deli reinigt alles met Ata! Wetens waardigheden J In handige Onderhoud van spiegels. Bij een groote beurt aan spiegels wordt maar al te vaak de fout begaan, dat het glas afgenomen wordt met spons en zeem. Vandaar ook; dat er zooveel spiegels zijn met leelijke vlekken er, in, die niet meer weg te krijgen zijn. Vlaak, wanneer een spiegel schoongemaakt moet worden, eerst de lijst schoon. Is het een houten lijst, dan wordt die geboend met was in dezelfde kleur. Een vergulde lijst wordt eerst stofschoon ge maakt en daarna met een schijfje ui goed afge wreven en met een zwarte doek goed schoonge maakt. Diaarna wordt het glas schoongemaakt met een doek (die niet pluist) en spiritus. Er mogen geen strepen op blijven zitten. Vliegenvuil, wat ook vaak op spiegels voor" komt, wordt eerst verwijderd met een lapje met wat azijn, en daarna het glas met spiritus nage- wreven. Schoonmaken van vuile karaffen. Zijn waterkaraffen vuil, dan worden ze een tijd je weggezet met theebladen of koffiedik en daar mede dan later flink geschud. Herhaal dit eenige keeren en zie, of de karaf helder is. Zit er een aanslag van1 't water in, dan wordt er flink eenige keeren met azijn ge schud. Helpt dit niet voldoende, gebruik dan zand en azijn. Maak daarna de karaf verder schoon in zeepsop. Is het kristal of bewerkt glas* borstel het dan in zeepsop flink uit. De binnenkant wordt nog met schoon water nagespoeld. D|e buitenkant wordt dadelijk met een linnen doek afgedroogd. In plaats van theebladen, kunnen ook eierschalen waarvan het binnenste vliesje is uitgehaald, ge bruikt worden, waarmede dan flink geschud wordt. I Wijnkaraffen. Wanneer hier een aanslag van wijn in zit, dan wordt hierin eerst het alcohol of spiritus gedaan, waardoor de aanslag los weekt. Daarna wordt de karaf op dezelfde manier schoongemaakt, als wa- terkaraffen. Zit er een stop op de karaf, dan mag die er pas opgezet worden, wanneer de karaf van binnen goed droog is. i Karaffen met nauwe halzen "ïijn heel moeilijk droog te krijgen. Het beste kan dat. nog gedaan j worden, door een stuk filtreerpapier (vloeipapier) waarvan een pluim is gemaakt er in te zetten. Het vocht trekt dan in 't papier. Bloemenvazen. De aanslag van bloemen wordt het beste verwij derd, door de vaas e£rst een tijdje weg te zet ten met amonia en daarna flink schudden met theebladen of wat zand. De vaas wordt dan nog verder schoongemaakt in zeepsop. Gewerkt glaswerk wordt weer uitge- borsteld. De vaas wordt aan den binnenkant droog gemaakt met filtreerpapier, of door de vaas een tijdje omgekeerd op een doek te zetten. OOK MAROKKO KENT ZIJN VLIEG- FEESTEN. Boven het vliegterrein Cazez had deze week Boven het vliegterrein Cazez had deze week een welgeslaagd luchtfeest plaats, waaraan tal van Fransche en Afrikaansche Piloten deelnamen. Z. M. de Sultan van Marokko (rechts) slaat mei bewondering de hooge evolutie's gade. Zij: (tot haar buurman, die de kippenren repa reert: „Zoudt u niet even willen kakelen, (lat vindt mijn nichtje zoo leuk?"' Doorzitten gra 0 O 1 Zonnebrand «J H U L PER RADIO EEN HUIS, GEHUURD. Williard van der Veer, een van de flimopera- teurs bij Byrd's Zuidpoolexpeditie, die op het oogenblik, in de duisternis van den Poolnacht vertoeft, huurde verleden week voor zijn vrouw in New York een zomerhuis. Dit was mogelijk, dank zij de uitstekende radio verbinding, die er tusschen de expeditie en de Vereenigde Staten bestaat. Eenige dagen tevoren had zijn vrouw n.l. draadloos telegrafisch een beschrijving van een huisje gezonden, dat zij gaar ne wilde hebben