TB H. - Zaterdag 13 iril 1929 Iéf de Hieuw Wetens waardigheden WEET GIJ??? dat uit proefnemingen gebleken is, dat ratten 250 K.M. hebben afgelegd, om aan voed sel te komen? en dat in 1820 Dr. Hamel en zijn gidsen op den Mont Blanc omkwamen? en dat eerst in 1861 hun lichamen gevonden werden aan het einde van den Bossonsgletscher dat deze gletscher per jaar een afstand af legt van 170 meter? en dat de vijf dikste leden van de Dikke- mannenclub te Berlijn samen bijna 1000 K.G. j wegen? en dat een minimumgewicht van 200 pond is vereischt, om tot de club te kunnen toetreden en dat men bezig is, de mogelijkheden te on- derzoeken voor de constructie van een nieuwe vliegmachine, waarmee men in 1 uur tijd van Londen naar Borne en in 6 uur van Rome naar New York zou kunnen vliegen? en dat men deze enorme snelheid zou willen bereiken, door op een hoogte van 8000 meter te vliegen, waar de atmospheer veel ijler is en dus minder weerstand van de lucht te overwinnen zou zijn? en dat iemand in zaken lichter wordt bedro gen, wie zich voor slimmer houdt dan anderen en dat men in Denemarken kunstmelk maakt dat deze synthetische melk aldus verkre gen wordtplantaardige vetten vervangen het botervet van de koeienmelk en vitaminen wor den er aan toegevoegd om de gelijkenis te vol tooien en i dat te Parijs een Radioblad voor blinden is opgericht? en dat de Russische monnik Raspoetin, die de laatste 5 jaren voor den oorlog, het heele Russische hof regeerde, een zeer begaafde doch ter heeft, Sophia Raspoetin, die in Nizza een vila heeft? en dat een kat gemiddeld een leeftijd bereikt van 14 jaar? en dat men beweert, datelke kleur een eigen golflengte heeft? Als de productiviteit van den arbeid niet ver hoogd wordt, kan de Regeering haar plannen niet verwezenlijken. i Ik wensch te prediken, niet de leer van on waardige gemakzucht, doch de leer van het onver droten volhardend leven, het leven van inspannen en zwoegen van werken en strijden; ik wensch te prediken ^i°n hoogsten vorm van succes, 'die te beurt valt, niet aan den mensch, die slechts een gemakkelijk, vredig leven zoekt, doch aan hem, die niet terugschrikt voor gevaar, voor ontbering of voor bitter zwoegen, en die uit dezen in het eind de schitterende zege smeedt. (Roosevelt). i De vrede zal komen, wanneer de vrede in de menschen zelf gesticht is. Wanneer iedere mensch tot zichzelf is ingekeerd, en wanneer iedere mensch de alles omvattende liefde leert kennen. ALS. Als ge uw verstand behoudt, zoo allen om U Door hun gewauwel over u 't verliezen; Als ge op u zelf vertrouwt, zoo m'aan u twijfelt En gij dat twijf'len zelf niet kwalijk neemt; En ge kunt wachten zonder 't moe te worden, Of wel niet meeliegt als men u beliegt; Niet medehaat, zoo d'anderen u haten, En toch u niet te braaf acht en te wijs; Als gij kunt droomen en uzelf kunt blijven, Als gij kunt denken maar ook tevens doen; Als gij succes enn rampen kunt verdragen, En beide als bedrieger van u wijst; Als gij voor waarheid opkomt, zoo ook alles Verdraaid wordt door een schurk als val voor dwazen. Of 't werk, uw levenstaak, vernietigd ziet, En 't met versleten middelen toch weer bouwt; Als ge al wat gij verdiendet, saam kunt garen Om het. te wagen voor d'onzekere kans; Het kunt verliezen en opnieuw beginnen, En met geen woord dit groot verlies betreurt; Als hart, en kracht en spieren u nog dienen, Nadat ze schijnbaar u reeds lang begaven, En kunt volharden met de stemmen in u ,(floud vol, mijn wil, en geef het nimmer op'*; Als gij bij 't juichend volk u kalm kunt houden, Met koningen verkeert en d'eenvoud mint; Als vriend noch vijand