1920 Haarlem, 2e afd. Ie prijs en le Eereprijs. 1921 Den Helder, 2e afd. Ie prijs en le Eereprijs. 1921 Utrecht, le afd. 3e prijs. 1922 Amsterdam le afd. 2e prijs. 1923 Amsterdam, le afd. 2e prijs. 1923 Amsterdam Internationaal le afd. le prijs. O zeker, aan critiek heeft het haar niet ontbro ken. Volmaakt is hier op aarde nooit iets. Steeds blij ven er wenschen te vervullen, idealen na te streven. Menschen komen en gaan, maar gedachten en ide alen leven voort. Zij vragen steeds menschen, die ze dragen en nastreven. Die menschen vond de veree- niging in haar kloek bestuur, dat zich zelve door zijn werken en streven, zijn liefde voor de nooit genoeg volprezen zangkunst een brevet van bekwaamheid in leiding en inzicht heeft uitgereikt. Het is autori teit geworden, gesteund op ervaring en practische ondervinding. Wij vragen u een blik te willen slaan op de in den feestgids voorkómende foto van het Bestuur der ju- bileerende vereeniging. De heer C. Swager is 35 jaar lid der vereeniging. Mevrouw K. de VriesBorst 28 jaar. Mevrouw C. SwagerHopman 25 jaar; die dame staat op het oogenblik in het teeken van haar zilveren lidmaatschap. De heer K. de Vries diende de vereeniging als werkend lid 22 jaar. De pioniers dus; de dragers van de prijzenswaar dige eigenschappen, die volharding en standvastig heid heeten. Geleid door hun sympathie voor den zang, hun liefde voor de vereeniging, steeds elkan der zoekende wanneer het de belangen van „Cres cendo" gold, mogen zij met het geheele Bestuur, ge steund door den juichtoon der leden hun overwin ningslied aanheffen en stilstaan bij de thans be reikte mijlpaal met een dankbaren terugblik. En wanneer dit tijdperk in het graf der eeuwen zal zijn bijgezet, zal men erkennen, dat hun arbeid was als de geur der bloemen, die op het avond koeltje uw venster binnendringt. Het zaad werkte in de aarde, het groeide tot een plant; daaruit ont sproot de bloemknop, die zich ontplooide in het mor genlicht en die, vóór de nacht komt, nog zijn geur verspreidt. Deze groote gebeurtenis van het veertig-jarig be staan, ongetwijfeld een zeldzaam jubileum, zullen we nooit vergeten, gelijk als zij is aan de schittering van een zeepbel, wier glansrijke beelden nog le vendig voor onzen geest staan, al gedenken wij ze met een weemoedigen glimlach. Aan critiek heeft het de vereeniging niet ontbro ken, zooals wij reeds terloops opmerkten. En de ton gen kwamen los als de deelneming aan een wed strijd op til was of de plannen daartoe werden be sproken. Het is echter met de critiek als met de wet; zij heeft geen ding volmaakt; zij veroordeelt maar ge neest niet; en wat krank is of verzwakt behoeft niet altijd gedood te worden. De berispers en de bedil lers zijn vaak nog geesteloozer dan zij, die blin delings vertrouwen hebben. Wij kunnen niet nalaten bij dezen te wijzen op een uitdrukking, voorkomende in het Algemeen Ver slag van het 20ste Zangersfeest van den Noordhol- landschen Zangersbond. Waar gewezen wordt op het glansrijk effect door een der deelnemende vereeni- gingen verkregen, daar wordt eenigszins smalend de vraag gesteld: Waar blijft ge propagandamakers voor de onmuzikale instelling, die zangwedstrijd heet? Waar blijft ge met uw bewering, dat alleen de wedstrijd de prikkel levert voor de ontwikkeling van den koorzang? Ik antwoord: Ieder naar zijn smaaak; wij be zitten hier eerste klasse vereenigingen op vocaal en instrumentaal gebied om van onze tooneelvereeni- ging niet te spreken, die de hoogste graad van ontwikkeling hebben bereikt door den wedijver met andere vereenigingen in het vredige strijdperk. En voor zoover het nu onze jubilaresse betreft: Haar vaandel is versierd met eere-metaal, het blinkt en schittert van goud en zilver; het getuigt van het devies onder hetwelk de vereeniging werd geconstitueerd, het