PttnfilÉundioGii Kiens! Veilingsvereeniginy „Warmenhuizen en Omstr." Liefde en Misdaad De Moord van Saint-Ouen. Rechtzaken Uit den Omtrek - UOD'E NIEDORP. Dinsdagmiddag werd doo rBurgemeester en Wet houders dezer gemeente aanbesteed 'de verbreding van den Oude Niedorper weg nabij het Verlaat. Docr 7 personen werd ingeschreven als v^lgt: O. Jong te 't Veld f 1600.J F- Leek te Oude Niedorp 1300.—! Bakker en 'Stipriaan te Schagen 1599-99 <K. Boontjes te Oude Niedorp 1100.— A- Koomen te H.H.Waard ioso.— Joh. Mulde rte Schoorl 94° H. Nap te Lutjewinkel 868.50 De gunning werd aangehouden. AMERIKAANSCHE KRUISBESSENMEELDAUW. Aangezien het thans het juiste tijdstip is, om de kruisbessenstruiken met alcalische Bourgondi sche pap tegen den Amerikaanschen kruisbessen- meeldauw te beschermen, raadt de Plantenziekten- kundige Dienst met klem alle kruisbessentelers aan nu hun kruisbessenstruiken met dit middel te be spuiten. Te meer aanleiding bestaat hiertoe, daar in den verzendtijd streng op de aanwezigheid van meeldauw in de kruisbessen zal worden gelet in verband met den uitvoerhandel. Indien nu onmiddellijk gespoten wordt, wotrdt, kan dit waarschijnlijk nog geschieden vóór de meeldauw opgetreden is, waarmede de ziekte het best voorkomen wordt. In elk geval moet echter gespoten warden, als de eerste sporen van detn meeldauw zichtbaar zijn. De meeldauw verschijnt, het eerst op de bessen van de onderste takken; deze moeten van nu af aan dus geregeld nagegaap. worden. Het is noodzakelijk zopveef mogelijk de bessen te bespuiten, vooral die van de onderste takken. De sproeivloeistof wprdt bereid uit 1V2 K.G. kopersulfaat en 11/2 K.G. sodex (watervrije soda.) op 100 Liter water. De beste pap worot verkregen door de beidie stoffen afzonderlijk, liefst in warm water, op te lossen en de oplossingen koud bij elkander te voegen. Een bruikbare pap kan echter ook ver kregen worden door de beide sloffen goed gemengd in de vereischte hoeveelheid watier om te roeren- Alleen houten of geëmailleerd vaatwerk kanvoor de bereiding der pap gebruikt worden- De Planteziektekundige Dienst te Wageningjem en de op verschillende plaatsen gevestigde amb tenaren van dien Dienst geven gaarne alle g|a- wenschte inlichtingen. Jaarverslag 1928—1929» a (Slot..)' De voorradige winterproducten zijn weer twee maal geïnventariseerd en wel per 15 December en per 15 Februari. Vergelijken we de verhandelde hoeveelheid na 15 Februari met de geïnventariseerde voorraden dan blijkt, dat minder zijn verkocht dan ge ïnventariseerd: 37 wagons roode kool, 20 wagons gele kool, 46 wagons Deensche witte kool, 6 wa gons uien en 10 wagons peen- Neemt men daarbij in aanmerking, dat niets voor gewichtsverlies is gerekend en bovendien een gedeelte van de hier geïnventariseerde producten te Noordscharwoude is verkocht, dan zijn de ver schillen zeer redelijk te noemen- In het thans afgeloopen seizoen is 273 maal geveild. Dat is precies evenveel als in het vorige seizoen. Verhandeld zijn: 10.407.175 K..G- roode kool, 5.706.415 K.G- Deensche witte kool, 1.862.025 K.G. OF 'tWas een aandoenlijk tafereel, maar Veronica' Sollier, die er bij stond als een steenen beeld, „Gabriël Savanne,' 'ging de industrieel voort, scheen nog niet ontwapend te zijn. De marine-officier sloeg