Leven- en Weersveranderingen tusschen bedoelden correspondent en minister Se vering over den ex-keizer, meer speciaal over den mogelijken terugkeer naar Duitschland. Severing vertelde o.m. dat het nieuwe wetsontwerp tot.be scherming van de republiek zoo goed als klaar was maar dat er eenige paragrafen, betreffende den keizer uit waren vervallen. In verband hiermede wees de heer Severing er op, dat wettelijk niets meer den terugkeer van den ex-keizer in Duitsch land in den weg staat. De republiek is thans be schermd tegen het herstel der monarchie en Se vering acht den terugkeer van den ex-keizer niet gevaarlijk meer, alleen ongewenscht. Plaatselijk Nieuws OiUBRARSPEL. Blijkens publicatie van B. en W. ligt de ge meenterekening over het dienstjaar '1928 ter se cretarie voor een ieder van 27 Juli tot en met 10 Augustus 1929 ter inzage en wordt deze, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijg baar gesteld. ÜUBlKARiSPEflL Blijkens publicatie van B. en W. is aan de firma Kok, Tuinman en Wilken aldaar vergun ning verleend tot het plaatsen van een' electro motor van 2 P.K. OiUB KARSPEL. Tegen A. D1. te Broek op Langendijk is pro ces-verbaal opgemaakt, wegens het rijden met een rijwiel zonder licht. BROEK OP LANGENDIJK. Aan het postkantoor Broek op Langendijk en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren is gedurende de maand Juli 1929 ingelegd ƒ7358.36, terugbetaald ƒ5801.41. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1410. Uit den Omtrek ALKMAAR. Belangrijke Opdracht, Wij vernemen, dat de Meubelfabriek „Eik en Linden" te Alkmaar een zeer beduidende op dracht heeft ontvangen voor het leveren van meubelen voor het nieuwe in aanbouw* zijnde Philipsde JonghOntspanningsgebouw, van de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eildhoven. Nieuwstijdingen SCHENDING VAN FABRIEKSGEHEIMEN. Dezer dagen heeft de politie te Nijmegen een onderzoek ingesteld betreiffende ontvreemding van teekening en mededeeling van fabrieksgehei men aan derden, ten nadeele van "de N.V. Philtps Gloeilampenfabrieken te Eindhoven. In verband met het 'feit, dat'ook een aanklacht bij de justitie is ingediend ifegen een employé van de N. V. Splendor Gloeilampenfabrieken te Nijmegen, verzoekt de directie van laatstgenoem de fabriek ons het volgende mede'te deelen: Uit het feit, dat naar buiten het bestaan van èen bepaalde maohine in de fabriek wan Splendor bekend geworden was, concludeerde de directie van de N. V. Splendor Gloeilampenfabrieken te Nijmegen ,dat er onder haar personeel iemand moest zijn, die mededeelingen over haar fabriek aan derden verstrekte. Dóór een toevalligen samenloop van omstandig heden is de directie der Splendor-fabrieken er in geslaagd, eenige dagen nadat de justitie haar employé gehoord had, den man te ontdekken, die deze mededeelingen naar buiten had doorgqgevqp. Deze man was vroeger in dienst eener concur reer end efirma geweest. Op dezen man heeft dè politi eeen brief gevonden van een der employés eener groote concurreerende firma, waarin hem werd opgedragen om bepaalde schetsen van ma chines enz. ten spoedigste te maken en op' te sturen. Alle gegevens omtrent deze en een andere der gelijke zaak zijn in handen van de justitie gesteld tot nader onderzoek. HET WEGEN VAN AUTOMOBIELEN. Tengevolge van de vele aan het licht gekomen onjuiste en nogal sterk afwijkende opgaven bij