NIB U W E Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier ;,,;'7f::7 No 83 IHTERC. TELEPHOOH 92 Dinsdag 16 Juli 1929 88e Jaargang Uitgave: Firma J, H. KEIZER. Redacteur J. H, KEIZER. Bureel Noordscharwoude. Groote Letters naar plaatsruira'« Stemmingsbeeld u» Groentenland LANGEDUKER COURANT Deze courant verschijnt Dinsdag, Donderdag en Zaterdag Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.15 De vorige week beleefde ik het zeldzaam voorko mende voorrecnt, een Duitscher van „standing" te ontmoeten en hem iets van ons N. H. veilingwezen te mogen toonen. Het was waarlijk de eerste de beste niet; vóór den oorlog was hij tuinbouwattaché in den Haag, was als zooaanig geaccrediteerd geweest te Stocx- hoim en Kopennagen en had tien dagen voor den ooriog een benoeming in soortgelijke iunctie gekre gen te St. Petersburg, nu Leningrad geheeten. Met de Hoilandscne Land- en Tuinbouwtoestan- den bleek de Duitsche geleerde, die den Doctorsti tel heeft en in 1923 nog bedankte voor een professo raat aan onze Hoogere Landbouwschool te Wagenin- gen, uitnemend op de hoogte. Tevens kende nij on ze land- en tuinbouwgeieerden persoonlijk. Had zeer aangename herinneringen aan de Professoren Ritsema bos, Pitsch en Broeitema, was nog kort ge leden bij Dr. Lovinck gelogeerd en bij ir. Mansnoit in Den Haag op bezoeK geweest. Groote bewondering koesterde deze buitenlander voor het groote nationale ondernemen, de droogma king van de'Zuiderzee en had dezer dagen den proef polder bij Andijk bezocht. Over wat hij daar had ge zien was deze heer enthousiast. Jullie Hollanders zijn bewonderenswaardige, zeer practische en nuchtere menschen zei hij. Toch neeft het mij getroffen aldus ging hij verder dat de doorsnee Hollander m.i. geen inzicht heeft in dat geweldige werk. t Nu reeds gaan er stemmen op, het werk stop te zetten. Het Kost teveel. Zelfs in de Tweede Kamer zijn die stemmen vernomen. Daartegenover ben ik van meening - zei de Duit scher - dat het geen bezwaar mag zijn als het drooggelegde land net dubbele, zelfs het drievoudige zou Kosten van de waarde, wat waarschijnlijk met het geval is. Die nuchterheid kan schadelijk zijn voor een volk, betoogde hij. Wat jullie Hollanders onderneemt wekt de bewon dering van de Landbouwwetenschap in de geheele wereld. De doorgraving van de landengte van Pana ma en het graven van het Suezkanaai spraken niet zoo tot de verbeelding der volkeren, als de droogleg ging van een binnenzee. Andere staten besteden millioenen voor emigratie; neem bijv. Engeland, dat jaarlijks enorme bedragen uitgeeft voor de emigratie van landbouwers naar Ca naaa. Men betitelt en rangschikt dergelijke uitga ven onder de veelzeggende rubriek „Fonds perdu." Het kan heelemaai geen kwaad dat Holland eeni- ge tientallen millioenen uitgeeft. Een volk heeft ook economische idealen noodig. Een groot nationaal werk, dat offers vraagt, komt zelfs de volkskracht ten goede. Zoo sprak een Duitscher van groote ontwikkeling Zoo zaten we in de groote N. H. aardappel veiling te Grootebroek op het podium, de Duitsche economi sche doctor en de Stemmingsbeelder en de eerste vroeg naar opbrengsten, vooruitzichten, bemesting, etc., etc. We hadden een mooi gezicht op het vei lingsgebouw beneden ons. Op mijn beurt ging ook ik aan het vragen en zei: „Herr Doctor, wat zijn on ze piepers goedkoop, circa 4 Mrk per 100 kilogram in de veiling en nu is uw regeering nog van plan het invoerrecht op aardappelen, ingaande 1 Augus tus van 1.5 op 4 Mrk, te bepalen. Wat dunkt u, komt dat tot stand en in de tweede plaats, wat is hierover uw oordeel? Waarop de Doctor diplomatiek antwoordde: „U moet zich de totstandkoming van handelstractaten voorstellen als het afsluiten van een „Geschaft" een zaak. Of het recht op 4 