dan ook zeer genadig a/ met één póp boete of i dag. I Zekere heer A. O. O., uit Berkhout, had zijn zoon Adrianus Hermainus laten rijden met een 'auto, waarbij de passende wegenkaart ontbrak. Ook werd hij gesnapt' toen hij: zelf met die kaartlooze kar lange de belaste wegen tufte. Hij kreeg nu een dubbele portie straf en wel f 10 boete of 5 dagen en fó boete of 6 dagen voor het tweede feit. Zijn zoon Adrianus Hermanus kon ook den dans niet ontspringen en werd veroordeeld tot f 6 boete of 6 dagen. 4 De heer Cornelis K. te Hoorn, behoord tot het door velen benijde 'en door nog meerderen ver vloekte van den automobieilrjjders, was de pisang toen hij geen wegenkaart kon voordraaien. Hij zeide in de meening te hebben verkeerd, idat zijn kaart nog geldig was, maar zal nu die meejnihjg' moeten prijs geven, aangezien hij tot f 10 boete of s dagen werd veroordeeld. 1 Volgde de expediteur J. J. K. te Alkmaar, die rijn chauffeur, den heer Koning, Kars, den weg had opgezonden zonder hem te voorzien van een geldige wegenbelastingkaart en nu deswege tot f 10 boete of 5 dagen werd veroordeeld. Een zelfde lot onderging de garagehouder C. N. te Bergen, die voor een zelfde feit werd veroor deeld tot een zelfde bedrag. 38 vliegien in één klap. De nog restee rende 38 zaken, waarin geen ge tuigen waren gedagvaard, noch verdachten waren verschenen, werden collectief afgedraaid en aan de diverse delinquenten verschillende boetestraffen opgelegd. Omstreeks half 12 kon deze vervelende bijeen komst worden opgeheven en kreeg de rijksadvocaat npg gelegenheid om op tSjd de lutnch in zijn familie kring te Groot-'Mokum te kuninen gebruiken, 't Is te hopen, dat men op hem gerekend heeft. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 18 Juni. Lang gewacht en stil gezwegen, Lang gedacht enniets gekregen. Het is al meer dan een jaar geleden, dat op het Alkmaarsch Sportpark, het terrein der dra verij van de Kennemer Sportclub, 'n tweetal book makers, Piet E„ 'n handelsman te 's-Gravenhage en Joseph H., standwerker te Rotterdam, werden aangehouden, omdat zij het publiek in de gele genheid stellen tot deelname in hazardspel, eenvou diger uitgedrukt tot het wagen van een gokje. Het was echter 'n heele lijdensgeschiedenis met deze zaak. Telkens was het noodig om de be handeling te verdagen en ook nu, toen zij 'op nieuw op de rol prijkte, bleek het, dat een der getuigen niet was verschenen, zoodat ten slotte de officier den moed verloor, het bijltje er bij neer legde en ten einde raad vrijspraak requireerde. Zuinigheid, die de wijsheid bedroeg. De emeritus landbouwer Klaas B., geboren te Spanbroek, en thans te Alkmaar rentenierende op kippenrijst) met fijne cokes, had op zijn aangifte- i biljet 1927'28 voor de vermogensbelasting ijs koud verzwegen een bedrag van f4700, dat* hij 1 nog had te vorderen van verschillende buiten- 1 lieden aan obligatie-hypotheek geleende gelden, o.m. aan den landbouwer v. I4. te HJH.Waard f 6000, de heer Corn. K., watermolenaar te Alk maar, f 1000 en mej. de wed. de B. geboren Antlje M. te Hensbroek f2400. De inspecteur der Di recte belastingen wist deze poging tot ontduiking te achterhalen, met gevolg ,dat vader Klaas heden niet bepaald tot zijn overdaeld genoegen want, zoo'n publieke terechtstelling is juist geen lol letje, moest terecht staan. f l De verslagen verdachte erkende zijn tekortko ming. Hij had dit al 'n jaar of zes met/ (goed succes weten klaar te spelen, zonder te zijn ge- ssnapt, maar de kruik gaat zoo lang te jwater tot zij barst. J l De