Rechtzaken Willem S., die zich op 23 Febr. in een café te den Helder zoo ongegeneerd lïacl aangesteld, dat hij thans betreffende openbare schennis der eer baarheid door den Politierechter onder handen moest worden genomen. - MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 9 April. Omdat niet bewezen werd, dat de wilde eend van den vos een lammie wa;s, konl het haantje van den koerenfokker geien koning kraaien. Met dit opschrift zou men bijna 'een geheele menagerie kunnen samenstellen, doch het geeft in 't kort weer het verloop van de voortgezet-te strafzaak tegen den kleinen broodjager Dirk V te Ursem, die men er 'bij had gesleept, oimdat hij1 4cp 4 December '28 'n tamme eend van den dikken- veehouder KI. Schouten zou hebben geschoten en ingepikt. Vandaag werd echter gehoord als des kundige den bekenden jager, de heer Jan Stikkel uit Alkmaar, en deze gaf een zo ogunstige getui genis in het belang van Dirk V., dat de Officier, die aanvankelijk het heillooize voornemen koesterde scrale Dirk er leelijk in te luizen, thans direct bakzeil haalde en vrijspraak requireerde. Natuurlijk tot groote voldoening van; den verdediger, die precies niets meer had te doen dan ja te knikken en dank je te zeggen. f Het kan daar aardig te1 keer gaan. Het eerzame dorpje Barsingerhorn met zijn leen heerlijkheden KoJhorn en de Kreil, heeft door de vestiging van een detachement onbehouwen polder jongens 'n tamelijk bloederige reputatie gekregen. Want de heeren bekkensnijders zijn ex niet vies van om, wanneer ze het benauwd krijgen, koot-jan voor den dag te halen en er lustig op los te veegen. Voortdurend worden we dan ook onthaald op bloe dige strafzaken en ook heden stond weer zoo'n messentrekker, de arbeider Einile P., terecht, op .grond ,dat hij in den nacht van 22 op 23 Januari in het café van Kossen aan de 'Kreil, den arbeider Dirk Schrieken bij een vechtpartij zoodanig had aïgeraspt, dat hij te Alkmaar in het ziekenhuis incest worden opgekalefaterd. Behalve een aantal meer onschuldige snijwöm- den bekwam Dirk ook nog 'ni por in zijn rechter- nier, waarbij nog infectie kwam, zoodat hij er 'n geheelen tijd lekker mee was. Echter ter verontschuldiging van monsieur Emile moge er bij worden gevoegd, dat Dirk Schrieken, 'n bonk vent en 'n soort liefhebberij-worstelaar en dorpskampioen-bokser middengewicht, ook niet zoo'n heilig boontje is en door zijn uitdagend op treden de vechtpartij grootendeels had uitgelokt. De Belg werd dan ook met bijzondere conside ratie behandeld en de Officier bepaalde zich tot het èischen van een voorw. straf 6 maanden met '2 proefjaren en bijzondere voorwaarden. Ze (moeten dan maar beginnen met hem inplaats var. 'n knipmes, 'n zakkammetje te geven. Wat eerst ©en orkaan fe|e!k, zakte af tot pen storm in een gla-s dapawasser. De heer Ho-lema, brigadier der Rijksveldwacht, mag zich niet verheugen in bijzondere populariteit bij de familie Geel, 'n landbouwersgezin in de Zijpe. De antipathie vindt haar .oorsprong in het feit, dat Ho-lema den zoon des huizes, de krul lerige Arie G., onlangs heeft moeten hekeuren wegens een jachtovertreding, het jagen op schade lijk gedierte op Zondagmorgen. Bij die gelegen heid ging het. er ai niet bijster vriendschappelijk' toe, daar de familie G. niet bijster zoetsappig en verdraagzaam js en de verhouding raakte nog meer gespannen, toen Arie te'Schagen tot f15 boete werd veroordeeld. Hij was destijds- onder dienst tn was niet verschenen, doch kwam, naar hij meende, in verzet. Maar aangezien hij informali teiten had begaan bij het aanteekenen van,1 dit ver- -zet, kwam het niet in behandeling. Arie betaalde echter ook geen boete, omdat hij steeds op 'eer.' sieuwe