voert gedurende een veertig tal jaren haar zinspreuk, in haar schild geborduurd: „Crescendo"! Die naam heeft thans een wonter - vollen, schoonen klank! Het kan wel niet anders en het is een plicht, die vervuld moet worden en gelijk is aan het inlossen van een schuld, dat ik aan den vroegeren secreta ris, den heer S. Opperdoes, uit aller naam, een groet breng, nu hij wegens lichamelijk lijden hier niet aanwezig kan zijn. Hij leeft ongetwijfeld met ons mede, met een verlangen, dat niet bevredigd kon worden. Moge ons aller vriendschap, met waardee ring voor hetgeen hij eenmaal voor de vereeniging als werkend lid is geweest en beteekende, zijn lijden verlichten. Wij brengen hem nog gaarne een woord van dank voor de wijze waarop hij zijn jonge krach ten aan den bloei der vereeniging wijdde. Hoe staan de burgerij en verdere belangstellen den tegenover dit zoo belangrijk jubileum? Bladzijde 11 van den feestgids zegt het u! Niet minder dan 35 medailles of bijdragen werden als feestgaven ontvangen en grooter hulde had de vereeniging of het bestuur niet te beurt kunnen val len nu H. M. de Koningin der Nederlanden de jubi laresse met een medaille vereerde. De burgerij leeft mede, wij weten het. Ook zij eischt haar aandeel op van het succes door „Cres cendo" ingeoogst. Zij verheugt zich evenzeer als wij, dat het haar gegeven is 40 jaren lang haar lied te hebben kunnen uitdragen, onder de bekoring waar van wij steeds geraken als Willem Hespe den staf voert. Tien jaren geleden schreven wij: „Komen wij door u, feestvierende vereeniging steeds meer onder de bekoring van het lied, waarvan de dichter eenmaal gezegd heeft, dat het nooit gehoord wordt uit den mond der boozen. Vier jaren later, in 1923, behaaldet gij den len prijs- in de le afdeeling te Amsterdam. En gij, geachte directeur, loste uw belofte in, gij zette uw werk voort, bezield met liefde en toewijding voor uw taak en uw vereeniging. Gij bracht inder daad „Crescendo" tot grooten bloei. Wij lezen aan het einde van het voorwoord, in den feestgids geschreven door onzen Eere-voorzitter, den heer Burgemeester, Jhr. van Spengler: „Welkom", feestgenooten, in het land van Noord- scharwoude. De zanggod wacht zijn voedsterlingen, toonladders bestijgende reikt men zijn zangberg. Apollo zij U een goede beschermgeest! Dames en Heeren, Burgers van Noordscharwoude, belangstellenden en genoodigden, moge een hartelij ke gelukwensch opstijgen uit uw midden naar de feestvierende vereeniging „Crescendo", haar Bestuur haar leden, haar Directeur,Gij allen heil! Een langdurig en spontaan applaus weerklonk hierop. De heer Mallekote dankte in warme bewoordin gen den redenaar en bracht hem hartelijk dank voor al hetgeen hij voor „Crescendo" heeft gedaan en doet. Hierop volgden luide toejuichingen en stond het koor als één man op om uiting te geven aan haar waardeering voor den heer Keizer. Het was een indrukwekkend oogenblik. Aan de toejuichingen scheen schier geen einde te komen. Vervolgens werden de aanwezigen vergast op eenige nummers van het kinderkoor, wat als altijd een attractie is. Opvallend is het, hoe de heer Hespe met zijn nog jeugdige zangertjes weet om te gaan. Hij teekent zich zelve daardoor als kindervriend die op een wijze, hem eigen, er uit weet te halen en te bereiken wat maar eenigszins mogelijk is. Hoe zuiver klonken deze kinderstemmen en hoe gemakkelijk ging het de kinderschaar af. Als laatste nummer voor de pauze vermeldde de feestgids „O Gulden Hoofd" van Jac. Bonset, ge zongen door het Gemengd Koor. Tijdens de pauze wachtte „Crescendo" twee ver rassingen. Door W. Hespe's A Capella Koor te Amsterdam werd bij monde van mevrouw Hespe als secretares se, de jubilaresse een zilveren plaquette aangebo den ter herinnering aan haar 40-jarig bestaan. De voorzitter van het