Uitslag Provinciaal Zangconcours Zangver. „Crescendo" te Noordscharwoude Swttuid en Uit den Omtrek VERPLICHT NUMMER VERTOLKING NUMMER NAAR KEUZE VERTOLKING Dubbel Gemengd Kwartet „Zanglust" te Haarlem Nieuwe Niedorps Gemengd Koor, te N. Niedorp Chr. Gemengd Koor te Bennebroek Vrouwenkoor „Zanglust" te St. Maar- tensvlotbrug Dubbel Mannenkwartet „Euterpe" te Haarlem R.K. Gemengd Koor „St. Caecilia" te Noordscharwoude Vrouwenkoor „Oosthuizen" te Oosth. „Amstels Dubbel Mannenkwartet" te Amsterdam Dubbel Mannenkwartet „Inter Nos" te Den Helder Dubbel Mannenkwartet „Inter Nos" te Amsterdam Dubbel Gemengd Kwartet te Santpoort Gemengd Koor „Zang en Vriendschap" Beemster Gemengd Koor „Polyhymnia" IJmui- den Gemengd Koor „Kunst en Genoegen" te Velsen Gemengd Koor „Zanglust" te Koedijk Gemengd Koor „Zanglust" te 't Zand Mannenkoor „Con Brio" te Amsterdam R. K. Mannenzangvereeniging „Bever wijk" te Beverwijk Mannenkoor (hoogste eere-afdeeling) „Wormerveer's Mannenkoor" te Wor merveer „Het Molentje" „Meiennacht" „Meiennacht" „Bloemen en Sterren" „De Keizer" „Pelgrim's Nachtlied" „Pelgrim's Nachtlied" „Pelgrim's Nachtlied" „De Keizer" „De Keizer" „Het Molentje" „Toen wisten ze t" „Meiennacht" 154'/, Op toon - goede vertolking. 173'/, Uitstekend - mooie koorklank 170'/, Goede gezonde zang 136 Niet bepaald mooi gezongen. Zeer goede prestatie. Niet geheel vlekkeloos te noemen 133 173'/, 159*/, 146'/, Geen ensemble. - Mislukte pres tatie. Mooie stemmen. - Rhytmisch zeer goed. Goede prestatie. Zeer mooi gezongen. Zeer goed gezongen. 132'/, Te vlak - geen mooi ensemble. Zeer goed - mooi van klank. Zee" 149 toon te hoog - goed gezongen. 126 Er is aan dit koor nog heel wat te becshaven. 170'/, Uitstekend van opvatting en van voordracht. 162 Iets te langzaam - echte mannen zang - op toon. 196 Zeer mooi en zeer muzikaal weer gegeven - prachtige vertolking - een prachtprestatie. Morgennacht" „Oogstlied" j 152'/, „Ellen" 1 165'/» „Jesu dulcis Memoria" „Meiliedje" „Marcia Funebre" „Meisjeslied" 127 .Requiem" 137 „Het Breistertje" 134 „Haarlem's Liedeke" 163 Aandsknechtstandchen' 148 „Sur les remparts" 130 „De Kam" 187'/, „Kerstlied" 157*/» „Trauergesang" 162'/, „Ellen" „Salve Regina" 165 159'/, „Driekoningenlied" 137'/, .Loflied" 167 „Lente" „Beati Mortuï" 173 136'/, „Dbmine salvam fac" 150'/, „De rots in zee" j 148 I „Magnificat" 192'/, Iets beter dan het eerste nummer Goede voordracht - rythmisch niet altijd correct. Zeer goed gezongen. Op toön - goede prestatie. Het Fransch niet correct - min der goed gezongen. Prachtige prestatie - zeer mooie opvatting. Zeer goed gezongen - hulde. Beschaafd ensemble - goed ge zongen. Niet vrij van kleine ongerechtig heden. Gezonde zang - goede pittige di rectie. Zeer muzikaal - op toon. Op toon - beter dan verplicht nummer. Op toon - niet wijdingsvol. Te veel hiaten - toon te laag. toon gestegen. ALKMAAR. Voor het in Juni jl. te Amsterdam gehouden exa men slaagde voor het diploma boekhouden van de vereeniging voor Leeraren in het Boekhouder, mej. J. Stuy, te de Weere gem. Winkel, leerlinge van den heer A. van der Meij, leeraar boekhouden te Alkmaar. HEERHUGOWAARD. Onder begunstiging van uitstekend weer daarvoor vierden de leerlingen der rk. school nabij den Don keren weg hun schoolfeest, bestaande in een auto tocht naar strand en duin. In opgewekte