Raad Warmenhuizen. Liefde en Misdeed Nieuwstijdingen De Moord van Saint-Ouen. Kamerkroniek BEURSOVERZICHT Burgerlijke Stand Radio-Omroep Radio-Centrale HART KLiIt, Oudkarspel 1III Eerste Langedijker Radio-Centrale 0- Schuitemaker Jr., Noordscharwoude OPLICHTING. De centrale recherche te Botterdam heeft aan gehouden A. I. de jM;. uit de Groote Draaisteeg, die er den laatsten tijd zijn beroep van, maakte gelden te leen aan te bieden zonder borg, waarbij hij fl.50 informatiekosten vorderde, zonder dat de gegadigden ooit geld van hem kregen. Naar aanleiding van' een van zijn advertenties in de dagbladen heeft een rechercheur zich met hem in verbinding gesteld, waarbij den politieman al dadelijk bleek, dat hij te doen had met iemand, die vroeger al eens wegens verduistering in dienstbetrekking met de politie in aanraking was geweest. De M. zei, dat de informatiekosten f 3 bedroegen en 'dat men de helft vooruit moest be talen. Men kon geld bij hem leenen tot een be drag van f 1000. Hij beweerde in relatie te staan met enkele groote credietinstellingen, maar hier van bleek geen woord waar te zijn. Da recher cheur waarschuwde hem, dat zijn praktijken aan zwendel grensden, en hij beloofde het bedrijf te zullen staken. Maar nog denzelfden dag heeft hij een credietaanvrager voor fl.50 opgelicht. Inmiddels was hij in verbinding gekomen met iemand uit Dordrecht, die zijn kantoor heeft in 'Nijmegen en in Arnhem zitting houdt. Deze man is agent van een bonafide credietinstelling. Bui ten medeweten van deze instelling werd De Mi- aangesteld tot sub-agent. Die informatiekosten bij deze instelling bedroegen fl.50. De M|. bleef evenwel f3 rekenen en stak de andere fl.50 in eigen zak. Bovendien heeft hij iemand f 1.50 laten betalen, wien hij later berichtte geen crediet te kunnen verschaffen, omdat de aanvrager onge huwd was welke omstandigheid hem bekend was, toen hij de fl.50 incasseerde. Een ander had hij fl.50 laten betalen, hoewel hij wist, dat deze cliënt geen borg had en de instelling, voor wélke hij z.g. werkte geen credieten zonder borg gaf, Tegen de M, is proces-verbaal opgemaakt. Den laatsten tijd heeft hij circa f75 onrechtmatig ont vangen. i COMMUNIS,TEN EN' DE VERKIEZINGEN. Er is een vrachtauto uit Botterdam naar Den Haag gekomen bemand met een twintig leden van de communistische partij Holland (centraal co mité). Zij waren voorzien van elf kalkemmers, on der leiding van het Botterdamsche gemeente raadslid van Burink. Eerst togen zij naar Joan Maetsuykerstraat 36, waar het communistische Kamerlid De Visser woont. Daar verrichtten zij op straat tegen de huizen eenige werkzaamheden, die hun politieke bloedverwant toen deze de gordijnen van zijn slaapkamer opentrok, het bloed, in de aderen deed stollen aldus de „N. B,. Cjrt." Daar stond overal in den ronde met groote witte letters op straat en langs de huismuren: „W,eg met Lou de Visser, stemt Wijnkoop, Lijst 2. Moskou". Ein dat in allerlei variaties en grootten. Nadat men op 36 Over den eersten schrik en de eerste verontwaardi ging was gekomen, werd dit deel der Joan Maet suykerstraat aan een grondige reiniging door dienstmeisjes onderworpen. Nadat de W.ijnkopianen aldaar hun plicht had den gedaan .trokken zij weer naar het centrum der stad. Die Bijnstraat wilde men nu met dei witte letters versieren. Politie zag het en dé auto ging er van door, de politie er achter aan. vp utJJi J\jjsvvijjiöuueu weg weiu ue iiuw out, Btaun gebracht en den heeren werd verzocht mee te gaan naar het politiebureau aldaar, waarin zij- weinig lust toonden. Zoo weinig lust hadden ze erin, dat een agent zich zelfs genoodzaakt zag in de lucht te schieten, waarna de communisten de agenten volgden. De heer Van Burink kon zijn eigendomsrecht op de elf kalkbussen niet be wijzen, zoodat deze in Dten Haag bleven. •Maandagmiddag half 4 vergaderde de Baad van Bovengenoemde gemeente ten raadhuize in voltallige zitting onder voorzitterschap van den Edelachtb. heer H. Nolet, burgemeester. Secretaris is de heer H. G. Bijn. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna besloten wordt de vaststelling van de notulen der laatstgehouden vergadering te verdagen tot de volgende ver gadering. Ged. Staten berichten de ontvangst van de in structie voor de vroedvrouw, belast met de ar menpraktijk. Het verslag over den toestand en de exploitatie van het gasbedrijf over 1928, te behandelen bij de gemeenterekening. Het verslag van de Centrale Ammoniakfabriek over 1928. Het verslag van den toestand der gemeente over 1928. Het jaarverslag van den dienst der Arbeidsbe middeling en werkloosheidsverzekering in het dis trict Den Helder. OF,' 40) Mijn dank aan den gastheer Gerritsen en be dienden. Een paar dagen geleden ging ik 'n kijkje nemen. Ik dacht toen al: 't gaat vast} goed en 't is goed gegaan. Aan de tuinbouwvereeniging van Sint Pancras den dank voor de goede zorgen voor 't welslagen van dezen dag. Em met een woord van dank aan allen, inzon derheid ook aan de vertegenwoordigers van de verschillende bladen, voor hun komen ter verga dering, sluit ik de vergadering. (Luid applaus). ,(Dat is heel duidelijk en goed," mompelde Magloire, „maar het neemt niet weg, dat toch al les verloren is. De vaste goederen, de machines, de materialen, niets was verzekerd, het papier en het geld uit de brandkast zijn vergaan of gesto len en juist daarin bevond zich de kassier ver telde het aan iedereen, die het maar hooren wilde op een twintig duizend francs na, het geheele vermogen van mijnheer Vernière... Dp grond, waarop alles gebouwd stond, vertegenwoordigt Bovengenoemde verslagen zullen bij de Eaads- leden circuleeren. Mededeelingen. Op '28 Juni 1929 zijn kas en boeken van den gemeenteontvanger opgenomen en was overeen korftstig de boeken in kas f 2.033.401/2- Op 20 Juni 1929 is de kas van het tuinbouw bedrijf opgenome nen was in kas f6.21. Voorgesteld wordt een 'besluit te nemen tot af- en overschrijvingen op den dienst 1928 en vast te stellen twee suppletoire begrootingen. Aldus wordt besloten. Voorgesteld wordt aan de O. L. School te Schoorldam tot onderwijzeres in de handwerken te benoemen Mej. .W. G. Slijkerman, op een sa laris van f75 per wekelijksche lesuur. De voorzitter deelt mede, dat Mej. Molenaar door hare tijdelijke aanstelling aan de O.L. School niet meer in de gelegenheid is het handwerkon- derwijs op Zaterdagmorgen te Schoorldam te geven. Na eene korte bespreking wordt aldus besloten. Ingekomen is een verzoek van den heer Jj. Kraakman, voor wijlen den heer A. Kraakman voor ontheffing der hondenbelasting. Voorgesteld wordt deze ontheffing te verlee- nen. Aldus wordt besloten. Rondvraag. I Naar aanleiding van het op de j.l. gehouden raadsvergadering genomen besluit inzake het uit diepen van de sloot achter de school, deel tl de heer Swan mede, dat zulks op advies van/ den heer JVestra het beste kan geschieden in daggeld, daar het vele puin en oiui ijzer eene moeilijkheid oplevert voor eene eventueel te houden aanbe steding. 