Kamerkroniek Transpireerende Voeten groót'e verbetering, daar het uitzicht thans ge heel belemmerd is. Met algemeene stemmen wordt-aldus besloten. Voorstel B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit inzake de verkoop van grond aan B,aatgers. Be voorz. deelt mede, dat genoemde verkoop geen doorgang heeft gevonden en hierdoor het betreffende raadsbesluit moet worden ingetrok ken. Conform het voorstel wordt aldus besloten. Hondvraag. De heer de Vries had van B. en W. een voor stel verwacht omtrent electrische verlichting in de school te Dirkshorn, waarove rspr. de vorige vergadering gesproken had. De voorz. antwoordt dat de begrooting nog niet gereed is en hoopt de volgende vergadering met een dusdanig voorstel te komen. Bfe heer De Vries meent, dat een uitstel tot de volgende vergadering niet noodig is en stelt voor de 4 lokalen van electr. licht te voorzien. .Weth. de Groot, van deze gelegenheid gebruik makende, stelt hetzelfde voor voor de school te kerkebuurt. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. "Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting. Plaatselijk Nieuws K EIRE. WIE EER Ei TOEKO MT- Naar wij vernemen, heeft zich onder de abon né's \an de auto busdienst der fa. Kok, Tuinman en Wilken, een comité gevormd, met het doel bij de heropening van den Twuijverweg de direc tie en personeel dezer onderneming te huldi gen. Vooral de abonné's zijn zich bewust, dat de directie niets onbeproefd heeft gelaten dat een ieder tijdig op de plaats van bestemming was on danks de vele en groote moeilijkheden waarmede zij te kampen heeft gehad. Abonné's en inwoners van den Langendijk, die met dit doel sympathiseeren, worden verzocht hunne namen op te geven aan het voorloopig comité. i K. PIEPENBROEK, corresp. der fa. Gebr. Kloos terboer te St. Pancras. H. POSTHUMA, boekhouder der fa. K, Wagenaar Gzn. te Broek op Langendijk. O. H. Ml'YLAERT, verslag gever N. L. Ort." Ea. J. H. Keizer te Noordscharwoude. —BROEK OP LANGENDIJK. Bij geruchte vernamen we, dat met het oog op ouden van dagen, den 3den Juli te Broek op Lan gendijk het stembureau gevestigd zou zijn bene den in de secretariezaal. Bij informatie ten raad- huize is ons medegedeeld, dat dit inderdaad het geval zou zijn. Ouden en hulpbehoevenden be hoeven dus den trap niet te klimmen. BROEK OP LANGENBIJKj. ,,'t Belang der Jeugd". Donderdagavond hield bovengenoemde vereeni- g'ing haar 29e jaarvergadering ten lokale van den heer Vijzelaar. Na opening en lezing der notu len, bracht de penningmeester het finantieel ver slag uit, waarbij bleek, dat er een batig; saldo was van f3.75i/2. Tot bestuursleden werden her kozen de heeren J. Zaal en H. Kamp, en gekozen de herren v. d. Holt en M. Wagenaar. (Het school feest werd bepaald, voor de hoogste klassen op 11 Juli, bestaande in een schoolreisje naar A'dam en voor de lagere klassen op '12 Juli, een auto rit „het rondje om". Als collectanten gaven z'ich op de heeren v. d. Holt, Boekestain, C|. Witsen en Jb. Strijbis. Einde dezer of begin volgende week zullen de lijsten gepresenteerd worden. Naar wij vertrouwen, zal er flink op geteekend worden, want om deze „uitjes" te bekostigen, is heet wat noodig. Dat collecte en feest slagen mogen! -KRiCEK OP LANGENDIJK. Onze plaatsgenoot, de arbeider-telegrafist W. .Warmendam, welke onlangs is geslaagd voor as sistent bij de Ned. Spoorwegen, wordt als zooda nig met ingang van 29 Juni a.s., overgeplaatst naar Alkmaar. "BROEK OP LANGENDIJK, Voor rekening van den heer A. Kamp alhier, is Maandag 24 Juni j.l. op de werf van „Voor waarts" van den heer Th. v. d. Belt te Wiest- graftdijk, een motorboot op stapel gezet, welks lengte 22 Meter en breedte 3.14 Meter zal bedra gen. Er- zal een 30 P.K. ruwe olie Kromhout motor 'in geplaatst worden. NOORDSCHARWOUDEl Met ingang van '1 Juli as. is alhier ter hulp- postkantore als locale kracht aangesteld Mej,. M. Slotemaker te Öudkarspel. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door eon pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Uit den Omtrek - OUDlE NIEDDRP. Dinsdag trokken de oudste leerlingen der O.L. School met een viertal geleiders naar Amsterdam om hun spchoolreisje te genieten Ofschoon het weer zich niet van zijn beste zijde liet kennen,, viel het toch per slot van rekening nog mede. Een prettige boottooht door de havens en grach ten en een bezoek aan Artis en het aquarium, maakten het reisje tot een aangenaam geheel. Hoogst voldaan kwamen de jongelui om 8 uur thuis. ALKMAARj. Be toestand van den heer K, Burlages. Naar wij vernemen, is de toestand van den heer Burlage, die op de j.l. Zondag gehouden motor races ernstig kwam te vallen, redelijk wel. Die uitslag van het Röntgenonderzoek, hetwelk Dins dag is gehouden, is nog niet bekend. BE VOORNAAMSTE MARKTEN IN DE STREEK. Aan de markt te Grootebroek waren gisteren reeds 337 aanvoerders met vroege aardappelen ter markt. De totale marktaanvoer bedroeg pl.m. 11000 baal. Het prijs ver loop was aldus: begonnen met f 3.50 a f 3.60 per baal, daalde deze daarop tot f 3.10, om te eindigen op een niveau van f 3.60. Ook Medemblik had gisteren een tamelijke aan voer en wel in totaal van ruim 2200 baal. Het prijsverschil was er niet zoo groot. D;e doorsnee- prijs bedroeg pl.m. f 3.30 per baal. Het ontwerp tot goedkeuring van het Nederl.-- Duitsche verdrag over de samenvoeging van dou aneformaliteiten te Lobith en Emmerik dat in de Tweede Kamer aanleiding gaf tot ampele bespre king,e is ook in de Eerste Kamer niet zonder meer aangenomen. De vraag of het nu wel zoo noodig was Lobith te dupeeren, werd door velen maar niet zoo gemakkelijk met ja beantwoord. Al ging het ontwerp tenslotte er met groote meerderheid van stemmen door (345). Eene met dit ontwerp in verband staande motie van den Bergh (lib.) die den wensch uitspreekt, dat de regeering de ongestoorde voortzetting van het bedrijf te Lobith, met alle haar ten dienste staande middelen bevordere, werd met 318 stem men aanvaard. De stampvolle tribunes bewezen wel, dat er voor de interpellatie van den heer Colijn inzake de ge beurtenissen op Curasao groote belangstelling be stond. Vaststaat dat deze overval velen heeft wak ker geschud. De kwestie van bewapening of ont wapening en wat daaraan vastzit naar voren ge bracht heeft. Of misschien enkele of meer politie ke partijen tot een her-oriëntatie inzake de verde diging onzer koloniën zullen komen, is op het tijd stip van nu niet te zeggen. Mogen we echter den hr. de Vos van Steenwijk (c.h.) gelooven, dan zou uit de rede van den heer Koster volgen, dat het met den Vrijheidsbond, die heeft medegewerkt tot verwerping van de Vlootwet, reeds zoover is. Al spreken we ons daar niet over uit, niet te ont kennen is, dat de heer Koster de eerste was, die aan de materie door den heer Colijn behandeld, eene groote uitbreiding gaf..Terwijl toch de heer Colijn slechts de houding der civiele en militaire autoriteiten te Curasao meende te moeten becri- tiseeren. Voorstelde een scherp onderzoek in te stellen en wanneer mocht blijken, dat over die houding klachten konden worden ingebracht, daar uit de consequenties te hebben zonder aanzien des persoons. Terwijl dus de heer Colijn zijn aanval noch in hhet algemeen, noch in het bijzonder tegen de regeering richtte, was die van den heer Kos ter gericht tegen de ministeries van Koloniën en Defensie. Deze