eindelijk op ha.ar een smeekenden blik en Martha begreep dien oog opslag- grootmoeder," bad zij vol teederheid, „doe wat moeder gedaan heeft, die in den hemfel is." Toen was Veronica's weerstand gebroken- „Als moeder en kind vergiffenis schenken," sprak zij, „mag ik niet onverbiddelijk zijn.' ,,Heb dank, heb dank!' prevelde de officier en wilde haar hand in de zijne sluiten. I ,,Neen, neen, dat niet'l" riep zij uit- „Ik schenk vergiffenis, maar nooit kan ik vergeten, dat tus- schen u en mij het graf van mijn dochter ligt De officier der marine boog deemoedig 't hoofd, meer dan ooit gevoelend, hoeveel 't die moiedfcr moest hebben gekost, tegenover hem hr.t woord „vergiffenis" uit te spreken- "Veronica," zeide nu Richard Vernière, om aan dit pijnlijk tconeel een einde te maken, „bi'etng uw kleinkind weg en kom dan terug. Gabriël Sa vanne en ik, we hebben met u over zaken tjp spreken." „Ik zal u toch weerzien, pap,a?" vroeg Martjia fluisterend. „Ja, mijn lieveling, morgen!" Maar helaas maar voor korten tijd, want morgenavond moet ik P,arijs gele kool, 5.562.850 K.'G:- aardappelen, 2.4j28.8"75 K.G. gewone witte kool, 1.186.993 K.G. uien, 145.300 K G. gele nep, 118.100 K.G. zilveruien, 187.573 K.G. peen, 42.180 K.G. bieten, 20.190K.G, slaboonen, 728 K.G. snijboonem, 17,2.355 stuks bloemkool, 126.450 K.G. rabarber, 496 KG. to-1 maten, 640 snees roode kool, 27 snees gele kool, 131 snees Deensche witte kool, 7590 K G. groene erwten, 12.850 K.G. grauwe erwten en 17.053 K.G. vale erwten. De verhandelde hoeveelheid gele nep en bie ten bleven vrijwel gelijk. Afgenomen is de aanvoer van peen met 13 wa gons, overigens is de aanvoer over de geheele linie toegenomen en wel: roode kool met '394 wagons, Deensche witte kool "167 wagons, gele kopij 90 wagons, aardappelen 110 wagons, uien 62 wa gons, zilver ui en 7 wagons, bloemkool 62.000 st., rabarber 30.000 K.G. en slaboonen met 6000 K G. De tusschenkomst van den keurmeester is m 1928 62 maal ingeroepen tegen 77 maal in 1927. Eén maal werd de kooper beboet- Bovendien heeft de keurmeester 15.952 baat aardappelen voor verzending naar het buitenland gekeurd, waarvan zijn verzonden naar: Duitschland 14.119 baal, Frankrijk 1040 baal, Zwitserland 580 baal, Engeland 213 baai- Naar België zijn 2561 baal verzonden- Heb ik van het afgeloopen jaar veel kunnen me- moreeren, dat sprak van bloei en vooruitgang en tot vreugde stemde, tenslotte moet ik helaas nog iets memoreeren, dat op al deze 'dingen een scha duw werpt, n.l. het overlijden van ons Eerelid!, de heer J. Burger. Hij toch is een van de actjiieve oprichters van onze vereeniging geweest en heeft daarna geruimen tijd als lid van het Dag. Béstuur een gedeelte van zijn werkzaam leven aan de be langen onzer vereeniging gewijd. k Toen hij eindelijk tengevolge van zijn vele func ties in verband met zijn familie -omstan'dighedieh genoodzaakt werd voor lid van het Dag. Bestuur te bedanken, heeft een Algemeene Ledenverga dering zijn groote verdiensten voor de vereeniging erkend 'door hem tot Eerelid te benoemen. Dok in die hoedanigheid is hij ons van groote stteun, geweest en heeft hij ons steeds zijne warme be langstelling getoond en met zijn helder oordeel en degelijke adviezen ter zijdié gestaan. Het laatst nog bij de stichting van ons