SPORT EN WEDSTRIJDEN Een noodzakelijke herziening PUROL er op! Buitenland Nieuwstijdingen B»T*S. 1—Beverwijk 1 3—6 Zondag had deze ontmoeting plaats en werd voor het eerst gebruik gemaakt van het vergroote terrein, waaraan de Di.T'.Si.-ers zich, zooals dezen middag bleek, nog terdege moeten aanpassen. ;Wist D. de vorige week uit tegen B. da over winning te behalen, heden namen de B.'ers op alleszins verdiende wijze revanche. De B.'ers be schikken over een beste ploeg en zullen o.i., in het komende seizoen in de N.V.B. een goed figuur slaan. Bij D'. was het zwakste gedeelte wel; de verdediging. De anders zoo safe achterhoede was er dézen middag geheel uit, en de helft van de doelpunten, die B. maakte, komen dan ook voor hare rekening. Diver den wedstrijd het volgende: De eerste min. zijn geheel voor B., en als dan ook n aeirea 10 min. de Di.-rechtsachter een kapi tale fout begaat, wordt hiervan dankbaar geprofi teerd en scoren de gasten. Lang duurt het niet of na een algemeene aanval maakt de Dj. rechtsbin nen fraai gelijk. De strijd gaat nu ongeveer gelijk op, maar de gasten zijn steeds een tikje eerder'bij den bal, en stichten herhaalde malen de grootste verwarring in de D.-verdediging. Vooral het kop- werk der gasten is fraai. Toch is het Dl die het eerst weer de leiding neemt, door een boogschot van den linksbuiten, dat den kleinen B.-keeper te machtig bleek. Edoch vlak voor de rust maakt B., wederom door een fout van D'. gelijk, waar- In de 2e helft gaat het „van dik; hout zaagt mede gedraaid wordt. men planken" met B. Eerst schiet haar 1.-buiten keihard in, vlak daarop mist de Di. r.-binnen een prachtkans, terwijl eenige minuten later onze 1.- back vlak voor het doel florisant over den) ba» heenmaait, en zoodoende een B.-been een gemak kelijke gans geeft no. 4 te scoren. Ep. even later brengt B. zich heelemaal in veiligheid, door voor de 5e keer de D.-touwen te laten trillen. De Deetjes geven het nog niet op, maar alles zonder resultaat, terwijl bovendien Nol door een onge- makje uit moet vallen. De B.-voorwaartsen zijn nog niet tevreden en na eenige snelle aanvallen, die door D;. slechts met de grootste moeite worden afgeslagen, scoren zij voor de 6e maal, 5: min. voor het einde krijgt D1. een penalty te nemen, die volgens de regelen der kunst in het net wordt geschoten, en met een ferme 63 overwinning voor B., kondigt dan arbiter Birussel, die uitste kend floot, het einde aan. Nog één wedstrijd rest D nog voor deze kam pioenscompetitie, en deze kan het gewenschte suc ces brengen, maar... dan ook aanpakken en ge werkt van begin tot einde. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad van boven genoemde gemeente in voltallige zitting, onder voorzitterschap van den Ed.Achtb. heer Van Sloo- ten, burgemeester, tevens secretaris. Dte notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Van de ingekomen stukken vermelden wij een verzoek van het R.K. Schoolbestuur (Heilige Fa milie) voor het in gebruik nemen van eenj 'leeg staand,: schoollokaal, uitbreiding van het meubi-> lair, met het oog op het 7e leerjaar. De kosten worden geraamd op f 843, waarvan f 43 als re serve. Dit verzoek werd met algemeene stemmen in gewilligd. Van den heer A. Rentenaar was opnieuw een verzoek ingediend om voor den aanleg van radio- distributie gebruik te mogen maken van de pa len van het electrisch net, daar het Polderbestuur van Veenhuizen het plaatsen van palen langs den weg niet toestond. N alangdurige discussies werd