v.ROSSEM's ZEEPAARD I5ct Tleni m Rel Centras Uraal Ziekenhuis Ie onderstelling uit, dat de finaneieele uitkomsten in het tuinbouwbedrijf niet minder zijn dan in 1927, dan zou bij gelijke toestanden over het belastingjaar 1929-'30 bij een vermenigvuldigings gingseijfer van 1.25 wederom een opbrengst aan gemeentelijke inkomstenbelasting verwacht kun nen worden van rond f 34000. Handhaving van de factor op 1.25 is dus niet noodig en zal tot verlaging kunnen worden overgegaan. Het is nu maar de vraag, hoeveel moet de factor worden verlaagd. De meeningen kunnen hieromtrent uit een loopen. Bij de beantwoording dezer vraag '"dient men echter in het oog te houden, dat zoo veel mogelijk stabiliteit van de factor wordt betracht. I Een zoo sterke daling van het vermenigvul- digingscijfer, waardoor het mogelijk zou zijn, dat het benoodigde bedrag aan inkomstenbelas ting niet zou worden ontvangen, en dus de ge maakte reserve over 1928 onmiddellijk zou moe ten worden aangesproken, zal geen uwer verlan gen. Het zal uwe vergadering nog versch in het geheugen liggen, dat éen. der vorige dienstjaren een batig saldo opleverde, dank zij de uitkeering van de winst uit de lichtbedrijven. Daarenboven moet ook rekening worden gehou den bij verlaging van den factor met een minder gunstigen toestand in het tuinbouwbedrijf en vee- houdersbedrijf, zoodat zoo dezen toestand onver hoopt zich mocht voordoen de factor belangrijk zou moeten stijgen. Een dergelijke wijze van financieren kan niet anders dan bij de belastingbetalers ontevreden heid wekken. Ook dient rekening te worden gehouden met het aandeel van de gemeente in de kwade posten, welk bedrag absoluut niet is te ramen, dit hangt af van het aantal reclames, welke zijn toe^e4 wezen, oninbaar verklaarde posten, enz. Lettende op het vorenstaande meerit ons colle ge de verlaging niet verder te moeten doorvoeren dan fot 0.9, alzoo 0.35 lager dan in 1928. De heer De Boer zegt, dat als hij terugdenkt aan het vorig jaar, en toen door hem cijfers werden gegeven, het hem thans meevalt dat B. en W. met dit voorstel komen. Zij hebben zeker gevoeld, dat de toen door mij gegeven cijfers op goeden grond berustten en komen daarom nu met. een voorstel van 0.9. Maar aan welk bedrag zal men dan toekomen? Die begrooting geeft aan f23000.en heeft men niet de gedachte dat 't hooger wordt? Als 't op 0.9 blijft dan kom ik hooger. 't Vorig jaar is f1011.000 overgehouden en daarom ,zou ik nu wel bij het kantje af willen' gaan. 't Was thans éen best jaar voor tuinders en ne ringdoenden en gevoegelijk zou het 0.8 kunnen worden. Temeer omdat het vérmoeden bestaat dat thans door de tuinders 10 pet. meert ontvangen wordt dan 't. vorig jaar. De heer Bakker dacht, dat de Boer het adres zou hebben besproken. Dit adres vindt hij 'onge lukkig gekozen, omdat daaruit zou blijken dat het de bedoeling van B. en W. zou zijn de tuin- dera goed te plukken eri er zakkenrollerij' öp^ria houden. Nu is de opbrengst aardig meegevallen, en mag men blij zijn dat het zoo is geloopen. Het was niet de bedoeling om zooveel over te houden, maar wel om eenige reserve te kweèken. We heb ben belangrijke uitgaven .te doen en moéten die kunnen putten uit de geldmiddelen. Wanneer we precies naar het inkomen zouden uitgaan, dan hadden we 't eene jaar een factor van 0.8 en 't andere jaar een van 2. En is de Boer er dan niet voor dat er meer stabiliteit komt in de belasting. En dan is het niet alleen door tuinders opgebracht, maar ook door anderen. We zitten hier in den Raad. En| dan moeten we niet spreken van tuinders en neringdoenden, maar van de burgers van Oudkarspel. De heer de Boer zegt dat het de bedoeling van 't stuk is den raad een riem onder het hart, te steken en dat men gerust vertrouwen kan stellen in de