laatste stelde de genoemde ministe ries wel terdege in gebreke. Ze hebben onvoldoende voor onze belangen gewaakt. De toestand op Cu rasao gaf reeds lang aanleiding tot ongerustheid. Het had best kunnen gebeuren, dat benden blij vend bezit van Curasao hadden genomen om van daaruit Venezuela te bestoken. Tot zoover ging alles nog goed, Maar de heer Koster ging verder. Dit hebben we nu, zoo zeide hij, aan de actie der ont- wapenaars te danken. Men begrijpt, dat bij dezen gang van zaken de interpellatie zelf al heel gauw op den achtergrond kwam te staan, en men lustig over de Koloniën en hare verdediging in het algemeen kwam te praten. Dat het tot den overval gekomen was, kwam om dat Nederland zijne politiezaak niet behoorlijk ver vuld had, betoogde de heer van Embden (v.d.i En we zullen zoolang in onze taak tekort schieten, als we een oorlogsmtcht in stand houden. De Java en de Sumatra, wier levensavond reeds begint te naderen, hebben 42 millioen gekost. Daarvoor zou den tientallen politievaartuigen te bouwen zijn ge weest. De gebeurtenissen in Curasao zouden de machtige beweging voor ontwapening niet kunnen Geen wonder, dat de heer Blomjous (r.k.) deze conclusie van den heer van Embden verbijsterend noemde. Wanneer men meent, dat bij een conflict in de Pacific het van belang is, hoe groot Neder- land's weermacht is en of zij, in verbinding met dien van den rivaal, te vreezen is. Als woordvoerder der sociaal-democraten kwam de heer Mendels naar voren. Ook de heer Mendels wil zijn vaderland niet vernederd zien. Maar hij verstaat onder de eer van zijn vaderland iets an ders. Die eer bestaat hierin, dat wij voor het tri bunaal van het internationaal oordeetl kunnen ver schijnen en bewijzen, wat wij doen om de onaf hankelijkheid van Indië te beschermen tegen de overheersching van het grootkapitaal. En wat d# interpellatie zelf betreft. Ook de heer Colijn die wenschte er. bij te zijn geweest, zou naar het oer deel van den heer Mendels een figuur hebben ge slagen. Het is een groot verschil, of men in de rimboe staat, waar men dekking kan zoeken en vechten kan, dan wel of men ongewapend is, in z'n bed ligt en staat tegenover 500 a 600 opstandelingen Men denke eens aan het turfschip van Breda, de hooiwagen van Lochem. Het kwam waarschijnlijk door de onbekendheid met de juiste toedracht dat de traditioneele motie achterwege bleef. De Eerste Kamer nam nog een groot aantal wets ontwerpen aan. Zoo het wetsontwerp tot wijzi ging der ziektewet met 234 stemmen. Tegen stem den slechts 4 chr. hist, omdat deze in het ontwerp de bijzondere ziekenkassen niet opgenomen zagen. Aangenomen werden ook zonder stemming de wets ontwerpen tot wijziging der ouderdomswetl929 tot toekenning van kasvoorschotten aan de N.V. Kon. Holl. Lloyd en tot wijziging van art. 3 der Leer plichtwet. Bij dit laatste konden de heeren de Jong (r.k.) en de Veen (a.r.) niet inzien het onder» wijsbelang, dat een kind, dat op 13-jarigen leef tijd hetzevende leerjaar reeds heeft doorloopen, nog een jaar in die klasse blijft. Zonder hoofdelijke stemming passeerden ook de ontwerpen tot wijziging van de L.O.-Wet tot goed keuring der Indische aanvullingsbegrootingeneen ontwerp in verband met de ontginning van aard olie en afschaffing van in- eii uitvoerverboden van beenderen. Bij de behandeling van de begrooting van inkom sten en uitgaven van het wegenfonds voor 1929 ward door den heer v.d. Lande (r.k.) gepleit voor de bruggen bij Arnhem en Nijmegen, waarbij het oos telijk deel van ons land zooveel belang heeft. De heer Blomjous (r.k.) wees op het enorme belang voor Brabant en Limburg van een brug bij het Keizersveer, teneinde het verkeer tusschen het