B. en W. opge dragen een onderzoek in te stellen. Een verzoek van den heer W. Groenland om de kermis bij zijn café niet gelijktijdig te doen plaats hebben met die in de Hengstman, doordien adressant hierdoor veel nadeel ondervindt, werd met 411 stemmen verworpen. Een verzoek van de Vrijw. Landstorm van Noord- en Zuid-Hugowaard om subsidies resp. f 20 en f 25 voor deelname aan schietwedstrijden werd aangehouden en zullen eerst inlichtingen worden ingewonnen. Voorts werd door den Raad voor de tentoon stelling tijdens de Jubileumfeesten eene medaille beschikbaar gesteld. Een extra bijdrage ad f25 werd verleend aan Toen Martha door hem bij den rechter van in structie gebracht, het verhoor was afgenomen, geleidde hij het kind weder naar moeder Aubin, waar hij wist, dat het met liefde en zorg zou be handeld worden. Des avonds thuis gekomen in zijn kleine wo ning .gelegen in het dorp Saint-Ouen, verborg hij, alvorens te gaan slapen de beide voorwerpen door hem uit de fabriek meegebracht en waaraan hij niet ten onrechte, een groot gewicht hechtte. Wij doelen hier natuurlijk op het kluwen garen dat Marth ahem gegeven had, en op "het kleinood dat hij gevonden had in de hand van| Veronica Sollier. „Nu ik Veronica gezworen heb te zullen waken voor onze kleine lieveling en zij zelve daartoe ge heel buiten machte is, beschouw ik het als, mijn eersten plicht om na te gaan bij wien het' kapitaal berust .waarop het kind aanspraak heeft." Hij nam een stuk papier dat hij herhaalde ma len toevouwde en begon daarop het garen te win den, dat Martha hem gegeven had, zoodoende een kluvée nvormend dat voor het oog geheel gelijk zou worden aan het andere. Dit werkje, voor iedereen even gemakkelijk, kostte den men met zijn eenen arm verbazend veel inspanning, maar hij kreeg het ten slotte toch gedaan. Toen vouwde hij het kostbare stuk pa- 1 pier open en 'kreeg het volgende te lezen „Ontvangen van iemand, die onbekend wenscht teblijven, de som van 300.000 francs, gedeponeerd in mijn Zaak op naam van Martha Sollier, doch- ter van de overleden Germaine Sollier, van welk kapitaal, ingaande op den dag van heden, tegen 1 4 pCt. per jaar. Ik verbind mij gezegde som te zullen uitkeere naan bedoelde Martha Sollier of aan degetnen, die daartoe gemachtigd werden, op 't eenvoudig vertoon van dit ontvangst-bewijs. Saint-Ouen den 30sten Decemb. 1898 Richard Vernière. 6 Rue Hardouin Sait-Ouen Seine." de Vereeniging voor stroomdistributie in Neder- land. t Het schrijven van de Directie der Ned. Spoor wegen .inhoudende dat de inrichting van de halte Middenweg als laad- en losstation pl.m. 25000 zal bedragen en tevens nog voor beveiliging moet worden zorggedragen, werd voor kennisge ving aangenomen. De rekening 19:28 van het Burg. Armbestuur sloot met een nadeelig saldo van f813.16. De rekening van'het G.E.B. sloot in ontvang sten en uitgaven op een bedrag van f43343.06, de kapitaaldienst op f 114.403.071/2'. Het winstsaldo'.bedroeg f6183.3D/2. Voorts werd besloten de Z.waanderkermis in het vervolg te doen plaats hebben op den Zondag het dichst gelegen bij 15 Juni. Een voorstel van B. en »W„ het kohier der hon denbelasting te verhoogen mét f 27.werd goed gekeurd. Besloten werd een lichtpunt aan te brengen bij den spoorweg-overgang nabij de Roskam. Na breedvoerige discussies werd aan B. en W. opgedragen een onderzoek in te'stellen naar de mogelijkheid van gasdistributie uit een der na burige gemeenten. Hierna sluiting. Sis Herbert Samuel, een derbekende