cijfers. Spr. gelooft niet dat er zooveel meer kwaad in staat. Die Voorz. zegt dat B. en W. zich bij het- op maken van het voorstel heb.ben laten leiden door de gegevens van den Inspecteur. Bij «denzelfden toestand van 't vorig jaar wordt met 0.9 een op brengst van ruim f24000 verkregen. Men moet altijd laten gelden dat op een goed jaar een slecht jaar kan volgen en dan behoeven we itiet belang rijk te verhoogen. Wat het adres betreft, de inhoud daarvan is zeker aanvechtbaar. Wanneer de factor 't volgend jaar weer 1.25 zou moeten zijn, dan worden die mensehen getroffen, die altijd moeten meebeta len. Bij 0.9 wordt dit gedekt door de verant woordelijkheid van B. en W., gaat men lager, dan wordt de verantwoordelijkheid gedragen rtoor hen die daarvoor stemmen. Door den heer Kostelijk wordt er op gewezen dat men er door Ged. Staten meermalen op is ge wezen, dat het niet wenschelijk is, de factor zoo te doen schommelen. Spr. had stellig een voorstel van 1 verwacht. Hij is er dan ook pertinent tegen lager dan 0.9 te gaan. De heer Zaagman bespreekt ook het adres en zegt dat nooit door hem is gezegd dat een goed jaar van de tuinders een mooie gelegenheid is om een reserve te vormen. Ook wordt de belasting niet alleen door de tuinders in de gemeentekas gebracht, maar ook door de niet-tuinders. En wanneer er een reserve gemaakt wordt, wordt dit niet alleen gedaan door de tuinders, maar door allen, ook arbeiders, al betalen zij maar fl. Spr. kan met het voorstel van B. en W. mee gaan. i De heer Kroon zegt dat het cijfer moeilijk valt vast te stellen, 'tls een greep. 'Ook' de kwade posten kunnen tegenvallen. We stonden 't vorig jaar hoog en de opbrengst is meegevallen. Maar met de slechte jaren zijn het de vaste inkomens die alles moeten opbrengen. Die voorz. wilde een vermenigvuldigingscijfer van 1, maar als tuin der zag ik den toestand gelijk aan die van 't vorig jaar en daarom is het op 0.9 bepaald. De heer Groen kan zich met Bj en W. ver eenigen. 'tls goed dat men er niet! te krap bij langs gaat, al komt er nu weer iets bij de reserve, dan hindert dit niet. Men kan daardoor de belas ting meer stabiel houden. De hèer De Boer zegt dat het adres nogal eeim wordt aangevallen. Maar de tuinders voelen zicH wel wat verongelijkt, 't Maakt een groot verschil of men f 6000 in 1 of in 2 jaar heeft en we heb? ben hier een sterke prpgressie. De schoolgelden zijn er dari ook nog, die hiermede 'in nauw ver band staan. Heel wat menschen zijn op achter en het is een ongelijkheid van belastingheffing. De heer Bakker zegt dat er in de belasting nooit gelijkheid valt te maken. De voorz. Aanvankelijk kwam ik met een voor stel van 1, maar B. en W. hebben elkaar gevon den met 0.9 en meenen het daarop, te kunnen wagen. Spr. hoopt dat de Boer dit) ook zal ia- zien. We zien nu het verheugend feit dat we geld om handen hebben. De vorige vergadering hebben we belangrijke besluiten genomen en een kwar tier 1,'ug, besluiten we een subsidie te geven van jWi voor verbetering van een Sportter- rein,- rt' schippi. ^at ten voorbeeld kan strek ken 3"- J- groote gemeente. Maar het geld moet inaar hl*r' j 'tis-ommiesi 'e r£ujen) maar dan neemt men 't j zeken Dorpssb onzek€re j HieArommehlt het voorstel van B. en W. zonder-trokkeidijke stemming aangeriomen. De vlot, a'ngsbegrooting 1928 wordt op de voorgestt.22. bedragen vastgesteld, j Rondvi;dsc;. I De heernaikker vraagt of er niets aau te doen j is dat biljetten niet van de aanplakborden wor den afgescheurd. Spr. acht aanbrenging van ras- ters een goed middel. j De voorzantwoordt dat rasters lastig zijn en niet voldoen. Van 't bord op 't Zuideinde worden de biljetten direct afgescheurd. En om dit te voor- komen, zou hij er wel een veldwachter van 1 Jan. I tot 31 Dec. bij mogen plaatsen. 