officier deed in zijn requisitoir uitkomen, dat dergelijke handelingen zoowel de schatkist als ide meer eerlijke aangevers benadeelen en 't dus wél wenschelijk zou zijn, indien een voorbeeld werd gesteld en daaraan de noodige publiciteit werd gegeven. Gevorderd werd 1500 gulden boete subs. 100 dagen hechtenis. Het Rijk der Hemelen leed geweld. De 37-jarige melkslijter Krijn Cornelis van D. te Helder, behoort blijkbaar tot het ras der door drijvers, die niet gauw toegeeft en die dan ook heden een krachtig voorbeeld gaf van de waar heid van het spreekwoord, dat een aanhouder wint. Hij was namelijk door den Kantonrechter te Hel der veroordeeld tot f 5 boete of 3 dagen, omdat hij op 7 Maart een trekhond had gebezigd, die was afgekeurd en waarvan hij dus geen nummer- bewijs kon toonen aan den majoor der Rijksveld- wacht Hopman, door wien deze overtreding der trekhondenwet werd geconstateerd. De veroordeel de, die steeds onwrikbaar volhield, dat hij be doelden hond met de hand had vastgehouden aan den halsband bevestigd touw, achtte zich ten on rechte veroordeeld en kwam van dit vonnis in hooger beroep, hetfwelk heden door de meen', strafkamer werd behandeld. De officier nam weinig notitie des appellands bezwaren en requireerde bevestiging van het ge wezen vonnis, doch de melkboer liét' l/Ich niet Dkisten en verzocht toet kracht en klem alsnog t'e hooren als getuige den 15-jarigen melkventer de- Boer, wonende in de Van Beughel straat 18, Helder, die volgens verdachte zal kunnen verklaren, dat deze den hond, ijie inmiddels door een auto over reden en gedood is, aan een t ouw vasthield en bij het* neerzetten van zijn melkkar aan den wagen vastzette. Daar geen der rechterlijke heeren bezwaar maak te den melkslijter zijn staatsburgerlijke bevoegd heid om zijn onschuld aan te toonen te onthouden, werd besloten de verdere behandeling der zaak voort te zetten op a.s. Dinsdag en gezegden De Boer door den officier te doen 'dagvaarden, wat hem op straffe van de gevangenis de verplichting oplegt te moeten verschijnen. Dat liep wel 'n beetje de spuigaten uit. De heer W. S. P., handelaar te Alkmaar, heeft in de gouden oorlogsdagen 'n aardige winst ge maakt en beschikt nu over een vermogen van .ruim 58.000 gulden, waarvan hij echter een be drag van f34.270 aan bank-saldi en rekening- courant verzuimde op te geven op zijn aangifte biljet voor de vermogenbelasting. Inspecteur Dib- bits vertrouwde die aangifte niet, liet den rijks accountant Biersteker aanrukken voor een boeken onderzoek en he,t resultaat was, dat de fraude ont dekt en door den aangever erkend werd. Hij stond heden ter zake die valsche aangifte, ■terecht en uit de behandeling der zaak bleek wel eenigermate, dat 'tie onjuiste aangifte voor een deel was te wijten aan een slordige boekhou ding, zoodat de belastingschuldige zelf niet pre cies wist, hoe groot zijn kapitaal was. Niettemin werd hem deze slordigheid' niet ge- fing aangerekend en requireerde de officier niet minder dan f 3000 boete, ongeacht natuurlijk de navordexingen, die niet: zullen uitblijven. Mr. Schenkteveld, verdediger van verdachte, hield een treffende pleidooi, dat met eenige kleine mutk» ties, ook als predicatie op een Zendingsfeest had kunnen dienen en waarin werd aangedrongen op clementie en verzachting der hooge boetestraf. Na eenige bespreking tusschen rechtbank, ver dediger, getuigen en verdachte, werd' besloten de Peïiandeltng der zaak alsnog op Dinsdag 25 "Juni voort te zetten.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4