Het Geheim der Hen ONZE GROENTEVEIINGEN tlit den Omtrek NOORDi-HOLLl. ZANGERSBOND Ter gelegenheid van' zijp vijfjarig bestaap ha:l de N o ori-Hollandsche Zangersbomd een groot zangconcours uitgeschreven voor vereenigingen, bij dezen bond aangesloten. Daar tegelijkertijd de Berger Koorvcreeniging haar tienjarig bestaan her dacht, was deze verèeniging de gastvrouwe cfer andere mededingende zangvereenïgingen- Hflet concours werd gehouden in het fraaie openlucht-theater aldaar. Er was ingeschreven door 17 vereenigingen- De uitslagen fuTden als volgt: Derde afd. bekroonde mannenkoren, eerste prijs Nieuw Leven" te Medemblik, mét 305 punten. Derde afd- A bekroonde vrouwenkoren, eerst» prijs „Zanglust" te St. Maartensbrug, metl 311 p. Derde afd. A gemengde koren (bekroond), iste prijs „T.'A.V.E.NVU." te Medemblik, met 342 p., eerste prijs B „Kunst en Vriendschap" te St- Maarten, met 301 p.; eerste prijs C astwoud" te Oosttwoud met 308'punten. 1 Tweede afd. Vrouwenkoren, tweede prijs „Oost- huizen" te Oosthuizen "met 232 pi ïwe.eede afd. gemengde koren, eerste prijs B „Gemengd Koor" te Zuidscharwoude met 301 p... eerste prijs A „Koorver. Bergen" met 336 p. Eerste afd. gemengde koren, eerste prijs A „Ifieuw LLeven" te Medemblik met 385 p-, eerste prijs B „Excelsior" te Dirkshorn met 370 p-, xeerste pr. C „T.A.VjE'.NjU." te Andijk met 358 p. Eere-wedstrijd. Eerste prijs' A „Nieuw Leven" te Medemblik met 19s P-, eerste prijs B „Koor- vereeniging Bergen" te Bergen. Hulpbrug bezweken^ Ongeveer zes uur, bij het verlaten van het ter rein, deel zich een incident voor: De houten hulp brug, welke over éen breede sloot naar het feest terrein was gelegd, bleek niet bestpnd tegen "Tiet/ groot aiantal personen. Door het hossen van dé prijswinnaars bezweea de brug, waardoor 25 men seden te water geraakten. Zij werden, doornat, be- modderd en met gescheurde kleeren weer op het droge gebracht- Sommigen konden zich in Berp gen van andere kleeren voorzien, anderen werdjefe per auto naar huis gebracht- Ongelukken kwja- tnen niet voor. 1 Nieuwstijdingen HET BELGISCHE KROONPRINSELIJK PAAR. Kroonprins Leopold en prinses Astrid zijn te Brussel van hun Indische reis teruggekeerd- Zijarriveerden Zondag om '6.50 uur te Schaer* beek, waar zij verwelkomd werden door den koning en de koningin van België. Na de begroefibg), die allerhartelijkst was, begaven de vorstelijke per sonen zich naar Laeken. Er was weinig publiek aanwezig. Gisteren namen de teruggekeerden met den kor ning en de koningin 'deel aan de herdenkingsplech tigheid van de stichting der nationale federatie van oorlogsinvaliden- RE MOORD TE GIESSEN-NIEUKERK. De proeureur-generaal concludeert tot in williging van het verzoek om revisie. De Hooge Raad der Nederlanden heeft behan deld .het verzoek om revisie van het vonnis,, waar fry eenige j'aren geleden KI under en Teunis- sen wegens moord op den seinhuiswachter te G jessen-Nieuwkerk elk tot vijftien jaren gevange nisstraf waren veroordeeld. Er was veel belangstelling van de zijde der balie en der pers. De Hooge Raad zal, behoudens vervroeging, 24 Juni a.s. uitspraak doen. HET CONFLICT IN DiE HOUTIND0UTRIE. Met overgroote meerderheid van stemmen heeft het personeel van de N.V. Houthandel v.h. P. Rot Czn. te .Westzaan in de gehouden vergadering