ONZE GBOENTEVEIINGEN Plaatselijk Nieuws BROEK OP LANGENDIJK. Ingekomen en vertrokken personen over de af- geloopen maand Juni 1929. Ingekomen: T. Boskamp, echtgenoote van P. den Hartigh, Julianastraat 561 a. P. Koedijk, zon der beroep van Sint Pancras naar hier, Sluiskade 503. B. Koopmans, echtgenoote van A. Dekker, van Avenhorn naar hier, Dorpstraat 243. J. H. Weerkamp, tuinbouwer van Heerhugowaard naar hier, Prins Hendrikkade 533. J. de Haas, met ge zin, smid, van Amsterdam naar hier, Oxhoofdpad 302 a. P. A. Huitema, bakker van Oudkarspel naar hier, Dijk 41. N. Bosman, auto- en rijwiel handelaar van Alkmaar naar hier, Dijk 535. N. Kooij, echtgenoote van N. Bosman, van Noordschar woude naar hier, Dijk 535. J. Rus, echtgenoote van W. Hopman, van Harenkarspel naar hier, dorp straat 249. G. Leijen, echtgenoote van E. Smit, van Amsterdam naar hier, Dorpstraat 224. J. Bijpost, echtgenoote van M. Borst, van Alkmaar naar hier, Dijk 17. H. D. Loorbach, dienstbode, van Hoogezand naar hier, Spieringbuurt 461. J. G. J. Gersen van Shaesberg naar hier, bakker, dorpstraat 43flf Vertrokken: J. Prins, van beroep motor schipper van hier naar Zijpe, Sint Maartensbrug C 18. K. de Geus, zonder beroep van hier naar Steenwijk, Meerterstraat 16. W. Stam, zonder beroep van hier naar Bergen Stationplein 10. J. C. Buishand, met gezin, koopman ,van hier naar Algmaar, Westerweg 290. T. Hoogland, zonder beroep, van hier naar St. Maarten, Stroeterdijk C 129. E. Engel, zonder beroep van hier naar Haar lem, Bloemhofstraat 7. J. Gootjes, tuinbouwer, van hier naar Sint Pancras, Bovenweg 174 a. G. Eriks, huishoudster, van hier naar Heerhugow., Westdijk B 223. W. Kliffen, transportarbeider, v. hier naar Zuidscharwoude. W. Warmendam, met gezin, Stationsassistent van hier naar Alkmaar, Ei kelenbergstraat 13. J. Dijkstra, schipper, van hier naar Worktim, Spoorstraat G 152. BROEK OP LANGENDIJK. Aan het postkantoor te Broek op Langendijk en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juni 1929 ingelegd ingelegd f5877.97, terugbetaald f7243.66. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het numiner 1386. Nieuwstijdingen Uit den Omtrek OUDiE NIEiEORP. 'T VELD. Zondag 1.1. collecteerde in onze parochiekerk onder beide H. Missen den Zi.Eerw. Heer Pas toor Helmer, vroeger kapelaan te Alkmaar en thans door Z.D. Hoogw. de Bisschop belast met de stichting eener nieuwe parochiekerk te Rot terdam. Als steeds mocht ook deze collecte profiteeren van de mildadigheid onzer parochianen en bracht de kapitale som op van f 360. UIT DE HOOFDSTAD Wij lezen in het „Algemeen Handelsblad" het vol gende niet onaardig overzichtje: GROOT POLITIEK SCHILDERDEBAT. Terwijl de vergaderzalen daveren van de belof ten en profetiën van bezielde volksvertegenwoordi gers in spé, terwijl de aether meetril' van veront waardiging over de (N 1) bedriegers van het volk en de neutrale straatplaveisels voor knusse têtes a têtes zorgen tusschen Wijnkoop en Ruys, wordt op de schutting rond het Paleis voor Volksvlijt een stil maar verwoed politiek schilder-debat gevoerd tus schen den Vrijheidsbond en de S.D.A.P. geleverd door tergend langzaam werkende schilders, onver schillig als de straatsteenen voor wat zij den volke verkonden. En groepjes mannen staan nabij de scilderem- mers en verklaren den dieperen zin van wat daar aan de