voor de zomermaanden, en hem tevens medegedeeld hoeveel huur het deed. Dit telegram bereikte hem in goede orde en Van der Veer antwoordde direct, dat hij er meo accoord ging. Ata behoudt den glans van Uw fornuis en van al Uw keukengerei. Weinig arbeid, en het grootste resultaat aan helderheid, dat is Ata. Alles blijft als nieuw door Ata, het radicale Schuur- en Reinigingsmiddel, schuurt en reinigt alles. Eenig Importeur E. Osterm.nn 8t Co'. Handel Mij., Am.terdam Fabrikante: Henkei Cie. A. C.. Dü„eldo,f Mensch, geniet van 't volle leven! Neem gerust uw deel er van! Maar, houdt maat en koers in alles, Blijf in evenwicht, als 't kan. FOREST;. Kort en bondig VOOR. EN UIT DiE ZAKENWERELD. Een gezonde zaak eischt ruime reserve's, waar over gemakkelijk beschikt moet kunnen worden, zonde rdat zé echter zonder emplooi mogen zijn. Vele zakenmenschen vinden zich al tamelijk oud als ze 50 zijn. Belachelijk! Lloyd George was in de vijftig tijdens den oorlog: nu is hij 65. Clemenceau was 77 toen de oorlog eindigde; nu is hij 87. Maarschalk Foch was 67 bij den wapen stilstand. Hindenburg is 81, evenals Edison. Hen ry Ford is 65, Sir Deterding 64, Bernard Shaw 72. En die zijn allen nog flink in de weer. Ge kunt een sterken wil hebben zonder zoo koppig als een muilezel te zijn. De tijd om te sparen is alsj het geld binnen komt. Ik houd van het zakenleven, omdat het onmid dellijk straft voor fouten en onbeholpenheden; omdat het daden, geen woorden beloont; omdat iedere dag een nieuw avontuur brengt. Uitlating van een idealistisch zakenman: „Al heeft hij een glimmenden hoed op erf al is zijn broe kversleten, als zijn kinderen hun neus tegen het glasruit plat drukken, een half uur voordat hij thuis moet zijn, kan je hem alles toevertrou wen wat je hebt." „Aanmoediging" is maar al te vaak mislei dend. Een snijdende tong is een gevaarlijk gereed schap. Het ding, dat ge verwaarloost, zal u niet ver- waarloozen. Succes is niet te doen, wat ge niet kunt doen, maar te doen, wat ge kunt doen. In deze dagen van scherpe reactie in Ameri- kaansche fondsen, zal menigeen zich afvragen: „Behoor ik wel te speculeeren IN HET LANDi WAARi DE ASEPRGES GROEIEN In Bergen op Zoom's omstreken is het thans een groote drukte en bedrijvigheid; jong en oud zijn den ganschen dag in het touw, om, den asperge-eetlust van Holland's smulpapendom naar believen te bevredigen. Kritiek is voor een zaak eVen belangrijk als kapitaal. .WEET GIJ dat er in Australië die schapen houden? en dat prof. Thienemann meent, dat de mees tens hun graf vonden in Zuid-Afrika, waar ze omkomen door het eten van sprinkhanen, die doo rarsenicumbesproeiiug vergiftigd zijn? en dat de liefde niet wil, dat men niet straf fe, doch dat de straf tot zegen zal zijn? ).000 families zijn, dat het duurste dier, om in gevangen staat te onderhouden is de walrus? en dat deze in den Londenschen dierentuin voor f5000 per 'jaar opeet? en dat men hiervan drie olifanten kan onder houden? en dat er ongeveer 40.000 soorten vliegen zijn? en dat op een Engelsche bloemententoonstel ling 7000 verschillende soorten rozen werden vertoond? en dat groote mannen het best eigen gebre ken kennen, de kleinen eigen voortreffelijk heden? en dat men ook in zaken veel vergeeft aan de ilusiën, die troosten, wanneer men'het te kwaad heeft gekregen met de werkelijkheden, die niet troosten? en dat de kunstzijdeindustrie over de heele j wereld aan 350.000 menschen arbeid verschaft? dat er in totaal circa f 1.200.000.000 in dat de Groote Oceaan de grootste van alle wereldzeeën is en