nieuwe veilingsgebouw- Het is een groote schaduw op onze blijde stem ming geweest, dat hij de opening van het nieujive gebouw niet heeft mogen beleven. Voor al hetgeen hij voor onze vereeniging en onze tuinbouwstreek heeft gedaan, brengen wij hem onzen eerbiedigen dank- r 1 M.H., ik wil mijn verslag eindigen met Je beste wenschen voor de bloei van onze veiling. VOOR DEN KANTONRECHTER- Een zaakje, dat dood dreigt te Ioopen. Op 12 December kwam' de wielrijdenlde heer K. Salomons van Heiloo te Alkmaar bij het be kende borstbeeld van mevr. Bosboom Toussaint', 'meer populair genaamd „Truitje", in aanrijding met een vrachtauto, die links van den weg reed, met gevolg, dat hij zelf zoo goéd als ongedeerd] bleef, doch zijn rijwiel nagenoeg werd vernield. Op 12 April stond ide bestuurder van <iie vracht auto, de expeditieknecht S. J. E'. uit Amsterdam, terecht, doch op zijn verweer, diat hij noodgedwon gen dien blater had moeten maken, werd' de ver dere behandeling uitgesteld, teneinde, zoo mogelijk, nog meerdere getuigen te hooren. I Heden werd de zaak dus voortgezet met het verhoor van een dame, wiens huisboeltje metl ge zegde auto van Amsterdam naar den Helder was overgebracht en die in de cabine naast den chauf feur E. had gezeten. Deze gethige kon echter niet veel licht ontsteken. Zij verklaarde, dat fcij met „broertje" op haar schoot had zitten slapen en niet veel notitie van hare omgeving had ge nomen. 'Alleen had zij opgemerkt ,dat zij voort durend achter een andere vrachtauto hadden ge reden, terwijl zij er voorts kon bijVoegen, dat de chauffeur voorzichtig had gereden en hij bekend stond als een kalm rijder. De ambtenaar achtte echter het! geïncrimineerde feit wettig en overtuigend bewezen, voornamelijk ook door de pertinente, van goede ppmerkings- name getuigende verklaring van dein chauffeur Ka- rel Selie. Gevorderd werd f 40 Ijoete of 40 dagen, doch de Kantonrechter is blijkbaar nog niet vol komen overtuigd van de schuld des verdachten en zal over 14 dagen, of 30 Mei e.k'., schriftelijk! vonnis wijzen. Probaat geneesmiddel tegen vergeetachtigheid- De brave broodbakker Joh- P. te Akersloot, alweer verlaten?" 1 1 I ..Waarom?" L „Omdat ik een zeeman ben, kind, en mij nipr- gen weer moet inschepen voor een langie, lange reis." Zoo sprekend had hij weder dat voorgevoel van den naderenden dood. „Maar daarover zullen we ons nu niet gaan bedroeven, omdat ik stellig morgen terugkom." „En dan," sprak het kind, „en dan zullen wij, met grootmoeder gaan bidden op moeders graf Ge moet- ook haar nog vergeving vragen'' „Zeker, 'dat zullen wij doen, mijn engeltje^" zeide Gabriël Savanne, het kind met stormachtige teederheid omhelzend. „Hoor eens, Veronica," zoo begon de induistri- eei van Saint-Ouen, toen het drietal weder ver- eenigd was in zijn kabinet, „we zullen thans, nu het kind .ongetwijfeld bezield door de laatste woor den harer stervende moeder, vergiffenis geschon ken heeft, het verleden laten rusten en allepn bedenken, dat we hier vereenigd zijn om die toe komst te verzekeren van Martha, uw engelachtig kleinkind. l Mijnheer Savanne moet den 2den Januari, alzpo binnen drie dagen, weder aan boord zijn en is derhalve verplicht morgenavond reeds Parijs te verlaten. Ons aller leven Is in Gods hand, maar de zeeman