NIEUWE KEG THEE Nieuwsblad v. Hol 1. Noorderkwartier No 87 Donderdag Juli 1929 88e Jaargang Moederland DE LANGEOfJKER GROENTE-EERiRALE ■TERC. TELEPHOOR 5* LANGEDIJKER COURANT fieze courani verschijnt imadag, Donderdag en Zaterdag Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.15 Uitgave: Firma I. H. KEIZER. Redacteur J. KEIZER, Bureel Noordscharwoude. Advertentiën van l5 regels 7i oent, elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte LÜ Kh SLAj-, - - i I I^iw! 1- PBaaiseiijk Nieuws OUDKARSPEL. Dinsdagavond vergaderde ten lokale van den heer C. Vis te Oudkarspel, het Departement der Maat schappij tot Nut van het Algemeen. De voorz. de heer J. Keizer opent de vergadering met een kort woord van welkom, er zijn leedwe zen over uitsprekende, dat zoo weinig leden blijk van hun belangstelling geven. De notulen van de vorige vergadering, hierna ge lezen, worden ondre dank aan den secretaris, den heer G. Prijs, onveranderd goedgekeurd en vast gesteld. Ingekomen zijn twee bedankbrieven voor het lid maatschap en wel van Burgemeester Wijnveldt en Mej. A. Bregman. Op een ingekomen verzoek van de 5 V.'s om be schikbaarstelling van een medaille voor de op 18 Augustus a.s. te houden atletiekwedstrijden wordt gunstig beschikt. i Door den voorz. wordt hiervoor een woord van dank gebracht. Door den secretarispennigmeester wordt hierna rekening en verantwoording gedaan over zijn ge- I houden beheer. De ontvangsten van het Departement hebben be dragen ƒ651.05 de uitgaven ƒ729.52, zoodat de re- kening sluit met een nadeelig saldo van ''78.47. Nagezien door de heeren P. Kostelijk eh A. Oot- jers wordt de rekening in orde bevonden en wordt i tot goedkeuring geadviseerd. Overeenkomstig dit advies wordt door de verga- I dering besloten en ontvangt de penn. een woord j van dank voor de gevoerde administratie. Thans wordt door den secretaris het Jaarverslag en het verslag over de bibliotheek uitgebracht. j Hieruit nemen wij over dat het bestuur wijziging onderging door het vertrek van den voorz. den heer j C. J. de Wijn en door het bedanken van den heer C. Butter, in weïke opengevallen plaatsen werd 1 voorzien door de benoeming van de heeren P..Kos- telijk en A. Oot jers. De belde uit het bestuur getreden heeren waren resp. 5 en 17 jaar leidende personen geweest. Een woord van dank wordt gebracht voor de door hen aan het Departement bewezen diensten, j Op 1 Juli 1928 bedroeg het ledental 69 en 1 eere- I lid; thans zijn deze cijfers door het bedanken van i 3 en het aannemen van 4 nieuwe leden 70 en 1. Er werden 8 bijna voltallige bestuursvergaderin gen gehouden en 5 algemeene vergaderingen. Twee buitengewone algemeene vergaderingen hadden in het vorige seizoen plaats. In het spaarbankbestuur kwam geen verandering terwijl het aftredende lid zijn fuctle zag hernieuwd. Nieuwe reglementen en statuten kwamen voor de spaarbank tot stand. In de portefeuille werd eenige wijziging gebracht terwijl de bibliotheek zal worden gereorganiseerd, Er werden dit jaar wederom 25 nieuwe romans aan gekocht. i Ook voor dit jaarverslag ontvangt de secretaris een hartelijk woord van dank. Verkiezing bestuursleden. Aan de beurt van aftreden waren de heeren P. Kostelijk, A. Ootjers en G. Prijs, die alle met resp De band met het wordt nooit verbroken brengt U terug tot de huiselijke theetafel not, door haan f joe kwaliteit ZAANDAM Vergadering van het bestuur der Langendijker