Stemmingsbeeld -» Groentenland Plaatselijk Nieuws |)rnjIB'K iorisciiarwoiiile Postbestelling t n Platteiande CONCERT op DONDERDAG i AUGUSTUS 1929 ALLERLEI Radio-Omroep Radio-Centrale HART KUIJT, Oudkarspei A II? Fortuna is ons niet gunstig gezind. In ons koolland houden we van droge zomers, 1911 vergeten we niet, toen was het zeer droog in ons land en daarbuiten. Langendijk's landou wen werden precies op tijd door flinke regen buien bevochtigd, terwijl op vele plaatsen geen droppel regen viel. Hier groeide 't zeer goed, elders waren de weiden dor als de hei, en, kwam er van de groente-oogst weinig terecht. Nu is het in'onze omgeving heel erg droog. Op tal van plaatsen aan den Langendijk wordt de nateeling danig door de drQOffte geplaagd. Onderwijl regende het vorige week Zondag flink te Krabbendam, naar ik hoorde ook te Dirkshorn en omgeving. Aan den 'Langendijk vie len enkele groote druppels. ■Wat echter velen maar zeer matig aanstaat (we zijn, hoe mooi we ons vaak pogen voort te doen .rasechte egoïsten) is het feit, dat het 'de vorige week op tal van plaatsen in Europa, met name in Berlijn, Mlinchen, Keulen, Dortmund en andere plaatsen flink heeft geregend. Zoo gere gend, dat men naar zonnig en droog weer begon te verlangen. Onderwijl keken we hier imet eenige zorg naar den stand van 't gewas, dat door een fiksche bui van eepige uren lang zeer gebaajt zou zijn. Die regen is nu gekomen, 't gewas is er door verkwikt. De weiden zullen nu weer gaan groenen. Sommige boeren voederden al van 't pas geoogste hooi. Tegen 't weer valt niet te praten, niemand is er die tegen deze waarheid als een koe iets heeft in te brengen. Ik vrees, dat we met onzen aard appel-export een niet fortuinlijke maand straks zullen intreden. Den lsten Augustus immers zal de Duitsche Michel, ten bate en ten gerieve) zijner veel klagende boeren en tuinders een in voerrecht op piepers heffen van 4 [Mark per 100 Kg. Den 26sten Juni wist nog geen enkele be ambte aan de grens, hoe het op 1 Augustusi nu eigenlijk moet. Nu zal dat wel tijdig terecht komen, Duitschland's organisatie is weer per fect in orde. Onze kooplui rekenen er stellig op, dat het verhoogd recht op ;genoemden datum datum zal gelden. Ook hun afnemers rékenen er mee; ze hebben vooral de laatste dagen een wa gentje extra besteld, wat mogelijk .was, wijl ook de Hollandsche verbouwers zeer veel aan de markt hebben gebracht. Overal waren er Zater dag j.l. groote aanvoeren, Grootebroek ruim 100 wagons, Medemblik ruim 30, en la.ndere veilingen „om de Oost" naar evenredigheid. ,D'e PrÜs g'ng sterk omhoog, ruim 10' pOt., onder 170 cents per 50 Kg. kon men Zaterdagmiddag niet terecht. Een heele prijs, als men gedenkt hoe voor enkele dagen men reeds voor 125 ets. een goede baal piepers kon koopen. Nu heden (Maandag 29 Juli) wordt 't geval bedenkelijk. Voor 't middernachtelijk uur van den 3 Juli o pil Augustus moeten de piepers over de grens zijn, zoo niet, "dan kost elke 10Ö Kg.., fl.50 meer aan invoerrecht. De Duitsche producenten schijnen de laatste weken hun product stelselmatig de markt heb ben onthouden. Wat hen te vergeven is, 'tzou hier niet anders gaan. Met groote belangstelling wacht nu aardappe len-verbouwend Noord-Holland af, wat Augus tus brengen zal. Eek volkomen stokken van den aardappel-export !tls zeer waarschijnlijk, meent de een. 