Noorden en Zuiden van ons land te bevorderen. Hiermede is het voornaamste van den parlement tairen arbeid van deze week weergegeven. OUTSIDER. Nieuwstijdingen HET GURE WEER. De weerkundige medewerker van de „N. Crt." schrijft: Sedertverleden week Woensdag toen het nog warm weer was, is de. temperatuur steeds lager ge worden en wal ongeveer tien graden, zoodat zij, inplaats zes graden boven de normale te zijn, er thans nogeveer vier graden onder ligt. In de hoo- gere luchtlagen is bovendien gedurende de laat ste dagen de temperatuur eveneens vrij veel ge daald. Dit is een verschijnsel hetwelk in de Junimaand nog wel eens meer voorkomt. Kort geleden had het er veel van of dit soort van gure weer voorloo pig wel niet meer zou komen, daar de daarvoor gunstige luchtdrukverdeeling in qns Werelddeel plaats gemaakt han voor een die mild weer brengt Dat nu echter toch die gure weerstoestand te ruggekeerd is toont aan hoe groot de „hardnekkig heid is, waarmede in deze 'maand het gure weer wil heerschen. De rechtstreeksche oorzaak is de volgende: Donderdagmorgen had zich een gebied van hoo- gen druk in het zuid-westen ontwikkeld, terwijl in het Noord-Oosten weer een nieuwe depressie ver schenen was. Daarnakwam het luchtdrukverschil tusschen Z.W. en N.O. hoe langer hoe meer tot. ontwikkeling. Reeds bij den aanvang hiervan kwam een luchtstroom uit het Noorden door, die gaande weg sterker is geworden. Zaterdagmorgen was in het gebied tusschen IJsland en Noorwegen een nieuwe depressie verschenen, die naar het Zuiden' trok en daarbij zeer in uitgebreidheid en diepte: toenam. Haar centrum lag Maandagmorgen boven Ziud-Zweden, waarbij boven Denemarken de wind stormachtig uit het Noord-Westen woei, terwijl over de Noordzee, de Britsche eilanden en Noord- Duitschland zoowel als bij ons de wind krachtig Vreest geen examen! Want ér is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt terwijl uw geest helder blijft MIJNHARDT's ZENUWTABLETTEN behoeden u voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Noordelijk tot Westelijk was. De aanvoer van kou de lucht uit het Noorden was dientengevolge zeer ruim en daardoor is de temperttuur sedert Za terdag nog meer gedaald in het hierboven genoem de gebied der sterkste winden. Bij dezen toestand bestaat altijd kans, dat aan de de Westzijde der depressie weer nieuwe centra van lage drukking tot ontwikkeling komen, onder wier invloed de kracht van den kouden luchtstroom bevorderd en de duur van het gure weer verlengd wordt. Zij geven tegelijk aanleiding tot het telkens opnieuw betrekken van de lucht en hetbuiïg worden van het weer. In het algemeen kan echter verwacht worden, dat de hoofddepressie langzaam zal weg trekken, waarbij de koude luchtstroom zich gaan deweg naar het Oosten verplaatst en het weer milder wordt. Gewoonlijk duurt het eenige dagen voordat het zoovetr is. Moge het warmere weer spoedig terugkeeren. OUDE MUNTEN. Bij den landbouwer Joh. Arts op den Heikant te Uden werdbij het uitgraven van een vloer een potje gevonden met een 70-tal zilveren munten: oud-hol-- landsche drie guldens, 30 stuivers of daalders en guldens uit de 17e en 18e eeuw, er was ook nog een één-guldenstuk bij van Koning Willem I. EEN BEGEERLIJKE BUIT. Zaterdagmiddag heeft" op den onbewaakten over weg in het Twekkelerveld te Lonneker een spoor wegongeval plaats gehad, waaraan nog een eenigs- zins komisch naspel verbonden is. De ijscofabrikant D. werd met zijn auto, terwijl hij de spoorbaan overstak, aangereden door een motortrein, welke achter een juist passeerenden goederentrein kwam aanrijden. Ten gevolge hiervan braken de twee voorwielen van zijn auto. Daar hij geen hulp bij zich