is aan grooter gevaren blootgesteld dan menig ander... Gabriël Savanne zal mis schien nooit zijn kind wederzien." „Waarom zegt u dat?" vroeg de grootmoeder, ontroerd door Veronica's grooten ernst. „Mijn vriend heeft gelijk met zoo te spreken," betuigde Savanne. „Nooit misschien£n dat zal "de straf zijn, 'die ik verdiend heb, want ik heb dat kind reeds met hart en ziel lief." had glad vergeten, zijn loonlijst" bij de Arbeids raad in te leveren- De premie had' hij plichtfnatig voldaan, de lijst punctueel bijgehouden en dus alles gedaan wat des werkgevers is, doch de inlegering had hij verzuimd, terwijl het „meisje", eveneens aangestoken door vergeetzucht, was nalatig ge weest om den patroon mede_ te deelen, !dat ,er een waarschuwing was gegeven."Dé bakker werd na op minder aangename wijze aan zijn verplich ting herinnerd door een dagvaarding en stiond heden terecht- Ter opfrissching van de droevte ge- heugenis in de bakkerij, werd! de goede man ver oordeeld tot f 5 boete of 5 dagen. V v De drie mfusquetiers. De jonge heeren F., G. en HL A-, drie veelbelo vende leden van de Oudorper Spes Patria, had den op 7 April, volgens proces-verbaal van rijks veldwachter Dost, op het verboiden land van "da Ned. Herv. Kerk gewandeld en moesten daar van thans rekenschap geven. Onder gélieida .van hun zorgzamen vader, den vrachtrijder Fred- A„ die zich mag beroemen op het bezit van een ket, die harder loopt dan het Purmerender stopptram- metje, waren twee der oviertreders Freek en Hletr- man, terwijl Gijs de bedevaart niet had meege maakt, naar het rechtsgebouw getogen, alwaar zij den Kantonrechter 'plechtig mededeelden ,dat ze het Kerkeland niet hadden overtreden en de ver balisant zich dus moest hebben vergist. Ten einde zulks nader te toetsen, werd de zaak aangehou den, ten einde de heer Dost omtrent een en ander te interviewen, tot a.s. week. J Onwelkom bezoek Van buurmans kippenhok. De patrijs-leghorns van den Berger ingezetene S. J. O. brachten op 7 April een bezoek aan den tuin van buurman Piet Dekker, den brandstoffem- handelaar en vergastten zich derdege aan de jonge bloemkaolplantjes, door Piet op hoop van zegen uitgezet. Van schadevergoeding, bepaald op één onnoozelen gulden, wilde de eigenaar van de ge pluimde klaploopers niet weten, dus nu moest de 'Kantonrechter het zaakje maar eens uitzoeken. Hoewel toegevende, dat kippen slechte tuinlui waren, kon de Kantonrechter niet tot! verpprdeeling van verdachte Simon O. overgaan, omdat alleen juffrouw Dekker getuige was gewieest van de ver nieling en werd, gedachtig aan de klassieke grond stelling: Testis unus Testis, nullus Eén ge tuige ,geen getuige, de gedaagde vrijgesproken. Tie Limmien kan kalmte alléén u redden. De timmerman P- M. G. uit Haarlemmermeer, die te Alkmaar werkzaam' is en iederen "dag met de ford van zijn broeder van zijn woonplaats naar .zijn werk tuft, had volgens stopwater en notitie van den heer v. d. Sander, gemeente-veldwachter; te Limmen, op 28 Maart met een snelheid van. 45 K.M. gereden en dus het wettelijk maximum rijkelijk overschreden. De heden voor dit feit terechtstaande autobe stuurder wilde niet direct ontkennen, doch be-; twijfelde of de noteering wel juist was, aangezien de geheele afstand van Haarlemmermeer slechts. 