Radiorubriek deze besprekingen deelgenomen: voor de kath. fractie Mgr. Nolens en prof. Aalberse, voor de Ant.-Rev. de heeren Colijn en Beumer, de laat ste aangezien mr. Heemskerk verhinderd was en voo rde Chr. Hist, de heeren Schokking en iSnoeck Henkemans. Uit deze besprekingen, die Woensdag geriiimen tijd in beslag namen, zou mogen worden gecon cludeerd, zegt het blad, dat de zaak nietf meei; zoo hopeloos staat als op het eind van de vorige week Tiet geval bleek. Het tactvol optreden van jhr. R.uys heeft er toe geleid, dat de besprekingen, die aanvankelijk op een dood punt waren gekomen, blijkbaar weer op gang zijn gebracht. Immers ,indie nde Chr.-Hist. Kamerfractie Dinsdagmiddag op het starre standpunt was blij ven staan, dat een samenwerking op een eenigs- zins scherp omlijnd program voor de Chr.-Hist. Partij onaannemelijk was, dan zouden de nieuwe besprekingen op Woensdag niet lang hebben be hoeven te duren. En zou er zeker geen reden zijn om de afgebroken besprekingen heden opnieuw voort te zetten. Vooral uit dit laatste mag geconcludeerd wor den ,dat de Chr.-Hist, een meer soepele houding hebben aangenomen. Immers, jhr. Ruys zou zeker er de man niet naar zijn om, wanneer het uitzicht hopeloos was, de onderhandelingen langer te rekken. Van de ruim 2 maanden tusschen verkiezin gen en opening van de Kamers, is bijna de helft verstreken en de politici willen toch ook x nog1 wel vacantie hebben. En slaagt jhr. Ruys niet in een parlementair rechtsch Kabinet, dan zal zijn opvolger ook nog geen gemakkelijken arbeid hebben jen zeker voor een zware taak staan, om te zorgen, dat er tijdig een Regeering is, die een regeeringsprogram en een Troonrede voor den derden Dinsdag van September gereed heeft. Om al deze redenen mogen wij aannemen, dat jhr. Ruys, waar hij de' onderhandelingen voortzet, nog wel goede vooruitzichten ziet tot Is dit laatste inderdaad het geval, dan zal in- tusschen de crisis nog wel eenigen tijd duren. jMen is nog in het eerste stadium nl het' scheppern van een basis, waarop de rechtsche samenwerking steunen zal. Dan komt nog het eigenlijke program: en dan nog de keuze der personen. Wiordenj de onderhandelingen, door jhr. R.uys na heden voort-' gezet, dan is de crisis daarmede nog niet opge lost. Intusschen verneemt de „R,es.-Bode" nog na-* der, dat aan het opnieuw op gang brengeq der onderhandelingen tusschen de Christelijk-Histo- rischen en'den formateur, een persoonlijke bemid deling van jhr. de Geer niet vreemd zou zijn ge weest. ;-*• Voor eenig optimisme is overigens nog Weinig reden ,want er zijn nog groote moeilijkheden te overwinnen. Er worden intusschen van verschillende zijden krachtige pogingen gedaan, om de Woensdag nog gebleken moeilijkheden voor heden uit den weg te ruimen. Daartoe is gisteren bijv. opnieuw dcChr.-Hist. fractie bijeen gekomen. Het is bij navrage ter bevoegder plaatse geble ken, dat de kabinetscrisis in dis stadium haar nor maal verloop heeft. Nadat tusschen den kabinetsformateur eenerzijds en de A. R., C. H. en R. K. Tweede Kamerfracties anderzijds een uitwisseling van schriftelijke be scheiden heeft plaats gehad, heeft, zooals steeds in zijn voornemen lag, jhr. mr. Ruys de Beeren- brouck de vertegenwoordigers dier fracties tot een samenkomst met hem uitgenoodigd. In de bijeenkomst van heden zal een definitieve beslissing in een