Groentenveiling op Maandag 22' Juli 1929. Tegenwoordig 24 personen. Voorzitter Burgemeester Slot, opent met een welkom, waarna de notulen werden gelezen, vast gesteld en geteekend. De keurlijst over de maand Juni, welke 2 keu ringen bevatte, werd geen op- of aanmerkingen over gemaakt. Uit het rapport over het nazien van het) be- - ----- taaikantoor werd medegedeeld dat in de maand hertee° J»» is»veild W., voor aan bedrag van £205344.84 Bij de rondvraag worden nog eenige zaken van meer internen aard besproken, waarna onder dank de vergadering wordt gesloten. In de hierna gehouden bestuursvergadering werd de secretaris-pennigmeester, de heer G. Prijs als zoodanig bij acclamatie herbenoemd. BROEK OP LANGENDIJK. Op 61-jarigen leeftijd is te Utrecht overleden de Weleerw. Heer Ds. F. C. Fleischer, Directeur van 't Centraal Bureau van de Nederlandsche vereeniging „Het Groene Kruis" emeritus-predikant bij de Doopsgezinde gemeente, met achtereenvolgens als standplaats Broek op Langendijk, Makkum F.), en Winterswijk, gedurende de jaren 1896 tot en met 1924. In eerstgenoemde plaats was Z.Ew. medeop richter van „Het Belang der Jeugd." De overledene was officier in de orde van Oranje Nassau en be- gitigd met de orde van verdienste van het Roo- de Kruis. De begrafenis vond Dinsdag te half twee plaats op de Algemeene Begraafplaats te Beekbergen. BROEK OP LANGENDIJK. Als keurmeester-taxateur voor de bloembollen- veiling te Broek op Langendijk is uit 14 sollicitan ten gekozen de heer C. Blokker van Alkmaar. ZUIDSCHARWOUDE. Voor het eindexamen aan de R. K. Handelsschool te Weert slaagde o.m. G. Kramer alhier. ZUIDSCHARWOUDE. Van de le naar de 2e klasse der Rijkskweek school voor onderwijzers te Alkmaar werd bevor derd onze plaatsgenoot D. Stam. ZUIDSCHARWOUDE. De bekende ton, die het vorig jaar tijdens de winkelweek op last van de Justitie in beslag is genomen, is thans weer in Zuidscharwoude gear riveerd. Er blijkt wel uit, dat het uitreiken van nonnen, waarop een prijs kon vallen, niet met de Loterij wet in strijd is. OUDKARSPEL. Gevonden voorwerpen: inhoudgek°rC*UUrC*e rec^cu'e met portemonnaie met Inlichtingen zijn te bekomen ter Gemeente-se cretarie. waarvan voor: Broek op Eangendijk f 205344.84 Zuidscharwoude 7765.81 Zuidscharwoude R.K. 831.50 Heerhugowaard 7607.83 Heerhugowaard R.K. 2601.50 Oterleek i. 555.12 Koedijk i 10586.56 St. Paneras 93366.67 St. Paneras R.K. 1512.80 Ursem 306.71 Schermeer 4640.01 Diversen 3526.62 Schrijven ingekomen van de vereeniging „De Koophandel" met verzoek om de regeling voor overleggeld bij de Beurtbevraehting te regelen als volgt: le. dat er geconstateerd moet worden wanneer de motor er niet is, 2e. dat de aanvoer der met zijn product er is en 3e. wanneer de tijd verstreken is, de betrokken koopman te vragen of hij lossen kan. Besloten werd de eerste twee verzoeken in te willigen, terwijl er nauwkeurig op toegezien zal worden, doch wat het laatste punt betreft, werd besloten dat niet toe te staan. Wanneer het s middags 3 uur is en de motor is er niet dan is de koopman f 5 overleggeld verschuldigd. Schrijven ingekomen van de Ned. Spoorwegen, dat de bestrating bij het spoor in onderzoek is. Van de tuinbouwvereeniging te Obdam is een verzoek ingekomen om hun overhaal te mogen verkoopen, werd toegestaan. Schrijven ingekomen van het Centraal Bureau met de mededeeling dat de invoerrechten naar Euitsehland voor druiven gedurende