38 K.M. bedraagt en hij gewaarschuwd was spe ciaal te Limmen voorzichtigheid te betrachten-' De ambtenaar was echter overtuigd van zijn schuld en requireerde f 8 boete oï 8 dagen, waarop verdachte den Kantonrechter animeerde element- te zijn en er „wat af" te doen. Zijn wemsch werd vervuld en idie straf teruggebracht op f5 boete of 5 dagen- •Buiten den goeden toon gevallen. De 42-jarige schipper Pieter D „liggende met zijn freegat in de Alkmaarsche haven, aan wiet) was ten laste gelegd, dat hij op 7 Mei 'n kostelijke gemeentelijke straatlantaarn had misbruikt om zijn schuit aan vast te leggen, stelde zich zeer drif tig aan en bezigde een toon, die de Kataton- rechter op zijn audiënties niet gewend is em ook niet verwacht. De blijkbaar opgewonden man be riep zich op overmacht en was van meening, dat •de agent, idie hem bekeurde, zijn verstand had moeten gebruiken- Er waren ongelukken gebeurd, indien hij zijn schip niet had kunnen vastleggen en een ring was niet aanwezig, alhoewel de schipper f 100 havengeld aan de stad betaalt. Thans is een ring aangebracht. De Kantonrechter wees er verdachte op, dat hij den verbalisant, wiens taak het niet is ,om rin gen aan te brengen, een minder gepast optr|aden verwijt en hield nu de zaak aan, teneinde alsnog den agent Roorda als getuige te hooren. Motorrijwielen hebben op het rijwielpad geen boodschap moer. Onder de vorige motor- en rijwielwet was het motorrijders toegestaan het rijwielpad te berijden, doch dat is thans nicht mehr erlaubt- Zooals de heer A'. 'S. D., vertegenwoordiger eenier Leidscbd -conserverilabriëk, wonende te Alkmaar, moest -ont waren, toen hij heden terecht stond ter zake het» berijden van het rijwielpad langs den Schermerweg „Je weet ook, Veronica," ging de patroon voort, „met welk doel hij zich tot mij kwam wenden Hij kwam hier om voor de tot heden tegen wil en dank door hem misdeelden een som af te zon deren en onder mijn berusting te stellen van drie maal-honderd-duizend francs." „Driemaal-honderd-duizend francsI" herhaaldede portierster, verbaasd over zulk een som. „Dat is veel te veel." I ,f 1 „Het zou in elk geval ruim voldoende zijn om op zeer fatsoenlijken voet met uw kleinkind te blij ven leven, maar om- niemands aandacht op te wekken, Veronica, had ik het liefst, dat ge in uw betrekking tot mijn zaak bleef. Wilt ge dat?" „O, ik zal u nooit verlaten, mijnheer Vernière, zoolang ik niet doo rongeschiktheii gedwongen wordt. Maar dan moet u ook de belangen van mijD kleinkind blijven behartigen." f „Dat wil ik met des te grooter liefde doen, Veronica, omdat zoo ook het uitdrukkelijk ver- lange nva nmijn vriend Gabriël. Het spreekt van zelf, dat Martha een zeer gedistingeerde opvoe- ding moet hebben. Het gestorte kapitaal zal, alle liitgaven gedaan zijnde, toch door de daarop ge- vallen intresten over tien .twaalf jaar eer ver meerderd dan verminderd zijn, zoodat het meisje eenmaal een rijken bruidschat zal bezitten. Is zij huwbaar, dan zal zij te welopgevoed, te schoon en te lieftallig zijn, dan dat een brave jongen van verstand en ontwikkeling het in zijn hoofd zou krijgen, haar van de onregelmatigheden in haar geboorte een verwijt te maken Maar we mo- 1 gen niet te veel dingen overlaten aan het toeval! 