of anderen zin gunstig of on gunstig voor de vorming van een parlementair ka binet steunende op de rechterzijde vallen. Het einde der beraadslagingen. Naar het Corr. Bur. meldt, waren in de gister avond voortgezette bijeenkomst van den kabinets formateur, minister van Staat, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, met vertegenwoordigres der drie rechtsche kamerfarcties, van deze laatste weder te genwoordig de voorzitters dier fracties, dr. Beumer (2e voorzitter) mr. J. Schokking en dr. W. H. No- lens en de leden de heeren H. Colijn, J. R. Snoeck Henkemans en mr. P. J. M. Aalberse. De beraadslagingen eindigden met een voor het tot stankomen van een parlementair kabinet, steu nende op de rechterzijde, ongunstige wending. Buitenland NOG MEER UITSLUITINGEN IN DE ENGELSCHE KATOENIUDU STRIE De vierde dag van de uitsluiting in het katoen industriegebied in Lancashire heeft de uitzichten op een overeenstemming niet versterkt. De bedrij ven aldaar hebben eveneens de uitsluiting aange kondigd voor de volgende week, waardoor meer dan 6000 arbeiders worden getroffen. Waar de fa brieken, die tot dusver nog werkten, ook gesloten hebben, zijn thans 99 pet. van alle bedrijven, die aangesloten zijn bij werkgeversorganisaties, geslo ten. DtB TOCHT VAN DOG GRAF ZEPPELIN. De „Graf Zeppelin" zet zijn reis met groote zekerheid voort. Ondanks tegenwind hier en 'daar en af en toe vallende slagregens is het weer over het algemeen gunstig, weshalve zoo nu en dan de marconist van het luchtschip een dankbaar gestemd „alles wel aan boord" over de wereld rondseint. De passagiers hebben van steeds wisselende yergezichten kunnen genieten en waren éénmaal in de gelegenheid ,een groote stad van de hoogte bit te aanschouwen. Die groote stad was Lyon. Toen de Graf Zeppelin naderde, bevond het luchtschip zich op ongeveer drie honderd meter hoogte. Het ge zoem der motoren kondigde zijn komst reeds van verre aan. (Met een snelheid van tachtig kilometer per uur vloog het over de stad, waar duizenden en duizende nhet aandachtig volgden. Tallooze vensters gingen open, velen klommen op de da- hen en op de straten ontstonden hier en daar oploopjes. Het enthousiasme was overal zeer groot. Er verzamelde zich een groote menschenmassa ban den oever van de Rhone, waar vandaan men het door de zon beschenen luchtschip uitstekend hou volgen. Nadat de mond va.n de Saone gepasseerd was, zette de „Graf Zeppelin" naar het Oosten koers en volgde toen de Rhone langs den rechteroever. De route over Frankrijk liep in groote lijnen over Dyon, Lyon en Avignon. Daarna boog het luchtschip in de richting Marseille om en werd het gisteren om drie uur namiddags door het stoomschip „Dalny" boven de Middellandsehe zee gezien, tusschen Marseille en de Balearen. Het was bij Saint Louis sur Rhone de kust gepasseerd en op een hoogte van vier honderd meter in de richting van Sainte Marie zeewaarts gevlogen. De dames waren( zenuwachtig. De speciale correspondent van de „United Press", die zich aan boord van de „Grafi Zep pelin bevindt, seinde nog draadloos, dat spoe dig na het vertrek uit Friedrichshafen de passa giers zich in de kajuit terugtrokken en en, hun ontbijt gebruikten. De dames waren eenigszins zenuwachtig, aangezien de wind aanvankelijk nog al te keer ging. Na een uur werd het echter rus tiger in de lucht. Kopwinden hebben