de maand Juli van 11.3 Mark tot 7 Mark per. 100 Kg. zijn verlaagd. Het invoerrecht naar Duitschland voor aardap pelen is gedurende de maand Augustus van 1—4 Mark verhoogd. Ingekomen een leidraad ter bespreking van de i zuivere opbrengst uit het tuinbouwbedrijf in ver- band met de bepalingen der wet op dei Inkom- j sten-belasting. Voorzitter deelt mede, dat voor' ieder bestuurs- lid zoo n boekje is gekocht, daar het dag. bestuur meent, dat het voor de tuinders zeer nuttig is en i het daarom ten zeerste aanbeveelt, dat ieder het in zijn vereeniging bespreekt, opdat er misschien toe overgegaan wordt, voor ieder lid zoo'n boekje aan te schaffen. Vooral met het beginnen van de tulpenteelt, werd het zeer wenschelijk geacht, dat iedere tuinder het in zijn bezit heeft. Medegedeeld werd dat het uitdiepen der vaart gebeurd is en dat ook de doorbraak achter de Dubbele Buurt om, in orde is. Het uitdiepen is zeer naar genoegen uitgevoerd. Aangaande de bloembollenveiling werd medege deeld dat de vorige week met het bestuur van Bloembollencultuur is vergaderd en dat daar be sloten is om op 10 Aug. a.s. de eerste veiling te houden van alle soorten leverbare bloembollen en mudgoed. Het veilingpercentage is vastgesteld op 4 pOt. voor leverbare en mudgoed, voor het laatste moet het betaald worden door kooper en verkooper, ieder de helft. Ook wat het crediet betreft aangaande het uit betalen van de bloembollen is de zaak klaar ge maakt, terwijl de verschillende contracten even eens gereed gemaakt zullen worden en geteekend, zoodat alles voor de eerste veiling voorbereid is. Be voorzitter wekt de bestuursleden op, om dien dag bij het veilen tegenwoordig te zijn. Verder krijgt het dag. bestuur machtiging om te trachten een paardenstal te krijgen bij het spoor. De heer Wagenaar (Koophandel) vraagt naar de bloemkoolregeling, wélke 's morgens bekend gemaakt is. De veilingleider deelt mede, dat vanaf heden de goede bloemkool geveild moet worden onder het merk van het U.C.B. volgens besluit der algemeene vergadering. Na deze warme dagen is de kwaliteit van de bloemkool niet best, zoodat het zeker in het be lang is van tuinder en handelaar om hetgeen goed is onder het merk te veilen, zoodat de koopma nals hij orders heeft voor bloemkool met het merk, de goede producten kan koopen. De tuinders behoeven niet bevreesd te zijn om onder het U.O.B.-merk te veilen, want eerste soort bloemkool, zooals die voorheen geveild werd, was goed voor het merk en daar komt'geen verandering in, zoodat er van meer uitval geen sprake is, doch een tuinder welks kwaliteit niet goed is en ook niet goedgemaakt kan worden, kan niet onder het merk veilen en valt dan on der een lichtere keur. "ÏIb heer Wagenaar en Bestuur kunnen zich met dezen maatregel vereenigen. De Voorz. memoreert dat het een heel goede maatregel is, doch dan moeten de tuinders het ook uitvoeren, daar de goéde kwaliteit zeker in den prijs uitgedrukt zal worden. De heer Wagenaar brengt verder nog het betere sorteeren van de vroege aardappelen ter sprake en zegt dat het in verband met de concurrentie van andere landen, misschien wel noodig zal blijken te zijn, om in den natijd der vroege aard appelen een betere sorteering in te voeren. Voorz. zegt dat dit een onderwerp is, hetwelk zeer belangrijk is, om het in de komende maan den in overweging te nemen. Hierna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Dat de lage waterstand in den laatsten tijd eveneens hinderlijke gevolgen kan veroorzaken, ondervond ook sluiswachter Schot aan de Zes Wielen. 