de aangifte van het gewicht van den wagen voor de wegenbelasting, heeft de minister van Finan ciën zich genoodzaakt gezien, strengere maatrege len te néïnen. Het bekende weekblad ,,De Auto" heeft op dit euvel reeds herhaaldelijk gewezen. Nju is er bepaald, dat alle wagens na 22 Juli voorzien moeten zijn van een ambtelijk relaas van weging op een der door het Ministerie van Finantiën* daartoe aangewezen geijkte weegbrug gen ,wil men zich niet blootstellen aan aanhou ding en weging op den weg: dit laatste zou dan practisch bestaan uit het onder ambtelijk toe zicht vervoeren van den wagen naar een zich in de nabijheid bevindende weegbrug. Met de ge volgen van'dien: veel oponthoud en last. Op verzoek van de K.N.A.O. is de datum tot 15 Augustus verlengd. Het weeekblad ,,De Auto" publiceert nu in zijn nummer van deze week de lijst van geijkte weeg bruggen met aanduiding van waar en onder welke directie deze is gelegen benevens van de tijd-' stippen, waaroc de vrijwillige w'eging van de automobielen kan plaats hebben. DE ZIEKTEWET. Minister Slotemaker de Bruine zal hedenmiddag te zijnen departemente de ingestelde commissie v. toezicht op de bedrijfsvereenigingen ingevolge de Ziektewet, installeeren. BOSCHBRAND TE IJMUIDEN. Dinsdagmiddag ongeveer 4 uur is in Velserbeek op het stukje boschgrond achter de Verloren van Themaatlaan brand uitgebroken, welke door den parkopzichter en eenige werklieden gebluscht werd. De oorzaak is niet bekend. Canada aanhoudt en tal van sterfgevallen veroor zaakt. De schade, tot dusver aan de gewassen toegebracht wordt in het district New York op drie millioen dolar geschat. HET CONFLICT IN DE ENGELSCHE KATOENINDUSTRIE. De eerste gevolgen van het conflict ino de Brit- sche katoen-industrie doen zich reeds voelen. Het textielgebied in Noord-Frankrijk plukt de vruchten van den strijd. Reeds thans zijn tal van orders, die oorspronkelijk voor Engeland bestemd waren, ter uitvoering gegeven aan de textiel-fa- brieken te Rijssel en te Roubaix waar op volle kracht gewerkt wordt met ongeveer 85000arbeiders terwijl in België meer werkkrachten worden ge zocht. ZiEVEN-URENDAG IN MOSKOU's IND'USlTRIëN. Die verwachting der Sovjet-autoriteiten, dat door invoering van den zeven-uren-dag in de in dustrieën, de productie aanmerkelijk zou stij gen, worden geenszins vervuld. Op een enkele uit zondering na, is het resultaat volkomen in strijd met de gedane voorspellingen. Dit is dezer dagen opnieuw gebleken bij een enquête in de industrie- en te Moskou en omgeving, waarvan de ,,Izwes- tya" melding maakt. In het gouvernement Moskou is thans in 47 onndernemingen de 7-uren-dag ingevoerd. Dit bracht mede, dat tot het dxie-ploegen-stelsel werd- overgegaan, waardoor aan 17000 werkloozen ar beid werd verschaft. De hoop echer, dat thans» ook de productie aanmerkelijk zou stijgen, werd allesbehalve verwezenlijkt. Naar genoemd blad meldt, is de arbeidsprestatie in sommige gevallen slechts weinig verbeterd, terwijl zij in talrijke fabrieken nog slechter is geworden. Nu had men kunnen meenen, dat tenminste d.e kwaliteit der producten zou verbeteren, d,nch het tegenoverge stelde is het geval. De actie tegen de voorgesteiee saiarisverhooging van Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers men druipt het water in kleine stralen naar beneden; de talrijke bloemen openen haar kelken slechts voor weinige