v.ROSSEM'' ZEEPAARD ISct LICHTE MARYLAND BAAI IN PATENTVERPAKKING. Buur: ,Oh mijnheer van Veen, doet u mij een plezier en vertelt u 'mij eens, hoe ik mijn planten het best tegen Meivorst kan beschermen ?"- Lakoniek buurman: „Plant u ze in Juni!'' «flr? «i '-'-éf. Tm p» t&- 2T* f"! ELBCiTRICITBIT EEN TOILET ARTlKEfL; „Onze Tuinen" schrijft B. Bi. daarover. De ka narie, zit ineengedoken in de kooi, met ruig opge zette veertjes. Het deurtje wordt opengezet en „roetsj, roetsj"1, vlieg het vogeltje een paar maal de kamer rond. Als Pietje zich nu ergens neerzet, liggen al de veertjes glad aangesloten tegen het kleine vogellijfje. Wat er gebeurd is? Door het snelle rondvliegen, en de daarbij veroorzaakte wrijving met de luchtdeeltjes, is het gevederte electrisch geladen. De dekveeren positief, de dons- veeren negatief electrisch. Daar beide tegengestel de electriciteiten elkaar aantrekken, worden de dekveertjes „vanzelf" glad tegen het lichaam ge legd. Als de haan zich op zijn voordeeligst wil voor doen bij de hennen dan slaat hij eenige keeren met de vleugels en Jonker Chantecler ziet er uit als om door een ringetje te halen. Een zwaluw, een vischdiefje, die den ganschen dag „on the wing" zijn, zien er steeds even keurig uit. Patrijzen en kwartels, die slechts noodge dwongen de vleugels gebruiken, zien er min of meer plomp uit, vooral doordat de veeren niet glad aanliggen. Worden ze echter op de vlucht gejaagd, dan zien ze er onmiddellijk eleganter uit tengevolge van de electrische leiding der LEVERTRAAN. Die heeft uit de kast van den apotheker haar weg gevonden naar die van den dierenarts. Het gebruik er van ten behoeve van hoenders, honden enz. is thans algemeen. ITit de binnen- en buiten- landsche pluimveebladen zouden veel proeven aan te halen zijn, die in hun groot aantal evenzoovele bewijzen zouden zijn, dat de regelmatige bediening van Oleum ieciris uselli vooral aan jonge kuikens een verrassende uitwerking heeft. De waarde van den levertraan is echter niet gelegen in de beteekenis, die het heeft als voeder- rniddel, maar veel meer wordt die bepaald als vitaminebron. Het zijn voornamelijk de groei- en zenuw-vitamine die zich in de levertraan bevin den en die in het leven van mensch en dier zoo'n belangrijke rol spelen. In dit verband mogen we er nog op wijzen, dat voornamelijk ongezuiverde levertraan, deze vi taminen bevat en ook, dat alles, wat als lever traan in den handel komt nog geen levertraan is en hier dus oppassen geboden is. I i AFDOENDE. Toen Koster de leiding van 't Weener Burg theater op zich nam, merkte hij tot zijn schrik, dat bij de generale repetities allerlei vervelende elementen genoodigd werden. Dat was zoo :t gebruik. Koster besloot dit gebruik af te schaf fen. Dat ging allesbehalve gemakkelijk. Bij nie mand vond hij steun. Toen kwam hij eindelijk op een prachtigen inval. Schijnbaar schikte hij zich in 't aloude gebruik. Op de eerstvolgende ge nerale repetitie verschenen weer tientallen sna terende onkundige genoodigden. De generale begon, maar na 't eerste tooneel zei Koster: 't Tempo bevalt me niet. Ik heb "t me breeder .langzamer gedacht. We Zullen 't eens anders probeeren. Nog eens van voren af aan. In het begin vonden de genoodigden 't wel aar dig, maar Koster liet de scène twee,, drie, vier, vijf maal overdoen. Ten zeerste verbaasd, trokken de genoodig den af, en toen de laatste verdwenen was, zei hij Ziezoo, nu begint de generale. ZELFVERTROUWEN. „Indien iemand het bewustzijn bezit van het geen hij is", zeide Schelling, „zal hij ook spoedig weten, wat hij behoort te zijn; laat men theore tisch eerbied voor zichzelven hebben en een prae- tische zal spoedig volgen. Iemand, die vast over tuigd is, dat hij hulpbronnen beheerschen kan, bezit ze feitelijk." Nederigheid is een onderdeel der wijsheid en staat den menschen goed, seide Korsuth; „maar laat nietaand het zelfvertrouwen ontmoedigen; 'het is, meer dan alle andere, de grootste eigenschap der ware mannelijkheid."' Froude