oppervlakte verschijnt en de verschillende commentaren zijn het geenszins met elkander eens zooals het goede commentatoren past en geen luis tert naar deno ander, maar een iegelijk praat op zijn beurt.... en de schilders schilderen met wit, blauw rood en geel, tergend langzaam, maar se cuur en....staande op een voorman van de R. K. Staatspartij lezen wij: „In België werken de sociaal-democraten voor vermindering van den dienstplicht tot zes maan den.... in Nederland is deze slechts vier en een hal ve maand, zonder, dat één soc. democr. minister ooit in de regeering zat." (De rest der letters zijn nog in wording). „Stemt dus liberaal." ,Het militairisme, dat door den Vrijheidsbond zoo wel als door de kerkelijke partijen wordt gesteund, heeft Europa gemaakt tot een ruine als deze!" schreeuwen de roode letters hiertegen in. Maar „wit op blauw" antwoordt dr. Vos: „Een nieuwe ruine is in voorbereiding; denk aan het geheim Fransch-Belgisch verdrag.' „Zoo wordt de S.D.A.P. bestreden" hlult deze par tij en toont een schuttingsdeel, waarover een regen van inktmoppen door haar drukker werd uitgego- ,Laat de dictatuur van Moskou en het bloedbad van Berlijn een les zijn voor ieder strijder voor de geestelijke vrijheid" leest men, weer „wit op blauw op kilometers afstand. „Eet havermout en houdt het bij Miss Blueband" „De liberalen en de geestelijke vrijheid!" „Mr. Knottenbelt, een der leiders van den Vrij heidsbond, betoogde op 8 Maart 1928 in de 2e Ka mer, dat het een werkgever vrij staat een werkman te ontslaan op grond van politieke beginselen die hij belijdt. (Hand. 1928 pag. 1643.)" Mr. Fock, thans voorzitter van den Vrijheidsbond heeft als G.-G. van Ned.-Indië het Stakingsrecht van den arbeider vermoord." Dus, als de Vos de passie preekt, boer pas op je en kiezers stemt A. H. Gerhard. Ziedaar een dankbaar voordebat. „Als u zegt, dat Darwin gezegd heeft, dat de mensch van de aap afstamt, zeg ik, dat hij dat niet gezegd heeft," want het is maar de kwestie hoe hij het gezeegd heeft, en of het niet alleen maar een slecht lezer is, die zegt, dat Darwin gezegd heeftt wat hij, zeg ik, niet zei!.... Dat is een kwestie van algemeene ontwikkeling.... een kwestie, welke een nieuw heftig debat ontlokte aan den kring van kij kers naar dezen politieken schilderstrijd. „Woorden en daden!".... (rood opwit!) „Kiest Marchantinterrumpeerden in het geel de Vrijzinnig-Democraten. „De leuze der eenzijdige ontwapening is mislei dend! Emile v. d. Velde, soc.-democr. minister van Bel gië zegt: „De ontwapening kan alleen algemeen zijn Mac Donald zegt: Internat, ontwapening wen- schen allen, doch is voor niemand afzonderlijk be reikbaar. Daarom op voor internationale ontwapening! Stemt Liberaal!" i DE GEHEIMZINNIGE BRANDSTICHTER. I De onbekende brandstichter te Rotterdam is Za- terdag op verschillende plaatsen in de stad weer i opgedoken. In enkele uren tijds zag hij kans op 5 plaatsen brand te stichten zonder zen' gevaar te loopen te worden aangehouden. Even vier uur was net een wagenmakerij in de Baan, waar de brand ontdekt werd op den zolder. Gelukkig kon het vuur in den aanvang worden ge stuit. Drie kwartier later ontstond op een zolder van een schilderswerkplaats aan de Zaimhaven een begin van brand. Ook nu was de oorzaak onbekend. De derde maal dat de brandweer werd gealar meerd, was het voor