uren; doodstil verbergen de dieren zich in het dichte struikgewas; geen. vogel ,geen vlinder laat zich zien; alleen het snorken der waterzwijnen en het eentonige ge kwaak der kikvorsehen wordt vernomen. Do nacht is nog troosteloozer en zwaarmoediger;! geen ster flikkert aan den donkeren hemel, ach ter zwangere wolken verbergt zich de maan en het geschreeuw der hongerige roofdieren klinkt als bange klaagtonen door het woud. Eindelijk, na dagen, hebben de wolken zich ontlast. Het leemgele water dringt uit den on rustbarenden gezwollen^ hoofdstroom in de zijri vieren. Wijd en zijd verzinkt het land met zijn bloemen in het water; slechts enkele stqkke.il ste ken als eilanden uit den vloed en deze zijnj vol vluchtelingen van alle soort. Talrijke woudboo- men drijven op den stroom daarheen en bedreigen de zwakke boot van den inboorling, die in dit jaargetijde niet zelden gebrek lijdt, want de vis- schen zijn in deze onbeperkte watermassa nauwe lijks te vinden, terwijl de schildpadden slechts zelden aan de oppervlakte komen. Op drijvende grashoopen huizen groote koloniën insecten; heer lijk is de aanblik van dezè beweeglijke planten- massa's bij nacht, als honderden lichtkevers de zeilende halmen met den glans der sterren be- kleeden. Ziet ge ginds, hoe de mol hooge aardhoopen heeft opgeworpen. Regenwormen zijn voor hem een zeer geliefkoosd voedsel. Bij aanhoudend hel der weer trekken de regenwormen steeds dieper in de van boven af steeds meer uitdrogende aarde. De mol volgt hen op den voet, maakt zijn gan gen steeds dieper. Bespeurt echter de met een fijn gevoel bedeelde regenworm de vochtig wor dende lucht, die den| regen voorafgaat, dan trekti hij weer naar boven en de mol volgt hem trouw., Nu vindt deze zijn oude gangen <door de vooraf gaande droogte grootendeels vervallen en maakt ze voor een deel weer begaanbaar en graaft ook? nieuwe. Zoo gaat alles op en neer met het weer! Hl Burgerlijke Stand Gemeente SINT PANCRAS. (Ingeschreven over de maand Juli 1929.) Geboren: Pieter Jan, zoon van Maarten Smit en van Johanna Catharina Martina Rouw. Jan, z. van Jan Vos en Geertje Visser. Gerrit, zoon van Dirk Bpbeldijk en Jannetje Keizer. Alle, zoon v. Rieuwért Spijker en van Anna Cuperus. Jantje, dochter van Klaas Kooy en Neeltje Visser. Nan- ne, zoon van Pieter Nierop en Maart je Jonker. Gehuwd: Simon Luttik en Cornelia Booy. Dirk Minnesma en Antje Gootjes. Overleden: Dirk Stammes 76 jaren, weduwnaar van Marijtje Kok. Kampeeren Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, 'zonnebrand, ontvellingen, muggebeten, schrijnen en smetten, moet men steeds voorzien zijn van een doos of tube Doos 30, 60, tube '80 ct. PUROL L. S., In de vergadering der „Commissies uit de Ge- 1 meenteraden tot het voeren van actie tegen de door Gedeputeerde Staten van Noordholland aan de Ge meenteraden voorgestelde salarisregeling voor Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers", ge houden op Donderdag 14 Februari 1929, werden als commissie, belast met de verdere te voeren actie I in deze, benoemd de heeren: C. KRAMER te Zuidscharwoude, Voorzitter: S. J. DE VRIES te Harenkarspel Secretaris-Penning meester; JB. BOOR Kz. te Huizen; C. J. MAAS te Hoogkarspel; en C. GROOT te Schermerhorn als leden. j Deze commissie, welke vergaderde op Woensdag 27 Maart jl., meent Uwen Raad te moeten advi- - seeren, bij de eerstvolgende behandeling