schreef: „Een boom moet wortelen in den grond, voor hij bloesem of vrucht kan dra gen. Een mensch moet leeren, rechtop te staan op zijn eigen voeten, zichzelven te eerbiedigen en on afhankelijk te zijn van liefdadigheid of toeval. Alleen op dezen grondslag kan de bovenbouw worden afgetrokken van intellectueele beschaving, die het bezit waard is." Een jongeling behoort dien eerbied voor zich zelven te hebben, welke hem verheft boven het gemeene en onafhankelijk maakt van verachting en geringschatting. Tracht nooit een leugen te achterhalen, Laat haar aan zichzelven over, en zij loopt zich dood. „Ik kan door mijn arbeid veel spoediger een goe den naam verdienen, dan iemand mij dien door een leugen kan doen verliezen,"1 zeide Lyman Beecher. Er is een soort van verheffing, die niet afhangt van de fortuin," zegt La Rochefault. „Het is een zekere kracht die ons onderscheidt en ons voor iets groots schijnt te bestemmen. Het is een waar de, die wij ons onmerkbaar zelf toekennen. Door deze eigenschap maken wij ons meester van den eerbied van anderen, en over het algemeen ver heft zij ons meer boven hen dan geboorte, waar digheid, of zelfs verdienste." John C). Fremant eindigde in vergetelheid zijn leventochwas hij een man, wiens wetenschap pelijke bekwaamheden hem den zetel gaven, die opengevallen was door den dood van Humboldt aan Europeesche hoogescholen, wiens verbazende ondernemingszucht Oalifornië bij de Unie voeg de en die eenmaal een plaats innam onder de eer ste in de politieke wereld. „Men heeft zijn ver diensten voorbij gezien", zeide een tegenstander, „eenvoudig, omdat het hem geheel en al aan zelf vertrouwen ontbreekt." Hij heeft bepaald talent om zich zeiven uit te wisschen." De Chineezen zeggen, dat het niet helpt, een man te eerbiedigen, die geen eerbied voor zichzelven heeft. Als de we reld ziet, dat ik geen eerbied voor mijzelven heb, dan heeft ze het recht mij uit te werpen. ASPERGE-GERECHTEN. SI ierasperges harde eieren gesmolten boter 2p d. asperges 4 eieren joo Gr. bote? nootmuscaat. Bereiding: Verwijder van de asperges; de harde ondereinden schil ze dun af tot aain het kopje en schrap dit af. Wasch' ze en zet ze op( toet/ ruim kokend water en zout, \zorg dat de asperges goed in de pan passen, daar anders de kopje;? beschadigen, neem dus bijv. een)„braadslee. Laat. de asperges langzaam gaar koken,, ongeveer één uur. Neem ze voorzichtig met een schuimspaan uit de pan en leg ze op een verwarmde lange schotel, allen mét de kopjes naar één kant. Kook onderwijl de eieren hard, pel ze en snijd ze mid dendoor. Leg om "de asperges He eieren, smelt de boter en rasp de nootmuscaat. Presenteer deze schotel zonder aardappelen. GESTOOFDE ASPERGES. 2 pd. asperges 3 d.L. melk 3 lepels bloem 11/2 lepel boter1 nootmuscaat. Bereiding: Maak de asperges op de bekende j wijze schoon en snijdt ze in stukken van ongeveer 5 c.M. Wasch ze en zet ze op met ruim ptokdnd water en zout, laat ze/ gaar koken ongevjar eeiy uur en giet ze af, doch bewaar het vocht. Vef"* warm roerende de boter met! de bloem en giet hier langzamerhand de melk bij., Laat het sausjdf even doorkoken en laat del asperges dan nog ia j 'minuten in bet sausje nastoven. Rasp er op drT 'schaal wat 'nootmuscaat over- 1 ASPERGESOEP. Gebruik hiervoor het kooknat van de asperges, of wasch de schillen en harde onderstukken, zet deze op wat water en laat dit eenigen tijd koken; zeef het vocht en gebruik dit voor dje soep. 1 L. aspergenat 4 lepels bloem 2 lepels' boter 1 ei. f Bereiding: Verwarm boter en bloem On giet hier onder goed roeren het kokende aspergenat bij. Laat de soep nog 10 minuten doorkoken^ Snijd eenige overgebleven asperges in stukjes van 3 c.M. en gebruik deze als vulling in de soejpj. Klop het ei los in de soepterrieji en giet hier onder goed roeren de kokende/ soep bij. Ïnplaat4 van aspergestukjes kan als vulling) ook genome:* worden in dobbelsteentjes gesneden oud brood, dat in de koekenpan met wat boter, bruin en knap