intusschen de reis naar Gibraltar tamelijk vertraagd. Om de uren te korten ,hebbeA de passagiers onder elkaar een bridge-tournooi georganiseerd. Het Amerikaansche echtpaar Pierce, dat een wedloop van Mosko unaar Friedrichshafen ge organiseerd had, is niet meegegaan. Ook niet de Clhineesche filmactrice, May Wong, die zich op het laatste oogenblik als passagier had aange meld. Haar verzoek kon niet meer ingewilligd worden, ofschoon een geboekte passagier, een ze kere mr. Channing uit Bern, niet verschenen was. De blinde passagier. Een radiobericht, afgezonden door den passa gier Siebel meldt aan de „Associated Press" dat dr. Eckner verklaard heeft, dat de blinde passagier na aankomst in Amerika per eerste ge legenheid op een stoomschip naar Duitschland terug zal worden gezonden, waar hij een strenge straf zal moeten ondergaan. Verdere details omtrent de wijze, waarop hij aan boord is kunnen komen en wie hetj is, zijn tot dusverre nog niet bekend. Boven Spanje. De „Graf Zeppelin" is Donderdagavond om elf uur Kaap de Gata, aan de Golf van Almeria gepasseerd, op ongeveer 200 K.M. Osotelijk van Gibraltar. Naar verder van boord gemeld wordt, is alles wel aan boord. Het weer is' prachtig, bijna te warm. De 86 graden warmte zijn zelfs in het luchtschip bemerkbaar. Zpndag in Amerika: verwacht. .Volgens verklaringen van deskundige zijde van het marineministerie voor de Luehtvaartnaviga- tie te Washington, zal de „Graf Zeppelin" ver moedelijk Zondag te Lakehurst aankomen. Ver wacht 'wordt, dat het luchtschip Zonndag in den ochtend het Amerikaansche vasteland zal berei ken en tegen den avond boven de steden aan de Oostkust zal kruisen. Uitgezonderd een zóne van minder goede weersgesteldheid, kan de „Graf Zeppelin' 'reeds tegen den middag landen. Een landing op Zaterdag verwacht men geenszins, daar in dit jaargetijde de winden op de Ber muda en de Azoren voor een gunstige vaart on gunstig zijn. 'Intusschen rekenen de marine-ex perts op de mogelijkheid dat Dr. Eckener de on gunstige winden, door koers te nemen over Ma deira, zal ontwijken, zoodat hij nadien, uitgezon derd de laatste 800 K.M3. den wind in den rug zal hebben. Men verwacht een toenemen van de snel heid na de ongunstige zone 'te zijn gepasseerd en het luchtschip zal dan reeds ten Westen der Bermuda zijn, voor de zich in den Noordelijken Atlantischen Oceaan ontwikkelde stormen naar het Zuiden kómen en haar kunnen bereiken. Land- en Tuinbouw DE CHILISALPETERINDUSTRIE IN ZUID-AMERIKA. Zooals bekend wordt de Chilisalpeter gevonden op de Westkust van Chili, enkele duizenden voeten boven den zeespiegel tusschen de Stille Zuidzee en het Andesgebergte. Daar in een woestijnachtig ge bied ligt een strook van meer dan 50 K.M. breed, waar de ruwe grondstof voor de salpeterbereiding wordt gevonden. In dit onherbergzame oord, met een schroeiende hitte en een overmatige droogte (het regent er slechts eens in de drie jaren) heeft men met veel kosten en moeite een industrie ge sticht, waarvoor havens zijn gemaakt, dorpen ge sticht, spoorwegen en waterleidingen zijn aange legd. Dat dit gebied niet aan Chili onbetwist is gebleven, getuigt de oorlog van 1880, toen Peru en Chili in een bloedigen strijd werden gewikkeld om het bezit van deze rijke bronnen. Verschillende theorieën trachten de herkomst der salpeterlagen te verklaren. De meest bekende