Onze Tuinbouw bedreigd S^Ohbd en Plaatselijk Nieuws Buitenland Nieuwstijdingen Uit den Omtrek Predikbeurten Groentevervoer M. ZIJP-APPELMAN „WITTE STAD" BRIEFJES D. ZEEMAN, „De Tijdgeest", 12.000 goede beharde Gele Kooiplanten HEERENMODES. Voorloopig blijft Amerika dus degene, die Europa's heil in handen houdt. De eenige mogelijkheid op verbetering ligt tenslotte hierin. Immers, de finan- cieele spanning, die in de geheele wereld ontstaan is door deze complicaties kan licht'tot discontover- hooging leiden, die het Amerika voordeeliger ma ken toeschietelijker te worden in de schuldenkwes tie. Hetgeen dan een begin van eindelij ke verbete ring zou kunnen zijn. Duitsch protectionisme bedreigt onzen tuinbouw. Zeer verontrustende berichten zijn deze week af gekomen van Duitsche protectionistische maatre gelen, waardoor ook onze tuinbouw dreigt gedu peerd te worden. Jl. Maandag berichtte reeds „De Telegraaf" dat de commissie voor handelstarieven in den Duitschen Rijksdag met 13 tegen 12 stem men had aangenomen een verhooging van invoer recht op boter, aardappelen en schoenwerk voor te stellen. In de „Maasbode" van Donderdag 27 Juni kwam reeds een Wolff-bericht voor, dat de Rijksdag het voorstel tot tariefverhooging had aanvaard,terwijl in het ochtenblad van „De Telegraaf" van Vrijdag 28 Juni een meer uitvoerig bericht over dit besluit verscheen. Twijfel is dus uitgesloten; het is ons ook bekend, dat men in den Haag volledig op de hoogte is. Dit bericht komt den Nedarlandschen tuinbou wer wel reg onverwacht, ja, hij gevoelt zich min of meer ongerust. Hij herinnert zich nog zeer wel, hoe het in 1925, in de periode van de beruchte autono me tarieven is gegaan. Wat men nu wil? Voorgesteld wordt het recht op aardappealen (om mfj tot dit belangrijk artikel te bepalen! op 4 Mrk. per 100 kilogram te bepalen, ge durende de maanden Februari tot September. Het thans geldig tarief vordert 1.50 Mrk. per 100 kilogram, wat dus voorgesteld wordt beteekent een verhooging van 150 gulden per wagon van 10 ton. En dat bij de tegenwoordig toch al zoo lage aard appelprijzen. Onwillekeurig rijst de vraag:hoe komt Duitsch- land nu zoo plotseling met een dergelijke ingrijpen de tariefswijziging.? Er komt nog bij, dat volgens „De Telegraaf" ook straks de groenten en fruit zullen volgen. Zelfs moet het in het voornemen liggen, voor bepaalde artikelen invoervergunning te vorderen. Het antwoord op deze vraag is, dat men niet- Hollandsche belangen wil belagen, al is het niet uitgesloten, dat noze belangen ernstig zullen wor den geschaad. Het is een kwestie tusschen Duitschland en Ita lië; het bestaande tractaat tusschen beide landen loopt 9 Juli ten einde. De gevoerde onderhandelin gen schijnen niet tot overeenstemming geleid te hebben. Ook wordt aangenomen dat Duitschland zich tegenover Polen troeven verzekeren wil. Tus schen Duitschland en Polen botert het ook niet. Nederland acht zich al zeer gelukkig in de veel geprezen meestbegunstiging te mogen deelen. On ze onderhandelaars bij internationale besprekingen schijnen dit het hoogste van alles te achten. De economische „Krieg" wordt tusschen de groote staten uitgevochten, en wij wachten kalm af, wat het resultaat zal zijn. In den Haag kan men zich vleien met de hoop, dat de strijd niet te lang duurt want dat zou voor onzen aardappelexport funest zijn. Worden Duitschland en Italië het niet eens dan geldt op 9 Juliook voor onze vroege aardappe len een invoerrecht van 4 Mrk. per 100 kilogram. En we hebben kalm te accepteeren, kunnen aan Duitschland niets verwijten want het handelt pre cies naar zijne bevoegdheid. De meestbegunstigde natie betaalt ook 4 Mrk., wat wil men nog meer. Ook kan den Haag hopen, dat de partijen het op een niet al te ongunstigen basis eens worden; die basis toch geldt dan ook voor ons, zonder dat we er iets in hebben te zeggen. Toch zijn er nog zeer ve len die dezen toiestand prijzen. Als men tegen deze dingen protesteert en aandringt op tegenmaatre gelen, heet onze vrijhandel in gevaar. Onze handel is vrij, zeker. Als een kanarievogel in een kooitje en de leeu wen in Artis. Wie rekent nog met Genève? Doorzitten bij Wielrijden, Zonnebrand Smetten, verzacht en geneest men met NOORLSC.HAR VVO URE. Naar wij vernemen, zal de heer P. Z.uidscher- woude, thans werkzaam' als schrijver ten post- karitore alhier, op een nader te bepalen datum in dezelfde functie worden overgeplaatst naar Zeist. Z UIPSOH AR WOüDiB. Blijkens een aankondiging in dit blad houdt de Federatie Alkmaar van den Bond voor Staats- wij mededeelen dat door vele inwoners van den Langendijk, St. Pancras en Alkmaar, hiervan een dankbaar gebruik is gemaakt en de voorraad thans uitgeput is. Onmiddellijk na het eerste bericht vervoegde zich een gegadigde bij den heer Hes, die gaarne de geheele partij wilde koopen, hetgeen echter door den heer Hes geweigerd werd en zijn inge- nome nstandpunt, de aardappelen gratis voor dë burgers beschikbaar te stellen, handhaafde. KRABBENDAM. "Woensdagavond waren een paar meisjes in een kleine kano aan het spelevaren. Het bootje sloeg om en de meisjes geraakten in de diepe sloot langs den dijk. Dank zij het moedig optreden van den heer J. de Vries, die zich onverwijld gekleed te water begaf, waren beiden spoedig uit hunne benarde positie verlost. SINT MAARTEN. Woensdagavond vergaderde de tuinbouwvereeni ging „De Groenteteelt" in het café „Halfweg" te Stroet. Aangezien dit een bijzondere vergaderinge gold, waarin besproken zou worden het plaatsen van een poterbewaarplaats, viel de opkomst sterk tegen, daar in totaal slechts 13 leden aanwezig wa ren. Bij afwezigheid van voorzitter en vice- voorz. was de leiding aan den secretaris, welke de bijeen komst opende en hierna de notulen las welke zon der op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Door den heer Jb. Tin werd hierna een goed ge documenteerd verslag uitgebracht na de laatstge houden Centr. vergadering waarvoor hij dank ver- wiarf. Het was de secretaris die hierna verslag uit bracht van de opgedane bevindingen bij het bezoek aan de poterbewaarplaats te Oudkarspel en bij den heer Schoorl in de Woudmeer. Door hem werd medegedeeld dat de kosten van die eerste met grond