1 Wie heden 'frisch en gezond is, kan morgen reeds I gestorven zijn Ik neem het mij toevertrouwde pand in berusting, maar dat wiT ik erkennen i« een gemotiveerd ontvangstbewijs. 'Het geld kotmti in mijn zaak, maar ik kan het daar niet boeken als met zijn 2-wielig motorrijtuig op 7 "Mei- Alhoe wel de heer D. nog trachtte aan te toonen ,dau deze afwijking Ider verkeersregels momenteel nood. zakelijk was mocht hem: dat verweer niet baten en werd hij tot f 5 boete of 5 'dagen veroprdeelji. Over den wolf, die in een kwaad' gefucht De heer Kantonrechter toont zich geen geest, driftig bewonderaar van H'.H. melkrijders, onge. acht of hun voertuig doof benzine- of biefstuk kracht wordt voortbewogen, doch wier woestheid in het rijden spreekwoordelijk is geworden. Als zulk èen delinquent zich dan ook voop zijn Techters. zetel vertoont, dan is hij gewoonlijk niet geluk, kig. Zo 1 dat ootk de melkrijder P. B. te Alkmaar, toen hij terecht stond wegens aanrijding metl een transportfietser, de magazijnbediende van het Alkffi. Warenhuis Simon Weel, hij niet geacht Jkon worden in gunstige conditie te verkeeren, D' «aanrijding had op 5 Maart op dten hoek van den Eikelenberg- en Schagenstraat, omdat B. volgens ooggetuigen de bppht te snel en te Vee) jinks nam. Het gevolg was, dat Weel met zijn zwaar beladen rijwiel onder de auto raakte. Hij zzelf liep gelukkig nog vrij, doch het rijwiel werd vernield. Volgens verkregen inlichtingen staat tie heer B. bekend als een wild rijder en 3b Kan- tonrechter gaf zijn ontstemming vO|0|r deze weg. misbruikers in scherpe bewoordingen te kennen. De ambtenaar was evenmin zoetsappig en be- treurde het met den Kantonrechter, dat) hij art. 22 niet had ten laste gelegd, omdat heit 'dan onmogelijk ware geweest verdachte zijn rijbevoegij. heid voor eenigen tijd te ontnemen. Thans moest hij zich bepalen tot f40 boete of 40 dagen te vorderen, met toewijzing der civiele vordering ad f 40.90 ter delging der geleden schade. In het vonnis werd de straf bepaald op f 25 boete of 25 dagen en toewijzing der civiele vordering voor een fiets, die volgens taxatie van Iden ver oordeelde geen tientje waard is. Aan het al vernielen de vuur ten offer gevallen. De heer Sjoerd A„ melkslijter te Broek op Langendijk, genoot de eenigsinds dubieuze eer zijn opwachting als verdachte te maken op grondt' van het feit, dat hij desgevraagd op 14 Maart den heer W. v. d. Vall, adj- commies van dein Raad.' van Arbeid, niet de rentekaart van zijn dienst- bede Geertje Bakker had kunnen toonen- j 1 De verdachte melkslijter gaf 'dit feit graf toe, CDat kon 'ook niet andeps, daar deze kaart vojlgens zijn bewering op 14 Nov. '28 reeds ter gelegenheid van een huishoudelijk brandje, door het vuur was vernield. Voorts deelde de melkslijter medle-, dat ■'hij den heer v. d. Vall met het ongeval in kennis had I gesteld, welke toelichting op den Kantonrechter I xzulk een indruk maakte, dat hij besloot de zaak I tot a-s. week aan te houden en tevens dab den I heer v. d. Vall als getuige te hooren. Er was ongeveer niets bij, wat dsugde. Do hondenkar, waarmede dezer dagen de slager H. W. A. P. te St. ancras P,reed, kon absoluut I geen genade vinden in de oogen van den rijks- veldwachter Dost, die constateerde primo dat! geen I drinkbak aanwezig was, secundo dat naam, woon plaats en nummer