had, zette hij den wagen, waarin zich 700 ijsco-pakjes bevonden, aan den kant van den weg om hulp te gaan halen. Eenige jongens, die kort daarna langs kwamen, zagen de ijsco-auto onbe heerd staan, wisten den wagen open te krijgen en verklaarden den inhoud voor goeden buit. Weldra zwermden, als bijen om den korf, de straatjongens om de ijskar en in 'n minimum van tijd was al 't ijs in de magen der jongens verdwenen. Toen de heer D. terug kwam, vond hij alleen nog maar zijn ieege auto en den weg er omheen bezaaid met af gelikte ijsco-papiertjes, aldus de „Z. Crt.". RACE-AUTO VERNIELD. Eén doode, twee gewonden. Even ten oosten van Halfweg is een lichte Fran- sche race-auto, een Paiget, verongelukt, en totaal vernield; een der inzittenden is gedood, twee ge wond. De Fransche auto kwam van Amsterdam en reed met een zeer groote snelheid. Ooggetuigen hebben haar op 120 a 140 K.M. per uur geschat. Nog hoo- gere cijfers zijn zelfs genoemd. De racewagen moest een kleine auto inhalen, maar de bestuurder heeft blijkbaar niet voldoende naar links uitgehaald. Het rechter voorwiel van de Fransche auto botste tegen het linker achterwiel van den langzaam rijdenden wagen. Deze laatste had een verbogen spatbord en een wat ontzet linker achterwiel, doch daar bleef het bij. Van de inzittenden had niemand letsel. Anders was het gesteld met de race-auto. Hij vloog na de botsing, als een kaatsbal naar links tegen de jonge boompjes, welke verleden jaar zijn geplant. De boompjes konden de stooten niet weer staan en vijf ervan braken af. Na het laatste boompje te hebben vernield, duikelde de auto en kwam onderste boven te liggen. De drie inzittenden waren er inmiddels uitgeslingerd. Eén Van hen, die aan het stuurrad had gezeten, was zeer zwaar gewond; een tweede had eveneens vrij zware won den. Deze beide heeren zijn per auto van den Ge neeskundigen Dienst, die, nadat een arts uit Half weg de eerste hulp had verleend, naar het Tessel- schade-Ziekenhuis vervoerd. De zwaarst gewonde is daar spoedig na aankomst overleden; de toestand van den andere was bevredigend. De derde inzit tende wag minder zwaar gewond. Hij is naar het Wilhelmiiïa-gasthuis vervoerd. Even nadat de race-auto was neergeploft, vloog de benzine in vlam en spoedig stond de auto in brand. Voor alle zekerheid alarmeerde men de brandweer, maar vóór zij kwam, had de politie, onder leiding van den hoofdinspecteur, den heer Moddermon, de vlammen gedoofd. Toen de gewonden waren weggebracht en de brand was gebluscht, was er gelegenheid de ver nielde auto te bekijken. Eigenlijk was er geen auto meer. Er waren wat stukken half verkoold hout, wat verbogen aluminium. De wielen en de reserve banden lagen een eind verder, andere onderdeelen waren naar alle kanten weggevlogen. Het geheel was een wrak, niets meer. Als er geen ooggetuigen waren geweest, die iets over de geraamde snelheid konden vertellen, dan zou de toestand, waarin het overschot van het lich te race-wagentje verkeerde, al voldoende duidelijk hebben gemaakt, dat met enorme vaart was gere den. Trouwens de vernieling van vijf boompjes na de botsing zegt ook al genoeg. VALSCHE ENGELSCHE BANKBILJETTEN. Verleden week Donderdag werd in een café op Katendrecht een Engelsch vijf pondsbiljet uitgege ven, dat vervalscht bleek te zijn. Het biljet werd in beslag genomen en de politie stelde onmiddel lijk een onderzoek in, dat tengevolge had, dat reeds den volgenden dag een man werd gearresteerd die evenwel wegens gebrek aan bewijs weer moest worden vrijgelaten. Bij voortgezet onderzoek is het de afdeeling valsch geld van de centrale re cherche gelukt in een lunchroom op de Hoogstraat drie mannen te arresteeren. Op een van