Gemengd Koor „Zanglust" te Amsterdam, de heer J. W. Brons, bood de jubi- leerende vereeniging een verguld zilveren plaquette aan. Beide plaquettes waren voorzien van een in scriptie. Dat beide huldeblijken dankbaar en onder luid applaus werden aanvaard behoeft geen betoog. Na de pauze trad het Vrouwenkoor voor het voet licht en genoten allen van het op uitnemende wij ze gezongen „Avondcantate" van Cath. van Rennes gevolgd door „Als het bruine veld" van H. C. van Oort. Tot slot werd door het Gemengd Koor gezongen „Nederland en de Zee" van L. P. Brandts-Buys en „Toen wisten ze 't". Gevoegelijk kunnen wij hier nog aan toevoegen: „Toen wisten wij het Velen zullen zich afvragen: Wat? Het antwoordt van onze zijde luidt: Dat „Cres cendo" een koor is dat er wezen mag en beschikt over krachten, die de steunpilaren zijn van het ge mengde koor. Dat „Crescendo" een directeur heeft, waarop zij trotsch kan zijn. Wij hebben genoten van het vele op zulk een uit stekende wijze weergegevene. Het was een avond van wat men noemt „Kunstgenot.' Na afloop werd het woord gevoerd door het Jury lid den heer Keerweer, die zien namens de Jury ver plicht gevoelde te danken voor de hartelijke ont vangst hun en de dames ten deel gevallen. Tevens teekende spreker de woorden door den waarnemenden voorzitter gesproken tot den burge meester, als zeer frappant. De houding van den burgemeester, aldus spr., ge tuigt van het meeleven met zijn ingezetenen, het geen niet anders dan ten goede kan komen aan de kunst, niet alleen te Noordscharwoude, maar aan de kunst in het algemeen. Met den wensch dat het den burgemeester nog vele jaren gegeven mocht zijn aan het hoofd der gemeente te staan, eindigt spr. (Applaus.) De heer Mallekote dankt den spr. voor de vrien delijke woorden. Vervolgens brengt spr. dank aan allen, die blijk hebben gegeven mee te leven met „Crescendo" door hunne aanwezigheid, inzonder heid de afgevaardigden der zusterverenigingen. Een extra woord van dank brengt spr. aan Mej. Hespe voor haar welwillendheid ten opzichte van het op zoo'n keurige wijze accompagneeren der verschillende liederen. Hierna begonnen velen zich naar het feestter rein te begeven, waar men zich nog enkele uren aangenaam verpoosde. DE ZONDAG. De morgen zette in met stortbuien en zware on weersvlagen. Velen zullen dit met een bang hart hebben afgewacht, daar zulk een hondenweer veel afbreuk aan het concours Zou kunnen doen. Gelukkig waren de zware buien tegen het mid daguur afgedreven en beschenen door 'n zomersch zonnetje waren wij wederom op weg naar het con cours. Echter was allereerst' de beurt aan „Concor dia." Hier .toch zou te 12 uur de officieele ontvangst door het Gemeentebestuur plaats vinden. Hiertoe waren in het tijdelijk raadhuis der ge meente het Eere-Comité, Feestcomité, Jury, het Be stuur der feestvierende vereeniging, Dirigenten en afgevaardigden der deeelnemende vereenigingen te zamen gekomen. De Burgemeester, Jhr. A. L. van Spengler, zegt 't zich een hoogst aangename taak te achten de ju- bileerende vereenging het welkom namens het Ge meentebestuur te kunnen toeroepen. Inzonderheid geldt het hier de jubileerende ver eeniging „Crescendo" die thans haar 40-jarig be staan herdenkt. Reeds gisteren aldus spr., heeft u de lotgevallen van „Crescendo" tijdens dit 40-jarig bestaan ver nomen, en veel daarvan is voor hen, die het niet wisten een openbaring geweest. En dat „Crescendo" in dit tijdperk de hoogste sport heeft bereikt, is te danken aan de kunstzin nige leiding van den heer Willem Hespe en aan zijn voorganger, den heer Dorsman. Dat reeds vroeger jaren het gemeentebestuur zijn algeheele sympathie betuigde aan den eersten lei der, is waarschijnlijk gelegen in het feit, dat hij in zijn ambt als hoofd der school een ieders achting had. Hij was een hoogstaand