en de door velen aanvaardde is die van Nöllner. Volgens deze therie zouden de salpeterlagen zijn ontstaan uit groote massa's zeewier, die als groote eilanden In zee ronddreven. Zulke eilanden van wier werden zegt Nöllner door vulkanische werking opgeheven en van den zeebodem afgesloten. Zoo ontstonden er pannen. Na verdamping van het water uit die pan nen bleven de zeewieren achter die verrotten en 't begin van de salpeterafzettingen vormden. Deze theorie wordt nog te hulp gekomen door de omstan digheld, dat uit zeewier jodium en borium zouten gewonnen kunnen worden, die ook voorkomen in de meeste salpeterlagen, zoodat Chili zelfs de we reldleverancier van Jodium is. Een tekort aan jodium in he voedsel doet de zg. kropgezwellen of struma ontstaan. Het verminder- dev gebruik van Chilisalpeter en het vermeerderen van het aantal strumapatienten inDuitschland is dan ook met elkaar in verband gebracht. De chili salpeter wordt aangetroffen in de zgn. Caliche. Die Caliche is door verschillende deklagen van de bui tenlucht afgesloten. De bovenste laag is de chuca, waarin veel gibs zit, daaronder zit de costra, dat 'n samenbaksel is van rotsachtige grond en gesteen ten. Dan komt de Caliche. De ontginnig der Calichelagen is niet zoo gemak kelijk als men wel denkt. Velen meenen toch, dat de Chilisalpeter zoo maar voor het opscheppen ligt. Dit is toch geenszins het geval. De harde steenlagen moeten gebroken worden en de Caliche blootgelegd. Men boort daartoe gaten met luchtdrukboren tot onder de caliche, vult die met springstoffen en laat dit goedje ontploffen. Nu is natuurlijk het salpeter met allerlei onzuiverhe den vermengd. De groote brokken caliche moeten worden stukgeslagen. Dan wordt alles gesorteerd. De caliche wordt op hoopen gezet en met karretjes met muilezels bespannen wordt de caliche naar de fabriek gereden. Bij de fabricage van de Chilisalpeter gaat men eerst het Chilisalpeter (natrium nitraat) uittrek ken. Dit gaat niet gemakkelijk daar met het ni traat ook andere zouten uit kristallisgeren Die wor den naderhand eruit gehaald zoodat de in den land bouw gebruikte Chilisalpeter bestaat uit 95 pet. natrium nitraat 2 pet. keukenzout 0.6 pet. salfaten 0.1 pet. onoplosbare bestanddeelen en 2.3 pet. vocht Bij deze samenstelling bevat de Chilisalpeter 15.5 pet. stikstof.De salpeterindustrie geeft aan vele han den werk. Meer dan 50.000 personen zijn bij de di recte winning en verwerking betrokken en even zoo vele houden zich met daarmede samenhangende werken bezig. Het salpetergebied telt 400.000 zielen, die allen direct of indirect hun bestaan in de sal peternijverheid vinden. De salpeterindustrie vraagt jaarlijks voor hare voortbrenging 250.000 ton steenkolen 750.000 ton pe troleum en 50.000 springstoffen. Er zijn 80 fabrie ken, die voor 68 pet. in Chileensche handen zijn. 23 pet. is in Engelsche handen. De rest in Ameri kaansche, Duitsche, Fransche en Joego Slavische handen. ters te doen had, zat steeds voor haar raam en keek naar de menschen en auto's op de straat en de woiken in de lucht. Op 19 Mei zag zij in het huis tegenover het hare een man op ue aerüe ver dieping, die op zijn gemak bezig was kasten en la den te onderzoexen. Aangezien de oude juffrouw wist, dat er niemand thuis was, ze wist alles wat er voorviel in de buurt, kwam zij tot de conclusie, dat de man een