Polder Mind Schoonmaak Plaatselijk Nieuws NOORESCHARWOUDE. Tot de u.lo.-schooL zijn toegelaten G. Voort buizen. A. Dekker. M. v. d. Molen, te Broek op Langendijk. J. v. Twuijver, K. de Boer, C. Kuilman, - P. Kuilman. J. Otsen en T. v. Loenen te Zuidscharwoude. C. Groeneveld, H. Leurink, N. v. Loenen te Noordscharwoude. F. Hink, J. v. Hout. R. Sehrieken en M. Bakker te Oudkarspel. Die school telt thans 47 leerlingen. Uit den Omtrek MOTOR-CLUB. Heer-'rlugowaard is opgericht cle ..V'esi- fi:rchc Motorclub", welke tot doel heeft club- tcchter. enz te houden en zoodoende de motor sport. hier in Voord-Hollands Noorderkwartier omhoog te brengen. Er werden reeds 15 leden ingeschreven. Het bestuur werd samengesteld uit 'de navol gende heeren: J. Moeijes, Heer-Hugowaard, voor zitter; P S. Gutter, Kinheimstraat 27. Alkmaar, secr.-penningmeester; J. Bierman, Zuidscharwoude. commissaris. Nieuwstijdingen PRINSES JULIANA NAAR INDIë? ■Aan het „Nieuws v. d. Dag v. N.-ï." is het vólgende ontleend: „Periodiek duiken in de Nederlandsche en Indi sche Pers berichten op, aangaande een bezoek van prinses Juliana aan Indië? Nog zeer onlangs, bij aankomst van het Belgi sche Krooncrinselijk echtpaar hier te lande, werd de verzuchting geslaakt: waarom die wel, maar onze eigen prinses niet? jDe „Ind. Post" weet thans weer te melden, dat er in Nederland werkelijk over gedacht wordt, prinses Juliana een bezoek aan Nederlandsch In dië te laten brengen. Zoodra de Prinses haar studie te Leiden heeft volbracht, heet het, zou er kans op zijn. Zijn de informaties van genoemd blad juist, dan is wel het grootste bezwaar aan een eventueel be zoek verhonden: hoe moet de Prinses naar Indië reizen In Nederland heeft men zich met deze vraag ernstig bezig gehouden en het blad kan mede- deelen, dat er plannen zijn, om gelden in te zaï- raelen voor een Koninklijk jacht, dat de Prinses zou worden aangeboden. Het schrijft dan verder: De promotor is a.m. de heer Van Stralen van Nes ,de z.g. „Koning" van Boskoop, die al ge- ruimen tijd doende is, medewerking voor zijn plan te erlangen. Of hij daarin geslaagd is, kunnen wij niet me- dedeelen, maar wel weten wij, dat. er aan ..ge werkt" wordt. i .1: HET BELGISCHE BEZOEK AAN 1NDIC. Aneta seint uit Batavia: Graaf de Rethy (kroonprins), heeft in de Mo- lukken een uitgebreide studie gemaakt van land SBfeSfiik Het verdient voorts opmerking, dat de taal, die door de hooge gasten voortdurend in hun .verkeer met iedereen, dien zij ontmoeten, gebezigd wordt, het Nederlandsch is. De kroonprinses heeft het Nederlandsch verwonderlijk vlug aangeleerd. Bovendien spieken de kroonprins ai zijn echtee- noo-tc thans goed Malei'sch. Uit Brussel wordt gemeld ,dat het 'Belgische kroonprinselijk paar aldaar tegen het efnde der volgende maand wordt verwacht. Prins Leopold -n prinses sAtrid zullen, na hun terugkeer, hun intrek nemen in een tot het koninklijk domei!i »e Laken behoorend slot, dat sedert lang reeds niet meer bewoond was cn thans ril gereedheid wordt gebracht om ais zomerverblijf tc dienen voor het kroonprinselijke paar en het jonge prinsesje Jo- séphinc Charlotte, (fat zich sedert het vetTrek van oua'ers naar "Nederfancfsrfi-Jndie te Stockholm bevindt en te Laken van het reusachtige park van Let koninklijk domein zal kur.nen genieten. DE STAKING TE ZAANDAM. De commissaris van politie heeft de stakings- leiding vermaand zooveel mogelijk mede te wer ken tot het bewaren van de orde, daar hij anders verplicht zal zijn met gestrengheid op te treden. Misschien ten gevolge hiervan was het bij het aangaan der fabrieken veel rustiger dan gister avond. Het aantal georganiseerde stakende houtbewer kers bedraagt 734, te weten 418 aangesloten bij den Centralen Bond van Transportarbeiders, 132 Christelijken, 48 R. K. en 136 van den Federa tieven