stemming ging het in een vijftal autobussen naar Bergen aan Zee en na terdege te hebben genoten van het strandvermaak, naar Schoorl, waar volop genoten werd van het duinvermaak. Ongeveer half negen kwam men weer in opgewekte stemming aan het punt van uitgang. Nieuwstijdingen EEN WAARDEVOLLE BRIEF. Op een weiland te Delft heeft een negenjarige knaap een brief gevonden, afgezonden door een bank te Leipzig, bevattende een cheque groot 10.000 Mark en bestemd voor de fa. Osendarp te Delft. De brief was tijdens de bestelling door een brievenbesteller verloren. VERDUISTERING VAN f18.000. Bij een bankinstelling te dezer stede is men naar een V.D|.-bericht meldt tot de ontddek- king gekomen, dat een kantoorbediende verduiste ringen heeft gepleegd tot een bedrag van ca. f18.000 ten nadeele van de betrokken bank. Hij heeft deze verduisteringen kunnen plegen door zich valsch onderteekende cheques te laten uitbe talen, terwijl hij, toen hij er van door ging, nog plus minus honderd Engelsche papieren ponden heeft weten te bemachtigen. DE KABINETSCRISIS» H. M. de Koningin heeft ten paleize „Huis ten Bosch" ontvangen in conferentie den minister van Staat, jhr. mr. C'h. J. M. Buys de Beeren- brouck. Dr. J. Th. DE Bij Kon. besluit van 9 Juli is aap dr. J. Th. de Visser, oud-minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen de gouden eerepenning toege kend ,als blijk van waardeering van zijne belang stelling voor de openbare verzamelingen van ge schiedenis en kunst. [Maandag heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Waszink, dit eereteeken aan 3r. de Visser ten diens huize over handigd. INBRAAK TE Te Oosterbeek heeft een inbreker kans gezien zijn slag te slaan. Toen een bewoonster van een vil! aop den Hemelscheberg naar den tuin was gegaan om thee aan de familie te brengen, wist een inbreker in het huis, waar niemand aanwezig was binnen te dringen en een bedrag van f1200 ui teen kas weg te nemen. DE BRANDSTICHTER» De Rotterdamsche brandstichter, de 27-jarige typograaf, heeft bij een verhoor door de politie in het huis van bewaring te Rotterdam bekend, gedurende de laatste maanden verschillende brandstichtingen te hebben gepleegd. ZONDERLINGE BERGPLAATS VOOR GELD. Onde rde gemeente Ede is het woonhuis van den heer v. M. afgebrand. Deze had voor de coö peratieve eierveiling te Ede een bedrag van onge veer f 1000 aan papier ontvangen en dit in de kachellade verborgen. Het geld is verkoold uit de puinhoopen te voorschijn gehaald. EEN VROUW VALT OP EEN VOORBIJ- GANGSTER» In een perceel aan de Kleine Kattenburger straat te Amsterdam is een vrouw, bij het uit hangen van de wasch op een droogrekje, uit het raam der tweede verdieping gevallen. D|e vfouw kwam op een voorbijgangster terecht die door dezen val tegen de straat geslingerd werd. De voorbijgangster, een 47-jarige vrouw, brak een enkel en werd naar een der ziekenhui zen overgebracht. De vrouw, die uit het raam was gevallen, kwam met den schrik vrij. BADKOETSEN-BERD OVER» Te Seheveningen is een man gearresteerd, die de dader bleek te zijn van de diefstallen, die Zon dag in verschillende badkoetsen te Zandvoort zijn gepleegd. Er werden enkele portemonnaies op hem gevonden, die door Zandvoortsche gasten als hun eigendom werden herkend. HET NOODWEER VAN ZONDAG IN ZUHF LIMBURG. Zaterdagnacht en Zondag heeft