inbreker was. Ze telefoneerde de poli tie en deze zond over het station WGN het be richt uit, dat er op de derde verdieping van 5737 Prairie Avenue een inbreker bezig was om in te breken. De verschillende auto's van de politie, die met radiotoestellen zijn uitgerust en die regelma tig patrouilleeren, vingen het bericht op en bega ven zich ijlings naar de plaats van misdaad. Toen luitenant Walter Storms met getrokken revolver de deur van 5737 Prairie Avenue binnen ging was er niemand in het huis te vinden. De radio speelde echter een vroolijk deuntje terwijl bij het toestel een briefje lag, dat de inbreker had achtergelaten en dat den volgenden inhoud had: „Beste Omroe per van WGN, ontvang mijn-hartelijken dank voor Uw inlichtingen. Zij kwamen juist van pas. U bent een zeer goede „announcer" I'm now signing off." Radio-Omroep uitvoer bedroeg in 1913—1922 220.000.000balen Raifi0-C6lltr8l6 HART K1II1T OlldhrillPl k li? 00 kilogram, terwijl de jaarproductie in 1930 "nl11 0 nUm- «UUHIft|IBI fi lil van 100 kilogram, terwijl de jaarproductie opgevoerd zal worden tot 45.000.000 balen. ALLERLEI DE ZIGEUNERS. Wie kent het niet, het volk der zigeuners? Deze eeuwige rusteloozen, die van plaats tot plaats van I Lunchmuziek land tot land trekkende vagebonden.? Sinds meer —3 gramofoonmuziek dan duizend jaren kwamen ze in Europt. Een volk van nomaden, zooals de Hunnen en Magayaren. en toch in wezen door werelden van hen gescheiden- Want terwijl de Hunnen en Magayaren door na tuurlijke omstandigheden gedwongen werden van land tot land te trekken om nieuwe jachtgronden en weideplaatsen te vinden en het verlangen had den naar een nieuw vadreland, is den zigeuner het begrip „vadreland" vreemd gebleven. De zigeuner is dezelfde gebleven als voor eeuwen. Het volk der zigeuners is het eenige volk, dat z'n raseigenschappen zuiver heeft bewaard, omdat het geen ontwikkeling kent. Moraal, zeden, godsdienst, zijn voor hen nietszeggende begrippen. Ze zijn de geboren parasieten en hebben eeuwen de kunst verstaan ten koste van naderen te leven. Waar ze verschenen werden ze steeds slechts geduld voor langeren of korteren tijd en moesten dan verder, want ze deden niets om zich bemind te maken. Wanneer men evenwel thans van het standpunt van den Europeaan een oordeel over hen wil vel len, dan mag niet worden vergeten, dat alles wat wij hun aanwrijven als onzedelijkheid, ruwheid, gruwzaamheid, egoisme, voor hen doel en leven be- teekent. De zigeuner steelt uit neiging om de zaak zelf. Hij liegt terwille van den leugen zelf. Hij volgt hierbij den drang van zijn oerinstinct, welke is gebleven. Daarbij is hij thans, evenals eeuwen gele den, in een net van duister bijgeloof gevangen, want hij kent geen ontwikkeling, zoomin als zijn vader of een ander van het voorgeslacht. Zigeuner of „Zigany" is de gebruikelijke benaming voor hen. Onder dezen naam zijn ze vrijwel door de geheele wereld bekend. In oude proces-acten van de vijf tiende en zestiende eeuw noemde men ze dikwerf Egyptenaren en men ontmoet hun rasgenooten in bijna alle toover- en heksenprocessen van dit tijd perk. In de vijftiende eeuw kwamen zij over het Bo- heemsche woud naar Duitschland en andere deelen van Europa onder aanvoering van hun leiders. Ze vertelden de meest fantastische dingen over hun afstamming, omgaven zich zelf met de glorie van een uit hun