoelig ên men komt in opstand. Is het dan niet waar, dat ji|V -eerlijke nette tuin der, mij die rijksdaalder gïif cn dat die buurmain van je,' met z'n' groot bedrijf en zijn 800 snees land, twee rijksdaalders op de palm van zijn hand lag1 en de vragende opmerking maakte: „voor hoe- kilo?" Is het dan een wonder, dat ik in de ver leiding kom om met 27 gulden loon dit geld aan te. pakken en ook eens wat „wil doen". En waarom geef jij bier of kwartjes, nette tuinder, die geen rijksdaalder geven wil. Is het, omdat je van mij houdt, of is het, dat je m'n loon te laag acht en een kleine toeslag wilt geven? Verdienen dan je. eigen arb.eiders meer en krijgen die, na een. uur werken, ook bier of kwartjes? Wat zit daarachter? En als daar niets achter zit, dan is het je* toch bekend, dat ik een contract heb aangegaan en dat ik.in dipnst ben bij een patroon, waarmede ik overeen kwam, dat ik geen fooien zou aannemen. Dan be/i jij toch telkens de oorzaak van die con tract-breuk. Maar dat is je bekend en waar-o-m zouden we d^n ook niet eenmaal eerlijk elkaar de waarheid "zéggen." Zejfs een slecht mepsch kan wel eens eerlijk zijn en een fatsoenlijk mensch kan zelfs «cnmaa! gemakkelijk eerlijk zijn. Voor die 10 kilo kool, die ik' je -toegeef, ontvang je een gulden, zoodat je met 50 cent fooi, nog 'to cent winst maakt. Want je kunt heel goed rekenen en weet precies wat je doet en die paar slechten, die er niet uitgaan, of die halve kool, ''die er bij m-oet, die brengen je winst, want je kunt rekenen. 1 En je weet ook, hoe vast een werkman in zijn schoenen moet staan om geld te weigeren, en dat hij straks bij je buurman de gelegenheid wel weer krijgt, dat wat jij te weinig geleverd hebt, „in te hasten". A. Ol' - ONZE GROEN,TEN VEIL'INGE.Nt In de afgeloopen week bedroeg de aanvoer aan béide Langendijker veilingen samen 123 wagons Roede-, 142 wagons Gele en 11 2wagons Deen- sfclié wlttte kool, benevens 5 wagons Vien en 2 wagens Peen of tezamen 386 wagons. In de over eenkomstige week van het vonge jaar waren deze cijfers resp. 22, 34, 146, 2 en 2 of tezamen 186 wagons en in dezelfde week van 1927 resp. 154, 81, 105, 12 en 2 of tezamen 354 wagons, j Ondanks dus deze week slechts 5 dagen telde en het aanbod op den dag na Paschen niet zoo heel groot was, is er dus in deze weck "J;eii greote' hoeveelheid der bewaarproducten afgezet. Dit aanbod teekent verder wel den grooten voor raad, di enog aanwezig is. Wetende, dat dit groote aanbod moest komen, werd met een zekere vrees, gezien het ongunstige verloop in de vorige week, tegen de nieuw eweek opgezien. En gelukkig, het is meegevallen. Vanaf Dinsdag bleek de vraag steeds beter té worden en 'liet Wèer werkte op buitengewone wijze mede; op sommige dagen was het compleet winter. Intusschen waren deze om standigheden: grage markt en ongunstig weer, voor het werk op den akker oorzaak, dat er tegen het einde der week overstelpend veel werd aange voerd. Zaterdag werden niet minder dan 40 wagons Roode-, 40 wagons Gele- en 36 wagons Wiite kool 'geveild, een aanvoer, die zeker wel n-otoit heelt plaats gehad. Dit, gepaard aan een momentelijk tekort aan wagons voor verzending, deed oj> dien dag de prijzen belangrijk zakken. Ook in deze week bleek weer de ROODE KpOL, mits niét al te groot van stuk, het "meest gewilde artikel 'te zijn. Het mooie kleine goed liep mid- dcr.vveck op tot hoogstens £7.— per 100 Kg. en kon rich op de volgende dagen tot een maximum van f 17.60 handhaven. Ook de middensoorten gingen vrij vlug van de hand, tegen prijzen van f9.t-ot f V4naar gelang van grootte. Alleen de zware kcöl, waarmede het aanvankelijk nogal ging, werd de Patste dagen minder graag gekocht en noteerde vana ff 6.50. Voor doorschot werd van groot tot kiein f5.50 5 f14.