der Be- 1 grooting Uwe goedkeuring te onthouden aan: j le. Eventueele' voorstellen,' om de salarissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger te verhoogen, gelijk door Gedeputeerde Staten werd voorgesteld. Buitenland 4 20 UUR IN DE LUCHT. Het vliegtuig „St. Louis" met de vliegers Ferd. Jackson en Florest O'Brien is Dinsdagavond te 7 uur 38 (Amer. Tijd) op het vliegveld Lambert bij San Louis geland, nadat het 420 uur en 21 minuten in de lucht is geweest. ACTIE DER COMMUNISTEN. De Berlijnsche communisten hebben hun aanhan gers opgeroepen zich hedenavond te half acht te verzamelen op het Sportplein te Friedrichsheim. De politie heeft de noodige maatregelen getroffen om het op elkaar stooten van troepen deelnemers te beletten. Bovendien zullen de straten waarlangs de demonstranten af- en aanmarcheeren, door bij zonder sterke politiemachten worden afgezet. De communisten hebben hun aanhangers opge wekt allen hun werk een uur voor sluitingstijd te verlaten. DE GROOTE HITTE Het N. T. A. meldt, uit New York dat de buiten gewone hitte in een groot deel der Ver. Staten en 2e. Eventueele voorstellen om de salariken v. Burgemeester, Secretaris en Ontvanger te verhoogen met het bedrag der Pensioen premie. Ten aanzien van Sub 1 meent de Commissie, dat geen ernstige motieven kunnen worden aangevoerd welke een saiarisverhooging voor bedoelde ambte paren, als door Gedeputeerde Staten voorgesteld, zouden rechtvaardigen. Immers, noch hoogere kos ten voor levensonderhoud, noch meerdere werk zaamheden of verhooging der verantwoordelijkheid kunnen worden aangetoond. Ten opzichte van Sub 2 is de Commissie van oor deel, dat in deze door Gedeputeerde Staten te ver zou zijn gegaan, zoo zulks wordt doorgevoerd. Art. 36 4e lid der Pensieonwet 1922 staat den Ge meenten toe, hare ambtenaren (ten hoogste) 81/- in hun pensioenpremie te doen bijdragen. Het wil nu de commissie toeschijnen, dat Gedeputeerde Staten in de rechten der Gemeentebesturen treden, zoo zij eischen, dat de salarissen van Burgemeester Secretaris en Ontvanger met de bedragen der pen sioenbijdrage worden verhoogd. Ten overvloede moet dan de Gemeente voor deze verhooging nog 8'/2%'bijdragen aan het Pensioenfonds. Waar de consequentie meebrengt dat ook voor de andere Gemeente-ambtenaren eenzelfde regeling wordt getroffen, zal het U duidelijk zijn, welke ge weldige finantieele offers deze regeling van vele Gemeenten zal eischen. De Commissie meent goed te doen, een en ander; onder Uwe welwillende aandacht te brengen en noodigt U uit, zoo Gedeputeerde Staten van Noord Holland onverhoopt hun wil aan Uw Gemeente bestuur mochten opleggen, in hoogste instantie' (dus bij de Kroon) in beroep te gaan, tegen een dergelijke aanranding van de rechten der Gemeen tebesturen. Namens de commissie voornoemd: C. KRAMER, Voorzitter. S. J. DE VRIES, Secretaris. Even verplaats ik u naar Buenos Aires (Ar gentinië). We trekken Z,uid-Westwaarts. Spoe dig betreden wij de eindelooze vlakten der Pam pas. Zooals men op den oceaan slechts den hemel en het water ziet, ziet men'hier alleen den hemel en het gras. De beruchte Noorderwind waait/ Levenloos liggen heele kudden paarden en run deren op den grond. Ook de mensch is volslagen, lusteloos en lijdt aan hevige hoofdpijn. Eindelijk wijst de Gaucho, de bewoner dezer streek' den reiziger naar het Zuid-Westen. De Pampero is in