boven Zuid- I.imburg zwaar weer gewoed. Tegelijkertijd viel het water in ongekende massa's en veroorzaakte op tal van plaatsen schade, zoo wordt aan de „Msb." gemeld. Er ontstond kortsluiting in een kabel van het electrisch net te Heerlen, tengevolge waarvan het licht in café „Limburgia", het Hollandia- theater en tal van groote gebouwen en woningen niet wilde branden. Ook heeft het water op ver schillende plaatsen schade veroorzaakt aan we gen en plantsoenen. Stukken wegdek en plant soengedeelten werden zonder meer door de water massa's meegenomen. Ook werd veel schade door het water veroorzaakt in verschillende kelders. Verschillende gedeelten in de omgeving van Heer len stondein blank. Varkens en kippen kwamen in het water om. Te Vaals was het onweer van ongekende hevig heid geweest. Daar werd op het tentoonstellings terrein de 30-jarige Jos. Simons, vader van twee kinderen, door den bliksem gedood. Doch ook op andere punten werden personen door den blik sem getroffen, ö.a. werd een der manschappen van de militaire politietroepen getroffen. Hij kreeg een verwonding aan een zijner voeten. Het onweer zette in om vier uur en duurde met tusschenpoozen tot 5 uur en kwam weer in hevige mate opzetten om zeven uur en droeg tusschen zeven en acht uur een angstwekkend karakter. Binnenland NEDERLANDERS NAAR LEIPZIG. De reductie van 25 procent, toegestaan op het Duitsche spoorwegtrajeet aan Nederlanders, die de Leipzigdr messe bezoeken, koki tot nu toe al leen voor de terugreis verkregen worden bij ge bruikmaking /van dezelfde route als voor de heen reis .Hierin is ten gerieve van zeer velen veran dering gekomen. Reizigers uit Nederland naar Leipzig kunnen voortaan de heen- en terugreis over een verschillend grensstation maken tegen het verlaagde tarief. De daartoe strekkende spoor kaartjes zijn voor Nederlandsche bezoekers ver krijgbaar bij de vertegenwoordigers van het Leip- ziger Messeamt te Amsterdam en Rotterdam, als ook bij eenige reisbureaux. Deze spoorbiljet- ten worden uitsluitend afgegeven aan hen, die voorzien zijn van een bewijs van toegang tot de messe .hetgeen men gedurende de reis moet kun nen toonen. Goedkoope kaartjes voor de terugreis alleen zijn noch in Leipzig, noch op andere plaat- sën te bekomen. Ook dit jaar zullen eenige extra treinen uit Nederland naar Leipzig rijden en wel op Zaterdag 24 Augustus. Doos 30-60-90 ct. Tubt 80 ct. Bi) Apoth. en Drogisten Buitenland HET WEER IN HET BUITENLAND. Te Warschau heeft Maandagavond een hevig onweer gewoed. De bliksem is op verscheidene plaatsen ingeslagen en heeft vier groote branden veroorzaakt. Twee menschen zijn door den blik sem gedood. Het tramverkeer heeft tengevolge van de zware regenbuien gedurende langen tijd gedeeltelijk stilgestaan. Er zijn aan zonnesteek vijf personen overleden. Er is zeer veel schade aangericht. Tengevolge van het onweer is in de omgeving van Mrseritz op de akkers zeer groote schade aangericht. In het dorp Tempel heeft de bliksem een schapenstal in brand gezet en alle 189 schapen, die zich binnen bevonden, zijn in de vlammen om gekomen. {Maandagmiddag omstreeks 4 uur barstte ook boven het gebied tusschen Karlsruhe en Bruchsal een hevig onweer los. Het ging ge paard met hagelbuien en een windhoos. Op de akkers en in de tuinen is geWeldige schade aan gericht. Zieer hevig was