— j>er 100 Kg. betaald. Ook voor de DEENSCHE WITTE KOOL was in deze week de stemming veel beter als m de Vorige. Er was tusschen groot en klein nu weer een belangrijk prijsverschil en het laatste kon prij zen maken van fu.tot f14.per 100 Kg. De grootere kool en de middensoorten gingen nu weer voor f8.— a f 10.van de hand. Echter bleek Zaterdag het groote aanbod niet voor deze prij zen zijn te plaatsen en had een belangrijke prijs daling plaats waardoor heel wat kool werd op gehouden. D-ooreengencmen was ook het verloop van handel en prijzen voor de GELE KOOL heel wat beter als als van de moeder?" I „Nog minder, mijnheer!" Zijn hier in dit huis misschien nog bewoners, die er acht jaar geleden ook al waren?" „O, weineen! De oudste huurder woont hier niet meer dan drie jaar." l „Niets, nog altijd niets!" prevelde de officier, ie/wij; hij diep ter neer geslagen het huis van de tue de Miromesnil verliet. En met de hand aan 't portier van zijn rijtuig geslagen, riep hij den koetsier een nieuw adres toe: „Rue du faubourg 'Saint Honoré, nummer 228." V. In de deftige wijk van de faubourg Saint-Ho- nore was in een zeer aanzienlijk huis een „Bureau van Inlichtingen" gevestigd, dat door het meeren- deel van hen, die daarmede in aanraking waren gekomen, ten zeerste werd geroiemd. De eigenaar-directeur van dat bureau was een zekere Nestor Fauvette, een gewezen inspecteur yan de veiligheidspolitie te Parijs. Geboren politieman, zooals anderen geboren kun stenaars en koopha-ndelaars zijn, had Nestor Fau vette gedurende een tijdvak van tien jaren, waar in bij aan de Parijsche prefectuur was verbonden geweest, door zijn eigenaardig talent, zijn strikte eerlijkheid in zaken en zijn onvermoeide -vlijt da politie een tal van gewichtige diensten bewezen. Toen hem een erfenis van veertigduizend francs was ten deel gevallen, had hij als inspecteur zijn vorige week en voor niet te groote koof kwam dé ncteering op f4— h f8.per 100 Kg. De groo- 'ten en de afwijkende kwaliteit bleven echter laag genoteerd. Het overmatige aanbod was de laatste dagen en vooral Zaterdag oorzaak,dat de notee- nngen zich ook voor "deze soort niet konden, hand haven; de prijsdaling was zeiïs van beteefcenis. Hoe gewenscht dit ook ware, maar e ns overdui delijk gebleken, dat alles niet in eens kan worden opgeruimd; men zal dit nóg over enkele weken moeten verdeden. Van de overige producten was niet veel aanvoer en dc stemming flauw. Vooral met de UIEN is het een tegenvaller, dat wat hiervan nog voor bevriezen is bewaard gebleven, thans slechts van f7.— tot f Q.pe- 100 Kg. kan opbrengen. 'PEEN was iets beter als vorige week en noteerde bij gering aan bod van f 3.— tot f 5.-- per 100 Kg., met de halve prijs voor de kleine sorteerin-g. Enkele partijen KROTE Nk-onden gemiddeld f3.50 per 100 Kg. opbrengen. J Op enkele dagen werd te Broek een gèrHige hoeveelheid SPINAZIE geveild, waarvan ook reeds de prijren zijn gedaald. Naar gelang van kwaliteit Vera -op de laatste veiling van 15 tot 28 cent per Kg. gemaakt. LANGEDIJKER GROENTECENTRALE. 8 April. 'o óo.ocp 'Kg. roode kool f 7.5c*—15.50, doorschot f 6.80—11.00, 134.000 Kg. gele kool f3.005.80, doorschot f2.80—4.90, 54.000 Kg. Deensche witte 1" 7.50—11.70, 2100 'Kg. uien f8.50—8.80, grove id. t ""8.10--8.20, drièlingen 'f6.60. 9 April. 32.000 Kg. roode kool f6.7016.50, doorschot f 3.5012.70, 76000 Kg- gele kool f2.606'.oo, doorschot f2.103.40, 37.000 -gK- Deensche witte f 7.40U.60, 4300 Kg. uien f6.207.80, grove id. f 6.1c—7.00, drielingen f6.40, 3000 Kg. peen f4.95 f 5.00, kleine id. f2.60. N O OR DE R M ARKTB OND;. 8 April. 1000 Kg. uien f9.00—9.50, drielingen f7.90, grove uien f 8.10—8.30, 3200 Kg. peen f5 306.20, peen kleine f 1.50—2.90, 96.600 Kg. roode kool f 6.00— f 16.70, doorschot f4.8015.50, 38.800 Kg", gele kool f 2 207.20, doorschot f2.2012-50, 106000 Kg. D. witte f7.4012.60, doorschot f4.60. 9 April. 