aantocht.' Boven den horizon verheft zich een, wolk, die, stijgend steeds grooter wordt en spoe dig in het Zuid-W,esten den geheelen horizon, beslaat. Waar zich nog voor weinige minuten; het diepe blauw over de grijsgele steppe welfde, verdringen nu donkere, bijna zwarte wolkenmas sa's elkaar. Weldra bedekken ze den geheelen hemel. Mensch en dier herleeft, als uit een diepen j slaap ontwaakt. Be reiziger kan met nieuwen moed zijn weg vervolgen. We trekken noordwaarts en bevinden ons aan de oevers van éen der talrijke zijrivieren van de Amazone. We komen er in den regentijd. De wou den zijn somber en donker. Dichte nevels hangen onder het hoog verheven loofdak, langs de boo- BEURSOVERZIGHT De rustige rust der vacantiedagen is geenszins zonder hare rimpelingen. In verschillende beurs- hoeken speelde zich dan ook nog heel wat meer af, dan met het seizoen overeenkomt. Daar was ten eerste een hervatting van de koopbeweging in Mar garine Unie, klaarblijkelijk onder den invloed van de steeds meer veld winnende overtuiging eener nieuwe claimoperatie. Het aanvankelijk koersver lies van 20 punten werd dan ook weer meer dan goed gemaakt door de krachtige stijging van de tweede helft der week, waarbij de activiteit der ar bitrage voor al te wilde schommelingen waakte. Eenige omvangrijke optietransacties kwamen tot stand, hetgeen duidt op gunstige verwachtingen. Calvé Delft drukte als trouwe satalliet het voet spoor der trustaaodeelen. Ook diverse suikerwaarden waren aanvankelijk gefavoriseerd door speculatieve aankoopen. Onze eerder uitgesproken meening, dat de rijzing op de termijnmarkt waarschijnlijk geen blijvertje zou zijn werd door de prijscurve der laatste dagen bevestigd Nu veel contramine is gedekt kunnen de nog al tijd in ruime mate geëffectueerde hedge-verkoopen niet zoo gemakkelijk meer plaats vinden. Rubberaandeelen deden op den laatsten beurs- dag hun best om teekenen van leven te geven, toen het taaie product zeer lichtelijk steeg. De statistie ken zwermen tegenwoordig a discretion door de pers en- al loopen de resultaten der onderscheiden cijferaars nogal uiteen, zoo mag wel als vaststaand worden aangenomen, dat in 1929 de consumptie be hoorlijk tegen de productie zal opwegen, hetgeen den haussiers bij voortduring actief houdt. Al zijn de resultaten der General Motors in de eerste se mester des jaars niet overweldigend, zoo is de to taal productie van auto's toch sterk gestegen, na tuurlijk door het wederoptreden des heeren Henry Ford. De in ons vorig overzicht gesignaleerde betere stemming voor Enka's kwam in de afgeloopen week meer geprononceerd tot uiting. Eerlang zullen deze waarden in den Berlijnschen termijnhandel worden opgenomen en men vermoedt, dat zulks met ver hoogde speculatieve belangstelling gepaard zal gaan. Ook is de aangekondigde claim door het des betreffend beskuit der algemeene ledenvergadering thans in kannen en kruikén. Resteert de druk. die alsnog op de Berlijnsche beurs*is te onderkennen en die waarschijnlijk verband houdt met de a.s. liquidatieconferentie van den oorlog, waarbij de ad viezen der deskundigen in regeeringsdaden worden omgezet. Zoo voor als na kan dus Berlijn reeds uit politieke overwegingen geen windowdressing a la hausse verdragen, maar dat kan toch niet anders dan een kwestie van tijd zijn, en de belangstelling voor Enka's neemt zienderoogen toe, waarbij, merk