1 Voorts maakt de heer Swan aanmerking op het verslag der Alkm. Courant van de vorige vergadering, waarin vermeld stond, als zou spr. geen bezwaar hebben tegen het wonen van den heep Dijken in Schoorl, terwijl spr. getracht heeft het tegendeel te beweren. Hierna volgt sluiting. KAMEKKKONIEKÏ. In de afgeloopen week heeft ons Prof. Gerret- son komen verontrusten met zijne mededeeling,, dat het hem bekend was, dat de Amerikaansche regeering aan de Nederlandsche een nota had gezonden, waarin er op gewezen werd, dat de Amerikanen er op rekenen, dat voor geen tweede maal een gebeurtenis voorvalt als op Curasao. Mocht deze nota werkelijk door onze regeering ontvangen zijn, dan zou dat muisje voor ons nog wel eens een leelijk staartje kunnen hebben! In hare laatste openbare vergadering heeft de Eerste Kamer besloten 10 J;uli de wetsontwerpen betreffende de financieele betrekking tusschen Rijk en Gemeenten en tot het verleenen van steun aan de beetwortelsuikerindustrie te behandelen. De mogelijkheid bestaat dan natuurlijk, dat de Eerste Kamer met een demissionair ministerie onderhandelt. Wat door de leden der Eerste Ka mer, speciaal door den heer Colijn, schijnbaar niet zoo erg werd gevonden. dvui volo liierste Kamwlcdcn kulde, wordt gebracht aan het eerste ontwerp, kan wel worden aangenomen, dat het door de Eerste Ka mer zal worden aanvaard. Van veel belang is dan ook niet, dat door sommige leden de klacht werd geuit, dat de regeeriug zich niet voldoende re kenschap schijnt te hebben gegeven van de vraag, op welke wijze het rijk de gemeenten eene hoogere uitkeering kan geven tot bestrijding der kosten door de wettelijke voorschriften, aan de gemeen ten opgelegd, zonder aantasting der gemeentelijke autonomie en van de vraag, op welke wijze de gemeenten in vrijheid kunnen blijven voorzien in de middelen tot bestrijding der kosten harer eigen behoeften. Hoe het met het suikerwetje daartegenover zal afloopen, is nog niet met zekerheid te zeggen. Immers waren er vele leden, die tegenover den voorsteller ontkenden, dat er in de suikerindus trie een noodtoestand bestaat. De zaak, waarom het in het onderhavige geval toch gaat. Want' zelfs de voorsteller zelf acht het in 't algemeen zeer ongewenscht aan bedrijven staatshulp te ver leenen. Tot onzen grooten spijt waren we de vo rige week niet in de gelegenheid aan de gebeur tenis van het bereiken van den 60-jarigen leeftijd door den heer Colijn voldoende aandacht te schen ken. Thans hebben we daartoe wel de gelegenheid en herstellen gaarne ons verzuim. Want het be hoeft geen betoog, dat het een verzuim moet worden genoemd bij zoo'n gelegenheid aan den persoon, die in de laatste tiental jaren als het ware de politiek van Nederland heeft beheerscht, niet eens meer dan gewone aandacht te wijden. Wo geven daarom een korte politieke biografie. Uit Indië teruggekeerd in zijn vaderland doet' de heer Colijn zijn intrede in de Tweede Kamer In Januari 1911 volgt dan zijn eerste optreden hier al heel weinig waarde... Oïn kort te gaan, er is geen kans, dat dit kapitaal wordt uitbe taald..." Hij, die 't bij mijnheer Vernière had gedepo neerd, is natuurlijk niemand anders dan Martha's vader zelf geweest, op wien, zooals de portierster mij heeft gezegd, niet meer te rekenen valt| en wiens naam geheim moest blijven. Maar hij moet rijk zijn, die vader, zeer rijk om zoo maar in eens driemaal honderd duizend francs te kunnen afstaan. Als hij een beetje hart bezit (en dat heeft hij, dunkt me, getoond) zal! die vader, zoodra hij verneemt, dat het kapitaal ver loren is nog wel op andere wijze het kind'bescher men. „Ja, maar 't is de vraag of hij' daartoe wel opnieuw in staat zal zijn. Zijn heele manier van doen toont aan, dat hij achter de schermen wilde blijven, zich zelf niet in ongelegenheid wilde brengen, 'tls waarschijnlijk een getrouwd man, die nog andere, nog wettige kinderen heeft.... „Arme, kleine Martha, wat moet er van je worden, als je grootmoeder sterft?...." Mkgloire dacht een oogenblik na en