vaderland verdreven volk, dat tever geefs tegen zijn onderdrukkers had gestreden en maakten de dorpelingen wijs, bekend te zijn met al le kunsten der tooverij. Ook naar Frankrijk trok ken zij. Daar werden zij Bohémiens genoemd. Wij weten thans dat zij geen Egyptenaren zijn. Het oorspronkelijke vaderland van de zigeuners is Indië aan de oevers van den Indus. Hun trek naar Europa begon in. de dertiende eeuw. Ze kwamen eerst in Aziatisch Turkije en naar Perzië en Ar menië. Ze vormden in de vijftiende en zestiende eeuw rooverbenden, die in wreedheid alles overtrof fen. Uit Azië kwamen ze reeds in de 9de eeuw na Christus in groote scharen naar het Westelijk Eu ropa. Ze werden van plaats tot plaats gejaagd. Steeds weer vereenigden zij zich onder hun eigen hoofden en koningen. De leden van de bende wa ren met onverbreekbare banden aan elkander ver bonden. De zigeuners waren vaak in de gelegenheid vrij brieven van koningen en pauzen te toonen. Zoo kreeg de hertog der zigeuners, die met duizenden van zijn aanhangers naar Bologna trok, van Paus Martin V een vrijgeleide. In Europa leven thans nog 650.000 zigeuners. EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Zondag I Augustus. f 910.15 Postduivenmededeelingen Esperanto en Gramofoonplaten, V.A.B.A. 10.15 Ochtend concert. 12—21.30 Lezing, AVR.O;. 12.30—2 22.30 Tooneelpraatje. 2.30 3 Kurhausconcert. TELEFONEEREN VAN UIT DE LUCHT. Hallo, spreek ik met nummer 31628? Op afdoende wijze is er thans bewezen, dat er van uit een vliegmachine, die zich met een vaart van ongeveer 100 mijl in het luchtruim voortbe weegt, met iedere willekeurige telefoonabonné op de aardoppervlakte kan gesproken worden. Proeven die er met deze luchttelefoon op Hadley Field te New Yark genomen werden zijn schitteren geslaagd. Gedurende verscheidene uren werden er telefoongesprekken gevoerd tusschen het vliegtuig en de telefoonabonné's die 30 of 40 mijl hiervan verwijderd woonden. In het geheel werdeft er ongeveer 20 verschillen de nummers opgeroepen en de verbindingen waren even duidelijk als gewone telefoongesprekken op den beganen grond. Er deden zich geen moeilijkheden voor bij het tot stand brengen van de verbindingen en door de „soundproof" cabine van de machine kan noch het geronk van den motor noch het gefluit van den wind vernomen worden, Het technisch gedeelte van deze lucht-aarde-ver- binding is tamelijk eenvoudig; de vliegmachine was uitgerust met een ontvang- en zendstation. Als ontvanger fungeerde een speciaal vierlampstoestel dat in de cabine was ingebouwd. De stroom hier voor werd geleverd door den kleinen generator, die door den wind werd aangedreven. De zender had een energie van 50 Watt en de uit zending geschiedde met behulp van een zgn. „sleep 4 5 Aansluiting van liet Sterkamp te Ommen, 5—6 Kleuteruurtje. VARA. 6—6.15 Fantasie yuit madame Butterfly, 6.15 Kerkuitzending VPRO. - 8 Pers- en sportberichten AVRO. 8.15 Kurhausconcert. Maandag 5 Augustus. 10—10.15 Morgenwijding, AVRO. 12.152 Lunchmuziek. 2.30—4.30 Filmmuziek. 5— 5.30 Gramofoonmuziek. 5.30—7,15 Dinercon- cer4- 7.157.45 Lezing. 8.15 Kurhauscon cert. Dinsdag 6 Augustus. 10—10.15 Morgenwijding, AVRO. 12.15—2 Lunchmuziek. 2—2.45 Kookpraatje. 2.45 —3 Gramofoonmuziek. .3—4 Maak het zelf, 4.305.30 Debutantenuurtje. 67 Dinermu- ziek. 7—7.45 Lezing. 8.01—8.30 Boeken- halfuurtje. 