Mrk. bepaalt zal worden is nog een open vraag, doch stellig is met een verhoo ging te rekenen. En wat mijn oordeel betreft ja, het is een ing- wikkelde „Geschichte" Onze boeren en tuinders kunnen niet meekomen in het „Weltwetbewerb", de kansen zijn te ongelijk. Nemen we alleen maar Hol- landsche en Duitsche toestanden, dan kan niemand de zeer ongunstige positie van de laatsten ontken- nene. Het kapitaal ontbreekt en moet tegen enorme rente geleend worden. Een rentelast van 812 pet. geldt bij ons als normaal. Hier noemt men 5 pet. al hoog. En hoe talloos vele bzdrijven in Holland ge bruiken geen vreemd kapitaal. Daar komt bij, dat een zeer groot percentage van de toch al geringe winsten in den vorm van belastingen aan den Staat moet worden afgedragen, tot dekking van de repa ratiekosten. Voeg daar dan nog bij de zeer gunstige omstan digheden, waaronder de land- en tuinbouw hier werken. Een zeer gunstig klimaat, een bij uitstek ge- schikten bodem. De Duitsche tuinder begint des morgens vroeg al met het sproeien van' zijn gewas, om dit om dezen tijd des jaars eiken avond te her halen. Hij moet dat doen wil hij nog iets van betee- kenis oogsten. O, als u ons uwen bodem en uw klimaat met wa terwegen kondet bezorgen, we zouden graag afstand doen van alle bescherming. Nu moet de Duitsche re geering wel. de kansen zijn te ongelijk. Dat is de werkelijke, m.i. gerechtvaardigde grond, waarop 't Duitsche Rijk zijn standpunt bepaalt." „Meent u ook niet, dat de Duitsche consument mede het gelag betaald?" vroeg ik hem. Vrij stellig" luidde het antwoord. „In Duitsch- lana komen voor ae consumptie van uwe min of meer luxe land- en turnoouwprodUcten in aanmer king ae weinige kapitalisten ende aroei- aersstana, aie ais er voiuoeude werk is, ruimscnoots veruient en gewoon is net veraienae te veneeren. De miaaenstana kan nu het auuruere Honanascne proauct niet Detaien en consumeert DUitscne mar garine, mpiaats van noiianuscne natuurooter, even zoo Duitscne mpiaats van «oiianascne aaruappeien. „Maar, nerr Doctor," merkte ik op, „gaat net wel aan, Hónanuscne producten ais aaruappeien, grove groenten ais kooi, uien en worteien, luxe prouuecen te noemen?" „Tot op zekere hoogte wel" was het antwoord. "Ik was net vorig jaar in rommelen op een lanugoea, ae Dezitter naa eemge wagons aaraappeien verzoent naar ussen. ik was juist aanwezig toen ae Doer een teiegram ontving, aat ae kooper aien „Dreck" onmo gelijk kon accepteeren. Toen zijn we naar jttssen ge gaan, waar naast ae wagons met ae Duitscne aara appeien ook enkeie Honanascne stonaen. roen za gen we net enorme verscnii. De Honanascne waren gesorteerd ais eieren. Toen ae rommerscne ooer uie gezien had, neert hij zens niet meer gepooga, aen kooper tot aanvaaramg van net gekoente te oewegen.' „ais aat juist is waaraan ik niet twijfel" luiaae mijn antwoord, „is aan bescherming wel het juiste miaaei?" „voorioopig hebben we geen ander denk eens aan ae ongelijke lasten en verhouaingen" zeiue ae Doctor. „Intusschen is de Nederlandsche tuinbouw de du pe" zeiae ik, waarop de geieerae antwooraae: „Oen, aat vait mee. in iao4 neDDen we voor net eerst ae kool belast. Ik was toen in aen Haag en heb my per- soóniyk aan den Langenayk van aen stand van za ken op ae hoogte gesteia. Levenaig staat me nog voor aen geest, noe ik ten raaanuize te Noorascnar- woude ais aigevaaraigae van ae Duitscne regeering piecntig ontvangen Den. De Dezorganeid Klonk aooi in de begroetingsrede van aen waaraigen magistraat aie een rede op papier in de Duitscne taai nau opge steld, waarop ik aien heer zei: „Oen, spreekt u maar Holiandsch.' Daarop heb ik de heeren gerust gesteld en hun verzekerd dat wij Duitschers ae Holaridscne groen ten en aaraappeien heel graag lusten en cr graag wat