waardigerwijze, de andere kunstzijdewaarden vrij wel verwaarloosd bleven. Voor het eerst sinds langen tijd was Parijs koo- per van aandeelen Koninkl. Petroleum. Of zulks in verband staar met de gemeenschappelijke oprich- j ting eener groote raffinaderij in Frankrijk door de Royal Dutch en haar Amerikaansch evenknieën, dan wel dat de besprekingen ter conferentie die jl. Woensdag de groote petroleumbazen om de groene tafel vereenigde, de fantasie prikkelen, ondanks het uitblijven van koersstijgingen van eenig belang zou het toch al heel raar moeten loopen als hier de aan deelhouders niet spoedig pleizierige dagen beleven. Tenslotte heeft de Kon. Petr. in 1927 bewezen dat evt. Amerikaansche overproductie aan haar resul taten geen afbreuk doet.zoodat de bonafide aan deelhouders hier de wekelijksche stijgende produc tiecijfers uit de V.S. met gelatenheid langs zich heen kunnen laten gaan. Per Telefoon HET VERTREK DER „GRAF ZEPPELIN". Hedenmorgen 3.30 uur is de Graf Zeppelin gestart voor de vlucht naar Amerika. Het Amerikaansche echtpaar, dat zich op weg bevond van Midden-Rusland naar Friedrichsha- fen, en de tocht zou meemaken, kon niet tijdig voor het vertrek aanwezig zijn. Dr. Eekener zal zelf het commando voeren, afgelost door drie waarnemende commandanten. Het aantal passagiers bedraagt 21. Te 2.40 uur klonk het commando: Bemanning aan boord". Dé passagiers volgden 5 minuten la ter. 3.15 uur werden de blokken waaraan het luchtschip verankerd was naar buiten geschoven. Een der arbeiders meende, dat zich een blinde passagier aan boord bevond en plotseling klonk het commando ,,halt". Een grondig onderzoek in het luchtschip leverde' echter geen resultaat; op .Te 3.30 startte de Graf Zeppelin, onder uit bundige toejuichingen van de talrijke toeschou wers in Noord-Westelijke richting, waarna het luchtschip in groote snelheid in Westelijke rich ting uit de lichtstralen der talrijke schijnwer-' pers, welke op het terrein waren opgesteld, ver dween. marktberichten LANGEtDIJKER GROENTEjOENTRALEi 31 Juli. 230.000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f2.30 —3.90, eigenheimers f 3.20—4.20, schoolmeesters 2.60, drielingen f2.60—3.20, 70.000 Kg. roode kool f 11.50—14.80, 450 Kg. gele kool f 15. 14400 Kg. witte kool f8.60—9.70, 9500 stuks bloemkool f20—39.20, 2e soort f4.80—15.90^ 1750- Kg. zilvernep f 17.80—19.20, drielingen 55.50 5.90, 325 Kg. slaboonen f18.6020.60 20 Kg. snijboonen f21.20—25.—2600 Kg. toma ten A f 11.80, B f9.20, Ci f8.70, CCj f2.50. 1 Augustus. 125.000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f2.50 —4.10, eigenheimers f 3.70—3.90, schoolmeesters f 2.50, drielingen f 2.603.50, 4500 bos wortelen f3.605.30, 6000 stuks bloemkool f2529.90, 2e soort f3.90—6.70, 88000 Kg. roode kool f9 80 —12.80, 650 Kg. gele kool f 16.80, 8000 Kg. witte kool f4.90—6.60, 500 Kg. slaboonen f 18.70 —19.20, 2500 Kg. tomaten A f14.40, B 11.80, {P f 11.70, CC. f5.80, 21 pond druiven f0.62 per pond. NOORDERMARKTBOND'. 31 Juli. 352600 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 2.10 —4.—, schoolmeesters f2.30, eigenheimers 'f3.50, bl. eigenh. f3.704.50, drielingen f 1.702.50, 11800 Kg. zilveruien f 2.20—3, drielingen f7.50 —8.30, zilvernep f 13.60—16.10, 500 Kg. sper- cieboonen f 19.1021-,60, 480 Kg. tuinboonen f2.503, 2600 Kg. roode kool f.10.1012.60, 16300 Kgl„ witte kool f 5.60—9.80, 100 Kg. kroten f4, 440 bos wortelen f4410—4.20, 5900 stuks bloemkool 22.303t, 2e soort f3—4, 1 Augustus. 