'Ook ik hel tot deze gedachte over, gedachtig aan de be ruchte onfortuinlijke October-maand 1925, toen het autonome tarief op kool gold. Anderen zeggen: nu zal 't uitkomen, of Duitseh land de 500 wagons aardappelen per dag uit Hol land en België missen kan. Velen gelooven, dat er half Augustus Duitsche bestellingen zullen komen, ondanks het hooge invoerrecht. Zelfs had i ik er éen ontmoet, een bejaard en zeer bezadigd;] I koopman, die n.b..veel goeds van de Duitsche j maatregel verwacht. Want zoo zei hij vast gaan in Duitseh-; land de prijzen omhoog, 't Publiek zal aan dien- hoogen prijs gewennen, en in September, als 't; recht weer 2 Mark per 100 Kg. bedraagt, kan dat onzen export ten goede komen. D;at is wel een zeer optimistische kijk op 't geval, dunkt me. Naar ik van ter zijde heb ge hoord, is zelfs onze nu voor 3/4 demissionairen Minister van Binnenlandsche zaken en Landbouw, Exc. Kan, minder optimistisch ten dezen op- xzichte gestemd. Er moeten zelfs N.-H. kooplui naar Den Haag zijn ontboden, de Minister heeft blijkbaar op hun oordeel en dat van de verbou wers-vertegenwoordigers prijs gesteld. 'tGeen na tuurlijk evenveel helpt, als wanneer een deputatie haar hart had gelucht bij den Lord-Mayor van Londen. De Minister, voorgelicht door tuinbouw en handel, kan bij onze tegenwoordige wetgeving niets anders doen, dan een vriendelijk briefje schrijven naar zijn Duitschen collega, met het dringend en zeer beleefd verzoek, toch om onze, belangen te denken. Hij mag bij wijze van spre ken. mooi weer spelen, opzitten en pootjes geven. Zeer waarschijnlijk krijgen we in Augustus een zeer gedrukte aardappelmarkt. Be vorige week is er naar ik vernam te Broek Bloemkool verkocht, die naar de verkooper op zijn veilingsbordje vermeldde, aan de U.O.B.- conaities voldeed. Toen moet 't zijn voorgeko men. dat iemand een koolke bij 't voorbijvaren van de schuit greep, en het exemplaar ziende, (dat op een matig 2de soortje geleek) riep: „Is dat U.C.B.-kool?" Van achteren is gebleken, dat het een schuit met beste bloemkool is geweest. Dit geval, dat ik zelf niet mee heb gemaakt, geeft me gereede aanleiding, een opmerking te maken. 't.Is al te gek' van een tuinbouwer te eischen, zich nooit en te nimmer te vergissen. Dat vordert niemand, allerminst het Uitvoer-Oontrole-Burea.u. Het vordert een goede kwaliteit, niet uitslui tend het allerbeste, het puikje. Dat zou waarlijk geen zin hebben, welk gedeelte van onze productie- zou daaraan vo'ldoen Ook is het heelemaal niet erg, dat een bouwen zich eens vergooit, zich vergist, en een enkel '2de soortje per ongeluk door de eerste soort ge raakt. Bij 't lossen wordt dat foutje wel her steld. Wie het bloemkoolpakken te Boyenkarspel en Medemblik heeft meegemaakt, waar alles, wat goed is, onder U.O.B.-merk wordt verzonden)^ heeft ook gezien, dat er altoos enkele kooltjes, worden uitgeschoten. Iaat men zich toch geen overdreven voorstellingen vormen. Er worden in de practijk geen onmogelijke eischen gesteld. Ze moeten en zijn ook practisch uitvoerbaar. Wie 't anders meent,1 ga eens naar elders. Wat daar kan, kan ook hier. En men hoort ginds geen enkele klacht, men is op de U.O.B. eischen ingesteld is hij belast met het overnemen van ongevals- en stakingsaangiften ingevolge de Ongevallenwet en de Land- en Tuinbouwongevallenwet, alsmede van loonlijsten en stortingen ingevolge die wetten. Ook de uitreiking van aangeteekende stukken met of zonder aangegeven waarde, uitbetalingen van postwissels en cheques, kwitantie-afrekenin gen en terugbetalingen op spaarbankboekjes be hoort tot zijn taak. In dit opzicht is het platte land zelfs bevoordeeld boven de steden, waar men voor deze handelingen persoonlijk naar het postkantoor moet gaan. Uit een en ander blijkt, dat wie het platteland ooik stiefmoederlijk bedeelt, de post hiertoe niet kan worden gerekend, al zouden we >onzen bestel ler graag een of ,twee keeren per dag méér zien verschijnen. Maar we weten dat de post een be drijf is, dat zichzelf moet bedruipen; een laag tarief en een gezond bedrijf zijn ook wat waard, en wij zouden, ondanks alle nieuwe vindingen van dezen tijd, de post, als een van de belangrijk ste verbindingen met het platteland niet kunnen en nie willen missen. Eien