pend gebakken is. Deze worden 'er appart bij gegeten. Hotelier (die een gast zijn kamer aanwijst): „Dit is uw zitkamer, wel vriendelijk hè." Gast (die altijd last heeft, dat hij overal zijn hoofd stoot)„Zpu het misschien erg brutaal zijn, als ik vraag waar een kamer is waar ik kan staan." Wetens waardigheden Klein meisje (als tante voorbereidselen maakt om de cake aan te snijden): „Herinnert ,u 'zich nog' wat u voelde tante, toen u een klein meisje was WEET GIJP? dat wanneer de Kanaaltunnel gemaakt wordt tusschen Frankrijk en Engeland, deze tun- nel vier keer zoo lang zal zijn als de langste be staande tunnel? dat de langste tunnel op het oogenblik is de Simplon-tunnel in de Alpen, die 12 mijl lang is? en dat de Bank of Manchattam, die te New York een gebouw zet, als dat gereed is, het groot ste gebouw ter wereld zal hebben? dat bescheidenheid voor de verdienste is wat de schaduw is voor een figuur op een schil- derij dat zij er kracht en relief afen geeft? en dat de grootste snelheid voor een postduif is geweest ca. 70 KM,. per uur? en dat deze snelheid gedurende 4.5 uur werd volgehouden? en dat de oude Romeinen hun rijkdommen af maten in ossen? en dat een chemicus te San Francisco een methode heeft ontdekt om goud, zilver en koper te harden met ee nalliage van aluminium en dat het toegangsbewijs voor de zaal van den vrede is een rustig en goed hart en dat twee harten elkander gemakkelijker begrijpen dan twee hoofden? Kort en bondig Zonder vertrouwen, mislukking. lien nacht slapen is zegenrijk voor bijna iedere belangrijke beslissing; een week slapen is dikwijls noodlottig. Een groote, buitenlandsche cigarettenfabrikant wien ik vroeg, waaraan hij zijn succes had te danken, gaf mij het laconieke antwoord„Aan ci* garetten en aan een gezin, dat altijd geld noodig heeft. Wanneer een leider goede menschen kan uit kiezen en als hij zoo verstandig is ze aan hun lot over te laten, kan hij vooruit komen. Yoor een succesvol man is zijn werk zoowel zijn bezigheid als zijn ontspanning. De man, die „geen geld heeft om te advertee- ren" zal waarschijnlijk eindigen met zijn zaak per advertentie te koop aan te bieden. Onverdraagzaamheid is kleinheid. Een gebroken belofte staat gelijk met een leu gen. Een Chineesch spreekwoord: Wie de vrucht wil hebben, moet in den boom klimmen. Levenswijsheid Beter honderd maal ons vertrouwen dan eea enkele maal ons wantrouwen misplaatst. Niet de eed is de waarborg van den taensch, maar de mensch de waarborg van den eed. Het is onmogelijk, tot een zegen te zijn en zich niet gezegend te voelen. Bij de opvoeding geldt boven alles „al hadde ik alle wijsheid en ik had de liefde niet"1, zoo ware ik niets. Openhartigheid is het zegel van een edel ge moed. Spreken zonder denken is schieten zonder mikken. Ook zonder hoop op overwinning durf ik den strijd aanvaarden, ook zonder te zegevieren houd ik vól! Elk wil een plekje op aarde Hem, dierbaar bovenal, Een landstreek of een gaarde Eien dorp jen of een dal. Een Huisje^ waar hij blijve 'Ftn vrede zoeken wou, Waarheen zijn droomen drijven Met stille liefde en trouw. (De Genestet). Wat is geluk? Wat is geluk? 'tBereiken van Een doel? En als 't bereikt is, 0, dan streeft De mensch vooruit naar reiner, hooger sfeer. En daarom is 't geluk zoo kort. De tijd Van rust alleen, die de overwinning scheid Van d'aanvang van een nieuwen, zwaardren strijd, Vraagt nieuwe kracht tot hooger zegepraal. „Moeder ,er is daarnet een vreemde man de steeg in gekomen."1 j,Hoe weet jij dat het een vreemde man is?, „Nou, hij had niet eens een blauw oog!" In het Stadion te Amsterdam is Woensdagmiddag het Regentessespel „Rege pro Rege" opgevoerd. De Nederlandsche Maagd wordt gehutdigd^door de Regentes Aleides van Avesnes/ en den Graaf van Holland FLoris V. Op den Dam te Amsterdam^ is Woensdag aan H. M. Koningin-Moeder een grootsche aubade door duizenden kinderen gebracht'. Een overzicht tijdens de uitvoering.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 6