be sloten het werk weder te hervatten. Het door EJburgers geloste hout, dat door de «takingsleiding besmet was verklaard, zal even eens door hen in de loodsen worden. opgeslagen. Alle arbeiders zullen zonder onderscheid weder door de firma Rot in dienst wordeni teruggeno men DjUURi LEERGELD1 Wie in Noorwegen een leerjongen aanneemt, is w maar zoo niet af, aldus meldt de „Msb." Hij moet hem tot gezel opleiden en "daarna tot mees ter. Een ijzergieterij in Erederikstad had onder oen staking 120 leerjongens opgezegd. Déz e werden later niet meer aangenomen, en hebben de fabriek nu een proces aangedaan, daar ay van opvatting zijn, dat men een leerjongen niet gedaan kan geven, voraleer men hem tm ge zel heeft gemaakt. Omdat de fabriek in gebreke bleef, eischen de 120 leerjongens een schadever goeding van 800.000 kronen. Dat wordt duur leergeld als de fabriek! het ver li eet. DE STAKING TE ZAANDAM- Gisteren zijn meer Elburgers teruggekomen dan Zaterdag van Zaandam naar hun woonplaats zijn vertrokken. Naar vernomen wordt, zal de aanneming van jnieuwe werkkrachten voorloopig worden stopgezet. De Scheepvaartvereeniging „Noord" zal in den loop van dezen dag (Dinsdagj) nog 25 arbeiders naar Zaandam zenden omi de lossing van de vier in de haven liggende houtboot era te bespoedigen, •Zij zullen, evenals de overige in de haven werk zame arbeiders, in een daartoe ingerichten lichter worden ondergebracht- ONSCHULDIG VEROORDEELD Het vorig jaar werd op de kermis te Deventer een paardenkoopman in een café beroofd van een bedrag van f185. Als verdacht van dit mis drijf werd door de politie iemapd aangehouden, die door het Arnhemsche Gerechtshof werd ver oordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. De ver dachte heeft echter steeds volgehouden, dat zeke re „Rooie Karei"1 de berooving zou hebben ge* DE SLEEPDIENST ÏE 1JMUIDEN NAGENOEG STOPGEZET. Onder het personeel van de sleepboio-ten der Sleepboot-exploitatie-mij. „IJmuiden" te 'IJmuiden is een algemeene staking uitgebroken. Die sleep dienst in de vissctfershaven, wélke voor een groot deel sloor deze maatschappij7 wordt uitgevoerd, ligt thans zoo goed als geheel stil- De rijlcswater- staatboot „Hoofdingenieur Dirks", zal voorloopig aan de stoomtreilers de nooldige assistentie verlee,- nen, totdat een nadere oplossing gevojnden is. pleegd, en thans heeft de Deventer politie, dezen- man, genaamd C(. Q. J, en gedomicilieerd te Breda, aangehouden. Hij is ter beschijtkiqg van de justjj tic te Zutphen gesteld. Land- en Tuinbouw IETS OVER DjRAAlHARjTIGHEin IN KOOL. Over het verschijnsel dat. onder de tuinbouwers fcekend is als de draaihartigheid bij de. kool zou heel veel te vertellen zijn al zouden we dan ook weinig nieuws vertellen. Trouwens, nieuws ver4 tellen is toch niet zoo gemakkelijk, voldoende is het als men wal te vertellen heeft dat niet' asm een ieder bekend is. Als ieder lezer b.v. de mededeeling no. 54 van den Plantenziektenkundigen dienst gelezen had zouden we gevoegelijk dit artikeltje achter wege kunnen laten, maar gezien de hoeveelheid verkochte exemplaren mag men wel aannemen, dat het niet het geval is. Die mededeeling dan is geschreven, nadat door den heer Spithorst op kosten van de Veilingsver- eeniging te Grootebroek en voor den Plantenziek tenkundigen