a in 't minst kan deren, Als allen niet te zeer uw woorden schatten, Als ge 't verspilt minuutje in kunt halen Met sneller loop in 'n zestigtal seconden; Dan is de aard' aan u met al haar schatten; Dan zult ge en dat zegt meer een kerel zijn. RUDYARD KIPLING. V <i- Ail die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgtang zijn Mijnhnrdt'a L»xeerlab!et<en onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 at. Levenswijsheid Heel de opvoeding moet dienen om iedalen op te wekken en den wil te versterken, opdat een krachtige wil standvastig staat in de jaren van gisting en ziedende drift. Mobiliseer uw goede voornemens. Hebt gij het leven lief? Verspil dan geen tijd, want, deze is de stof, waarvan het leven is ge maakt. KASTEN SCHOONMAKEN Wanneer in de schoonmaaktijd een kamer schoongemaakt wordt, worden meestal een dag te voTem de kasten schoongemaakt, die zich in dat Vertrek bevinden. Bij het schoonmaken van de kast woidt plank voor plank afgewerkt. Eerst wordt de bovenste plank leeggehaald. Zit er pa pier op die plank, dan wordt dat er eerst afge daan en plank met zijwanden flink met zeeksop afgenomen en met schoon water nage'daan. Jn de tijd, dat de plank nadroogt, kan de inhoud schoongemaakt worden. 'Alles wat afgewasschen kan worden, wordt schoongemaakt en de rest al leen flink afgestoft. Bij een provisiekast moeten busjes enz. zooveel mogelijk bijgevuld worden en het prettigst is om alles van etiketten te voorzien. Wanneer de plank dnoog is, wordt er schoon papier ingelegd. Het papier moet er zoo ingelegd worden, dat het even groot is als de plank en dat het aan den voorkant een inslag heeft, zoodat er een dubbel stuk is, wat niet zoo gemakkelijk stuk gaat. Hoekjes moeten nefjes uitgeknipt wor den. 'Het papier wiorTit op ëifkele jilaatsen met punaises vastgestoken. Is de plank bedekt met een zeiltje, dat wordt dat geboend met was. Zijn er kastranden, dan worden die gewasschen, wanneer ze van katoen of linnen zijn en vernieuwd wanneer ze van pa pier zijn. Alles wordt dan weer in de juist volg orde en op zijn oude plaats gezet. Ruim oude dingen zooveel mogelijk op! Op deze manier wordt de heele kast afgewerkt. Vergeet niet, om ook de dieur aan den binnenkant schoon te maken. Aan te raden is het om 'zoo veel mogelijk in iedere kast een inventaris te han gen. 'Een inventaris k een lijst, waarop duidelijk vermeld wordt wat er precies op iedere plank voorkomt. Dit is in de eerste plaats prettig, om dat het gemakkelijk is, iets te vinden, en in de tweede plaats is het gemakkelijk om alles goed te controleeren. Bij het schoonmaken van kleerkasten worden alle kleeren enz. bulten in de zon gehangen, daama uitgehorsteld en nagezien, zoo noodig iets inge pakt wat opgehangen kan worden en de kast zelf van binnen goed met' zeepsop uitgenomen. 'Is alles goed gelucht, dan kan het er weer ingedragen worden. Dek schoongemaakte kasten tijdens het schoonmaken der kamers af met lakens, zoodat er geen stof in kan komen. Kort en bondig VOOR EN UIT DE ZAKENWERELD Weinig vooruitgang kan gemaakt worden al leen door te trachten te onderdrukken wat slecht iswij moeten trachten te ontwikkelen wat goed is. Voed uzelf met haat en gij zult langzamer hand verhongeren. Het woord, dat ge terughoudt, is uw slaaf, dat wat, u ontsnapt uw meester. Een beminnelijk mensch is hij, die met belang stelling luistert naar dingen, die hij weet als ze verteld worden door iemand, die ze niet weet. Reputaties vallen vaak om als kegels. Een reputatie voor u zelf te zoeken, door de reputaties van naderen als kegels te gebruiken, is alleen ge