meer voor zouden betaien. De Hoilandscne tuinaers zouden er geen schade van hebDen. Daarop heDben we een goed giaasje wyn gearonken, namen hartelijk afscneia en ik ver trok, niet weinig me vermakend bij het zien, hoe de goeae Langeaykers vanachter de horretjes in ae huiskamer aien vreemden sinjeur opnamen." Natuurlijk werden we het niet eens. Edoch, ik heb enkele zeer interessante, leerzame uren gehad. En het leek mé niet onaardig er wat van te vertel len. In de afgeloopen week is het feit herdacht, dat het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland voor 121/2 jaar werd opgericht. Van de vele oorlogsinstituten is dit lichaam een der zeer weinigen, die den stormperiode hebben over leefd. Het is waarlijk wel gebleken, dat het Centraal Bureau geen oorlogskind in ongunstigen zin is ge weest. Integendeel, veel eer kan gezegd, dat juist door den oorlog de noodzakelijkheid van een lande lijke organisatie is gebleken en in den na-oorlogstijd niet meer kon werden gemist. Met groote belangstel ling heb ik nu al eenige jaren het werk van het Centraal Bureau gevolgd en heb voor dat werk groo te waardeering, ja ik kan me den toestand in den tuinbouw zonder dat levenwekkende, stuwende en sturende lichaam eigenlijk niet meer voorstellen. Er gaat een actie van uit die bewondering wekt. Het groote voordeel is m.i., dat dat lichaam geleid wordt door mannen uit het volle bedrijfsleven af komstig. Een eere-saluut aan die flinke, krachtige figuren, waaraan de Nederlandsche tuinbouw zooveel ver schuldigd is. Moge het Bureau op den tot heden bewandelden weg voortgaan. Het Centraal Bureau mijn felicitatie. Aan de veilingen viel er deze week weinig bijzon ders voor. De aardappelprijzen zijn nog een beetje gedaald. Het laat zich aanzien, dat we een lange aardappelcampagne krijgen, de aanvoeren nemen nergens toe, hebben m.i. eigenlijk nog geen hoogte punt gehad. Wie het even kan, laat het goed op hoop van beter in den grond. Ook is men al aan het sor- teeren van poters, zoowel bouwers als kooplui. Van eenigen handel in pootaardappelen verneemt men nog weinig. De veiling van goedgekeurd pootgoed, de vorige week te Bovenkarspel gehouden, levrde geen resul taat. Er was absoluut geen kooplust. Gaat het in het Noordhollandsche Groenteland niet best, het is el ders al weinig beter. Ook uit het Westland verneemt men klaagtonen over geringe oogsten en lage prij zen. Tot heden is het dit jaar den tuinbouw niet naar dén vleeze gegaan. Plaatselijk Nieuws N OiOJRiDSCiHARW O UDiEL Voor het M-U.L.O.-diploma'slaagden J- v. Eten, W. v. Loenen en D. Mooi te Zuidsehar- woude en J. de Waard te Broek op Langendijk. NOORBiSiCiHAR,WOUD|Et Van verschillende zijden werd ons gevraagd, enkele zaken, het zangconcours betreffende, nader toe te lichten. Het concours vangt aan Zaterdagmiddag 5 uur (alles wettelijke tijd!) en duurt tot ongeveer 7 uur. Om 8 uur geeft „Crescendo" een feestconcert voor genoodigden. Een beperkt aantal plaatsen is voor belangstellenden a f0.75 per stuk beschik baar. Na afloop hiervan wordt het feest voort gezet op het feestterrein. Op Zondag begint de wedstrijd, na de officiëele ontvangst ten Raadhuize, om 1 uur. Des avonds bezichtige men de verschillende attracties. Op, het terrein wordt ook een mooi vuurwerk afge stoken. Huisgezinskaarten a 'f2 (zie advertentie van Zaterdag) zijn heden te bekomen bij den heer IC. de Vries. Op die kaarten hebben ook toegang de kinderen uit het gezin tot 16 jaar. i De entree-prijzen zijn: Concours-Zaterdag 50 cent. Zaterdagavond 30 cent. i Zondag (voor den geheeleii dag) f 1. Zondagavond 40 cent. De bezoekers van het feestconcert hebben op Zaterdagavond ook toegang tot het feestterrein. Kinderen, die niet op een huisgezinskaart ko men, hebben toegang tot