dienst een nauwlettend onderzoek gedaan wsis van het verschijnsel. Voor dat dit onderzoek en deze proeven geno men werden was reeds lang genoeg bekend,, hoe de draaihartigheid ontstond, want, dat was reeds uitgemaakt door Prof. Quanjer, die in 1905 en 1906 proeven daarmede genomen had. De draai hartigheid wordt veroorzaakt door de larve van een galmug, die in het wetenschappelijke jargon bekend is onder den naam van Contarinia torquens en zusje van de galmug die de bekende dikkop pen in de peren veroorzaken kan. Déze larven zijn tot ,2 mm. lang. Door de verwondingen die deze larfjes aan de koolplanten en vooral in het hart veroorzaken, hebben tot gevolg, dat het hart van de kool als het ware* een kwart jslag maakt en soms gaat ook dit hart rotten, soms ook worden in plaats van een hartknop zooals bij een goede kool, meerdere zijspruiten gevormd, zoodat het eind van het lied meestal is, dat er van' zulke kool niet veel terechtkomt. Overigens is het ver schijnsel hier wel zoo bekend, dat het» geen zin heeft het nader te beschrijven. Dtoel is hier hoofd zakelijk te wijzen op de slotsom waartoe deze mededeeling komt. Nu de tijd van het optreden der* draaiharten weer zeer nabij is loont het wellicht del "moeite in de eerste plaats ieder er op te wijzen, dat er in den handel tot nu toe geen goed middel te vinden is tegen deze kwaal: ieder die das aangeklampt wordt om een middel te koopen, doet verstandig niet op die aanbiedingen in te gaan. Ook verleden jaar is er in deze streek geleurd met een middel tegen draaihartigheid, maar, zonder tekort te willen doen aan de vindingrijkheid van die men sehen moeten we toch ieder afraden daar geld aan uit te geven voordat door goed gecontroleerde proeven door een onzijdig lichaam is komen vast te staan dat het werkelijk waarde heeft. Reeds Prof Quanjer heeft in 1907 gemeld, dat bespuitingen met nicotineoplossingen gunstige re- 3sultaten gave» te St. Pancras, maar hoe het komt is ons niet bekend, maar veel werd deze bestrijding niet toegepast, wellicht was een van de oorzaken te zoeken in het feit, dat men er' niet van tevoren van opaan kan dat een akker werke lijk draaien zal. Nu is door Spithorst een menigte bestrijdings middelen geprobeerd en uit die menigte van be strijdingsmiddelen is bij hem gebleken zeepsplrituk het meest afdoende middel te zijn. Dleze oplossing wordt bereid van 2 K.G. groene zeep, 1 Liter brandspiritus en 100 L. water. Met deze oplos sing werd* iedere week gespoten als de kool uitge- plant was. Hiermede werden de draaiharten zoo goed als voorkomen. Voor de bespuiting heeft men een rugvulverisateur noodig die men echter des noods gezamenlijk gebruiken kan. N uzo urnen verwachten, dat ieder koolleler wel zal gaan spuiten als hij kool uitgeplant heeft op een akker, waarvan hij verwachten kan dat het er draaien zal, maar er schijnen in1 de praktijk stemmen op te gaan die beweren, dat een we'kelijk- sehe bespuiting in de praktijk om verschillende redenen niet te doen is. Men bedenke echter, dat men ran eenmaal niets zonder moeite heeft en vooral zouden we er op willen wijzen, dat het zeer verkeerd kan zijn te rekenen op de gunstige werking van den strengen winter. Men acht hef dood vliezen van larven, poppen en eieren door «krenge koude niet zoo heel goed