voorman nen in den Engelschen verkiezingsstrijd, sprak eeni gen tijd geleden voor de microfoon een politieke rede uit. Zooals wel bij iedereen het geval zulks zal zijn, was ook Sis Samuel vol bewondering voor de schoone uitvinding, welke het mogelijk maakt om tot zooveel onzichtbare toehoorders in den lande en daarbuiten het woord te richten. Toch vroeg de spreker zich af, of het voor de politici, die thans per radio hun politieke redevoeringen uitspreken, niet nog van veel meer belang zou zijn, indien zij door een vernuftig toestel konden opvangen de stemmingen en de gedachten, welke bij de kiezers leven. Bij gebreke van een dergelijke uitvinding, welke het laatste mogelijk zou maken, noemde Sir Herbert Samuel dan al hetgeen, waarnaar volgens zijn meening, dewaarachtige verlangens van een overgroot deel van het Engelsche volk terecht uit gaan. Maar wij willen komen tot ons eigen vaderland. Nu ook hier te lande de politieke partijen elkan der voor de microfoon verdringen en bevechten, willen wij de vraag stellen of onze Nederlandsche politici geen uitvinding van noode hebben, welke hen in staat stelt om te luisteren naar al hetgeen door ons eigen kiezersvolk wordt gedacht en uit gesproken. Het stellen van'deze vraag geeft al da delijk aan, dat zoo'n uitvinding voor tal van onze politici geen weelde zou zijn, zelfs dringend noodig. Daaruit zou hun zeer duidelijk blijken, dat bij het kiezerscorps een groote onverschilligheid heerscht en een lusteloosheid bestaat ten opzichte van het Staatsbestuur en de regeerende lichamen. En wan neer het landsbelang hun waarlijk ter harte gaat, moeten zij beseffen, dat zij alles in het werk moe ten stellen om die onverschilligheid te keeren, daar zij een kanker voor ons staatkundig leven is en in haar gevolgen even funest als het communis me. Voor die onverschilligheid zijn natuurlijk ver schillende oorzaken te noemen, waarbij niet uit 't oog mag worden verloren, dat, zooals in alles, ook hier veel misverstand en overdrijving een rol spe len. Maar de hoofdoorzaak moet o.i. worden ge zocht bij die Kamerleden welke geen juiste opvat ting hebben van hun moeilijke doch schoone taak. Die meer dan eens bij de behandeling van be langrijke wetsontwerpen, waarbij hun tegenwoor digheid vereischt is, afwezig zijn, en die enkel voor het bemachtigen van een goede plaats op de lijst Waarbij meermalen kundiger personen op zijde en naar achteren worden gedrongen. De eenvoudige kiezer, die dergelijke praktijken terecht veroordeelt voelt zich vooral bij het tegenwoordige ingewikkel de en gebrekkige kiesstelsel daartegenover machte loos, en begaat dan gemakkelijk de fout te gene raliseeren en te meenen, dat geen enkel Kamerlid en geen enkele politieke groep meer deugt. Het is evenwel onze rotsvaste overtuiging, dat ve le uitwassen, welke thans in het politieke leven voorkomen, kunnen worden uitgesneden, en dat 'n gezondere en betere politieke toestand kan worden verkregen, indien tot stand kwam een beter kies stelsel, waarbij den kiezer meerdere vrijheid en invloed wordt gegeven om van zijn voorkeur voor een bepaald persoon te doen blijken, en waarbij hersteld wordt de band tusschen de kiezers en hun afgevaardigde, welke vroeger bestond en bij het huidige kiesstelsel vrijwel geheel is losgelaten. Bij vele kiezers zou dan het bewustzijn terugkeeren, dat in werkelijken en figuurlijken zin zij me de een stem hebben in het kapittel, en hun onver schilligheid zou allengs wijken voor belangstelling Dit