herhaalde toen: „Wat er van haar moet worden? Wel, een braaf, fatsoenlijk meisje, dat spreekt... en later een lief, mooi vrouwtje.... Want ik wil haar groot brengen, veel liever dan haar af te staan aan een maatschappij van openbare liefdadigheid. „Ik kan mij zelf heel goed redden,, mijn, oude als Minister. In verband met het aanvaarden van het amendement-Duymaer van Twist c.s. (finan ti eele positie officieren) trad de heer Cool als Minister van Oorlog af en komt de heer Colijn voor hem in de plaats. Onder zijn bewind komt o.a. de nieuwe Militiewet tot stand, waarbij het^ contingent van 17500 op 23000 man wordt ge bracht. Wanneer in Mei 1912 de Minister van Marine W.entholt aftreedt, treedt de heer Colijn tevens op als Minister van Marine a.i. In September 1914 wordt de heer Colijn ge kozen tot lid der Eerste Kamer, waarin hij tot 1920 zitting heeft. In 1922 verschijnt hij weder om in de Tweede Kamer. Echter slechts voor, korten tijd, want ten tweede male wordt hij Mi-; nister (Augustus 1923), toen hij als opvolger van jhr. mr. de Geer de portefeuille van Finan ciën aanvaardt in het tweede ministerie Buys de Beerenbrouck. De heer de Geer was n.l. als mi- minister afgetreden wegens zijn van zijn ambt- genooten afwijkende meening ten aanzien van de vlootpolitiek. Als Minister van Financiën heeft de heer Co- liju zich vele vijanden gemaakt door zijn krachtig gevoerde bezuinigingspolitiek. Oyer de vraag, of de critiek wel gegrond is geweest, laten wij ons om bekende redenen niet uit. W,e constateeren slechts het feit. In 1925 treedt- de heer Cioliju op als Kabinets-, formateur. Als gevolg van het aannemen der motie-Kersten (gezantschap bij het Vaticaan) valt het door hem gevormde Kabinet reeds in Novem ber. Het Kabinet-Colijn treedt echter pas af in Maart 1926, toen eindelijk de heer de Geer er in slaagde zijn intermezzo-regeering samen te stel len. Ziehier een korte schets van het politieke leven van den heer Colijn. Als hoofdredacteur van „Do Standaard" oefent hij mede invloed uit op de openbare meening van ons land. Vriend en vijand zijn het eens een groot man! Outsider. De fa. H. Oyens en Zn., Amsterdam, berich ten ons: De Amerikaansche markt geeft thans weer eens gelegenheid aan de Nederlandsche speculatieve beleggers om aardige winsten te behalen, daar zich opnieuw een hausse heeft ontwikkeld, en thans speciaal in die waarden, die ook of juist hier te lande in trek 2ijn. In de eerste plaats zijn spoorwegshares plotseling ontwaakt, na lan gen tijd door Wallstreet volledig te zijn verwaar loosd, waar tegenover dan weliswaar het voordeel stond, dat ze bij de recente shake-out ook, lang niet zooveel zijn gedeprecieerd. Verheugend was de zeer sterke stijging van aand. Atchison To- peka en St. Fé. Cnnoodig te zeggen, dat de door onze firma hier ter beurze eenigen tijd geleden geïntroduceerde -converteerbare 41/2 pQt. dertig jarige schuldbrieven dezer maatschappij een aan zienlijke koerswinst behaalde. Te Amsterdam vierde de vacantiestemming hoogtij. Aand. Koninklijke Petroleum brokkelden na licht herstel wederom af, ofschoon zoowel hier als te Londen het bestuur ter jaarvergadering een uiterst optimistische voorstelling van heden en toekomst gaf, hetgeen in den mond van deze lieden nogal Iets beteekent, reden waarom wij ge neigd zijn het z.g.n. „meeningsverschil" tusschen Standaard Oil en Boyal Dutch inzake prijsver- hooging voor de export van 'Amerikaansche ben zine niet al te tragisch te moeten opvatten. De beur-feature waren onmiskenbaar aand. Ne derlandsche Fordmaatschappij, die bij grooten handel tientallen punten stegen; wederom zulk een wonder der moderne techniek, waarbij de bra