2400 Kg. uien f8.90—9.20, drielingen f7.10, grove uien f6.309.00, 6900 Kg. peen f2.503.60, peen kleine f 1.40—1.50, 200.400 Kg. roode kool f5.80— 'f 18.40,|d oorschot f4.70—13.80, 80.200 Kg. gele kool f3.507.30, doorschot f2.00300, 165.200 Kg. Deensche witte f6.90—11.60, doorschot f3.50—. f 7.30, alles per 100 Kg. WARMENHUIZENi, 6 April. Roode kool ie soort f6.1017.30, 2e s. f3.10 --f 12.50, uitschot f3.305.50, gele kool ie soort f 4.70—7430, 2e s. f3.005.00, witte kool ie soort f 8.30—12.30, 2e s. f3.007.70, uien drielingen f 7.407.50, uien f8.50930, grove uien f8.50, peen f4.80—5.20. Aanvoer: 116.700 Kg. roode kooi, 21.975 Kg. gele kool, 82.550 Kg- witte kool, 1450 Kg. uien, 2300 Kg. peen. 8 April. Roede kool ie soort f6.10—16.30, 2e s. 'f4.70 f 6.80, gele kool ie soort f3.80, witte kool ie s. f S.ioxo.oo, uien drielingen f6.00, uien f8.70— f 9-2o, grove uien J*/.3017.40. Aanvoer: 1x9.750 Kg. roode kool, 7300 Kg. gele kool, 24.800 Kg. witte kool, 1875 Kg. uien. W-EEKBEPICHT v. d. N.V. ALKMAARSClTË EXPORTVEILING. Ofschoon langzamerhand meerdere jonge groen ten beginnen los te komen, maken wij nu wel een bijzonder slechte tijd mede, als men bedenkt, dat m normale jaren de aanvoer van de koude grond 111 vollen gang is en nu heden alleen nog m'aar uit de kassen wordt aangevoerd, dan kan men be grijpen, dat er nog geen volle veilingen gehou den worde» Daarhjij komt ook nog, dat in normale jaren dc aanvoer van witlof om dezen tijd op zijn maximum' is en dat dit artikel met dezen strengen- winter ge gaan ten scnade van tuinder en veiling. i De prijzen van spinazie waren in het; begin dezer week lang niet bemoedigend. Vrijdag herstelde dit artikel zich weer flink. Van- witlof en prei rijn de prijzen, ofschoon nog wel redelijk, toch in dalende lijn. Van de andere groenten is de toe stand ongeveer gelijk aan de voorgaande weck, zoodal. een mededeeling hierover onmondig is. r- ALKMAAR, .NV. Alkmaarsche Exportveiling. Raapstelen f2.60—3.10, gele kool f2.906.00, kropsla f6.8015.50, prei "f8.0014-50, roode kool f57016.00, selderie f5.206.40, spinazie f1.03— f 1.90, witlo fie soort f2634, 2e s. f 1824, radijs f 11.8014.70. r ALKMAAR, 6 April. •NV. Eierveiling v. Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 260.000 kipeieren, prijzen: 5658 Kg. f 5.105.30, 5860 Kg. f5 20$.40, 60—62 Kg- C5 40—5.70, '6264 Kg. f 5.60—6.00, Bruine 60—65 Kg. f 5.50—6.30; 85.000 eendeieren, prijs fs-io— f 5.40 per 100 stuks. ontslag genomen, om, gedachtig aan hetspreek woord :,,Wie niet waag, niet wint!" onmiddellijk op groote schaal een eigen zaak te beginnen. F'auvette had een tal van bekwame mannen 01» zich vereenigd, overal bestaande connectie's ge vestigd en nieuwe aangeknoopt en binnen enkele jaren zijn naam voor goed gevestigd. 1 Tot dezen man wendde zich de marine-officier en werd, na enkele formaliteiten, tot den chef der eigenaardige zaak toegelaten. Op het door hem afgegeven kaartje stond: „Gabriël Savanne, kapitein-luitenant ter zee." „Wees zoo goed plaats te nemen, overst-e," be gon Nestor Fauvette, beleefd een stoed bij schui vend, „en mij dan te willen zeggeen, waaraan ik de eere van uw bezoek heb te danken." „Mag ik u voor alle dingen iets vragen .mijn heer Fauvette?? Kan ik de absolute zekerheid hebben, dat er geen woord van wat wij hier be spreken, zal uitlekken, dat niemand ooit de redenen van mijn komst ten uwent zal te weten komen?" „Stilzwijgendheid, overste," antwoordde Fauvette glimlachend, „is, ook bij de onbeduidenste zaken, een stelregel, waarvan nooit wordt afgeweken-' „Ik dank u! Men had het mij' reeds verzekerd, maar ik wilde het ook uit eigen mond hooren- Ter zake dus: Ik wilde gaarne weten, wat er g«' worden is van iemand, waarin ik het grootst^ belang stel." „Man of vrow?" 1

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2