dagvaarding wachtte. Die kwam echter niet, maar wel verscheen op 2 Februari brig. Hol erna uit voorzorg vergezeld van een collega, om Arie «e arresteeren, omdat hij de hoiete verzuimd' had te> betalen. Ook nu ontstond een ernstig conflict1 tus- 'schen den nalatigen arrestant en den brigadier, waarbij Arie 'n geweer 'greep en memo re enen cle Grootegast, zijn revolver gereed hield. Gelukkig editer bleef het bij dreigen, doch Arie •tcnci heden terecht voor die bedreiging en het zag er aanvankelijk voor hem niét zoo heel roos kleurig uit, aangezien de ambteedige getuige van den brigadier hem leelijk verzwaarde. Doch geluk kig brak aaoh et einde van. het geding de zon een weinig door de wolken. 'De Officier was zoo welwillend heg ergste niet aan te nemen en ging niet verder dan tot het eischen van -zen stevige geldboete, f75 of 75 d. iMr. Buiskool, de bekende jurist uit Schagen, optredend als verdediger, hield een buitengewoon .tactisch en weldoordacht pleidooi, waarbij hij het voordeel van zijn cliënt behartigde, zonder het prestige of de betrouwbaarheid van den briga dier op hinderlijke wijze aan te tasten, wefke verdediging tot conclusie had, vrijspraak of veroor deeling tot een lichte geldboete van den verdachte. Het feit, dat de Officier niet repliceerde, mag als bewijs gelden, hoezeer het dezen sympathieken pleitbezorger gelukt was, alle gevaarlijke klippen, waarvan de heele zaak wemelde, om te zeilen. Wij brengen hem daarvoor op grond van onze meer dan 30-jarige ervaring, onze oprechte hulde! 'De dood had dezen gteüiögfe inmiddels opgeroepen. De arbeider en vrachtrijder Cornelis S., uit Wog- vium, was ten zeerste verbolgen op zijn confrère den vraentrijder Klaas Smit, die naar zijn meening hem telkens vrachtjes uit Hoorn, voor hem be stemd, afsnoepte, dat hij besloot, daarover den onderkruiper eens ter dege te onderhouden. Hij bracht o-p 9 Juli, toen hij collega Klaas ontmoette, dit voornemen tot uitvoering, echter op een al te radicale manier en wel met gebruik making van zijn voermanszweep, met welks achter einde hij Klaas een dusdanig gat in het hoofd timmerde, dat deze de medice hulp van 'Dr. Bloem! moest inroepen. Vrachtrijder Cornelis stond heden terecht en erkende de mishandeling op Klaas 'Smit gepleegd, welke getuige echter inmiddels het tij delijke met het eeuwige verwisselde |én dus geen verklaring meer kon afleggen. Wel verscheen zijn breeder, die de wond aan het hoofd had gezien. 'Eisch tegen Sch. f 25 boete of 25 dagen. De mysterieuste fajsrjit, hüer beschermd en daar weer schadelijk; gjediferfe. Ronduit gezegd, zijn de wattenmakers in Den Haag rare koekebakkers. Hun producten weme len van tegenstrijdig- en duisterheden, adres aan de me tor- en rijwiel-, bioscoop- en arbeidswet, krasse staaltjes van juridisch klungelwerk. 1 Ook met- 'dfe jachtwet wordt zoo wonderbaar gegoocheld, dat Bamberg-zaliger er wel een punt aan had ktnnen zuigen. 'Nu hebben zij alle jacht opzieners en kantonrechters weer tot wanhoop ge bracht door de faisant, die eerst werd beschouwd ais wild, toen weer ai's schadelijk gedierte, nu weer te Castricum en te E'gmondbinnen als bescher mend vogel te verklaren. Een zeker welsprekend gebaar, met je rechter wijsvinger o-p je bovenkamertje gericht, wordt hier plechtig ten uitvoer gebracht! Enfin, daar men echter wel eens deze belang!