'tBord is daar een onding en een sta in den weg tot ontsiering der gemeente. In B. en W". zal worden besproken wat men met dit bord zal doen. De heer Kostelijk vraagt hoe lang de Twuii- verweg is afgesloten. De voorz. zegt, dat hoewel deze officieel is afgesloten, de bussen, zoolang dit het werk niet hindert, er 's avonds over rijden. In Augustus; moet de weg worden opgeleverd. Door den heer Groen wordt gewezen op de woonwagens, die bij de Boskambrug staan. Het volk loopt alles af en dat is voor de ingezetenen niet aangenaam. Spr. zou in samenwerking met Noordscharwoude een adres willen richten aan Heerhugowaard, om hier paal en perk te stellen. De voorz. antwoordt dat het al reeds zijn plan was te schrijven aan 't hoofd van' de politie te Heerhugowaard, met verzoek te zorgen voor po litietoezicht. Heerhugowaard moet zorgen'dat wij geen overlast ondervinden. De heer Groen neemt hiermede genoegen. Dan zegt voorz., dat Donderdag in Alkmaar het Centraal Neutraal Ziekenhuis is geopend, waarbij B. en W. namens Oudkarspel, als subsi- dieerende_.gemeente tegenwoordig waren. liet g keel maakt een uitstekenden indruk. En wanne? het innerlijke voldoet aan wat het uiterlijk bi looft te zijn, dan is er een magnifiek ziekenhu tot stand gekomen. Wat ligging betreft, mag 't dan zeker 't schoonste van Noordholland worden genoemd. Hulde wil ik brengen aan uwen Raad, aan dien van Alkmaar, en aa nde ingezetenen van Oudkarspel, die door hun bijdragen hebben mede gewerkt aan het stichten van een inrichting, die strekt tot heil der menseliheid. Dat hoop ik van ganscher harte. Hierna sluiting. Het was Donderdag voor de stand Alkmaar .en de omliggende gemeten ten, ja, we mogen gerust zeggen vom alle belanghebbende gemeenten uit Hollands Neorderkwartier, een dag van groote b.e- teekenis, een historische dag omdat officieel zou worden geopend het nieuwe Centraal Neutraal Ziekenhuis. t Geen wonder dan ook, dat velen hadden ge volg gegeven aan de uitn oodigiïig van het Ge meentebestuur van Alkmaar, om dit ev.enemjent in het gebeuren in. stad èn, platteland .bij te wonen. We mogen gerust spreken van een evenement, want wat hier tot stand is gebracht, ten kosite van moeite, tijd, opofferingen, geld, hard werken iea wat dies meer zij, getuigt van een zoo hqerlijke saamheorigheid ten behoeve van de- lijdende menschheid, dat het niet anders kan of hier moet zegen op het verrichtte ,en tot stand gekomen werk rusten. De Cadettenschool Ziekenhuis. Nog zien wij het gebouw in zijn vorige bestemr ming, thans teruggegeven aan de gemeenschap, mét het doel om verzachtting èn. willen we hopen,' ge nezing te brengen aan hen. die daar hun rust en heii komen zoeken. Voorheen een paar schildwachten voor de voort- po ,.rt. Donderdag een inspecteur en qgent vari politie, om leiding te geven aan het verkeer, ea de auto's, die aanreden, haar parkeerplaats aan te wijzen. Ook wij gaan thans ongehinderd de poort door en komen op het plein, dat met wimpels in d& kleuren van de stad Alkmaar is versie,rd tien' 'blij kfc van het feestelijk en heugelijk feit: de opening van het zoozeer gewenschte Ziekenhuis. In de hal van het gebouw, dat geheel gemiethaj- morphoseerd is hulde hiervoor aan ontwerpei architecten en uitvoerders prijkt een wape bloe- menschat, als even zoovele blijken van waarde®- ving en hartelijk meeleven- Overal waar men zich begeeft een kostelijk^ bloemenversiering, geschonken door verschi lende kweekers uit de omgeving. We volgen den stroom van genopidigden ei komen in de daarvoor bestemde ziekenzaal, wagr de officieele plechtigheid zal plaats hebban LICHTE MARYLAND BAAI IN PATENTVERPAKKING. Des morgens hadden op het Stadhuis al eenige officieele gebeurtenissen plaats gjehad, die aan de opening moesten voorafgaan. - Onder de