ve burger met den mond vol tanden en werkeloos de winsten aan zich voorbij ziet gaan. Wij meenen de groote vraag naar deze aandeelen ongedwon gen te kunnen verklaren door de voortreffelijke hoedanigheden, welke door vaklieden aan het, nog steeds zoó goedkoope, nieuwe model worden toegeschreven, terwijl juist bij automobielen „the survival of de fittest" geldt. Tpvens is van be lang, dat de Engelsche-Iersche Fordmaatschap pij kort geleden van het Amerikaansche Gou vernement toestemming kreeg om in Ierland ver vaardigde wagens zonder invoerrecht desge- wenscht in Amerika in te voeren. Mocht deze bijzondere faciliteit ook tot de andere Eluropee- sche Fordfabrieken worden uitgebreid, dan zou den deze wel steeds van een gereeden afzet hun ner producten verzekerd zijn. Een andere speciale, zij het vrij wat minder populaire rubriek, t.w. de beroemde (of beruchte/ Kurkwaarden, blonken uit door heel wat „no.tee- ringen". Küchenmeister Ultrafoon en Accoustiek sloten bepaald willig na tijdelijke inzinkingen. Aand. Boeton daarentegen bleven sterk aangeboden. Wie meent naar aanleiding van den chaos van berichten en geruchten nopens deze maatschappij speculatieve transacties a la hausse te kunnen op touw zétten, mag zich natuurlijk over geen en kele koersvariatie verbazen of beklagen, daar moeder er bij... zou ik mij dan niet over 'die; kleine lieveling kunnen ontfermen „Djt stuk papier, dat enkele dagen nog drie maal honderd duizend francs waard was zoo goéd als een franc honderd centimes, vertegenwoordigt voor een eerlijk man geen 'duizend francs meer en ik leg het dan ook doodbedaard in mijif doosje met mijn andere papieren." Magloire voegde de daad bij het woord en nam vervolgens het kleinood in handen, door Veronica Sollier bij haar worsteling met Bobert Vernière van diens horloge-ketting had afgerukt. Hij be schouwde het mét grooter aandacht dan hij vroe ger had gedaan. „Dat ding is geld waard," zeide hij. ,,'tls be paald een voorwerp van kunst... De dief, die dat gedragen heeft, is maar niet zoo'n gewone roover, maar moet iemand van zekeren stand zijn ge weest... In de misdaad van Saint Ouen schuilt een geheim daaronder zou ik mijn hoofd durven ver wedden ,een verschrikkelijk geheim, dat Veronica Sollier, als zij in 't leven bleef, misschiet zou kunnen onthullen.... „Er zullen heel wat menschen zijn om te zeg gen, dat ik dit kleinood had moeten afgeven aan den rechter van instructie. "'tis mogelijk, maar ik ben van oordeel, dat daaromtrent alleen Vero nica een beslissende stem heeft. Zoolang zij leeft, bewa rik dit cach'et met die fraai gegraveerde let ters. Haalt zij 't er niet boven op dan! is 't nog iedere officiëele ondergrond vooralsnog blijft ont breken. Kunstzijde-waarden hadden geen goede week. Aan hetgeen wij hierover een vorige maal schre ven, is thans niets toe te voegen. Suiker- en rubberwaarden dobberden op en neer met de respectieve termijnnoteeringen, hetgeen dus een flinke daling, gevolgd door een licht herstel beteekent. Wat Suiker betreft, schijnt Cuba nu weer restrictie-bevliegingen te krijgen, hetgeen dankbaar zou zijn, daar de Gubaansche suikerboeren op het oogenblik niet zuinig in het nauw zitten. Margarine-aandeelen manifesteerden geen be paalde richting, maar opgewekt was de stemming de laatste dagen toch niet. Eierder zou men de markt zwaar kunnen noemen. [Wij zouden het ^lan ook volkomen begrijpelijk vinden zoo men er thans toe over zou gaan de vaak niet onbelang rijke winsten eens te toucheeren. Niet onwaar schijnlijk krijgt men wel weer gelegenheid zijn verkochte stukken, op lager niveau, desgewenscht terug te nemen. Gemeente OUDE NIEDORP. (Ingeschrven over de maand Juni 1929. Geboren: Petrus, zoon van Jan Droog en Mar garetha van Duin. Ondertrouwd: Gerrit de Geus te Nrd.