nieuw product het hoeveelste is d< vorige week ter Broeker veiling verkocht, een; edele vrucht, de druif. Het was de heer Duif van St. Pancras, die de eerstelingen van deze voor ona allen nieuwe teelt ten verkoop presenteerde. Van af t' podium gezien, waren het mooie trossen.' Een felicitatie aan 't adres van dezen vooruit- strevenden en ondernemenden tuinbouwer. Een paar maal heb ik 't genoegen gehad, een kijkje te nemen in zijn bedrijf; met groote waardeering heb ik diens pionierswerk gezien, o.a. zijn keu rige kweekkas voor plantmateriaal. St. Pancras telt onder zijn tuinbouwers zeer vooruitstreven de mannen. BROEK OP LANGENDIJK, Met verwijzing naar de advertentie, voorko mende in dit nummer, zullen de Ohr. Gemengde Zangvereen., Halleluja", het Ohr. Mannenkoor „de Lofstem", beiden te Broek op Langendijk en het Chr. Gemengde koor „Looft den Heer" te St. Pancras, gezamenlijk een concert geven in den muziektuin te Alkmaar en wel op 'Woensdag 31 Juli a.s. Waar we reeds meermalen in de gelegenheid zijn geweest en, bewonderd 'hebben het .kunnen, dezer vereenigingen, zoo twijfelen- we niet'of, ge zien het programma, zal den eminenten dirigent, de heer Kok, met zijn koren, ons wederom ver gasten op een avond van waar kunstgenot. Iedere zangliefhebber trekke a.s. Woensdagavond dan ook naar den muziektuin. Hoewel thet platteland tegenwoordig door auto bus, radio en telefoon uit zijn spreekwoordelijk isolement welhaast verlost is, blijft, ondanks al len vooruitgang in de techniek, heit gewone com municatiemiddel met de buitenwereld tochde post. De schriftelijke gedachtenwisseling kan-men nu eenmaal niet ontberen en daarom is en blijft de postbode, als overbrenger van deze gedachten, een geziene figuur. Geen plaats in het land is zoo afgelegen of hij komt er minstens éénmaal per dag de voor de bewoners bestemde correspon-' den tic bestellen. i In tegenstelling met een telegram, waarvóór,' bij bestelling buiten een bepaalden kring, 'extra kosten zijn verschuldigd, bestelt de post tegen een algemeen tarief overal drukwerken voor 11/2 «ent, briefkaarten voor 5 cent en brieven voor 71/2 et- De bestelling ten platteiande kost in de eerste plaats tijd, vandaar dat de post zooveel moge lijk voor de plattelapdsbestelling van rijwielen gebruik maakt. Tegenover de daaraan verbonden kosten staan als voordeelen: vluggere bestelling en bekorting der looptijden van het bestellend personeel. Het rijwiel vormt thans een belang rijke factor bij de bestelling en men zou het niet graag meer missen, al is voor het personeel de taak, om b.v. met slecht weer over modderig*» wegeii het doel te bereiken, vaak zwaar. Maar niet steeds is het doel per fiets of zelfs te voeti te bereiken;1 soms moét voor de bestelling van een boot gebruik worden gemaakt, zooals in de Bies- bosch of voor de op stroom liggende schepen. Dit Directeur P PRANGER, Aanvang half acht (o. is echter voor de post geen ernstig bezwaar; on aangenamer vindt men het daar b.v. dat men soms voor de bestelling van één -enkelen brief een belangrijk eind van den weg af het land in moet gaan om de boerderij of hofstede te bereiken. Meermalen is er daarom reeds op aangedrongen, aanhet toegangshek een brievenbus te bevesti gen, waarin de correspondentie bezorgd kan wor den. Hoewel in vele gevallen aan -dit verzoek voldaan is, blijven toch nog meerderen achter,, daarin hun medewerking te verleenen aan de post. die van haar kant overigens het mogelijke doet om ook ten platteiande haar taak zoo goéd mo gelijk te vervullen. Dat het voor een stad noodzakelijk is, op het.' adres van een brief behalve den plaatsnaam ook straat en huisnummer te vermelden, is wel alge meen bekend; dat dit ook voor een dorp van het grootste belang is wordt dikwijls uit het oog verloren. Juist in een