groo'ter dan al het vasteland te zamen? en dat hij 16 keer zoo groot is als Europa en 35 pet. van de aardoppervlakte beslaat? en dat het aantal ooievaars sterk vermin dert? en i Eet meer groente In de „Daily Express" schrijft Dr. Cole over 't aanbreken van de lente. Het is, naar haar oor deel, de tijd om van dieet te veranderen en de in den winter verloren schoonheid, en gezondheid terug te winnen door het gebruik van groente. Specialisten in de voedingsleer hebben vastge steld ,dat de minerale stoffen in de groenten van veel meer waarde zijn, dan die we van den dokter .of apotheker ontvangen. Van eenige groenten geeft ze dan de gunstige werking: 1 Rauwe of gekookte uien bevatten zwavel, dat niet te versmaden is voor de huidverzorging. Ze werken daarenboven kalmeerend op de zenuwen door de vluchtige olieën, die ze bevatten. Spinazie is een uitnemend geneesmiddel voor degenen, die aan bloedarmoede lijden. Ze zijn rijk aan; ijzer, dat nieuwe bloedlichaampjes vormt en aan de bleeke wangen de kleur hergeeft. „Wie wil, de poederdoos van moeder natuur versmaden?" Om de huid van alle kwaaltjes te genezen, die zich in dezen tijd van 't jaar voordoen, zijn raap stelen uitstekend. Rauwe tomaten en komkom- mers genezen leverafwijkingen, die bleekzucht veroorzaken en 't heele lichaam verzwakken. Bie ten of kroten zijn van beteekenis voor de vetaan- zetting. Wie van ronde vormen houdt, kan hier terecht. Niet alleen dat ze de vetaanzetting be vorderen, maar oqjc werken ze mee aan de warm teproductie. Magere menschen hebben vaak koui Wie te vet is, doet goed si; ate éten, daar deze groente vermagerende eigenschappen bezit. Ook is 't een goed middel tegen slapeloosheid, terwijl het evenals spinazie een vrij hoog gehalte) aan ijzer bevat. Voor het zuiveren van het bloed doen j de wortelen goeden dienst. Zfi komen ook de aan- trekkelijkheid der huid ten goede. Uit dit alles I blijkt wel, dat het geen overbodige luxe is groen- j ten te eten en dat de uitnoodiging, die het Cen- traal Bureau voor veilingen op de bekende recla- j meplaten alleszins aanbeveling verdient, opge- volgd te worden: Eet mee rgroenten en fruit! j Mevrouw: „Wanneer kun je komen? I,k zit vlak voor de schoonmaak." „Want denkt u er van, als ik over drie weken kom, als u me'kunt garandeeren, dat u dan geheel klaar is." Chef van stationnetje: ..Loopen Jansen, anders mis je hem!" Jansen: „Ik heb hem al gemist bij het vorige station." EVENWICHT. is 't parool. Wie vraagt waar 't heen moet, In den maalstroom van het leven Valt het, heelemaal niet licht Steeds zichzelf gelijk te blijven, En bewaren 't evenwicht. Maalstroom is altijd gevaarlijk; Men kan er in onder gaan. Moeilijk is 't, in de wereld lal rechtop te blijven s'taan. 't I even dringt aan alle kanten; Wie aan alles mee wil doen. 't ,Eene kan men heusch niet laten, 't Andere doet men uit „fatsoen". Of al 't druk gedoe bevredigt Wie zal 't zeggen? 'tHeeft den schijn Of men waarlijk al bevreesd is Met zichzelf alleen te zijn! 4 't, .Jagen van het een naar 't ander Laat geen tijd tot denken meer, 't Een is nog maar half genoten Of men haakt naar 't andere weer, Meegaan in den dollen draaikolk Van vermaak, 't zij valsch of echt, Is 't, parool. Wie vraagt waar 't heen moet. Krijgt tot antwoord: ,,'tKomt terecht1" Niemand wil „onmatig" heeten, Schoon van maat men weinig zie! En, van maat in alle zaken, Hoort men in den regel niet. Die gids van het magische tapijt: „Ik;' geloo dat er flink de mot in mijn kleedje gekomen is.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 6