-schar woude en Neeltje Klaver alhier. Getrouwd en Overleden: Geene. EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) i Vrijdag 5 Juli. 1010.15 Morgenwijding. 11.20 Gramofoon- platen. 12.152 Lunchmuziek. 2.052.45 Uitzending voor scholen. 2.454 Gramofoon- platen. 45 Lezing. 5.30,7.15 Dinermu- ziek. 7.157.45 Spreekuur Radiodokter. 8—8.15 Gramofoonplaten. 8.15 Aansl. Kur- haus. Dansmuziek. Ziaterdag 6 Juli. 1010.15 A.V.B.O. Morgenwijding. 12.15— 2 Lunchmuziek. 2'2.30 Filmpraatje. 2.30 3.30 Aansl. Tuschinski. 3.304.30 Aansl. Kurhaus. 55.45 Lezing. 5.45 Over Goe- denwilsviering. 67.45 Vooravond-concert. 8 V.A.R.A. Eerste zomeravond Concert. 11.15 Gramofoonplaten. TWEEDEj PROGRAMMA. 1 (Huizen-) Vrijdag 5 Juli. 11.11.30 Korte ziekendienst. N.O.Rj.V. 11.30 —12 K.B.O. Godsdienstig halfuurtje. 12.15 I.15 Lunchmuziek. 1.152 Gramofoonplaten. 45 N.QJLV. Gramofoonplaten. 56.45 Con cert. 77.25 K.B.O. Tuinbouwhalfuurtje. 7.35 Uitzendavond V.P.B.O;. Zaterdag 6 Juli. II.30—12 K.B.O. Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 Lunchmuziek. 1.152 Gramo foonplaten. 23.15 Kinderuurtje. 55.45 Dinermuziek. 5.456 Weekoverzicht. 6 7.30 Concert. 7.308 Spreker. 811 .Con certavond. 1112 Accordeongezelschap. EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Vrijdag 5 Juli. 1010.15 A.V.B.O. Morgenwijding. 12.152.00 Lunchmuziek. 2.052.45 Het vogelleven. 2.45—4.00 Platen. 4.00—4.30 De crimineele vrouw. '4.305.00'Geldwezen in Nederland. 5.307.15 Dinermuziek. 7.157.45 Badio dokter. 8.00—8.15 Platen. 8.15 Symphonie- concert Scheveningen; tot 12 uur dansmuziek. Zjaterdag 6 Juli. 1010.15 Morgenwijding. 12.152 Lunchmu ziek. '2—3.30 Filmpraatje en muziek. 3.30 4.30 Kurhaus Scheveningen. 55.45 Bouw der materie. 5.456 Goodwill-lezing. 67.45 Vooravondconcert. 8.00 V.A.Bi.A.-orkest, Hugo de Groot. TWEEDE PROGRAMMA. Huizen. Vrijdag 5 Juli. 11—11.30 N.O.Rj.V. Ziekendienst. 11.30—12 K.Bi.O:. Godsdienstig halfuurtje. 12.152.00 Lunchmuziek. 4—5 N.O.R..V. Platen. 5.00 .6.45 Concert. 77.25 K:.Bi.O|. Tuinbouw- praatje. 7.3510.30 V.P.R,.0. Concert en le zingen. Zjaterdag 6 Juli. 11.3012 K.B.O. Godsdienstig halfuurtje. 12.15 2.00 Platen en lunchmuziek. 2.003.15 Kinderuurtje. 55.45 Platen. 5.456.00 Journalistiek. 7.1010.45 Concertavond. 10.4512 Vroolijk programma. altoos tijd genoeg om van zienswijze te verande ren.. Lit 'ding gaat ook in 't doosje en we willen maar hopen, dat het bij mij niet verbrandt." Den volgenden morgen ging Magloire er weder met zijn orgel op uit, maar allereerst begaf! hij zich naar het restaurant van madame Aubin. D|e gelagkamer was nagenoeg leeg en van het dienstpersoneel bevond zich daar alleen M,arie. „Hoe is 't met de kleine?" vroeg Magloire haar. slaapt nog. Ze heeft van nacht een weinig koorts gehadj maar dat is waarlijk niet te ver wonderen na alles wat het arme kind in slechts enkele dage hheeft moeten doorleven. We willen maar hopen, dat zij niet ziek wordt.''' „Als 't niet goed gaat, Marie, moet je dadelijk om den braven dokter Bordet sturen. Aan dat lieve engeltje kan niet te veel zorg besteed wor den. Weet je wel, Marie, dat die kleine Martha, zoo moeder Veronica kwam te sterven, ons kind zou worden, zoodra wij behoorlijk zullen gedefi leerd hebben voor den maire en mijnheer den pastoor van Saint-Quen „Ja, ja, dat komt later wel terecht; in, elk geval zal ik goed voor de kleine Martha zorgen, wees daar verzekerd van. Heb je de couranten al ingezien, die gisteren avond zijn uitgekomen?''' „'Neen, wat vertellen ze 1

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4