dorp zijn vaak een paar familienamen inheemsch, zoodat meerdere perso nen naar één naam en bovendien zelfs naar een*- zelfden voornaam luisteren. Ook toevoeging van den provincienaam' aan het adres kan noodig zijn. Vele plaatsnamen komen meer dan eens voor, en hoe licht' zal b.v. een postambtenaar brieven voor Bern een Zürich naar Zwitserland zenden, terwijl Bern gemeente Herpt, in Noord-Brabant en Zu rich, gemeente Wonseradeel, in Friesland even eens 'te vinden zijn. Zioo kan, zonder dat er nog sprake is van slecht schrift af een vergissing in het adres, door onvolledige adresseéring corres pondentie zoek raken of vertragen, maar in der gelijke gevallen treft de post geen schuld. De postbesteller doet op het platteland nog meer dan alleen bestellen. Hij verricht practisch alle postale handelingen, waaraan behoefte be staat en niet ten onrechte noemt men hem daar om het wandelend postkantoor; hij verkoopt post zegels neemt ter verzending gereed liggende ge won een aangeteekende stukken, brieven en doos jes met aangegeven waarde, postwissels, kwitan- tien met borderellen, inlagen op spaarbankboek jes en stortingen op postrekeningen méde. Voorts Nieuwstijdingen KIND UIT EEN KAAM GEVALLEN. Te Amsterdam is op den Haarlemmerdijk een vierjarig jongentje door een raam van de eerste verdieping op straat gevallen en kwam juist] voor een vrachtauto terecht. Het kind werd door dat voertuig overreden en, was onmiddellijk dood. Het kind was ziek en lag in een bedje dat voor het raam was neergezet. De moeder was even voor een böodschap uitgegaan en in dien tus- schentijd was het kind op den rand van het bedje voor het raam gaan staan. Het verloor zijn evenwicht en viel door het dichte raam, met het gemelde noodlottige gevolg. Het lijkje werd per ziekenauto naar een der ziekenhuizen vervoerd. DE KABINETSCRISIS- 's-Gravenhage, 29 Juli. Wij vernemen, dat de Kabinetsformateur jhr. mr. Ch.'Ruys de Beeren- brouck, de voorzitters der Anti'-Revol., Chr .Hist., en Rj.K. Tweede Kamerfracties ieder met een lid hunner fractie heeft uitgenoodigd, tot bijwo ning van een bespreking op Woensdag 31 Juli aanstaande. DE RAMT TE VEENDAM. Nog altijd wordt de ruïne van de groote fa briek door duizenden bezocht. 'Zaterdagnamiddag was het bezoek weer 'enorm groot en vooral tegen den avond kwamen de fietsers weer van heinde en ver. Alle feestelijkheden afgelast Zaterdagavond maakte de burgemeester m be kend, dat ten -teeken van rouw op Zpndag alle dansgelegenheden moesten zijn gesloten, terwijl het gewone plantsoenconcert van de Veend. Or- kestvereeniging werd afgelast. Een collecte. Met het oog op het te verwachten bezoek aan de ruïnes was door het weldadigheidscomité be sloten, dat eenige meisjes aldfaar met offerbusjes zouden collecteeren voor de vele slachtoffers. D'e heer R. Nieboer, 'die zich met de regeling belastte, was tegen 12 uur reeds zeer tevreden. Enkele busjes waren al zoo zwaar, dat naar meer hulp. van jonge dames moest worden omgezien. r> DIEFSTAL UIT EEN TREIN. Iemand heeft bij de politie aangifte gedaan, dat jhem uit een coupé van een trein, die in het Cen- traal-Station voor vertrek naar Haarlem gereed stond,, zijn tasch inet 'ongeveer 22SHgulden is ont stolen. 4' MERKWAARDIGE REISGELEGENHEID. Ziaterdagavond wilde een Franschman zich met den nachttrein van Parijs naar Brussel begeven,; zonder daarvoor eenwev de vereischte transport kosten te betalen. Derhalve zocht de man zich een plaatsje uit niet in, doch onder een der rijtuigen, waar hij, om het zoo comfortabel mogelijk te» hebben, zich zelf vastbond. Aldus heeft de man zijn reis volbracht. Bij aankomst te Brussel bleek het vastbinden wat al te afdoende te zijn geschied, want de man zag geen kans zijn banden te slaken. Hij was dus gedwongen zijn zonderlinge reis nog een