het onweer in de streek van Teutschneureuth waar o.a. een kippenfok kerij werd vernield. Boor het instorten van een muur werd hier een 23-jarig meisje uit Karlsruhe, dat bij het inhalen van den oogst hielp, gedood. In Brussel was het iets minder warm, dan de vorige dagen, in het centrum van het land. De warmste dag blijkt wel Zondag te Brussel, Maandag in andere steden te zijn geweest. In sommige streken van België hebben onweders gewoed. Er is echter geen groote schade. iIn Weenen houdt de warmte met onvermin derde kracht aan. Er stierven 4 personen. ZE KONDEN niet wachten op de ERFENIS. In het Hongaarsche dorp Titzakurt kwamen sinds lang opvallende sterfgevallen in welgestel de landbouwersfamilies voor. Meest stierven hoof den van families een plotselingen dood, en lieten lachende erfgenamen na. Een onderzoek naar aan leiding van een anonyme klacht ingesteld, heeft 'n heele reeks gruwelijke misdaden aan het licht gebracht. Het bleek ,dat de hoofden van families door hun eigen kinderen door langzaam werkend ver gift uit den weg zijn geruimd, omdat de; jeugd zich voor haar tijd in het bezit van het erfdeel wilde stellen. De landbouwers Srabo en Madarasz en hun vrouwen zijn gearresteerd wegens vergiftiging van hun vaders om maar zoo gauw mogelijk te erven. De lijken werden opgegraven en het che misch onderzoek in Boedapest toonde onweerleg baar aan, dat de ongelukkigen waren omgebracht doo rarsenicum. Als giftmengsters fungeerden 2 vroedvrouwen. Bij 't verhoor bekenden alle deelgenooten. De twee vroedvrouwen hebben zelfmoord gepleegd. HET FAMIHLIEDRAMA IN BELGIë. De Brusselsche correspondent van de „Msb." bericht nader over het reeds gemelde familie drama. Een kasteelheer, wonende op den weg van Dolhain naar Eupen,heeft in een vlaag van waanzin zijn vrouw en vier kinderen doodge- sohoten. Eerst begaf hij zich in de kamer van zijn twee zonen en schoot op korten afstand zijn geweer in hun richting af. Een jongen bleef op slag dood. De tweede, wakker geworden, wilde vluchten, doch de vader joeg hem een kogel door het hoofd en ook dit kind stortte dood' neder. Twee meisjes werden eveneens met geweerschoten afgemaakt, en toen de moeder de kamer van haar dochters binnensnelde, schoot haar man haar even een sneer. De krankzinnige werd ontwapend door een zwager, die in het kasteel logeerde, en kor ten tijd daarna door gendarmen gearresteerd. HHERHU GOiW A ARDl Het ongeveer 3-jarig dochtertje van den heer P. de Goede werd Woensdagmiddag aangereden door een auto, met het gevolg dat het een dijbeen brak. Nadat een voorloopig verband was aange legd ,is het kind per auto naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. OUDE NIEDORP. Woensdagmiddag werd door B. en W. publiek aanbesteed het uitbreken van de bestaande klin kerbestrating en 'het aanbrengen van een gewalste deklaag van teerporfier op een gewalste puin- fuiideering op den dorpsweg (kom der gemeente) ongeveer lang 800 Meter, met den volgenden uit- Ingeschreven werd door: O. de Wit te Medemblik voor f 21695. G. Groot en zoon te Akersloot voor 21715.— J. Ooms'te Avenhorn voor 20724. De N.V. Wegenbouw maatschappij Teermacadam te Den Haag voor 24884. Een biljet werd te laat ingeleverd en terzijde gelegd. De begrooting was f15425.Het werk werd niet gegund.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2