- rüke aangelegenheid principieel beslist wilde heb ben, werd een landbouwer te Egmondbinnen, met naine Willem W., uitgeko-zen om zijn, deugd en plichtsbesef om als proefkonijn gebezigd te wor den en door den rijksveldwachter Mine, toen hij een faisant, eveneens in vertrouwen genomen, ver voerde, met de noodige plichtplegingen bekeurd. Dc Kantonrechter, wien het gevaf ter "berechting werd voorgedragen, lachte zich tranen' met tuiten en veroordeelde den faisan-tvervoerder, doch paste geen siraf toe. Natuurlijk werd van dit vonnis in honger beroep gegaan en heden vorderde de Offi- eeri bevestiging van het gewezen vonnis, ook wat de kwijtschelding van straf betrof. Nu is 'het woord aan den Hoogen Raad, om in hoogste instantie beslissing te geven. 1 De weg naiar het verderf- De verlofganger 'Govert v. Z. aan de Binnen haven te Helder, was door den Kantonrechter ver- jx rdeeld tot f 10 boete, op grond dat hij in ïijh lokaliteit een vrouwspersoon aanwezig had" gehad, wier tegenwoordigheid door B. en W. niet was toe gestaan. De verlofhouder was van cfi't vonnis "Vn hooger beioep gekomen en óe we er de heden-, dat de aanwezigheid van dit meisje op een misver stand berustte. De Politie- nn Kinderrechter Mr. Dr. N. Muller, bijzittend rechter in de voltallige rechtbank, sprak den appellant echter zeer streng toe en verweet hem onomwonden, dat hij er toe had medegewerkt, dat dit meisje, Nelly van S., een kind uit een zeer fatsoenlijk gezin, v,oor haar verdere leven ongelukkig was gemaakt. Mr. Muller, die bedoeld meisje en het gezin, waaruit zij was voortgekomen, zeer goed kende, kc-n dit vernietigend oordeel uitspreken op grond van zijn v-erkregen ervaringen als Kinderrechter. Het speet echter den Officier wel, dat "hij ver plicht was uït 'juridische overwegingen ontstag van rechtsvervolging te r-equi'reeren, zulks aangezien de ambtenaar van het Openbaar Ministerie ver- luinfS had, de desbetreffende; bepalingen van 3e drrnkwet voldoende in zijn dagvaarding op te nemen. 1 Vader Gc-vert zal dus op die manier den dans nog weten te ontspringen. t VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 8 April. Niet tijdig in de koek gehapt. De te Alkmaar woonachtige heer v. B., spe cialiteit in het intrappen van deurpaneelen en bereid te dien aanzien deskundige adviezen te geven, schijnt juist op tijd de toegebrachte schade f 10:50 ite hebben voldaan en deze standvastigheid aan het eens gegeven woord verteederde den Poli tierechter in zoodanige mate, dat het onrustige ventje slechts tot f 15 boete of 15 dagen werd veroordeeld. Het is nog twijfelachtig af de kennismaking mee- of tegenvalt. De zoogenaamde inspecteu rvan de Nederland- sche van 1845, Jurriaan S. uit Amsterdam, die te Alkmaar een caféhouder te grazen "had genomen vo.c-r f 12, door hem een waardelopze polis in de handen te stoppen, maakte heden plechtig per soonlijk kennis met den Politierechter. Een Am- 'sterdamsche rijksveldwachter ter lengte van pf.m. 1 M. 90, had opdracht gekregen meneer Jurriaan', '11 net gekleed en zich beschaafd voordoend heertje, 'ter audiëntie te geleiden. 1 'i, v De besprekingen van de heeren waren niet van opgewonden aard. De heer Jurriaan erkende zijn misslag. Hij had dringend behoefte pan duimkruid en had hij daarin op andere wijze kunnen vjoor- zien ,dan had hij -iden caféhouder-stratenmaker niet tot slachtoffer gekozen. Tot een definitieve oplossing; is echter heden de kwestie niet gekomen. De 'Politierechter is rtog niet voldaan en heeft nu een recfasserings- o-nderzoek bevolen, waarvan op 13 Mei rapporti zal worden uitgebracht. Tot zoolang aus geduld, waarde lezers. De nachtelijk© acrobaat, j De landbouwer Willem v. D-. werd in- den- nacht van 28 op 29 Januari door 2 jachtopzieners aan getroffen op het erf van den landbouwer Hooge- beom. Het bleek, dat /VVTllem, na rich van z'ijn schoeisel te hebben ontdaan, op zijn kousen óver het hek is geklommen, om-, zooals de booze wereld zegt, met de bedoeling om wild te gaan stroopen. Hij -zelf zegt, dat 'hij daar ergens zijif pijp had laten