B NIEUWE I Het Technisch Bureau 0. SCHUITEMAKER Jr. Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier Dinsdag 7 Mei 1929. 38e Jaargang üitjm: Firma I. H. IEIZEI. - Redacteur I. H. KEIZER. - Bareel WscMt. Bericht. Wegens den Hemelvaarts dag zal ons nr. van Don derdag niet verschijnen. Belangrijke besluiten Belastingverlaging in uitzicht KEG'* THEE f pak KEG'* ZELFRIJZEND BAKMEEL Naaml. Venn. G. KEG's GROOTHANDEL OPENT Woensdag a.s. 8 Mei zijn nieuwe zaak aan de Dorpstraat B 60 te Noordscharwoude - - NO 04 OTERO. TELEPHOOH 58 LAMfiEDUKËR KI Uil VI Deze courant verschijnt Dinsdag, Donderdag en Zaterdag A bonnementsprijs per 3 maanden f 1.1 ft Advertentiën van L5 regels 75 cent, elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte DE UITGEEFSTER. De raad dezer gemeente vergaderde gister avond 7 uur in voltallige zitting. De voorz., burgemeester A. J. Wijnveldt, heet de aanwezige leden en de Pers welkom, Waarna hij er ot> wijst, dat de agenda niet veel onderwer pen bevat. Wat zij echter aan lengte mist, wint ze in belangrijkheid. Mét den wensch dat de dis cussies beknopt en zakelijk zullen zijn, verklaart hij de vergadering voor geopend. Stemmingen zullen aanvangen bij den heer B. Bommer. Die notulen van de vergadering van 22 Maart worden onveranderd vastgesteld. 'Mededeelingen Van Ged. Staten dezer provincie goedgekeurd terugontvangen: a. de gemeentebegrooting voor den dienst '29; b. raadsbesluit tot onderhandsche verhuur van gemeentegrond aan Dl. Nap Kz. alhier; c. raadsbesluit tot aanvulling van de „Keu- pingsverordening op waren"; Dieze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. d. Van B. en W. van Heerhugowaard de toe zegging ,dat bij het dooven der straatverlichting ran den Laanweg zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden met de aankomst van den laat- ïten trein aan het station Noordscharwoude; De heer Groen deelt mede, dat de lantaarns branden tot 11 uur. e. dat de overeenkomst met de N.V. Thermo- :hemische fabrieken te Amsterdam voor de des tructie van afgekeurd vee en vleesch thans is jeteekend f. van T. Hooftman te IJsselmonde een dank betuiging is ontvangen voor den gouden medaille, ïem ter gelegenheid van de nationale wedstrijden >p de ijsbanen in deze gemeente verleend; g. van Jb. Blokker, alhier een dankbetuiging i'oor de kwijtschelding van een gedeelte der lachtsom h. dat liet bestuur van de ijsclub „Volhar- ling" een bijdrage is verleend in de door dat be ltuur uitgekeerde arbeidsloonen aan werkloozen, ;e werk gesteld op de ijsbanen, groot f 444.10, «rwijl door het Burgerlijk Armbestuur na gehou- len overleg met het gemeentebestuur, aan behoef- iige ingezetenen gedurende den strengen winter n de maanden Februari en Maart j.l. kruideniers waren, brandstoffen ei! dekens is verstrekt, tot ien totaal bedrag van f 628.931/2 en door genoemd innbestuur aan de ondersteunden in voormeld ijdvak een week extra uitkeering is verstrekt, >en bedrage van f42.50; i. dat in de afgeloopen maand aan den Ooster- lijk 50 jonge boomen zijn aangeplant, zoodat de iijk thans is beboomd lot aan het woonhuis van len heer J. Kroon "Jbz. Ook deze mededeelingen worden voor kennis geving aangenomen. Ingekomen stukken: a. Verslag van de Commissie van Toezicht op iet Lager Onderwijs over 1928; b. Verslag van de Commissie tot Wering van Jehoolverzuim over 1928; e. Verslag van de leidster van het vervolg- nderwijs over den cursus 1928-'29; d. Circulaire van de afd. Noordholland van de ereeniging van Ned. Gemeenten, inzake samen- Perking tot het treffen van een behoorlijke re eling van het medisch hygiënisch schooltoezicht; De voorz.' zegt, dat het in de bedoeling ligt de smaakt ah room Tegen inlevering van het strooibiljet bij Uw winkelier en daarbij tegelijk bij aan koop van: 2 onzen KEG's THEE ontvangt U gratis ter waarde van 20 cents. KEG's THEE in prijzen van: 48, 42, 39, 37, 32 en 21 ets. per ons. Vraagt Uw winkelier ZAANDAM Provincie in districten te verdeelen, waarbij Oud karspel in het district Schagen wordt ingedeeld, verder is 't de bedoeling in de centrumgemeente van een district een vergadering te houden om de wenschelijkheid van schoolartsen te bespreken. B. en W. hebben die wenschelijkheid reeds be toogd, door op een vergadering dienaangaande in Alkmaar gaarne te worden uitgenoodigd. Wij kunnen beter in het district Alkmaar, le. door de betere verbinding en 2e., omdat Broek daar ook is ingedeeld. Aan Alkmaar is daarom verzocht bij het uit schrijven van die vergadering ook Óudkarspel uit te noodigen, terwijl hiervan mededeeling is gedaan aan Schagen. Nu vragen B. en W. aan den raad, te hooren of men voor schoolartsen gevoeld en of men goed- keurt dat B. en W. die vergadering bijwonen, die- tot niets verplicht. De heer Zaagman zegt, in de circulaire te heb ben gelezen, dat in Amsterdam een vergadering zal worden gehouden en vraagt of 't de bedoeling is, eerst districtsvergaderingen te houden en dan afgevaardigden naar Amsterdam te zenden. Die voorz. antwoordt dat dit de vergadering van de afd. Noordholland v&n de Vereen, van Ned. Gemeenten is geweest, waar deze zaak is besproken. De heer De Boer meent, dat er veel voor is; pogingen te doen om voor 't platteland Schoolart sen te krijgen. De steden zijn ons ver voor. 