en woning voor den oppasser in totaal ongeveer 15000 waren. Deze was zoo in gericht dat de aardappelen alle in rekken ge plaatst werden en door een afsluitbeschot in een koude of warme afdeeling geplaatst konden wor den. De resultaten dezer bewaarplaatsen zijn nog niet te noemen, maar wel dat het gewas, door en kele bouwers geconstateerd bij poters thuis be waard en in de poterbewaarplaats bij oogenschijn- lijk gelijk staande spruit, die der laatste een onein dig veel beter gewas gaven. De bewaarplaats biedt plaats voor 6000 bakken, waarvan 1000 in de paden. De heer Schoorl's be waarplaats is minder luxe daar hier de z.g. poot- jesbakken worden gebezigd en is een goedkooper systeem. Wat de beste is is nog niet vast te stellen. Na deze toelichting werd besloten dit punt in de vergadering in het najaar verder te behandelen daar de animo thans te gering bleek en men ver wachte dan na de aardappelcampagne met feiten ten gunste der bewaarplaats naar voren te kunnen komen. Hierna sluiting der vergadering. SINT MAARTEN. De wederopbouw van het verbrande perceel van den heer M. Louw is aan den heer de Geus opge dragen. SINT MAARTEN. Kon men voor korten tijd terug in de „Nieuwe Langedijker Courant" lezen in een bericht, door iemand ingezonden, naar ik meen door den schrij ver van „Stemmingsbeeld in Groentenland", welke per auto den omtrek alhier, als oude bekende, was rondgetuft, dat het in deze streek bijna bij het ou de bleef wat huizenbouw betreft en hierin ook de Stroet wred genoemd, als in de laatste jaren onver anderd, meen ik te moeten vermelden dat toen ik hier voor 18 jaar terug kwam, de Stróet 33 huizen telde en thans dit getal met 23 is vermeerderd, onverminderd de vele groote koolschuren. OUDE NIEDORP. De collecte alhier gehouden ten behoeve van de alleenstaande blinden te Wolfhezen heeft opgele verd een som van 47.- den Rijkswaterstaat werden beide vliegers naar Den Helder overgebracht. Luitenant Kamp werd in het maxinehospitaal opgenomen. Zijn toestand was uiet ernstig. HET KAMERLlli VANDEN HEUVEL BIJ EEN AU- TO-ONGELUK GEWOND. Het Tweede Kamerlid van den Heuvel is gisteren bij een auto-ongeluk in de Haarlemmermeer "Siet ernstig gewond. Hij bekwam een bloeduitstorting in een zijner armen en moest per auto naar zijn woning te Heemstede worden vervoerd. EEN MEEVALLERTJE. In de Donderdag gehouden kerkeraadsvergade- ring van de Geref. kerk te Amsterdam (Groot) is door ds. J. L. Schouten medegedeeld dat van N. N. een bedrag is ingekomen van ƒ111.000 alsmede van een andere N. N. een bedrag van ƒ222. TEGEN ECHTGENOOT EN VADER. Dinsdagavond kwam een wakar van den nacht veiligheidsdienst te Rotterdam een politie-agent in zijn wijk waarschuwen, dat er een man vermoord was. De agent noodigde den waker uit samen een onderzoek in te stellen en in een kamer van een pand aan de Franciscastraat vonden zij een per soon liggen met bebloed hoofd. Het was een 36-ja- rige varensgezel, die ernstig gewond bleek te zijn, doch niet dood. Dien avond was hij om 10 uur beschonken thuis gekomen. Het eten, dat zijn vrouw hem op zijn ver langen voorzette, beviel