mogelijk. De onkosten aan het bespuiten verbonden be staan hoofdzakelijk uit arbeidsloon, want de zeep- spiritus is niet duur. Men heeft dus slechts te kiezen tussehen draai harten, d.w.z. slechte of geen kool, of een weinig moeite. De hierboven genoemde mededeeling van den Plantenziektenkundigen dienst kost de som van twintig centen. St. Panera» v. HERWIJNEN. DlE TEELT VAN KOOLZAAD'. In Djuitsehland. De oppervlakte waarop in geheel Duitseliland kool- en raapzaad werd gewonnen, bedroeg in 1928 en 127 resp. 16.830 en 27.700 H.A. Voo TPruisen werd de stand begin Mei jl. aai"- gegeven met het cijfer 3.5 (2 goed, 3 M middel matig, 4 slecht) tegen 3.3 inf het begin van April jl., 2.8 begin December 1928 en 3.3 begin Mei van het vorige jaar. De stand wordt dus thans ongunstiger beoor deeld dan het vorige jaar. Tengevolge van uitwintering, vreterij door mui zen en slakken, enz. moesten in Pruisen 2748 H.A. worden omgeploegd, hetgeen overeenkomt met 9.45 pet. van de gemiddeld in de laatste 10 jaar met Jót gewas 6eteelde tppervlakte. Het vorige jaar bedroeg dit percentage 17.26. In Frankrijk. Dé teelt van koolzaad is in Frankrijk nog slechts van betrekkelijk geringe beteekenis. In 1926 bedroeg de met dit'gewas beteelde; opper vlakte ongeveer 18000 H.A. 'Het voor deze cul tuur belangrijkste departement is „Seine-Inféri; eure", waar naar schatting thans evenals de laat ste jaren weder 2000 a 2200 H.A. met koolzaad zijn beteeld. Het gewas heeft echter sterk van de strenge vorst geleden, zoodat de totale opbrengst waarschijnlijk niet grooter zal zijn dan een derdg gedeelte van de gemiddelde jaarlijksche produc tie der laatste 5 jaren. In het departement Saóne et Loire zouden dit jaar ongeveer 800 H.A. koolzaad worden aange troffen. Ook hier heeft de strenge vorst veel schade aangericht. Een aantal perceelen zijn ge- oogst voor veevoeder. Dé stand wordt zeer', on regelmatig genoemd en de te verwachten op" i brengst matig. I In het departement Loire, dat mepr naar het I Zuiden is gelegen, beloopt de uitzaai circa 1600 H.A. Dé betreffende directeur des services agri- col'es noemt den stand bevredigend® (Hdbld.) Burgerlijke Stand Gemeente OUDKARSPEL, Over de maand Mei. Geboren: Elisabeth Anna, d. v. Adrian us Cor nells Nicolaas Put en Sijtje Glas. Geert ruida, d. v. Herman Wilhelm Möller en Maria Kos. Joseph, z. v. Nicolaas Waij en Catharina Kos. Huwelijksaangiften: Pieter Nap, 23 jaar, tuinr bouwer en Trijntje Nierop, 20 jaar, zénder bencnep., beiden wonende te Oudkarspel. Berend Kapi tein, 30 jaar, landbouwer, wanende te St. Maarten en Guurtje Pool, 22 jaar, zio-nder bepoep, wa nende te Oudkarspel- Cornells Klaas Swager, 22 jaar, automobielhandelaar, wénende te Oudkarspel en Maartje Schuitemaker, 23 jaar, wonende te Noordscharwoude. Cornells Smit, 63 jaar. tuin- bccwer en Neeltje van der Molen, 57 jaar, zénder beroep,beiden wonende te Oudkarspel. i Gehuwd: Klaas Schuijt en Aafje Best. Pieter Nap en; Trijntje Nierop. Berend Kapitein en Guurtje. Pool. Overleden: Jan Berkhout, 82 jaar, tuinbouwer, wonende te Oudkarsepl, weduwnaar van Cornelia Schrieken. Antje Booi, 54 jaar, zénder beroep, wonende te Oudkarspel, echtgenoéte van Willem KosttelUk. - Nicolaas Plakman, 21 jaar, zonder beroep, zoon van Jacob Plakman en Sijtje Bakker. 