8.309.30 Vereenigingsuurtje. 9.3011 Concert. TWEEDE PROGRAMMA. Huizen. Zondag 4 Augustus. 8.30—9.30 Morgenwijding KRO. 9.50 Kerk dienst NCRV. 12.30—1.30 Lunchmuziek KRO 1.30—2 Spreker 2—2.30 Vioolconcert. 3.30 —4.30 Kerkelijke zangen en volksliederen. 4.30—5 Ziekenhalfuurtje. 5.50 Kerkdienst NCRV. 7.30—8 Spreker KRO. 8.01—8.20 Spreker; en intenties. 8.2010.45 Concertavond. 10.4511 Epiloog. Maandag 5 Augustus. 11—11.30 Korte ziekendienst NCRV. 12.30— I.45 Orgelconcert. 4—5 Ziekenuurtje. 5 5.30 Gramofoonplaten. 6.307 Literaire le zing. 7—7.30 Declamatie! —7.30—8 Gramo foonplaten. 8 Uitzend avond. Dinsdag 6 Augustus. II.30 Godsdienstig halfuurtje KRO. 12.15 1.15 Lunchmuziek. 1.1152 Gramofoonplaten. 2;2.20 Knipcursus. 2.203.20 Vrouwenuur- tje. i 5'6 Dinermuziek. 67 Gramofoonmu ziek. 7—7.15 Praatje. 7.15—8 Gramofoon muziek. 89.15 Concertavond. 9.209.45 Spreker. 9.45 Vervolgconcert. 10.30—11.30 Gramofoonmuziek. Eerste Langedijker Radio-Centrale R. Schuitemaker jr., Noordscharwoude EERSTE PROGRAMMA. (Hilversum.) Zondag 4 Augustus. 99.25 VARA.-mededeelingen. 9.25 platen. 10.1 öOchtendconcert. 12—12.30 AVRO. Le zing anti-militairisme. 12.302 Lunchmu ziek. 2—2.30 Tooneelhalfuur. 2.30—3.00 platen. 3 platen. (3 flurhausconcert. 415 sterkamp te Ommen. 5—6 VARA. Kinderuur. 6—6.15 Orgelconcert. 6.15 VPRO. wijding uur. 9.15 AVRO. Kurhausconcert. In de pauze Richard Tauber. Hierna tot 12 uur pla ten. Maandag 5 Augustus. 1010.15 Morgenwijding. 11.202 Lunch muziek. 2—2.30 platen. 2.30—4.30 Rem- brandt-theater. 5—5.30 platen. 5.30—7.15 Dinerconcert. 7.1.5—7.45 Lezing relativiteits theorie. 8.15 Kurhaus. Hierna tot 12 uur platen. Dinsdag 6 Augustus. 1010.15 Morgenwijding. 11.202 Lunch muziek. 22.45 Kookkunst. 2.453 platen 34 Maak het zelf. 44.30 platen. i 4.30 5.30 debutanten. 67 dinermuziek. 7 7.45 muzieklezing. 88.30 boeken. 8.30 9.30 vereenigingsuurtje. 9.3011 Concert AVRO.-octet. Hiernp, tot 12 uur platen. TWEEDE PROGRAMMA. (Huizen.) Zondag 4 Augustus. 8.309.30 KRO. Morgenwijding. 9.50 NCRV. Kerkdienst uit Utrecht. 12.30—1.30 KfRO'. Lunchmuziek. 1.30—2.30 Lezingen. 2^30— 3.30 platen. 3.304.30 openbare zangrepeti tie. 4.30—5 -Ziekenuurtje. 5.50 NCR.V. antenne". Voor de stroomvoorziening van den zen- Kerkdienst Rijssen. 7.308.20 KRO'. Lezing, der zorgde een tweede grootere generator, die door 11 - den motor van het vliegtuig in beweging werd ge bracht. De machine vloog gemiddeld 300 meter hoog, want zoodra de piloot hooger ging, nam het gesprek in duidelijkheid af. De gesprekken werden opgevangen te Whippany N. J., ongeveer twintig mijlen van Hadley Field. Hier bevond zich de telefooncentrale die er voor zorgdroegdat de verbinding tusschen piloot en den abonné tot stand kwam. HET WAS NIET VOOR HEM BESTEMD. „Radio is de beste uitvinding die ik ooit heb mee gemaakt" zei de inbreker. Het geval was zoo. De oude juffrouw die niets be- 10.2010.45 Concertavond. 10.4511 Epiloog. Maandag 5 Augustus. 1111.30 NCRV. Ziekendienst. 12.301.45 Orgelconcert. 4—5 Ziekenuurtje. 5—6.30 Platen. 6_307.30 Lezing, declamatie. 7.308 Platen. 8 uitzendavond. Dinsdag 6 Augustus. (11.3012 KRO. Godsdienstig halfuurtje. 12.152 Lunchmuziek. 22.20 Knippen. 2.203.20 Vrouwenuurtje. 57 Platen. 77.15 praatje. 7.158 platen. '89.15 Haarl. orkest vereen. 10.3011.30 platen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1929 | | pagina 5