het concours a 25' cent, op beide avonden a 10 cent. De bewoners van „Langendijk" doen dus ver standig een huisgezinskaart te nemen. Wanneer het gezin slechts uit 2 personen bestaat,- heeft men reeds een voordeel van f 1.60. Deze huisge zinskaarten geven geen toegang tot het „feestcon cert, daar de zaal van „Concordia" slechts, een, beperkt aantal personen kan bergen. Wie dit con cert bij wil wonen, haaste zich! |Men schaffe zich een keurig verzorgden Feest gids aan, tegen zeer billijken prijs, waarin alles nauwkeurig is omschreven. De burgerij zal „Crescendo" zeer verplichten, tijdens de feestdagen de vlag uit te steken. BROEK OF taNGENDIJjy. Onder begunstiging van prachtig zomerweer vier den de leerlingen van de openbare school Donderdag en Vrijdag hun jaarlijks schoolfeest voor rekening van de vereeniging „Het Belang der Jeugd." Daar ae heer Zaal nog steeds om gezondheidsredenen verlof heeft, was de leiding van het feest opgedragen aan het waarnemend hoofd der school, den heer Geurts die zich uitstekend van zijn taak kweet, trouw bijge staan door het overige onderwijzend personeel, een viertal geleiders en een paar geleidsters. Voor de 40 leerlingen der hoogere klasse bestond het feest in een spoorreis naar Amsterdam waar onder meer een bezoek werd gebracht aan Artis en het Rijksmu seum. De 60 leerlingen der lagere klassen maakten_ een rijtoer het „rondje om" in 2 der prachtigste en ruimste autobussen van de bekende Firma Kok, Tuinman en Wilken en bezochten achtereenvolgens Schoorl. Bergen, Bakkum, en Alkmaar, waar volop 'genoten werd van speeltuin en duin. Het glanspunt van den dag was natuurlijk het „pootjesbaden". Beide dagen werd de thuiskomst der jeugd belange loos opgeluisterd door de opwekkende tonen der mu ziek van Gebr. Dekker, wat natuurlijk als altijd veel belangstelling wekte. Het feest werd besloten met woorden van dank door de heeren Kamp en Geurts gesproken tot allen die tot het slagen van dit feest in eenig opzicht had den bijgedragen en met een driewerf hoera voor de Openbare School, die ditmaal haar schoolfeest vier de met honderd leerlingen. BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdag werd te Utrecht, na met gunstigen uit slag afgelegd examen, het diploma voor stenografie en machineschrijven, uitgereikt aan onze jonge plaatsgenoote Trijntje de Waard Md., oud-leerlinge der openbare school alhier. BROEK OP LANGENDIJK. "Aan de Rijkskweekschool te Alkmaar is Zaterdag met gunstigen uitslag het eindexamen voor onder wijzer afgelegd door onzen plaatsgenoot, den heer D. A. J. Zaal. BROEK OP LANGENDIJK. Onze plaatsgenoot de heer H. Verdonk is aan het Gymnasium te Alkmaar, naar de volgende klasse bevorderd. BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdag slaagde te Alkmaar voor het M.U.L.O.- diploma A., onze jonge plaatsgenoot Jan de Waard Az„ oud-leerling der Openbare School alhier en leerling van de U.L.O.-school te Noordscharwoude. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdag jl. werd door het bestuur van de Langedij- ker Groentecentrale een gecombineerde vergadering met het bestuur van „Bloembollencultuur" gehouden om met elkaar de verschillende zaken te bespreken en vast te stellen voor het veilen van bloembollen. De voorzitter, Burgemeester Slot roept allen een welkom toe en in het bijzonder de bestuursleden van „Bloembollencultuur." Medegedeeld werd dat de L.G.C. 1000 bloembollen manden heeft aangeschaft, welke verkrijgbaar wor den gesteld voor diegenen, die hier willen veilen, te gen 10 cent huur per stuk en per keer. Verder dat de L.G.C.als lid is toegetreden bij het Holiandsch Bloem bollengenootschap. Bij de bespreking over het veilingspercentage be sloot men dit te bepalen op 4 pet. van het verkocht bedrag. Dit is