poosej voort te zetten en reed door tot Amsterdam,, Maar ook daar kon hijj zich nog niet loswerken en' moest in zijn hang-ende houding volharden. Die man zou waarschijnlijk den hongerdood ten prooi zijn gevaUen, ware het niet dat, een uur nadat de nachttrein hier te Amsterdam was aan- 1 gekomen, een electricien, in dienst bij de Spoor- wegen, den reiziger op zijn vreemde plaats ont- 1 dekte en hem verloste. De man is ter beschikking van de politie gesteld, die hem over de grens zal zetten, zoodat hij, langs een grooten omweg wél- 1 iswaar, zijn doel evenwel bereikt, zonder dat het j hem geld kost. Bi&ïtenSand HET CONFLICT IN DE ENGELSCKE KATOENINDUSTRIE. De uitsluiting omvat een half millioen man. Meer dan een half millioen arbeiders in de ka- toenindustrie, ongeveer 300.000 wevers en 200.000 I spinners, zullen Maandag werkloos zijn geworden [tengevolge van het mislukken der onderhandelin- !gen met de werkgevers. j De crisis is te wijten aan de weigering der ar- eiders om een loonsverlaging van 2 sh. 6 in het pd. t. te aanvaarden. Naar wordt medegedeeld zullen de onderhande- ingen aan het einde der week worden hervat, doch ntusschen zullen de arbeiders om en nabij een nillieon pd. aan loon hebben verloren. Ondanks den ernst van den toestand bestaat er ïog hoop, dat het conflict in de katoenindustrie lal worden geregeld voordat ernstige schade aan ie industrie is toegebracht. Miss Margaret Bondfield, de minister van Ar- jeid heeft het week-end bijna geheel besteed aan :en gedetailleerd onderzoek van het conflict. Zij ;al nieuwe pogingen doen om het geschil tot een >plossing te brengen. Daar Zaterdag de onderhan- ïelingen zijn afgebroken, wijst men er in minis- erieele kringen op dat eerst een nieuwe basis voor ie besprekingen moet worden gevonden voor dat iet contact tusschen beide partijen kan worden ïervat. Niettegenstaande de onderhandelingen zijn afge- roken, zal hetwerk worden voortgezet in een ze er aantal spinnerijen, waarvan de eigenaars niet angesloten zijn bij de patroonsbonden. Tot die leerlingen behoorden onder anderen Frie- drich Schiller en zijn vriend Andreas Streicher, die zichj, beiden graag in het dichten oefenden. Op eén middag vond Schiller op den lessenaar van den ander een -velletje papier, waarop de eer ste twee regels van een vers waren neergepend. Die-régels luidden: Van de gelegenheid dat zijn vriend de kamer was uitgegaan, maakte Schiller gebruik om het gedicht als volgt te voltooien: HITTE-FANTASIE. Wat niet aanbevelenswaardig is! Bij deze grootehitte moet men niet: Vurige kolen op iemands hoofd laden. Geheel in vlam en vuur komen. Van geluk stralen. Van woede koken. Iemand het vuur na aan de schenen leggen. Warmen dank betuigen. Een brandende wensch of gdeachte hebben. Daarentegen moet men: Ijzige kalmte bewaren. Soms luchtig over de dingen heen gaan. Zoo nu en dan doodsbleek er uit zien. Zijn hoop tot op het nulpunt laten zakken. Soms een koude hondenneus halen. En in het algemeen: Iemand zeer koeltjes behandelen. (Hbld.) DE HONDSDAGEN. Waaraan ze hun naam danken. De hondsdagen, waarin we thans leven 19 Ju li18 Augustus hebben hun naam te danken aan de helderste onder de sterren, nl. aan Sirius (Canicula hondsster), aan Alpha, de ster in den muil van den „Grooten Hond" (Canis Maior), de dichtstbijstaande onder de sterren, die in Europa Azië en Noord-Amerika zichtbaar zijn. Zij is slechts 8.7 lichtjaar van ons verwijderd, zoodat wij haar verdwijnen „reeds" na zooveel jaren zullen kunnen bemerken. Men vindt haar het beste als men, kij kend in de richting van de drie ringsterren van den Orion, links naar beneden gaat. Ook de Egyp- tenaren kenden Sirius als een bijzondere ster. Dit oude cultuurvolk bezat geen maanzonne-jaar, doch een zuiver zonnejaar van 365 dagen. Het scheelde methet