rechtvaardigd, indien gij in staat zijt uwe bewe ringen te bewijzen en indien er een gewettigd doel bereikt kan worden met de vernietiging eener valsche reputatie. De man, die alles zelf doet, telt op; hij, die door een organisatie werkt, vermenigvuldigt. Jeugd is niet een periode.in het leven, zij is een geestestoestand. Menschen worden alleen oud door hun idealen in den steek te laten en het be wustzijn van jeugd te ontgroeien. Jaren rimpelen de huid, maar enthousiasme op te geven, rimpelt de ziel. Let eens op de menschen, die altijd beweren, dat succes een kwestie van toeval, van geluk is. Tien tegen een, dat het mislukten zijn. Te dikwijls verwisselen wij ondernemingsgeest met avonturiersaard, bijzonder gaarne vooral bij den concurrent. Er zit geen sport in dingen te doen, die ge makkelijk zijn. Dat is een spel waard gespeeld te v/orden. Om één woord wordt een man vaak verstandig en om één woord vaak dwaas genoemd. Wij moe ten daarom heel voorzichtig zijn met wat wij zeggen. Iemands karakter is datgene wat overblijft, na dat gij al het andere, dat hij verliezen kan, van hem. hebt afgènomen. Een der malligheden van het leven is, dat de menschen, die schimpen op materialisme, vaak bo ven hun inkomen leven. EEN BESTE RAADI. Omtrent den markies van Aberdeen en Ternaar, een van Engelands rijkste grondbezitters, vertelt men de navolgende anecdote. Hij bevond zich op reis met het doel een zijner bezittingen te bezichtigen en deelde met een an der persoon, een slaapcoupé. Den volgenden morgen keerde zijn reisgezel zich plotseling om en vroeg: „met verlof, mijn heer, mag ik wel een vraag aan u stellen? Is u rijk N Eenigszins verbaasd antwoordde de markies, dat hij tamelijk welgesteld was. „Ik hoop niet, dat u mijn andere vraag kwalijk zult nemen, maar, hoe rijk is u?" ,jOch, ik heb jaarlijks een inkomen van een paar duizend pond sterling." ,jWel, veroorloof mij dan, dat ik u een beste raad geef, Als ik zoo rijk was als u en tevens zoo geweldig 's nachts snorkte, dan zou ik een heel en slaapwagen nemen, in plaats,' dat ik de slaap van andere menschen verstoorde." Het driemotorige militaire vliegtuig, genummerd 803, is gisterenmiddag tegen drie uur bij ecu vlucht boven Soesterberg neergestort en op het dak van de cellen van het politiebureau terecht mekomen. De bestuurder kapitein van Weerden Poelman bleef ongedeerd; de twee andere inzitten den, resp. luit. Sissingh, en kapitein Driëtt, kregen resp. een Imkerarmbreuk en een niet ernstige hoofdwonde Op onze foto ziet men links den Commandant van het vliegkamp Soesterberg, Kolonel Hardenberg. 1 i Gisterenmorgen werd de glas en, vernisfabriek van dc firma H. A. Schreuder en Co. te Schoon hoven door brand verwoest. De machines cn de groote voorraden werden een prooi der vlammen. Tot laat in den namiddag bleef men n„ t .-mg-, stralen de ruines nat houden. Moeder: „Ik heb je toch gezegd Wim, dat dat slechte jongens voor jou zijn om mee te spelen."1 Wim: „Maar misschien ben ik een goede jon gen voor hen om mee te spelen."1 Mevrouw: „Je kijkt zoo sip, meisje, is er iets, dat je niet bevalt?"1 Nieuwe gedienstige: „Jawel, mevrouw. Deze betrekking." London Opinion' k! i 1 1 1 „|Heb jij moeite om geld van je man los te krijgen Absoluut niet. Ik zeg hem, dat ik naar mijn moeder terugga, als hij mij niet genoeg geeft, en dan krijg ik altijd direct reisgeld. Passing Show. De man„Om je nu eens te laten zien, dat ik genoeg heb van jou de baas spelen, weet je wat ik ga doen? Ik ga vanochtend de trein van 8 tuur 17 missen. Judge. Oproer in de voorstad.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 3