'Terwijl schipper B. van Schagen met z'n ge laden motor voor de sluis lag om geschut te worden, raadde de sluiswachter hem aan te wach ten tot 's morgens 5 uur. B. hierover niet erg te spreken zijnde, ontstak zoo in woede, dat hij S. een slag op het hoofd gaf, waarbij deze hevig bloedend het bewustzijn verloor. Door de politie van Alkmaar en Oudorp, wélke spoedig ter plaatse waren, is van een en ander procesverbaal opgemaakt. D© politie van Oudorp zou gaarne zien dat de persoon zich kjvam melden, welke zich zoo ver dienstelijk heeft gemaakt tegenover S., na het gebeurde. i Uit den Omtrek SINT PANCRAS. Op de Woensdag jl. in café Gerritsen gehouden publieke verkooping van het huis en erf van den heer N. Nierop bracht dit perceel op ƒ1430.-. Koo per werd de heer A. Wit alhier. KRABBENDAM. Na een kort doch hevin onweder dat hier Zon dagmorgen woedde, werd een der beste koeien uit de veestapel van mej. de wed. J., dood in de wei de aangetroffen. Het cadaver werd na ongeschikt voor de consumptie te zijn bevonden en na op de gebruikelijke wijze met petroleum en lysol te zijn begoten, onder politietoezicht begraven. Verzekering dekt de schade. SINT PANCRAS. Terwijl de hoogste klassen de vorige week hun schoolfeest hadden gevierd met een heerlijk reis je naar den Haag en Scheveningen, hadden Dins dag de laagste klassen der openbare school hun feest, dat bestond in een genotvolle dag In duin en aan zee. Met eenige groote luxe bussen van de firma Kok, Tuinman en Wilken werd des morgens afgereden naar Bergen waar naar hartelust werd gespeeld in het bekende zandgat. Stond de lucht aanvankelijk wat dreigend, spoedig brak het zon netje door, zoodat ook aan het strand nog volop wetd genoten. Onder de veilige hoede der geleiders keerden allen des avonds weer veilig en in opge wekte stemming huiswaarts opgewacht door vele ouders en belangstellenden. ST. PANCRAS. Zoo zullen dan de oudjes van St. Paneras begin Augustus een autotocht maken door de omstre ken van Haarlem en door het Gooi. Doordien er ruimschoots op de lijsten is ge teekend hebben de organisatoren het juist ge zien, niet bij alle ingezetenen te moeten aanklop pen. Echter worden degenen, die hierdoor niet in de gelegenheid zijn geweest hunne" bijdragen te geven, voor het volgend jaar gereserveerd. Vele schenkingen zijn voor het doel afgestaan. De sigaren zijn geschonken door eene bekende Alkmaarsche sigarenfabriek, alle bakkers, alhier woonachtig, geven taarten en gebak, van bijna alle winkeliers werden versnaperingen toegezegd. Door de beide Kappers wordt eau de cologne gegeven, de groenteboer stelt fruit beschikbaar en de bloemist zorgt voor eene bloemversiering. Uit het bovenstaande spreekt op duidelijke wijze het spontaan medewerken door de geheele burgerij, tevens een bewijs dat door een ieder ge sympathiseerd wordt met het doel alle oudjes een onvergetelijken dag te bezorgen. De organi satoren zoowel als de oudjes zullen dien dag op "de aanwezigheid van den burgemeester mogen reke nen. Z1.E1.A. heeft de toezegging gedaan dezen tocht mede te maken. Dat zulks op hoogen prijs wordt gesteld, spreekt vanzelf. Hopen wij nu, dat het zonnetje dien dag; zal medewerken, waardoor de kroon op het werk gezet wordt.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 1