werkelijke jaar een vierde gedeelte van een dag, zoodat in den loop der tijden dus ook alle feestdagen verschoven. Dit kon zoo niet blijven doorgaan, omdat er feesten en veldarbeid waren, die aan bepaalde tijdstippen overeenkomend met de zon, gevierd en volbracht moesten worden. Men zocht naar een oplossing, die men vond, door waar te nemen, wanneer Sirius bij zonsopgang zou ver schijnen. Voor een en dezelfde plaats van waar neming moest dit natuurlijk op een en denzelfden dag geschieden en daarnaar richtten zich de ver schillende feestdagen en tijdstippen, al was het waarnemen soms ook moeilijk. Want het verschij nen van Sirius was, nadat deze ster het eerst door de zon bedekt was geweest niet óp een dag af met juistheid te bepalen. Verschijnt Sirius weer, dan is voor Egypte een der gewichtigste dagen aangebro ken, daar het verschijnen verband houdt met het begin van de overstrooming van den Nijl. De pries ters sloegen den Siriusopgang zeer aandachtig gade en kwamen alras tot de ontdekking, dat deze op gang om de vier jaren met een dag werd verscho ven, waaruit zij concludeerden dat hun jaar met een vierde gedeelte van een dag moest worden ver meerderd, zoodat zij reeds van 238 v. Chr. af hun jaar drie honderd vijf en zestig en een vierde dag gaven. STORT EN ALCOHOL. Het is bekend, .dat sportlui, wanneer zij in training zijn, goed doen, zich van alle alcohol en tabakgebruik te onthouden. Het schijnt echter voor sommigen hunner een te groote beproeving te zijn ,zich dit genot te moeten ontzeggen. Zoo ook voor den Amstelroeier den heer Günther. Ein delijk schijnt zijn coach Dr. Marres er in geslaagd te zijn den heer Gunther van het verderfelijke van tabak en alcoholgebruik te overtuigen. En mede hierdoor gelukte het de heer Gunther zijn schitterende overwinning aldus in de Diamond sculls te behalen. Maandagavond 8 Juli werd bij zijn terugkeer in Nederland de heer Gunther op overweldigende wijze gehuldigd. Merkwaardig waren nu de woor den bij dé huldiging door den bekenden sportman Dr. Meurer gesproken. Hierover, lezen wij in het Handelsblad van Dinsdag 9 Juli het volgende vermeld Dr. R. J. Th. Meurer sprak namens den Amst. Roeibond. Spr. zeide, dat Gunther steeds getoond heeft te beschikken over groote scul lers capaciteiten. Maar Gunther had kleine moeilijkheden te overwinnen: een sigaar, een glaasje bier (gelach). Die moeilijkheden moes ten worden overwonnen, door een steun, een groo- ten steun; die is Dr. Mrreas geweest. Met tact en liefde heeft hij alles gedaan om Gunther op het vereischte peil te brengen. Spr. overhandigde den winnaar der Diamond sculls een groote krans. ebben door een schier ondragelijke hitte, waaron- er ook de leerlingen van de Karlsschule te Stutt- art zwaar hadden te lijden. EERSTE PROGRAMMA, (Hilversum.) Woeasdag 31 Juli. 1010.15 Morgenwijding, AVRiOi. 12.152 Lunchmuziek. 22.30 Gramofoonplaten. i 2.303.30 Kindermatinée. 3.305 Populaire muziek. 5.306 Lezing. 66.45 Voor- avondconcert. 6.457.15 Piano-recital. 7.15 j 7.45 Voortzetting concert. 8—8.15 Gramo foonplaten. 8.15 Aansl. Kurhaus. Gramo foonplaten. Donderdag 1 Augustus. 1010.15 Morgenwijding, AVRiO-, 12.152 I.unehmuziek. 22.30 Gramofoonplaten. 2.30_Aansl. City Theater. 45 Orgelcon cert. 5.307.15 Dinermuziek. 7.157.45 Spreekuur radiodokter. 810.30 Haagsch Harmonieorkest. Gramofoonplaten. Vrijdag 2 Augustus. 1010.1-5 Morgenwijding, AVRO. 12.152 Lunchmuziek. 1.452.45 Kinderkoor Willem Hespe. '2.454 Gramofoonplaten. 45 Po pulaire muziek. 5.307 Vooravondconcert. 77.45 Viool-recital. 88.15 Gramofoonpla ten. 8.15 Aansl. Kurhaus. Dansmuziek- Zaterdag 3 Augustus. 1010.15 Morgenwijding. 11.15 Gramofoon platen. -12.152 Lunchmuziek. 22.30 Filmpraatje. -72.303.30 Aansl. 'Tuschinski.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2