geldende en voor leverbaar en voor plantgoed, doch voor het laatste wordt het veilings percentage betaald door verkooper en kooper, ieder de helft. Nog werd medegedeeld, dat de vereeniging vah bloembollenhandelaars bericht gehad heeft, dat hier dezen zomer bollen zullen worden geveild, terwijl te vens nog bericht gedaan zal worden wanneer de le veilingsdag is vastgesteld. De voorzitter wijst erop, dat het thans zeker de tijd is om daar over te spreken. Eerst was men de gedachte toegedaan, dat er nog wel wat mee gewacht kon worden, maar bij nader inzien vond men het toch beter de eerste veiling vast te stellen, met het oog op de vele voorbereidin gen. Besloten werd om 10 Augustus a.s. de eerste vei ling te houden en dat per advertentie en per circu laire opgaven gevraagd zullen worden, die voor 3 Augustus moeten worden opgegeven. Geveild zullen dan worden leverbare bloembollen en z.g.n. mudgoed. De betaling der leverbare bloembollen kan direct of per 1 November geschieden voor 75 pet., mits het bij het inbrengen der bloembollen wordt aange vraagd. Per advertentie zal een oproeping gedaan worden voor keurmeester-taxateur. De veiling zal plaats hebben des morgens 10 uur in het veilingsgebouw terwijl het veilen geschiedt over het afmijntoestel bij afslag. Het bestuur van „Bloembollencultuur" gaf ook in overweging om een gladiolenveiling voor te bereiden Hieraan zal zeker de aandacht geschonken worden Nog werd besproken het teekenen van het snij bloemen- en narcissen-contract en het 2-cents-per- roe-fonds. Hierna werd het veilingscontract voorgelezen dat over het algemeen de goedkeuring kon wegdragen. Dank werd gebracht aan den voorzitter van de vereeniging „Bloembollencultuur" voor de goede ad viezen die gegeven waren en werd de wensch geuit dat ook in den vervolge op die adviezen gerekend mocht worden welke zeer op prijs zullen worden gesteld. Hierna sluiting der vergadering. ZUMlSCiHARiWOUEiE. De heer L. Renaud slaagde gisteren aan de Middelb. Techn. School te Haarlem voor zijn diploma in de afd. werktuigkunde. BROEK OP LANGENDIJK. Bij het Zaterdag gehouden examen door de Ne derlandsche vereèniging van Leeraren, siaagde voor het diploma Stenotypiste onze vroegere plaatsge noote Mej. G. Dorland. Aan de Langedijk is opgericht een bakkers- patroonsvereeniging „Langedijk en Omstreken". Uit den Umtrek HEERHUGGWAARRl De vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek mocht dit jaar groot succes hebben van het schoolfeest aan de leerlingen der open bare scholen aangeboden. Met autobussen werd een tocht gemaakt naar Wijk aan Z,ee; een heer lijke tocht vond het jonge volkje dit, doch hooger genot verschafte nog het strandvermaak. Van Wijk aap Zee ging het naar Bergen, waar even eens heerlijk genoten werd, zoowel van duin als speeltuinvermaak. Dat er af en toe wat uit gereikt werd voor maagvulling spreekt van zelf en dat dit met veel smaak naar binnen ging, behoeft mede geen betoog. Het prachtige weer werkte natuurlijk zeer mee om dit feest te doen slagen. Hoogst opgewekt kwam dan ook het jónge volkje op de plaats van afreis terug. Nieuwstijdingen EEN NOODLOTTIG AUTO-ONGELUK. Twee inzittenden levend verbrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op 't kruispunt Buitendijk en Rijksstraatweg in de ge meente Dubbeldam een ernstig auto- ongeval plaats gevonden, dat aan drie jongemannen het leven heeft gekost, terwijl een jonge dame zwaar werd gewond. Allen waren woonachtig in de geemeente Dordrecht. De wagen, die bestuurd werd door den 22-jarigen heerA. Uhl, kwam in volle vaart van den Moerdijk in de richting Dordrecht rijden. Deze weg loopt bij den buitendijk erg op en maakt daarop een kleine buiging. In volle vaart reed de auto, een nieuw mo del Ford, tegen een afgezaagden