liggen én nu 'van een kaartavondje terug komende, eensklaps 'lust ihacL gekregen, die ver geten pijp op te zoeken. Heel zorgzaam had hij zijn klompen uitgetrokken, teneinde Hoogeboom niet in zijn zoete rust te storen. Het maakte echter weinig uit wat'rijn bedoeling was geweest. Willem had op dat erf niets 'te maken, vertoefde er wederrechtelijk gedurende de voer den achtrust bestemden tijd en werd alzoo tot f 15 boete of 15 dagen veroordeeld. De zaak is echter daarmede niet uit, want de vei oordeelde heeft gedreigd in "hooger "beroep te zuren gaan. Naspel vart de Burgerbrugge ijsonlusteo. Een koppige schipper, die verkoos zijn schuit de prachtige ijsbaan op de Grootsloot te sleepen en zelfs al 'n vrachtauto- uit Alkmaar had gerequi- reerd als sleepkracht, bracht op 9 Februari heel wat onrust in het goede Burgerbrug. De bevolking wtro zelfs door middel van de torenklok te wapen geroepen ter bescherming van de bedreigde ijs baan er. dc stemming onder de dorpelingen was beslist vijandig. Ock de 53-jarLge kleine veehouder Dirk B. ver keerde na de consumptie van eenige lefslokjes in revolutionaire stemming en bracht die tot; uiting door der. brigadier Holema mét weergeloozen moed toe te brullen: „Vuile hufter, ze most© je je ouge uit je kop krabbe Gortsiejelaatje, dat was geen kleinigheid, wat dit mannetje daar voor den dag bracht, doch tóen hem duidelijk werd, dat Ho-lema het niet bij zijn koude kleeren af liet zakken en procesverbaal had opgcmaa'kt, begon Dirk 'm te knijpen en liep hij op 'r. drafje naar Mr. Sluis, met het verzoek hem voor der. Politierechter te willen verdedigen. Nu, Mr. Sluis kweet zich dan ook behoorlijk van deze taak, nadat tegen zijn cliënt f 20 boete of' 20 dagen was gevorderd, doch helaas, zijn welsprekendheid cn drege humor mocht niet baten, daar de Poli tierechter de opstandigheid tegen het gezag door en achtenswaardig burger ernstig genoeg achtte, cm f 40 boete of 20 dagen op te leggen. Ciij wil oceaan "bezeilen en zeeën bevaren. Dc 20-jarige, nog zeer melkbaardige loopknecht S. 1. v. V. te Alkmaar, is een van de nachte- ,,0, die zijn nog dezelfde a^s voor'je vertrek." „Gaat hij dus nog altijd om met de familie Savanne?" Ja, met Savanne van de rechterlijke macht en met diens dochter, de jonge Maithilde, die dikwijls oj de fabriek komt met haar neef Henri, den zcc,n van Gabriël Savanne, den marineofficier, een jongen ,"die prachtige studies heeft gedaan en zich speciaal op de oogheelkunde heeft toegelegd „En Gabriël Savanne zelf, de kapitein-luitenant ter zee, de vader van dat jonge mensch'?" „Ik heb wel dikwijls over hem hooren spreken, maar hem nooit gezien. Hij zit nu al een jaar of acht ergens in China, geloof ik." „En zijn vroiuw?" „Die is al zes jaar do/od j „Hier werd het gesprek gestoord door 't bin nenkomen vajj een bediende, die een paar schotels kwajn verwisselen, maar daarna ook -onmiddellijk door Robert hervat: „En de dochter van mij» brcer?" „Alice Vemière, die hapr opvoeding kreeg op dezelfde kostschool als Mathilde Savanne, kwam haast nooit op de fabriek. Zij is nu van school af en woont met haar vriendin bij den rechter in huis, 's winters te Parijs en 's zomers o-p het bui tengoed, dat mijnheer Daniël Savanne bezit aan de Mame in t park Saint-Mair. Vindt je lijke zwervers, die in den laten, avond van 14 Januari den bakkerswinkel van de Vereenigde Pa- troonsbakkerij in het Payglop te Alkmaar met een bezoek vereerden, bij welke ongewone gelegen heid gebruik werd gemaakt van een valsche® sleu tel. Buitgemaakt 'werd fi.25 en 'n zakje met ro- zijnen, dus het financieel succes was niet bepaald schitterend te noemen;. j Het ondernemende jongmensch.