Bond. Een der werkwilligen, die gewoon is met een schuitje haar zijn werk te gaan, had uit voorzorg de.roeispanen 's avonds mee naar huis genomen. Toen hij zich weer naar zijn werk wilde begeven, bleek deze voorzorg niet voldoende te zijn ge weest .aangezien nu de schuit, zelf verdwenen was. Be werkwilligen blijven op het werk eten. Een bedrijfseourant. Om 12 uur heerschte rond de fabrieken en wer ven weder de gewone drukte van stakers, die ge reed stonden om de werkwilligen naar hun huis te begeleiden. Aan het station, waar de kantoren, •zag-orijen en opslagplaatsen van de N.Y. Dek- ker's Houthandel zijn gevestigd, had de politie de omgeving doen afzetten. Do directie van Dekker's Houthandel heeft maatregelen'getroffen, dat de arbeiders aan de werven hun maaltijd kunnen ge bruiken, waardoor het hinderlijk volgen naar huis wordt voorkomen. Toen dit der stakers bekend werd, trokken zij in kleine groepjes weg. Van de werven der firma Pont gingen eveneens geen werkwilligen naar huis. Een waarschuwing van den kantonrechter. Bij de openbare strafzitting heeft de kanton rechter te Zaandam, mr. H. C. Hooft Hasselaar een nadrukkelijke verklaring ter kennis van het publiek gebracht, die wij in haar geheel laten volgen „'Zonder in het minst te treden in een beoor deeling van de staking als zoodanig, waarmede ik geen andere aanraking zal krijgen dan vermoede r- lijk door eenige processen-verbaal wegens het ple gen van baldadigheid met volgen van werkwilli gen of anderzins, zal ik, wanneer die mochten komen, met gröote gestrengheid optreden en wensch ik hier een ernstige aanmaning, ter voo:. koming van moedwillige ordeverstoring te doen hooren. Vooral tegenover zich op straat bevinden- jde werkwilligen geldt allereerst het recht, dat de straat voor iedereen "Vrij is. Diat recht wil ik eerbiedigd zien en alle bevelen van de politie dien opzichte dienen onmiddellijk en volledig op gevolgd te worden. ACTIEVE RECHERCHE. Het is dezer dagen voorgekomen, dat een inwo ner van Utrecht, zonder dat hij het bemerkte, in de Twijnstraat zijn portefeuille verloor. Hij slak- haar waarschijnlijk bezijden den binnenzak, zoodat zij cp de straat terecht kwam. Fenige uren later, toen hij aan de koffietafel zat, nog zonder iets van zijn verlies gemérkt té hebben, belde een rechercheur bij hem aan, met de vraag-, of hij ook iets verloren had. Het ant woord luidde ontkennend, waarop de politieman de portefeuille toonde, die door den heer des huizes als zijn eigendom werd herkend. Hij kon precies opgeven, wat de inhoud was, zoodat geen twijfel meer mogelijk was. En de verliezer werd weer in het bezit van zijn portefeuille gesteld, nog vóór hjj het verlies bemerkt had. Het geval had zich als volgt toegedragen, volgens het „U. D." De rechercheur liep bij het politiebureau aan de Tolsteeg, toen iemand hem kwam waarschuwen, dat in de Twijnstraat een vrouw een verlorenportefeuille had opgeraapt, en er hard meè was weggeloopen. in de richting van de Gansstraat. Aangezien het nog geen vijf minu ten geleden gebeurd was, zette de rechercheur het ook op een loopen, de Gansstraat in. Ver voor zich uit zag hij een vrouw haastig loopen, en ten slotte een huis in gaan. De politieman ging even daarna ook het huis in, en betrapte de vrouw el- op, dat zij met haar man Sen inhoud van de por tefeuille aan liet nakijken waren: een biljet van f 100, wat kleiner geld, en wat postzegels. Tevens zat er een rijbewijs voor een aut oin, zoodat naam en adres van den eigenaar onmiddellijk bekend waren en het een werk van een kwartier was, om hem weer in het bezit van zijn eigendom te stellen, wat uit den aard der zaak hoogelijk werd geapprecieerd. MILITAIR VLIEGTUIG TE SOESTERBERG NEERGESTORT. Het drie-motorige militaire vliegtuig' 110. 