aanwezigen merken wij op de Col lege's van B. en W. van de subsidieeren-cfe gemeen ten, doctoren, geestelijken, een vertegenwoordiging van Ged. Staten, den Inspecteur van de Volks gezondheid, den chef van den Rijksgebouwendienst, de Directrice vari het Stadsziekenhuis, het Col lege van Regenten, de Kamer van "Koophandel, verplegend personeel, 'enz Zoo langzamerhand is de zaal geheel gevuld ge raakt en is het Mr. Wendelaar, burgemeester der stad Alkmaar, die de openingsrede houdt- Hij gaat in zijn rede de geschiedenis,, die aap. de totstandkoming voorafging, na, en getuigt van de groote bezielende kracht, die van h;et Stlich- tings-Comité met Mr. I^deboer aan het hoofd, is uitgegaan. Maar in de allereerste plaats en de grootsfe hulde aan den heer Westerhof, die door zijn motie op 2 Februari 1923 bewerkte, dat een Coinissil3 •werd benoemd, die dem'ogelijkheid van Stichting van een Centraal Neutraal Ziekenhuis onder de ooger. zou hebben te zien met als resultaaf wat thans is opgetrokken geworden. Nog velen werd dank gebracht, die bij de voor bereidende werkzaamheden jen de stichting zoo nauw betrokken zijn geweest- Spreker eindigt zijn rede met den twjéeledigen wensch, dat. het College van Regenten er onder Gods zegen in zal slagen, vooreerst om dit ge bouw tot hei! te doen strekken van de tallooiz^n uit deze gemeente en dit dfe omstreken, ,die er behoefte aan zullen blijken te hebbien en .vervolgens om voor het groot aantal personen, dat '.in dit gedurende korteren of langerem tijd, ziin fevens- taak zal hebben te vervullen, een aangfenaimen en hun tot zegen strekkende!» werkkring (Je schep pen. Met deze woorden, mijnheer de voorzitter van Regenten,, draag ik dit groote. schoone en ztqo practisc'Ti ingerichte gebouw aan 'U over. De voorzitter van Regenten, de liJex Arntiz, beantwoordt met een rede van aanvaarding, hoewlel zii zich bewust ziin, dat hun in' dat huis heel wat moeilijker taak wacht dan dit in het oude bet geval was, doch zij twijfelen ver niet aan, of met ds medewerking van doctoren, Directrice en zusters, zal dit ziekenhuis tot een bloeiende verpiegingsinrichting groeien. Een persoonlijk woord van dank brengt spreker namens de Regenten aan het Gemeentebestuur, dat de gelden voteerde en aan- R. en W. vooir'hun. prettige en volledige samenwerking. Tot de Directrice van het Stadsziekenhuis richt hij zich in het bijzonder. b heeft zoo zegt hij in enkele jaren oris klein Ziekenhuis, waarin' bij' uw komst hier cni- geveer 35 patiënten werdien verpleegd;, zond.gr noe menswaardige verbouwing tot grooten 'bliojei wietejj te brengen, zoodat daarin in enkele gevalfen tod boven de 75 patiënten verpleegd wer-Sen. Met een heilig plichtsgevoel hebt gij déze moei lijke jaren, U niet storende aan arbeidstijd, door gewerkt tot het voltooien van diti ziekenhuis en tot heil der zieken. Directrice. Al wenscht U dit niet. daarvoor ?eg ik U namens Regenten hartelijk dank. Aan U, Zusters, is hier de mooist denkbare taak weggelegd, n.l. het werken aan het Herstel van door ziekte getroffen personen, met lubt depl deze weer als genezen en krachtige mfenschen aan de maatschappij terug te geven- Regenten hopen dan., dat dit grootsche gebouw aan welks front de oorlogs-attributen van zij'n vorige bestemming nog prijken, aan zijn. bestem ming, het brengen van genezing en nieuwfe levens kracht, in alle opzichten mogen beantwoorden- Door Mr. Ledeboer, voprz. van het Stichtings- Comité. wordt hierna een réde uitgesproken, dije namens dat bestuur een monumentale bank in den tuin en een kapstok in de 'hal aanbiedt- Door Dr. van 'Kleef, voo.rz. van de 4fd. Alk maar en Omstreken van''de Ned. Mij. tot bievorder ring der Geneeskunde en voorz. van de ,afd. Alk maar van den Ned. Bond voor Ziekenverpleging), wordt een