op de kar ontbrak en tertio dat de onder de wagen trekkende hond te gropf was voor de kar en niet rechtop k|0|n staan of Ioopen- Het resultaat van zijn bevindingen was dan ook 3 bonnetjes in één klap en verschij ning van den slager ter zake drie düferlredjngen. De verdachte deed een poging om zijn tekort komingen goed te praten doop- te beweren, dat hij den hond, dien zijn broeder toebejhpprde, op proef had en dat de kar was gehuurd en hem even min toebehoorde. Hij mioest toch, weten of de hond kon trekken. „Dan moet je dat maar doen in een tuilntje «n niet op den weg," meesmuilde de Kantonrechter, De heer ambtenaar wees er op ,dat- het m reis geval niet is toegestaan een niet goedgekeurde hond trekdiensten te doen verrichten en vorderde 3 maal f 5 boete of 3 maal 5 dagen. De Kantonrechter was evenwel'vaüi meening, dat met betrekking tot' de maat van den hofid deze overtreding niet was bewezen en veroordeelde den slager tot 2 maal f4 boete of 2 maal 4,'f Drankwetovertreding te Egpnond aan Zee. Uitspraak. Hendrika M .te Egmond aan Zee, -overtreding I art. 8 Drankwet, f 100 boete of 50 dagen, ter I zake het verkoopen en afleveren van sterkje'ndraiik j 'zonder vereischte vergunning; wat betreft het' sub j 2 ten laste gelegde, het ten v-erkoop in voppraai j bebben van sterken dranken, dat achtte de Kan tonrechter niet bewezen en werd verdachte vrij- gesproken met last, dat de in beslag] genomen 1 dranken aan haar zullen worden terug gegej'® I binnen 8 dagen fnaiat dit? vommas in kracht zal 'zijn gegaan. Verdediger was mr. A. Prins Jr. „pand van een onbekende"." „Waarom zoudt ge 't geld niet stellen op naam van de weduwe Veronica Sollier?" vroeg Gabriël Savanne. 1 „Omdat niemand, die zijn gezond: verstand ge bruikt, inzage nemend van mijn boeken, zou kun nen aannemen, dat de portierster van- mijn fabriek, 'die een betrekkelijk schamel inkomiem- geniep ooit in staat zou zijn geweest driemaal hondérd-dui zend francs te storten in mijn kas." ,,Ja, daarin heeft de patroon groot gelijk," zeide Veronica met een mat lachje- „Er dient iets an ders op gevonden te worden." „Zou het zoo onmogelijk zijn," bracht de ma rine-officier in het midden, „dat een zeer rijke weldoener, 'n medelijdende ziel, 'n kinderbescher mer bij uitnemendheid, bij u bekend, maar d® overigens -onbekend wenscht te blijven, 10 uwi han den een kapitaal zou hebben gesteld ten voor- deele van Martha Sollier, de verlaten weies?" Richard Vernière knikte zijn vriend even toe, doopte zijn pen in en -schreef vervolgens met vlugg6 hand, gelijk hij steeds placht te doen, zooidra hij behoorlijk had nagedacht: f „Ontvangen van iemand, die onbekend wemscht te blijven, de som van drie-honderd-duizend francs gedeponeerd in mijn zaak op naam van "Martha Sollier, dochter van de overledene Germainie Sol lier, van welk kapitaal, ingaande op den dag heden, de intresten door mij zullen worden uit betaald aan de rechthebbende tegen vier percent per jaar. Ik verbind mij gezegde somt te zullf uitkeeren aan bedoelde Martha Sollier of aan Re genen., die daartoe gemachtigd worden, op 't voudig vertoon van dit ontvangstbewijs- Saint-Ouen, den 3osten December 1893' Richard Vernière. 6 rue Hardouien Saint-Ouen Jiio'ne'

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4