903 is gistermiddag tegen drie uur bij een vlucht boven Sresterberg tot nu toe nog onbekende oorzaak neergestort. Het toestel kwam in de gemeente op cn terrein begroeid met dennenhout te recht. D< bestuurder, kapitein Van Veerden Poelman, bleef ongedeerd. De twee ander einzittenden, n.l. lu - Fissingh en kapitein Briëtt, kregen resp. een linkerarmbreuk en een niet ernstige hoofdwonde. Hei ongeval geschiedde onmiddellijk na den alert. toen een der motoren weigerde en Van Weer den Poelman de Fokker VIII nog net over»eenige hu:zen en boonien op een stulc grond aan den rand van het doip kon neerzetten. In het toestel, dat cj gestegen was voor een oefenvlucht met radio, bevonden zich zes personen, zoodat het ongeval v onderlijk goed is afgeloopen. De machine zelf is è.v nbt zoo goed afgekomen en ernstig bescha digd, ONGEWENSCBTT BEZOEK. "Vrijdagavond is een 7-tal woonwagens, waarin echt eZigeuners, het woonwagenkamp te Ede bin nengereden. Een ieder was op zijn hoede Eerst Zaterdagmorgen, reeds te ruim zeven uur, ver toonden zich de zigeunervrouwein en meisjes it) het dorp. De politie had echter des nachts extra- dienêt. terwijl des morgens de dorpsbezoeksters op den voet door de politie gevolgd werden, die bij het winkelen der vrouwen zich voor de ramen plaatsten om toe te zien dat de winkeliers niet bestolen werden. Zaterdagmiddag intusschen zijn de wagens met inhoud, met behulp van een vijftal paarden van een stalhouder, onder sterke polities- geleide, uit het woonwagenkamp geleid en naai* Arnhem getransporteerd. Aanvankelijk dacht men een relletje te krijgen in-het woonwagenkamp, doch een en ander liep nog al mee, hoewel de politie heel wat minder lofwaardige uitingen aan ijgar adres door de zigeunermannen cn vrouwen te hooren kreeg. Heel Ede was dan oók op de 'been toen de werkelijk heel interessante optocht het dorp doorging. Ter hoogte van Planken Wambuis halfweg Arnhem kop de Edensche politie terug keeren, alsmede de marechaussee uit Wageningen, daar aldaar een vijftal marechaussee's uit Arn hem den optocht verder leidden. Die rust was in Ede spoedig weer gekeerd en de ingezetenen wa ren blijde van de minder welkome gasten verlost te zijn. Het was de bedoeling van Arnhem om de zigeuners meteen door te transporteeren naar Nij megen. Do gemeentepolitie, rijksveldwacht uit Ede, alsmede de marechaussee uit Wageningen zijn den geheelen Zaterdag met dit volkje in de weer geweest. Nader wordt gemeld: Zondag heeft een groote 'troep zigeuners, ko mende uit.de Betuwe, pogingen gedaan in Nijme gen in het woonwagenkamp een vaste nederzet ting te krijgen. Politie en marechaussee's hebben hen echter over de Duitsehe grens gezet. INBRAKEN. Dinsdagnacht is er in de gemeente Abcoude, in het dorp Baambrugge-Loenersloot, op twee plaatsen ingebroken. Op de eerste plaats in de villa „Donkervliet", bewoond door ir. E. Middel berd. Hier hebben de dieven een aantal zilveren voorwerpen ontvreemd. Vandaar zijn zij naar .de buitenplaats ,,De Loedze" gegaan, aan den over kant var. den Rijksstraatweg gelegen en bewoond door den heer G. Kalff. Hier hebben zij, behalve een aantal zilveren sieraden, ook nog f 400 aan geld meegenomen. Geen der familie heeft iets var. de inbrekers bespeurd. Politie van Abcoude en Amsterdam was weldra ter plaatse en stelde een onderzoek in. BEROOVING. Dinsdagmorgen om ongeveer vijf uur kwam ze kere S. bij de politie te Enschede mededeelen, dat hij Maandagavond in de volksbuurt de Krim de. or eenige personen was aangerand, die hem van een portefeuille met ongeveer f 100 hadden beroofd. Van de daders kon hij geen nadere inlióh flrorfketi persoon, van B'. genaamd, naar tiet hoofd bureau van -politie gebracht, om daar zijn roers uit !te slapen. Hij werd onderzocht en inderdaad vond men bij hem de als vermist opgegeven bankbiljetten. Bij het vérhoor bekende hij zich aan