de Korte Hoogstraat. Op een der boven verdiepingen was brand uitgebroken in een kast op een der kamers. Nauwalijks was dit voorbij, of meer in het oostelijk deel der stad ul. aan het Vredenoordplein was bij een behanger de brand uitgebroken. Tenslotte en dat was het meest frappante geval van den avond, bemerkte personeel van een firma van den Schiedamschsingel dat in een kleine ka mer ook brand was gesticht. Werd in alle vorige gevallen het ontstaan van den brand toegeschreven aan den onbekenden J brandstichter aan den Schiedamschesingel stond 't 1 vast. Toen een der kantoorbedienden stappen op de trap hoorde, begaf hij zich daarheen en ont dekte, dat in de nabijheiü op twee plaatsen brand was gesticht in de nabijheid van de trap. Met emmers water werd dit gebluscht maar toch bleef er rook hangen, Al spoedig kwam men tot de ontdekking dat het achter een gordijn ook lustig brandde» Ook wist men door snel ingrijpen erger te voorkomen. Het is buitengewoon vreemd dat tot nu toe nie mand dezen brutalen brandstichter heeft weten aan te houden. Alle pogingen van de politie om den man te ar resteeren mislukten tot nu toe en de vijf brandjes van Zaterdagavond zijn er het bewijs van dat de dader zich door de genomen maatregelen niet laat afschrikken. Dat een en ander onder de zakenmenschen in de binnenstad groote ongerustheid verwekt, valt licht te begrijpen. EEN VERLOOPEN BRUILOFTSFEEST. In den nacht van Donderdag op Vrijdag speel den zich in de gemeente Ridderkerk eenige komi sche tafreelen af. Bij den heer M. P. werd een 50- jarig huwelijksfeest gevierd en wel op zoodanige wijze dat de gemeentepolitie werd gewaarschuwd, dat bij bedoelden P. een ernstige vechtpartij plaats had. Bij aankomst bleek, dat de bruilofts gasten 'n meeningsverschil hadden, waarbij het vocht van Schiedtm een belangrijke rol speelde. Dit verschil liep zoo hoog, dat geen ruit in de woning heel bleef De niet-vechtenden vluchtten uit angst door de vernielde ruiten. Een der aanwezigen maakte op minder aangename wijze kennis met de straat. Ver der geraakte een ander in de sloot wist zich op den wal te werken en vertrok in het nachtelijk uur met achterlating van zijn rijwiel, colbert en regenjas in zijn overhemd naar IJsselmonde, ongeveer een uur loopen. Volgens de „Tel." was de eorzaak van dit alles een oneenigheid inzake de rangschikking der gas ten. Land- en Tuinbouw E|EiN PRAATJE OVER ENKELE AARID APPELZLElKTEN, Als men over aardappelziekten praten wil is het altijd moeilijk een begin te krijgen en heeft men eenmaal een begin, dan kan men het} eind niet vinden. Het gaat namelijk tamelijk regel matig op, dat het aantal ziekten even groot is als de belangrijkheid van het product. En, dat de aardappel, vooral in Noord-Holland een zeer belangrijk product is moet toch met gerustheid aangenomen worden. In de eerste plaats is de wratziekte op sommige plaatsen in ons land een zeer berucht verschijnsel in de aardappelen. .We behoeven wel geen uitvoe rige beschrijving te geven van de manier, waarop deze ziekte zich uit. .Wel is het in onze contreien gelukkig niet bekend, maar ieder, die het eens in zijn gewas vinden zal kan zich nooit vergissen als de ziekte tenminste in tamelijke mate op treedt: de aardappelen hebben op de knollen en soms ook op het loof boven den grondf min of meer groote wratten of gallen