1Cornells Kooij, 49 jaar, vrachtrijder, wonende te Oudkarspe|l, echtgenoot van Jannetje Tiel. Gemeente WARMENHUIZEN^ Geboren: Maartje, d. v. J. Koedijker en 'Aaltje van Buuren. Joannes, z. v. N- Tesselaar en C- Berkhout. Gertrudis Elisabeth, d- v. C. p.oozendaal en A- M. Groen. Klaas, z. v. A. Bierstekei en C. G. Strijbis. Godeliva Helena, d. v. M. Blankendaal en M. Nannes. "Johannes Lourentius, z. v. G. B. Delis en W. Groot. Elisabeth, d. v. G. Jongejan en P, J. Pronk. Catharina, d. v. J. Dekker en O- de Nijs. Ondertrouwd: Johannes Gropt, 27 jaar en Ca tharina Johanna Glorie, 25 jaar. Johannes Cpr- snelis HHoebe, 23 jaar en Anna Camelia Buiter, 2i jaar. Gerrit Butterman, 37 jaar en Girietjie Tensen, 36 jaar. Aart Leendert Jonker, 26 jaar en Jantje van Andel, 26 jaar. Koenraai Dek ker, 50 jaar en Cornelia Geerdröida Jansen, 44 j, Jacob Kramer, 24 jaar en Camelia Jonker, 25 jaar. Jan Jongerling, 23 jaar en Neeltej Bas, 21 jaar. Klaas Dekker ,32 j. en Adriana Johanna van 't Riet, 24 jaar. Gehuwd: Johannes Cornells HHoebe, 23 jaaf en Anna Cornelia Buiter, 21 jaar. Gerrit Bute terman, 37 jaar en Grietje Tensen, 3*6 'jaar. Koenraa'd Dekker, 50 jaar en Cornelia Geerdruida Jansen, 44 jaar. Jan Jongerling, 23 jaar en Neeltje Bas, 21 jaar. v1 Overleden: Cornells Blankendaal, 78 jaar, weduw naar van Trijntje Ligtliart. Nicolaas 'Theodbrus Ligthart, 6 jaar, z. v. HjH- Ligt^art en 'G. M:. Groothuizen. Catharina Dekker, 1 jaar d. v. GJ. Dekker en C. de Nijs. t, (door John Ruskin, een der grootmeesters van den stijl). Heeft de lezer eenig duidelijk denkbeeld er van, wat wolken zijn? Waarom is de nevel, die in den morgen zoo zacht over het dal ligt, uitgespreid, vlak en wit, en waarboven de toppen der boomen uitsteken als uit overstroomend land, zoo zwaar, en waarom hangt hij zoo laag, en is 'hij toch zoo dun en teer, dat hij geheel wegsmelt in morgen glans, als de zon hem slechts enkele oogenblik- ken weer beschenen heeft? En waarom zijn. die kolossale, groote en vaste pyramiden, met lijnen al srotsen en kracht om de slagen, der volle zon op hun vurige flanken te verdragen, waarom zijn zij zoo licht, hun voet hoog boven onze hoofden, hoog boven de toppen der Alpen? Waarom smel ten deze niet weg, niet als dé zon opgaat, doeh als ze ondergaat en laten zij de sterren der sche mering vrij op ons neerschijnein, terwijl de dal- damp aangroeit ove rde aarde als een wade? Of die wolkenschim, die om ginds dennenboschje heensluipt, neen die er niet omheen sluipt^ doch die er omheen spookt, steeds en steeds meer zich er omheen wringend, steeds langzamer; nu eens valt zij in een sierlijk wuivende lijn als een vrou wensluier, dan vervaagt en verdwijnt ze. Een oogenblik wenden we onzen blik af, we kijken er opnieuw heen en ze is er weer. .Wat heeft zy te maken met het dennenboschje, dat ze dit koestert en tussehen zijn takken heen en weer wuift. Heeft zij een wolkenschat verborgen tus sehen het. mos aan hun voet, welke ze aldus be waakt? Dwong een machtige toovenaar ze door zijn bezwering telkens terug te komen of bond hij ze vast binnen dit traliewerk van takken - En gindsche ijle halvemaanvorm, gespannen als de boog van een boogschutter boven den snoeuwigen top, den hoogste aller heuvels, die witte boog, die zich slechts vormt boven den hoogsten top