man en steeds be reid alles in het werk te stellen de jeugd op te voeden tot waardige menschen in de maatschappij. Het doet mij groot genoegen ook de Jury met haar dames, het Eere-Comité, Voorzitters en Diri genten het welkom toe te roepen. Mocht ik het reeds eerder bij vorige gelegenhe den opmerken, de liefhebbers, zij, die zich werpen op de kunst, inzonderheid den zang, zullen zeker ook thans een aandachtig gehoor verleenen. En vooral in Noordscharwoude staat de muziek in al haar uitingen op een zeer hoog peil. „Crescendo." Veertig jaar te bestaan is in het algemeen in des menschen leven een leeftijd, welke men gaarne spoedig voorbijgaat. Op dezen leeftijd toch, wil het graag gezegd worden, dat dit een gevaarlijke is, en het een overgang beteelcent in 's menschen leven. Het is dan ook dat dit tijdstip met eenig ver driet wordt tegemoet gezien, daar lust en levens kracht dreigen af te nemen. Echter met „Crescen do" is het juist andersom en is het alsof haar met het veertigjarig bestaan nieuw bloed, nieuw leven is ingegeven. Met blijdschap hebben wij kunnen constateeren dat dit lustrum op een uitstekende wijze is inge zet. Wat „Crescendo" presteert heeft men ook in an dere deelen van het land kunnen hooren door de zanguitvoering, welke korten tijd geleden voor de radio is uitgezonden. Echter is men geneigd te vragen, waar moet het heen, als aanstonds alles per radio wordt uitgezon den en de tijd misschien zal komen dat zelfs de concoursen per radio worden gehouden, waarbij ie der jurylid thuis blijft en op deze wijze de num mers beoordeelt. Aan den anderen kant mag het een geruststel ling zijn, dat degenen, die nu thuis zitten, aange spoord zullen worden de zangwedstrijden te be zoeken. In vele plaatsen in ons land heeft men kunnen hooren door de radio dat de muziek in Noordschar woude hoogtij viert. Mijnheer Hespe. Ais ik dezen naam uitspreek, dan denk ik aan 't latijnsche „Hesperus" dat „Avondster" beteekent. De ster welke nimmer zal verbleeken en in pracht aan het firmament flonkert haar helder licht verspreidt. Het is mij een groote voldoening uiting te kun nen geven aan de warme sympathie voor u van het Gemeentebestuur en de inwoners van Noord scharwoude. Heeren Juryleden. Als Jury wacht u een zware taak, des te zwaar der omdat dit concours ter eere van „Crescendo" wordt gehouden. Gisteren hebt ge er reeds een voorproefje van gehad. Toch meen ik te mogen opmerken, dat u heden een nog zwaarder taak staat te wachten en zal er veel van uwe krachten worden gevergd. Als ge straks in uw klein kamertje zult zijn af gezonderd, zal het u goed te doen te weten, dat ve len in gedachten bij u zijn. Tevens zal het u een aangename gedachte zijn, dat uwe dames tegenwoordig zijn. Ik acht het mij een plicht hen dank te zeggen, dat zij niet geaar zeld hebben Noordscharwoude een bezoek te bren gen. Ik hoop dat dit in het vervolg navolging zal mogen viden. Immers het Gemeentebestuur houdt zijn zitting waar H.M. de Vrouw niet tegenwoordig is; dubbel genoegen is het daarom voor ons de dames thans in ons midden te zien, hetgeen op hoogen prijs gesteld wordt. Mijnheer Mallekote. Het is mij aangenaam, u als waarnemend voorz. van „Crescendo" hartelijk geluk te wenschen en zal het Gemeentebestuur steeds gaarne toezien op het werken uwer vereeniging. Echter zult u het gemeentebestuur en inwoners van Noordscharwoude een groot genoegen doen, in dien „Crescendo" weer eens zal deelnemen aan een internationaal concours. Het is al weder eenige ja ren geleden dat aan een concours werd deelgeno men en zal door een eventueele deelname een goe de daad worden verricht, speciaal tegenover die dames en heeren, die reeds 25 jaar en langer hun krachten aan de vereeniging hebben gegeven en vooral zal het voor den heer en mevr. Swager een bijzonder