boom, waarbij de bunker en de motor werden ingedrukt. Een der inzittenden, mej. Prins, die naast den chaufeur den heer Uhl was gezeten, werd uit den wagen geslingerd en kwam onder aan den berm in een sloot terecht. Tengevolge van de schok maakte de wagen rechtsomkeert, terwijl door het indruk ken van de benzinetank deze vlam vatte en in min der dan geen tijd stond alles in lichte laaie. Van de twee overige inzittenden de 30-jarige A. Ahaus en de 22-jarige G. de Knoop is laatstgenoemde, half hangende uit de auto, gevonden, terwijl Ahaus met Uhl in de vlammen zijn omgekomen. Ondanks het late uur, het was circa kwart voor eenen, was direct hulp ter plaatse, maar het is niet mogen gelukken veel uit te richten. Eenige bewoners van Dubbeldam hebben den heer Knoop, die nog leefde, met gevaar voor eigen leven uit de brandende auto weten te halen doch hij stierf spoedig daarna. Het is niet mogen gelukken de heeren Uhl en Ahaus te redden. Vermoedelijk zijn beiden tengevolge van den schok, reeds overleden, hoewel met zekerheid daarover niets te zeggen valt. De heer Naaktgeboren voor wiens huis het onge luk plaats had, ceeme aan het Volk mede, dat hij zich reeds te bed bevond, toen hij den wagen hoorde aankomen daaroop gevolgd door sterk remmen en 'n hevigen slag. Direct spoedde hij zich naar het raam en zag de auto in vlammen, half hangend tegen het hek van zijn erf. Nadat de heer Knoop uit den wagen was gehaald en vruchteloos pogingen in het werk waren gesteld om de overige inzittenden te redden, hoorden wij gekreun onder aan den dijk en ontdekten daar een jongedame, die later bleek juffrouw Prins te zijn. Direct zijn de gemeentesecretaris, de heer Diep- veld, en de loco-burgemeester de heer Groeneveld, gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse waren, ge volgd door dr. Wytze de Jong. die den dood van de Knoop constateerde en door wiens zorgen de bewus- telooze juffrouw Prins in het Dordsche ziekenhuis werd opgenomen. Zij heeft een hersenschudding be komen. Het was in den beginne onmogelijk de personen te identificeeren, totdat dit door middel van het auto nummer is mogen gelukken. Langzaam kon toen het geheele geval geconstrueerd worden, waaruit bleek, dat de heer Uhl, buiten medeweten van zijn vader, die als vertegenwoordiger van een Rotteradmsche firma een auto in gebruik heeft, omstreeks half ze ven in den avond den wagen uit de garage van de firma Van Twist heeft gehaald. Hij heeft in Dor drecht ook eenigen tijd getoerd en onderweg de ove rige personen opgehaald, waarna zij omstreeks 12 uur te Willemsdorp aankwamen. Het hotel „Water loo" dat het doel bleek te zijn, was reeds gesloten waarop de terugtocht werd aanvaard, met het nood lottig gevolg, hierboven vermeld. De geheel verkoolde lijken van de heeren Uhl en Ahaus zijn met het lijk van den heer De Knoop naar de begraafplaats van Dubbeldam vervoerd, om, in afwachting van de toestemming der justitie naar Dordecht te worden vervoerd. De Rijksstraatweg is des vanods na half twaalf niet verlicht, zoodat waarschijnlijk is, dat op het laatste moment de boomstronk eerst is gezien. Gisteravond 10 uur was mej. Prins nog steeds bui ten kennis en haar toestand zorgwekkend. EEN AUTO VAN BiEN DIJK GEVALLEN. Zondagnamiddag reed de familie Van Toor uit Vlaardingen met een auto via den Maasdijk naar Westland, toen een uit tegenovergestelde richting Skomende auto de eerste aanreed. Ten gevolge van de botsing vloog de auto van den heer Van Toor van den dijk en sloeg drie maal over den kop. De inzittenden bekwamen allen min of meer ernstige verwondingen en moesten naar Maas sluis worden vervoerd, waar zij door twee doc- tore nwerden verbonden. De auto is geheel ver nield.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 1