niet en er vielen woorden, die tenslotte in een hevige ruzie ontaardden. De 15 jarige zoon koos de partij zijner moeder en ging pa met een hondenzweep te lijf waarna de vrouw het met het dikke eind van deze zweep nog eens dunne tjes overdeed. Hiertegen was de zeeman niet be stand. Met een gat boven het rechter oor en een gat in het voor- en achterhoofd moest hij het on derspit delven. Ter plaatse verbonden heeft hij zich vervolgens naar het Ziekenhuis aan den Bergweg begeven, en heeft de man daarna een verklaring van het geval voor de politie afgelegd. Hier vertelde hij nog, dat zijn vrouw hem met 'n strijkijzer had geslagen. Gistermorgen was de twist bijgelegd volgens de „Tel." zoodat de politie niet verder behoeft in te grijpen. DE DRANK. Een 58-jarige sjouwerman heeft gisteren te Hoo- gezand een 25-jarigen collega door een messteek in de rechterliesstreek gedood. De dader is gearres teerd en heeft bekend. De oorzaak is sterke drank. ONDER EEN HIJSCH HOUT. In de Zaandamsche haven heeft gisteren de 19 jarige L. B. Goor, afkomstig uit de gemeente Doornbeek een hijsch hout dat uit een al daar liggend stoomschip werd gelost, op het li' chaam gekregen. Met inwendige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis overgebracht. DE A.SL KAMERVERKIEZINGEN. Nu de voorbereidingen met het oog op de be-. pensionneermg een meeting ten gunste van het i s>- -x- -- -- - £j,e j£00o. rekening van den uitslag der stemming op 3 Juli Staatspensioen in den Muziektuin in De af deelingen aan Langendijk hebben zich be- ijverd, om alles in de puntjes te regelen. Bij mooi I weer is het alleen reeds een genot in den .Muziek tuin te vertoeven. Muziek en zang luisteren de I Meeting op, terwijl twee begaafde sprekers, de j heeren Donders van de R,.K. Volkspartij en D;il- ling van de Democratische Partij, door hun woord j kracht zullen bijzetten aan den eisch van het premieviije staatspensioen. Er is gelegenheid tot stalling van fietsen, zoodat verwacht wordt, dat ook velen van buiten Langendijk zullen opkomen ten einde de meeting te doen slagen. - LANGENDIJK. Bij de te Grootebroek gehouden groote Kolf- wedstrijden van den Noordhollandschen Kolfbond nagenoeg voltooid zijn, kan worden vastge steld, dat de 37 aan de Kamerverkiezing deelne mende partijen in totaal met 644 candidaten bij hun strijd om de honderd zetels op het Binnenhof uitkomen. Het aantal candidaten, waarmede elke partij of groep uitkomt, is als volgt: R.-K. Staatspartij 61 candidaten, ,Soc.-Dem. Arbeiderspartij 77; Anti-Rev. Partij 90; Ohr. Hist. Unie 20; Lib. Staatsp. „Vrijheidsbond" 47; Vrijz. Dem. Bond 50; St-aatk. Ger. Partij 13; Herv. GeTef. Staatspartij 9; Plattelandersbond (Braat) 31; R.