hoe hij daar bleef, schijnbaar te- ruggestooten van de sneeuw ze nergens rakend, terwijl de blauwe lucht doorschijnt tussehen den bergtop en hem, en dien top nooit verlatend, daar toevend, als een witte vogel, die boven zijn nest hangt. Of deze krijgswolken, die aan den horizon zich te zamen pakken met drakenkoppen en vurige tongen hoe wordt hun geharnaste kracht ingetoomd? Op welke bitten knagen zij met hun lippen van damp, waar vlokken zwart schuim van afvliegen? Verbonden Levia thans de rhemelzee hun neusgaten rooken en hun oogen zijn als de oogle den van den morgen; het zwaard van, hem, die hen aantast, kan speer, schicht noch maliënkol der afweren. Waar rijden de aanvoerders Truimer scharen? Waar is hun weg afgepaald? Woeste mokkers, elkaar antwoordend van morgen tot avond, welk verwijt heeft hen verschuchterd tot vrede? Eu welke hand mengde hen terug langs den weg, waarlangs zij kwamen? Ik weet niet of de lezer in het eerst zal den ken, dat vragen als deze gemakkelijk worden opgelost. Zooverre vandaar, dat ik geloof, dat sommige geheimen der wolken nooit door ons ver- staan zullen worden. „Kent gij het drijven der wolken?" Is het: ant woord er een om trotsch op te zijn? Dé wondere werken va nHem, die volmaakt is in kennis Zal onze kennis dit ooit zijn?.... Ik voor mij schep vreugde in' deze geheimen en misschien de lezer met mij. Ik meen, dat hij dit behoort te doen. Hij moet niet minder dankbaar zijn voor zomerregen of minder schoonheid zien in de ochtendwolken, omdat zij hem met moeilijk Vragen komen beproeven. Op welke vragen wij misschien als wij de hemelbaan van nabij bekij ken, een paar woorden van antwoord kunnen vinden, hier en daar van licht doorglansd. AGENDA !M, V. „Wees een Zégen", Noordscharwoude, Agenda voor Dénderdag 6 Juni. Gew. Gesch. schets 23, door F. v. d. Meij. V'ad. Gescb. (B. en Bj. 1 Jan, '28. door N. R«e^ Voordracht J. Heeringa. Geref. Jongel. Vereen. „Eben Haëzer" Agenda voor Zondagavond van 68 uur v. J Melen, Gew. Gesch. 38b, Simson. J, Smit, Vad. Gesch. 1. „Wat geschiedenis is «n het ontstaan van Volken en Vorsten. OVERZICHTEN EN PRIISNOIEENINGEN Als een bijzonderheid mag in dit overzicht wel begonnen worden met de vermelding, dat op Dbn- derdag 30 Mei nog een partijtje D|EENSCflB WITTEi KOOI. werd geveild, Dé prijs bedroeg 7.70—11.30 per 100 Kg. Ook kwamen nog enkele partijen UIFN ter veiling, die echter even laag noteerden als de vorige week. Dé aanvoer van RABARBER, die nu wel beteekenis kon heb ben, werd tegengehouden door de geringe vraag voor dit product. Dé laatste veilingsdagen ging het al heel slecht; er werd slechts} fl.502.— per 100 Kg. gemaakt. Verder was er dagelijks aanbod van kasproducten, waarbij de TOMATEN; in toenemende hoeveelheid werden aangevoerd. Hiervoor bestaat zulk een kooplust, dat fancy- prijzan werden besteed. Op de laatste veilingen varieerden de prijzen van A'. B. en O. van 85 tot 79 ct. per kilo, terwijl voor CC nog 30 cent werd betaald. Ook voor de andere producten was del markt niet ongunstig. De 1ste kwaliteit BLOEMKOOL kon meestal tot 25 a 28 cent? en '2de soort 11a 15 cent per stuk opbrengen. Goede kwaliteit SLA ging van de hand voor gemiddeld fl0| per 100 krop, terwijl nu ook de lichtere en 2de soort be langrijk hooger noteerde als vorige week, Met een partijtje ANDIJVIE ging het minder goed. Daarentegen was er voor de aangeboden BOS- WORTEIEN meer belangstelling en werden deze meestal afgedrukt op f 13f 15 per 100 bos. Als nieuw product werd een klein partijtje aardbeien aangeboden, voor welk product 5 cent per] stuk werd betaald. Dé verscheidenheid der nieuwe groenten is, al blijven de hoeveelheden nog ge ring. dus al groot. LANGED1JKER GROENiTECENTRALE. 