groot genoegen zijn. Mocht het bestuur hiertoe besluiten, dan wen schen wij, dat „Crescendo" met lauweren belaan zal terugkeeren. De hoop uitsprekend dat het concours in alle op zichten zal slagen, eindigt spr. Hierna wordt de eerewijn rondgediend en wordt de eerste dronk gewijd aan het welzijn der jubi leerende vereeniging. (Applaus.) Vervolgens voert de heer Mallekote het woord en zegt: Mijnheer de Burgemeester: Het is mij eene behoefte uwe rede te beantwoor den. Het heeft het Bestuur aangenaam getroffen, dat deze off icieele ontvangst door u is bewerkstelligd. Heb ik hiervoor dank gebracht gaarne wil ik t op deze plaats nog eens herhalen. Tevens dank ik u en den Raad voor het welwillend afstaan van het feestterrein en het beschikbaar stellen van een gouden medaille. Mocht ik deze zoo juist uit uwe handen ontvangen, waarbij u zich verontschuldig de, dat deze wat laat was gekomen, daar meen ik, dat deze verontschuldiging geheel overbodig is, om dat het mij bekend is, dat u met de meeste voort- varendheid alles in het werk hebt gesteld deze medaille op tijd hier te hebben. Hartelijk dank zeg ik u voor de waardeerende woorden voor den oud-directeur en mijn oud-col lega, den heer Dorsman. Zeer ben ik hierdoor getróffen. Van harte hopen wij, dat de goede wenschen, door u uitgesproken, in vervulling zullen gaan. Uw wensch voor deelname aan een internatio naal concuors zal ik gaarne aan het bestuur over brengen en zal zulks zonder twijfel in overweging worden genomen. Nogmaals zeg ik u dank voor de hartelijke ont vangst en ik kan u verzekeren, dat „Crescendo" dit op prijs weet te stellen. (Applaus.) De Burgemeester zegt zeker in aller geest te handelen wanneer hij nu nog gelegenheid geeft tot spreken, voor diegeneiu die meenen nog iets te moeten zeggen. De heer Keereweer zegt zich verplicht te gevoe len als tolk der Jury denBurgemeester dank te zeggen voor de hartelijke woorden. Inzonderheid de dames der Juryleden zal het aangenaam getroffen hebben. Zij zullen zeker geen spy t gevoelen, de warmte getrotseerd te hebben om zich te begeven naar dit mooie landelijke plaatsje. Door den heerlijken boottocht van hedenmor gen hebben wij de prachtige landerijen, waaruit de groote arbeidskracht van deze plaats spreekt, in oogenschouw kunnen nemen. Vele plaatsen worden door ons bezocht, doch ik geef u de verzekering, dat de gastvrijheid, welke wij ten huize van verschillende families mochten genieten in Noordscharwoude, de kroon spant en zal de herinnering hieraan ons steeds bijblijven en zullen wij steeds terugdenken aan de genoegelijke uren hier doorgebracht. Ik spreek de hoop uit, dat het U, Burgemeester, Raadsleden, Dames en Heeren van „Crescendo" moge góed gaan en roep ik uit: „Lang zullen ze leven." (Applaus.) De Burgemeester dankt voor het gesprokene en tevens voor de aanwezigheid van allen en- roept een hartelijk tot weerziens toe. Een der aanwezige heeren plaatste zich voor de piano en alras klonken de bekende tonen van het „Lang zullen ze leven", hetwelk door allen spon taan werd medegezongen en niet weinig bijdroeg tot het verhoogen van de reeds feestelijke stem ming. Hierna begaven alen zich naar het feestterrein, waar met den 2en concoursdag werd aangevangen. Bleek in den beginne de belangstelling niet zoo groot, hoe later het werd, hoe grooter het aantal toeschouwers. Voor de vele zangliefhebbers was het een prach- tige middag. Het hoogtepunt werd wel bereikt bij het optreden van „Wormerveer's Mannenkoor" onder leiding v. den heer Nico Hoogerwerf. De verwachtingen wa ren ten opzichte van dit koor alreeds hoog gespan nen, doch laten wij er onmiddellijk aan toevoegen dat deze nog verre werden overtroffen. Door velen was naar dit oogenblik uitgezien en toen het aanvangsteeken door de Jury werd gege ven trad een doodsche