bercoviag tc hebben schuldig gemaakt. In verband 'met dit misdrijf is ook gearresteerd ■V M. G., als verdacht van "medeplichtigheid. Beider, zijn ter beschikking van de justitie gesteld. INBRAAK MET GEWELDPLEGING. Te Moergestel is ingebroken bij de alleenwo nende juffrouw M. S. Zij werd wakker door het verbrijzelen van een ruit. De inbreker eischte, op baar slaapkamer gekomen, geld. Toen zij hier aan geen gevolg wilde geven, greep de man haar aan en sleurde haar door de woning, waarbij hij haar c enigszins verwondde. Voorgevende, dat zij geld zou gaan halen, hetwelk geborgen zou zijn op een tarten cfe woning geregen pitiats, werd cie wouw tneerestaan de. vnDt'ne' re verlaten. Buiten trachtte zji daarop- door luid hulpgeroep de aan dacht harer buren te trekken, tengevolge waarvan de indringer het hazenpad koos Het onderzoek der politie heeft tot dusver niets opgeleverd. GEVAARLIJK SPEL. T11 de woning van den 'chauffeur Heiners te Neuköln, een voorstad van Berlijn, vond men Maandag diens 12-jarigen zoon met een touw oni den hals aan een der spijlen van een "bed 'hangen Dt. levensgeesten van den knaap waren geweken. Hot schijnt, dat de jongen in afwezigheid van zijn mcedei „ophangen" heeft gespeeld en dat het touw zich zóó vast om zijn liais heeft geklemd dat hij het niet meer kon losmaken en zoodoend gestikt is. reqoisitoir. De eisch luidde tweehonderd gulden boete, subsidiair twintig dagen hechtenis. Verdachte beweerde daarna, dat de ambtenaren misbruik maken van hun macht. Depolitierechter veroordeelde den vedrachte tot vijftig gulden boete, siibs. tien dagen hechtenis. Verdachte zei tenslotte nog naar aanleiding van het requisitoir, dat er een onverdiende blaam op de eilanden is geworpen. Er zijn doo,r heel Nte- derland, in 'heel Europa, belastingontduikers geeft menige huisvrouw eii dienstbode ruws en rootte werkhanden. Dfezo worden weder om spoedig gaaf, 2acht en blank door Purol. Binnenland SCHOOLARTSEN IN N.-HOLLANDi. De vereeniging van Ned. emeenten afd. Noord Holland heeft zich tot alle gemeentebesturen ge wend met verzoek om medewerking voor de tot standkoming van het instituut schoolartsen voor heel Noord-Holland. De provincie wordt daartoe in distrieten van ongeveer 40.000 inwoners ver deeld, waarbij voor elk district een schoolarts wordt aangesteld. De kosten worden per district op ongeveer f 11.500 gerekend. UITVOER VAN BLOEMEN. De Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland te Frankfort a. d. M. deelt mede: Volgens verordening van 8 Maart 1929, zal in Duitschland van 15 April a.s. af 'de invoer van onatgesneden anjelieren en anjclierstekken tot da der orde rverboden zijn. Uitzonderingen hierop kun nen door den Rijksminister voor Voeding en Land bouw worden toegestaan. t>ë directe doorvoer onüc toezicht der douane is veroorloofd. ELECTRISCHE SPOORWEGEN. Amsterdam—Alkmaar en VeBsen Uifggfest liet eerst aan de beurt. Zooals bekend is, is bij de Ned. Spoorwegen ir. studie de uitbreiding der electrificatie van de spoorwegen. Naar wij vernemen, zal de liin Amste. Adam. via Zaandam naar Alkmaar het eerst aan tie beurt komen en tegelijk het lijngedeelte Vel- sen—I f muiden (Oo-st)i— Uitgeest. De voltooing dezer plannen kan in 1931 wor den teeemoet gezien. (Hbl.) VAN EEN BALCON GEVALLEN. De 30-jarige mevr. *H. Zuidam—Van der Velde, wenende te 's-Gravenhage, is van een balcom ge vallen. Zij kreeg een schedelbreuk en was op slag dood. Het lijk is naar hett Ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. FINANCIEELE REGELING TUSSCHEN RIJK EN GEMEENTEN. Het bestuur der Vereen, van NederL Gemeen ten heeft een adres aan de Tweede Kamer gezon den, waarin verschillende bezwaren worden kenbaar gemaakt ten aanzien van het wetsontwerp tot her- liening der financiëele verhouding ttisschcn Rijk tn de gemeenten, dat