3 Juni. 120 stuks bloemkool f28.10, 2e sport f13.10— f18.10, 330 kroppen andijvie fo.óo—0.70, 80 stuks aardbeien f 1.60—2.40. 4 Juni- 4300 Kg- tomaten A f75.40—78.10, B f7240. C f72.70, CC f41.10. i ALKMAAR, 31 Mei- Alkmaarsche Exportveiliug. Aardbeien f 0.22—0.33, andijvie f4.5018 60, as? perges f37—51, bloemkool ie soort f«o,—51. 2« soort f1928, kropsla f 1 -sot7.50, komkommers fio12, prei f 12.2511780, perziken fouo—0-23, .postelein fo.120.82, peürfen f7 32, rabarber f 1.50 700, raapstelen fo.óo138, radijs .f2.60—9.10, selderie f2.80.750, spinazie fo.22132 p- bak, dubbele spercieboonen £118124, tomaten A f41 "^f 44, B f29, C f24, wortelen f 102o, witlof ie soort f2.6010.90. ALKMAAR, 1 Juni. N.V. Eiervéiling voor H|Héll- Noorderkwartier. Aanvoer 245.000 kipeieren, prijzen: 56—58 Kg. f 5.40—5.70, 58—60 Kg. f 5.50—6.00, 6062 Kg. {5-7°6.20, 6264 Kg. Ï6.106.30, bruine 60— ■65 Kg. f6.006.07; 7o.coo eendeieren, prijzen: f4-9c —5.10, alles per lop stuks. ALKMAAR, 1 Juni. 16,paarden f 11025O, 52 melkkoeien f 180350, handel stug; pinken, stierera f 225275, 96 Tiuclir Stsere kalveren, slachtr f 12—23, 35 schapen, vette f 4055- overhouders f26!34, 261 lammeren f 16 —f22, slacht- f2o27, 55 biggen f 10 w- fa?—55, 15 bokken en geiten f8—19, kleine bokjes f2—0' Fabrieksboter fi .op—1.10, 2e soort fo.90-1.oOi Kipeieren, groothandel f 5.50—5.86, eendeieren f 48s- ALKMAAR, 3 Juni. 45 vette koeien f 280—475, handel matig; 9 vetw kalveren f 40—96, p- pd. f j xx»—1.25, h. stug; 5° nuchtere kalveren f 8—32, handel goed; 371 vette varkens 84—20 ct„ Geld. 84L—86 ct„ h- gooi Marktovtórzicht dqr v«|rig|e wetek, inge zonden dojojr Jap. Knpop, Makelaar in aardappelen, gtrofenten en fruit, Nassau- kade is8, telef- 81431, Amsterdam. Er komt op heden een andere stemming in Saardappelenhandel. Waren Friesche Roodster m Zeeuwsche en Ypolder Bravo bijna onverkoopbaar, slechts voor varkensvoer. Thans beginnen de win keliers deze soorten meer te verkop pen, dit, daar- dat lie kwaliteit van Zeeuwsche bonten en blau wen slechter werd en prijsverschil bijna fi.— p® H.L. is. Nieuwe Spring Malta is teruggeloopeo van f22.50—24.60 tot f 17.oor-.18.co per 100 Kg met grootere vraag, veroorzaakt door kwaliteit*' verlies van de HJiollandsche aardappelen. V»r Friesche Roodster is grootere vraag door puike kwaliteit en gehalte der aardappelen; eenige wa gons hiervan werden vlug, verkocht. De volgende prijzen per H L. werden hedtf) 3. Juni 1929 gemaakt: 1 Zeeuwsche Bonten f 1.753.25, idem Blauwen f 1-75Ö-25, idem Bravo f 111.50, Bonden en BI poters f0.50?—1.50, Drentsche en Overijselsche jNieuwlander zand f22-50, Hillegommer zand f2 —2.50, Friesche redstar f 1.75—1.80, HHaarlemm*1" meer Bravo fi—1.50, idem Roodster f 1.60^-1-8°, WiWnter Malta f810 per 100 Kg„ Zomer (Sringi) f 17—1(8 per 100 Kg.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2