-K. Volkspartij 14; Communisti sche Partij (De Visser) 40; Communistische Partij (Wijnkoop) 12; Nat. Boeren- en Tuindersbond 9; Rev. Soc. Partij 36; Democratische partij 22; ----- - - yer_ SNEEUWVAL EN WOLKBREUK IN ITALIË. De ongewone daling van den barometer in de laatste dagen heeft in het hooggebergte grooten sneeuwval veroorzaakt. In de provincie Gadore is zeer veel sneeuw gevallen, terwijl het ook in de Do lomieten hevig heeft gesneeuwd. De zomergasten te Tarvis zagen bij het ontwaken het verrassend too- neel de stad en de bergen in de omgeving geheel met een wit winterkleed bedekt te zien. Uit Belluno wordt gemeld, dat in de omgeving van de stad zware hagelslag den geheelen oogst ver meld heeft. Boven Midden-Italië woedde op vele plaatsen een voor dezen tijd van het jaar zeer on gewoon onweer. In den afgeloopen nacht werden vooral Ancona. Florence en Rome door slecht weer geteisterd. Te Florence richtte een wolkbreuk groo te schade aan. NOODWEER IN TT A I,Ië, Een hevig onweer woedde boven Meran, waar door aanzienlijke schade werd aangebracht. Het sanatorium Tivoli werd door een aardver schuiving gedeeltelijk verwoest. De patiënten snelden doo reen paniek bevangen, de trappen af, waarvan een gedeelte reeds met stukken aarde en water was bedekt. In de algemeene verwarring vielen eenigen op den grond en liepen lichte ver wondingen op. De gelijkstraatsche verdieping en twee verdiepingen werden zwaar beschadigd EEN FABRIEKSSCHANDAAL. De Japansche fabriekswet, die drie jaar geleden aangenomen werd en nachtarbeid voor vrouwen en kinderen verbiedt, wordt 1 Juli van kracht. Zoo wel werkgevers als werknemers zien met spanning de gevolgen tegemoet. Laatstgenoemden vreezen 'n loonsverlaging. Volgens den correspondent van de „Daily Tel." te Tokio is sterk de aandacht op de wet gevestigd door een incident dat dezer dagen plaats had. Dertien jeugdige contractarbeiders, die ontsnapten uit de slaapzaal van een spinnerij wer den op ean nabij gelegen station aangehouden. Er werd een onderzoek ingesteld waarbij aan het licht kwam dat tweehonderd minderjarige meisjes in de fabriek werkten. Zij hadden een contract met een tienurigen arbeidsdag, doch werden gedwongen on der strenge bewaking twaalf uur per dag te wer ken. De opzichter van de fabriek werd gearres- was de uitslag de volgende. -xr-u - Ie klasse: le prijs P. Molenaar te Zuidschar- n' k, V6 woude met 153 punten, 2e prijs M. Schots te ^ndjTer HalU I4; Part]] v. d. KL Handeldr., Krommenie met 146 punten; 3e prijs T. Koste lijk te Alkmaar met 144 punten. 2e Klasse: le prijs Joh. Kuiper te Krommenie mei 140 punten, 2e prijs G. Visser te Lutjebroek met 140 punten, 3e prijs F. Muileboom te Noord- sch ar woude met 138 punten. WARjMENHUIZiBN. Openbare verkooping.. Uitslag van de openbare verkooping, gehouden Woensdag 26 Juni 1929 'te 7 uur in het café van j de nheer G. J. Morsch, alhier, ten overstaan, van den notaris F. J. M, Pinxter te Schoorldam, van een goed onderhouden burgerwoonhuis, schuur en erf, alhier, groot 2 A. 65 c.A. Eigendom van de erven van den heer C. Blan- kendaal. In opbod werd het perceel gebracht op f3850 door Burgmeijer, 'tVeld, en gemijnd door v. d. Meijden op f 300 één slag, namens zijn lastgever den heer K. Bakkum. j Inschrijving. Uitslag inschrijving van het oude veilingsgebouw alhier. Ingekomen 5 inschrijvings- biljetten; de hoogste inschrijver was de R. K. Voelbalvereeniging V.I.O.S. voor de som van f 407. (Noordh. Dgbl.) ,S|T. PANCRAS. Vermeldden wij in ons nümmer van 15 Juni j.l. dat door den heer W. Hes te S.t.