geschenk aangeboden, bestaande uit een collectie meubels en ieen wandversiering in de Zusterskamer. Nadeze redevoeringen voordien nog vete anderen hel woord, waarbij aan verschillende personen en niet het minst aan de Directrice, woorden van "Jiulde on dank werden gewijd voor datgerje, wat .fcij in den loop der jaren hebben verricht. Poor den -heer Van de Vall werd namens de Vereeniging voor Ziekenhuiswerpfegtingl te Alkmaar aangeboden een groote ^u'd-Hfollanldsche kast- Door den secretaris van het Mannenkarwtet ,,Zang en Vriendschap" wordt namens dat kwar- jtet een crgel aangeboden voor dje chapelle ardent e. Nadat burgemeester Wendelaar d/e sprekers en schenkers dank heeft gebracht, verklaart hij dit Ziekenhuis officieel voor geopend- Op een koperen plaquette, aan tie brengen in tie ball van het Ziekenhuis, zal worden gewag gje- maakt van de groote offervaardigheid van de bur gerij van Alkmaar en omgeving- Een oorkonde is opgemaakt, waarvan de tekst luidt als volgt: 1 Op 30 Mei 1929 is het gemeentelijk ziekenhuis overgebracht van de Paternosterstraat naar de Wilhelminalaan, waar het is gehuisvest in het gebouw der voormalige Cadettenschool, dat door de gemeente werd aangjekocht en voor de nieuwe bestemming gereed gemaakt- j De gemeente hejeft daartoe belangrijke bijdragen of toezegging van financiëelen steun ontvangen -<an wijlen Mevr. M. van der Oord, Van, de ge meenten Barsingerhorn, Broek op Langendijk, Cal- lantsoog, E.gmond aan Zee, Graft, Hei loo, Hens broek, Koedijk, St. Maarten, Nieuwe Niedorp, Noord-Scharwoude, Oterleek', Oudkarspel, Petfen, De Rijp, Schermerhorn, Schoor! Wieringen, Wio- ringerwaard, Winkel, Zuid- en Noo.rischermer, Zuid-Scharwoude en Zijpe, alsmede van talrijke ingezetenen van Alkmaar en omgeving. Dc geldinzameling onder de ingezetenen ge schiedde onder de prijzenswaardige lieiding van een Comité, dat, dank zij (de offervaardigheid van tal- loozen uit allerlei kringen, in staat is gestjeld, ieen kapitaal bijeen te brengen van f156.000, waarmi&de het heeft in het leven geroepen de Stichting ,.Alk- maarsch Centraal Neutraal Ziekenhuis met klas- senverpleging", welke zich heeft ten doel gesteld het bevorderen van de oprichting, het medewerken aan de instandhouding on het behartigen van de belangen van een neutraal ziekenhuis met klassen- verpleging voor Alkmaar en omstreken- Ter herinnering aan deze feitiein is deze oorkonde opgemaakt en op den dag der opening van 'betl nieuwe ziekenhuis geteiekend door den Burgemees ter. de Wethouders en'den Secretaris der stad, het College van Regenten van het Stadsziekenhuis en het Bestuur der 'Stichting ,',Alkmaarsth Centraal Neutraal Ziekenhuis met klassenverplieging". Regenten van het Stadsziekenhuis. Burgemeester en Wethouders Van Alkmaar. Het Bestuur der Stichting. Deze oorkonde zal in de Regen tienkamer wor den opgehangen- I Na de officiëele opening werden de aanwezige verveischingen aangeboden. Een gielwaardeerde at. tentie van onze gastvrouwe Alkmaar. Tegelijkertijd werd een rondlwandieling gemaakt door het gebouw, dat éen juweel is-van inrichting. Overal is soberheid en 'eenvoud betracht, gepaari aan de veryulling van de hoogste eischeiriiffe door ziekenverpleging worden giesteld. Er is iets tot stand gebracht, dat! mejtf tri (tisjchi mag worden bezien als een waar bewijs van zuiver gemeenschapsgevoel en liefde voor zijn evenmensch: de gezonden voor de kranken. v Een en ander uit het Kerkelijk leven van Broek op Langendijk en Zuidscharwoude in de zeventiende, achttiende en negentiende eeuw Zoo moesten weer onderscheiden candidaten pn beroep preeken. Het kwam voor, dat meerdere gegadigden,'lp één Zondag optraden. Nen nominatie werd gemaakt, bestaande uit de proponenten Boitet, Eins en Van der Linden. Laatstgenoemde werd