of knobbels. Men kan het nooit verwarren met een andere ziekte, want ,wratzieke aardappelen lijken nergens an ders op als op wratzieke aardappelen. Neemt men het in het gewas waar, dan moet men zich eT we rekenschap van gevén, dat het zeer gemakke lijk van den eenen akker naar den anderen over gebracht kan worden. Het beste is voorloopig geen aardappelen op dat land te telen. Men moet er zich ook wel degelijk rekenschap van geven, dat het een ziekte is, die onzen buiten- landschen handel den nekslag geven kan, want, hoewel men deze ziekte in het buitenland even goed heeft als wij is toch den invoer van wrat- zieke aardappelen verboden en ook van aardap pelen ,die uit een wratzieke buurt (dat mag ik zoo wel zeggen) komen. In Engeland heeft men b.v. ongeveer 40000 H.A. land, dat met deze ziekte besmet is of in de buurt ligt van besmet land; dat is het 25e deel van geheel Engeland. Nu noemde onlangs een Engelschman de wrat- ziekte hee lscherp de boeman, waarmede men tracht elkander vliegen af te vangen op het ge bied van den export en hij vond het in het geheel niet die gevaarlijke ziekte, die men er van maken wil: hij vond de virusziekten (bladrol, mozaïek, stippelstreep enz.) veel gevaarlijker. Wij noe men dat even omdat dat voor zoover ons bekend, de eerste maal was, dat iemand er rond voor uit durfde te komen, dat het voor protectiedoel- einden uitgebuit wordt. Of het nu werkelijk waar is, dat het voor de cultuur een ziekte is, die niet. zoo gevaarlijk is als de virusziekten, kunnen we gevoegelijk buiten beschouwing laten, want, ook voor ons is wratziekte de boeman, tenminste, zoo lang men op internationaal terrein dat als wapen blijft gebruiken. In ieder geval is het een belangrijke ziekte, en dat te meer, wijl de bodem zoo lang besmet blijft en wijl we nog geen goede, grondontsmettingsmiddelen hebben Om verder even over de zgn. virusziekte te praten die we reeds even genoemd hebben, kun nen we dan opmerken, dat het een voordeel is bij andere nadeelen, dat de bodem niet zoozeer be smet raakt door het verbouwen van b.v. mozaïek- zieke aardappelen of bladrollers, stippelstreep- zieke aardappelen enz. Hier wordt de besmetting hoofdzakelijk boven den grond, zooals we reeds vroeger vertelden, door bladluizen en andere in secten (of dieren) overgebracht. Dat is een groot voordeel, want, nu behoeft men niet zoo bang te zijn van de vrucht van het verleden jaar als men het gewas van het tegenwoordige jaar slechts goed in het oog houdt en er de zieke of verdachte exemplaren goed uitzoekt en op tijd er uit haalt; en vernietigt. Heel anders is dit weer wat be treft de bekende Rhyzoctonia (waarbij men de samengeknepen kopbladeren waarnemen kan, de witte schimmelband aan den wortelvoet en de bovengrondsche knolvorming). Déze ziekte blijft wel degelijk in den grond achter in denj vorm van opgerolde zwamdraden, die men sclerotiën noemt. Deze ziekte is echter zeer gemakkelijk te voorkomen voor zoover het poterbesmetiiiig betreft ,want, het wasschen met sublimaat geeft de beste resultaten die men maar verwachten kan; jammer, dat het ook in Noordholland nog niet algemeen op deze wijze bestreden wordt. ;We zouden ieder in overweging willen geven nu zijn gewas te velde eens zorgvuldig na te gaan en dan te zien, of ontsmetten in het najaar van de poters niet wenschelijk zou zijn. .We