< Pancras een 100-tal manden oude aardappelen voor een ieder gratis beschikbaar werd gesteld, thans kunnen Ind. Middenst. 20; Chr. Dem. Unie 11; Verbond van Nationalisten 9; Soc. Dem. Volkspartij 6; Alg. Welvaartspartij 8; Soc. Econ. Volkspartij 5; Ned. Chr. Arbeiderspartij 7; R. K. Boeren- partij 2; Anti Stemdwangp. (v. d. Horst) 2; Neu- trale Volksp. (Gysen) 3; Int. Volksp. (Braam) 1; i Volksp. v. Hoofd- en Handarbeiders 6; Groep i Van Nunen 2; Lijst Siedenburg 1; Vrije Ohr. Partij v. Es 1; Lijst Verwey 3; Alg. Belang (lijst j Heijdenrijk) 1; Volkspartij (lijst Arts, Den Haag) j 2; Inva li denpartij (lijst Wassenberg) 2; lijst Seij I )mour 1. WAT DEN HOOFDSTADiBEWONERS BESPAARD De keurmeesters van den keuringsdienst heb ben in Mei 7667 bezoeken afgelegd in winkels, magazijnen, op markten en bij rondrijdende wa gens. Daarbij hebben zij 239 partijen „waren" die in ondeugdelijken toestand verkeerden, aan f de consumptie onttrokken, o.a.: 35 Kg. koffie; 7240 stuks sinaasappelen, 22.530 stkus versche bokking, 18.580 stuks gerookte bokking en 730 stuks Engelsche bokking. VLIEGONGELUK OP VLIELAND. Op Vlieland landden vier vliegtuigen van "Soes- terberg, welke tijdelijk zijn gestationneerd te Den Helder (vliegkamp De Kooy). Bij het starten sloeg een der toestellen, bemand met kapitein Briet en luitenant Kamp ove rden kop. Het toe stel vloog in brand. Kapitein Briet kwam er j| Dinsdag. 25 Juni goed af. Luitenant Kamp kreeg ernstige brand- iWoensdag 26 Juni wonden aan de beenen. Donderdag 27 Juni Dr. (Terwisga van Vlieland was direct ter .Vrijdag 28 Juni plaatse. Met het vaartuig „Noord-Holland" van Totaal Ned. Herv. Gem. Oudkarspel Zondag 30 Juni half tien (o.t) Ds. Boeke. Geref. Kerk, Noordscharwoude. Zondag v.m. 9.30 en 'snam. 4 uur Ds. A. Dragt. Ned. Herv. Kerk, Noordscharwoude. Zondag v.m. 9.30 uur o.t. Ds. Staal. Ned. Herv. Kerk, Ziuidscharwoude. Zondag n.m. 7 uur o.t, Ds. de Leeuw met als onderwerp: „Ontzaglijk of belachelijk". Ned. Herv. Kerk, Broek op Langendijk. Zondag v.m. 9.30 (o.t.) Ds. Verwaal van Alk maar. 'sNam. 2.30 uur Ds. van Baaien. H. Doop. Doopsgez. Kerk, Broek op Langendijk. Zondag v.m. 9.45 o.t. Ds. Se Jongh. Cihr. Ger. Kerk, Broek op Langendijk. Zondag v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur (o.t.) Ds. Drenth. Ger. Kerk, Broek op Langjendifk. Zondag v.m. 9.30 uur, Ds. D.onner. Voorberei ding Heilig Avondmaal. 'sNam. 2.30 uur Ds. Donner. Ned. Herv. Kerk, St. Paneras. Zondag v.m. 9.30 uur o.t. Zendeling Kieft van St. Pancras. 'sNam. 6.30 uur o.t. Ds. Jellema. Ger. Kerk, St. Pancras. Zondag v.m. 9.30 uur Candidaat Sietsema. 'sNam. 3 uur Leesdienst. Ger. Kerk, H eer-Hugowaard. Zondag v.m. 9.30 uur Leesdienst., 'sNam. 2 uur Candidaat Tiesenga van Appel scha. NOORDSCHARWCUDE. (BROEK! OP LANGENDIJK. Zaterdag 22 Juni 8 wagons, Maandag 24 Juni 10 I Dinsdag 25 Juni 21 .Woensdag -26 Juni 23 I Donderdag 27 Juni 21 j Vrijdag 28 Juni '21 Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK. 28 Juni. Aanvoer: 23700 kilogram schotsche muizen 5.20— ƒ7.00. Drielingen ƒ2.00—ƒ4.40. Kleine ƒ0.80. 