'tls 1 zeer zeker nuttig en de kosten zullen per dis,- iriet niet zoo hoog zijn. De raad keurt hierna het bijwonen der verga- I dering goed. e. Adres van liet Uitvoerend Comité voor het concours van den R.K. Bond van Harmonie en Fanfarecorpsen, houdende verzoek om beschik- baarstelling vanwege 'de gemeente van een me- daille of een bedrag in geld voor den aankoop hiervan. De voorz. zegt dat dit verzoek door B. en W.,1 ernstig onder de oogen is gezien en zij achten wel redenen aanwezig om een klein bedrag te geven. De Vereen, telt haar leden onder de Parochie over den geheelen Langendijk en zij stellen daar om voor f 15 te geven. De heer Zaagman zegt wel eenigzins met 't voorstel te kunnen meegaan. In verhouding tot de prijzen die dit jaar zijn gegeven, vindt hij dit echter een klein bedra_g. De muziek verhoogt den mensch en daarom zou hij een bedrag desnoods voor een gouden medaille willen geven. J' j i - omdat ook jongelui uit Oudkarspel werkend lid zijn. In Winkel wordt ook een concours gehouden en daar denkt men er toch ook niet aan, om aan andere gemeenten te vragen. In 't vereenigings- leven is de Langendijk in veel opzichten één. Fn omdat de Parochie zich over den geheeleni langendijk uitstrekt, daarom alleen ik zeg dit opdat hierdoor geen precedent zal ontstaan, komen B. en W. met dit voorstel. Die heer Zaagman vindt dat een 40-jarig be staan niet gelijk staat met een concours. Dan komen er vereen, uit 't geheele land. Nu hij ech ter van Kath. zijde hoort, dat men er best mee tevreden is, kan hij met B. en W. meegaan. De heer De Boer zegt nog dat er met 't 40- jarig bestaan van „Crescendo" ook een 20 veree- nigingen uit 't geheele land komen. De heer Groen. We kunnen overal niet buiten blijven, maar we moeten daarom tiet fte ver gaan. Het voorstel wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. f. Verslag van den Vleeschkeuringsdienst in den keuringskring Oudkarspel over 1928; 4. Herstemming over het voorstel van B. en W. tot opruiming van het urinoir bij het gef meentehuis. Met de heeren Bommer, de Boer, Zaagman en Bakker voor, de heeren Kostelijk, Kroon en Groen tegen, wordt besloten het urinoir op te ruimen. "De voorz. zegt dan nog dat de heer Steunen berg voor eigen rekening het hek zal doortrek ken tot aan den hoek. Voorstellen tfan B. en W. betreffende: 1. Het verleenen van een crediet tot het mon- teeren van 22 brandkranen in de gemeente en aan schaffing van materiaal voor de bediening daar van. De voorz. zegt dat de vorige week de brand kranen zijn beproefd op de Spoorstraat, waarvan de bedoeling was den raadsleden een indruk te geven hoe de brandkranen ten dienste staan. Na afloop werd op 't raadhuis een bespreking gehouden, waarbij B. en W. bleek, dat 't werken een goeden indruk had gemaakt. Uit het schrijven dat den leden is toegezonden, hebben zij kunnen lezen, waarom thans de tijd aangebroken is om de kranen te monteeren. Bij dit monteeren komt de gemeente te staan voor de kosten van aanschaffing en 'het water- abonnement. Wanneer dit gebeur.t, kan het materiaal, dat De heer De Boer kan zich wel vereenigen met B. en W. 't-Gaat niet altijd op zich groot voor te doen. Dat we iets geven is reeds een blijk van waardeering. Aanstonds bestaat „Crescendo" 40 jaar ,en zang staat bij mij even hoog. Zij kan- ook wel komen vragen. De heer Groen is verheugd dat men er zoo over denkt. Maar men moet niet te buitensporig wor den. 't Blijkt dat men er zeer welwillend tegen over staat. De heer Kostelijk is 't met B. en W:. eens. We geven altijd als er iets te doen is. De voorz. B. en W. hadden ook kunnen voor stellen niets te geven. De gemeente staat er ger heel buiten. Hier worden ieder .jaar groote fees ten gegeven en dan vragen we ook niet aan an dere gemeenten. B. en W. hebben dit voorgesteld beproefd is geworden, geleidelijk worden uitge breid. Bij aanschaffing kan ook het personeel worden ingekrompen. Buiten de brandmeesters hebben we thans 196 man in dienst., die bij brand eerst uit hun werk moeten worden gehaald. Bij nablussching hebben we met de spuit 10 man noodig, met de brandkranen slechts 2. Die gemeente staat aanstonds voor heel wat straatwerk. Door het P.F.N. wordt de voedings kabel vanaf de school tot aan de Woudmeer door getrokken. De gemeente ontvangt echter een onverwacht voordeeltje van f1900 uit de dividend- en tan- tièmebelasting over een dienstjaar van 4 jaar terug. Dit bedrag komt ten bate van 'den loopen den dienst. Keurt men deze uitgave goed, dan zal dit niet

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 1