door de Stemgerechtigde manslidmaten gekozen en door den kerkefaad be roepen. Tot vreugde der gemeente nam hij de, beroeping aan. Het beroep werd „gesien, gelesen en geëxami- neert" door Schout en twee schepenen van Zuid scharwoude. Dit college verklaarde de beroeping „te approbeeren. lauderen en van waarde te hou den"'. Een der schepenen kon blijkbaar niet schrijven, hij zette een paar teekens. En de Secretaris ver klaart er bij: „Déze handteekening stelde Birk Gerritsz. Peen". Schout van Zuidscharwoude was destijds Cprnelis Mul. Die van Broek op langendijk teekenden ook nog denzelfden dag. Schout was hier Jacob Nes. Vermoedelijk heeft de heer van Zuidschar woude. niettegenstaande hij in 't ongelijk was gesteld door Je Staten van Holland en West Friesland, met approbatie nog even geaarzeld. Hadden di (Magistraten van Zuidscharwoude en Broek op langendijk reeds den 15 November 1751 geteekend, de Ambachtsheeren teekenden pas op 8 en 10 April 1752, Die heer Mispelblom Beyer voegde bij zijn „ver gunning' deze woordep: „gelet op het mondeling verzoek van De. Joh. van der Linden". De classis van Alkmaar gaf nu direct appro batie; in de classicale vergadering van 11 April 1752 werd zij geteekend; Op den 2en Juli 1752 had de bevestiging plaats. Het peremtorisch onderzoek had gelukkig een gunstigen afloop; de bevestiging kou Jus plaats hebben. M;Maar door wien en waar? De eerste vraag was spoedig opgelost: Pro!'•>.- sor J. v. d. Honert, tevens predikant, te I-cideu zou dit doen. Maar de vraag: „waar?" gaf heel wat, moei lijkheden. De kerkeraden waren het hierover lang niet eens. 'Elke kerkeraad stond er op,, dat da niewue predikant intrede zou doen in de gemeen te, die de broeders vertegenwoordigdenBroek achtte zich al zeer verongelijkt: ook de vorige predikanten Doreslaar en 'Rentmeelster hadden de intreerede uitgesproken in de kerk van Zuid scharwoude; deed Dis. Van der Linden dit nu ook, dan werd Zuidscharwoude al zee rbevoordeeld. Ook financiëel bevoorrecht, zeiden die van Broek op Langendijk: „wij hebben onderscheiden ar men; onze diaconiekas wil ook wel de profijten van de intreebeurt; wij betalen den predikant ook voor de helft." Professor Van den Honert scheidde de twisten den De bevestiging zou plaats hebben in de kerk van Zuidscharwoude, de intrede in die van Broek op Langendijk. Alzoo geschiedde het. De bevestiging had plaats naar aanleiding van 1 Tim. 4:16 en de intrede naar 'Openb. 14 o en 7. Dte kerheraden verklaarden, dat ze „in de gap sche pleehtigheit van dien dagh tezamen broeder lijk deelden." Wel ging Ds. Van der Linden dadelijk aan den arbeid. Al heel spoedig, 10 Juli 1752, begon hij met de catechisatie's der kinderen van 10 tot 16i jaar; belijdeniseatechisatie's werden gehouden reeds op. den volgenden avond voor „grooteren, die den leeftijd van 16 jaar bereikt hadden tot ver over de 20". D'eze catechishtiën werden steeds gehou den te Zuidscharwoude. 's Zondags was het heel druk. Dé morgen- en middaggodsdienstoefeningen werden beurtelings gehouden in de kerkèn van Broek en Zuidschar woude. .Waar 'smiddag s de catechismus gepreekt werd, was 's avonds in dje kerk ook nog cate chisatie. l"ie catechisatiën waren ook voor oude ren, kortom voor alle bèlangstellenden toeganke* lijk. "s Winters werden ze gehouden steeds in de I kerk van Zuidscharwoude, zeker omdat de predi' j kant daar woonde. Drie maal ter kerk! En daarvan tweemaal héél trouw! Wat een verschil bij thans!! Velen weten I nauwelijks deu weg naai' en in de kerk; een an- der, ook groot deel, heeft aan één preek al genocg._ „Op 't kerkgaan komt het niet aan!" zegt tegenwoordig, en men blijft thuis, jaar uit jaar in thuis. „Op 't kerkgaan komt het niet aam" Accoordl

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4