zou wij stipten het reeds aan— voor ons staatkundig leven een groote zegen zijn. Immers, zij, die door den loop der dingen onverschillig zijn geworden, laten in hun moedeloosheid de zaken maar vlotten een drijven, en geven zoodoende vrij spel aan die elementen, welke onze staatkundige inrichting zouden ondermijnen, Verbetering van de Kieswet is dan ook een der eerste dingen, welke de nieuwe Kamer tot stand zal moeten brengen. Uit deii Omtrek den verheugen dezen grooten dag voor de R. K. kerk te beleven. ((Appaus.) Hierna zongen een jongens- en een mannenkoor onder leiding van den heer Al „O Sacrum Convi- vium" van M. Haller, terwijl een mannenkoor het „Coenantibus illis" van Haller liet hooren. Hierna sprak de heer W. Nieuwenhuis uit Am sterdam, eenrede uit over het onderwerp ;,Het Gouden Priesterfeest van Z. H. den Paus." Het woord werd hierop gevoerd door den kape laan J. H. Hooijman uit Zwolle die het onderwijs „Het verdrag van Laterahen" behandeled. Hierna zong het mannenkoor met orkestbegelei ding het „Te Deum" van Verhulst. Pastoor Micklinghoff sprak een slotwoord waar in hij de hoop uitsprak, datmen vanmiddag geleerd had, nl. dat men als katholiek behoort tot één groote gemeenschap. Wij gaan naar huis met de ge dachte niet te zullen aarzelen onder leiding van God te strijden voor onze kerk. Hierna werd door den Internuntius de Pauselijke zegen gegeven. ZJJBE. De samenvoeging van de igemeenten Zjjpe en Petten tot eene gemeente, nml. Groot-Zdjpe, had eene tusschentijdsche verkiezing van 11 leden voor den nieuwen Gemeenteraad ten gevolge. Het aantal uitgebrachte stemmen bedroeg resp.: Vrijzinnig Democraten 977 Katholieken 627 S. Di. A. P. 518 Vrijheidsbond '271 Dé samenstelling van den Raad volgens dezen uitslag luidt:: 5 Vrijz.-Dem., 3 Katholieken,, 2 Socialisten en 1 Vrijheidsbonder, Voor de verkiezing van 2 Wethouders zijn er verschillende mogelijkheden, zooals: 'le. Vrijz.-Dem.Kath., 2e. Vrijz. Dein.Soc. 3e. Vrijz. Dem.Vrijheidsb. Met belangstelling ziet men de uitslag hiervan tegemoet. -- HEERHUGOWAARH Zeer druk wordt er gewerkt aan de voorbe reiding tot de viering van het Derde Eeuwfeest ter herinnering van de droogmaking van den polder. Dit blijkt wel uit tal van vergaderingen, gehouden door comité's en subcomite's. Veel be langstelling blijkt, zoowel van elders als hier, te bestaan voor de te houden tentoonstelling tijdens de feesten. Niet minder dan 32 toezeggin gen zijn reeds ingekomen voor het beschikbaar stellen van een medaille, waaronder voor 9 gou den. Correspondentie Wij ontvingen de opgave van den datum der ver gadering van den Raad der gemeente Heerhugo- waard en van Warmenhuizen te laat om nog vroeg tijdig genoeg onzen verslaggever aldaar te doen tegenwoordig zijn. De opgave van Heerhugowaard ontvingen wij met de middagpost, toen aldaar de vergadering reeds was begonnen terwijl de opgave van War menhuizen in ons bezit kwam met de. avondpost, toen des middags aldaar de vergadering reeds had plaats gehad. DE REDACTIE. Omtrent dezen wedstrijd lezen wij in het „Hbld.' Het zijn spannende oogenblikken geweest, die de talrijke toeschouwers beleefd hebben bij het laat- al hun kracht en werkzaamheid ten toon spreiden r ste deel van den wedstrijd tusschen België en Ne derland. En naarmate het einde van den strijd na derde steeg de emotie der Belgische en Nederland sche supporters, die zich uitte in luide aanmoedi gingen en bijvalsbetuigingen. En de Belgische turners, die het laatst aan de beurt waren