kunnen wel verklaren, dat, wie eens mét sublimaat ontsmet heeft, die ontsmetting nooit meer zal nalaten. Vragen op dit gebied aan de Redactie. St. Pancras. VAN HEiRWIJNEN. Burgerlijke Stand Gemeente Sint Pancras. (Ingeschreven over de maand Juni.) Geboren Jacob Gerrit, zoon van Pieter Groen en Geertje Ploeger. Alida Klasina, doch ter van Gerbrand Nieuwland en Egberdina Bu- scher. Trijntje, dochter van Jan Wagenaar en Geertje Zeeman. Neeltje,- dochter- van- Pieter Kooy en Maart je Bloem. Gehuwd Jan Keizer en Harmina Booi. Jan Gootjes en Trijntje Koedijk. Dirk Bobeldijk en Jannetje Keizer. Overleden: Maarten Schuit, 59 jaren, echt genoot van Jannetje Tegel. Gemeente Broek op Langendijk. (Ingeschreven over de maand Juni.) Geboren Dirk, zoon van P. Paarlberg en van T. Aarsen. Maartje., dochter van D. Bakker en van M. Glas. Arie, zoon van K. Kok en van J. Nieuwenhuizen. Hendrika, dochter van S. Koff- man en van N. Veenstra. Jacob, zoon van W. Bruin en van W. van Duijn. Dirk, zoon van M. Wiering en van A. Kostelijk. Getrouwd: P. J. Stekelbos, elctricien, wonen de te Bergen en W. Stam. E. Smit, tuinbouwer en G. Leijen, wonende te Amsterdam. W. Kliffen transportarbeider en M. Evers, wonende te Heer hugowaard. J. Norden, venter, wonende te Haar lem en E. Engel. K. Bak, tuinbouwer en E. Ro- meijn. M. Borst en J. Bijpost, wonende te Alk maar. T. Keizer, velingbeambte en S. Groen. J. Kok, broodbaakker, en M. L. Klemkerk, wonende Overleden: Baafje Vredenburg, oud 75 jaar, echtgenoote van K. de Geus. OVERZICHTEN EN FRIJSHOTEERIHGEN O NZ E GR O ENTEN VEILINGEN. In de afgeloopen week bedroeg 'de aanvoer van vroege aardappelen aan beide Langendijker vei lingen tezamen 132 wagons ofwel gemiddeld 22 per dag. Het verloop van de markt wasi echter verre van gunstig te noemen. De week opende met den prijs van den vorigen Zaterdag, n.l. ge middeld 12.per 100 Kg., maar toen op., vol gende dagen het aanbod toenam en de vraag hieraan lang niet evenredig was, liep de prijs dagelijks terug. De laatste dagen kon voor de beste partijen geen f 7 worden gemaakt en kwam de doorsneeprijs nauwelijks tot f 6. Voor de klei ner esorteeringen bestond nu slechts zeer geringe koroplust, zoodat drielingen meestal niet hooger noteerden dan f 2.50 of f3 en kleine hie^ meer dan gemiddeld fl per 100 Kg. Hiermede zijn de prijzen hoewel de campagne nauwelijks is be gonnen gekomen op een peil dat de teelt niet loonend maakt. Toch wordt met het rooien door gezet, omdat men het leegkomende veld nog met de nateelt wil beplanten, in de hoop daarmede gelukkiger te zijn. 0{p de groentenmarkt vormen de tomaten de hoofdzaak. Echter is de aanvoer afnemende, om dat uit de stookkassen zoo langzamerhand minder wordt getrokken en het product in de koude kas nog niet klaar is. De prijzen liepen dezei week terug, zoodat op de laatste veilingen noteeringen van 60 cent niet meer voorkwamen. Toch was, ondanks het overal vrij groote aanbod, de vraag nog zoodanig, dat het product hooge prijzen maakte. A en O bleven nog alle dagen boven de 50 cent per kilo. B liep daar iets onder en CC werd graag afgenomen voor 42 cent per Kg. De aanvoer van boswortelen varieerde van '10 tot 15000 bos per dag. Een enkel keer eens wat afwijkende, kon dit product overigens stationair prijzen maken. De meeste dagen bracht het van f89.50 per 100 bos