ook in zijn Inmiddels doen de regeering gewijzigden vorm, de adressante gcens zins bevredigd. DE UTRECHTSCHE ONTHULLINGEN. Hot Volk" bevat onder den ttitel „Openbaar onderzoek noodzakelijk" een artikel, waarin het bezwaren oppert tegen het instellen van eene ou- partijideg commissie, tot opheldering van de docu menten-kwestie. Het weet rn beteren weg: de Regeering dlene tegen den hoofdredacteur van'het .Ltrechtsch Dagblad" een klacht in wegens belee- 'ging, of beter: smaad; dan kan de rechter, uit gerust met alle wenschelijke dwangmiddelen, het onderzoek ter hand nemen. Teneinde dan te bevor deren, dat deze duistere zaak in haar geheel tot in haar laatste schuilhoeken, publiekelijk onder zocht kan werdén, zal de heer Ritter zich niet hebben te bepalen tot het ééne feit, waarmee hij nu voor den dag kwam, maar al zijne be schuldigingen hebben te publiceeren. Het ,,U. D.", dat bovenstaand uittreksel geeft -„Hei Volk"-artikel, voegt hieraan toe: „Wij hebben deze cochisie met instemming ge lezen, en wenschen daar onzerzijds slechts bij te voegen, dat wij tegen de voorgestelde wijze om tot klaarheid te komen, wanneer de Regeering zulks mogelijk en wetischelijk acht, onzerzijds niet het minste bezwaar te hebben." r BRAAT VOOR DEN POLITIERECHTER. ,Op 19 Januari van dit jaar heeft de heer Braat uit Hekelingen te, Heelevoetsluis een onderhoud gehad met een inspecteur en een adjunt-inspec- teur van de directe belastingen, invoerrechten en accijnsein over zijn aangifte voor (de inkomsten- en vermogensbelasting, in welk onderhoud de heer Braat den ambtenaren zou hebben toegevoegd: „schoften dat jelui bent Gisteren heeft de politierechter te Rotterdam, mr. Halbertsma, de zaak tegen den heer Braat be- I '"/indeld. Nadat de verdachte gehoord was, vroeg hij zijn verdediging te mogen houden, hetgeen geschiedde, omdat de vertegenwoordiger van het O. M., mr. J. G. Htolsteyn, er in zijn requisitoir rekening mee zou kunnen houden Verdachte zei, dat de ambtenaren waren begon nen hem te beleedigen in een aantalvragen die "^-m.AeVe",' 'm,aar ,W.ef wSt Wj'- dat „cr f,ch 'n i aan verdachte's boekhouder stelde -in zijn tegenwoordigheid. Na het hooren van de getuigen nam het O. M. de portefeuille drie biljetten van rio Tiadden be vonden. Denzelfden nacht was door de pdiïtie 'eeij In de heden Woensdag gehouden verga dering van het Polderbestuur, werd na opening der vergadering en voorliezing der notulen 'door deu Dijkgraaf meegedeeld, dat met betrekking tot de verbetering van een aantaf vaarslooten nog niet van alle landeigenaars toestemming was verkregen voor het afgraven van de smalle strook van hun grond. Spr. hoopte door bespreking met de ei ge naars die toestemming1 wel te zullen verkrijgen Een paar slooten waren reeds aanbesteed, doch de uitvoering is opgeschort door den strengen en langen winter. Nadat door een commissie de geloofsbrieven waren nagezien en in orde bevonden, werden de t herkozen Hoofdingelanden, de heeren F. Liefheb ber en D. Schilder, als zoodanig toegelaten. De polderekening leverde een batig saldo van f 10692.37. De ontvangsten met inbegrip van f 9070.6; batig saldo der vorige rekening, be droegen f 104402.661/2, de uitgaven f 93710.91i/g. De rekening der wegen was minde rgunstig; de ontvangsten bedroegen 'f49086.31, waarvan aan wegenbelasting was ontvangen f33480.37, terwijl een leening van f 10.000 was aangegaan; hierte genover stonden de uitgaven ten bedrage van I5 3459-65, waarin opgesloten het nadeelig saldo der vorige rekening groot f6930.77; over het jaar 1928 alzoo, een nadeelig saldo van f4370.34. Op advies der commissie met nazien belast werden de rekeningen goedgekeurd. De begrooting vqór het jaar 1929 is in ont- vanesten en uitgaven geraamd op f 101894.33, in begrepen het batig saldo van '28 eh een\ening groot f40.000; op de uitgaven komt ars onvoorzïen ior een bedrag van f 1837.09. Volgens deze be- g.' ot.ngen is de aanslag' pblderlastrn gesteld op f? 2per H.A., het vorig jaar f 13. 