-h eden terecht staande, deelde den Politierechter mede, dat het zijn hartewensch is naar zee te mogen gaan, doch dat zijn va'der hiertegen bezwaren heeft. Teneinde de juistheid van deze opgaaf eens degelijk te cotroleeren, heeft de heer Wiggers o-pdracht gekregen tot onderzoek en zal de be handeling a.s. week worden voortgezet. Verbadien snaspfuil Een .tweetal jongelieden te Helder, S. en M. genaamd hadden zich te goed gedaan aan ge bakjes, waarvan zij wisten, dat de milde gever er niet eerlijk was aangekomen en werden heden Voor het eten van "*deze verboden vrucht gestraft ieder met f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Ondankbare graantjespikkers. 1 De agent van politie v. d. Burg te Alkmaar, ont fermde zich in den avond van 6 Maart op het Torerburg aldaar over een hevig beschoken zwer ver, met name H. J. D., die hij welwillend gratis logies en comfortabele gelegenheid zijn roes uit te maffen welwillend verschafte. In plaats echter van deze humaniteit te waardeeren, barste <ïe dronk aard los in een vloed van scheldwoorden van zulke minne kwaliteit, dat de menschlievende agent zich terech' gekrenkt voelde en procesverbaal ter zake beleediging opmaakte. De 'Officier vorderde heden tegen dezen zatlap, die reeds 10 maal is veroordeeld, f25 boete of 25 dagen, doch de Politierechter, overwegende, dat hier de kans op inning der boetepenningen triteiest gering is, reduceerde deze straf tot f7 boete of 7 dagen, om de strop minder groot te doen lijken. Wie zwijgt op tijd, heeft nimmer spijt. De 18-jarige flink uit de kluiten ge groeide mrker L., op de Marinewerf te Helder, wensch- te zich in den nacht van 23 op 24 Februari aldaar tregar.g te verschaffen in het Casino, alwaar een gymnastiekfeest werd gegeven. Aangezien het hier een besloten gezelschap be trof .was L. niet gerechtigd tot en-trée en werd hem dit dan ooik door den aehtportier geweigerd. Het afgewezen jongmensch onthaalde daarop in zijn verbolgenheid dezen functionaires op een uit gilt; c collectie scheldwoorden en een weinig eer volle aantijging, bovendien spuwde hij den man in 't gelaat; met gevolg, dat de belecdigde portier klachte deed en genoemde scheepmaker heden terechtstaande, werd veroordeeld tot f20 boete o-f 20 dagen, met welke straf hij genoegen nam Zijn tang verder uitgestoiken, dan die dokter I verlangde, i Dc rijksveldwachter Bruines van- Winkel, be keurde in den avond van 14 Maart aldaar den 25-jarigen boekhouder Teun de J., op grond van het feit, dat hij een rijwiel bereed zonde rbran- dende lantaarn. De boekhouder scheen dit als zoekerij te beschouwen eni noemde het „schoftig", welke roekeloosheid hem nog 'n extra proces- xverbaal bezorgde wegens beleediging,' De boek houder, '11 keurig gebrild mensch van uiterst mor derne richting, gedroeg zich- echter .uiterst cor rect en gaf te kennen niet de bedoeling te heb ben gehad den heer Bruines te beleedigen. Hij had alleen zijn afkeuring' willen uitdrukken over een bekeuring, die z.i. niet geheel rechtmatig was. Hij gaf echter toe een verkeerd woord te hebben gebruikt, wat hem .'speet, j Ten opzichte van een dergelijk feit heeft echter een intellectueel als omzel boekhouder meer te verduren dan een banenvanter en dus kreeg H-err Teun zoowel van den Officier als van den Politie rechter 'n strafpredikatie te verduwen, waarna hij tot f 15 bcete of 1 5dagen werd veroordeeld. 