op. Bloemkool komt nog steeds in geringe hoeveelheden. De prijzen bleven heel wat onder de nóteeringen van vorige week, doch waren met 22 a 25 cent per stuk voor de eerste en 15 cent voor de tweede soort, in geen geval onbevredigend. Nog werden aangevoerd en kele geringe partijtjes slaboonen, welke 45 a 50 cent per Kg. konden opbrengen. UIT DE STKEER» Ons overzicht hiervandaan is ditmaal in een pessimistischen toon gesteld. Niet alleen dat de prijs der aardappelen met sprongen naar beneden gaat, Zaterdag, notabene, de helft lager als Maandags van dezelfde week, ook het beschot valt nog erg 'tegen. Degene, welke 50 pond op de roe steekt, mag tot de gelukkigen gerekend wor den. De meesten halen maar net pl.m. 40 pond. Waar men nog niet volop tulpen kan rooien, wordt toeh maar voortgegaan mét de aardappe len. Gisteren bedroeg de aanvoer dan ook 394 schuiten. Waar hier in 3 ploegen wordt geveild, raakte dit getal tijdens het veilen bekend, waar door 'de prijs nog weer onmiddellijk naar bene den ging. Stonden ze in den beginne nog op f 2.50, naderhand noteerde men f2.40. Over het verdere verloop kan door het afzenden van dit bericht niets meer worden gemeld. Het weinigje bloemkool, wat hier komt, brengt flinke prijzen op. LANGEDIJKE;R. GROENTEMARKT. 1 'Juli. 183000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f4.68 6.80, drielingen fl.8ö3.80, kleine f0.90. 8000 Kg. tomaten A 48.90, B 44.90, C 41.70, CC 36.10, 11000 bos wortelen f7.909.10, 213 stuks bloemkool le soort 21.90—22.60, 2e soort 15.40. 2 Juni. 401.000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 4.40 5.90, drielingen f 1.502.60, kleine f 1, 10000 Kg. tomaten A 45.90—47.90, B 42.90, O 42.40, CC f36.70, 23000 bos wortelen f4.50—9.— - NOORDERMARKTBOND'. 1 Juli. i 20600 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 5.70 6.50, drielingen f2.102.50, kleine fl.10, 20 stuks bloemkool f20.10. '2 Juli. 97600 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 4.10 5.drielingen 1.502.60, kleine f 11.20, lW ARMENHUIZEN, 29 Juni. 6320 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 6.70— 7.60, drielingen f45.40, kleine f 1.90. W ARM EN HU IZEN, 1 Juli. 3500 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f5.30 6.50, drielingen f2.503.90, ALKMAAR 29 Juni. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 183000 kipeieren: 5658 Kg. f5.80 6.10, 58—60 Kg. 6.6.30, 60—62 Kg. 6.20 —6.40, 62—64 Kg. f6.40—6.60, bruine 60—65 Kg. 6.30—6.80, 50000 eendeneieren 5.305.40. ALKMAARSCHE EXPORT,VEILING. Aardappelen 4.407.10, aardbeien 1.751.95, an dijvie 1.60—8.60, asperges 22—57.—, bloemkool 25.36.60, 2e soort f 15—22, kropsla 0.20— 2.komkommers 5.5013.10, postelein 0.09 0.16 per bakje, peulen f 1724, per 100 pond, rabarber 3.606.20, radijs 4.p. 100 bos, selde rie 1.907.40, spinazie 0.500.85 per bakje, enkele spercieboonen per pond f4551, dubbele f4251, tuinboonen f 7—10 per pond, Tomaten A f 27, B 25.50, Cj 26, CC 18.1, witlof 6—910.30. ALKMAAR, 29 Juni. Veemarkt. '30 paarden f250400, hitten f125—225; 22 melkkoeien f175—375, 62 nuch tere kalveren f 1230, 42 vette schapen f30— f 37, 20 lammeren f 1218, 20 schrammen f 45 f50, 63 biggen .f2332, 1 geit f 9. Boter- en eiermarkt. Fabrieksboter f0.90 fl, 2e soort 0.800.90, kipeieren, groothandel f 5.80—6.30, eendeieren f 5.25. ALKMAAR, 1 Juli. 64 vette