'de wegenverbeir- ring op f 10 per H.A. Na eenige toelichting omtrent enkele posten werd deze begrooting aangenomen. De wegenbegrooting werd geraamd f 52721.67, waarin een leeniag van f 10.000 en bij" de uitgaven een post van F602.97 voor onvoorzien. De vraag of reeds dit jaar uifkeéring uit het we genfonds ontvangen zal worden, kon niet beves tigend worden beantwoord; getracht zal worden hieromtrent zoo spoedig mogelijk zekerheid te ver krijgen. Voor het opnemen van gelden verwijst de heer C. van Langen naar de Boerenleenbank Nd Opgemerkt wordt, dat aan het Dagel. bestuur hierb ijalteen wordt gevraagd, waar betalen .we de laagste rente? Ook deze begrootin;? wordt aan genomen. De aftredende Heemraad de heer K. Kruijer w< i«. t elf van de 17 stemmen herkozen en nam .-/e herbenoeming aan. He: v; orstel tot het aangaan eenér leening van Cu (.cc voor wegenver6etering, bfeek bedoeld te tun voor verbreeding van den Middelweg. De heer Groen kon met 'dit voorstel meegaan, mits het onderhoud en de verbetering van andere wegen er niet onder zou lijden. Toegezegd werd hieraan do noodige aandacht te schenken. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangeno- ;n. Na het uitbrengen van het rapport over straat werk ontstaat er, mede naar aanleiding van een ingekomen adres van „Nieuw Leven" en de afd. „I-.T.B.-Noord een zeer langdurige discussie over de vraag waar het eerst met bestrating aange vangen zal moeten worden. Vooral acht men een beslissing moeilijk, omdat nog niet met zekerheid ïfi te zeggen, welke wegen tot primaire zullen worden bestemd. Het einde der discussie is, dat men aceoord gaat met het idee van het Dag- lijkscli bestuur, om zoowel den Laan weg als den Hasselaarsweg en Dijk zonder bestrating in zoo goed mogelijken toestand te brengen en te houden. Door den heer P. Groen werd er met klem op aangedrongen er dan ook steeds voor te zorgen, dat voor deze toezegging altijd het noodige mate riaal aanwezig zal zijn. Aangezien met October het mandaat van. den Dijkgraaf eindigt, moet een voordracht worden ingediend voor de benoeming. De stemming gêe'ft de volgende voordracht: TV. van Slooten, K. van Langen en K. van Stralen, resp. no. 1 2 en 3. Bij de bespreking van het verzoek om de over haal in Amerswiel te doen vervangen door een sluisje, werd, nadat dit verzoek door den heer Groen was toegelicht, door Dijkgraaf meegedeeld dat het D«gelijksch Bestuur ernstig bezwaar maakt, tegen den watertoevoer. Bij een verval van 1 M. zou een sluisej van b.v. 3 om 8 [M. reeds 24 kub. Meter in den polder doen vloeien bij elke schut.ting. Waar dit schutten geregeld zal plaats hebben, is dit bezwaar niet gering te ach ten. Door den heer Groen werd nog opgemerkt, dat electrische bediening van den overhaal voor den keinen groep van belanghebbenden wel wat duur zou worden. Do heer Gootjes geeft in overweging een klei ner sluisje te bouwen, daar toch meestal maar eén vaartuig gelijk geschut zal moeten worden. Nadat de bespreking nog wat is voortgezet en gebleken is, dat het verval van Noordscharwou- der polder naar Amerswiol 1,35 M. is, werd besloten op dit verzoek nog geen beslissing te nemen en nadere gegevens af te wachten. Bij cle rondvraag komt nog een en ander ter sprake met betrekking tot de wegen, waarna de vergadering onder dankzegging voor de aange name samensprekingen werd gesloten. 'n INTERESSANT STAATJE. Van den marktbetaalmeester van de L.G.C., den heer Dirkmaat, ontvingen we een zeer inte ressant staatje, aangevend de doorsneeprijzen per wagon voor diverse groenten in Maart '28 en Maart '29.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2