5262 kilogram tomaten A 54.10, B 51.80, C 49. 90 CC 42.-. 12800 bos wortelen 7.80—f-9. 20. 140 stuks bloemkool 25.—25.10. 29 Juni. Aanvoer: 199000 kilogram aardappelen. Schot sche muizen 5.106.80. Drielingen 2.30—4.30 Kleine 0.901.40. 8300kilogram tomaten a' 50.70—52.00. B ƒ47.50. C ƒ51.00. CC ƒ42.00. NOORDERMARKTBOND. 28 Juni. Aanvoer 41700 kilogram aardappelen. Schotsche muizen ƒ5.20ƒ6.10. Drielingen ƒ1.802.50. Kleine ƒ0.90ƒ1.10. 400 kilogram uien. Uien 3 80 29 Juni. Aanvoer:45700 kilogram aardappelen. Schotsche muizen 5.40—6.60. Drielingen 2.30—2.90. - Kleine ƒ1.10—ƒ2.10. W ARMENHUIZEN. 27 Juni. Aanvoer: 8580 kilogram aardappelen. Schotsche "muizen ƒ4.70—ƒ6.80. Drielingen ƒ2.20—ƒ4.-. Klei ne 11. 80. WARMENHUIZEN. 28 Juni. Aanvoer 4305 kilogram aardappelen. Schotsche muizen 5.806.70. Drielingen 3.404.70. Kleine ƒ2.60. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Aardappelen 1.20. Aardbeien per slof 1 .251.68 Asperges 43,-, Bloemkool le soort 28.35.20, 2e soort 16.10—25,10.. Kropsla ƒ1. 20—ƒ2.10. Knol- selderie 5.50—13.20. Postelein 0.43—0.85. Peu len ƒ16.—ƒ21.—Rabarber ƒ3.10—ƒ5.30. Radijs 2.605.30. Selderie 1.502.60. Spinazie per b. 0.200.85. Snijboonen per pond 3236.-. dub bele spercieboonen per pond 35.40.-. Tomaten A 29.20 B 28.-. Wortelen 4.80—12.60. ALKMAAR. 28 Juni. 213 hl. tarwe 1050—12.50. 1 hl. rogge. 152 hl. gerst chev. 11.25—11.75. 256 hl. haver 10.-f 10.4 9 hl. boonen w.o. bruine boonen ƒ16.00ƒ36.00. citroenboonen ƒ50.Witte boonen ƒ68.42 hl. karwijzaad 42.1 hl. blauwmaanzaad 33.—. 13 hl. grauwe erwten 13.17.alles per 100 kg. ALKMAAR. 28 Juni. 52 stapels kleine fabriekskaas ƒ48.—, 13 stapels fa brieks commissiekaas ƒ-52.10 stapels kleine boe renkaas 50.37 stapels boeren commissiekaas 53.50. Totaal 112 stapels. BOVENKARSPEL. 27 Juni. Aardappelen. Schotsche 2.70ƒ3.35, kleine ƒ1.05 1.40, kriel 0.10030 per baal. Aangevoerd Is 9145 baal. Ac8ver>"tentiën Den 2en Juli a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders hun 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ziuid-Scharwoude, Juni '1929. van 122 uur. Voor de vele bewijzen van belang stelling bij ons 25-jarig huwelijksfeest ondervonden, betuigen wij onzen op rechten en hartelijken dank. Jb. STRIJBLS Gz. A. STRIJBLS—BAKKER en Dochtertje. Broek op Langendijk, 29 Juni 1929. Hiermede betuigen wij, mede na- nens wederzijdsehe familie, onzen op rechten dank voor de deelname, on dervonden bij het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Broeder en Oom, den Heer CORNEL JS KOOIJ. Uit aller naam Wed. J. KOOIJ—TIEL. Oudkarspel, Juni 1929. wederom verkrijgbaar bij: P. J. Kat, Oudkarspel. J. P. de Boer, barbier, Nrd.-Scharw. A. Fr. Muileboom, Noordscharwoude. Dl de Boer, barbier, Br. op Langend. Jn. Jongejan, St. Pancras en bij alle bekende Agenten. Hoofdvertegenwoordiger ZiUIESCHARWOiUDlE. TE KOOP! ongeveer (best wintersoort), bij VERKROOsT, Zuidscharwoude. WAT IS? VAN DER LIJN? naast Victoria Theater, Alkmaar het beste en goedkoopste adres voor

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2