met tremplinpaordspringen, werden als het ware geïnspireerd tot steeds betere presta ties. Met grooten durf wierpen zij hun krachtige li chamen over het toestel, om met groote zekerheid weer corrct neer te komen. Langzaam maar zeker zagen onze turners hun met groote moeite verkregen voorsprong van 1.5 pt. verloren gaan, tijdens het springen van de vier laatste enbeste Belgische turners. En toen de laatste uitslagen bekend gemaakt waren, bleek, dat de Belgen het aantal punten van onze turners juist overtroffen hadden, zoodat hun totaal.... 3/4 punt meer was dan dat der Nederlandsche ploeg. Voorwaar een niet alledaagsch gebeuren in een wedstrijd waarbij het totaal aantal punten meer dan 700 bedraagt. De leider van onze Gymnastiekvereenigingen „Hercules" en „Hygiéa", de heer K. Boot, heeft zich j kranig gehouden en wordt met eere genoemd: I Van de Nederlandsche turners blonken Boot en l Melkman uit. Van Melkman werd dat verwacht, van Boot niet en dat zal daarom velen verrassen. Melkman is echter niet zoo safe geweest als wij van hem gewend zijn: het vlotte miste hij maar al te dikwijls, een element dat anders juist bewonde- i ring wekt in zijn turnen. Toch was hij nog verre- I weg de beste van de Nederlansche ploeg. Boot heeft op volhardende wijze gewerkt. Wel is hij geen vlotte turner, maar zijn wil om door te zetten .vergoedt veel en voor een wedstrijd is dat zelfs van groote waarde. HET PAUSFEEST TE ALKMAAR. Zondag werd in den muziektuin en op het Gem. Sportpark het Alkmaarsche Pausfeest gehouden. Het feest ving om 11 uur aan in den Muziektuin met een Pontificale H. Mis opgedragen door Mgr. Lorenzo Schioppa, Aartsbisschop van Justinio Po lis Apostolis Internuntius bij het Nederlandsche hof. De Aartsbisschop werd aan den ingang van den Muziektuin ingehaald door 24 misdienaars in roo- de togen die groene palmen droegen. Voorop liepen de geheim kamerheer van den Paus E. Laane te Ginneken en de heeren Wijs uit Amsterdam en mr. Kusters uit Alkmaar resp. commandeur en ridder in de Gregoriusorde. Een koor bestaande uit 80 mannen uit Alkmaar en omgeving zong hierna on der leiding van den heer Jac. Al „Ecce Saccesdos" van Mosman, „Missa Festiva" van Ph. Loots en „Tantum Ergo" van denzelfden componist. De concecratie werd aangekondigd door tromge roffel, door de tamboers van St. Louis, terwijl tij dens de Elevatie fanfares schalden. De algemeene leiding van de plechtigheden was in handen van den Z. E. Heer H. J. Micklinghoff, pastoor der St. Dominlcuskerk te Alkmaar. Na de Mis werd gezongen ,Ave Maria" van Frans Witt, waarna Mgr. Schioppa den Muziektuin verliet De plechtigheid werd bijgewoond door een 2000 belangstellenden. In het Sportpark. Des middags waren op het Gem. Sportpark een 3000 belangstellenen aanwezig. Mr. Kusters opende deplechtigheid met den chr. groet, sprak zijn vreugde uit over de oplossing van de Romeinsche kwestie en over het gouden pries terfeest van den Paus. mer met een tiental stralen. Om kwart voor vijf stortte het gebouw in, waarna het gevaar voor het pakhuis en de machinekamer grootendeels gewe ken was. Door den hevigen vonkenregen brak even later in het gebouwencomplex van de aan de overzijde der Zaan gelegen rubberfabriek der firma Boon en Op. een begin van brand uit, dat door dia ijlings toegeschoten brandweer kon worden ge- bluscht. In verband met de muziekfeesten, die in Wor- merveer worden gehouden, was een duizendkop pige menigte op de been om den brand gade te slaan. De oliefabriek