stilte in. Als verplicht nummer werd gezongen „De Zee" van Theo van der Bijl en als nummer naar keuze het machtige „Magnificat" van Fr. Riga. Toen de laatste klanken waren weggestorven brak een overweldigend applaus los overgaande in een ovatie. Er was gezongen zooals men het maar weinig hoort. Een prestatie als deze behoort tot de zeldzaamheden. Het was een prachtig slot der wed strijden. Onmiddellijk hierna werd de uitslag van den wedstrijd bekend gemaakt. Alvorens hiertoe over te gaan, zegt de heer Hes pe, den laatsten tijd in verschillende deelen van het land als jurylid te hebben gefungeerd, doch hij moet constateeren dat de zang in Noordholland ver bovenaan staat. Er is veel zeer veel moois gegeven. Hierna volgde de uitslag: le Afdeeling: Vrouwenkoor „Oosthuizen" te Oosthuizen. 2e Afdeeling Dubbel Mannenkwartettenle prijs „Amst. Dubbel Mannenkwartet" Amsterdam 321 pt. 2e prijs „Caecilia" IJmuiden (Oost) 283 punten; 2e prijs „Zanglust" te Haarlem 271'L punten. le Afdeeliing Dubbel Mannenkwartetten: 2e prijs „Inter Nos" den Helder 286 punten; 2e prijs „In- ter Nos" Amsterdam 263 punten. le Afdeeling Dubbel Gemengde Kwartetten: le prijs „Santpoorts Dubbel Gemengd Kwartet te Sant poort 361 punten. 4e Afdeeling Gemengde Koren: „Zang en Vriend schap" Beemster le prijs 317 punten. 3e Afdeeling Gemengde Koren: „Polyhymnia" te IJmuiden (Oost) le prijs 309 punten; „Kunst en Genoegen" te Velsen le prijs 3381/* punten; „Zang lust" te Koedijk le prijs 316 punten; „Zanglust" te 't Zand 2e prijs 270 punten. „Ned.Herv. Kerkkoor" te Schagen le prijs 335 punten. 2e Afdeeling Mannenkoren: „Alcmaria" te Alk maar le prijs 322 punten. „Zanglust" te IJmuiden 2e prijs 262I/o punten. „Con Brio" Amsterdam le prijs 321 punten. le Afdeeling Mannenkoren: R. K. Mannenzang- vereeniging „Beverwijk" te Beverwijk le prijs 310 punten. Hoogste Eere-Af deeling Mannenkoren: „Wormer veer's Mannenkoor" te Wormerveer le pr. met bij zondere hulde en lof van de Jury 388 punten. „Wormerveer's Mannenkoor" verwierf de gouden medaille, beschikbaar gesteld door het gemeente bestuur van Noordscharwoude. De zilveren lauwerkrans van de „A.V.R.O." viel ten deel aan „Santpoorts Dubb. Gem. Kwartet." Hiermede was het concours geëindigd dat wij in alle opzichten geslaagd kunnen noemen. Des avonds heerschte op het terrein een leuke gezelligheid in afwachting van het vuurwerk. Omstreeks 11 uus snorde de eerste vuurpijl het luchtruim in. Echter, de exploisie die op een hoog te van pl.m. 200 meter moest plaats vinden, bleef achterwege. De bom kwam terecht in het publiek en door de krachtige aanraking met den grond, volgde de explosie. Hierdoor ontstond eenige con sternatie daar eenige personen lichte kwetsuren opliepen en eenige kleedingstukken beschadigd wa ren, Bij verdere informatie bleek, dat het vuurwerk stond onder een door de fabriek gezonden deskun dige, die het dan ook een constructiefout noemde, met het hierboven vermelde gevolg. Het Bestuur van de feestvierende vereeniging had, in verband met het terrein, deskundige voorlich ting gevraagd aan den leverancier van het vuur werk, die dan ook alle verantwoordelijkheid draagt. Het Bestuur van „Crescendb" treft dus geen en kele schuld. Het verdere programma verliep naar wensch en vele mooie stukken waren te bewonderen. Het slot nummer bevatte de woorden „Hulde aan „Crescen do." Dat velen nog eenigen tijd zich vermaakten in danstent, zweefmolen enz., is zeer begrijpelijk. Wij hebben ons met het oog op de uitgebreidheid van het verslag uitsluitend bepaald tot het ver melden van den uitslag van den wedstrijd. In ons volgend nummer zullen wij, daartoe in staat gesteld, in het kort het meer beredeneerd oordeel der Jury mededeelen omtrent de vertolking van elk nummer.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 4