koeien f240400, 16 vette kalveren f 50130, p. pond 1.201.50, 36 nuchtere kal veren f8—28, 469 varkens, vette 86—91.zou ters 90 cent. Marktoverzieht van de vorige week, ingez. door Jac. Knoop, Makelaar in aardap pelen, groenten en fruit, Nassankade 158 TeL 81431 Amsterdam. De afgeloopen week was er weinig vraag naar nieuwe muizen, het publiek wilde er nog niet aan ,daar de oude nog best en goedkoop zijn, iedere dag ging de prijs terug, zelfs werden einde der week de nieuwen tegen elk bod verkocht'. De oude aardappelen bleven voor lage prijzen gevraagd en gaan vlug weg. De volgende prijzen werden heden 1 Juli ge maakt. Friesche boter 0.751.10, Zieeuwsche bravo 0.751.10, T,exelsche roodster 1.-1.50, Anna Paulowna roodster 1.101.50, IJpolder en Haar lemmermeer bravo 0.751.10, W.estl. muizen f7 8, Westl. kleinen f 45, Andijke rmuizen f 7 7.50, kleinen 3.504.Langed. muizen f7— 8.kleinen f45.nieuwe Spring Malta f 15 Radio-Omroep Radio-Centrale HARtTkÉ, Oudkarspel A117 EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) i Woensdag 3 Juli. 10.0010.15 A.VR.O. Morgenwijding. 11.20 Gramofoonplaten. 12.152 Lunchmuziek. 2.002.30 Gramofoonplaten. 2.303.30 Kin dermatinée. 3.304.30 Maak het zelf. 4.305.00 Lezing. 55.30 Lezing. 6 7.15 Concert. 7.157.45 De A.damsche Schouwburgkwestie. 88.15 Gramofoonpla ten. 8.15 Aansl. Kurhaus. Dansmuziek. Donderdag 4 Juli. 1010.15 A.V.R.O. Morgenwijding. 11.20 Gra mofoonplaten. 12.152 Lunchmuziek. 2.00 2.30 Ghettogijntjes. 2.303 Gramofoonpla ten. 34 Knipcursus. 45 Ziekenuurtje. 5.005.30 Sportproguose. 67 Dinermuziek. 77.45 Causerie. 88.30 Boekenhalfuurtje. 8.309.50 Beethoven-concert. 9.5011.10 Concert omroep-orkest. Gramofoonplaten. TWEEDE; PROGRAMMA. (Huizen.) Woensdag 3 Juli. 1111.30 Korte ziekendienst. 12.301.45 Mid dagconcert. 1.452.30 Gramofoonplaten. 2.304.30 Concert. 4.305 Gramofoonplaten. —5—6 Kinderuurtje. 6—7.30 Sprekers. 7.308.00 Praatje. 8 Uitzendavond. N.O.R.V. Donderdag 4 Juin 11—11.30 N.C.R.V. Korte ziekendienst. 12.30 1.45 Middagconcert. 56.30 Concert. 6.30— 7 Spreker. 78 Orgelconcert. 8 Concert. Eerste Langedijker Radio-Centrale D. Schuitemaker Jr., Noordscharwoude EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) i Woensdag 3 Juli. 10—10.15 A.V.R.O. Morgenwijding. 12.15—2.00 Lunchmuziek. 22.30 Gramofoonplaten. ■2.303.30 Aansluiting Scheveningen, kinderma- tinée. 3.30—4.30 Maak het zelf. 4.30—5 Lezing over Vad. Gesch. 5.005.30 Lezing over padvinderij. 6.007.15 Vooravondcon cert. 7.157.45 Amsterd. Schouwburgkwestie. 8.15 Aansl. Scheveningen. Hierna dansmu ziek uit Vlissingen. Donderdag 4 Juli. 10—10.15 A.V.R.O. Morgenwijding. 12.15—2.00 Lunchmuziek. 22.30 Ghetto gijntjes. 2.30 —3.00 Platen. 3.00—4.00 Knippen. 4.00 5.00 Ziekenuurtje. 5.005.30 Sportpraatje '6.007.15 Dinermuziek. 7.157.45 Sportle- zing. 8.00—8.30 Boeken. 8.30—9.50 Beet- liovenconcert. 9.5011.10 Concert Treep. Tot 12 uur platen. TWEEDEi PROGRAMMA. (Huizen») Woensdag 3 Juli. 11—11.30 N.C.R.V. Ziekendienst. 12.30—1.45 Middagconcert. 1.452.30 Platen. 2.30— 4.30 Concert. 4.30—5 Platen. 5—6 Kinder uurtje. 6—6.30 Lezing. 6.30—7 Uitslag reci- teerwedstrijd. 78 Lezing. 8 Uitzendavond. Donderdag 4 Juli. 11—11.30 N.C.R.V. Ziekendienst. 12.30—1.45 Middagconcert. 56.30 Concert. 6.307 Lezing. 7—8 Orgelconcert. 8 Concert.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4