'Deze straf was hem welgevallig; dus was alle heibel verder de wereld uit. Het hinkende paard kwam achteraan. De apotheose van deze middagvoorstelling werd achter gesloten deuren afgewerkt en kon de anderhaie man met een paardekop, die nog in de zaal aanwezig waren, zich met bekwamen sp-oed verwijderen. Het betrof een vlechter uit Wieringein, zekere niet, dat ik mooi ben ingelicht'?" „Uitstekend! Net een bureau van informatie," taohte Robert- „Maar om nu weer terug te komen op onze eigen zaken. Heb je wel eens over mij hooren spreken bij Richard Vernière? Ja. Door wiemi" „Door uw broer zelf, ais hij niet al te best geluimd was." „Wat zei hij dan?" „Nou, dait is niet zoo prettig om te herhalen." „Dat doet er mét toe- Ik'moet grondig weten hoe Richard over mij denkt. Spreek dus, Claude, en geneer je niet." „Nu, het schijnt, dat hij een tal van ernstige grieven tegen je heeft en het ergste is in zijn oogen n°g, dait jij. iemand bent zonder vaderland. Alles wait jij hebt gedaan weet hij van A tot "Z. f, fe Tang verblijf in Duitschland te midden van Frankrijk's vijanden, aan wie jij je talenten hebt verkocht en die pro-fiteeren van uw kennis en uw uitvindingen. Daartegen komt Richard's vader- landslievend hart in opstand. Neen, waarlijk, Robert, jij staat op ""de fabriek niet in een reuk van heiligheid. De patroon heeft het niets op jou voorzien!" Het zal toch niet zoover gaan, dat hij mij haat^ Ik ben toch zijn broer. Diep in zijn hart houdt hijwei van me." r „Nu, dan -moet die liefde al heel, heel diep fitten, want je merkt er niets van!" „Hij zaf mij wel vergiffenis sqhenken." „Dat jij hebt geheuld met de lui van Berlijn vergeeft hij je nooit, Robert, of het zou mij aj zeer verwonderen. Maar," voegde Claude Grivot plotseling van toon veranderend, er aan toe: „maar we dwalen van de hoofdzaak af. Al ons praten verwijdert ons al meer en meer van het vroeger opgemaakte programma, waarbij als eerste ver- eischt gold, dat ik mij zou zien geplaatst krijgen aap. de fabriek van Saint-O-uen en daar 't ver trouwen verwerven vaji den patroon, wat mij ge lukt is." „Ja, zie je, Claude, sedert we; dat program ma hebben opgemaakt, hebben mijn idejeën een groote wijziging ondergaan „In welk opzicht?" r „Ik wil, alvorens tot groote middelen over te gaan, die toch altijd gevaarlijk blijven, het langs den weg der verzoening pro.be<eren. Ik moet, olm t kort te maken, met mijn bro^r op vriend- schappelijken voet zi.en te komen.' Claude's gelaat drukte de grootste verbazing uit. „Luister eens met alle aandacht toe," ging Ro bert Venière voort. „Mijn broer is rijk, ik bezit niets geen fortuin, maar daarentegen heel wat talent als ingenieur, als mechanicus, als uitvin der zelfs, en dat weet Richard heel' go>ed. Al heeft hij ook op -mij gescholden, hij zal wel nooit ge zegd hebben, dat ik onhandig of onbruikbaar ben. Vijftien jaar geleden dacht hij er ernstig aan, mij aan zijn zaak te verbinden. Hij' heeft epn doch ter, ik een stiefzoon. Een tw©ede huwelijk sluit mijn broer zeker niet. Als nu jou inlichtin gen en daarvan ben ik overtuigd overeen komen met de waarh.eid, is 't huis „Richard Ver nière" binnen enkele jarqn ettelijke millioenen waard en bezit mijn bro-er veel me-er fortuin dan hij zelf verlangt, want hij is in al zijn we-nschen de eenvoud zelf. Je volgt mij immers wel goed, Claude? Welnu, ik vertoon mij aan hem, nede rig en berouwvol, zoo iets als Ale verloren zoen, beken hem al mijn afdwalingen, al mijn dwaas heden en leg in één woord een beroiuw aan den dag, dat wel waj laat komt, het is zoo, maar ook in dat geval zal wel het spreekwoord gelden: „Beter laat dan nobit!" Mijn broer Iaat zich ver- teederen, wel wetend, hoe ik hem van dienst zal kunnen zijn. Tenslotte maakt hij van mij, want ik blijf ook bij voortduring in mijn rol, zijn „tweede ik". Waarotn zou de associatie van vroeger zich toch nipt verwezenlijken? Richard is èp blijft mijn broer en de stem van het bloed verlooc-eht zich niet!" (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 8