194400 Kg. aardappelen: Schotsche'muizen f2.20 4.eigenheimers f 3.bl. eigenheimers f3.80—4.20, drielingen f 1.60—2.30, 15Q. Kg. gele nep f 142900 Kg. zilveruien f2.50—4.10 drielingen f7.10—7.40, zilvernep f 16.10—22.80, 200 Kg. spercieboonen f 20.80—22.30, 120 Kg.' tuinboonen f SAO-^SJO, 7800 Kg. roode kool f 11.5013.60, 19800 Kg. witte kool f3.10 6.50, 050 Kg. kroten f4.20, 2000 stuks bloemkool f 24.1032.20, 2e soort f45. WARMFNHUIZEN, 30 Juli. 72616 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f3.10 —4.50, drielingen f 2.70—3.30, grove f2.90— 1 3.10, eigenheimers f 2.503.7Ö, blauwe aardap pelen f3.604.40, 1075 stuks bloemkool f28 —44.90, 2e soort f7—12.10, 6500 Kg. roode kool f 11.50—12;80, 315 Kg. tomaten A f12, B f7.80 O f 7.30, CC f2, 2965 Kg. uien: zilvernep f 17.50 —f 18.60, zilveruien f3.90, drielingen f4 10— 5.80. 'WARMENHUIZEN, 31 Juli. '75600 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f2 4.10, drielingen f2.303.40, eigenheimers f 3.60, blauwe aardappelen f 3.40—3.70, 2450 st- bloemkool f 14.90—32.50, 2e soort f2.70—6—, 3575 Kg. zilveruien f 1.50—1.80, zilvernep f 14 f 15.20, drielingen f3.60—4.40, 7 Ka. slaboo nen 119.90. AIKMAARSCHEi EiXPORTjVEILING 29 Juli. Aardappelen f5.30, aardbeien f15, p. 10(3 Kg. aalbessen per 100 pond f9—122, andijvie fl.90— —f6.90, bloemkool f28—32.80, 2e soort f 14— f25, kropsla f2.507.50, komkommers fl.50 f7.50, meloenen f2575, alles per 100 stuks, postelein 0.110.25, peulen 0.040.05, pruimen f 0.05—0.12, rabarber f3.80—6.10, selderie f3.60 5.80, spinazie per bakje 0.150.56, snijboonen per 100 pond f 12.5016.20, dubbele spercieboo nen f12.5016.40, tuinboonen f2.203.20, to maten per 100 pond A f5.50, B f4.90, C f4.30 CC f2.60, wortelen per 100 bos f8.10. 30 Juli. 31 Juli. Aardappelen fl.50—3.30, Aalbessen p. p. f0.ll —0.25, andijvie p. 100 st. fl.50—6.50, augur ken 0.05—0.24, bloemkool f18.40—20.40, 2e soort ^1246.p. 100 stuks, doperwten 0.040.08 kropsla fl.504.40, komkommers 1.505. meloenen per'100 st. f25—57, postelein per bakje f0.12, peulen 0.25 0.30, pruimen p. pond 0.04 f0.15, rabarber p. 100 bos f5—9.30, selderi p. 300 bos f 1.103.40, spinazie per bak f0.33 f0.86, enkele spercieboonen p. 100 pond f 10 14.60, dubbele spercieboonen 8.2010.tuin boonen f2.50—3.40, tomaten A f4.80—5.80, B f 5.30, O f3—4.—. PURMERRND, 30 Juli. 25 stapels kleine fabr. kaas R.m. f47.50, 50 st. kleine boerenkaas R.m. f49, 1 stapel Goudsche kaas. 1865 Kg. boter fl.602, 275 vette koeien f0.751.10, 279 melk- en geldekoeien f120 f 305, 7 paarden f 100250, 69 vette kalveren' fl.301.45, 296 nuchtere kalveren, slacht f 13' 38, fok f 1230, 417 vette varkens, slacht f0.88' 0.93, zouterij f0.860.90, 95 magere varkens f30—63, 171 biggen f 28—35, 546 schapen f25 40, 670 lammeren f1624, 10 bokken en gei ten. Kipeieren f5.75—6.75. Eendeieren f5.30. Eierenveiling. Kipeieren A 28325 f6—7.10, B f3.904, 5731 eendeieren A f5.405,70, oud,e kippen en hanen f 0.75—2.50, piepkuikens f 0.121 f3, konijnen f0,40f4. Duiven per paar f0.4ö BOVENKARSPEL, 30 Juli. Bloemkool le soort f20—38 roode kool f8.— f13.50, witte kool f5.509.aardappelen: Gr. Schotsche muizen fl.50—1.80, KL Schotsche muizen fl—1.80, idéaal f 1.40—1.60, blauwe fl.65—2.10.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 2