hen wer den vijf vervalschte Engelsche vijf pondsbiljetten gevonden. Er werd voorts een werkplaats ontdekt in een leegstaand huis aan de Woelwijkstraat, waar verschillende ingrediënten werden in beslag genomen. Een van de gearresteerden heeft men op vrije voeten gesteld, omdat gebleken is, dat hij met deze zaak niets uitstaande had, een ander echter bleek pas kort uit de gevangenis te zijn ontslagen waar hij ee,n straftijd had uitgezeten naar aanlaiding van een qoging tot het vervaardigen van valsche Nederlandsche bankbiljetten. Tenslotte heeft de po litie wederom gearresteerd den man, die reeds op den Vrijdag na het uitgeven van het valsche bil jet te Papendrecht was aangehouden. Ook hij was een goede bekende van de politie. Behalve het uitgegeven biljet, waren nog geen biljetten in omloop gebracht, er zijn ook bij huis zoeking geen nieuwe biljetten gevonden. De ge vonden biljetten waren buitengewoon slecht na gemaakt. OPIUMSMOKKELAAR, De politie heft in bewaring gesteld een Chinees die betrapt werd in een woning op Katendrecht bij het bereiden van opium. De opium is in beslag ge nomen. LOONCONFLICT. Bij de werf van Wilton te Schiedam zijn honderd nagel jongens in staking gegaan om een looncon- flict. HET FAILLISSEMENT VAN LIEBERMAN. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft heden bevestigd de beschikking van de Haagsche recht bank, waarbij is afgewezen de faillissementsverkla ring op aanvraag van Liebermann door een credi teur uit Riga. EEN KIND VERBRAND. Het vijfjarig zoontje van den heer Veening, di recteur van de zuivelfabriek te Wezep gem. Ol- denbroek, gleed in de keuken uit en viel ruggelings in een teil kokend water. De dienstbode trachtte tevergeefs het kind eruit te trekken. Mevrouw Vee ning. die kwam toeloopen, haalde het kind eruit, maar het stierf kort daarna. Buitenland DE HAGELSLAG TE DURBAN. Gisteren maakte een telegram melding van een hagelregen te Durban, die voor een half millioen pond schade aanrichten. Uit nadere berichten uit Durban aan de „Times" blijkt, dat de stad gedu rende een uur als het ware werd gebombardeerd met klompen ijs, waarvan vele grooter waren dan een tennisbal.. De treinen, trams en auto's zagen zich ggenoopt te stoppen. De daken van gesloten auto's werden zwaar beschadigd. Alle daken, waar de hagelstorm overheen trok, werden geteisterd. Enkele stortten onder het gewicht van den hagel zelfs in. De hagel sloeg denglazen koepel van het museum stuk en vernielde kostbaar porcelein. 't stadhuis en verschillende andere gebouwen wer den onder water gezet. Sommige straten kwamen bijna geheel in het donker doordat de lantaarns werden vernield. Op iederen straathoek hingen de telefoondraden, als guirlandes op het plaveisel. De schade aan handelsvoorraden toegebracht was zeer groot. Ernstige persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. ONTRUIMING VAN HET BEZETTE GEIBIEIL De bond van stedelijke en landelijke districten van het bezette gebied en van de economische ei) de vakvereenigingscommissie voor dit gebied heb ben een gemeenschappelijke verklaring opgesteld waarin naar aanleiding van het feit dat het mor gen tien jaar geleden is, dat Duitschland, zoo- as het in de verklaring heet, gedwongen werd het vredesverdrag van Versailles te onderteekenen. In deze verklaring wordt naar Wolff meldt, ge zegd dat Duitschland zijn verplichtingen op grond van het verdrag ten volle is nagekomen en dat de bevolking van het bezette gebied eischt dat haa rthans onverwijld haar volle vrijheid wordt De organisaties die de verklaring ondertee kend hebben verwachten van de rijksregeering dat zij nadrukkelijk de spoedige ontruiming van het bezette gebied verlangt