is geheel verloren. Dp scha de, die op een paar ton wordt geschat* wordt door verzekering op beurspolis gedekt. E|E ALKMAARSiOHEi IJZERr EN METAAL GIETERIJ BESTAAT 50 JAARj. De Alkmaarsche ijzer- en metaalgieterij her dacht haar 50-jarig bestaan. Het personeel, 270 werklieden, verzamelden zich des middags in een der versierde constructie-, lokalen, waar het werd toegesproken door den, president-commissaris, den heer Van Hasselt uit Den Haag. D.eze huldigde den vroegeren direc teur ,den heer Van Spall, den tegenwoordigen1 directeur, ir. Ph. M|. Bosscher, den heer Molyn die sinds veertig jaren boekhouder is en den heer- Ernste, chef van de teekenafdeeling. Spr. roemde den goeden geest, welke op deze fabriek steeds geconstateerd werd. Na hem sprak' de directeur, ir. Bosscher, die een historisch over-1 zicht van den bestaanstijd der fabriek gaf. Het personeel ontving een halve week loon en èen*- gulden voor elk aan de fabriek doorgebracht' dienstjaar. Burgemeester Wendelaar voerde het woord na-' mens den minister van Arbeid en deelde mede; dat de arbeider Pos, die vijftig jaar aan de fa briek gewerkt heeft, de eermedaille van de Oranje Nassau orde in brons was geschonken. Namens het personeel voerde de heer |Molyn het woord, die een tegelplateau aanbood, dat door den president-commissaris in dank aanvaard werd. Des avonds werd voor het personeel een uit voering van „De Hofslachter" gegeVen door de N.V. Het Schouwtooneel. Op den weg naar het vliegveld Waalhaven is te Rotterdam, ter hoogte van den ouden Waalhaven- dijk, een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een man is gedood en een ander ernstig werd gewond. Een bus van den gemeente extradienst op Waal haven reed in de richting van het vliegterrein, volgens den chauffeur met matige vaart, ongeveer twintig meter achter een taxi aan. De taxi haalde op een gegeven moment naar links uit, de autobus volgde, maar plotseling kwamen twee fietsers, die links van den weg reden, (het rijwielpad was groo tendeels door voetgangers in beslag genomen) voor de taxi vandaan. De autobuschauffeur wilde een aanrijding met de plotseling verschijnende fiet sers voorkomen en daarom haalde hij scherp naar rechts uit. De fietsers werden evenwel toch aange reden. De bus reed het fietspad op en door stoo- ten van den wagen bij het verlaten van den *ijweg zijn de voeten van den chauffeur blijkbaar van de pedalen getrild waardoor de bus pas na ongeveer tien meter tot stilstand kwam. Tengevolge hiervan zijn nog eenieg voetgangers die niet vlug genoeg uit den weg konden .aangereden. De fietser, de 38-jarige H. Hofman, uit de Raap horststraat, die met zijn tienjarig zoontje reed, is op slag gedood. Het kind bleef ongedeerd. Een van de voetgangers de zestienjarige H. de Haan, kreeg, een schedelbreuk. Hij is in zorgwek- kenden toestand in het ziekenhuis aan den Cool- singel opgenomen. De vijftienjarige J. de Jong, die met hem liep te wandelen, kreeg een onbeduidende wond aan het achterhoofd en een scheurwond onder de rechter arm. Na in het ziekenhuis verbonden te zijn kon de jongen naar huis gaan. Voorts is er nog een jong meisje uit het qublek zoo overstuur geraakt, dat zij pas, na in het zie kenhuis behandeld te zijn, naar huis kon terugkee ren. De politie stelt een onderzoek in naar de vraag in hoeverre den chauffeur van de bus schuld treft. De remmen van de bus functioneerden goed. Alleen de inkerlantaarn van de bus is ontzet. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei huidverw on dingen HET VERZACHT GENEEST DE VERKIEZINGEN. Bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer in 19'25 werden de uitslagen via. het station Scheveningen-Haven draadloos aan de dagbladen in het geheele land toegezonden. j l Men meldt ons, dat zulks dit jaar niet zal geschieden. Dit staat in verhand met de besluiten van de te Praag gehouden radioeonferentie inzake J de verdeeling van de golflengte. De aan Neder- land toegewezen golflengten laten niet toe, dat des avonds na zes uur voor het doorzenden van i de uitslagen der Tweede Kamerverkiezingen ge- bruik wordt gemaakt van den zakelijken omroep- zerider Scheveningen-Haven. INBRAAK IN EEN KERK. In de R.K. Hulpkerk aan den Rozendaalschen j weg te Arnhem is in den afgeloopen nacht inge- broken. De inhoud van een off er blik is ont- I vreemd. 101-JARIGE OVERDEDEN. Te Kloosterzande is de oudste inwoner van Zee- j land overleden. Op 23 Juni was hij 101 jaar ge worden. i GROOTE PABRIEKSERANDt Door tot nog toe onbekende oorzaak is brand j Hierna richtte hij in het Fransch woorden van uitgebroken in de oliefabriek „De Pijl", liggende welkom tot Mgr. Schioppa, dien hij dank bracht in de gemeente Wormer en toebehoorende aan men. Voorts bracht hij dank aan Commissaris der Koningin, de aanwezige leden der le en 2e Kamer en van Prov. Staten voor hun te genwoordigheid. Dank bracht hij aan de geestelij ken voor de medewerking alsmede aan den bouw meester den heer De Kort zich heen. Na een half uur tijd was de geheele fabriek een vuurzee. Aan behoud viel toen niet -meer te denken. De op het terrein van deA brand aanwezige brandweer uit Wormer en Wormerveer Hij eindigde met een woord van hulde tot de bepaalde zich dan ook slechts tot het nat hóuden- aanwezige oud-Zouaven, die zich er zeker in zou- van het aangrenzende pakhuis en de machineka- ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND. Geen Engelsche manoeuvres. De jaarlijkshce Britsche legermanoeuvres in het Rijnland zijn afgelast hetgeen wordt beschouwd als een voorteeken eener spoedige ontruiming. Reuter bevestigd dat Londen geen instructies ge zonden heeft voor het houden van manoeuvres in het Rijnland, doch totnogtoe geen enkele aanwijr zing aan het hoofdkwartier van het bezettingsle ger te Wiesbaden heeft gezonden betreffende de ontruiming. Ontruiming der zone van Coblenz op 1 September. Wij hebben reeds melding gemaakt van het ge rucht dat de zóne van Coblenz die volgens het ver drag van Versailles op 10 Januari 1930 ontruimd moest zijn, reeds tegen 1 September a.s. ontruimd zal worden. Dé „Kölnische Zeitung' meldt thans, dat de opperbevelhebber der bezettingstroepen in het Rijnland zijne maatregelen alle op een derge lijke vervroegde ontruiming heeft ingericht. In de eerstkomende veertien dagen zouden reeds twee Fransche regimenten uit Coblenz naar het vader- lan terugkeeren. Hierbij zou de zuiver practische overweging gelden, de troepen aldus niet aan de winterkoude zullen blootgesteld zijn (Hbld.) EEN HUWELIJKSiZiWENDEDAAR AANGHHOUDlEN. Zaterdagmiddag is ,naar Wolff meldt, te Ber lijn gearresteerd de 34-jarige koopman Leopold Lehmann, een berucht huwelijkszwendelaar, die al anderhalf jaar door de politie werd gezocht. Lehma ndeed zich voor als koopman met groote zaken en spiegelde trouwlustige dames een erfenis uit Amerika voor. Op deze wijze gelukte het hem ongeveer veertig meisjes voor sommen loopende 0 en 7000 mark te benadeelen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2