zonder dat daarvoor nieuwe offers van welken aard behoeven te wor den gebracht. Met name wijst dê bevolking van het bezette gebied ronduit het denkbeeld van de hand van een speciaal toezicht op het gedemilita riseerd egebied, daar dit verder zou gaan dan, het vredesverdrag bepaalt. Die bevolking van het bezette gebied zou nog liever verder den z war en druk der bezetting op zich nemen dan goedvinden dat haar vrijheid met dergelijke voorwaarden zou gekocht .worden. De verklaring is o.a. onderteekend door den „Oberburgemeister" van Mainz," dr. Karl Kulb en het rijksdaglid dr. Kalle. NOODWEER BOVEN BlERLIJNL Boven Bterlijn heeft zich een zwaar onweer ontlast, dat gepaard ging met een wolkbreuk, die overa lgroote schade heeft aangericht. Urenlang gutste de regen onafgebroken neer. Uit alle dee- len van de stad komen berichten over overstroo mingen; in sommige stadswijken zijn de kelders van heele huizenblokken volgeloopen. Nadat het onweer een uur lang mét onverminderde heftig heid had gewoed, sloeg omstreeks zes uur da bliksem in het gebouw van den Pruisisch en Land dag. Juist zaten de soc.-democraten en nat. soc. elkande rin de haren, toen plotseling een gewel dige slag het gebouw op zijn grondvesten deed schudden. Het stemmenxumoer in de zittingzaal verstomde en de woorden bestierven den soc-dem. spreker op de lippen. Aan ddeen wand achter den zetel van den president werd een vuurslang zicht baar die van boven naar beneden flitste, een gat in het tapijt brandde, maar verder geen schade aanrichtte. Marktberichten I.ANGEDIJKER GRiOENTECENTRALE. 207000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 7.20 8.70, drielingen 3.605.20, kleine 0.801.20, 6400 Kg. Tomaten A 59.60—60.40, B 57.30, O 57.70, CC 46.90, 8600 bos wortelen 8.50—10.10 H6 stuks bloemkool 22.90, 2e soort 15.10 27, Juni. :.l 252.000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 5.80 6.90, drielingen 24.20, kleine 0.701. Kg. tomaten A 51.30, B 49.10, C| 50—, CC 42.10 14000 bos wortelen 7.808.80. N OO RDERMARKTBONÜ 26 Juni. 35900 Kg. aardappelen: schotsche muizen 7.50 8.30, drielingen 3.204.60, kleine 0.901.80, 4 Kg. spercieboonen 45. 27 Juni. 45100 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 5.30 6.80, drielingen 1.803.60, kleine 0.901.10, 10 stuksbloemkool 25.20. WARMENHÜIZEN. 7950 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 7.20— 10.60, drielingen 5.507.20, kleine 1.301.90. WARMENHUIZEN. 26 Juni. 5100 Kg. aardappelen:. Schotsche muizen 6.90— 8.40, drielingen 3.705.30, kleine 1.802.80. BOVEN KARSPEL, 24 Juni. Aardappelen. Schotse 4.405.40, kleine 2.30— 2.80, kriel 0.801.60, aanvoer 7280 baal. bloem kool le sóórt 18.60, 2e soort 12.60, 3e soort 2.90, aanvoer 165 stuks. Meirapen 0.501.10, aan voer 17500 stuks. PU R MEREND, 25 Juni. 25 stapels kleine fabriekskaas r.m. f47, 43 st. kleine boerenkaas r.m. f50; 2 st. commissiekaas r.m. f51.2 st. Goudsche kaas f47.3276' Kg. boter 1.651.95, 220 vette koeien 0.75— 1.10, 171 melk- en geldekoeien f150—350, 32 paarden f100250, 69 vette kalveren 1.10 1.20, 332 nuchtere kalveren, slacht f 1636, fok- f 1230, 302 vette varkens, slacht- 0.840.88, zouterij 0.880.90, 113 biggen f2633, 498 schapen f2544, 579 lammeren 1523.—, kip eieren '5.5016.50, eendeieren fö.10. Eierenveiling 25770 kipeieren f5.506.70, 15015 eeneieren f 5.20. oude kippen en hanen 0.75 2.50, piepkuikens 0.12i/23, konijnen 0.504, eenden 0.50—1.20. en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purolpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Purol-Voet-, Toilet- en Kinderpoeder in Bussen van 60 ct. en I gld. Bij Apoth. en Drogisten.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2